Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 17:00 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | S68 1 38 | 1996 | 445 | 2:14.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 38.88 | 1:11.61 | |||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 32.21 | 1:43.82 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 30.62 | 2:14.44 | |||||||
2 | Smut Stor 38 | 1997 | 434 | 2:15.57 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Martha Moeslund | 1998 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Caroline Christensen | 1999 | 37.73 | 1:12.34 | |||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 31.29 | 1:43.63 | |||||||
Anne Rasmussen Sand | 2000 | 31.94 | 2:15.57 | |||||||
3 | Bsk08-Super Piger 38 | 1996 | 305 | 2:32.46 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Josephine Dunker | 1999 | 40.47 | 40.47 | |||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 38.95 | 1:19.42 | |||||||
Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 36.85 | 1:56.27 | |||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 36.19 | 2:32.46 | |||||||
4 | Skagen Damer 38 | 1997 | 278 | 2:37.27 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 37.84 | 37.84 | |||||||
Maria Ottesen | 1999 | 46.46 | 1:24.30 | |||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 35.37 | 1:59.67 | |||||||
Anine B. Mariegaard | 2001 | 37.60 | 2:37.27 | |||||||
5 | Piger 2 Pingvinen 38 | 1996 | 267 | 2:39.47 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Caroline Sindal Bøgedal | 2000 | 41.26 | 41.26 | |||||||
Trine Bak | 1998 | 48.59 | 1:29.85 | |||||||
Michelle Munch Carlsen | 1996 | 39.66 | 2:09.51 | |||||||
Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 29.96 | 2:39.47 | |||||||
6 | S68 2 38 | 1997 | 244 | 2:44.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Kathrine Steffensen | 2001 | 49.88 | 49.88 | |||||||
Cecilie N. Eftevand | 1999 | 43.12 | 1:33.00 | |||||||
Laura Ragnarsdottir | 1998 | 37.65 | 2:10.65 | |||||||
Sabina Christensen | 1997 | 33.55 | 2:44.20 | |||||||
7 | Smut Mellem 38 | 1997 | 199 | 2:55.76 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Ida Christensen | 2001 | 48.05 | 48.05 | |||||||
Emilia Nielsen | 2000 | 49.62 | 1:37.67 | |||||||
Emilie Morberg Andersen | 1997 | 42.06 | 2:19.73 | |||||||
Josephine Strøm Hansen | 2000 | 36.03 | 2:55.76 | |||||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Piger 1 38 | 1999 | 407 | 2:18.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 36.73 | 36.73 | |||||||
Helena M. S. Sørensen | 2001 | 37.97 | 1:14.70 | |||||||
Caroline Schøn | 2001 | 33.54 | 1:48.24 | |||||||
Camilla Johannesen | 1999 | 30.30 | 2:18.54 | |||||||
2 | Aalborg Piger 2 38 | 1998 | 333 | 2:28.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Lund | 2000 | 37.36 | 37.36 | |||||||
Mie Mellerup | 2000 | 40.82 | 1:18.18 | |||||||
Signe Rosendal | 2000 | 36.18 | 1:54.36 | |||||||
Rikke M Pedersen | 1998 | 33.76 | 2:28.12 | |||||||
3 | Sæby Piger 38 | 1999 | 248 | 2:43.42 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
Ida Kristensen | 2001 | 43.33 | 43.33 | |||||||
Maiken Sørensen | 1999 | 47.65 | 1:30.98 | |||||||
Sisse Fischer | 2002 | 38.54 | 2:09.52 | |||||||
Nete Madsen | 2001 | 33.90 | 2:43.42 | |||||||
4 | Aalborg Piger 5 38 | 1999 | 217 | 2:50.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Ellen Damsgaard | 2000 | 50.81 | 1:30.63 | |||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 40.72 | 2:11.35 | |||||||
Emma Ildal Djørup | 2002 | 39.40 | 2:50.75 | |||||||
5 | Aalborg Piger 6 38 | 1999 | 199 | 2:55.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Anne Fruergaard | 2001 | 41.53 | 41.53 | |||||||
Frederikke G. Christensen | 2000 | 48.00 | 1:29.53 | |||||||
Liv Lindberg Nielsen | 2001 | 52.17 | 2:21.70 | |||||||
Caroline Zimmer | 1999 | 33.96 | 2:55.66 | |||||||
6 | S T Aabybro Hm Piger | 1998 | 188 | 2:59.08 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Sofie S. Madsen | 2001 | 49.59 | 49.59 | |||||||
Ida Troldborg | 2003 | 55.73 | 1:45.32 | |||||||
Andrea Zanchetta | 2000 | 39.39 | 2:24.71 | |||||||
Stine Boye Kristiansen | 1998 | 34.37 | 2:59.08 | |||||||
- | Nord Piger 1 38 | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Simone Sloth Østergaard | 2000 | |||||||||
Waraphorn Champeng | 1999 | |||||||||
Sigrid Jensen | 1999 | |||||||||
Maria Kold Kristensen | 2000 | DNS | ||||||||
- | Thisted Piger 1 38 | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Line Teilberg Madsen | 2000 | 40.18 | 40.18 | |||||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Piger 1 Pingvinen 38 | 2000 | 362 | 2:23.99 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 38.16 | 38.16 | |||||||
Maria Rye | 2001 | 40.82 | 1:18.98 | |||||||
Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 34.67 | 1:53.65 | |||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 30.34 | 2:23.99 | |||||||
2 | S68 3 38 | 2000 | 315 | 2:30.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Sgne Christensen | 2001 | 40.12 | 40.12 | |||||||
Camilla D. Hansen | 2000 | 41.91 | 1:22.03 | |||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | 36.64 | 1:58.67 | |||||||
Astrid Yde | 2000 | 32.13 | 2:30.80 | |||||||
3 | Aalborg Piger 3 38 | 2000 | 291 | 2:34.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maja Meinert | 2001 | 41.74 | 41.74 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 43.26 | 1:25.00 | |||||||
Camilla Outzen | 2000 | 35.80 | 2:00.80 | |||||||
Sofie Hein Rimmen | 2002 | 34.01 | 2:34.81 | |||||||
4 | Thisted Piger 2 38 | 2000 | 205 | 2:53.95 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 44.34 | 44.34 | |||||||
Helena Kristensen | 2000 | 47.62 | 1:31.96 | |||||||
Anne Sofie Brodersen | 2001 | 42.30 | 2:14.26 | |||||||
Camilla Kjær | 2003 | 39.69 | 2:53.95 | |||||||
Løb 38, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thisted Piger 3 38 | 2002 | 255 | 2:41.73 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 47.10 | 47.10 | |||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 40.46 | 1:27.56 | |||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 40.35 | 2:07.91 | |||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 33.82 | 2:41.73 | |||||||
2 | Smut Små 38 | 2002 | 246 | 2:43.71 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Maibritt Christensen | 2003 | 45.07 | 45.07 | |||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 43.57 | 1:28.64 | |||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 37.01 | 2:05.65 | |||||||
Signe Thomsen | 2003 | 38.06 | 2:43.71 | |||||||
3 | Nord Piger 2 38 | 2002 | 234 | 2:46.47 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Lærke Bjerre Tange | 2002 | 40.31 | 40.31 | |||||||
Cecilie Væver | 2002 | 46.92 | 1:27.23 | |||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 39.30 | 2:06.53 | |||||||
Lærke Als | 2002 | 39.94 | 2:46.47 | |||||||
4 | Aalborg Piger 4 38 | 2002 | 208 | 2:53.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 40.31 | 40.31 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 49.14 | 1:29.45 | |||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 46.11 | 2:15.56 | |||||||
Caroline Rytter Nielsen | 2002 | 37.72 | 2:53.28 | |||||||
5 | Bsk08-Baywatch Girls 38 | 2002 | 156 | 3:10.48 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Ida Rom Weikert | 2002 | 43.71 | 43.71 | |||||||
Amalie L Nielsen | 2002 | 59.21 | 1:42.92 | |||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 41.63 | 2:24.55 | |||||||
Johanne Jensen | 2002 | 45.93 | 3:10.48 | |||||||
6 | S68 4 38 | 2002 | 156 | 3:10.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Maiken Kjærsgaard | 2002 | 47.34 | 47.34 | |||||||
Cecilie V Jensen | 2002 | 55.27 | 1:42.61 | |||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 47.80 | 2:30.41 | |||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 40.14 | 3:10.55 | |||||||
7 | Aalborg Piger 7 38 | 2003 | 107 | 3:35.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 51.66 | 51.66 | |||||||
Laura Lund | 2003 | 1:00.02 | 1:51.68 | |||||||
Nikoline V Gallop | 2003 | 1:02.54 | 2:54.22 | |||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 41.65 | 3:35.87 | |||||||
8 | Skagen Damer 2 38 | 2002 | 80 | 3:58.07 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Thilde K. Ottesen | 2005 | 1:01.56 | 1:01.56 | |||||||
Josefine T.k Pedersen | 2002 | 1:15.50 | 2:17.06 | |||||||
Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 50.81 | 3:07.87 | |||||||
Helene Gaardestrup | 2004 | 50.20 | 3:58.07 | |||||||
- | Aalborg Piger 8 38 | 2003 | DSQ | ej fortsat bev eft25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:00 |