Tulokset Sparbankscupen 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 15.73 | 34.02 | |||||
2 | Wilma Wennerberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 16.54 | 35.44 | |||||
3 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 16.38 | 35.77 | |||||
4 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 16.44 | 35.81 | |||||
5 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 16.97 | 37.46 | |||||
6 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 16.87 | 37.81 | |||||
7 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 17.16 | 37.95 | |||||
8 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 18.09 | 41.09 | |||||
9 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 18.54 | 41.90 | |||||
10 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 19.25 | 43.11 | |||||
11 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 20.62 | 44.16 | |||||
12 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 20.41 | 44.77 | |||||
13 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 20.85 | 46.77 | |||||
14 | Ebba Filipsson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 20.85 | 46.78 | |||||
15 | Nathalie Blomberg | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 21.18 | 46.85 | |||||
16 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 21.54 | 49.07 | |||||
17 | Tuva Andersson | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 22.73 | 49.88 | |||||
18 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.95 | 50.18 | |||||
19 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 23.41 | 51.21 | |||||
20 | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | 25.11 | 58.06 | |||||
- | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Carlsson | 2002 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Rudert | 2002 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Yildiz Soyal | 2002 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 14.46 | 31.54 | |||||
2 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.25 | 34.89 | |||||
3 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 15.68 | 34.90 | |||||
4 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 15.94 | 35.10 | |||||
5 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 16.69 | 35.94 | |||||
6 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 17.01 | 36.14 | |||||
7 | Clara Eklund | 2000 | Bålsta Simklubb | 16.20 | 36.21 | |||||
8 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 16.81 | 37.30 | |||||
9 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 17.19 | 37.51 | |||||
10 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 17.30 | 38.72 | |||||
11 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 18.00 | 40.61 | |||||
12 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.04 | 47.29 | |||||
13 | Emelie Battah | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.93 | 47.87 | |||||
- | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 14.87 | 32.25 | |||||
2 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 15.25 | 33.60 | |||||
3 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 16.74 | 35.94 | |||||
4 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 16.68 | 36.03 | |||||
5 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 16.29 | 36.18 | |||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Åberg | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 14.56 | 31.84 | |||||
2 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Simklubben Ena | 15.68 | 34.56 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Sjösten | 2002 | Bålsta Simklubb | 19.84 | 43.48 | |||||
2 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 19.83 | 44.98 | |||||
3 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 22.06 | 46.73 | |||||
4 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 21.91 | 48.74 | |||||
5 | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | 23.45 | 50.07 | |||||
- | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jakob Granfors | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sebastian Westerlund | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 14.40 | 31.21 | |||||
2 | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.63 | 34.13 | |||||
3 | Emil Wellander | 2000 | Lindesbergs Simsällskap | 15.97 | 35.23 | |||||
- | Linus Sjösten | 1999 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 13.52 | 29.22 | |||||
2 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 15.49 | 33.43 | |||||
3 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 16.25 | 34.96 | |||||
4 | Ludwig Häggblad | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 16.02 | 35.12 | |||||
- | Simon Gustavsson | 1997 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 12.80 | 27.90 | |||||
2 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 12.89 | 27.98 | |||||
3 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 12.87 | 28.40 | |||||
4 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 13.34 | 28.89 | |||||
5 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 13.84 | 29.26 | |||||
6 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 13.57 | 29.90 | |||||
7 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 13.88 | 30.50 | |||||
8 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 14.14 | 30.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 19.06 | ||||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 19.59 | ||||||
3 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 21.61 | ||||||
4 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 22.31 | ||||||
5 | Lovisa Laine | 2005 | Köpings Simsällskap | 22.99 | ||||||
6 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 24.36 | ||||||
7 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 24.60 | ||||||
8 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 25.36 | ||||||
- | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Isabel Frykman | 2005 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Linn Gunnarsson | 2005 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Meja Bergerstam | 2004 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Nathalie Stegenberg | 2004 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 18.79 | ||||||
2 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.88 | ||||||
3 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 19.29 | ||||||
4 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 20.03 | ||||||
5 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 20.22 | ||||||
6 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 21.11 | ||||||
7 | Isabella Alfiero | 2003 | Västerås Simsällskap | 21.95 | ||||||
8 | Melina Pirkizri | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 22.35 | ||||||
9 | Fiona Eriksson | 2003 | Västerås Simsällskap | 24.36 | ||||||
10 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.31 | ||||||
11 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 27.33 | ||||||
- | Emelie Wijker | 2003 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Järnebrink | 2003 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Rebecka Jungstedt | 2003 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 17.33 | ||||||
- | Felix Westerlund | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 18.19 | ||||||
2 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 18.24 | ||||||
3 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 21.11 | ||||||
4 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 21.56 | ||||||
5 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 21.86 | ||||||
- | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elias Fahlstedt | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
- | Joachim Carlsson | 2003 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 5, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 19.27 | ||||||
2 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 20.16 | ||||||
3 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 21.43 | ||||||
4 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 22.24 | ||||||
5 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 22.74 | ||||||
6 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 22.79 | ||||||
7 | Linn Gunnarsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 22.95 | ||||||
8 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 23.36 | ||||||
9 | Matilda Holmström | 2005 | Gävle Simsällskap | 23.48 | ||||||
10 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 23.72 | ||||||
11 | Isabel Frykman | 2005 | Bålsta Simklubb | 24.12 | ||||||
12 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 24.86 | ||||||
13 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 24.94 | ||||||
14 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 25.04 | ||||||
15 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 25.24 | ||||||
16 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 25.71 | ||||||
17 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 25.98 | ||||||
18 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 26.70 | ||||||
19 | Lovisa Laine | 2005 | Köpings Simsällskap | 26.97 | ||||||
20 | Ingrid Lindqvist | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.30 | ||||||
21 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 27.38 | ||||||
22 | Meja Bergerstam | 2004 | Bålsta Simklubb | 28.80 | ||||||
23 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 29.26 | ||||||
24 | Rebecka Blomberg | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 29.63 | ||||||
25 | Klara Larsson | 2006 | Gimo Simsällskap | 30.07 | ||||||
26 | Nathalie Stegenberg | 2004 | Gävle Simsällskap | 31.68 | ||||||
27 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 32.07 | ||||||
28 | Olivia Ingemansson | 2006 | Bålsta Simklubb | 40.79 | ||||||
- | Josefin Jahncke | 2004 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
- | Tilda Burebrink | 2005 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
Gren 5, 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.49 | ||||||
2 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 20.25 | ||||||
3 | Fiona Eriksson | 2003 | Västerås Simsällskap | 20.34 | ||||||
4 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.57 | ||||||
5 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 21.33 | ||||||
6 | Isabella Alfiero | 2003 | Västerås Simsällskap | 21.56 | ||||||
7 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 21.93 | ||||||
8 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 22.10 | ||||||
9 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 22.94 | ||||||
10 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.51 | ||||||
11 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 23.84 | ||||||
12 | Linnea Nilsson Lind | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 24.13 | ||||||
13 | Melina Pirkizri | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 24.30 | ||||||
14 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 24.60 | ||||||
15 | Hedda Björnberg | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.91 | ||||||
16 | Emma Järnebrink | 2003 | Norrtälje Simklubb | 25.94 | ||||||
17 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Köpings Simsällskap | 26.09 | ||||||
18 | Isabelle Boisard | 2003 | Bålsta Simklubb | 26.71 | ||||||
19 | Emelie Wijker | 2003 | Gävle Simsällskap | 26.95 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 19.48 | ||||||
2 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 21.37 | ||||||
3 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 22.65 | ||||||
4 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 23.32 | ||||||
5 | Felix Skytt | 2004 | Västerås Simsällskap | 24.38 | ||||||
6 | Albin Karlberg | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 24.64 | ||||||
7 | Felix Westerlund | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 25.50 | ||||||
8 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 25.63 | ||||||
9 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 26.63 | ||||||
10 | Vigor Runemar-Ham | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 26.68 | ||||||
11 | Theo Luth | 2004 | Bålsta Simklubb | 28.59 | ||||||
12 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 30.30 | ||||||
- | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 20.04 | ||||||
2 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 20.28 | ||||||
3 | Joachim Carlsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 21.33 | ||||||
4 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 22.16 | ||||||
5 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 22.31 | ||||||
6 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 22.38 | ||||||
7 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 22.51 | ||||||
8 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 23.09 | ||||||
9 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 23.71 | ||||||
10 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 27.42 | ||||||
11 | Elias Fahlstedt | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 28.26 | ||||||
- | Gabriel Robertson-Pierce | 2003 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.84 | 35.84 | |||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 18.14 | 36.33 | |||||
3 | Wilma Wennerberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 18.80 | 36.96 | |||||
4 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 18.80 | 37.07 | |||||
5 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 19.18 | 37.80 | |||||
6 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 19.16 | 38.38 | |||||
7 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 19.56 | 38.88 | |||||
8 | Tilde Rudert | 2002 | Norrtälje Simklubb | 20.00 | 39.97 | |||||
9 | Ebba Filipsson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 40.39 | 40.39 | |||||
10 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 20.47 | 40.99 | |||||
11 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 20.89 | 41.81 | |||||
12 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 21.80 | 42.39 | |||||
13 | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 21.39 | 42.52 | |||||
14 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 21.90 | 43.87 | |||||
15 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 43.90 | 43.90 | |||||
16 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 21.29 | 44.03 | |||||
17 | Emma Carlsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 22.35 | 44.27 | |||||
18 | Tuva Andersson | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 21.04 | 44.28 | |||||
19 | Nathalie Blomberg | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 22.07 | 44.60 | |||||
20 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.72 | 46.04 | |||||
21 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 23.90 | 47.76 | |||||
22 | Andrea Lindberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 23.69 | 48.31 | |||||
23 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.72 | 48.82 | |||||
24 | Julia Hilmersson | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.96 | 49.22 | |||||
25 | Naomi Sterling | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.16 | 53.42 | |||||
26 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 25.67 | 53.79 | |||||
27 | Bianca Lindvall | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.94 | 54.04 | |||||
28 | Melissa Pirkizri | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 26.11 | 54.15 | |||||
29 | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | 27.41 | 55.09 | |||||
- | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 17.44 | 34.42 | |||||
2 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 17.39 | 34.62 | |||||
3 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 17.40 | 34.66 | |||||
4 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 17.67 | 35.07 | |||||
5 | Clara Eklund | 2000 | Bålsta Simklubb | 17.99 | 35.90 | |||||
6 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.26 | 38.43 | |||||
7 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 19.54 | 38.71 | |||||
8 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 19.00 | 39.14 | |||||
9 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 19.80 | 39.93 | |||||
10 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 20.36 | 40.11 | |||||
11 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 20.16 | 40.61 | |||||
12 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 20.00 | 40.65 | |||||
13 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 21.43 | 42.42 | |||||
14 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.94 | 44.23 | |||||
15 | Emelie Battah | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.91 | 48.14 | |||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 17.44 | 35.89 | |||||
2 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 17.96 | 36.83 | |||||
3 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 18.68 | 37.94 | |||||
4 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 19.42 | 39.46 | |||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Åberg | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 17.06 | 33.87 | |||||
2 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Simklubben Ena | 17.19 | 35.00 | |||||
3 | Matilda Berntsdotter | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.17 | 37.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 19.85 | 39.36 | |||||
2 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 20.16 | 40.67 | |||||
3 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 20.21 | 42.83 | |||||
3 | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | 21.69 | 42.83 | |||||
5 | Anton Sjösten | 2002 | Bålsta Simklubb | 21.88 | 42.96 | |||||
6 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 22.36 | 43.90 | |||||
7 | Lucas Winberg | 2002 | Bålsta Simklubb | 21.96 | 45.05 | |||||
8 | Jakob Granfors | 2001 | Västerås Simsällskap | 24.24 | 48.12 | |||||
9 | Sebastian Westerlund | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 23.96 | 48.56 | |||||
10 | Johan Svahn | 2002 | Västerås Simsällskap | 23.45 | 48.72 | |||||
11 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 24.45 | 49.17 | |||||
12 | Alexander Rundgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 24.43 | 50.65 | |||||
13 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 24.86 | 51.03 | |||||
- | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Sjösten | 1999 | Bålsta Simklubb | 17.83 | 35.50 | |||||
2 | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.74 | 40.16 | |||||
3 | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 20.54 | 42.15 | |||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 16.19 | 31.31 | |||||
2 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 18.21 | 36.17 | |||||
3 | Ludwig Häggblad | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 18.58 | 36.95 | |||||
4 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 19.23 | 37.69 | |||||
- | Simon Gustavsson | 1997 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 14.74 | 29.66 | |||||
2 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 14.89 | 30.13 | |||||
3 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 15.56 | 31.18 | |||||
4 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 15.71 | 31.95 | |||||
5 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 16.62 | 32.63 | |||||
6 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 16.75 | 33.92 | |||||
7 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 18.49 | 35.98 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 11:18 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 19.15 | 41.00 | 1:04.78 | 1:26.29 | |||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 19.88 | 43.51 | 1:07.89 | 1:28.66 | |||
3 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 20.36 | 44.25 | 1:09.80 | 1:34.26 | |||
4 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 22.03 | 46.29 | 1:12.98 | 1:37.98 | |||
5 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 21.90 | 47.30 | 1:14.14 | 1:39.97 | |||
6 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 20.90 | 46.19 | 1:13.57 | 1:41.00 | |||
7 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 22.03 | 48.78 | 1:17.99 | 1:43.25 | |||
8 | Isabel Frykman | 2005 | Bålsta Simklubb | 25.14 | 51.90 | 1:19.22 | 1:44.08 | |||
9 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 25.22 | 54.18 | 1:22.79 | 1:49.54 | |||
10 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 24.09 | 53.34 | 1:24.35 | 1:51.59 | |||
11 | Linn Gunnarsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 22.01 | 50.10 | 1:22.00 | 1:53.24 | |||
12 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 23.14 | 53.89 | 1:25.37 | 1:56.78 | |||
13 | Lovisa Laine | 2005 | Köpings Simsällskap | 23.83 | 53.93 | 1:26.78 | 1:59.13 | |||
- | Meja Bergerstam | 2004 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.16 | 38.65 | 1:00.42 | 1:21.46 | |||
2 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 18.19 | 39.50 | 1:04.27 | 1:25.04 | |||
3 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 18.17 | 40.65 | 1:05.12 | 1:28.02 | |||
4 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 19.49 | 41.94 | 1:05.40 | 1:28.75 | |||
5 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 20.06 | 43.99 | 1:09.73 | 1:33.89 | |||
6 | Isabella Alfiero | 2003 | Västerås Simsällskap | 20.99 | 45.50 | 1:11.20 | 1:34.62 | |||
7 | Emma Järnebrink | 2003 | Norrtälje Simklubb | 21.59 | 45.39 | 1:12.03 | 1:34.70 | |||
8 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.88 | 47.47 | 1:13.14 | 1:36.83 | |||
9 | Isabelle Boisard | 2003 | Bålsta Simklubb | 22.38 | 49.13 | 1:18.12 | 1:42.99 | |||
10 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Köpings Simsällskap | 22.02 | 49.34 | 1:16.37 | 1:43.50 | |||
11 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 22.42 | 49.27 | 1:18.20 | 1:45.74 | |||
12 | Melina Pirkizri | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 21.10 | 47.55 | 1:18.40 | 1:46.79 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 11:18 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 18.70 | 40.31 | 1:04.29 | 1:27.03 | |||
2 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 19.79 | 44.17 | 1:09.55 | 1:32.35 | |||
3 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 22.97 | 48.52 | 1:15.83 | 1:43.81 | |||
4 | Felix Westerlund | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 24.36 | 52.41 | 1:20.94 | 1:45.70 | |||
5 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 24.17 | 50.56 | 1:19.43 | 1:47.22 | |||
6 | Felix Skytt | 2004 | Västerås Simsällskap | 22.92 | 49.47 | 1:21.81 | 1:49.73 | |||
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 17.62 | 37.76 | 59.39 | 1:21.04 | |||
2 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 18.31 | 39.19 | 1:01.14 | 1:21.34 | |||
3 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 18.42 | 39.20 | 1:01.64 | 1:22.90 | |||
4 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 19.21 | 40.20 | 1:02.85 | 1:23.36 | |||
5 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 21.00 | 43.36 | 1:06.99 | 1:29.99 | |||
6 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 20.03 | 43.27 | 1:07.92 | 1:32.85 | |||
7 | Joachim Carlsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 21.78 | 46.20 | 1:11.71 | 1:36.73 | |||
8 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 21.25 | 46.06 | 1:13.13 | 1:39.05 | |||
9 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 23.79 | 1:50.58 | 1:50.58 | ||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 11:59 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Wennerberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 33.06 | 1:09.50 | 1:46.56 | 2:22.63 | |||
2 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.36 | 1:13.06 | 1:52.64 | 2:29.84 | |||
3 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.12 | 1:12.73 | 1:52.52 | 2:31.14 | |||
4 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 36.80 | 1:16.14 | 1:56.92 | 2:33.53 | |||
5 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 36.98 | 1:18.54 | 1:59.76 | 2:37.03 | |||
6 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 36.12 | 1:16.35 | 1:57.59 | 2:37.66 | |||
7 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 36.37 | 1:18.05 | 1:59.82 | 2:39.16 | |||
8 | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 36.47 | 1:18.39 | 2:01.16 | 2:43.13 | |||
9 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 39.68 | 1:24.11 | 2:08.36 | 2:46.20 | |||
10 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.33 | 1:20.80 | 2:04.54 | 2:47.19 | |||
11 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.41 | 1:21.54 | 2:07.08 | 2:48.47 | |||
12 | Emma Carlsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 40.05 | 1:25.11 | 2:09.97 | 2:50.60 | |||
13 | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 39.84 | 1:25.21 | 2:11.73 | 2:53.38 | |||
14 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 41.11 | 1:26.62 | 2:13.10 | 2:55.62 | |||
15 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 42.99 | 1:29.79 | 2:15.96 | 2:59.26 | |||
16 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.54 | 1:30.81 | 2:17.65 | 3:00.22 | |||
17 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 40.83 | 1:27.21 | 2:15.74 | 3:02.51 | |||
18 | Nathalie Blomberg | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 41.97 | 1:28.46 | 2:15.57 | 3:04.39 | |||
19 | Yildiz Soyal | 2002 | Norrtälje Simklubb | 41.52 | 1:30.31 | 2:20.85 | 3:08.90 | |||
20 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 45.38 | 1:36.75 | 2:26.97 | 3:12.71 | |||
21 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 43.85 | 1:35.12 | 2:26.02 | 3:14.96 | |||
22 | Tuva Andersson | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 44.87 | 1:35.90 | 2:29.09 | 3:20.50 | |||
23 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 48.18 | 1:43.43 | 2:40.73 | 3:33.59 | |||
24 | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | 46.42 | 1:41.93 | 2:40.51 | 3:37.43 | |||
25 | Melissa Pirkizri | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 49.71 | 2:17.07 | 3:46.25 | ||||
- | Bianca Lindvall | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.85 | 1:09.66 | 1:47.44 | 2:23.01 | |||
2 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 33.35 | 1:10.09 | 1:47.63 | 2:23.03 | |||
3 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.92 | 1:12.55 | 1:51.63 | 2:27.06 | |||
4 | Clara Eklund | 2000 | Bålsta Simklubb | 34.16 | 1:12.75 | 1:52.56 | 2:29.62 | |||
5 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 35.06 | 1:14.95 | 1:55.91 | 2:34.60 | |||
6 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.21 | 1:14.72 | 1:55.32 | 2:35.72 | |||
7 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 35.79 | 1:15.38 | 1:57.21 | 2:35.90 | |||
8 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.43 | 1:16.32 | 1:57.39 | 2:36.82 | |||
9 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 37.05 | 1:18.02 | 2:00.68 | 2:39.39 | |||
10 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 37.53 | 1:19.40 | 2:00.74 | 2:39.76 | |||
11 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.25 | 1:23.80 | 2:11.23 | 2:54.43 | |||
12 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.32 | 1:26.37 | 2:15.19 | 3:00.04 | |||
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 33.00 | 1:09.25 | 1:46.26 | 2:22.41 | |||
2 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 35.71 | 1:14.72 | 1:55.56 | 2:35.93 | |||
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Åberg | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 32.72 | 1:07.80 | 1:43.90 | 2:19.53 | |||
2 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Simklubben Ena | 33.59 | 1:10.88 | 1:50.42 | 2:29.72 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 11:59 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 35.60 | 1:16.30 | 1:57.41 | 2:37.95 | |||
2 | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | 40.76 | 1:27.81 | 2:18.59 | 3:02.23 | |||
3 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 40.40 | 1:29.11 | 2:20.52 | 3:02.73 | |||
4 | Anton Sjösten | 2002 | Bålsta Simklubb | 42.58 | 1:31.19 | 3:03.92 | 3:03.92 | |||
5 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 43.99 | 1:32.06 | 2:22.20 | 3:09.39 | |||
6 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.84 | 1:38.51 | 2:30.94 | 3:17.95 | |||
7 | Sebastian Westerlund | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 48.53 | 1:40.52 | 2:32.21 | 3:18.96 | |||
8 | Lucas Winberg | 2002 | Bålsta Simklubb | 45.48 | 1:39.03 | 2:34.15 | 3:25.52 | |||
9 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 48.77 | 1:41.98 | 2:34.12 | 3:28.87 | |||
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 30.06 | 1:04.46 | 1:40.99 | 2:17.12 | |||
2 | Linus Sjösten | 1999 | Bålsta Simklubb | 34.22 | 1:12.47 | 1:52.20 | 2:30.41 | |||
3 | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.41 | 1:12.89 | 1:57.67 | 2:39.33 | |||
4 | Emil Wellander | 2000 | Lindesbergs Simsällskap | 34.52 | 1:17.07 | 2:02.27 | 2:44.05 | |||
5 | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 37.85 | 1:22.70 | 2:08.99 | 2:54.39 | |||
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 30.20 | 1:04.20 | 1:37.09 | 2:08.74 | |||
2 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 31.48 | 1:07.52 | 1:45.37 | 2:22.20 | |||
3 | Ludwig Häggblad | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 34.13 | 1:11.25 | 1:50.64 | 2:30.39 | |||
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 27.24 | 58.02 | 1:30.95 | 2:03.95 | |||
2 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 28.89 | 1:00.97 | 1:35.01 | 2:08.03 | |||
3 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 28.35 | 1:00.30 | 1:35.03 | 2:10.25 | |||
4 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 30.31 | 1:05.09 | 1:43.29 | 2:21.99 | |||
5 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 32.14 | 1:10.07 | 1:50.21 | 2:30.98 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 12:15 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 12:30 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 13, 4X25m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Västerås Damer [2003] | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:14.84 | ||||||
Felicia Rogell | 2003 | 17.21 | 17.21 | |||||||
Fiona Eriksson | 2003 | 19.05 | 36.26 | |||||||
Matilda Lindgren | 2004 | 15.65 | 51.91 | |||||||
Isabella Alfiero | 2003 | 22.93 | 1:14.84 | |||||||
2 | Norrtälje Tjejer | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:16.65 | ||||||
Thindra Åkerblom | 2003 | 16.82 | 16.82 | |||||||
Moa Zetterström | 2005 | 20.40 | 37.22 | |||||||
Tilde Pettersson | 2004 | 21.03 | 58.25 | |||||||
Emma Järnebrink | 2003 | 18.40 | 1:16.65 | |||||||
3 | Upplands-B Damer [2003] | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:17.33 | ||||||
Selma Åström | 2003 | 17.13 | 17.13 | |||||||
Hedda Björnberg | 2003 | 23.19 | 40.32 | |||||||
Mikaela Jogell | 2003 | 17.14 | 57.46 | |||||||
Tuva Kjellström | 2003 | 19.87 | 1:17.33 | |||||||
4 | Bålsta SK Dam 2004 | 2004 | Bålsta Simklubb | 1:21.16 | ||||||
Tea Persson | 2004 | 19.69 | 19.69 | |||||||
Isabel Frykman | 2005 | 20.23 | 39.92 | |||||||
Sofia Ingemansson | 2004 | 21.83 | 1:01.75 | |||||||
Alicia Budden | 2004 | 19.41 | 1:21.16 | |||||||
5 | Lindesberg Damer [2003] | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 1:21.89 | ||||||
Elin Eriksson | 2004 | 19.96 | 19.96 | |||||||
Alice Nordén | 2003 | 21.56 | 41.52 | |||||||
Linnea Nilsson Lind | 2003 | 23.47 | 1:04.99 | |||||||
Elise Tegin | 2004 | 16.90 | 1:21.89 | |||||||
6 | Bålsta SK Dam 2003 | 2003 | Bålsta Simklubb | 1:22.67 | ||||||
Linn Gunnarsson | 2005 | 20.95 | 20.95 | |||||||
Isabelle Boisard | 2003 | 19.65 | 40.60 | |||||||
Meja Bergerstam | 2004 | 23.11 | 1:03.71 | |||||||
Emily Sandberg | 2004 | 18.96 | 1:22.67 | |||||||
7 | Åkersberga SS | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:24.09 | ||||||
Melina Pirkizri | 2003 | 19.58 | 19.58 | |||||||
Nathalie Galway | 2005 | 22.26 | 41.84 | |||||||
Embla Stendrake | 2005 | 24.10 | 1:05.94 | |||||||
Wilma Stendrake | 2003 | 18.15 | 1:24.09 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 12:30 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 12:30 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 14, 4X25m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Strängnäs Herrar [2003] | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 1:12.96 | ||||||
Vigor Runemar-Ham | 2004 | 18.71 | 18.71 | |||||||
Erik Ankarling | 2004 | 17.65 | 36.36 | |||||||
Fredrik Karlsson | 2004 | 17.59 | 53.95 | |||||||
Max Lord | 2004 | 19.01 | 1:12.96 | |||||||
2 | Västerås Herrar [2003] | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:14.58 | ||||||
Lucas Sterling | 2004 | 16.44 | 16.44 | |||||||
Isak Rehnman | 2004 | 20.40 | 36.84 | |||||||
Felix Skytt | 2004 | 19.37 | 56.21 | |||||||
Tom Dijkhuizen | 2003 | 18.37 | 1:14.58 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 12:30 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:32 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 18.34 | 39.15 | |||||
2 | Wilma Wennerberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 18.87 | 41.04 | |||||
3 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 19.46 | 41.57 | |||||
4 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 19.82 | 41.85 | |||||
5 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 19.81 | 42.59 | |||||
6 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 20.50 | 43.82 | |||||
7 | Nathalie Blomberg | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 20.80 | 44.42 | |||||
8 | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 21.01 | 44.55 | |||||
9 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 21.43 | 44.87 | |||||
10 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 20.91 | 45.41 | |||||
11 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 21.41 | 45.54 | |||||
12 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 21.03 | 46.29 | |||||
13 | Tilde Rudert | 2002 | Norrtälje Simklubb | 21.24 | 47.05 | |||||
14 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 22.57 | 47.56 | |||||
15 | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 22.54 | 48.38 | |||||
16 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.44 | 48.94 | |||||
17 | Tindra From | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 22.79 | 50.27 | |||||
18 | Andrea Lindberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 24.40 | 51.28 | |||||
19 | Emma Carlsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 24.10 | 51.94 | |||||
20 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 24.40 | 52.02 | |||||
21 | Yildiz Soyal | 2002 | Norrtälje Simklubb | 25.24 | 52.22 | |||||
22 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 25.21 | 53.69 | |||||
23 | Naomi Sterling | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.58 | 55.02 | |||||
24 | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | 25.61 | 55.90 | |||||
25 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.95 | 56.65 | |||||
26 | Melissa Pirkizri | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 27.53 | 59.76 | |||||
- | Bianca Lindvall | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Julia Hilmersson | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 18.35 | 40.03 | |||||
2 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 18.91 | 40.43 | |||||
3 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 19.51 | 41.30 | |||||
4 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 18.96 | 41.50 | |||||
5 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 19.81 | 42.94 | |||||
6 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 20.09 | 43.36 | |||||
7 | Clara Eklund | 2000 | Bålsta Simklubb | 19.98 | 43.85 | |||||
8 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.41 | 44.12 | |||||
9 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.97 | 44.57 | |||||
10 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 20.56 | 44.78 | |||||
11 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 21.35 | 45.42 | |||||
12 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 21.50 | 46.00 | |||||
13 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 21.73 | 47.00 | |||||
14 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 21.86 | 47.11 | |||||
15 | Emelie Battah | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.02 | 51.20 | |||||
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 17.77 | 37.74 | |||||
2 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 18.35 | 39.62 | |||||
3 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 18.54 | 40.02 | |||||
4 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 20.41 | 42.42 | |||||
5 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 20.08 | 43.58 | |||||
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Åberg | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 17.24 | 36.96 | |||||
2 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Simklubben Ena | 18.08 | 39.52 | |||||
3 | Matilda Berntsdotter | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.42 | 45.95 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:32 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:34 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 21.40 | 45.94 | |||||
2 | Casper Trollsfjord | 2002 | Västerås Simsällskap | 21.97 | 46.97 | |||||
3 | Jakob Granfors | 2001 | Västerås Simsällskap | 22.19 | 47.06 | |||||
4 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 22.50 | 48.21 | |||||
5 | Alexander Rundgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 22.61 | 49.27 | |||||
6 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 23.03 | 49.28 | |||||
7 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 23.06 | 49.84 | |||||
8 | Alvar Tegin | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 23.69 | 49.94 | |||||
9 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 23.90 | 51.27 | |||||
10 | Johan Svahn | 2002 | Västerås Simsällskap | 25.06 | 52.64 | |||||
11 | Anton Sjösten | 2002 | Bålsta Simklubb | 28.41 | 1:01.24 | |||||
- | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sebastian Westerlund | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 17.29 | 37.32 | |||||
2 | Emil Wellander | 2000 | Lindesbergs Simsällskap | 18.63 | 39.32 | |||||
3 | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.22 | 41.86 | |||||
4 | Linus Sjösten | 1999 | Bålsta Simklubb | 22.19 | 47.98 | |||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 16.06 | 34.67 | |||||
2 | Ludwig Häggblad | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 18.28 | 39.52 | |||||
3 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 19.65 | 42.07 | |||||
4 | Simon Gustavsson | 1997 | Bålsta Simklubb | 20.14 | 42.53 | |||||
- | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 14.97 | 32.12 | |||||
2 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 15.20 | 32.30 | |||||
3 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 14.97 | 32.43 | |||||
4 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 16.21 | 33.82 | |||||
5 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 15.68 | 33.88 | |||||
6 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 16.61 | 35.98 | |||||
7 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 17.11 | 36.77 | |||||
8 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 20.99 | 41.05 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:34 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 23.21 | ||||||
2 | Lovisa Laine | 2005 | Köpings Simsällskap | 23.89 | ||||||
3 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 24.42 | ||||||
4 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 24.63 | ||||||
5 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 24.72 | ||||||
6 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 24.73 | ||||||
7 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 24.79 | ||||||
8 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 25.01 | ||||||
9 | Matilda Holmström | 2005 | Gävle Simsällskap | 25.65 | ||||||
10 | Nathalie Stegenberg | 2004 | Gävle Simsällskap | 25.94 | ||||||
11 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 26.37 | ||||||
12 | Linn Gunnarsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 26.68 | ||||||
13 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 26.86 | ||||||
14 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 26.93 | ||||||
15 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 27.52 | ||||||
16 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 27.75 | ||||||
17 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 27.88 | ||||||
18 | Klara Larsson | 2006 | Gimo Simsällskap | 28.39 | ||||||
19 | Meja Bergerstam | 2004 | Bålsta Simklubb | 28.63 | ||||||
20 | Sara von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | 29.30 | ||||||
21 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 29.38 | ||||||
22 | Marlene Bergqvist | 2005 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.97 | ||||||
23 | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.91 | ||||||
- | Ingrid Lindqvist | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabel Frykman | 2005 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecka Blomberg | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ylva Ölund | 2005 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.11 | ||||||
2 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 21.38 | ||||||
3 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.60 | ||||||
4 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 21.69 | ||||||
5 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 21.74 | ||||||
6 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 23.07 | ||||||
7 | Isabelle Boisard | 2003 | Bålsta Simklubb | 24.73 | ||||||
8 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 24.75 | ||||||
9 | Fiona Eriksson | 2003 | Västerås Simsällskap | 25.18 | ||||||
10 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 25.52 | ||||||
11 | Emma Järnebrink | 2003 | Norrtälje Simklubb | 25.56 | ||||||
12 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Köpings Simsällskap | 25.68 | ||||||
13 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.56 | ||||||
14 | Emelie Wijker | 2003 | Gävle Simsällskap | 29.14 | ||||||
15 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 32.53 | ||||||
- | Linnea Nilsson Lind | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melina Pirkizri | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:55 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 21.23 | ||||||
2 | Felix Skytt | 2004 | Västerås Simsällskap | 29.07 | ||||||
3 | Albin Karlberg | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 30.37 | ||||||
4 | Vigor Runemar-Ham | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 32.53 | ||||||
- | Felix Westerlund | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 21.11 | ||||||
2 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 22.25 | ||||||
3 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 22.29 | ||||||
4 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 22.68 | ||||||
5 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 22.94 | ||||||
6 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 24.21 | ||||||
7 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 24.58 | ||||||
8 | Joachim Carlsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 26.08 | ||||||
9 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 27.31 | ||||||
- | Elias Fahlstedt | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
- | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:55 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 16.81 | ||||||
2 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 17.85 | ||||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 17.85 | ||||||
4 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 18.53 | ||||||
5 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 19.25 | ||||||
6 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 19.47 | ||||||
7 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 19.78 | ||||||
8 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 20.08 | ||||||
9 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 20.15 | ||||||
10 | Sara von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | 20.58 | ||||||
11 | Linn Gunnarsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 20.62 | ||||||
12 | Lovisa Laine | 2005 | Köpings Simsällskap | 20.89 | ||||||
13 | Ingrid Lindqvist | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.02 | ||||||
14 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 21.21 | ||||||
15 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 21.24 | ||||||
16 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 21.74 | ||||||
17 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 21.89 | ||||||
18 | Matilda Holmström | 2005 | Gävle Simsällskap | 22.02 | ||||||
19 | Isabel Frykman | 2005 | Bålsta Simklubb | 22.24 | ||||||
20 | Meja Bergerstam | 2004 | Bålsta Simklubb | 23.11 | ||||||
21 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 23.24 | ||||||
22 | Nathalie Stegenberg | 2004 | Gävle Simsällskap | 24.34 | ||||||
23 | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.77 | ||||||
24 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 25.97 | ||||||
25 | Klara Larsson | 2006 | Gimo Simsällskap | 26.13 | ||||||
26 | Rebecka Blomberg | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 31.70 | ||||||
27 | Linn Sandberg | 2006 | Bålsta Simklubb | 40.22 | ||||||
28 | Olivia Ingemansson | 2006 | Bålsta Simklubb | 40.47 | ||||||
29 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 40.63 | ||||||
- | Josefin Jahncke | 2004 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
- | Tilda Burebrink | 2005 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.39 | ||||||
2 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 17.29 | ||||||
3 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.47 | ||||||
4 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 17.52 | ||||||
5 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 17.92 | ||||||
6 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 17.93 | ||||||
7 | Fiona Eriksson | 2003 | Västerås Simsällskap | 18.17 | ||||||
8 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 18.96 | ||||||
9 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.52 | ||||||
10 | Emma Järnebrink | 2003 | Norrtälje Simklubb | 20.07 | ||||||
11 | Melina Pirkizri | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 20.36 | ||||||
12 | Isabelle Boisard | 2003 | Bålsta Simklubb | 20.91 | ||||||
13 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Köpings Simsällskap | 21.01 | ||||||
14 | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | 21.21 | ||||||
15 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 21.75 | ||||||
16 | Linnea Nilsson Lind | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 23.02 | ||||||
17 | Emelie Wijker | 2003 | Gävle Simsällskap | 23.60 | ||||||
18 | Hedda Björnberg | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.20 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 15:16 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 17.02 | ||||||
2 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 17.48 | ||||||
3 | Vigor Runemar-Ham | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 18.97 | ||||||
4 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 19.50 | ||||||
5 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 20.33 | ||||||
6 | Albin Karlberg | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 21.18 | ||||||
7 | Felix Skytt | 2004 | Västerås Simsällskap | 21.29 | ||||||
8 | Felix Westerlund | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 21.36 | ||||||
9 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 22.05 | ||||||
10 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 23.38 | ||||||
11 | Theo Luth | 2004 | Bålsta Simklubb | 27.19 | ||||||
12 | Andre Sylwan | 2006 | Bålsta Simklubb | 27.44 | ||||||
13 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 32.40 | ||||||
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 16.30 | ||||||
2 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 16.98 | ||||||
3 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 17.14 | ||||||
4 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 18.02 | ||||||
5 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 18.59 | ||||||
6 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 19.41 | ||||||
7 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 19.47 | ||||||
8 | Joachim Carlsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 20.02 | ||||||
9 | Elias Fahlstedt | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 20.03 | ||||||
10 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 23.48 | ||||||
- | Gabriel Robertson-Pierce | 2003 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 15:16 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Wennerberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 14.92 | 30.18 | |||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 15.06 | 30.88 | |||||
3 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 15.65 | 31.03 | |||||
4 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 15.34 | 31.54 | |||||
5 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 15.67 | 31.60 | |||||
6 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 15.85 | 33.07 | |||||
7 | Tilde Rudert | 2002 | Norrtälje Simklubb | 16.75 | 33.99 | |||||
8 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 16.76 | 34.54 | |||||
9 | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 17.03 | 34.91 | |||||
10 | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 17.27 | 35.17 | |||||
11 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 16.89 | 35.62 | |||||
12 | Ebba Filipsson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 17.32 | 35.80 | |||||
13 | Emma Carlsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 18.12 | 36.44 | |||||
14 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 17.99 | 36.65 | |||||
15 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 17.55 | 36.84 | |||||
16 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 18.51 | 37.49 | |||||
17 | Yildiz Soyal | 2002 | Norrtälje Simklubb | 18.66 | 37.87 | |||||
18 | Nathalie Blomberg | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 18.67 | 37.94 | |||||
19 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 19.15 | 38.38 | |||||
20 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.05 | 39.31 | |||||
21 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 18.48 | 39.52 | |||||
22 | Julia Hilmersson | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.34 | 39.72 | |||||
23 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.79 | 40.63 | |||||
24 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 41.74 | 41.74 | |||||
25 | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | 20.31 | 42.46 | |||||
26 | Andrea Lindberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 20.38 | 42.57 | |||||
27 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 21.54 | 44.50 | |||||
28 | Melissa Pirkizri | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 21.23 | 45.66 | |||||
29 | Naomi Sterling | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.00 | 47.25 | |||||
- | Bianca Lindvall | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 14.90 | 30.14 | |||||
2 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 15.50 | 30.92 | |||||
3 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 15.46 | 31.13 | |||||
4 | Clara Eklund | 2000 | Bålsta Simklubb | 15.34 | 31.27 | |||||
5 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 15.13 | 31.33 | |||||
6 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 15.43 | 31.48 | |||||
7 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 16.12 | 32.45 | |||||
8 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 15.68 | 32.49 | |||||
9 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 16.20 | 32.83 | |||||
10 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.07 | 32.89 | |||||
11 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 16.28 | 33.11 | |||||
12 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 16.58 | 34.55 | |||||
13 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.95 | 34.96 | |||||
14 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 17.53 | 35.77 | |||||
15 | Emelie Battah | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.66 | 38.95 | |||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 15.33 | 31.58 | |||||
2 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 15.94 | 32.08 | |||||
3 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 15.67 | 32.16 | |||||
4 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 15.80 | 32.73 | |||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Åberg | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 14.28 | 29.15 | |||||
2 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Simklubben Ena | 15.13 | 31.03 | |||||
3 | Matilda Berntsdotter | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.01 | 33.10 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 15:38 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 16.33 | 33.04 | |||||
2 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 17.22 | 34.91 | |||||
3 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 17.77 | 36.40 | |||||
4 | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | 19.27 | 38.05 | |||||
5 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 18.75 | 38.65 | |||||
6 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 19.20 | 38.71 | |||||
7 | Casper Trollsfjord | 2002 | Västerås Simsällskap | 18.74 | 38.80 | |||||
8 | Anton Sjösten | 2002 | Bålsta Simklubb | 19.23 | 39.51 | |||||
9 | Sebastian Westerlund | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 18.91 | 40.15 | |||||
10 | Alvar Tegin | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 19.67 | 40.83 | |||||
11 | Jakob Granfors | 2001 | Västerås Simsällskap | 19.82 | 40.91 | |||||
12 | Johan Svahn | 2002 | Västerås Simsällskap | 20.08 | 41.95 | |||||
13 | Alexander Rundgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 21.28 | 44.48 | |||||
14 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 22.45 | 45.49 | |||||
- | Jakob Jahncke | 2002 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
- | Lucas Winberg | 2002 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 13.77 | 27.83 | |||||
2 | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 14.58 | 29.43 | |||||
3 | Linus Sjösten | 1999 | Bålsta Simklubb | 15.93 | 32.30 | |||||
4 | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 17.04 | 35.48 | |||||
- | Emil Wellander | 2000 | Lindesbergs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 13.54 | 28.00 | |||||
2 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 14.79 | 30.31 | |||||
3 | Simon Gustavsson | 1997 | Bålsta Simklubb | 15.61 | 30.66 | |||||
4 | Ludwig Häggblad | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 15.62 | 31.43 | |||||
5 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 17.29 | 35.05 | |||||
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 12.74 | 25.45 | |||||
2 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 12.90 | 26.17 | |||||
3 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 13.16 | 26.89 | |||||
4 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 13.33 | 28.16 | |||||
5 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 13.70 | 28.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 15:38 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 15:50 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 23, 4X50m Frisim Damer, Finaler 1 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | SK Strängn Damer [2001] | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 2:00.80 | ||||||
Maja Eriksson | 2002 | 14.91 | 30.31 | 30.31 | ||||||
Amanda Hyllbrant | 1999 | 14.57 | 30.10 | 1:00.41 | ||||||
Clara Lönnberg | 2001 | 14.90 | 30.71 | 1:31.12 | ||||||
Wilma Wennerberg | 2001 | 14.40 | 29.68 | 2:00.80 | ||||||
2 | Strängnäs Damer [1999] | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 2:05.89 | ||||||
Linnea Åkerman | 1999 | 15.18 | 31.06 | 31.06 | ||||||
Amanda Granlund | 1999 | 14.58 | 30.35 | 1:01.41 | ||||||
My Lord | 1999 | 15.43 | 32.08 | 1:33.49 | ||||||
Ellinor Larsson | 1999 | 15.59 | 32.40 | 2:05.89 | ||||||
3 | Norrtälje Damer [2001] | 2001 | Norrtälje Simklubb | 2:28.09 | ||||||
Tova Sjöberg | 2001 | 16.46 | 33.49 | 33.49 | ||||||
Emma Pettersson | 2001 | 19.72 | 40.58 | 1:14.07 | ||||||
Thindra Åkerblom | 2003 | 18.41 | 38.65 | 1:52.72 | ||||||
Ebba Filipsson | 2001 | 16.94 | 35.37 | 2:28.09 | ||||||
4 | SK Ena Damer [1999] | 1999 | Simklubben Ena | 2:30.70 | ||||||
Emilia Boberg | 2002 | 18.98 | 40.09 | 40.09 | ||||||
Matilda Olausson | 2004 | 19.33 | 40.43 | 1:20.52 | ||||||
Adelina Walldén | 2002 | 16.69 | 35.52 | 1:56.04 | ||||||
Hannele Ålander | 2001 | 16.26 | 34.66 | 2:30.70 | ||||||
5 | Åkersberga Damer [1999] | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 2:37.10 | ||||||
Emma Öberg | 2002 | 18.98 | 38.39 | 38.39 | ||||||
Isabella Galway | 2003 | 18.43 | 39.68 | 1:18.07 | ||||||
Melissa Pirkizri | 2002 | 21.12 | 45.56 | 2:03.63 | ||||||
Emilia Österberg | 2000 | 16.27 | 33.47 | 2:37.10 | ||||||
- | Ubss Tjejer | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
Julia Hilmersson | 2001 | |||||||||
Naomi Sterling | 2002 | |||||||||
Bianca Lindvall | 2001 | |||||||||
Ingrid Lindqvist | 2005 | DNS | ||||||||
- | Ubss Team Force Fl 99 Oy | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 15:50 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 15:54 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 24, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 1 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Herrar Lag 1 | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:36.21 | ||||||
Jakob Granfors | 2001 | 19.31 | 39.41 | 39.41 | ||||||
Casper Trollsfjord | 2002 | 19.11 | 38.49 | 1:17.90 | ||||||
Johan Svahn | 2002 | 20.79 | 43.52 | 2:01.42 | ||||||
Gellert Szabo | 2001 | 17.18 | 34.79 | 2:36.21 | ||||||
2 | Bålsta SK Herrar | 2002 | Bålsta Simklubb | 2:40.63 | ||||||
Anton Sjösten | 2002 | 19.45 | 39.13 | 39.13 | ||||||
Marcus Ardanius | 2003 | 21.86 | 46.13 | 1:25.26 | ||||||
Joachim Carlsson | 2003 | 20.82 | 43.48 | 2:08.74 | ||||||
Leo Jakobsson | 2002 | 15.43 | 31.89 | 2:40.63 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 15:54 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 25, 4X50m Frisim Damer, Finaler 1 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Åkersberga Damer 1 | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 2:01.72 | ||||||
Maria Östervall | 1998 | 15.00 | 30.81 | 30.81 | ||||||
Elin Timbäck | 1997 | 14.55 | 30.85 | 1:01.66 | ||||||
Tilda Rekola-Weckström | 2000 | 14.61 | 31.23 | 1:32.89 | ||||||
Louise Åberg | 1995 | 13.66 | 28.83 | 2:01.72 | ||||||
2 | Bsk A Grupp | 1998 | Bålsta Simklubb | 2:03.90 | ||||||
Marina Feria Söderholm | 1998 | 15.57 | 31.52 | 31.52 | ||||||
Anna Viinapuu | 2000 | 15.22 | 31.96 | 1:03.48 | ||||||
Sandra Bergerstam | 2001 | 14.37 | 29.91 | 1:33.39 | ||||||
Clara Eklund | 2000 | 14.49 | 30.51 | 2:03.90 | ||||||
3 | Åkersberga Damer 2 | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 2:08.31 | ||||||
Linnea Cooke | 1998 | 15.58 | 32.30 | 32.30 | ||||||
Emma Wallin | 1999 | 15.01 | 31.56 | 1:03.86 | ||||||
Ylwali Häggblad | 2000 | 15.58 | 33.27 | 1:37.13 | ||||||
Tindra Imhäuser | 2002 | 15.07 | 31.18 | 2:08.31 | ||||||
4 | Ubss Teamspeed | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:17.56 | ||||||
Erika Erdhage | 1994 | 18.84 | 38.27 | 38.27 | ||||||
Matilda Berntsdotter | 1991 | 15.55 | 32.54 | 1:10.81 | ||||||
Selma Åström | 2003 | 16.15 | 33.32 | 1:44.13 | ||||||
Celina Åström | 2000 | 16.09 | 33.43 | 2:17.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2014 |
Gren 26, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 1 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Åkersberga Herrar | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 1:45.32 | ||||||
Oskar Nilsson | 1995 | 12.88 | 26.50 | 26.50 | ||||||
Wictor Häggblad | 1994 | 12.73 | 26.96 | 53.46 | ||||||
Victor Wågström | 1994 | 12.80 | 26.57 | 1:20.03 | ||||||
Marcus Kjellberg | 1994 | 12.18 | 25.29 | 1:45.32 | ||||||
2 | SK Ena Herrar | 1995 | Simklubben Ena | 1:50.02 | ||||||
Gustav Ekesten | 1998 | 14.88 | 30.49 | 30.49 | ||||||
Olle Lindberg | 1995 | 12.10 | 25.88 | 56.37 | ||||||
Sean Johansson | 1997 | 12.85 | 27.36 | 1:23.73 | ||||||
Fredrik Ekesten | 1995 | 12.49 | 26.29 | 1:50.02 | ||||||
3 | Åkersbergs Herrar 2 | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 1:57.95 | ||||||
Jacob Öberg | 1997 | 15.86 | 32.51 | 32.51 | ||||||
Thomas Östervall | 2000 | 13.61 | 27.76 | 1:00.27 | ||||||
Ludwig Häggblad | 1998 | 15.06 | 30.70 | 1:30.97 | ||||||
Marcus Pirkizri | 1995 | 12.65 | 26.98 | 1:57.95 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 16:12 |