Resultat för UGP - Svenska UngdomsSimSpelen
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 1 m SUSS/Medley Cup | Utskriftsdatum | 25 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Borlänge | Utskriftstid | 17:55 | |||
Arrangör | Borlänge Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 januari 2014 |
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 39.87 | ||||||
2 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 42.80 | ||||||
3 | Malte Svärd | 2003 | Falu Simsällskap | 43.51 | ||||||
4 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 43.88 | ||||||
5 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 44.50 | ||||||
6 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 48.21 | ||||||
7 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 48.26 | ||||||
8 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 55.39 | ||||||
9 | Lukas Falk | 2003 | Borlänge Simsällskap | 1:02.82 | ||||||
- | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Westman | 2003 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 38.91 | ||||||
2 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 40.06 | ||||||
3 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 41.98 | ||||||
4 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 43.74 | ||||||
5 | Victor Krohn | 2002 | Karlstads Simsällskap | 43.97 | ||||||
6 | Elias Gustavsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 47.87 | ||||||
7 | Hannes Gustavsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 49.47 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.97 | ||||||
2 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 33.20 | ||||||
3 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 36.33 | ||||||
4 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 38.34 | ||||||
5 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.38 | ||||||
6 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.47 | ||||||
7 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.34 | ||||||
8 | Adam Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.34 | ||||||
9 | Marcus Ålenius | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.24 | ||||||
10 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 45.06 | ||||||
11 | Jakob Meeker | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 49.86 | ||||||
12 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 51.44 | ||||||
13 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 53.45 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 33.65 | ||||||
2 | William Borg | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.75 | ||||||
3 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.84 | ||||||
4 | Alexander Enlund | 2000 | Falu Simsällskap | 36.04 | ||||||
5 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 36.38 | ||||||
6 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 37.10 | ||||||
7 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 37.24 | ||||||
8 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.94 | ||||||
9 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.35 | ||||||
10 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.67 | ||||||
11 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 39.18 | ||||||
12 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 39.89 | ||||||
13 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 40.06 | ||||||
14 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 41.58 | ||||||
15 | Oliver Sved | 2000 | Avesta Simsällskap | 42.17 | ||||||
16 | Willy Färemyr Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 43.11 | ||||||
17 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.41 | ||||||
18 | Björn Lundqvist | 2000 | Falu Simsällskap | 45.33 | ||||||
19 | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.44 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.86 | ||||||
2 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.64 | ||||||
3 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 32.58 | ||||||
4 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 32.60 | ||||||
5 | Erik Forsström | 1999 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 32.89 | ||||||
6 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.22 | ||||||
7 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.27 | ||||||
8 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 33.84 | ||||||
9 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.65 | ||||||
10 | Jacob Rydelius | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.75 | ||||||
11 | Karl Hunter | 1999 | Avesta Simsällskap | 36.19 | ||||||
12 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 37.32 | ||||||
13 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | 37.50 | ||||||
14 | Albin Hedberg | 1999 | Avesta Simsällskap | 39.30 | ||||||
15 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 39.81 | ||||||
16 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 40.68 | ||||||
17 | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 41.89 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.19 | ||||||
2 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.95 | ||||||
3 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.34 | ||||||
4 | Victor Peltomaa | 1998 | Falu Simsällskap | 32.38 | ||||||
5 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 33.33 | ||||||
6 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 33.34 | ||||||
7 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 34.33 | ||||||
8 | Carl Lemon | 1998 | Leksands Simförening | 36.32 | ||||||
9 | Per Höijer | 1998 | Falu Simsällskap | 36.44 | ||||||
10 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 36.47 | ||||||
11 | Oskar Sandberg | 1998 | Sala Simsällskap | 36.63 | ||||||
12 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 37.14 | ||||||
13 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 37.46 | ||||||
14 | Daniel Katana | 1998 | Karlskoga Simförening | 38.67 | ||||||
15 | Elias Hägglund | 1998 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.01 | ||||||
16 | Andreas Andersson | 1998 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.80 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.93 | ||||||
2 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 29.51 | ||||||
3 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 31.24 | ||||||
4 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.24 | ||||||
5 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.41 | ||||||
6 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.71 | ||||||
7 | Jacob Leidefeldt | 1997 | Borlänge Simsällskap | 36.05 | ||||||
8 | David Bransell | 1997 | Borlänge Simsällskap | 38.30 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 25 januari 2014 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap | Utskriftstid | 17:55 |