2017-12-14   05:17:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sparbankscupen 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  10:06   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare    15.73        34.02   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    16.54        35.44   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    16.38        35.77   
Tindra Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap    16.44        35.81   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    16.97        37.46   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    16.87        37.81   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    17.16        37.95   
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    18.09        41.09   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    18.54        41.90   
10  Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    19.25        43.11   
11  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap    20.62        44.16   
12  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    20.41        44.77   
13  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    20.85        46.77   
14  Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb    20.85        46.78   
15  Nathalie Blomberg  2002  Lindesbergs Simsällskap    21.18        46.85   
16  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    21.54        49.07   
17  Tuva Andersson  2002  Strängnäs Simsällskap    22.73        49.88   
18  Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    20.95        50.18   
19  Emma Öberg  2002  Åkersberga Simsällskap    23.41        51.21   
20  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    25.11        58.06   
Anna Idesten  2001  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb            DSQ   
Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Mathilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap            DSQ   
Tilde Rudert  2002  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Yildiz Soyal  2002  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    14.46        31.54   
Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap    16.25        34.89   
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap    15.68        34.90   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap    15.94        35.10   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    16.69        35.94   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    17.01        36.14   
Clara Eklund  2000  Bålsta Simklubb    16.20        36.21   
Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    16.81        37.30   
Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simsällskap    17.19        37.51   
10  Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap    17.30        38.72   
11  My Lord  1999  Strängnäs Simsällskap    18.00        40.61   
12  Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap    21.04        47.29   
13  Emelie Battah  2000  Upplands-Bro Simsällskap    21.93        47.87   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
Emilia Österberg  2000  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap    14.87        32.25   
Elin Timbäck  1997  Åkersberga Simsällskap    15.25        33.60   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    16.74        35.94   
Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb    16.68        36.03   
Linnea Cooke  1998  Åkersberga Simsällskap    16.29        36.18   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Louise Åberg  1995  Åkersberga Simsällskap    14.56        31.84   
Ida-Karin Fjällmyr  1995  Simklubben Ena    15.68        34.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  10:06 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  10:07   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb    19.84        43.48   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    19.83        44.98   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    22.06        46.73   
Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap    21.91        48.74   
Joel Nordström  2001  Gimo Simsällskap    23.45        50.07   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Jakob Granfors  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb            DSQ   
Sebastian Westerlund  2002  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap    14.40        31.21   
Fredrik Renström  1999  Upplands-Bro Simsällskap    15.63        34.13   
Emil Wellander  2000  Lindesbergs Simsällskap    15.97        35.23   
Linus Sjösten  1999  Bålsta Simklubb            DSQ   
Willy Orréll  2000  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    13.52        29.22   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    15.49        33.43   
Jacob Öberg  1997  Åkersberga Simsällskap    16.25        34.96   
Ludwig Häggblad  1998  Åkersberga Simsällskap    16.02        35.12   
Simon Gustavsson  1997  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    12.80        27.90   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    12.89        27.98   
Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap    12.87        28.40   
Oskar Nilsson  1995  Åkersberga Simsällskap    13.34        28.89   
Marcus Kjellberg  1994  Åkersberga Simsällskap    13.84        29.26   
Victor Wågström  1994  Åkersberga Simsällskap    13.57        29.90   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap    13.88        30.50   
Marcus Pirkizri  1995  Åkersberga Simsällskap    14.14        30.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  10:06   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            19.06   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            19.59   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            21.61   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            22.31   
Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap            22.99   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            24.36   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            24.60   
Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simsällskap            25.36   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            DSQ   
Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            DSQ   
Linn Gunnarsson  2005  Bålsta Simklubb            DSQ   
Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
Meja Bergerstam  2004  Bålsta Simklubb            DSQ   
Nathalie Stegenberg  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            DSQ   
Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap            18.79   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            18.88   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            19.29   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simsällskap            20.03   
Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap            20.22   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap            21.11   
Isabella Alfiero  2003  Västerås Simsällskap            21.95   
Melina Pirkizri  2003  Åkersberga Simsällskap            22.35   
Fiona Eriksson  2003  Västerås Simsällskap            24.36   
10  Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            25.31   
11  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            27.33   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            DSQ   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Rebecka Jungstedt  2003  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  10:06 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  10:04   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            17.33   
Felix Westerlund  2004  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            18.19   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            18.24   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap            21.11   
Emil Jagt  2003  Åkersberga Simsällskap            21.56   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            21.86   
David Kjellberg  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Elias Fahlstedt  2003  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb            DSQ   
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  10:04 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  10:37   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 5, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            19.27   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            20.16   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap            21.43   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            22.24   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb            22.74   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            22.79   
Linn Gunnarsson  2005  Bålsta Simklubb            22.95   
Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap            23.36   
Matilda Holmström  2005  Gävle Simsällskap            23.48   
10  Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simsällskap            23.72   
11  Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            24.12   
12  Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            24.86   
13  Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb            24.94   
14  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap            25.04   
15  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            25.24   
16  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            25.71   
17  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            25.98   
18  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap            26.70   
19  Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap            26.97   
20  Ingrid Lindqvist  2005  Upplands-Bro Simsällskap            27.30   
21  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            27.38   
22  Meja Bergerstam  2004  Bålsta Simklubb            28.80   
23  Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb            29.26   
24  Rebecka Blomberg  2004  Lindesbergs Simsällskap            29.63   
25  Klara Larsson  2006  Gimo Simsällskap            30.07   
26  Nathalie Stegenberg  2004  Gävle Simsällskap            31.68   
27  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap            32.07   
28  Olivia Ingemansson  2006  Bålsta Simklubb            40.79   
Josefin Jahncke  2004  Bålsta Simklubb            DNS   
Tilda Burebrink  2005  Bålsta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap            19.49   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap            20.25   
Fiona Eriksson  2003  Västerås Simsällskap            20.34   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            20.57   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            21.33   
Isabella Alfiero  2003  Västerås Simsällskap            21.56   
Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap            21.93   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simsällskap            22.10   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap            22.94   
10  Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            23.51   
11  Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap            23.84   
12  Linnea Nilsson Lind  2003  Lindesbergs Simsällskap            24.13   
13  Melina Pirkizri  2003  Åkersberga Simsällskap            24.30   
14  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            24.60   
15  Hedda Björnberg  2003  Upplands-Bro Simsällskap            24.91   
16  Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            25.94   
17  Rebecka Jungstedt  2003  Köpings Simsällskap            26.09   
18  Isabelle Boisard  2003  Bålsta Simklubb            26.71   
19  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            26.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  10:37 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  10:39   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            19.48   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simsällskap            21.37   
Max Lord  2004  Strängnäs Simsällskap            22.65   
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simsällskap            23.32   
Felix Skytt  2004  Västerås Simsällskap            24.38   
Albin Karlberg  2004  Lindesbergs Simsällskap            24.64   
Felix Westerlund  2004  Åkersberga Simsällskap            25.50   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap            25.63   
Gustav Thorsén  2004  Köpings Simsällskap            26.63   
10  Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simsällskap            26.68   
11  Theo Luth  2004  Bålsta Simklubb            28.59   
12  Olle Thorsén  2006  Köpings Simsällskap            30.30   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            20.04   
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            20.28   
Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb            21.33   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap            22.16   
David Kjellberg  2003  Åkersberga Simsällskap            22.31   
Emil Jagt  2003  Åkersberga Simsällskap            22.38   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            22.51   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            23.09   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap            23.71   
10  Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb            27.42   
11  Elias Fahlstedt  2003  SK Strängnäs Frisimmare            28.26   
Gabriel Robertson-Pierce  2003  Bålsta Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  10:39 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  10:51   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Tindra Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap    35.84        35.84   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare    18.14        36.33   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    18.80        36.96   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    18.80        37.07   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    19.18        37.80   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    19.16        38.38   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    19.56        38.88   
Tilde Rudert  2002  Norrtälje Simklubb    20.00        39.97   
Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb    40.39        40.39   
10  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    20.47        40.99   
11  Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    20.89        41.81   
12  Josephine Olsson  2001  Gimo Simsällskap    21.80        42.39   
13  Anna Idesten  2001  Strängnäs Simsällskap    21.39        42.52   
14  Emma Öberg  2002  Åkersberga Simsällskap    21.90        43.87   
15  Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    43.90        43.90   
16  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    21.29        44.03   
17  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    22.35        44.27   
18  Tuva Andersson  2002  Strängnäs Simsällskap    21.04        44.28   
19  Nathalie Blomberg  2002  Lindesbergs Simsällskap    22.07        44.60   
20  Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    22.72        46.04   
21  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap    23.90        47.76   
22  Andrea Lindberg  2002  Västerås Simsällskap    23.69        48.31   
23  Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    23.72        48.82   
24  Julia Hilmersson  2001  Upplands-Bro Simsällskap    23.96        49.22   
25  Naomi Sterling  2002  Upplands-Bro Simsällskap    26.16        53.42   
26  Tora Dregelid  2002  Gimo Simsällskap    25.67        53.79   
27  Bianca Lindvall  2001  Upplands-Bro Simsällskap    24.94        54.04   
28  Melissa Pirkizri  2002  Åkersberga Simsällskap    26.11        54.15   
29  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    27.41        55.09   
Mathilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap            DSQ   
Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap    17.44        34.42   
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap    17.39        34.62   
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    17.40        34.66   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    17.67        35.07   
Clara Eklund  2000  Bålsta Simklubb    17.99        35.90   
Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap    19.26        38.43   
My Lord  1999  Strängnäs Simsällskap    19.54        38.71   
Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    19.00        39.14   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    19.80        39.93   
10  Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    20.36        40.11   
11  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simsällskap    20.16        40.61   
12  Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap    20.00        40.65   
13  Emilia Österberg  2000  Åkersberga Simsällskap    21.43        42.42   
14  Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap    21.94        44.23   
15  Emelie Battah  2000  Upplands-Bro Simsällskap    23.91        48.14   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elin Timbäck  1997  Åkersberga Simsällskap    17.44        35.89   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    17.96        36.83   
Linnea Cooke  1998  Åkersberga Simsällskap    18.68        37.94   
Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb    19.42        39.46   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Louise Åberg  1995  Åkersberga Simsällskap    17.06        33.87   
Ida-Karin Fjällmyr  1995  Simklubben Ena    17.19        35.00   
Matilda Berntsdotter  1991  Upplands-Bro Simsällskap    18.17        37.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  10:51 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  11:00   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    19.85        39.36   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    20.16        40.67   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    20.21        42.83   
Joel Nordström  2001  Gimo Simsällskap    21.69        42.83   
Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb    21.88        42.96   
Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap    22.36        43.90   
Lucas Winberg  2002  Bålsta Simklubb    21.96        45.05   
Jakob Granfors  2001  Västerås Simsällskap    24.24        48.12   
Sebastian Westerlund  2002  Åkersberga Simsällskap    23.96        48.56   
10  Johan Svahn  2002  Västerås Simsällskap    23.45        48.72   
11  Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap    24.45        49.17   
12  Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap    24.43        50.65   
13  Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    24.86        51.03   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Linus Sjösten  1999  Bålsta Simklubb    17.83        35.50   
Fredrik Renström  1999  Upplands-Bro Simsällskap    19.74        40.16   
Willy Orréll  2000  Köpings Simsällskap    20.54        42.15   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    16.19        31.31   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    18.21        36.17   
Ludwig Häggblad  1998  Åkersberga Simsällskap    18.58        36.95   
Jacob Öberg  1997  Åkersberga Simsällskap    19.23        37.69   
Simon Gustavsson  1997  Bålsta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap    14.74        29.66   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    14.89        30.13   
Marcus Kjellberg  1994  Åkersberga Simsällskap    15.56        31.18   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap    15.71        31.95   
Victor Wågström  1994  Åkersberga Simsällskap    16.62        32.63   
Oskar Nilsson  1995  Åkersberga Simsällskap    16.75        33.92   
Marcus Pirkizri  1995  Åkersberga Simsällskap    18.49        35.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  11:00 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  11:18   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    19.15  41.00  1:04.78    1:26.29   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    19.88  43.51  1:07.89    1:28.66   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb    20.36  44.25  1:09.80    1:34.26   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    22.03  46.29  1:12.98    1:37.98   
Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    21.90  47.30  1:14.14    1:39.97   
Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb    20.90  46.19  1:13.57    1:41.00   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb    22.03  48.78  1:17.99    1:43.25   
Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb    25.14  51.90  1:19.22    1:44.08   
Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    25.22  54.18  1:22.79    1:49.54   
10  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    24.09  53.34  1:24.35    1:51.59   
11  Linn Gunnarsson  2005  Bålsta Simklubb    22.01  50.10  1:22.00    1:53.24   
12  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap    23.14  53.89  1:25.37    1:56.78   
13  Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap    23.83  53.93  1:26.78    1:59.13   
Meja Bergerstam  2004  Bålsta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    18.16  38.65  1:00.42    1:21.46   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simsällskap    18.19  39.50  1:04.27    1:25.04   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    18.17  40.65  1:05.12    1:28.02   
Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap    19.49  41.94  1:05.40    1:28.75   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    20.06  43.99  1:09.73    1:33.89   
Isabella Alfiero  2003  Västerås Simsällskap    20.99  45.50  1:11.20    1:34.62   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb    21.59  45.39  1:12.03    1:34.70   
Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap    21.88  47.47  1:13.14    1:36.83   
Isabelle Boisard  2003  Bålsta Simklubb    22.38  49.13  1:18.12    1:42.99   
10  Rebecka Jungstedt  2003  Köpings Simsällskap    22.02  49.34  1:16.37    1:43.50   
11  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap    22.42  49.27  1:18.20    1:45.74   
12  Melina Pirkizri  2003  Åkersberga Simsällskap    21.10  47.55  1:18.40    1:46.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  11:18 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  11:26   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    18.70  40.31  1:04.29    1:27.03   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simsällskap    19.79  44.17  1:09.55    1:32.35   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    22.97  48.52  1:15.83    1:43.81   
Felix Westerlund  2004  Åkersberga Simsällskap    24.36  52.41  1:20.94    1:45.70   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    24.17  50.56  1:19.43    1:47.22   
Felix Skytt  2004  Västerås Simsällskap    22.92  49.47  1:21.81    1:49.73   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    17.62  37.76  59.39    1:21.04   
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare    18.31  39.19  1:01.14    1:21.34   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    18.42  39.20  1:01.64    1:22.90   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    19.21  40.20  1:02.85    1:23.36   
David Kjellberg  2003  Åkersberga Simsällskap    21.00  43.36  1:06.99    1:29.99   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    20.03  43.27  1:07.92    1:32.85   
Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb    21.78  46.20  1:11.71    1:36.73   
Emil Jagt  2003  Åkersberga Simsällskap    21.25  46.06  1:13.13    1:39.05   
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    23.79  1:50.58      1:50.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  11:26 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  11:59   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    33.06  1:09.50  1:46.56    2:22.63   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare    34.36  1:13.06  1:52.64    2:29.84   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    34.12  1:12.73  1:52.52    2:31.14   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    36.80  1:16.14  1:56.92    2:33.53   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    36.98  1:18.54  1:59.76    2:37.03   
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    36.12  1:16.35  1:57.59    2:37.66   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    36.37  1:18.05  1:59.82    2:39.16   
Mathilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    36.47  1:18.39  2:01.16    2:43.13   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    39.68  1:24.11  2:08.36    2:46.20   
10  Tindra Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap    37.33  1:20.80  2:04.54    2:47.19   
11  Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    38.41  1:21.54  2:07.08    2:48.47   
12  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    40.05  1:25.11  2:09.97    2:50.60   
13  Anna Idesten  2001  Strängnäs Simsällskap    39.84  1:25.21  2:11.73    2:53.38   
14  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap    41.11  1:26.62  2:13.10    2:55.62   
15  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    42.99  1:29.79  2:15.96    2:59.26   
16  Emma Öberg  2002  Åkersberga Simsällskap    43.54  1:30.81  2:17.65    3:00.22   
17  Josephine Olsson  2001  Gimo Simsällskap    40.83  1:27.21  2:15.74    3:02.51   
18  Nathalie Blomberg  2002  Lindesbergs Simsällskap    41.97  1:28.46  2:15.57    3:04.39   
19  Yildiz Soyal  2002  Norrtälje Simklubb    41.52  1:30.31  2:20.85    3:08.90   
20  Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    45.38  1:36.75  2:26.97    3:12.71   
21  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    43.85  1:35.12  2:26.02    3:14.96   
22  Tuva Andersson  2002  Strängnäs Simsällskap    44.87  1:35.90  2:29.09    3:20.50   
23  Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    48.18  1:43.43  2:40.73    3:33.59   
24  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    46.42  1:41.93  2:40.51    3:37.43   
25  Melissa Pirkizri  2002  Åkersberga Simsällskap    49.71  2:17.07      3:46.25   
Bianca Lindvall  2001  Upplands-Bro Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    32.85  1:09.66  1:47.44    2:23.01   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    33.35  1:10.09  1:47.63    2:23.03   
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap    33.92  1:12.55  1:51.63    2:27.06   
Clara Eklund  2000  Bålsta Simklubb    34.16  1:12.75  1:52.56    2:29.62   
Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    35.06  1:14.95  1:55.91    2:34.60   
Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap    35.21  1:14.72  1:55.32    2:35.72   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    35.79  1:15.38  1:57.21    2:35.90   
Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap    37.43  1:16.32  1:57.39    2:36.82   
Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simsällskap    37.05  1:18.02  2:00.68    2:39.39   
10  Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    37.53  1:19.40  2:00.74    2:39.76   
11  Emilia Österberg  2000  Åkersberga Simsällskap    38.25  1:23.80  2:11.23    2:54.43   
12  Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap    40.32  1:26.37  2:15.19    3:00.04   
                     
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap    33.00  1:09.25  1:46.26    2:22.41   
Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb    35.71  1:14.72  1:55.56    2:35.93   
                     
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Åberg  1995  Åkersberga Simsällskap    32.72  1:07.80  1:43.90    2:19.53   
Ida-Karin Fjällmyr  1995  Simklubben Ena    33.59  1:10.88  1:50.42    2:29.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  11:59 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  12:15   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    35.60  1:16.30  1:57.41    2:37.95   
Joel Nordström  2001  Gimo Simsällskap    40.76  1:27.81  2:18.59    3:02.23   
Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap    40.40  1:29.11  2:20.52    3:02.73   
Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb    42.58  1:31.19  3:03.92    3:03.92   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    43.99  1:32.06  2:22.20    3:09.39   
Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap    45.84  1:38.51  2:30.94    3:17.95   
Sebastian Westerlund  2002  Åkersberga Simsällskap    48.53  1:40.52  2:32.21    3:18.96   
Lucas Winberg  2002  Bålsta Simklubb    45.48  1:39.03  2:34.15    3:25.52   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    48.77  1:41.98  2:34.12    3:28.87   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap    30.06  1:04.46  1:40.99    2:17.12   
Linus Sjösten  1999  Bålsta Simklubb    34.22  1:12.47  1:52.20    2:30.41   
Fredrik Renström  1999  Upplands-Bro Simsällskap    33.41  1:12.89  1:57.67    2:39.33   
Emil Wellander  2000  Lindesbergs Simsällskap    34.52  1:17.07  2:02.27    2:44.05   
Willy Orréll  2000  Köpings Simsällskap    37.85  1:22.70  2:08.99    2:54.39   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    30.20  1:04.20  1:37.09    2:08.74   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    31.48  1:07.52  1:45.37    2:22.20   
Ludwig Häggblad  1998  Åkersberga Simsällskap    34.13  1:11.25  1:50.64    2:30.39   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    27.24  58.02  1:30.95    2:03.95   
Marcus Kjellberg  1994  Åkersberga Simsällskap    28.89  1:00.97  1:35.01    2:08.03   
Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap    28.35  1:00.30  1:35.03    2:10.25   
Marcus Pirkizri  1995  Åkersberga Simsällskap    30.31  1:05.09  1:43.29    2:21.99   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    32.14  1:10.07  1:50.21    2:30.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  12:15 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  12:30   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 13, 4X25m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Västerås Damer [2003]  2003  Västerås Simsällskap            1:14.84   
  Felicia Rogell  2003      17.21        17.21   
  Fiona Eriksson  2003      19.05        36.26   
  Matilda Lindgren  2004      15.65        51.91   
  Isabella Alfiero  2003      22.93        1:14.84   
                     
Norrtälje Tjejer  2003  Norrtälje Simklubb            1:16.65   
  Thindra Åkerblom  2003      16.82        16.82   
  Moa Zetterström  2005      20.40        37.22   
  Tilde Pettersson  2004      21.03        58.25   
  Emma Järnebrink  2003      18.40        1:16.65   
                     
Upplands-B Damer [2003]  2003  Upplands-Bro Simsällskap            1:17.33   
  Selma Åström  2003      17.13        17.13   
  Hedda Björnberg  2003      23.19        40.32   
  Mikaela Jogell  2003      17.14        57.46   
  Tuva Kjellström  2003      19.87        1:17.33   
                     
Bålsta SK Dam 2004  2004  Bålsta Simklubb            1:21.16   
  Tea Persson  2004      19.69        19.69   
  Isabel Frykman  2005      20.23        39.92   
  Sofia Ingemansson  2004      21.83        1:01.75   
  Alicia Budden  2004      19.41        1:21.16   
                     
Lindesberg Damer [2003]  2003  Lindesbergs Simsällskap            1:21.89   
  Elin Eriksson  2004      19.96        19.96   
  Alice Nordén  2003      21.56        41.52   
  Linnea Nilsson Lind  2003      23.47        1:04.99   
  Elise Tegin  2004      16.90        1:21.89   
                     
Bålsta SK Dam 2003  2003  Bålsta Simklubb            1:22.67   
  Linn Gunnarsson  2005      20.95        20.95   
  Isabelle Boisard  2003      19.65        40.60   
  Meja Bergerstam  2004      23.11        1:03.71   
  Emily Sandberg  2004      18.96        1:22.67   
                     
Åkersberga SS  2003  Åkersberga Simsällskap            1:24.09   
  Melina Pirkizri  2003      19.58        19.58   
  Nathalie Galway  2005      22.26        41.84   
  Embla Stendrake  2005      24.10        1:05.94   
  Wilma Stendrake  2003      18.15        1:24.09   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  12:30 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  12:30   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 14, 4X25m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Strängnäs Herrar [2003]  2003  Strängnäs Simsällskap            1:12.96   
  Vigor Runemar-Ham  2004      18.71        18.71   
  Erik Ankarling  2004      17.65        36.36   
  Fredrik Karlsson  2004      17.59        53.95   
  Max Lord  2004      19.01        1:12.96   
                     
Västerås Herrar [2003]  2003  Västerås Simsällskap            1:14.58   
  Lucas Sterling  2004      16.44        16.44   
  Isak Rehnman  2004      20.40        36.84   
  Felix Skytt  2004      19.37        56.21   
  Tom Dijkhuizen  2003      18.37        1:14.58   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  12:30 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  14:32   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    18.34        39.15   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    18.87        41.04   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    19.46        41.57   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare    19.82        41.85   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    19.81        42.59   
Josephine Olsson  2001  Gimo Simsällskap    20.50        43.82   
Nathalie Blomberg  2002  Lindesbergs Simsällskap    20.80        44.42   
Mathilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    21.01        44.55   
Tindra Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap    21.43        44.87   
10  Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    20.91        45.41   
11  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap    21.41        45.54   
12  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    21.03        46.29   
13  Tilde Rudert  2002  Norrtälje Simklubb    21.24        47.05   
14  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    22.57        47.56   
15  Anna Idesten  2001  Strängnäs Simsällskap    22.54        48.38   
16  Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    22.44        48.94   
17  Tindra From  2002  SK Strängnäs Frisimmare    22.79        50.27   
18  Andrea Lindberg  2002  Västerås Simsällskap    24.40        51.28   
19  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    24.10        51.94   
20  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    24.40        52.02   
21  Yildiz Soyal  2002  Norrtälje Simklubb    25.24        52.22   
22  Tora Dregelid  2002  Gimo Simsällskap    25.21        53.69   
23  Naomi Sterling  2002  Upplands-Bro Simsällskap    25.58        55.02   
24  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    25.61        55.90   
25  Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    25.95        56.65   
26  Melissa Pirkizri  2002  Åkersberga Simsällskap    27.53        59.76   
Bianca Lindvall  2001  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            DSQ   
Julia Hilmersson  2001  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    18.35        40.03   
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    18.91        40.43   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    19.51        41.30   
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap    18.96        41.50   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    19.81        42.94   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap    20.09        43.36   
Clara Eklund  2000  Bålsta Simklubb    19.98        43.85   
Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap    20.41        44.12   
Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap    20.97        44.57   
10  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simsällskap    20.56        44.78   
11  Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    21.35        45.42   
12  My Lord  1999  Strängnäs Simsällskap    21.50        46.00   
13  Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap    21.73        47.00   
14  Emilia Österberg  2000  Åkersberga Simsällskap    21.86        47.11   
15  Emelie Battah  2000  Upplands-Bro Simsällskap    24.02        51.20   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap    17.77        37.74   
Elin Timbäck  1997  Åkersberga Simsällskap    18.35        39.62   
Linnea Cooke  1998  Åkersberga Simsällskap    18.54        40.02   
Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb    20.41        42.42   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    20.08        43.58   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Louise Åberg  1995  Åkersberga Simsällskap    17.24        36.96   
Ida-Karin Fjällmyr  1995  Simklubben Ena    18.08        39.52   
Matilda Berntsdotter  1991  Upplands-Bro Simsällskap    21.42        45.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  14:32 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  14:34   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    21.40        45.94   
Casper Trollsfjord  2002  Västerås Simsällskap    21.97        46.97   
Jakob Granfors  2001  Västerås Simsällskap    22.19        47.06   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    22.50        48.21   
Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap    22.61        49.27   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    23.03        49.28   
Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap    23.06        49.84   
Alvar Tegin  2002  Lindesbergs Simsällskap    23.69        49.94   
Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap    23.90        51.27   
10  Johan Svahn  2002  Västerås Simsällskap    25.06        52.64   
11  Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb    28.41        1:01.24   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Joel Nordström  2001  Gimo Simsällskap            DSQ   
Sebastian Westerlund  2002  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap    17.29        37.32   
Emil Wellander  2000  Lindesbergs Simsällskap    18.63        39.32   
Fredrik Renström  1999  Upplands-Bro Simsällskap    19.22        41.86   
Linus Sjösten  1999  Bålsta Simklubb    22.19        47.98   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    16.06        34.67   
Ludwig Häggblad  1998  Åkersberga Simsällskap    18.28        39.52   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    19.65        42.07   
Simon Gustavsson  1997  Bålsta Simklubb    20.14        42.53   
Jacob Öberg  1997  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Oskar Nilsson  1995  Åkersberga Simsällskap    14.97        32.12   
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    15.20        32.30   
Victor Wågström  1994  Åkersberga Simsällskap    14.97        32.43   
Marcus Kjellberg  1994  Åkersberga Simsällskap    16.21        33.82   
Marcus Pirkizri  1995  Åkersberga Simsällskap    15.68        33.88   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    16.61        35.98   
Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap    17.11        36.77   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    20.99        41.05   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  14:34 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  14:46   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            23.21   
Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap            23.89   
Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb            24.42   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            24.63   
Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap            24.72   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            24.73   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap            24.79   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            25.01   
Matilda Holmström  2005  Gävle Simsällskap            25.65   
10  Nathalie Stegenberg  2004  Gävle Simsällskap            25.94   
11  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap            26.37   
12  Linn Gunnarsson  2005  Bålsta Simklubb            26.68   
13  Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simsällskap            26.86   
14  Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            26.93   
15  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            27.52   
16  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            27.75   
17  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap            27.88   
18  Klara Larsson  2006  Gimo Simsällskap            28.39   
19  Meja Bergerstam  2004  Bålsta Simklubb            28.63   
20  Sara von der Burg  2004  Västerås Simsällskap            29.30   
21  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            29.38   
22  Marlene Bergqvist  2005  SK Strängnäs Frisimmare            31.97   
23  Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap            35.91   
Ingrid Lindqvist  2005  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            DSQ   
Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Rebecka Blomberg  2004  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
Ylva Ölund  2005  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap            21.11   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            21.38   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            21.60   
Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap            21.69   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simsällskap            21.74   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap            23.07   
Isabelle Boisard  2003  Bålsta Simklubb            24.73   
Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            24.75   
Fiona Eriksson  2003  Västerås Simsällskap            25.18   
10  Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap            25.52   
11  Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            25.56   
12  Rebecka Jungstedt  2003  Köpings Simsällskap            25.68   
13  Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            27.56   
14  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            29.14   
15  Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap            32.53   
Linnea Nilsson Lind  2003  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
Melina Pirkizri  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  14:46 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  14:55   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            21.23   
Felix Skytt  2004  Västerås Simsällskap            29.07   
Albin Karlberg  2004  Lindesbergs Simsällskap            30.37   
Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simsällskap            32.53   
Felix Westerlund  2004  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
Gustav Thorsén  2004  Köpings Simsällskap            DSQ   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
Max Lord  2004  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
Olle Thorsén  2006  Köpings Simsällskap            DSQ   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            21.11   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap            22.25   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap            22.29   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            22.68   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            22.94   
David Kjellberg  2003  Åkersberga Simsällskap            24.21   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            24.58   
Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb            26.08   
Emil Jagt  2003  Åkersberga Simsällskap            27.31   
Elias Fahlstedt  2003  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  14:55 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  15:09   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            16.81   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            17.85   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            17.85   
Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simsällskap            18.53   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap            19.25   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            19.47   
Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb            19.78   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            20.08   
Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap            20.15   
10  Sara von der Burg  2004  Västerås Simsällskap            20.58   
11  Linn Gunnarsson  2005  Bålsta Simklubb            20.62   
12  Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap            20.89   
13  Ingrid Lindqvist  2005  Upplands-Bro Simsällskap            21.02   
14  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap            21.21   
15  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            21.24   
16  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            21.74   
17  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb            21.89   
18  Matilda Holmström  2005  Gävle Simsällskap            22.02   
19  Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            22.24   
20  Meja Bergerstam  2004  Bålsta Simklubb            23.11   
21  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap            23.24   
22  Nathalie Stegenberg  2004  Gävle Simsällskap            24.34   
23  Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap            24.77   
24  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap            25.97   
25  Klara Larsson  2006  Gimo Simsällskap            26.13   
26  Rebecka Blomberg  2004  Lindesbergs Simsällskap            31.70   
27  Linn Sandberg  2006  Bålsta Simklubb            40.22   
28  Olivia Ingemansson  2006  Bålsta Simklubb            40.47   
29  Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb            40.63   
Josefin Jahncke  2004  Bålsta Simklubb            DNS   
Tilda Burebrink  2005  Bålsta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap            16.39   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simsällskap            17.29   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            17.47   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            17.52   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap            17.92   
Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap            17.93   
Fiona Eriksson  2003  Västerås Simsällskap            18.17   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap            18.96   
Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            19.52   
10  Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            20.07   
11  Melina Pirkizri  2003  Åkersberga Simsällskap            20.36   
12  Isabelle Boisard  2003  Bålsta Simklubb            20.91   
13  Rebecka Jungstedt  2003  Köpings Simsällskap            21.01   
14  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            21.21   
15  Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap            21.75   
16  Linnea Nilsson Lind  2003  Lindesbergs Simsällskap            23.02   
17  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            23.60   
18  Hedda Björnberg  2003  Upplands-Bro Simsällskap            24.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  15:09 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  15:16   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            17.02   
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simsällskap            17.48   
Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simsällskap            18.97   
Max Lord  2004  Strängnäs Simsällskap            19.50   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap            20.33   
Albin Karlberg  2004  Lindesbergs Simsällskap            21.18   
Felix Skytt  2004  Västerås Simsällskap            21.29   
Felix Westerlund  2004  Åkersberga Simsällskap            21.36   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap            22.05   
10  Gustav Thorsén  2004  Köpings Simsällskap            23.38   
11  Theo Luth  2004  Bålsta Simklubb            27.19   
12  Andre Sylwan  2006  Bålsta Simklubb            27.44   
13  Olle Thorsén  2006  Köpings Simsällskap            32.40   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            16.30   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            16.98   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap            17.14   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap            18.02   
David Kjellberg  2003  Åkersberga Simsällskap            18.59   
Emil Jagt  2003  Åkersberga Simsällskap            19.41   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            19.47   
Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb            20.02   
Elias Fahlstedt  2003  SK Strängnäs Frisimmare            20.03   
10  Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb            23.48   
Gabriel Robertson-Pierce  2003  Bålsta Simklubb            DNS   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  15:31   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    14.92        30.18   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare    15.06        30.88   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    15.65        31.03   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    15.34        31.54   
Tindra Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap    15.67        31.60   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    15.85        33.07   
Tilde Rudert  2002  Norrtälje Simklubb    16.75        33.99   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    16.76        34.54   
Mathilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    17.03        34.91   
10  Anna Idesten  2001  Strängnäs Simsällskap    17.27        35.17   
11  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    16.89        35.62   
12  Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb    17.32        35.80   
13  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    18.12        36.44   
14  Josephine Olsson  2001  Gimo Simsällskap    17.99        36.65   
15  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    17.55        36.84   
16  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simsällskap    18.51        37.49   
17  Yildiz Soyal  2002  Norrtälje Simklubb    18.66        37.87   
18  Nathalie Blomberg  2002  Lindesbergs Simsällskap    18.67        37.94   
19  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    19.15        38.38   
20  Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    19.05        39.31   
21  Emma Öberg  2002  Åkersberga Simsällskap    18.48        39.52   
22  Julia Hilmersson  2001  Upplands-Bro Simsällskap    19.34        39.72   
23  Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap    19.79        40.63   
24  Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    41.74        41.74   
25  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    20.31        42.46   
26  Andrea Lindberg  2002  Västerås Simsällskap    20.38        42.57   
27  Tora Dregelid  2002  Gimo Simsällskap    21.54        44.50   
28  Melissa Pirkizri  2002  Åkersberga Simsällskap    21.23        45.66   
29  Naomi Sterling  2002  Upplands-Bro Simsällskap    23.00        47.25   
Bianca Lindvall  2001  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap    14.90        30.14   
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    15.50        30.92   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    15.46        31.13   
Clara Eklund  2000  Bålsta Simklubb    15.34        31.27   
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap    15.13        31.33   
Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    15.43        31.48   
My Lord  1999  Strängnäs Simsällskap    16.12        32.45   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    15.68        32.49   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    16.20        32.83   
10  Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap    16.07        32.89   
11  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simsällskap    16.28        33.11   
12  Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap    16.58        34.55   
13  Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap    16.95        34.96   
14  Emilia Österberg  2000  Åkersberga Simsällskap    17.53        35.77   
15  Emelie Battah  2000  Upplands-Bro Simsällskap    18.66        38.95   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elin Timbäck  1997  Åkersberga Simsällskap    15.33        31.58   
Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb    15.94        32.08   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    15.67        32.16   
Linnea Cooke  1998  Åkersberga Simsällskap    15.80        32.73   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Louise Åberg  1995  Åkersberga Simsällskap    14.28        29.15   
Ida-Karin Fjällmyr  1995  Simklubben Ena    15.13        31.03   
Matilda Berntsdotter  1991  Upplands-Bro Simsällskap    16.01        33.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  15:31 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  15:38   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    16.33        33.04   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    17.22        34.91   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    17.77        36.40   
Joel Nordström  2001  Gimo Simsällskap    19.27        38.05   
Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap    18.75        38.65   
Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap    19.20        38.71   
Casper Trollsfjord  2002  Västerås Simsällskap    18.74        38.80   
Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb    19.23        39.51   
Sebastian Westerlund  2002  Åkersberga Simsällskap    18.91        40.15   
10  Alvar Tegin  2002  Lindesbergs Simsällskap    19.67        40.83   
11  Jakob Granfors  2001  Västerås Simsällskap    19.82        40.91   
12  Johan Svahn  2002  Västerås Simsällskap    20.08        41.95   
13  Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap    21.28        44.48   
14  Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    22.45        45.49   
Jakob Jahncke  2002  Bålsta Simklubb            DNS   
Lucas Winberg  2002  Bålsta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap    13.77        27.83   
Fredrik Renström  1999  Upplands-Bro Simsällskap    14.58        29.43   
Linus Sjösten  1999  Bålsta Simklubb    15.93        32.30   
Willy Orréll  2000  Köpings Simsällskap    17.04        35.48   
Emil Wellander  2000  Lindesbergs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    13.54        28.00   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    14.79        30.31   
Simon Gustavsson  1997  Bålsta Simklubb    15.61        30.66   
Ludwig Häggblad  1998  Åkersberga Simsällskap    15.62        31.43   
Jacob Öberg  1997  Åkersberga Simsällskap    17.29        35.05   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    12.74        25.45   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap    12.90        26.17   
Victor Wågström  1994  Åkersberga Simsällskap    13.16        26.89   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    13.33        28.16   
Marcus Pirkizri  1995  Åkersberga Simsällskap    13.70        28.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  15:38 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  15:50   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 23, 4X50m Frisim Damer, Finaler 1 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
SK Strängn Damer [2001]  2001  SK Strängnäs Frisimmare            2:00.80   
  Maja Eriksson  2002      14.91  30.31      30.31   
  Amanda Hyllbrant  1999      14.57  30.10      1:00.41   
  Clara Lönnberg  2001      14.90  30.71      1:31.12   
  Wilma Wennerberg  2001      14.40  29.68      2:00.80   
                     
Strängnäs Damer [1999]  1999  Strängnäs Simsällskap            2:05.89   
  Linnea Åkerman  1999      15.18  31.06      31.06   
  Amanda Granlund  1999      14.58  30.35      1:01.41   
  My Lord  1999      15.43  32.08      1:33.49   
  Ellinor Larsson  1999      15.59  32.40      2:05.89   
                     
Norrtälje Damer [2001]  2001  Norrtälje Simklubb            2:28.09   
  Tova Sjöberg  2001      16.46  33.49      33.49   
  Emma Pettersson  2001      19.72  40.58      1:14.07   
  Thindra Åkerblom  2003      18.41  38.65      1:52.72   
  Ebba Filipsson  2001      16.94  35.37      2:28.09   
                     
SK Ena Damer [1999]  1999  Simklubben Ena            2:30.70   
  Emilia Boberg  2002      18.98  40.09      40.09   
  Matilda Olausson  2004      19.33  40.43      1:20.52   
  Adelina Walldén  2002      16.69  35.52      1:56.04   
  Hannele Ålander  2001      16.26  34.66      2:30.70   
                     
Åkersberga Damer [1999]  1999  Åkersberga Simsällskap            2:37.10   
  Emma Öberg  2002      18.98  38.39      38.39   
  Isabella Galway  2003      18.43  39.68      1:18.07   
  Melissa Pirkizri  2002      21.12  45.56      2:03.63   
  Emilia Österberg  2000      16.27  33.47      2:37.10   
                     
Ubss Tjejer  2000  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
  Julia Hilmersson  2001                 
  Naomi Sterling  2002                 
  Bianca Lindvall  2001                 
  Ingrid Lindqvist  2005              DNS   
                     
Ubss Team Force Fl 99 Oy  1999  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  15:50 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 24, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 1 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Västerås Herrar Lag 1  2002  Västerås Simsällskap            2:36.21   
  Jakob Granfors  2001      19.31  39.41      39.41   
  Casper Trollsfjord  2002      19.11  38.49      1:17.90   
  Johan Svahn  2002      20.79  43.52      2:01.42   
  Gellert Szabo  2001      17.18  34.79      2:36.21   
                     
Bålsta SK Herrar  2002  Bålsta Simklubb            2:40.63   
  Anton Sjösten  2002      19.45  39.13      39.13   
  Marcus Ardanius  2003      21.86  46.13      1:25.26   
  Joachim Carlsson  2003      20.82  43.48      2:08.74   
  Leo Jakobsson  2002      15.43  31.89      2:40.63   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  16:12   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 25, 4X50m Frisim Damer, Finaler 1 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Åkersberga Damer 1  1995  Åkersberga Simsällskap            2:01.72   
  Maria Östervall  1998      15.00  30.81      30.81   
  Elin Timbäck  1997      14.55  30.85      1:01.66   
  Tilda Rekola-Weckström  2000      14.61  31.23      1:32.89   
  Louise Åberg  1995      13.66  28.83      2:01.72   
                     
Bsk A Grupp  1998  Bålsta Simklubb            2:03.90   
  Marina Feria Söderholm  1998      15.57  31.52      31.52   
  Anna Viinapuu  2000      15.22  31.96      1:03.48   
  Sandra Bergerstam  2001      14.37  29.91      1:33.39   
  Clara Eklund  2000      14.49  30.51      2:03.90   
                     
Åkersberga Damer 2  1998  Åkersberga Simsällskap            2:08.31   
  Linnea Cooke  1998      15.58  32.30      32.30   
  Emma Wallin  1999      15.01  31.56      1:03.86   
  Ylwali Häggblad  2000      15.58  33.27      1:37.13   
  Tindra Imhäuser  2002      15.07  31.18      2:08.31   
                     
Ubss Teamspeed  1997  Upplands-Bro Simsällskap            2:17.56   
  Erika Erdhage  1994      18.84  38.27      38.27   
  Matilda Berntsdotter  1991      15.55  32.54      1:10.81   
  Selma Åström  2003      16.15  33.32      1:44.13   
  Celina Åström  2000      16.09  33.43      2:17.56   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  16:12 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2014    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  16:12   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 26, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 1 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Åkersberga Herrar  1994  Åkersberga Simsällskap            1:45.32   
  Oskar Nilsson  1995      12.88  26.50      26.50   
  Wictor Häggblad  1994      12.73  26.96      53.46   
  Victor Wågström  1994      12.80  26.57      1:20.03   
  Marcus Kjellberg  1994      12.18  25.29      1:45.32   
                     
SK Ena Herrar  1995  Simklubben Ena            1:50.02   
  Gustav Ekesten  1998      14.88  30.49      30.49   
  Olle Lindberg  1995      12.10  25.88      56.37   
  Sean Johansson  1997      12.85  27.36      1:23.73   
  Fredrik Ekesten  1995      12.49  26.29      1:50.02   
                     
Åkersbergs Herrar 2  1994  Åkersberga Simsällskap            1:57.95   
  Jacob Öberg  1997      15.86  32.51      32.51   
  Thomas Östervall  2000      13.61  27.76      1:00.27   
  Ludwig Häggblad  1998      15.06  30.70      1:30.97   
  Marcus Pirkizri  1995      12.65  26.98      1:57.95   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  16:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start