Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 504 | 28.43 | 1:00.88 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Dennis Madsen | 1997 | 345 | 31.40 | 1:09.11 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
3 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 324 | 32.97 | 1:10.54 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 373 | 31.40 | 1:07.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ludvig Lind | 1998 | 356 | 31.59 | 1:08.40 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Frederik Marcussen | 1999 | 346 | 31.44 | 1:09.02 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 336 | 31.45 | 1:09.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 322 | 32.16 | 1:10.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens Søndergaard | 1999 | 313 | 31.76 | 1:11.34 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Kristian Berthelsen | 1999 | 228 | 36.76 | 1:19.34 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Adam Søholm Hansen | 1999 | 117 | 47.32 | 1:39.01 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 440 | 30.21 | 1:03.73 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Rune Nørgaard | 2000 | 306 | 33.74 | 1:11.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marius Nørgaard | 2001 | 267 | 35.09 | 1:15.21 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Viktor Jensen | 2000 | 238 | 36.45 | 1:18.22 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 200 | 38.73 | 1:22.88 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 126 | 44.56 | 1:36.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Jonas Gaardestrup | 2001 | 66 | 54.40 | 1:59.96 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Andersen | 2000 | DSQ | Asymetrisk benspark | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Sønderholm | 2002 | 171 | 39.20 | 1:27.28 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Kornum | 2003 | 137 | 42.31 | 1:34.03 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
3 | Johan Roderick | 2003 | 44 | 59.90 | 2:16.34 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Ruben C. Nørgaard | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Valdemar G. Christensen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Joost Rijkhoff | 2004 | 127 | 44.69 | 1:36.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:31 |