Resultater for Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag eftermiddag
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 30 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:21 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anette Hansen | 1988 | Swim Team Esbjerg | 29.67 | ||||||
2 | Linn Hege Laudal | 1989 | Kristiansand Svømmeallianse | 30.15 | ||||||
3 | Mia Lundkvist | 1986 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.42 | ||||||
4 | Jannie Krog | 1986 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.60 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 27.67 | ||||||
2 | Monica W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 28.17 | ||||||
3 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 29.37 | ||||||
4 | Karoline Sørbø | 1990 | Stavanger Svømme Club | 29.83 | ||||||
5 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 30.54 | ||||||
6 | Sarah Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 30.94 | ||||||
7 | Ida Christine Lundevold | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 31.37 | ||||||
8 | Hilde Kringlen | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 32.45 | ||||||
9 | Mathilde Renberg | 1991 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.56 | ||||||
10 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 33.07 | ||||||
11 | Birgitte Alvestad | 1991 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 33.17 | ||||||
12 | Maria Nielsen | 1991 | Svømmeklubben Tempo | 34.02 | ||||||
13 | Tonje Vassbø | 1990 | Ålgård Svømmeklubb | 37.48 | ||||||
14 | Cecilie Kristiansen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.75 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 28.26 | ||||||
2 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Landskrona Simsällskap | 29.21 | ||||||
3 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 29.58 | ||||||
4 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 30.01 | ||||||
5 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 30.20 | ||||||
6 | Signe Wikstrøm | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 30.35 | ||||||
7 | Karoline Eriksen | 1992 | Stavanger Svømme Club | 30.44 | ||||||
8 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 30.51 | ||||||
9 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.55 | ||||||
10 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 30.58 | ||||||
11 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 30.68 | ||||||
12 | Caroline Marki Mork | 1993 | Stavanger Svømme Club | 30.84 | ||||||
13 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 31.42 | ||||||
14 | Siren Kristine Bergslid | 1993 | Stavanger Svømme Club | 31.45 | ||||||
15 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 31.66 | ||||||
16 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 31.75 | ||||||
17 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 31.80 | ||||||
18 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 31.97 | ||||||
19 | Signe Aarthun Lootz | 1993 | Stavanger Svømme Club | 32.12 | ||||||
20 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 32.21 | ||||||
21 | Siv Vuilliomenet | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 32.62 | ||||||
22 | Ingrid Ånderå | 1993 | Ålgård Svømmeklubb | 32.72 | ||||||
23 | Mette Lundkvist | 1992 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.78 | ||||||
24 | Diana D. Johansen | 1992 | Odder IGF | 33.00 | ||||||
25 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 33.13 | ||||||
26 | Trine G. Kjeldgaard | 1993 | Svømmeklubben Nord | 33.29 | ||||||
27 | Emma Kaalund | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.54 | ||||||
28 | Louise K Esdar | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 33.77 | ||||||
29 | Maria Bergfjord | 1993 | Stavanger Svømme Club | 34.06 | ||||||
30 | Ingrid N Hoel | 1993 | Stavanger Svømme Club | 35.22 | ||||||
31 | Lina Hove | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 35.27 | ||||||
32 | Stine Juul Routhe | 1993 | Svømmeklubben Nord | 35.64 | ||||||
33 | Sunniva M. Grønås | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 39.12 | ||||||
34 | Erica Christensen | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 39.37 | ||||||
- | Hege Elisabeth Harestad | 1992 | Stavanger Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Inger Husveg | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 29.97 | ||||||
2 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 30.40 | ||||||
3 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.69 | ||||||
4 | Kristine M. Pedersen | 1994 | Farsund Svømmeklubb | 30.79 | ||||||
5 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 31.33 | ||||||
6 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.47 | ||||||
7 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 31.57 | ||||||
8 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.58 | ||||||
9 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 31.79 | ||||||
10 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.96 | ||||||
11 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 32.47 | ||||||
12 | Erica Bergvall | 1995 | Landskrona Simsällskap | 32.70 | ||||||
13 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.85 | ||||||
14 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | Kristiansand Svømmeallianse | 33.23 | ||||||
15 | Charlotte Dybdahl | 1994 | Lyseng IF | 33.24 | ||||||
16 | Julie Niklassen | 1995 | Lyseng IF | 33.34 | ||||||
17 | Christine Egebjerg Jensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.37 | ||||||
18 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.96 | ||||||
19 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.00 | ||||||
20 | Solveig Vuilliomenet | 1994 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 34.79 | ||||||
21 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 35.28 | ||||||
22 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 35.30 | ||||||
23 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 35.36 | ||||||
24 | Maren Lootz Aarthun | 1995 | Stavanger Svømme Club | 35.49 | ||||||
25 | Ronja Gulseth | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 35.50 | ||||||
26 | Maria Bodin | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 35.62 | ||||||
27 | Silje Nærland | 1994 | Stavanger Svømme Club | 36.11 | ||||||
28 | Silje S. Undheim | 1994 | Ålgård Svømmeklubb | 36.32 | ||||||
29 | Helene Franz Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.37 | ||||||
30 | Ruth Marieke de Vries | 1995 | Stavanger Svømme Club | 36.45 | ||||||
31 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 36.64 | ||||||
32 | Line Bundgaard | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.65 | ||||||
33 | Maj Møller Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 36.83 | ||||||
34 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.04 | ||||||
35 | Monica Avlesbug | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 37.23 | ||||||
36 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | 37.43 | ||||||
37 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 37.53 | ||||||
38 | Amalie B. Erfjord | 1995 | Stavanger Svømme Club | 37.88 | ||||||
39 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 38.22 | ||||||
40 | Emilie Christensen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 38.28 | ||||||
41 | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 38.78 | ||||||
42 | Bettina Sandstøl | 1994 | Ålgård Svømmeklubb | 38.98 | ||||||
43 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 40.21 | ||||||
44 | Thea Sandal Hage | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.24 | ||||||
45 | Rakel Larsen | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 48.33 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 32.79 | ||||||
2 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 33.77 | ||||||
3 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 33.92 | ||||||
4 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 34.17 | ||||||
5 | Ingeborg Jørmeland | 1996 | Stavanger Svømme Club | 34.35 | ||||||
6 | Trine Dahl Kristensen | 1996 | IHF Svømning | 34.61 | ||||||
7 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.77 | ||||||
8 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 35.84 | ||||||
9 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.20 | ||||||
10 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.21 | ||||||
11 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 36.34 | ||||||
12 | Lotte Stang Aune | 1996 | Stavanger Svømme Club | 36.86 | ||||||
13 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 37.32 | ||||||
14 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 37.45 | ||||||
15 | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 37.49 | ||||||
16 | Ane Lee Johansen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 37.79 | ||||||
17 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 38.53 | ||||||
18 | Cecilie Stefansen | 1997 | IHF Svømning | 41.22 | ||||||
19 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 41.73 | ||||||
20 | Katrine Brandt Alsner | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 41.80 | ||||||
21 | Anna Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 41.84 | ||||||
22 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 41.87 | ||||||
23 | Helena Ryel Sandlyng Jaco | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 42.10 | ||||||
24 | Herdis Høyland | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 42.46 | ||||||
25 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 42.59 | ||||||
26 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 43.85 | ||||||
27 | Julie Martinsen | 1996 | Stavanger Svømme Club | 43.93 | ||||||
28 | Emma Klitmæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.70 | ||||||
29 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 44.88 | ||||||
30 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.10 | ||||||
31 | Ena Kjær | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 46.61 | ||||||
32 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.93 | ||||||
33 | Karoline Bergfjord | 1996 | Stavanger Svømme Club | 48.45 | ||||||
34 | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 49.79 | ||||||
35 | Mathilde Thusgaard | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 51.43 | ||||||
- | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |