Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 520 | 1:03.05 | 2:19.51 | 3:46.64 | 4:52.85 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 437 | 1:10.05 | 2:27.31 | 3:57.76 | 5:10.21 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marc Ochsendorf | 1996 | 424 | 1:11.54 | 2:35.15 | 4:00.30 | 5:13.23 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Emil Poulsen | 1997 | 344 | 1:15.75 | 2:45.21 | 4:19.42 | 5:35.92 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 377 | 1:15.50 | 2:37.11 | 4:10.30 | 5:25.82 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 375 | 1:13.08 | 2:31.99 | 4:11.70 | 5:26.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Gosvig | 1999 | 265 | 1:29.70 | 3:01.25 | 4:46.16 | 6:06.51 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 500 | 1:06.71 | 2:23.97 | 3:49.49 | 4:56.57 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Rune Nørgaard | 2000 | 347 | 1:17.04 | 2:43.73 | 4:20.89 | 5:34.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads L. Werther | 2000 | 328 | 1:17.77 | 2:49.06 | 4:24.13 | 5:41.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 312 | 1:21.81 | 2:50.26 | 4:30.38 | 5:47.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | 454 | 1:17.85 | 2:41.31 | 4:26.31 | 5:39.57 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Signe Svendsen | 1996 | 336 | 1:19.46 | 2:58.51 | 4:44.23 | 6:15.45 | |||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
3 | Karoline Nielsen | 1997 | 331 | 1:24.65 | 3:02.83 | 4:51.49 | 6:17.30 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bonde | 1999 | 449 | 1:17.95 | 2:46.06 | 4:25.88 | 5:40.85 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martha Moeslund | 1998 | 422 | 1:24.61 | 2:47.96 | 4:27.82 | 5:47.84 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 278 | 1:43.75 | 3:17.90 | 5:10.71 | 6:39.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gitta Nielsen | 1999 | 276 | 1:34.44 | 3:18.14 | 5:06.86 | 6:40.92 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Pernille Aagaard | 1999 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 503 | 1:17.13 | 2:39.93 | 4:15.13 | 5:28.13 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 583 | 27.41 | 57.84 | 1:28.64 | 1:58.89 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 451 | 30.97 | 1:03.84 | 1:36.79 | 2:09.50 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 395 | 31.34 | 1:06.66 | 1:41.78 | 2:15.38 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 394 | 31.25 | 1:05.16 | 1:40.13 | 2:15.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Provstgaard | 1994 | 380 | 31.14 | 1:06.34 | 1:42.80 | 2:17.11 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Poulsen | 1997 | 358 | 31.61 | 1:06.79 | 1:43.99 | 2:19.87 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 452 | 30.29 | 1:03.41 | 1:37.34 | 2:09.47 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Kjær | 1998 | 421 | 30.04 | 1:03.77 | 1:38.12 | 2:12.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 393 | 31.65 | 1:06.79 | 1:41.97 | 2:15.59 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 360 | 31.88 | 1:07.03 | 1:43.98 | 2:19.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 312 | 33.16 | 1:49.13 | 2:26.46 | 2:26.46 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 261 | 36.24 | 1:15.77 | 1:56.92 | 2:35.46 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Holme Pedersen | 1999 | 189 | 39.73 | 1:23.39 | 2:08.97 | 2:53.14 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rasmus Grøn | 1999 | 165 | 41.64 | 1:27.06 | 2:15.36 | 3:00.82 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Andreas Steffensen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lawrence Langley | 2001 | 343 | 33.40 | 1:10.95 | 1:48.91 | 2:21.93 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 322 | 33.03 | 1:09.98 | 1:48.58 | 2:24.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Schiby | 2001 | 313 | 33.43 | 1:11.93 | 1:51.27 | 2:26.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads L. Werther | 2000 | 313 | 33.98 | 1:11.44 | 1:50.13 | 2:26.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Bonde | 2001 | 295 | 36.02 | 1:14.47 | 1:53.25 | 2:29.20 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Anders Vestergaard | 2001 | 263 | 35.67 | 1:15.27 | 1:56.52 | 2:35.00 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Viktor Jensen | 2000 | 263 | 34.62 | 1:13.31 | 1:53.79 | 2:35.06 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Scott Stegenborg | 2000 | 221 | 35.54 | 1:18.38 | 2:02.26 | 2:44.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 216 | 37.95 | 1:20.91 | 2:05.45 | 2:45.40 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 204 | 38.26 | 1:22.46 | 2:07.46 | 2:48.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicklas Pedersen | 2001 | 203 | 38.38 | 1:22.40 | 2:07.55 | 2:49.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anders Storgaard Nielsen | 2000 | 200 | 39.12 | 1:23.86 | 2:07.57 | 2:49.70 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oliver Andersen | 2000 | 198 | 39.34 | 1:24.14 | 2:10.13 | 2:50.39 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jonas Ipsen | 2000 | 176 | 38.66 | 1:23.95 | 2:11.23 | 2:56.99 | |||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
15 | Rasmus Pedersen | 2000 | 168 | 38.68 | 1:25.45 | 2:13.65 | 2:59.76 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
16 | David Johansen | 2001 | 161 | 42.06 | 1:28.85 | 2:17.64 | 3:02.47 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
17 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 152 | 42.29 | 1:30.61 | 2:21.66 | 3:06.13 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Rasmus Storgaard | 2001 | 146 | 42.16 | 1:30.65 | 2:20.03 | 3:08.30 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
19 | Nicklas M Jensen | 2001 | 122 | 43.62 | 1:35.51 | 2:28.97 | 3:20.24 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 230 | 38.91 | 1:21.73 | 2:03.36 | 2:42.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lucas T. Birkkjær | 2002 | 204 | 38.37 | 1:22.35 | 2:07.29 | 2:48.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas L. Werther | 2002 | 186 | 39.82 | 1:24.51 | 2:09.89 | 2:53.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Kornum | 2003 | 175 | 39.37 | 1:26.33 | 2:14.12 | 2:57.49 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 165 | 40.38 | 1:26.67 | 2:15.27 | 3:00.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christopher Z. Christense | 2003 | 165 | 40.47 | 1:27.23 | 2:15.73 | 3:01.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel H. Mølgaard | 2002 | 159 | 40.13 | 1:26.73 | 2:16.95 | 3:03.25 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Valdemar G. Christensen | 2002 | 158 | 41.15 | 1:27.73 | 2:16.36 | 3:03.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jelmer de Zee | 2003 | 150 | 40.72 | 1:28.69 | 2:19.06 | 3:06.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Joost Rijkhoff | 2004 | 158 | 42.32 | 1:28.68 | 2:16.96 | 3:03.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | 515 | 32.49 | 1:07.59 | 1:43.22 | 2:18.67 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 488 | 32.62 | 1:08.16 | 1:44.52 | 2:21.17 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 431 | 33.61 | 1:10.82 | 1:49.19 | 2:27.14 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Karoline Nielsen | 1997 | 342 | 37.12 | 1:17.32 | 1:59.48 | 2:38.85 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 328 | 34.21 | 1:14.60 | 1:57.38 | 2:41.06 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Sabina Christensen | 1997 | 326 | 36.43 | 1:17.57 | 1:59.70 | 2:41.42 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bonde | 1999 | 498 | 33.40 | 1:08.92 | 1:44.59 | 2:20.16 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Camilla Johannesen | 1999 | 467 | 33.06 | 1:08.82 | 1:46.25 | 2:23.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sarah Andersen | 1999 | 448 | 33.88 | 1:10.88 | 1:48.56 | 2:25.24 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 445 | 32.93 | 1:09.36 | 1:47.09 | 2:25.52 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 405 | 33.68 | 1:10.65 | 1:50.87 | 2:30.25 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | 384 | 34.35 | 1:13.65 | 1:53.79 | 2:32.89 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Ottesen | 1999 | 334 | 36.91 | 1:17.00 | 1:59.19 | 2:40.17 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Zimmer | 1999 | 319 | 36.64 | 1:17.84 | 2:01.36 | 2:42.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 296 | 39.22 | 1:22.23 | 2:06.43 | 2:46.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | 284 | 37.23 | 1:20.88 | 2:06.46 | 2:49.11 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Josephine Dunker | 1999 | 273 | 39.83 | 1:24.12 | 2:09.88 | 2:51.35 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Trine Bak | 1998 | 270 | 38.28 | 1:21.87 | 2:07.08 | 2:51.97 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Pernille Aagaard | 1999 | 170 | 44.15 | 1:34.56 | 2:27.92 | 3:20.54 | |||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
- | Maiken Sørensen | 1999 | DSQ | ej berøring v/150m | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Astrid Yde | 2000 | 420 | 35.00 | 1:11.90 | 1:50.63 | 2:28.42 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 417 | 33.91 | 1:11.53 | 1:50.75 | 2:28.72 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Line Sloth Holm | 2001 | 380 | 35.31 | 1:15.40 | 1:55.82 | 2:33.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 375 | 34.83 | 1:12.82 | 1:53.54 | 2:34.12 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Maja Meinert | 2001 | 343 | 36.29 | 1:17.03 | 1:58.38 | 2:38.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Stine Frederiksen | 2001 | 298 | 36.80 | 1:20.43 | 2:06.20 | 2:46.26 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mie Mellerup | 2000 | 279 | 37.53 | 1:21.58 | 2:06.40 | 2:49.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Kornum | 2001 | 272 | 40.17 | 1:24.57 | 2:09.26 | 2:51.38 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
9 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 263 | 38.78 | 1:24.62 | 2:10.63 | 2:53.47 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 251 | 40.88 | 1:26.28 | 2:13.11 | 2:56.03 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ellen Damsgaard | 2000 | 230 | 39.26 | 1:24.43 | 2:13.32 | 3:01.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 228 | 40.86 | 1:27.48 | 2:15.36 | 3:01.77 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Liv Lindberg Nielsen | 2001 | 221 | 41.17 | 2:18.09 | 3:03.85 | 3:03.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Pernille Harbo | 2001 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 406 | 34.31 | 1:13.13 | 1:53.03 | 2:30.05 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 353 | 37.12 | 1:17.00 | 1:57.73 | 2:37.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | 325 | 36.10 | 1:18.04 | 2:00.73 | 2:41.57 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 304 | 37.20 | 1:19.29 | 2:03.01 | 2:45.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lærke Høgsted | 2003 | 283 | 39.39 | 1:23.19 | 2:06.65 | 2:49.27 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 272 | 37.67 | 1:22.05 | 2:08.02 | 2:51.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lea Serup Schøn | 2002 | 262 | 39.17 | 1:23.38 | 2:10.81 | 2:53.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 262 | 39.12 | 1:24.21 | 2:10.22 | 2:53.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 257 | 40.76 | 1:26.62 | 2:12.24 | 2:54.73 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Selma Pruzljanin | 2003 | 252 | 40.04 | 1:25.54 | 2:11.41 | 2:55.86 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | 234 | 41.62 | 1:28.88 | 2:16.79 | 3:00.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 226 | 41.12 | 1:28.51 | 2:16.83 | 3:02.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 226 | 41.62 | 1:29.70 | 2:19.02 | 3:02.42 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie Aastrup | 2002 | 206 | 42.26 | 1:30.22 | 2:19.36 | 3:07.98 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
15 | Freja Romanski | 2003 | 189 | 40.83 | 1:29.79 | 2:22.11 | 3:13.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 187 | 44.55 | 1:34.09 | 2:25.50 | 3:14.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Camilla Kjær | 2003 | 184 | 43.26 | 1:35.21 | 2:27.58 | 3:15.38 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Holst | 2002 | 171 | 44.29 | 1:35.85 | 2:29.00 | 3:20.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 164 | 45.92 | 1:38.08 | 2:30.91 | 3:23.09 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Laura Rønde Balleby | 2002 | 140 | 46.35 | 1:40.60 | 2:36.73 | 3:33.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Angelina Nørgaard | 2003 | 65 | 59.25 | 2:11.21 | 3:20.89 | 4:36.36 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Charlotte S. Jensen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Dennis Madsen | 1997 | 468 | 28.06 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
2 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 393 | 29.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marc Ochsendorf | 1996 | 355 | 30.76 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ludvig Lind | 1998 | 369 | 30.38 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Jens Søndergaard | 1999 | 348 | 30.98 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Frederik Marcussen | 1999 | 339 | 31.26 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Kristian Berthelsen | 1999 | 273 | 33.58 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 237 | 35.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Labuschagne | 1999 | 165 | 39.69 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Adam Søholm Hansen | 1999 | 148 | 41.13 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Max Lundum | 1999 | 75 | 51.55 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Scott Stegenborg | 2000 | 240 | 35.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 235 | 35.32 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Viktor Jensen | 2000 | 233 | 35.41 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Lukas Kranker | 2000 | 217 | 36.26 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Nicolai Sand | 2000 | 209 | 36.68 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 201 | 37.17 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias R. F. K. Svendsen | 2000 | 144 | 41.50 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
8 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 121 | 44.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Andersen | 2000 | 119 | 44.21 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Rasmus Storgaard | 2001 | 94 | 47.82 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | David Johansen | 2001 | 88 | 48.92 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 246 | 34.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Sønderholm | 2002 | 154 | 40.60 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Kornum | 2003 | 143 | 41.60 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
4 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 141 | 41.86 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Lucas T. Birkkjær | 2002 | 132 | 42.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Dunker | 2002 | 113 | 45.02 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Nikolai Sander | 2003 | 108 | 45.71 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 103 | 46.40 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Christian E. Christensen | 2002 | 89 | 48.75 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Viktor Stage | 2002 | 88 | 48.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jacob Toft | 2003 | 63 | 54.72 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Christopher Z. Christense | 2003 | 59 | 55.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob Lybech Christensen | 2002 | 56 | 56.67 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Johan Roderick | 2003 | 55 | 57.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Pedersen | 2003 | 50 | 58.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rune Worm | 2003 | 49 | 59.18 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Søholm Hansen | 2004 | 26 | 1:12.85 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Lasse Bilde | 2004 | DSQ | Asynkron arme | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Markus Vang Kleist | 2004 | DSQ | Ej synkrone armtag | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sebastian B Lehmann | 2004 | DSQ | 1 hånd i vend v25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michelle Munch Carlsen | 1996 | 259 | 38.23 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | DSQ | en hånd ved vendning | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 369 | 33.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Camilla Johannesen | 1999 | 316 | 35.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 307 | 36.11 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
4 | Jannie Burmeister | 1998 | 285 | 37.04 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | 262 | 38.07 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Josephine Dunker | 1999 | 188 | 42.51 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Caroline Zimmer | 1999 | 183 | 42.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 354 | 34.46 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Signe Rosendal | 2000 | 335 | 35.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 322 | 35.55 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 283 | 37.12 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 277 | 37.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 274 | 37.50 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andrea Zanchetta | 2000 | 233 | 39.57 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 222 | 40.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Maria Kornum | 2001 | 195 | 42.02 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Helena Kristensen | 2000 | 184 | 42.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederikke G. Christensen | 2000 | 178 | 43.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Selina Munch Carlsen | 2001 | 176 | 43.50 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 164 | 44.53 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
14 | Anne Fruergaard | 2001 | 157 | 45.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anine B. Mariegaard | 2001 | 154 | 45.45 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie S. Madsen | 2001 | 149 | 45.97 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Line Tinggaard | 2000 | 144 | 46.50 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Liv Lindberg Nielsen | 2001 | 112 | 50.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ida Christensen | 2001 | 99 | 52.61 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
20 | Anne Kopp Drewsen | 2001 | 84 | 55.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Pernille Harbo | 2001 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Simone Sloth Østergaard | 2000 | DSQ | asymetrisk armtag | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sisse Fischer | 2002 | 260 | 38.15 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
2 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 238 | 39.29 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Cecilie Væver | 2002 | 231 | 39.69 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 224 | 40.11 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 217 | 40.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 215 | 40.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 213 | 40.80 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Karoline Sørensen | 2002 | 198 | 41.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Rom Weikert | 2002 | 173 | 43.74 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
10 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 155 | 45.36 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | 141 | 46.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maibritt Christensen | 2003 | 140 | 46.93 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Signe Thomsen | 2003 | 135 | 47.46 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Freja Romanski | 2003 | 126 | 48.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lærke Høgsted | 2003 | 125 | 48.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 103 | 51.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe Christensen | 2002 | 99 | 52.60 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
18 | Lærke Asmussen | 2003 | 99 | 52.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Josefine T.k Pedersen | 2002 | 90 | 54.28 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
20 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 66 | 1:00.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Christine Nielsen | 2002 | 52 | 1:04.96 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Johanne E. Freundlich | 2003 | DSQ | 1 hånd v/afslut | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Maiken Kjærsgaard | 2002 | DSQ | en hånd ved indslag | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Zarah Heden Mortensen | 2002 | DSQ | afslut med en hånd | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 168 | 44.12 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Astrid Hassing | 2004 | 66 | 1:00.03 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
3 | Marie Martens Christensen | 2004 | 49 | 1:06.35 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Thomas Kjær | 1998 | 428 | 1:07.79 | 2:21.22 | 3:34.67 | 4:49.51 | 9:48.09 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:04.11 | 7:19.01 | 8:34.11 | |||||||
2 | Nikolaj Mikkelsen | 1998 | 319 | 1:13.76 | 2:36.09 | 3:58.92 | 5:21.12 | 10:48.93 | ||
Svømmeklubben Søhesten | 6:42.59 | 8:03.58 | 9:26.22 | |||||||
3 | Thomas Gosvig | 1999 | 298 | 1:15.64 | 2:38.74 | 4:04.10 | 5:28.86 | 11:03.15 | ||
Skagen Svømmeklub | 6:55.31 | 8:20.00 | 9:44.22 | |||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 334 | 1:14.21 | 2:36.51 | 3:58.57 | 5:20.63 | 10:38.86 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:41.69 | 8:02.41 | 9:22.59 | |||||||
2 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 207 | 1:26.72 | 3:02.41 | 4:38.40 | 6:14.74 | 12:28.47 | ||
Aabybro Idrætsforening | 7:50.75 | 9:27.27 | 11:02.86 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Katrine Kristensen | 1997 | 307 | 1:20.88 | 2:49.61 | 4:20.73 | 5:53.12 | 11:52.45 | ||
Svømmeklubben Søhesten | 7:25.52 | 8:58.26 | 10:30.54 | |||||||
2 | Rikke Blach | 1997 | 254 | 1:25.42 | 2:59.89 | 4:36.43 | 6:13.48 | 12:39.52 | ||
Svømmeklubben Søhesten | 7:51.14 | 9:28.62 | 11:05.60 | |||||||
3 | Maria Andreasen | 1994 | 219 | 1:27.84 | 3:07.94 | 4:49.77 | 6:32.91 | 13:17.45 | ||
Svømmeklubben Søhesten | 8:14.70 | 9:55.22 | 11:38.94 | |||||||
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 587 | 1:08.58 | 2:21.14 | 3:33.24 | 4:46.49 | 9:34.31 | ||
Svømmeklubben S 68 | 5:59.36 | 7:12.53 | 8:24.06 | |||||||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | 586 | 1:09.13 | 2:21.76 | 3:33.68 | 4:46.99 | 9:34.59 | ||
Svømmeklubben S 68 | 5:59.83 | 7:13.29 | 8:25.09 | |||||||
3 | Sarah Andersen | 1999 | 479 | 1:11.34 | 2:27.93 | 3:45.42 | 5:03.00 | 10:14.49 | ||
Thisted Svømmeklub | 6:20.65 | 7:38.37 | 8:56.88 | |||||||
4 | Martha Moeslund | 1998 | 413 | 1:14.85 | 2:35.38 | 3:56.62 | 5:18.41 | 10:45.73 | ||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 6:40.47 | 8:02.77 | 9:25.08 | |||||||
5 | Rikke M Pedersen | 1998 | 325 | 1:20.71 | 2:48.26 | 4:17.36 | 5:46.09 | 11:39.61 | ||
Aalborg Svømmeklub | 7:15.33 | 8:44.59 | 10:12.93 | |||||||
6 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | 323 | 1:19.95 | 2:47.31 | 4:16.82 | 5:46.96 | 11:40.83 | ||
Aabybro Idrætsforening | 7:17.52 | 8:48.07 | 10:17.07 | |||||||
7 | Sigrid Jensen | 1999 | 316 | 1:18.46 | 2:44.82 | 4:15.32 | 5:45.10 | 11:46.21 | ||
Svømmeklubben Nord | 7:15.61 | 8:47.81 | 10:17.81 | |||||||
8 | Jannie Burmeister | 1998 | 257 | 1:17.97 | 2:46.95 | 4:22.85 | 6:02.23 | 12:35.98 | ||
Skagen Svømmeklub | 7:40.62 | 9:18.26 | 10:58.17 | |||||||
9 | Waraphorn Champeng | 1999 | 174 | 1:32.08 | 3:19.85 | 5:08.91 | 6:56.72 | 14:20.41 | ||
Svømmeklubben Nord | 8:51.16 | 10:40.24 | 12:30.75 | |||||||
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 513 | 1:12.49 | 2:30.01 | 3:47.19 | 5:04.22 | 10:00.72 | ||
Brønderslev SK08 | 6:21.75 | 7:37.70 | 8:51.26 | |||||||
2 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 440 | 1:14.62 | 2:34.14 | 3:54.04 | 5:14.60 | 10:32.41 | ||
Svømmeklubben S 68 | 6:34.73 | 7:54.90 | 9:14.77 | |||||||
3 | Camilla Outzen | 2000 | 404 | 1:16.90 | 2:38.55 | 4:00.10 | 5:22.20 | 10:50.30 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:45.33 | 8:08.75 | 9:29.87 | |||||||
4 | Caroline Schøn | 2001 | 374 | 1:14.30 | 2:36.60 | 4:01.51 | 5:28.57 | 11:07.46 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:54.64 | 8:20.30 | 9:46.33 | |||||||
5 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 345 | 1:20.95 | 2:47.52 | 4:15.19 | 5:41.93 | 11:25.54 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 7:10.17 | 8:37.42 | 10:03.54 | |||||||
6 | Kirstine Frandsen | 2001 | 317 | 1:23.86 | 2:53.41 | 4:23.61 | 5:53.10 | 11:44.87 | ||
Hobro Svømmeklub | 7:22.25 | 8:50.17 | 10:18.58 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 474 | 33.57 | 1:11.30 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Asger Mikkelsen | 1997 | 256 | 40.94 | 1:27.53 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ludvig Lind | 1998 | 383 | 35.06 | 1:16.51 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Frederik Marcussen | 1999 | 344 | 36.26 | 1:19.33 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Frederik Peter Bager | 1999 | 342 | 37.53 | 1:19.51 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Thomas Kjær | 1998 | 327 | 37.55 | 1:20.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 324 | 37.82 | 1:20.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 322 | 38.26 | 1:21.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jens Søndergaard | 1999 | 316 | 37.77 | 1:21.59 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Kristian Berthelsen | 1999 | 282 | 40.26 | 1:24.71 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Thomas Gosvig | 1999 | 255 | 42.56 | 1:27.68 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ruben Højegaard Andreasen | 1998 | 167 | 47.92 | 1:40.90 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 165 | 48.55 | 1:41.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Grøn | 1999 | 156 | 49.02 | 1:43.14 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Adam Søholm Hansen | 1999 | 116 | 54.02 | 1:53.70 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathias Holme Pedersen | 1999 | 116 | 54.30 | 1:53.75 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Max Lundum | 1999 | 110 | 55.71 | 1:55.89 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Steffensen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 453 | 34.45 | 1:12.36 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Mads L. Werther | 2000 | 290 | 40.30 | 1:23.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Jensen | 2000 | 284 | 39.92 | 1:24.54 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Schiby | 2001 | 275 | 40.68 | 1:25.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Vestergaard | 2001 | 237 | 42.31 | 1:29.74 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Marius Nørgaard | 2001 | 219 | 42.69 | 1:32.14 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias R. F. K. Svendsen | 2000 | 212 | 43.47 | 1:33.13 | |||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
8 | Simon Andersen | 2000 | 195 | 44.91 | 1:35.76 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Viktor Jensen | 2000 | 151 | 49.28 | 1:44.26 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
10 | Nicklas Pedersen | 2001 | 116 | 54.37 | 1:53.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | David Johansen | 2001 | 107 | 56.55 | 1:56.95 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Jonas Gaardestrup | 2001 | 92 | 57.80 | 2:03.08 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus M Knudsen | 2000 | DNS | |||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
- | Daniel Vang Kleist | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Niklas T. Kristiansen | 2000 | DSQ | 1 hånd i vending v75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jelmer de Zee | 2003 | 138 | 50.32 | 1:47.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Dunker | 2002 | 137 | 52.18 | 1:47.75 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Valdemar G. Christensen | 2002 | 116 | 53.30 | 1:53.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 105 | 54.37 | 1:57.68 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 86 | 59.00 | 2:05.64 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Pedersen | 2003 | 78 | 1:03.47 | 2:10.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel H. Mølgaard | 2002 | DSQ | Crawl armtag e/start | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Joost Rijkhoff | 2004 | 139 | 51.06 | 1:47.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Torp | 2004 | 99 | 54.60 | 1:59.95 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Jonas Lindberg Nielsen | 2004 | 56 | 1:10.32 | 2:25.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Oscar Pedersen | 2004 | DSQ | Ej samt. berør v25m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Signe Svendsen | 1996 | 387 | 40.50 | 1:26.02 | |||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
2 | Emilie Morberg Andersen | 1997 | 253 | 46.31 | 1:39.13 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Christensen | 1999 | 457 | 37.96 | 1:21.35 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Anette Poulsen | 1999 | 380 | 40.51 | 1:26.50 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Hedemand | 1999 | 376 | 41.15 | 1:26.83 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
4 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 333 | 42.03 | 1:30.42 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 319 | 43.94 | 1:31.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 318 | 43.58 | 1:31.80 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Gitta Nielsen | 1999 | 317 | 43.16 | 1:31.92 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
8 | Maria Ottesen | 1999 | 252 | 46.78 | 1:39.24 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Waraphorn Champeng | 1999 | DSQ | Plaster | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Signe Rosendal | 2000 | 404 | 39.76 | 1:24.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 397 | 40.63 | 1:25.29 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 391 | 39.19 | 1:25.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 371 | 40.95 | 1:27.19 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Camilla D. Hansen | 2000 | 364 | 41.88 | 1:27.79 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Line Sloth Holm | 2001 | 329 | 43.95 | 1:30.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maja Meinert | 2001 | 318 | 44.99 | 1:31.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Lund | 2000 | 296 | 44.39 | 1:34.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Rye | 2001 | 293 | 44.04 | 1:34.36 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Kirstine Frandsen | 2001 | 285 | 45.25 | 1:35.23 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 250 | 47.03 | 1:39.45 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Fruergaard | 2001 | 243 | 47.35 | 1:40.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilia Nielsen | 2000 | 238 | 48.57 | 1:41.11 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Frederikke G. Christensen | 2000 | 234 | 48.11 | 1:41.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 229 | 48.38 | 1:42.35 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Jessica Moric | 2001 | 226 | 48.05 | 1:42.92 | |||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
17 | Helena Kristensen | 2000 | 221 | 48.72 | 1:43.55 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maria Kold Kristensen | 2000 | 215 | 47.04 | 1:44.65 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 213 | 49.72 | 1:44.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Andrea Zanchetta | 2000 | 207 | 50.49 | 1:45.91 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
21 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 207 | 50.38 | 1:45.95 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nete Madsen | 2001 | 200 | 51.55 | 1:47.21 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
23 | Ida Kristensen | 2001 | 184 | 51.31 | 1:50.12 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
24 | Ida Christensen | 2001 | 151 | 55.39 | 1:57.70 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
25 | Liv Lindberg Nielsen | 2001 | 131 | 57.40 | 2:03.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sofie S. Madsen | 2001 | 127 | 57.68 | 2:04.48 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
27 | Sofie Elise Schmidt | 2001 | 104 | 1:02.44 | 2:13.26 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 304 | 45.33 | 1:33.15 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 291 | 44.87 | 1:34.59 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 281 | 46.31 | 1:35.72 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 270 | 47.24 | 1:36.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lea Serup Schøn | 2002 | 225 | 49.15 | 1:43.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 206 | 49.84 | 1:46.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 188 | 52.80 | 1:49.30 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Aastrup | 2002 | 188 | 51.85 | 1:49.32 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
9 | Cecilie Holst | 2002 | 185 | 50.28 | 1:50.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lærke Als | 2002 | 181 | 52.29 | 1:50.65 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Emma Rose Treney | 2002 | 176 | 52.17 | 1:51.84 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Sofia Bak | 2002 | 169 | 54.85 | 1:53.38 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanne Jensen | 2002 | 164 | 53.06 | 1:54.54 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
14 | Cecilie V Jensen | 2002 | 163 | 53.53 | 1:54.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Sara Bundgaard | 2003 | 159 | 54.71 | 1:55.71 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Ida Troldborg | 2003 | 150 | 56.98 | 1:57.97 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 141 | 57.41 | 2:00.43 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
18 | Louise Høeg | 2003 | 139 | 55.64 | 2:00.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Amalie L Nielsen | 2002 | 135 | 57.44 | 2:01.94 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
20 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 134 | 56.67 | 2:02.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Laura Lund | 2003 | 131 | 56.50 | 2:03.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emma Jensen | 2003 | 116 | 1:01.33 | 2:08.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Christine Nielsen | 2002 | 95 | 1:02.15 | 2:17.29 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
24 | Laura Rønde Balleby | 2002 | 72 | 1:10.29 | 2:30.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Ildal Djørup | 2002 | DSQ | 1 hånd v/50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sandra Søborg Pedersen | 2002 | DSQ | 1 hånd v/25m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 102 | 1:03.30 | 2:13.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marc Ochsendorf | 1996 | 352 | 34.37 | 1:14.04 | 1:54.25 | 2:34.53 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 299 | 35.75 | 1:17.71 | 2:00.37 | 2:43.03 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Poulsen | 1997 | 239 | 35.59 | 1:19.23 | 2:06.50 | 2:55.72 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 364 | 31.99 | 1:10.31 | 1:52.31 | 2:32.76 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 301 | 34.39 | 1:15.42 | 1:58.86 | 2:42.75 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rune Nørgaard | 2000 | 270 | 36.01 | 1:18.71 | 2:04.90 | 2:48.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Bonde | 2001 | 192 | 41.65 | 1:30.05 | 2:19.62 | 3:08.99 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
3 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 185 | 41.55 | 1:30.82 | 2:21.85 | 3:11.25 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | 410 | 35.41 | 1:16.64 | 1:59.50 | 2:42.47 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Karoline Nielsen | 1997 | 258 | 41.42 | 1:29.72 | 2:20.29 | 3:09.66 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bonde | 1999 | 403 | 36.68 | 1:18.14 | 2:01.08 | 2:43.51 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 167 | 47.09 | 1:44.01 | 2:42.39 | 3:39.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 157 | 46.93 | 1:45.03 | 2:44.96 | 3:43.58 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Dennis Madsen | 1997 | 479 | 25.94 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
2 | Rasmus Provstgaard | 1994 | 474 | 26.03 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 313 | 29.89 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Asger Mikkelsen | 1997 | 297 | 30.42 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 385 | 27.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristian Berthelsen | 1999 | 357 | 28.61 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
3 | Nikolaj Mikkelsen | 1998 | 353 | 28.71 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
4 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 288 | 30.73 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Peter Bager | 1999 | 267 | 31.52 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Jens Jensen | 1999 | 232 | 33.03 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
7 | Ruben Højegaard Andreasen | 1998 | 231 | 33.04 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 222 | 33.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Adam Søholm Hansen | 1999 | 206 | 34.34 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Steffensen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lawrence Langley | 2001 | 337 | 29.17 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
1 | Rune Nørgaard | 2000 | 337 | 29.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marius Nørgaard | 2001 | 324 | 29.54 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lukas Kranker | 2000 | 317 | 29.76 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 293 | 30.54 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Scott Stegenborg | 2000 | 268 | 31.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 259 | 31.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 218 | 33.68 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Andersen | 2000 | 207 | 34.28 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Pedersen | 2000 | 206 | 34.36 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Daniel Vang Kleist | 2000 | 195 | 34.95 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Nicklas Pedersen | 2001 | 181 | 35.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Simon Andersen | 2000 | 181 | 35.88 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Anders Storgaard Nielsen | 2000 | 171 | 36.56 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 158 | 37.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Jonas Gaardestrup | 2001 | 157 | 37.58 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicklas M Jensen | 2001 | 110 | 42.30 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Magnus M Knudsen | 2000 | DNS | |||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Sønderholm | 2002 | 199 | 34.74 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 173 | 36.41 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Valdemar G. Christensen | 2002 | 165 | 36.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas L. Werther | 2002 | 165 | 37.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Lybech Christensen | 2002 | 160 | 37.35 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Nikolai Sander | 2003 | 155 | 37.79 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Rune Worm | 2003 | 142 | 38.85 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Jelmer de Zee | 2003 | 135 | 39.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 129 | 40.08 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Nikolai Levi Larsen | 2003 | 128 | 40.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asger Stahl Olsen | 2002 | 116 | 41.54 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Mathias Kjær | 2003 | 114 | 41.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Aksel A. Høyer | 2002 | 101 | 43.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jimmy Nielsen | 2003 | 88 | 45.54 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 86 | 45.87 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 85 | 46.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jacob Toft | 2003 | 76 | 47.88 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
18 | Haris Bralic | 2003 | 75 | 47.99 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
19 | Johan Roderick | 2003 | 64 | 50.57 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Johannesen | 2004 | 98 | 43.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Elyas Hussein | 2005 | 95 | 44.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Torp | 2004 | 87 | 45.65 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Oscar Pedersen | 2004 | 83 | 46.51 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Leonardo Da Silva | 2004 | 82 | 46.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Bilde | 2004 | 79 | 47.27 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Lucas Søholm Hansen | 2004 | 55 | 53.35 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Markus Vang Kleist | 2004 | 46 | 56.27 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 458 | 30.16 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 452 | 30.28 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 431 | 30.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Katrine Kristensen | 1997 | 421 | 31.00 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Sabina Christensen | 1997 | 334 | 33.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Rikke Blach | 1997 | 279 | 35.57 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
7 | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | 269 | 36.01 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 501 | 29.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 471 | 29.88 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Tollerup | 1998 | 447 | 30.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Camilla Johannesen | 1999 | 446 | 30.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 416 | 31.13 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 413 | 31.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | 407 | 31.35 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Mathilde Hedemand | 1999 | 376 | 32.20 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | 340 | 33.31 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 331 | 33.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Caroline Zimmer | 1999 | 327 | 33.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Waraphorn Champeng | 1999 | 286 | 35.25 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 273 | 35.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Trine Bak | 1998 | 259 | 36.46 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Schøn | 2001 | 440 | 30.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 434 | 30.70 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 384 | 31.98 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Signe Rosendal | 2000 | 381 | 32.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 373 | 32.29 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Astrid Yde | 2000 | 369 | 32.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 365 | 32.52 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Maja Meinert | 2001 | 357 | 32.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Outzen | 2000 | 349 | 33.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Sindal Bøgedal | 2000 | 340 | 33.29 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Emma Lund | 2000 | 331 | 33.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Camilla D. Hansen | 2000 | 330 | 33.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Stine Frederiksen | 2001 | 330 | 33.63 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 309 | 34.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Rye | 2001 | 301 | 34.66 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Maria Kold Kristensen | 2000 | 286 | 35.27 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Emilia Nielsen | 2000 | 285 | 35.29 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Andrea Zanchetta | 2000 | 282 | 35.44 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 272 | 35.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anine B. Mariegaard | 2001 | 259 | 36.44 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 256 | 36.60 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
22 | Ellen Damsgaard | 2000 | 243 | 37.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Selina Munch Carlsen | 2001 | 241 | 37.36 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
24 | Sofie S. Madsen | 2001 | 233 | 37.76 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
25 | Ida Christensen | 2001 | 221 | 38.44 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
26 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 213 | 38.92 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
27 | Sofie Elise Schmidt | 2001 | 138 | 44.89 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
28 | Anne Kopp Drewsen | 2001 | 106 | 49.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 391 | 31.78 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 366 | 32.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 333 | 33.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karoline Sørensen | 2002 | 324 | 33.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lea Serup Schøn | 2002 | 302 | 34.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Høgsted | 2003 | 292 | 35.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 292 | 35.04 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 284 | 35.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sisse Fischer | 2002 | 284 | 35.37 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
10 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 255 | 36.64 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Ida Rom Weikert | 2002 | 253 | 36.72 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Selma Pruzljanin | 2003 | 249 | 36.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 245 | 37.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 245 | 37.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie V Jensen | 2002 | 225 | 38.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Maibritt Christensen | 2003 | 212 | 38.99 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Signe Thomsen | 2003 | 206 | 39.33 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Lærke Als | 2002 | 199 | 39.77 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Camilla Kjær | 2003 | 193 | 40.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lærke Asmussen | 2003 | 175 | 41.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Sofia Bak | 2002 | 175 | 41.56 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sandra Søborg Pedersen | 2002 | 172 | 41.80 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
23 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | 163 | 42.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Laura Rønde Balleby | 2002 | 160 | 42.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sara Bundgaard | 2003 | 149 | 43.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Emma Rose Treney | 2002 | 145 | 44.21 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
27 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 143 | 44.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nikoline V Gallop | 2003 | 137 | 45.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Johanne Jensen | 2002 | 121 | 46.96 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
30 | Signe Christensen | 2002 | 121 | 46.98 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
31 | Josefine T.k Pedersen | 2002 | 118 | 47.29 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
32 | Naja Bralic | 2002 | 114 | 47.87 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
33 | Christine Nielsen | 2002 | 110 | 48.45 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
34 | Mathilde Aagaard | 2002 | 104 | 49.33 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
35 | Louise Høeg | 2003 | 102 | 49.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Ida Troldborg | 2003 | 80 | 53.88 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
37 | Emma Jensen | 2003 | 76 | 54.70 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
38 | Angelina Nørgaard | 2003 | 70 | 56.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Væver | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Emma Hansen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
- | Johanne E. Freundlich | 2003 | DSQ | ej berøring v afslut | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 196 | 40.02 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Toft Petersen | 2004 | 173 | 41.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Lie Thisted | 2005 | 133 | 45.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura S. Olesen | 2005 | 133 | 45.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helene Gaardestrup | 2004 | 120 | 47.09 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Astrid Hassing | 2004 | 117 | 47.43 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
7 | Marie Martens Christensen | 2004 | 100 | 49.98 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Thilde K. Ottesen | 2005 | 71 | 56.01 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:57 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 491 | 29.44 | 1:02.03 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Marcus Thøgersen | 1995 | 447 | 31.03 | 1:03.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 348 | 33.86 | 1:09.56 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Provstgaard | 1994 | 320 | 35.22 | 1:11.49 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 308 | 34.95 | 1:12.40 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 304 | 36.14 | 1:12.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 254 | 37.96 | 1:17.18 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 414 | 32.17 | 1:05.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nikolaj Mikkelsen | 1998 | 274 | 37.59 | 1:15.28 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
3 | Daniel Labuschagne | 1999 | 211 | 40.69 | 1:22.16 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Mathias Holme Pedersen | 1999 | 131 | 47.73 | 1:36.27 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 379 | 32.89 | 1:07.60 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Marius Nørgaard | 2001 | 296 | 35.29 | 1:13.38 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lawrence Langley | 2001 | 272 | 37.44 | 1:15.47 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Nicolai Sand | 2000 | 260 | 36.77 | 1:16.59 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Anders Vestergaard | 2001 | 234 | 38.47 | 1:19.31 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 231 | 38.70 | 1:19.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 215 | 41.23 | 1:21.66 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Thomas Schiby | 2001 | 211 | 40.32 | 1:22.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Bonde | 2001 | 192 | 42.27 | 1:24.74 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 186 | 41.99 | 1:25.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Ipsen | 2000 | 177 | 42.59 | 1:27.15 | |||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
12 | Oliver Andersen | 2000 | 163 | 43.81 | 1:29.57 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Gaardestrup | 2001 | 106 | 50.00 | 1:43.30 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nicklas M Jensen | 2001 | 89 | 55.31 | 1:49.53 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 191 | 42.38 | 1:24.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Kornum | 2003 | 169 | 42.50 | 1:28.47 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
3 | Lucas T. Birkkjær | 2002 | 167 | 42.52 | 1:28.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 160 | 44.67 | 1:29.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 140 | 46.12 | 1:34.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas L. Werther | 2002 | 135 | 46.16 | 1:35.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christopher Z. Christense | 2003 | 134 | 47.36 | 1:35.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian E. Christensen | 2002 | 131 | 46.20 | 1:36.19 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Viktor Stage | 2002 | 107 | 52.82 | 1:42.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Asger Stahl Olsen | 2002 | 87 | 54.72 | 1:50.19 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Nikolai Levi Larsen | 2003 | 84 | 53.94 | 1:51.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Aksel A. Høyer | 2002 | 58 | 59.49 | 2:05.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Kjær | 2003 | DSQ | ej ryglig 25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel H. Mølgaard | 2002 | DSQ | ej ryglig 25m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Joost Rijkhoff | 2004 | 133 | 46.29 | 1:35.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 114 | 48.52 | 1:40.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elyas Hussein | 2005 | 86 | 53.18 | 1:50.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oscar Pedersen | 2004 | 85 | 53.34 | 1:51.19 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Jonas Lindberg Nielsen | 2004 | 79 | 57.51 | 1:53.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Leonardo Da Silva | 2004 | 68 | 59.42 | 1:59.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Johannesen | 2004 | DSQ | ej forsat bevæg 25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 357 | 38.30 | 1:17.83 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Katrine Kristensen | 1997 | 351 | 38.74 | 1:18.29 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
3 | Sabina Christensen | 1997 | 268 | 42.66 | 1:25.64 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Michelle Munch Carlsen | 1996 | 238 | 43.48 | 1:29.08 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Rikke Blach | 1997 | 225 | 45.49 | 1:30.79 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Emilie Morberg Andersen | 1997 | 218 | 44.11 | 1:31.71 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Maria Andreasen | 1994 | 182 | 47.12 | 1:37.31 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Christensen | 1999 | 414 | 35.73 | 1:14.08 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Anette Poulsen | 1999 | 409 | 36.47 | 1:14.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martha Moeslund | 1998 | 407 | 36.20 | 1:14.50 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Sarah Andersen | 1999 | 392 | 37.39 | 1:15.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jannie Burmeister | 1998 | 322 | 38.83 | 1:20.57 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rikke M Pedersen | 1998 | 285 | 40.39 | 1:23.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sigrid Jensen | 1999 | 279 | 39.83 | 1:24.52 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Josephine Dunker | 1999 | 256 | 42.96 | 1:26.93 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
9 | Gitta Nielsen | 1999 | 251 | 42.66 | 1:27.54 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
10 | Maria Ottesen | 1999 | 248 | 42.87 | 1:27.89 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | 203 | 47.08 | 1:33.86 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line Sloth Holm | 2001 | 357 | 38.44 | 1:17.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Schøn | 2001 | 326 | 40.28 | 1:20.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 311 | 40.39 | 1:21.48 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Kirstine Frandsen | 2001 | 293 | 40.46 | 1:23.14 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 289 | 42.01 | 1:23.52 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Lund | 2000 | 285 | 42.33 | 1:23.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 246 | 43.28 | 1:28.03 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 243 | 42.71 | 1:28.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mie Mellerup | 2000 | 242 | 42.65 | 1:28.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 238 | 43.11 | 1:29.01 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Kornum | 2001 | 236 | 43.84 | 1:29.34 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Frederikke G. Christensen | 2000 | 223 | 44.76 | 1:31.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ellen Damsgaard | 2000 | 217 | 45.28 | 1:31.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Caroline Sindal Bøgedal | 2000 | 217 | 45.69 | 1:31.80 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Helena Kristensen | 2000 | 217 | 44.92 | 1:31.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Kristensen | 2001 | 197 | 1:34.76 | 1:34.76 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
17 | Ida Marie H. Christensen | 2001 | 196 | 45.96 | 1:34.95 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
18 | Anne Fruergaard | 2001 | 195 | 47.05 | 1:35.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Stine Frederiksen | 2001 | 193 | 1:35.49 | 1:35.49 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 186 | 46.81 | 1:36.68 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
21 | Line Tinggaard | 2000 | 186 | 47.07 | 1:36.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 185 | 48.22 | 1:36.91 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 177 | 49.44 | 1:38.23 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
24 | Selina Munch Carlsen | 2001 | 167 | 48.24 | 1:40.20 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
25 | Jessica Moric | 2001 | 146 | 1:44.65 | 1:44.65 | |||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
- | Pernille Harbo | 2001 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 326 | 39.43 | 1:20.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 309 | 40.06 | 1:21.69 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 309 | 40.74 | 1:21.69 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 230 | 44.67 | 1:30.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 219 | 45.29 | 1:31.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Selma Pruzljanin | 2003 | 214 | 45.44 | 1:32.21 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Rom Weikert | 2002 | 203 | 46.18 | 1:33.96 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Cecilie Holst | 2002 | 189 | 46.41 | 1:36.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 184 | 47.36 | 1:37.07 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Freja Romanski | 2003 | 179 | 46.68 | 1:37.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 165 | 49.26 | 1:40.65 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 153 | 50.87 | 1:43.17 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 145 | 51.36 | 1:44.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lærke Asmussen | 2003 | 138 | 1:46.73 | 1:46.73 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Nikoline V Gallop | 2003 | 130 | 53.63 | 1:48.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofia Bak | 2002 | 116 | 54.80 | 1:52.95 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
17 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | 104 | 58.13 | 1:57.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Laura Lund | 2003 | 75 | 1:01.96 | 2:10.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Thomsen | 2003 | DSQ | ej forsat bevæg 25m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Thea Holm Thomsen | 2003 | DSQ | ej ryglig ef.75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Toft Petersen | 2004 | 165 | 47.70 | 1:40.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura S. Olesen | 2005 | 147 | 52.30 | 1:44.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Lie Thisted | 2005 | 110 | 56.82 | 1:55.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 100 | 58.70 | 1:58.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:56 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 16:29 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 518 | 31.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Dennis Madsen | 1997 | 270 | 39.06 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
3 | Asger Mikkelsen | 1997 | 257 | 39.71 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ludvig Lind | 1998 | 422 | 33.65 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Frederik Marcussen | 1999 | 361 | 35.43 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Frederik Peter Bager | 1999 | 337 | 36.26 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Jens Søndergaard | 1999 | 337 | 36.26 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 299 | 37.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Grøn | 1999 | 160 | 46.49 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Ruben Højegaard Andreasen | 1998 | 145 | 48.01 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jens Jensen | 1999 | 126 | 50.33 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Max Lundum | 1999 | 94 | 55.35 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Jensen | 2000 | 269 | 39.07 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 181 | 44.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
3 | Anders Storgaard Nielsen | 2000 | 157 | 46.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Pedersen | 2000 | 142 | 48.34 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
5 | Daniel Vang Kleist | 2000 | 140 | 48.53 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Rasmus Storgaard | 2001 | 112 | 52.31 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
7 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 111 | 52.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Magnus M Knudsen | 2000 | DNS | |||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Sønderholm | 2002 | 172 | 45.32 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Dunker | 2002 | 150 | 47.42 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Jacob Lybech Christensen | 2002 | 114 | 51.98 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Nikolai Sander | 2003 | 112 | 52.28 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 103 | 53.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 102 | 53.91 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Christian E. Christensen | 2002 | 97 | 54.95 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Viktor Stage | 2002 | 91 | 56.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 90 | 56.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Pedersen | 2003 | 87 | 56.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rune Worm | 2003 | 87 | 56.83 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Haris Bralic | 2003 | 84 | 57.49 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
13 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 78 | 59.00 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Nikolai Levi Larsen | 2003 | 70 | 1:01.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jimmy Nielsen | 2003 | 65 | 1:02.52 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Johan Roderick | 2003 | 62 | 1:03.63 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Aksel A. Høyer | 2002 | DSQ | 1 hånd i afslut | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Asger Stahl Olsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Jacob Toft | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Mathias Kjær | 2003 | DSQ | armtag bag hofte | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Torp | 2004 | 98 | 54.74 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 74 | 1:00.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elyas Hussein | 2005 | 64 | 1:02.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Bilde | 2004 | 52 | 1:07.46 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Jonas Lindberg Nielsen | 2004 | 51 | 1:08.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lucas Søholm Hansen | 2004 | 31 | 1:20.28 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Johannesen | 2004 | DSQ | Armtag bag hofte | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Markus Vang Kleist | 2004 | DSQ | 1 hånd v/afslut | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:29 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 383 | 39.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 321 | 42.04 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Emilie Morberg Andersen | 1997 | 238 | 46.43 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | 181 | 50.85 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Michelle Munch Carlsen | 1996 | 168 | 52.14 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 466 | 37.13 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Caroline Christensen | 1999 | 435 | 38.00 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Mathilde Hedemand | 1999 | 398 | 39.14 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
4 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 315 | 42.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 293 | 43.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Rikke M Pedersen | 1998 | 204 | 48.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Trine Bak | 1998 | 180 | 51.00 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 404 | 38.93 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 397 | 39.17 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 363 | 40.36 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Camilla D. Hansen | 2000 | 332 | 41.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Mie Mellerup | 2000 | 325 | 41.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Rye | 2001 | 302 | 42.89 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Astrid Yde | 2000 | 244 | 46.05 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Camilla Outzen | 2000 | 237 | 46.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emilia Nielsen | 2000 | 220 | 47.65 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 192 | 49.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anine B. Mariegaard | 2001 | 156 | 53.46 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Marie H. Christensen | 2001 | 145 | 54.72 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Sofie Elise Schmidt | 2001 | 111 | 59.85 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Anne Kopp Drewsen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Maria Kold Kristensen | 2000 | DSQ | Ej samtid berør v25m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 268 | 44.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 257 | 45.27 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Cecilie Væver | 2002 | 232 | 46.85 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 198 | 49.38 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Sisse Fischer | 2002 | 193 | 49.78 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
6 | Sofie Aastrup | 2002 | 184 | 50.61 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
7 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 176 | 51.30 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Rose Treney | 2002 | 174 | 51.49 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Lærke Als | 2002 | 174 | 51.57 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Naja Bralic | 2002 | 173 | 51.63 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
11 | Mathilde Aagaard | 2002 | 164 | 52.54 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
12 | Cecilie V Jensen | 2002 | 161 | 52.84 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Sara Bundgaard | 2003 | 155 | 53.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Maibritt Christensen | 2003 | 151 | 53.99 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 150 | 54.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Louise Høeg | 2003 | 142 | 55.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida Troldborg | 2003 | 139 | 55.57 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
18 | Amalie L Nielsen | 2002 | 136 | 55.87 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
19 | Laura Lund | 2003 | 131 | 56.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sandra Søborg Pedersen | 2002 | 128 | 57.04 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
21 | Signe Christensen | 2002 | 116 | 58.93 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
22 | Camilla Kjær | 2003 | 104 | 1:01.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Jensen | 2003 | 95 | 1:02.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Nikoline V Gallop | 2003 | 95 | 1:02.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Angelina Nørgaard | 2003 | 89 | 1:04.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Johanne E. Freundlich | 2003 | 89 | 1:04.47 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
27 | Josefine T.k Pedersen | 2002 | 75 | 1:08.03 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Johanne Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Karoline L. Kristensen | 2003 | DSQ | Crawlarm v/ udsvøm | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 143 | 55.07 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Toft Petersen | 2004 | 121 | 58.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 87 | 1:04.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura S. Olesen | 2005 | 83 | 1:05.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marie Martens Christensen | 2004 | 80 | 1:06.76 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Astrid Hassing | 2004 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Helene Gaardestrup | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Smut Mellem 19 | 1993 | 398 | 1:49.74 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Marc Ochsendorf | 1996 | 27.99 | 27.99 | |||||||
Emil Leander Bonderup | 1998 | 27.30 | 55.29 | |||||||
Lawrence Langley | 2001 | 28.10 | 1:23.39 | |||||||
Klaus Bach Christensen | 1993 | 26.35 | 1:49.74 | |||||||
2 | Aalborg Drenge 1 19 | 1996 | 393 | 1:50.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Christian Rytter Nielsen | 1996 | 27.43 | 27.43 | |||||||
Thomas Kjær | 1998 | 27.61 | 55.04 | |||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 27.73 | 1:22.77 | |||||||
Sebastian Brun Koch | 1998 | 27.41 | 1:50.18 | |||||||
3 | Bsk08-Bøfferne 19 | 1997 | 329 | 1:56.89 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Frederik Marcussen | 1999 | 28.39 | 28.39 | |||||||
Jens Søndergaard | 1999 | 28.42 | 56.81 | |||||||
Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 29.75 | 1:26.56 | |||||||
Viktor Jensen | 2000 | 30.33 | 1:56.89 | |||||||
4 | S68 1 19 | 1996 | 266 | 2:05.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 37.55 | 37.55 | |||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 38.33 | 1:15.88 | |||||||
Gustav Yde | 2000 | 25.58 | 1:41.46 | |||||||
Magnus Yde | 1996 | 24.12 | 2:05.58 | |||||||
5 | Skagen Herrer 19 | 1996 | 254 | 2:07.40 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Benjamin Jørgensen | 1996 | 28.29 | 28.29 | |||||||
Thomas Gosvig | 1999 | 29.90 | 58.19 | |||||||
Mathias Holme Pedersen | 1999 | 36.92 | 1:35.11 | |||||||
Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 32.29 | 2:07.40 | |||||||
6 | S T Aabybro Cr Drenge 1 | 1990 | 244 | 2:09.10 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 28.68 | 28.68 | |||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 35.06 | 1:03.74 | |||||||
Nicolaj Harksen | 1990 | 32.44 | 1:36.18 | |||||||
Christian Bonde | 2001 | 32.92 | 2:09.10 | |||||||
7 | Nord Drenge 19 | 1997 | 234 | 2:10.90 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Ludvig Lind | 1998 | 28.19 | 28.19 | |||||||
Emil Poulsen | 1997 | 28.33 | 56.52 | |||||||
Mikkel H. Mølgaard | 2002 | 39.89 | 1:36.41 | |||||||
Daniel Vang Kleist | 2000 | 34.49 | 2:10.90 | |||||||
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thisted Drenge 1 19 | 1998 | 264 | 2:05.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 27.83 | 27.83 | |||||||
Ruben Højegaard Andreasen | 1998 | 33.19 | 1:01.02 | |||||||
Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 33.94 | 1:34.96 | |||||||
Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 30.79 | 2:05.75 | |||||||
2 | Skagen Herre 2 19 | 1999 | 126 | 2:40.80 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Adam Søholm Hansen | 1999 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Lucas Søholm Hansen | 2004 | 52.46 | 1:28.04 | |||||||
Jonas Gaardestrup | 2001 | 37.39 | 2:05.43 | |||||||
Max Lundum | 1999 | 35.37 | 2:40.80 | |||||||
3 | S T Aabybro Cr Drenge 2 | 1999 | 118 | 2:44.23 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Simon Andersen | 2000 | 36.46 | 36.46 | |||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 43.80 | 1:20.26 | |||||||
Jacob Toft | 2003 | 46.40 | 2:06.66 | |||||||
Rasmus Grøn | 1999 | 37.57 | 2:44.23 | |||||||
4 | Drenge 1 Pingvinen | 1999 | 106 | 2:50.24 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Daniel Labuschagne | 1999 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Asger Stahl Olsen | 2002 | 42.82 | 1:16.06 | |||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 47.39 | 2:03.45 | |||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 46.79 | 2:50.24 | |||||||
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Bsk08-Baywatchs Boys 19 | 2000 | 295 | 2:01.27 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 30.67 | 30.67 | |||||||
Lukas Kranker | 2000 | 28.98 | 59.65 | |||||||
Nicolai Sand | 2000 | 31.15 | 1:30.80 | |||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 30.47 | 2:01.27 | |||||||
2 | Aalborg Drenge 2 19 | 2000 | 285 | 2:02.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 29.18 | 29.18 | |||||||
Thomas Schiby | 2001 | 31.27 | 1:00.45 | |||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 30.93 | 1:31.38 | |||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 31.27 | 2:02.65 | |||||||
3 | Aalborg Drenge 3 19 | 2000 | 230 | 2:11.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Mads L. Werther | 2000 | 31.97 | 1:04.11 | |||||||
Jonathan L Kristensen | 2000 | 33.89 | 1:38.00 | |||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 33.76 | 2:11.76 | |||||||
4 | Aalborg Drenge 5 19 | 2001 | 146 | 2:33.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Valdemar G. Christensen | 2002 | 37.69 | 37.69 | |||||||
Nicklas Pedersen | 2001 | 35.87 | 1:13.56 | |||||||
Jelmer de Zee | 2003 | 40.15 | 1:53.71 | |||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 39.37 | 2:33.08 | |||||||
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Drenge 4 19 | 2002 | 167 | 2:26.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 37.62 | 37.62 | |||||||
Ruben C. Nørgaard | 2002 | 35.66 | 1:13.28 | |||||||
Jonas L. Werther | 2002 | 38.07 | 1:51.35 | |||||||
Lucas T. Birkkjær | 2002 | 35.16 | 2:26.51 | |||||||
2 | Smut Små 19 | 2002 | 129 | 2:39.82 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Jacob Lybech Christensen | 2002 | 40.09 | 40.09 | |||||||
Nikolai Sander | 2003 | 40.05 | 1:20.14 | |||||||
Rune Worm | 2003 | 41.25 | 2:01.39 | |||||||
Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 38.43 | 2:39.82 | |||||||
3 | Aalborg Drenge 7 19 | 2002 | 105 | 2:50.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Viktor Stage | 2002 | 41.69 | 41.69 | |||||||
Oliver Pedersen | 2003 | 43.54 | 1:25.23 | |||||||
Sebastian B Lehmann | 2004 | 42.73 | 2:07.96 | |||||||
Nikolai Levi Larsen | 2003 | 42.97 | 2:50.93 | |||||||
4 | Aalborg Drenge 6 19 | 2003 | 84 | 3:04.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Elyas Hussein | 2005 | 48.23 | 48.23 | |||||||
Kasper Johannesen | 2004 | 44.73 | 1:32.96 | |||||||
Leonardo Da Silva | 2004 | 48.87 | 2:21.83 | |||||||
Mathias Kjær | 2003 | 42.57 | 3:04.40 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Smut Stor 20 | 1997 | 439 | 2:02.66 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 28.84 | 28.84 | |||||||
Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 32.90 | 1:01.74 | |||||||
Caroline Christensen | 1999 | 30.61 | 1:32.35 | |||||||
Martha Moeslund | 1998 | 30.31 | 2:02.66 | |||||||
2 | S68 1 20 | 1996 | 407 | 2:05.81 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Sgne Christensen | 2001 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 29.19 | 1:04.65 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 30.75 | 1:35.40 | |||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 30.41 | 2:05.81 | |||||||
3 | Bsk08-Super Piger 20 | 1996 | 332 | 2:14.58 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 30.57 | 1:00.14 | |||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 37.81 | 1:37.95 | |||||||
Josephine Dunker | 1999 | 36.63 | 2:14.58 | |||||||
4 | Piger 2 Pingvinen 20 | 1996 | 320 | 2:16.23 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 30.81 | 30.81 | |||||||
Michelle Munch Carlsen | 1996 | 35.01 | 1:05.82 | |||||||
Trine Bak | 1998 | 36.68 | 1:42.50 | |||||||
Caroline Sindal Bøgedal | 2000 | 33.73 | 2:16.23 | |||||||
5 | Skagen Damer 20 | 1997 | 312 | 2:17.39 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Anine B. Mariegaard | 2001 | 37.87 | 1:11.32 | |||||||
Maria Ottesen | 1999 | 33.90 | 1:45.22 | |||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 32.17 | 2:17.39 | |||||||
6 | Smut Mellem 20 | 1997 | 250 | 2:27.99 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Anne Rasmussen Sand | 2000 | 33.11 | 33.11 | |||||||
Emilie Morberg Andersen | 1997 | 37.47 | 1:10.58 | |||||||
Ida Christensen | 2001 | 39.12 | 1:49.70 | |||||||
Josephine Strøm Hansen | 2000 | 38.29 | 2:27.99 | |||||||
- | Nord Piger 1 20 | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Sigrid Jensen | 1999 | |||||||||
Waraphorn Champeng | 1999 | |||||||||
Sandra Sloth Østergaard | 1997 | |||||||||
Simone Sloth Østergaard | 2000 | DNS | ||||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Piger 1 20 | 1998 | 398 | 2:06.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Johannesen | 1999 | 31.02 | 31.02 | |||||||
Caroline Schøn | 2001 | 30.06 | 1:01.08 | |||||||
Signe Rosendal | 2000 | 31.87 | 1:32.95 | |||||||
Rikke M Pedersen | 1998 | 33.77 | 2:06.72 | |||||||
2 | Aalborg Piger 3 20 | 1999 | 334 | 2:14.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mie Mellerup | 2000 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 32.16 | 1:06.15 | |||||||
Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 34.31 | 1:40.46 | |||||||
Caroline Zimmer | 1999 | 33.86 | 2:14.32 | |||||||
3 | Sæby Piger 20 | 1999 | 294 | 2:20.19 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
Ida Kristensen | 2001 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Nete Madsen | 2001 | 34.16 | 1:10.13 | |||||||
Maiken Sørensen | 1999 | 34.95 | 1:45.08 | |||||||
Sisse Fischer | 2002 | 35.11 | 2:20.19 | |||||||
4 | Thisted Piger 1 20 | 1999 | 292 | 2:20.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anette Poulsen | 1999 | 32.79 | 32.79 | |||||||
Sarah Andersen | 1999 | 30.90 | 1:03.69 | |||||||
Helena Kristensen | 2000 | 35.29 | 1:38.98 | |||||||
Line Tinggaard | 2000 | 41.45 | 2:20.43 | |||||||
5 | S T Aabybro Cr Piger | 1998 | 266 | 2:24.90 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Andrea Zanchetta | 2000 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Freja Emborg Sørensen | 1999 | 32.07 | 1:06.98 | |||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 43.84 | 1:50.82 | |||||||
Stine Boye Kristiansen | 1998 | 34.08 | 2:24.90 | |||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Piger 1 Pingvinen 20 | 2000 | 387 | 2:07.96 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 31.51 | 31.51 | |||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 31.88 | 1:03.39 | |||||||
Maria Rye | 2001 | 33.68 | 1:37.07 | |||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 30.89 | 2:07.96 | |||||||
2 | Aalborg Piger 2 20 | 2000 | 357 | 2:11.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Lund | 2000 | 33.91 | 33.91 | |||||||
Camilla Outzen | 2000 | 32.64 | 1:06.55 | |||||||
Maja Meinert | 2001 | 32.38 | 1:38.93 | |||||||
Helena M. S. Sørensen | 2001 | 32.45 | 2:11.38 | |||||||
3 | Aalborg Piger 5 20 | 2000 | 246 | 2:28.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Ellen Damsgaard | 2000 | 36.03 | 36.03 | |||||||
Caroline Rytter Nielsen | 2002 | 38.95 | 1:14.98 | |||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 34.91 | 1:49.89 | |||||||
Emma Ildal Djørup | 2002 | 38.75 | 2:28.64 | |||||||
4 | S68 2 20 | 2000 | 245 | 2:28.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Anne Kopp Drewsen | 2001 | 48.56 | 48.56 | |||||||
Astrid Yde | 2000 | 33.38 | 1:21.94 | |||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | 32.38 | 1:54.32 | |||||||
Camilla D. Hansen | 2000 | 34.58 | 2:28.90 | |||||||
5 | Thisted Piger 2 20 | 2000 | 244 | 2:29.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Kjær | 2003 | 39.76 | 39.76 | |||||||
Anne Sofie Brodersen | 2001 | 35.75 | 1:15.51 | |||||||
Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 36.06 | 1:51.57 | |||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 37.65 | 2:29.22 | |||||||
6 | Aalborg Piger 6 20 | 2000 | 228 | 2:32.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Freja Romanski | 2003 | 38.19 | 38.19 | |||||||
Anne Fruergaard | 2001 | 37.30 | 1:15.49 | |||||||
Frederikke G. Christensen | 2000 | 36.52 | 1:52.01 | |||||||
Cecilie Holst | 2002 | 40.48 | 2:32.49 | |||||||
7 | S68 3 20 | 2001 | 177 | 2:45.97 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Zarah Heden Mortensen | 2002 | 42.91 | 42.91 | |||||||
Maiken Kjærsgaard | 2002 | 40.10 | 1:23.01 | |||||||
Kathrine Steffensen | 2001 | 42.17 | 2:05.18 | |||||||
Cecilie V Jensen | 2002 | 40.79 | 2:45.97 | |||||||
8 | Aalborg Piger 7 20 | 2001 | 141 | 2:59.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Iben Kjær Bengtson | 2002 | 43.42 | 43.42 | |||||||
Laura Rønde Balleby | 2002 | 45.69 | 1:29.11 | |||||||
Liv Lindberg Nielsen | 2001 | 39.89 | 2:09.00 | |||||||
Laura Lund | 2003 | 50.09 | 2:59.09 | |||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Piger 4 20 | 2002 | 300 | 2:19.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Sofie Hein Rimmen | 2002 | 34.92 | 1:08.33 | |||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 35.69 | 1:44.02 | |||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 35.26 | 2:19.28 | |||||||
2 | Smut Små 20 | 2002 | 272 | 2:23.77 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Signe Thomsen | 2003 | 38.60 | 1:12.90 | |||||||
Maibritt Christensen | 2003 | 39.29 | 1:52.19 | |||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 31.58 | 2:23.77 | |||||||
3 | Thisted Piger 3 20 | 2002 | 271 | 2:24.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 37.15 | 37.15 | |||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 37.04 | 1:14.19 | |||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 36.30 | 1:50.49 | |||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 33.60 | 2:24.09 | |||||||
4 | Nord Piger 2 20 | 2002 | 254 | 2:27.18 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Cecilie Væver | 2002 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Lærke Bjerre Tange | 2002 | 36.57 | 1:10.50 | |||||||
Lærke Als | 2002 | 39.34 | 1:49.84 | |||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 37.34 | 2:27.18 | |||||||
5 | Bsk08-Baywatch Girls 20 | 2002 | 192 | 2:41.57 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 35.40 | 35.40 | |||||||
Ida Rom Weikert | 2002 | 36.99 | 1:12.39 | |||||||
Amalie L Nielsen | 2002 | 42.99 | 1:55.38 | |||||||
Johanne Jensen | 2002 | 46.19 | 2:41.57 | |||||||
6 | S68 4 20 | 2003 | 147 | 2:56.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Emma Jensen | 2003 | 55.19 | 55.19 | |||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 35.37 | 1:30.56 | |||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 41.62 | 2:12.18 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 44.12 | 2:56.30 | |||||||
7 | Aalborg Piger 8 20 | 2003 | 125 | 3:06.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Nikoline V Gallop | 2003 | 48.08 | 48.08 | |||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 42.13 | 1:30.21 | |||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 42.86 | 2:13.07 | |||||||
Zille Haarh Svendsen | 2004 | 53.04 | 3:06.11 | |||||||
8 | Skagen Damer 2 20 | 2002 | 95 | 3:24.12 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 41.83 | 41.83 | |||||||
Helene Gaardestrup | 2004 | 53.27 | 1:35.10 | |||||||
Josefine T.k Pedersen | 2002 | 50.63 | 2:25.73 | |||||||
Thilde K. Ottesen | 2005 | 58.39 | 3:24.12 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 451 | 1:03.61 | 2:13.62 | 3:25.46 | 4:36.62 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Poulsen | 1997 | 363 | 1:07.12 | 2:21.96 | 3:39.37 | 4:57.42 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Rasmus Provstgaard | 1994 | 342 | 1:07.29 | 2:24.30 | 3:44.50 | 5:03.47 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Kjær | 1998 | 405 | 1:07.06 | 2:21.10 | 3:33.88 | 4:46.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 319 | 1:11.77 | 3:11.35 | 5:10.59 | 5:10.59 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj Mikkelsen | 1998 | 293 | 1:12.32 | 2:35.78 | 3:59.37 | 5:19.23 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
4 | Mathias Holme Pedersen | 1999 | 202 | 1:26.25 | 3:00.22 | 5:20.61 | 6:01.28 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Grøn | 1999 | 184 | 1:29.31 | 3:03.72 | 4:39.20 | 6:12.81 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 354 | 1:10.92 | 2:28.56 | 3:45.20 | 4:59.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Bonde | 2001 | 301 | 1:17.42 | 2:38.56 | 3:59.65 | 5:16.62 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
3 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 222 | 1:22.37 | 2:54.07 | 4:23.42 | 5:50.03 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Anders Storgaard Nielsen | 2000 | 217 | 1:24.29 | 2:55.20 | 4:23.94 | 5:52.79 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 202 | 1:27.31 | 3:01.83 | 4:34.95 | 6:01.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicklas Pedersen | 2001 | 199 | 1:26.10 | 3:00.14 | 4:34.87 | 6:03.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads L. Werther | 2000 | DNF | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:09.20 | 2:22.38 | 3:35.45 | 4:47.03 | |||
2 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:09.71 | 2:23.96 | 3:39.95 | 4:56.18 | |||
3 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:11.47 | 2:27.91 | 3:45.73 | 5:03.08 | |||
4 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:13.39 | 2:32.49 | 3:50.43 | 5:08.41 | |||
5 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:13.56 | 2:33.51 | 3:53.31 | 5:12.43 | |||
6 | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.28 | 2:36.02 | 3:57.79 | 5:16.22 | |||
7 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.17 | 2:35.63 | 3:58.39 | 5:21.77 | |||
8 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.05 | 2:40.00 | 4:02.74 | 5:21.85 | |||
9 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.16 | 2:40.71 | 4:03.24 | 5:22.11 | |||
10 | Rikke M Pedersen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:20.34 | 2:46.52 | 4:14.00 | 5:40.60 | |||
11 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.85 | 2:50.57 | 4:21.73 | 5:49.19 | |||
12 | Trine Bak | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.01 | 2:54.58 | 4:25.73 | 5:56.79 | |||
13 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:24.87 | 2:58.59 | 4:33.12 | 6:07.20 | |||
14 | Rikke Blach | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 1:28.23 | 3:05.50 | 4:42.53 | 6:12.76 | |||
15 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 1:29.91 | 3:09.02 | 4:48.61 | 6:24.98 | |||
16 | Ellen Damsgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:29.41 | 3:11.33 | 4:55.04 | 6:35.38 | |||
17 | Liv Lindberg Nielsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:30.14 | 3:10.10 | 4:53.65 | 6:35.48 | |||
18 | Waraphorn Champeng | 1999 | Svømmeklubben Nord | 1:30.54 | 3:15.20 | 5:02.66 | 6:44.04 | |||
- | Sigrid Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 534 | 28.77 | 1:03.14 | 1:42.84 | 2:15.10 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 396 | 32.23 | 1:09.18 | 1:53.30 | 2:29.27 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 362 | 31.83 | 1:12.86 | 1:59.89 | 2:33.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asger Mikkelsen | 1997 | 267 | 36.36 | 1:19.70 | 2:09.74 | 2:50.12 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Rasmus Provstgaard | 1994 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 374 | 31.44 | 1:08.97 | 1:55.58 | 2:32.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ludvig Lind | 1998 | 358 | 31.17 | 1:11.82 | 1:58.15 | 2:34.35 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 348 | 32.40 | 1:14.27 | 1:58.81 | 2:35.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Berthelsen | 1999 | 303 | 36.47 | 1:17.94 | 2:07.60 | 2:43.22 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Thomas Gosvig | 1999 | 272 | 38.41 | 1:21.52 | 2:11.77 | 2:49.10 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Adam Søholm Hansen | 1999 | 165 | 45.63 | 1:36.21 | 2:36.99 | 3:19.53 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Grøn | 1999 | 150 | 49.09 | 1:41.92 | 2:37.66 | 3:25.97 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 490 | 30.35 | 1:05.44 | 1:46.85 | 2:18.97 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Rune Nørgaard | 2000 | 325 | 33.52 | 1:14.95 | 2:03.27 | 2:39.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marius Nørgaard | 2001 | 301 | 35.04 | 1:14.31 | 2:07.54 | 2:43.45 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lawrence Langley | 2001 | 283 | 37.57 | 1:20.14 | 2:08.47 | 2:46.84 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 268 | 38.62 | 1:23.56 | 2:13.97 | 2:49.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicolai Sand | 2000 | 257 | 37.47 | 1:19.59 | 2:11.74 | 2:52.30 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Mads L. Werther | 2000 | 249 | 36.36 | 1:22.27 | 2:10.99 | 2:54.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thomas Schiby | 2001 | 236 | 41.64 | 1:28.60 | 2:17.06 | 2:57.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Scott Stegenborg | 2000 | 206 | 37.91 | 1:26.03 | 2:24.09 | 3:05.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Andersen | 2000 | 177 | 44.41 | 1:34.22 | 2:30.70 | 3:15.03 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Pedersen | 2000 | 173 | 47.07 | 1:35.26 | 2:35.65 | 3:16.61 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | David Johansen | 2001 | 162 | 43.81 | 1:35.47 | 2:37.09 | 3:20.98 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
13 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 152 | 44.60 | 1:38.09 | 2:38.41 | 3:25.16 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Jonas Gaardestrup | 2001 | 115 | 51.03 | 1:46.69 | 2:58.59 | 3:45.19 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias R. F. K. Svendsen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
- | Rasmus Storgaard | 2001 | DSQ | brystben i fly 25m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 222 | 35.46 | 1:22.67 | 2:19.94 | 3:00.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Kornum | 2003 | 174 | 40.59 | 1:30.95 | 2:29.71 | 3:16.03 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
3 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 173 | 41.30 | 1:32.37 | 2:32.05 | 3:16.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lucas T. Birkkjær | 2002 | 164 | 43.29 | 1:33.13 | 2:37.57 | 3:20.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas L. Werther | 2002 | 158 | 49.75 | 1:41.09 | 2:37.89 | 3:22.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Valdemar G. Christensen | 2002 | 154 | 45.49 | 1:38.30 | 2:38.20 | 3:24.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christopher Z. Christense | 2003 | 140 | 52.23 | 1:42.29 | 2:45.30 | 3:30.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jelmer de Zee | 2003 | 132 | 53.73 | 1:45.96 | 2:45.36 | 3:34.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian E. Christensen | 2002 | DSQ | brystben i fly 25m | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Joost Rijkhoff | 2004 | 154 | 45.43 | 1:37.87 | 2:38.51 | 3:24.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Signe Svendsen | 1996 | 400 | 34.28 | 1:18.69 | 2:08.38 | 2:49.10 | |||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
2 | Sabina Christensen | 1997 | 331 | 40.83 | 1:25.99 | 2:18.54 | 3:00.04 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Emilie Morberg Andersen | 1997 | 272 | 43.57 | 1:31.85 | 2:25.64 | 3:12.15 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 585 | 32.13 | 1:09.50 | 1:54.12 | 2:28.91 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Anna Bonde | 1999 | 479 | 35.00 | 1:15.55 | 2:02.63 | 2:39.18 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martha Moeslund | 1998 | 450 | 35.74 | 1:16.52 | 2:05.19 | 2:42.59 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Caroline Christensen | 1999 | 442 | 37.10 | 1:16.99 | 2:03.27 | 2:43.56 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Anette Poulsen | 1999 | 427 | 36.03 | 1:16.84 | 2:05.15 | 2:45.46 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 403 | 36.30 | 1:18.36 | 2:08.64 | 2:48.58 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 352 | 39.81 | 1:22.80 | 2:14.09 | 2:56.45 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Gitta Nielsen | 1999 | 331 | 39.73 | 1:26.73 | 2:18.43 | 2:59.96 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Caroline Zimmer | 1999 | 315 | 41.51 | 1:27.73 | 2:19.67 | 3:02.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jannie Burmeister | 1998 | 261 | 38.83 | 1:24.84 | 2:26.50 | 3:14.81 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Schøn | 2001 | 428 | 34.11 | 1:16.13 | 2:06.29 | 2:45.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line Sloth Holm | 2001 | 368 | 41.22 | 1:23.63 | 2:14.83 | 2:53.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla D. Hansen | 2000 | 368 | 38.73 | 1:24.88 | 2:13.35 | 2:53.85 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Maja Meinert | 2001 | 353 | 39.95 | 1:27.14 | 2:16.58 | 2:56.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Lund | 2000 | 342 | 39.14 | 1:24.37 | 2:16.11 | 2:58.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mie Mellerup | 2000 | 337 | 40.82 | 1:29.45 | 2:19.28 | 2:58.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Outzen | 2000 | 331 | 41.11 | 1:27.25 | 2:20.28 | 2:59.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kirstine Frandsen | 2001 | 322 | 38.81 | 1:24.69 | 2:18.84 | 3:01.61 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 305 | 42.17 | 1:28.76 | 2:25.36 | 3:04.99 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Stine Frederiksen | 2001 | 283 | 41.10 | 1:30.82 | 2:28.17 | 3:09.70 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andrea Zanchetta | 2000 | 273 | 41.52 | 1:32.79 | 2:30.75 | 3:11.88 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Helena Kristensen | 2000 | 262 | 41.42 | 1:30.17 | 2:27.46 | 3:14.70 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Caroline Sindal Bøgedal | 2000 | 261 | 42.41 | 1:31.51 | 2:31.58 | 3:14.75 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 244 | 45.82 | 1:37.13 | 2:33.56 | 3:19.22 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Kornum | 2001 | 234 | 42.60 | 1:32.12 | 2:36.69 | 3:21.95 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
16 | Ida Kristensen | 2001 | 218 | 47.15 | 1:38.05 | 2:38.81 | 3:26.79 | |||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
17 | Liv Lindberg Nielsen | 2001 | 148 | 54.04 | 1:56.47 | 3:03.61 | 3:55.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sofie Elise Schmidt | 2001 | 129 | 58.57 | 1:59.75 | 3:08.02 | 4:06.44 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Anne Kopp Drewsen | 2001 | DNF | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Sofie Amalie Bøss | 2001 | DNF | |||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 361 | 39.44 | 1:24.27 | 2:16.94 | 2:54.89 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 352 | 43.74 | 1:27.95 | 2:15.95 | 2:56.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 296 | 40.77 | 1:29.14 | 2:24.15 | 3:06.79 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 289 | 42.27 | 1:29.10 | 2:25.99 | 3:08.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 272 | 42.29 | 1:31.97 | 2:27.54 | 3:12.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Selma Pruzljanin | 2003 | 242 | 48.27 | 1:37.52 | 2:35.38 | 3:19.84 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 235 | 41.30 | 1:35.49 | 2:33.42 | 3:21.83 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Lea Serup Schøn | 2002 | 222 | 48.20 | 1:41.79 | 2:41.05 | 3:25.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 217 | 45.40 | 1:38.00 | 2:40.24 | 3:27.11 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Sofie Aastrup | 2002 | 213 | 48.20 | 1:42.17 | 2:40.47 | 3:28.57 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 209 | 49.47 | 1:40.89 | 2:43.41 | 3:29.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Freja Romanski | 2003 | 202 | 50.93 | 1:42.83 | 2:42.52 | 3:32.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla Kjær | 2003 | 166 | 54.84 | 1:52.94 | 3:01.01 | 3:46.59 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | DSQ | Brystben v/vend 25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Provstgaard | 1994 | 449 | 28.28 | 58.68 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Dennis Madsen | 1997 | 445 | 28.52 | 58.83 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
3 | Marc Ochsendorf | 1996 | 414 | 28.90 | 1:00.26 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 398 | 28.61 | 1:01.07 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 312 | 30.84 | 1:06.24 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Asger Mikkelsen | 1997 | 291 | 32.90 | 1:07.81 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Marcussen | 1999 | 445 | 28.20 | 58.84 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 428 | 28.27 | 59.61 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Kjær | 1998 | 412 | 29.00 | 1:00.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 411 | 28.98 | 1:00.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Søndergaard | 1999 | 356 | 29.99 | 1:03.35 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Kristian Berthelsen | 1999 | 353 | 30.60 | 1:03.53 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Thomas Gosvig | 1999 | 316 | 31.48 | 1:05.91 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 316 | 31.62 | 1:05.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Peter Bager | 1999 | 285 | 33.09 | 1:08.26 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 249 | 35.31 | 1:11.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Daniel Labuschagne | 1999 | 247 | 34.98 | 1:11.54 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Ruben Højegaard Andreasen | 1998 | 226 | 34.70 | 1:13.73 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Adam Søholm Hansen | 1999 | 219 | 36.32 | 1:14.49 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathias Holme Pedersen | 1999 | 180 | 39.02 | 1:19.54 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jens Jensen | 1999 | 176 | 36.93 | 1:20.08 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
16 | Max Lundum | 1999 | 173 | 38.74 | 1:20.50 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 495 | 27.96 | 56.79 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Rune Nørgaard | 2000 | 361 | 30.82 | 1:03.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marius Nørgaard | 2001 | 334 | 30.82 | 1:04.73 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lawrence Langley | 2001 | 326 | 32.12 | 1:05.27 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Christian Bonde | 2001 | 300 | 33.21 | 1:07.10 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Lukas Kranker | 2000 | 293 | 31.21 | 1:07.61 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Thomas Schiby | 2001 | 282 | 32.65 | 1:08.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 281 | 32.06 | 1:08.59 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
9 | Anders Vestergaard | 2001 | 278 | 33.25 | 1:08.80 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
10 | Lasse Jensen | 2000 | 273 | 33.06 | 1:09.20 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Viktor Jensen | 2000 | 269 | 34.21 | 1:09.54 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 266 | 33.69 | 1:09.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 252 | 34.16 | 1:11.14 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Scott Stegenborg | 2000 | 240 | 33.67 | 1:12.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 215 | 35.83 | 1:14.97 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Jonas Ipsen | 2000 | 214 | 36.09 | 1:15.09 | |||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
17 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 208 | 37.45 | 1:15.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathias R. F. K. Svendsen | 2000 | 182 | 38.80 | 1:19.17 | |||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
19 | Nicklas Pedersen | 2001 | 179 | 38.88 | 1:19.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anders Storgaard Nielsen | 2000 | 178 | 37.62 | 1:19.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Daniel Vang Kleist | 2000 | 176 | 37.00 | 1:20.15 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Simon Andersen | 2000 | 173 | 38.69 | 1:20.61 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Rasmus Storgaard | 2001 | 160 | 39.42 | 1:22.69 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
24 | David Johansen | 2001 | 158 | 39.53 | 1:23.04 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
25 | Nicklas M Jensen | 2001 | 145 | 40.04 | 1:25.44 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
26 | Jonas Gaardestrup | 2001 | 138 | 41.48 | 1:26.85 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 282 | 33.60 | 1:08.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Sønderholm | 2002 | 206 | 35.93 | 1:16.01 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 175 | 39.66 | 1:20.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolai Sander | 2003 | 168 | 37.41 | 1:21.32 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 168 | 39.15 | 1:21.44 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Christopher Z. Christense | 2003 | 159 | 39.79 | 1:22.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel H. Mølgaard | 2002 | 157 | 39.33 | 1:23.23 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Valdemar G. Christensen | 2002 | 152 | 39.70 | 1:24.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Lybech Christensen | 2002 | 150 | 39.14 | 1:24.54 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Viktor Stage | 2002 | 125 | 42.93 | 1:29.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jelmer de Zee | 2003 | 117 | 42.15 | 1:31.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian E. Christensen | 2002 | 112 | 43.88 | 1:33.18 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rune Worm | 2003 | 112 | 42.04 | 1:33.20 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Nikolai Levi Larsen | 2003 | 111 | 42.92 | 1:33.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathias Kjær | 2003 | 105 | 45.58 | 1:35.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Asger Stahl Olsen | 2002 | 102 | 44.43 | 1:36.02 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
17 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 99 | 45.72 | 1:37.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 95 | 47.07 | 1:38.21 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
19 | Oliver Pedersen | 2003 | 91 | 49.74 | 1:39.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jacob Toft | 2003 | 91 | 47.88 | 1:39.73 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
21 | Johan Roderick | 2003 | 81 | 47.00 | 1:43.67 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Haris Bralic | 2003 | 73 | 51.18 | 1:47.24 | |||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
23 | Aksel A. Høyer | 2002 | 70 | 50.11 | 1:48.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristian B. Rasmussen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Joost Rijkhoff | 2004 | 150 | 40.17 | 1:24.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 115 | 43.81 | 1:32.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Lindberg Nielsen | 2004 | 101 | 47.57 | 1:36.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oscar Pedersen | 2004 | 74 | 48.71 | 1:46.67 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Elyas Hussein | 2005 | 74 | 52.44 | 1:46.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kasper Johannesen | 2004 | 74 | 47.63 | 1:47.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lucas Søholm Hansen | 2004 | 62 | 53.40 | 1:53.04 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Markus Vang Kleist | 2004 | 44 | 58.10 | 2:06.46 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Leonardo Da Silva | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 507 | 31.00 | 1:03.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 478 | 31.29 | 1:05.20 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 464 | 31.49 | 1:05.87 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Katrine Kristensen | 1997 | 401 | 34.57 | 1:09.14 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 400 | 32.62 | 1:09.18 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Michelle Munch Carlsen | 1996 | 284 | 36.47 | 1:17.54 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Johannesen | 1999 | 466 | 32.02 | 1:05.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 439 | 31.92 | 1:07.07 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
3 | Maria Ottesen | 1999 | 397 | 33.64 | 1:09.36 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Hedemand | 1999 | 391 | 33.27 | 1:09.70 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
5 | Caroline Zimmer | 1999 | 342 | 35.63 | 1:12.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 336 | 35.85 | 1:13.32 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Rikke M Pedersen | 1998 | 331 | 35.19 | 1:13.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 325 | 36.54 | 1:14.19 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 319 | 36.67 | 1:14.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Trine Bak | 1998 | 268 | 37.64 | 1:19.06 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Waraphorn Champeng | 1999 | 266 | 35.93 | 1:19.22 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Stine Boye Kristiansen | 1998 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 555 | 29.53 | 1:02.07 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Caroline Schøn | 2001 | 461 | 31.42 | 1:06.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 426 | 32.88 | 1:07.79 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 425 | 33.23 | 1:07.84 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 424 | 32.40 | 1:07.87 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Astrid Yde | 2000 | 402 | 33.47 | 1:09.06 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Camilla D. Hansen | 2000 | 391 | 34.01 | 1:09.72 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Signe Rosendal | 2000 | 377 | 33.92 | 1:10.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 372 | 34.06 | 1:10.87 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Kirstine Frandsen | 2001 | 371 | 34.27 | 1:10.94 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 359 | 35.01 | 1:11.75 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maja Meinert | 2001 | 350 | 35.71 | 1:12.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 340 | 36.20 | 1:13.02 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 340 | 35.38 | 1:13.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Rye | 2001 | 329 | 35.25 | 1:13.88 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Stine Frederiksen | 2001 | 318 | 35.49 | 1:14.72 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emma Lund | 2000 | 308 | 36.95 | 1:15.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nete Madsen | 2001 | 301 | 1:16.06 | 1:16.06 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
19 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 290 | 36.01 | 1:17.01 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Andrea Zanchetta | 2000 | 285 | 37.70 | 1:17.48 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
21 | Caroline Sindal Bøgedal | 2000 | 280 | 37.15 | 1:17.90 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
22 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 273 | 36.92 | 1:18.55 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ida Kristensen | 2001 | 265 | 37.26 | 1:19.40 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
24 | Emilia Nielsen | 2000 | 264 | 1:19.50 | 1:19.50 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
25 | Anne Fruergaard | 2001 | 258 | 39.13 | 1:20.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Frederikke G. Christensen | 2000 | 250 | 39.35 | 1:20.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Ellen Damsgaard | 2000 | 246 | 38.48 | 1:21.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Ida Christensen | 2001 | 237 | 39.27 | 1:22.35 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
29 | Helena Kristensen | 2000 | 232 | 38.78 | 1:23.01 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 228 | 1:23.42 | 1:23.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anine B. Mariegaard | 2001 | 225 | 39.36 | 1:23.78 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
32 | Selina Munch Carlsen | 2001 | 215 | 39.94 | 1:25.09 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
33 | Sofie S. Madsen | 2001 | 214 | 40.74 | 1:25.23 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
34 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 186 | 42.60 | 1:29.32 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
35 | Ida Marie H. Christensen | 2001 | 185 | 41.36 | 1:29.49 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
36 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 184 | 42.70 | 1:29.55 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
37 | Line Tinggaard | 2000 | 180 | 44.24 | 1:30.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
38 | Jessica Moric | 2001 | 171 | 42.12 | 1:31.82 | |||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
39 | Sofie Elise Schmidt | 2001 | 112 | 46.95 | 1:45.82 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
40 | Anne Kopp Drewsen | 2001 | 98 | 51.36 | 1:50.60 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Maria Kold Kristensen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 370 | 34.39 | 1:11.03 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Karoline Sørensen | 2002 | 338 | 35.20 | 1:13.16 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Væver | 2002 | 319 | 35.14 | 1:14.62 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 300 | 35.91 | 1:16.13 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Lærke Høgsted | 2003 | 300 | 36.60 | 1:16.19 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 283 | 36.47 | 1:17.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 277 | 37.58 | 1:18.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 273 | 38.46 | 1:18.61 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Rom Weikert | 2002 | 253 | 38.60 | 1:20.63 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
10 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 219 | 40.88 | 1:24.59 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 216 | 40.71 | 1:24.99 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie V Jensen | 2002 | 213 | 39.85 | 1:25.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Signe Thomsen | 2003 | 213 | 41.76 | 1:25.34 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 198 | 42.67 | 1:27.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 190 | 43.48 | 1:28.63 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Camilla Kjær | 2003 | 188 | 41.49 | 1:28.93 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Holst | 2002 | 185 | 41.44 | 1:29.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lærke Als | 2002 | 185 | 42.23 | 1:29.49 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Emma Hansen | 2002 | 181 | 43.76 | 1:30.10 | |||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
20 | Sofia Bak | 2002 | 178 | 42.67 | 1:30.60 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
21 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 168 | 43.75 | 1:32.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 166 | 43.71 | 1:32.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 160 | 44.92 | 1:33.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lærke Asmussen | 2003 | 158 | 45.73 | 1:34.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | 158 | 45.22 | 1:34.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Sandra Søborg Pedersen | 2002 | 156 | 45.02 | 1:34.67 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
27 | Nikoline V Gallop | 2003 | 144 | 45.11 | 1:37.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sara Bundgaard | 2003 | 138 | 46.18 | 1:38.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
29 | Emma Rose Treney | 2002 | 137 | 44.34 | 1:38.86 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
30 | Johanne Jensen | 2002 | 127 | 45.60 | 1:41.45 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
31 | Christine Nielsen | 2002 | 122 | 46.53 | 1:42.76 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
32 | Josefine T.k Pedersen | 2002 | 111 | 50.63 | 1:46.11 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
33 | Laura Lund | 2003 | 106 | 48.52 | 1:47.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Louise Høeg | 2003 | 100 | 50.76 | 1:49.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Ida Troldborg | 2003 | 64 | 55.32 | 2:07.06 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Johanne E. Freundlich | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Angelina Nørgaard | 2003 | DNF | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Jensen | 2003 | DNF | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Toft Petersen | 2004 | 149 | 44.42 | 1:36.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Lie Thisted | 2005 | 121 | 48.08 | 1:43.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura S. Olesen | 2005 | 120 | 49.16 | 1:43.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Astrid Hassing | 2004 | 112 | 47.75 | 1:45.61 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 109 | 48.78 | 1:46.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marie Martens Christensen | 2004 | 108 | 49.27 | 1:46.93 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Helene Gaardestrup | 2004 | 98 | 50.63 | 1:50.44 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thilde K. Ottesen | 2005 | 78 | 54.86 | 1:59.25 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:32 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 373 | 34.94 | 1:12.20 | 1:49.73 | 2:27.28 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 323 | 36.72 | 1:15.71 | 1:55.38 | 2:34.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Poulsen | 1997 | 303 | 37.19 | 1:16.96 | 1:57.71 | 2:37.93 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 268 | 39.70 | 1:21.58 | 2:03.81 | 2:44.52 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 388 | 34.15 | 1:11.38 | 1:48.78 | 2:25.37 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Thomas Kjær | 1998 | 322 | 36.64 | 1:15.86 | 1:55.97 | 2:34.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj Mikkelsen | 1998 | 299 | 37.06 | 1:17.75 | 1:58.94 | 2:38.59 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Sand | 2000 | 285 | 37.24 | 1:18.70 | 2:00.42 | 2:41.21 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Oliver Andersen | 2000 | 196 | 43.82 | 1:30.85 | 2:18.22 | 3:02.41 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Pedersen | 2000 | 177 | 43.58 | 1:32.00 | 2:21.61 | 3:08.74 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
4 | Jonas Ipsen | 2000 | 169 | 42.35 | 1:29.59 | 2:21.18 | 3:11.68 | |||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
5 | Nicklas M Jensen | 2001 | 106 | 52.25 | 1:50.18 | 2:48.69 | 3:44.04 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lucas T. Birkkjær | 2002 | 184 | 44.19 | 1:33.01 | 2:21.01 | 3:06.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | 481 | 36.03 | 1:14.55 | 1:53.83 | 2:33.10 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Katrine Kristensen | 1997 | 379 | 39.29 | 1:22.66 | 2:06.61 | 2:45.76 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
3 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 329 | 40.06 | 1:23.72 | 2:09.32 | 2:53.81 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Karoline Nielsen | 1997 | 323 | 41.34 | 1:25.63 | 2:10.83 | 2:54.86 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sabina Christensen | 1997 | 296 | 43.04 | 1:28.06 | 2:14.47 | 3:00.02 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Rikke Blach | 1997 | 247 | 45.85 | 1:34.84 | 2:24.23 | 3:11.08 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Maria Andreasen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anette Poulsen | 1999 | 442 | 36.82 | 1:16.80 | 1:57.87 | 2:37.53 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sarah Andersen | 1999 | 442 | 37.81 | 1:17.77 | 1:58.31 | 2:37.56 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Tollerup | 1998 | 433 | 39.40 | 1:19.31 | 1:59.96 | 2:38.56 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Anna Bonde | 1999 | 432 | 37.98 | 1:18.02 | 1:58.98 | 2:38.71 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sigrid Jensen | 1999 | 338 | 39.58 | 1:22.96 | 2:08.46 | 2:52.28 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 324 | 43.54 | 1:27.75 | 2:12.24 | 2:54.65 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 289 | 43.32 | 1:29.83 | 2:18.00 | 3:01.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josephine Dunker | 1999 | 288 | 43.97 | 1:31.36 | 2:18.41 | 3:01.68 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
9 | Jannie Burmeister | 1998 | 282 | 42.22 | 1:27.49 | 2:15.62 | 3:02.87 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Ottesen | 1999 | 271 | 42.60 | 2:18.25 | 3:05.35 | 3:05.35 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | 230 | 46.14 | 1:35.73 | 2:27.15 | 3:15.64 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Maiken Sørensen | 1999 | 150 | 52.97 | 2:47.45 | 3:45.75 | 3:45.75 | |||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
- | Pernille Aagaard | 1999 | DSQ | Ej berøring 125m | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Sloth Holm | 2001 | 378 | 40.10 | 1:22.74 | 2:05.92 | 2:45.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 260 | 43.95 | 1:31.97 | 2:21.05 | 3:08.04 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Caroline Sindal Bøgedal | 2000 | 258 | 46.24 | 1:35.16 | 2:23.50 | 3:08.46 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Maria Kornum | 2001 | 241 | 47.20 | 1:36.60 | 2:26.12 | 3:12.62 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Helena Kristensen | 2000 | 215 | 47.31 | 1:38.96 | 2:31.52 | 3:20.24 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Christensen | 2001 | 196 | 50.92 | 1:42.87 | 2:37.48 | 3:26.43 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Line Tinggaard | 2000 | 195 | 48.27 | 1:40.09 | 2:35.15 | 3:26.83 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 306 | 44.38 | 1:31.49 | 2:14.95 | 2:57.96 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Selma Pruzljanin | 2003 | 248 | 45.09 | 1:33.87 | 2:23.24 | 3:10.93 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | 232 | 49.13 | 1:38.66 | 2:28.02 | 3:15.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 221 | 49.07 | 1:39.99 | 2:31.53 | 3:18.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Rønde Balleby | 2002 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 504 | 28.43 | 1:00.88 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Dennis Madsen | 1997 | 345 | 31.40 | 1:09.11 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
3 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 324 | 32.97 | 1:10.54 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 373 | 31.40 | 1:07.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ludvig Lind | 1998 | 356 | 31.59 | 1:08.40 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Frederik Marcussen | 1999 | 346 | 31.44 | 1:09.02 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 336 | 31.45 | 1:09.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 322 | 32.16 | 1:10.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens Søndergaard | 1999 | 313 | 31.76 | 1:11.34 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Kristian Berthelsen | 1999 | 228 | 36.76 | 1:19.34 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Adam Søholm Hansen | 1999 | 117 | 47.32 | 1:39.01 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 440 | 30.21 | 1:03.73 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Rune Nørgaard | 2000 | 306 | 33.74 | 1:11.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marius Nørgaard | 2001 | 267 | 35.09 | 1:15.21 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Viktor Jensen | 2000 | 238 | 36.45 | 1:18.22 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 200 | 38.73 | 1:22.88 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 126 | 44.56 | 1:36.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Jonas Gaardestrup | 2001 | 66 | 54.40 | 1:59.96 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Andersen | 2000 | DSQ | Asymetrisk benspark | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Sønderholm | 2002 | 171 | 39.20 | 1:27.28 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Kornum | 2003 | 137 | 42.31 | 1:34.03 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
3 | Johan Roderick | 2003 | 44 | 59.90 | 2:16.34 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Ruben C. Nørgaard | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Valdemar G. Christensen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Joost Rijkhoff | 2004 | 127 | 44.69 | 1:36.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 13:40 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 403 | 35.26 | 1:14.47 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Maria Andreasen | 1994 | 190 | 43.14 | 1:35.61 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 531 | 32.56 | 1:07.94 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Camilla Johannesen | 1999 | 319 | 36.46 | 1:20.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 301 | 37.55 | 1:22.06 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
4 | Mathilde Hedemand | 1999 | 264 | 38.53 | 1:25.71 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
5 | Rikke M Pedersen | 1998 | 214 | 41.42 | 1:31.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gitta Nielsen | 1999 | 211 | 42.40 | 1:32.44 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 405 | 34.78 | 1:14.39 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Caroline Schøn | 2001 | 351 | 35.65 | 1:17.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 270 | 39.09 | 1:25.09 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 249 | 40.33 | 1:27.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 247 | 40.80 | 1:27.73 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Camilla Outzen | 2000 | 244 | 40.97 | 1:28.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 225 | 42.71 | 1:30.48 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kirstine Frandsen | 2001 | 221 | 40.21 | 1:30.98 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andrea Zanchetta | 2000 | 203 | 43.93 | 1:33.57 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Maria Kornum | 2001 | 179 | 43.69 | 1:37.58 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 156 | 46.96 | 1:42.09 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 144 | 49.33 | 1:44.93 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Ida Kristensen | 2001 | 133 | 50.15 | 1:47.61 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
14 | Sofie S. Madsen | 2001 | 130 | 49.29 | 1:48.62 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Liv Lindberg Nielsen | 2001 | 98 | 50.86 | 1:59.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 215 | 43.94 | 1:31.77 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 215 | 42.44 | 1:31.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 205 | 43.02 | 1:33.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 188 | 45.00 | 1:35.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 159 | 47.21 | 1:41.47 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Maibritt Christensen | 2003 | 148 | 46.88 | 1:43.93 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Lea Serup Schøn | 2002 | 104 | 51.15 | 1:56.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 149 | 47.07 | 1:43.80 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:40 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marc Ochsendorf | 1996 | 410 | 36.75 | 1:18.15 | 2:00.59 | 2:42.33 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Emil Poulsen | 1997 | 320 | 39.90 | 1:24.65 | 2:10.30 | 2:56.32 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Asger Mikkelsen | 1997 | 250 | 42.72 | 1:32.55 | 2:22.50 | 3:11.50 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
4 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 215 | 45.27 | 1:36.91 | 2:29.58 | 3:21.36 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 315 | 40.90 | 1:25.99 | 2:12.38 | 2:57.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 307 | 40.48 | 1:26.32 | 2:12.57 | 2:58.74 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Frederik Peter Bager | 1999 | 301 | 40.30 | 1:26.64 | 2:14.52 | 2:59.86 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Thomas Gosvig | 1999 | 272 | 42.62 | 1:31.51 | 2:20.91 | 3:06.09 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 186 | 49.14 | 1:42.02 | 2:36.77 | 3:31.38 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ruben Højegaard Andreasen | 1998 | 173 | 49.21 | 1:44.57 | 2:41.36 | 3:36.54 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Grøn | 1999 | 169 | 51.72 | 1:48.40 | 2:45.16 | 3:37.97 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Max Lundum | 1999 | 92 | 59.24 | 2:07.74 | 3:18.33 | 4:26.91 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads L. Werther | 2000 | 310 | 41.49 | 1:27.18 | 2:13.08 | 2:58.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Schiby | 2001 | 284 | 41.93 | 1:29.42 | 2:16.80 | 3:03.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Jensen | 2000 | 275 | 42.64 | 1:30.03 | 2:19.64 | 3:05.48 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Bonde | 2001 | 263 | 44.28 | 1:32.75 | 2:22.24 | 3:08.13 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 254 | 43.54 | 1:32.46 | 2:22.56 | 3:10.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Vestergaard | 2001 | 236 | 44.31 | 1:34.87 | 2:26.03 | 3:15.01 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 232 | 45.68 | 1:36.02 | 2:26.69 | 3:16.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias R. F. K. Svendsen | 2000 | 210 | 46.19 | 1:38.33 | 2:31.13 | 3:22.79 | |||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
9 | Anders Storgaard Nielsen | 2000 | 201 | 47.70 | 1:39.73 | 2:33.04 | 3:25.84 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simon Andersen | 2000 | 187 | 50.45 | 1:44.35 | 2:39.15 | 3:30.65 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | David Johansen | 2001 | 133 | 54.14 | 1:54.85 | 2:55.12 | 3:55.84 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Daniel Vang Kleist | 2000 | DSQ | Asynkron ben e/start | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Sønderholm | 2002 | 196 | 47.98 | 1:41.01 | 2:34.72 | 3:27.44 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Dunker | 2002 | 149 | 52.60 | 1:52.47 | 2:50.47 | 3:47.20 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Jelmer de Zee | 2003 | 145 | 51.60 | 1:50.17 | 2:49.97 | 3:49.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Torp | 2004 | 111 | 57.06 | 2:01.15 | 3:06.38 | 4:10.48 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 396 | 40.73 | 1:26.71 | 2:14.90 | 3:03.21 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Signe Svendsen | 1996 | 394 | 41.18 | 1:27.49 | 2:15.82 | 3:03.48 | |||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
3 | Lenette Nielsen | 1997 | 347 | 44.07 | 1:33.01 | 2:23.03 | 3:11.42 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 315 | 43.80 | 1:34.33 | 2:25.69 | 3:17.70 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Karoline Nielsen | 1997 | 302 | 46.10 | 1:37.01 | 2:29.00 | 3:20.45 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilie Morberg Andersen | 1997 | 245 | 49.40 | 1:43.45 | 2:38.86 | 3:34.81 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Rikke Blach | 1997 | 217 | 50.77 | 1:47.24 | 2:46.19 | 3:43.83 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Christensen | 1999 | 426 | 40.25 | 1:24.80 | 2:11.25 | 2:58.83 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Anna Bonde | 1999 | 391 | 42.47 | 1:29.05 | 2:16.66 | 3:04.02 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 355 | 44.94 | 1:33.37 | 2:22.06 | 3:09.96 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Mathilde Hedemand | 1999 | 355 | 43.28 | 1:31.70 | 2:22.00 | 3:10.01 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
5 | Martha Moeslund | 1998 | 346 | 44.06 | 1:32.72 | 2:22.51 | 3:11.53 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 316 | 44.95 | 1:34.39 | 2:25.61 | 3:17.51 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Gitta Nielsen | 1999 | 315 | 45.01 | 1:34.78 | 2:27.43 | 3:17.68 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
8 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 262 | 49.22 | 1:43.54 | 2:37.26 | 3:30.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maiken Sørensen | 1999 | 211 | 50.35 | 1:46.54 | 2:45.82 | 3:45.86 | |||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
10 | Waraphorn Champeng | 1999 | 182 | 53.69 | 1:53.63 | 2:56.08 | 3:57.06 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Pernille Aagaard | 1999 | DSQ | Asymetrisk benspark | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 389 | 41.91 | 1:29.57 | 2:16.90 | 3:04.30 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Camilla D. Hansen | 2000 | 377 | 42.87 | 1:30.32 | 2:18.19 | 3:06.13 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 371 | 40.12 | 1:26.51 | 2:16.38 | 3:07.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe Rosendal | 2000 | 366 | 42.00 | 1:29.99 | 2:18.81 | 3:08.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maja Meinert | 2001 | 339 | 45.44 | 1:34.38 | 2:24.27 | 3:12.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mie Mellerup | 2000 | 336 | 43.87 | 1:32.92 | 2:24.13 | 3:13.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Rye | 2001 | 317 | 43.56 | 1:34.51 | 2:27.26 | 3:17.18 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Line Sloth Holm | 2001 | 292 | 46.43 | 1:38.48 | 2:31.67 | 3:22.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Lund | 2000 | 267 | 47.15 | 1:40.85 | 2:36.41 | 3:28.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Fruergaard | 2001 | 258 | 48.91 | 1:43.66 | 2:38.63 | 3:31.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederikke G. Christensen | 2000 | 237 | 49.98 | 1:45.89 | 2:42.56 | 3:37.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 225 | 50.81 | 1:47.92 | 2:45.02 | 3:41.11 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilia Nielsen | 2000 | 225 | 51.40 | 1:48.40 | 2:45.72 | 3:41.16 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Jessica Moric | 2001 | 214 | 50.49 | 1:47.73 | 2:46.09 | 3:44.78 | |||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
15 | Ida Marie H. Christensen | 2001 | 160 | 56.16 | 1:58.82 | 3:04.70 | 4:07.65 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Anine B. Mariegaard | 2001 | 142 | 55.20 | 1:59.24 | 3:08.90 | 4:17.50 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofie Elise Schmidt | 2001 | 108 | 1:01.53 | 2:12.80 | 3:27.50 | 4:42.54 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 300 | 48.15 | 1:40.69 | 2:31.97 | 3:20.82 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 283 | 47.81 | 1:39.49 | 2:33.41 | 3:24.77 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 251 | 48.92 | 1:44.07 | 2:39.94 | 3:33.30 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Sofie Aastrup | 2002 | 210 | 50.95 | 1:48.79 | 2:47.77 | 3:46.05 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 208 | 52.93 | 1:51.03 | 2:49.25 | 3:46.92 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 208 | 51.96 | 1:49.81 | 2:49.45 | 3:46.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lærke Als | 2002 | 189 | 55.10 | 1:56.14 | 2:55.40 | 3:54.35 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Emma Rose Treney | 2002 | 182 | 51.04 | 1:53.35 | 2:56.78 | 3:57.06 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Sofia Bak | 2002 | 167 | 56.58 | 1:58.47 | 3:01.73 | 4:04.18 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johanne Jensen | 2002 | 149 | 58.13 | 2:04.23 | 3:08.25 | 4:13.76 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
11 | Amalie L Nielsen | 2002 | 148 | 59.51 | 2:05.38 | 3:11.48 | 4:13.84 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Sandra Søborg Pedersen | 2002 | 119 | 1:03.85 | 2:15.42 | 3:25.45 | 4:32.95 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
13 | Christine Nielsen | 2002 | 102 | 1:03.47 | 2:19.48 | 3:36.52 | 4:47.64 | |||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 456 | 29.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Dennis Madsen | 1997 | 386 | 31.03 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
3 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 352 | 32.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 332 | 32.63 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 323 | 32.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ludvig Lind | 1998 | 313 | 33.29 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Nikolaj Mikkelsen | 1998 | 296 | 33.90 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
4 | Frederik Marcussen | 1999 | 281 | 34.49 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Jens Søndergaard | 1999 | 230 | 36.88 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Daniel Labuschagne | 1999 | 217 | 37.62 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Jens Jensen | 1999 | 157 | 41.83 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
8 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 152 | 42.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Holme Pedersen | 1999 | 126 | 45.05 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Max Lundum | 1999 | 112 | 46.84 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Ruben Højegaard Andreasen | 1998 | DSQ | Ej fortsat bev. 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Sand | 2000 | 274 | 34.79 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 252 | 35.78 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Lawrence Langley | 2001 | 243 | 36.23 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Scott Stegenborg | 2000 | 235 | 36.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 218 | 37.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lukas Kranker | 2000 | 218 | 37.56 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Oliver Andersen | 2000 | 193 | 39.10 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 181 | 39.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 172 | 40.65 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Pedersen | 2000 | 168 | 40.91 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Daniel Vang Kleist | 2000 | 168 | 40.96 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 160 | 41.61 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Rasmus Storgaard | 2001 | 154 | 42.16 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
14 | Nicklas Pedersen | 2001 | 144 | 43.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 124 | 45.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Nicklas M Jensen | 2001 | 95 | 49.51 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Viktor Jensen | 2000 | DSQ | Indslag på mave | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 159 | 41.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Nikolai Sander | 2003 | 156 | 41.96 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Jonas L. Werther | 2002 | 154 | 42.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Dunker | 2002 | 140 | 43.45 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Christian E. Christensen | 2002 | 140 | 43.50 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel H. Mølgaard | 2002 | 117 | 46.18 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Jimmy Nielsen | 2003 | 116 | 46.32 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Viktor Stage | 2002 | 115 | 46.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 108 | 47.46 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Nikolai Levi Larsen | 2003 | 90 | 50.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rune Worm | 2003 | 89 | 50.54 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 87 | 50.92 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 82 | 51.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Aksel A. Høyer | 2002 | 81 | 52.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johan Roderick | 2003 | 81 | 52.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Kjær | 2003 | 76 | 53.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jacob Toft | 2003 | 73 | 53.96 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Kristian B. Rasmussen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Asger Stahl Olsen | 2002 | DSQ | Ej fortsat bev. v25m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Christian Kornum | 2003 | DSQ | Maveliggen efter 25m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Oliver Pedersen | 2003 | DSQ | Maveligge v/15m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 110 | 47.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oscar Pedersen | 2004 | 85 | 51.25 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Elyas Hussein | 2005 | 81 | 52.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Lindberg Nielsen | 2004 | 77 | 52.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Leonardo Da Silva | 2004 | 70 | 54.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lucas Søholm Hansen | 2004 | 60 | 57.46 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Johannesen | 2004 | DSQ | Ej fortsat bev. 25m. | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Markus Vang Kleist | 2004 | DSQ | Ej fortsat bev. v25m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 15:41 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 400 | 34.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 296 | 38.56 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Sabina Christensen | 1997 | 249 | 40.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Michelle Munch Carlsen | 1996 | 249 | 40.83 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Maria Andreasen | 1994 | 195 | 44.28 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 499 | 32.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Anette Poulsen | 1999 | 404 | 34.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Tollerup | 1998 | 379 | 35.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Sarah Andersen | 1999 | 361 | 36.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Johannesen | 1999 | 353 | 36.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jannie Burmeister | 1998 | 349 | 36.50 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 326 | 37.34 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 315 | 37.76 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
9 | Sigrid Jensen | 1999 | 296 | 38.52 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Caroline Zimmer | 1999 | 267 | 39.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josephine Dunker | 1999 | 242 | 41.22 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Maria Ottesen | 1999 | 239 | 41.36 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | 194 | 44.34 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Trine Bak | 1998 | 188 | 44.83 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 398 | 34.93 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Signe Rosendal | 2000 | 323 | 37.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 319 | 37.58 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 309 | 38.00 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 302 | 38.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 292 | 38.71 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Mie Mellerup | 2000 | 260 | 40.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 252 | 40.64 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 247 | 40.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Stine Frederiksen | 2001 | 242 | 41.21 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Astrid Yde | 2000 | 237 | 41.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 235 | 41.62 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Anne Fruergaard | 2001 | 234 | 41.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 222 | 42.40 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Frederikke G. Christensen | 2000 | 211 | 43.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ellen Damsgaard | 2000 | 200 | 43.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emilia Nielsen | 2000 | 196 | 44.20 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Ida Marie H. Christensen | 2001 | 193 | 44.47 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
19 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 188 | 44.79 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
20 | Selina Munch Carlsen | 2001 | 179 | 45.57 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
21 | Sofie S. Madsen | 2001 | 160 | 47.27 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
22 | Anine B. Mariegaard | 2001 | 157 | 47.55 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 156 | 47.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ida Christensen | 2001 | 148 | 48.49 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
25 | Anne Kopp Drewsen | 2001 | 77 | 1:00.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Maria Kold Kristensen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Væver | 2002 | 330 | 37.17 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 289 | 38.84 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | 270 | 39.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 266 | 39.93 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 260 | 40.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Thomsen | 2003 | 217 | 42.73 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Sisse Fischer | 2002 | 213 | 43.00 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
8 | Cecilie Holst | 2002 | 213 | 43.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 209 | 43.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie V Jensen | 2002 | 207 | 43.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Ida Rom Weikert | 2002 | 204 | 43.60 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
11 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 204 | 43.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Freja Romanski | 2003 | 201 | 43.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maibritt Christensen | 2003 | 196 | 44.17 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Lærke Høgsted | 2003 | 189 | 44.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 178 | 45.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Lærke Asmussen | 2003 | 162 | 47.10 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 153 | 47.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Laura Rønde Balleby | 2002 | 148 | 48.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofie Aastrup | 2002 | 148 | 48.58 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
21 | Sara Bundgaard | 2003 | 137 | 49.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 137 | 49.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sandra Søborg Pedersen | 2002 | 133 | 50.31 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
24 | Nikoline V Gallop | 2003 | 128 | 50.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Louise Høeg | 2003 | 122 | 51.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | 122 | 51.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 101 | 55.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Angelina Nørgaard | 2003 | 100 | 55.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Signe Christensen | 2002 | 98 | 55.61 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
30 | Josefine T.k Pedersen | 2002 | 94 | 56.36 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emma Jensen | 2003 | 88 | 57.76 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
32 | Mathilde Aagaard | 2002 | 86 | 58.04 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
33 | Naja Bralic | 2002 | 69 | 1:02.49 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
34 | Ida Troldborg | 2003 | 69 | 1:02.64 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Johanne E. Freundlich | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Johanne Jensen | 2002 | DSQ | Ej fortsat bev. | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Laura Lund | 2003 | DSQ | Ej berør v 25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Toft Petersen | 2004 | 207 | 43.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 179 | 45.57 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura S. Olesen | 2005 | 148 | 48.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Lie Thisted | 2005 | 110 | 53.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 107 | 54.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thilde K. Ottesen | 2005 | 74 | 1:01.12 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Helene Gaardestrup | 2004 | DSQ | Ej fortsat bev v 25m | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Marie Martens Christensen | 2004 | DSQ | Ej fortsat bev. | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:41 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 16:15 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 229 | 36.50 | 1:22.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 173 | 40.51 | 1:30.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Jonas L. Werther | 2002 | 160 | 45.16 | 1:33.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolai Sander | 2003 | 158 | 43.59 | 1:33.61 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Christian Dunker | 2002 | 156 | 44.43 | 1:34.08 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Lucas T. Birkkjær | 2002 | 156 | 41.67 | 1:34.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christopher Z. Christense | 2003 | 131 | 47.67 | 1:39.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob Lybech Christensen | 2002 | 120 | 50.74 | 1:42.71 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 113 | 49.47 | 1:44.84 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Jimmy Nielsen | 2003 | 96 | 50.35 | 1:50.69 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 94 | 53.02 | 1:51.40 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Nikolai Levi Larsen | 2003 | 93 | 51.30 | 1:51.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Asger Stahl Olsen | 2002 | 88 | 55.47 | 1:53.65 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Rune Worm | 2003 | 85 | 56.10 | 1:54.93 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Jacob Toft | 2003 | 84 | 57.87 | 1:55.63 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Kristian B. Rasmussen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | DSQ | ej rygligg v/50m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Kjær | 2003 | DSQ | rygliggende efter 50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Pedersen | 2003 | DSQ | asymkron arm i fly | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Viktor Stage | 2002 | DSQ | asymetrisk arm i bry | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 114 | 48.66 | 1:44.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oscar Pedersen | 2004 | 83 | 53.36 | 1:55.89 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Jonas Lindberg Nielsen | 2004 | DSQ | afslut på mave 50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Leonardo Da Silva | 2004 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Søholm Hansen | 2004 | DSQ | armtag bag h/bryst | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Markus Vang Kleist | 2004 | DSQ | asymkron arm i fly | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:15 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 16:15 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 357 | 38.49 | 1:21.36 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 339 | 40.05 | 1:22.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | 304 | 40.98 | 1:25.80 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Væver | 2002 | 298 | 38.67 | 1:26.37 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 289 | 40.74 | 1:27.33 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 279 | 39.85 | 1:28.33 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Selma Pruzljanin | 2003 | 254 | 43.45 | 1:31.07 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 253 | 43.03 | 1:31.22 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 238 | 42.18 | 1:33.14 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sisse Fischer | 2002 | 231 | 41.62 | 1:33.98 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
11 | Lea Serup Schøn | 2002 | 223 | 45.60 | 1:35.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | 220 | 47.14 | 1:35.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Høgsted | 2003 | 218 | 45.43 | 1:35.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Ida Rom Weikert | 2002 | 215 | 44.62 | 1:36.36 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
15 | Lærke Als | 2002 | 211 | 46.97 | 1:36.84 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Cecilie V Jensen | 2002 | 198 | 47.05 | 1:39.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Maibritt Christensen | 2003 | 195 | 45.48 | 1:39.42 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 193 | 46.16 | 1:39.86 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
19 | Freja Romanski | 2003 | 184 | 48.08 | 1:41.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cecilie Holst | 2002 | 176 | 46.86 | 1:42.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 163 | 49.15 | 1:45.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lærke Asmussen | 2003 | 158 | 49.91 | 1:46.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Camilla Kjær | 2003 | 153 | 51.53 | 1:47.87 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Rose Treney | 2002 | 152 | 53.80 | 1:48.10 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
25 | Sofia Bak | 2002 | 149 | 53.92 | 1:48.91 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
26 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 148 | 52.01 | 1:48.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 146 | 52.95 | 1:49.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Amalie L Nielsen | 2002 | 144 | 54.41 | 1:49.93 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
29 | Signe Christensen | 2002 | 142 | 52.97 | 1:50.56 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
30 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 133 | 55.21 | 1:52.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | 133 | 52.50 | 1:53.08 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
32 | Sara Bundgaard | 2003 | 131 | 56.80 | 1:53.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
33 | Laura Rønde Balleby | 2002 | 124 | 53.60 | 1:55.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Louise Høeg | 2003 | 117 | 56.25 | 1:57.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Nikoline V Gallop | 2003 | 114 | 55.44 | 1:58.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Laura Lund | 2003 | 105 | 1:00.94 | 2:02.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Christine Nielsen | 2002 | 103 | 58.18 | 2:02.94 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
38 | Mathilde Aagaard | 2002 | 99 | 1:01.12 | 2:04.71 | |||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
39 | Ida Troldborg | 2003 | 99 | 1:04.10 | 2:04.79 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
40 | Angelina Nørgaard | 2003 | 83 | 1:03.56 | 2:12.21 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Jensen | 2003 | DSQ | asykron arm i fly | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Josefine T.k Pedersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Thomsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 170 | 48.23 | 1:44.07 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura S. Olesen | 2005 | 129 | 54.03 | 1:54.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Astrid Hassing | 2004 | 104 | 54.70 | 2:02.58 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
4 | Louise Lie Thisted | 2005 | 96 | 57.43 | 2:05.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marie Martens Christensen | 2004 | 93 | 1:01.45 | 2:07.09 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Anna Toft Petersen | 2004 | DSQ | ej ryglig v/50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Zille Haarh Svendsen | 2004 | DSQ | ej rygligg v/25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:15 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 37, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Drenge 1 37 | 1996 | 375 | 2:07.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Brun Koch | 1998 | 31.03 | 31.03 | |||||||
Mads L. Werther | 2000 | 39.99 | 1:11.02 | |||||||
Christian Rytter Nielsen | 1996 | 28.87 | 1:39.89 | |||||||
Thomas Kjær | 1998 | 27.37 | 2:07.26 | |||||||
2 | Smut Mellem 37 | 1996 | 357 | 2:09.35 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Lawrence Langley | 2001 | 36.02 | 36.02 | |||||||
Frederik Peter Bager | 1999 | 35.48 | 1:11.50 | |||||||
Emil Leander Bonderup | 1998 | 30.14 | 1:41.64 | |||||||
Marc Ochsendorf | 1996 | 27.71 | 2:09.35 | |||||||
3 | Bsk08-Bøfferne 37 | 1997 | 322 | 2:13.80 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 36.54 | 36.54 | |||||||
Frederik Marcussen | 1999 | 35.40 | 1:11.94 | |||||||
Jens Søndergaard | 1999 | 30.79 | 1:42.73 | |||||||
Viktor Jensen | 2000 | 31.07 | 2:13.80 | |||||||
4 | S68 1 37 | 1996 | 233 | 2:29.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Gustav Yde | 2000 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 53.08 | 1:23.65 | |||||||
Magnus Yde | 1996 | 27.49 | 1:51.14 | |||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 37.88 | 2:29.02 | |||||||
5 | S T Aabybro Hm Drenge 1 | 1990 | 218 | 2:32.51 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Christian Bonde | 2001 | 42.74 | 1:19.44 | |||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 40.18 | 1:59.62 | |||||||
Nicolaj Harksen | 1990 | 32.89 | 2:32.51 | |||||||
6 | Nord Drenge 37 | 1997 | 193 | 2:38.71 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Emil Poulsen | 1997 | 35.80 | 35.80 | |||||||
Andreas Torp | 2004 | 54.16 | 1:29.96 | |||||||
Ludvig Lind | 1998 | 30.59 | 2:00.55 | |||||||
Mikkel H. Mølgaard | 2002 | 38.16 | 2:38.71 | |||||||
7 | Skagen Herrer 37 | 1996 | 126 | 3:02.75 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Holme Pedersen | 1999 | 44.59 | 44.59 | |||||||
Jonas Gaardestrup | 2001 | 57.16 | 1:41.75 | |||||||
Benjamin Jørgensen | 1996 | 31.12 | 2:12.87 | |||||||
Lucas Søholm Hansen | 2004 | 49.88 | 3:02.75 | |||||||
Løb 37, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Drenge 2 37 | 1998 | 299 | 2:17.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 37.90 | 37.90 | |||||||
Thomas Schiby | 2001 | 40.61 | 1:18.51 | |||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 31.41 | 1:49.92 | |||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 27.28 | 2:17.20 | |||||||
2 | Thisted Drenge 1 37 | 1998 | 241 | 2:27.45 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Anders Storgaard Nielsen | 2000 | 46.13 | 1:19.66 | |||||||
Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 34.78 | 1:54.44 | |||||||
Ruben Højegaard Andreasen | 1998 | 33.01 | 2:27.45 | |||||||
3 | Skagen Herre 2 37 | 1999 | 208 | 2:34.81 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Adam Søholm Hansen | 1999 | 43.94 | 43.94 | |||||||
Thomas Gosvig | 1999 | 39.01 | 1:22.95 | |||||||
Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 37.35 | 2:00.30 | |||||||
Max Lundum | 1999 | 34.51 | 2:34.81 | |||||||
4 | S T Aabybro Hm Drenge 2 | 1999 | 107 | 3:13.33 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 53.20 | 53.20 | |||||||
Rasmus Grøn | 1999 | 47.05 | 1:40.25 | |||||||
Simon Andersen | 2000 | 46.31 | 2:26.56 | |||||||
Jacob Toft | 2003 | 46.77 | 3:13.33 | |||||||
Løb 37, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Bsk08-Baywatchs Boys 37 | 2000 | 285 | 2:19.36 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Nicolai Sand | 2000 | 35.10 | 35.10 | |||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 41.70 | 1:16.80 | |||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 34.23 | 1:51.03 | |||||||
Lukas Kranker | 2000 | 28.33 | 2:19.36 | |||||||
2 | Aalborg Drenge 3 37 | 2000 | 213 | 2:33.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 36.93 | 36.93 | |||||||
Jonathan L Kristensen | 2000 | 47.08 | 1:24.01 | |||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 36.47 | 2:00.48 | |||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 33.12 | 2:33.60 | |||||||
3 | Aalborg Drenge 5 37 | 2001 | 145 | 2:54.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicklas Pedersen | 2001 | 43.72 | 43.72 | |||||||
Valdemar G. Christensen | 2002 | 50.74 | 1:34.46 | |||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 43.93 | 2:18.39 | |||||||
Lucas T. Birkkjær | 2002 | 35.96 | 2:54.35 | |||||||
Løb 37, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Drenge 4 37 | 2002 | 153 | 2:51.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas L. Werther | 2002 | 44.13 | 44.13 | |||||||
Jelmer de Zee | 2003 | 49.65 | 1:33.78 | |||||||
Ruben C. Nørgaard | 2002 | 40.75 | 2:14.53 | |||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 36.78 | 2:51.31 | |||||||
2 | Smut Små 37 | 2002 | 107 | 3:12.83 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 48.01 | 48.01 | |||||||
Jimmy Nielsen | 2003 | 1:00.10 | 1:48.11 | |||||||
Nikolai Sander | 2003 | 46.84 | 2:34.95 | |||||||
Jacob Lybech Christensen | 2002 | 37.88 | 3:12.83 | |||||||
3 | Aalborg Drenge 7 37 | 2003 | 72 | 3:40.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Kasper Johannesen | 2004 | 53.33 | 53.33 | |||||||
Nikolai Levi Larsen | 2003 | 1:05.12 | 1:58.45 | |||||||
Sebastian B Lehmann | 2004 | 52.40 | 2:50.85 | |||||||
Leonardo Da Silva | 2004 | 49.20 | 3:40.05 | |||||||
- | Aalborg Drenge 6 37 | 2002 | DSQ | 1 hånd i afslutning | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Lindberg Nielsen | 2004 | 52.90 | 52.90 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 17:00 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | S68 1 38 | 1996 | 445 | 2:14.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 38.88 | 1:11.61 | |||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 32.21 | 1:43.82 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 30.62 | 2:14.44 | |||||||
2 | Smut Stor 38 | 1997 | 434 | 2:15.57 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Martha Moeslund | 1998 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Caroline Christensen | 1999 | 37.73 | 1:12.34 | |||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 31.29 | 1:43.63 | |||||||
Anne Rasmussen Sand | 2000 | 31.94 | 2:15.57 | |||||||
3 | Bsk08-Super Piger 38 | 1996 | 305 | 2:32.46 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Josephine Dunker | 1999 | 40.47 | 40.47 | |||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 38.95 | 1:19.42 | |||||||
Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 36.85 | 1:56.27 | |||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 36.19 | 2:32.46 | |||||||
4 | Skagen Damer 38 | 1997 | 278 | 2:37.27 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 37.84 | 37.84 | |||||||
Maria Ottesen | 1999 | 46.46 | 1:24.30 | |||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 35.37 | 1:59.67 | |||||||
Anine B. Mariegaard | 2001 | 37.60 | 2:37.27 | |||||||
5 | Piger 2 Pingvinen 38 | 1996 | 267 | 2:39.47 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Caroline Sindal Bøgedal | 2000 | 41.26 | 41.26 | |||||||
Trine Bak | 1998 | 48.59 | 1:29.85 | |||||||
Michelle Munch Carlsen | 1996 | 39.66 | 2:09.51 | |||||||
Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 29.96 | 2:39.47 | |||||||
6 | S68 2 38 | 1997 | 244 | 2:44.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Kathrine Steffensen | 2001 | 49.88 | 49.88 | |||||||
Cecilie N. Eftevand | 1999 | 43.12 | 1:33.00 | |||||||
Laura Ragnarsdottir | 1998 | 37.65 | 2:10.65 | |||||||
Sabina Christensen | 1997 | 33.55 | 2:44.20 | |||||||
7 | Smut Mellem 38 | 1997 | 199 | 2:55.76 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Ida Christensen | 2001 | 48.05 | 48.05 | |||||||
Emilia Nielsen | 2000 | 49.62 | 1:37.67 | |||||||
Emilie Morberg Andersen | 1997 | 42.06 | 2:19.73 | |||||||
Josephine Strøm Hansen | 2000 | 36.03 | 2:55.76 | |||||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Piger 1 38 | 1999 | 407 | 2:18.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 36.73 | 36.73 | |||||||
Helena M. S. Sørensen | 2001 | 37.97 | 1:14.70 | |||||||
Caroline Schøn | 2001 | 33.54 | 1:48.24 | |||||||
Camilla Johannesen | 1999 | 30.30 | 2:18.54 | |||||||
2 | Aalborg Piger 2 38 | 1998 | 333 | 2:28.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Lund | 2000 | 37.36 | 37.36 | |||||||
Mie Mellerup | 2000 | 40.82 | 1:18.18 | |||||||
Signe Rosendal | 2000 | 36.18 | 1:54.36 | |||||||
Rikke M Pedersen | 1998 | 33.76 | 2:28.12 | |||||||
3 | Sæby Piger 38 | 1999 | 248 | 2:43.42 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
Ida Kristensen | 2001 | 43.33 | 43.33 | |||||||
Maiken Sørensen | 1999 | 47.65 | 1:30.98 | |||||||
Sisse Fischer | 2002 | 38.54 | 2:09.52 | |||||||
Nete Madsen | 2001 | 33.90 | 2:43.42 | |||||||
4 | Aalborg Piger 5 38 | 1999 | 217 | 2:50.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Ellen Damsgaard | 2000 | 50.81 | 1:30.63 | |||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 40.72 | 2:11.35 | |||||||
Emma Ildal Djørup | 2002 | 39.40 | 2:50.75 | |||||||
5 | Aalborg Piger 6 38 | 1999 | 199 | 2:55.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Anne Fruergaard | 2001 | 41.53 | 41.53 | |||||||
Frederikke G. Christensen | 2000 | 48.00 | 1:29.53 | |||||||
Liv Lindberg Nielsen | 2001 | 52.17 | 2:21.70 | |||||||
Caroline Zimmer | 1999 | 33.96 | 2:55.66 | |||||||
6 | S T Aabybro Hm Piger | 1998 | 188 | 2:59.08 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Sofie S. Madsen | 2001 | 49.59 | 49.59 | |||||||
Ida Troldborg | 2003 | 55.73 | 1:45.32 | |||||||
Andrea Zanchetta | 2000 | 39.39 | 2:24.71 | |||||||
Stine Boye Kristiansen | 1998 | 34.37 | 2:59.08 | |||||||
- | Nord Piger 1 38 | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Simone Sloth Østergaard | 2000 | |||||||||
Waraphorn Champeng | 1999 | |||||||||
Sigrid Jensen | 1999 | |||||||||
Maria Kold Kristensen | 2000 | DNS | ||||||||
- | Thisted Piger 1 38 | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Line Teilberg Madsen | 2000 | 40.18 | 40.18 | |||||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Piger 1 Pingvinen 38 | 2000 | 362 | 2:23.99 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 38.16 | 38.16 | |||||||
Maria Rye | 2001 | 40.82 | 1:18.98 | |||||||
Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 34.67 | 1:53.65 | |||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 30.34 | 2:23.99 | |||||||
2 | S68 3 38 | 2000 | 315 | 2:30.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Sgne Christensen | 2001 | 40.12 | 40.12 | |||||||
Camilla D. Hansen | 2000 | 41.91 | 1:22.03 | |||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | 36.64 | 1:58.67 | |||||||
Astrid Yde | 2000 | 32.13 | 2:30.80 | |||||||
3 | Aalborg Piger 3 38 | 2000 | 291 | 2:34.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maja Meinert | 2001 | 41.74 | 41.74 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 43.26 | 1:25.00 | |||||||
Camilla Outzen | 2000 | 35.80 | 2:00.80 | |||||||
Sofie Hein Rimmen | 2002 | 34.01 | 2:34.81 | |||||||
4 | Thisted Piger 2 38 | 2000 | 205 | 2:53.95 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 44.34 | 44.34 | |||||||
Helena Kristensen | 2000 | 47.62 | 1:31.96 | |||||||
Anne Sofie Brodersen | 2001 | 42.30 | 2:14.26 | |||||||
Camilla Kjær | 2003 | 39.69 | 2:53.95 | |||||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thisted Piger 3 38 | 2002 | 255 | 2:41.73 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 47.10 | 47.10 | |||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 40.46 | 1:27.56 | |||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 40.35 | 2:07.91 | |||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 33.82 | 2:41.73 | |||||||
2 | Smut Små 38 | 2002 | 246 | 2:43.71 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Maibritt Christensen | 2003 | 45.07 | 45.07 | |||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 43.57 | 1:28.64 | |||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 37.01 | 2:05.65 | |||||||
Signe Thomsen | 2003 | 38.06 | 2:43.71 | |||||||
3 | Nord Piger 2 38 | 2002 | 234 | 2:46.47 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Lærke Bjerre Tange | 2002 | 40.31 | 40.31 | |||||||
Cecilie Væver | 2002 | 46.92 | 1:27.23 | |||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 39.30 | 2:06.53 | |||||||
Lærke Als | 2002 | 39.94 | 2:46.47 | |||||||
4 | Aalborg Piger 4 38 | 2002 | 208 | 2:53.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 40.31 | 40.31 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 49.14 | 1:29.45 | |||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 46.11 | 2:15.56 | |||||||
Caroline Rytter Nielsen | 2002 | 37.72 | 2:53.28 | |||||||
5 | Bsk08-Baywatch Girls 38 | 2002 | 156 | 3:10.48 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Ida Rom Weikert | 2002 | 43.71 | 43.71 | |||||||
Amalie L Nielsen | 2002 | 59.21 | 1:42.92 | |||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 41.63 | 2:24.55 | |||||||
Johanne Jensen | 2002 | 45.93 | 3:10.48 | |||||||
6 | S68 4 38 | 2002 | 156 | 3:10.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Maiken Kjærsgaard | 2002 | 47.34 | 47.34 | |||||||
Cecilie V Jensen | 2002 | 55.27 | 1:42.61 | |||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 47.80 | 2:30.41 | |||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 40.14 | 3:10.55 | |||||||
7 | Aalborg Piger 7 38 | 2003 | 107 | 3:35.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 51.66 | 51.66 | |||||||
Laura Lund | 2003 | 1:00.02 | 1:51.68 | |||||||
Nikoline V Gallop | 2003 | 1:02.54 | 2:54.22 | |||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 41.65 | 3:35.87 | |||||||
8 | Skagen Damer 2 38 | 2002 | 80 | 3:58.07 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Thilde K. Ottesen | 2005 | 1:01.56 | 1:01.56 | |||||||
Josefine T.k Pedersen | 2002 | 1:15.50 | 2:17.06 | |||||||
Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 50.81 | 3:07.87 | |||||||
Helene Gaardestrup | 2004 | 50.20 | 3:58.07 | |||||||
- | Aalborg Piger 8 38 | 2003 | DSQ | ej fortsat bev eft25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:00 |