Resultat för UGP - Svenska UngdomsSimSpelen
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 m SUSS/Medley Cup | Utskriftsdatum | 25 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Borlänge | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Borlänge Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 januari 2014 |
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 31.98 | 1:05.90 | |||||
2 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 32.15 | 1:06.18 | |||||
3 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 32.57 | 1:07.03 | |||||
4 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 32.89 | 1:08.26 | |||||
5 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 32.88 | 1:08.77 | |||||
6 | Alice Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.59 | 1:10.80 | |||||
7 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.02 | 1:11.56 | |||||
8 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 34.10 | 1:12.25 | |||||
9 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 34.39 | 1:12.89 | |||||
10 | Jennifer Borg | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.19 | 1:13.05 | |||||
11 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 35.32 | 1:13.43 | |||||
12 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 35.18 | 1:13.69 | |||||
13 | Emma Jansson-Söderman | 2001 | Söderhamns Simsällskap | 37.58 | 1:14.19 | |||||
14 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.90 | 1:14.76 | |||||
15 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 36.64 | 1:14.85 | |||||
16 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 36.25 | 1:15.65 | |||||
17 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 36.24 | 1:15.68 | |||||
18 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 35.99 | 1:16.01 | |||||
19 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.11 | 1:16.20 | |||||
20 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 35.77 | 1:16.55 | |||||
21 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.44 | 1:17.12 | |||||
22 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.03 | 1:18.42 | |||||
23 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 36.25 | 1:18.68 | |||||
24 | Emelie Moroni | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 36.87 | 1:18.79 | |||||
25 | Maja Schneider | 2001 | Simsällskapet Mora | 37.81 | 1:19.17 | |||||
26 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.42 | 1:19.38 | |||||
27 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 37.01 | 1:19.65 | |||||
28 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 37.72 | 1:19.79 | |||||
29 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 37.53 | 1:20.14 | |||||
30 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.11 | 1:20.47 | |||||
31 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 38.57 | 1:20.54 | |||||
32 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 39.57 | 1:21.24 | |||||
33 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 39.82 | 1:22.11 | |||||
34 | Elsa Bergsten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 40.26 | 1:22.68 | |||||
35 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.04 | 1:22.96 | |||||
36 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 40.77 | 1:24.43 | |||||
37 | Frida Ljudén | 2001 | Simsällskapet Mora | 39.40 | 1:24.85 | |||||
38 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 40.25 | 1:25.09 | |||||
39 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 40.39 | 1:25.22 | |||||
40 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 42.16 | 1:25.46 | |||||
41 | Emma Mirkhosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 41.03 | 1:25.77 | |||||
42 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 41.41 | 1:26.16 | |||||
43 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.18 | 1:26.17 | |||||
44 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 41.74 | 1:27.62 | |||||
45 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 40.98 | 1:27.73 | |||||
46 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 41.45 | 1:27.87 | |||||
47 | Sanna Arola | 2002 | Borlänge Simsällskap | 42.25 | 1:28.16 | |||||
48 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 43.42 | 1:29.47 | |||||
49 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 42.69 | 1:30.28 | |||||
50 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 41.61 | 1:30.68 | |||||
51 | Elsa Klyftell | 2002 | Borlänge Simsällskap | 44.05 | 1:32.35 | |||||
52 | Moa Wimnell Åblad | 2002 | Borlänge Simsällskap | 42.70 | 1:34.93 | |||||
53 | Olivia Jones | 2002 | Leksands Simförening | 45.48 | 1:34.97 | |||||
54 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 42.80 | 1:35.24 | |||||
55 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 46.37 | 1:36.81 | |||||
56 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 46.71 | 1:38.76 | |||||
57 | My Lindgren | 2002 | Borlänge Simsällskap | 44.95 | 1:40.24 | |||||
58 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 48.17 | 1:41.13 | |||||
59 | Anna Hoppstadius | 2001 | Borlänge Simsällskap | 46.41 | 1:41.92 | |||||
60 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Köpings Simsällskap | 50.73 | 1:46.52 | |||||
61 | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | 49.74 | 1:46.79 | |||||
62 | Emilia Lövstrand | 2002 | Borlänge Simsällskap | 50.30 | 1:47.39 | |||||
63 | Stina Lorenzoni Wadin | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 54.76 | 1:56.57 | |||||
64 | Lovisa Laine | 2005 | Köpings Simsällskap | 53.65 | 1:59.83 | |||||
- | Karin Leijström | 2001 | Borlänge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nora Hägglund | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 29.71 | 1:00.97 | |||||
2 | Agnes Humling | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 31.58 | 1:05.41 | |||||
3 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 31.30 | 1:06.76 | |||||
4 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.13 | 1:06.94 | |||||
5 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.32 | 1:06.97 | |||||
6 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.85 | 1:08.19 | |||||
7 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 32.68 | 1:08.31 | |||||
8 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 34.05 | 1:10.62 | |||||
9 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 34.78 | 1:11.70 | |||||
10 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.86 | 1:11.78 | |||||
11 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.82 | 1:11.82 | |||||
12 | Ida Brandt | 2000 | Falu Simsällskap | 34.32 | 1:12.42 | |||||
13 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.70 | 1:12.57 | |||||
14 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 34.60 | 1:12.96 | |||||
15 | Hannah Björkbacka | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.62 | 1:13.01 | |||||
16 | Jonna Jämte | 2000 | Borlänge Simsällskap | 34.50 | 1:13.29 | |||||
17 | Tova Adrelius | 2000 | Falu Simsällskap | 35.56 | 1:14.07 | |||||
18 | Hannah Ragnarsson | 2000 | Sala Simsällskap | 35.89 | 1:14.44 | |||||
19 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 35.06 | 1:16.45 | |||||
20 | Maja Söderkvist | 2000 | Falu Simsällskap | 36.38 | 1:16.94 | |||||
21 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 35.80 | 1:16.95 | |||||
22 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 36.64 | 1:17.17 | |||||
23 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.17 | 1:17.44 | |||||
24 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 37.56 | 1:18.18 | |||||
25 | Sandra Jobs | 2000 | Falu Simsällskap | 37.24 | 1:18.57 | |||||
26 | Saga Ytterholm | 2000 | Falu Simsällskap | 37.74 | 1:19.46 | |||||
27 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 38.10 | 1:19.50 | |||||
28 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:19.97 | 1:19.97 | |||||
29 | Andréa Holmberg | 2000 | Borlänge Simsällskap | 40.84 | 1:24.87 | |||||
30 | Julia Jones | 2000 | Leksands Simförening | 42.58 | 1:29.10 | |||||
31 | Johanna Parsberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 41.44 | 1:29.35 | |||||
- | Cecelina Nilsson | 2000 | Söderhamns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vilma Sandell | 2000 | Borlänge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilma Norin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.94 | 1:04.44 | |||||
2 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 32.13 | 1:06.09 | |||||
3 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 32.62 | 1:08.35 | |||||
4 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.14 | 1:09.62 | |||||
5 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 34.21 | 1:10.18 | |||||
6 | Ronja Rantanen | 1999 | Falu Simsällskap | 34.38 | 1:11.01 | |||||
7 | Karolin Karlsson | 1999 | Leksands Simförening | 34.30 | 1:11.28 | |||||
8 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 34.88 | 1:11.62 | |||||
9 | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | 33.83 | 1:12.26 | |||||
10 | Linnea Hedvall | 1999 | Leksands Simförening | 34.43 | 1:12.93 | |||||
11 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 35.26 | 1:13.80 | |||||
12 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 35.97 | 1:14.02 | |||||
13 | Estie Middlemore | 1999 | Falu Simsällskap | 36.69 | 1:15.95 | |||||
14 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.18 | 1:19.37 | |||||
15 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 38.52 | 1:23.98 | |||||
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Johansson | 1997 | Borlänge Simsällskap | 29.69 | 1:01.44 | |||||
2 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 30.18 | 1:02.78 | |||||
3 | Julia Nordlund | 1998 | Falu Simsällskap | 30.23 | 1:03.38 | |||||
3 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 29.95 | 1:03.38 | |||||
5 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 31.26 | 1:03.61 | |||||
6 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 30.74 | 1:03.76 | |||||
7 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 30.63 | 1:04.66 | |||||
7 | Linnéa Palmqvist | 1998 | Sala Simsällskap | 30.93 | 1:04.66 | |||||
9 | Frida Forsberg | 1998 | Bollnäs Simsällskap | 31.13 | 1:05.13 | |||||
10 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 31.82 | 1:05.36 | |||||
11 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 29.91 | 1:05.38 | |||||
12 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.05 | 1:05.70 | |||||
13 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 31.52 | 1:05.73 | |||||
14 | Linnea Sandberg | 1996 | Borlänge Simsällskap | 31.40 | 1:06.45 | |||||
15 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 32.12 | 1:06.50 | |||||
16 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.25 | 1:07.16 | |||||
17 | Felicia Forslund | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.69 | 1:07.26 | |||||
18 | Julia Wallbäcks | 1997 | Bollnäs Simsällskap | 32.64 | 1:07.63 | |||||
19 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 32.39 | 1:08.13 | |||||
20 | Josefine Borbos | 1997 | Falu Simsällskap | 33.34 | 1:08.30 | |||||
21 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 33.93 | 1:10.33 | |||||
22 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 34.55 | 1:11.99 | |||||
23 | Julia Bergkvist | 1998 | Avesta Simsällskap | 35.94 | 1:18.17 | |||||
24 | Emme-Linn Hansson | 1998 | Borlänge Simsällskap | 36.92 | 1:18.55 | |||||
25 | Anna Sjöholm | 1998 | Gävle Simsällskap | 38.58 | 1:23.23 | |||||
26 | Pernilla Nyström | 1998 | Avesta Simsällskap | 40.21 | 1:34.62 | |||||
- | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 25 januari 2014 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap | Utskriftstid | 11:19 |