Resultater for Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 30 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 1, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.04 | 2:20.23 | 3:31.67 | 4:44.10 | 9:35.26 | ||
5:56.33 | 7:08.99 | 8:22.63 | ||||||||
2 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.59 | 2:21.64 | 3:34.21 | 4:47.66 | 9:37.86 | ||
6:01.19 | 7:14.38 | 8:27.24 | ||||||||
3 | Signe Wikstrøm | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.05 | 2:24.40 | 3:40.07 | 4:56.11 | 9:58.34 | ||
6:11.92 | 7:28.24 | 8:44.00 | ||||||||
4 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:11.49 | 2:29.21 | 3:47.37 | 5:05.61 | 10:14.82 | ||
6:24.07 | 7:41.76 | 9:00.17 | ||||||||
5 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 1:12.03 | 2:30.17 | 3:48.34 | 5:07.39 | 10:19.07 | ||
6:26.53 | 7:45.75 | 9:03.78 | ||||||||
6 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:13.49 | 2:31.51 | 3:50.45 | 5:08.42 | 10:19.43 | ||
6:26.78 | 7:45.32 | 9:03.46 | ||||||||
7 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 1:12.08 | 2:29.97 | 3:48.39 | 5:07.67 | 10:19.66 | ||
6:26.70 | 7:45.65 | 9:03.58 | ||||||||
8 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 1:12.55 | 2:32.03 | 3:51.75 | 5:11.45 | 10:25.18 | ||
6:30.98 | 7:49.87 | 9:08.58 | ||||||||
9 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.17 | 2:29.96 | 3:50.59 | 5:11.19 | 10:33.86 | ||
6:32.69 | 7:54.69 | 9:15.97 | ||||||||
10 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:14.93 | 2:34.68 | 3:55.55 | 5:15.22 | 10:35.13 | ||
6:35.49 | 7:55.05 | 9:16.04 | ||||||||
11 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:16.96 | 2:39.40 | 4:01.86 | 5:25.20 | 10:51.99 | ||
6:46.61 | 8:08.45 | 9:31.00 | ||||||||
12 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 1:17.87 | 2:39.54 | 4:02.34 | 5:25.29 | 10:56.71 | ||
6:48.21 | 8:12.34 | 9:36.10 | ||||||||
13 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:18.63 | 2:43.18 | 4:07.07 | 5:31.68 | 10:59.42 | ||
6:55.25 | 8:18.94 | 9:41.26 | ||||||||
14 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:16.80 | 2:39.77 | 4:04.66 | 5:28.84 | 11:01.66 | ||
6:53.01 | 8:17.32 | 9:41.11 | ||||||||
15 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:18.56 | 2:43.59 | 4:09.34 | 5:34.07 | 11:04.38 | ||
6:56.16 | 8:19.48 | 9:43.61 | ||||||||
16 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:18.15 | 2:42.44 | 4:06.82 | 5:31.39 | 11:07.31 | ||
6:56.39 | 8:20.63 | 9:44.58 | ||||||||
17 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 1:17.81 | 2:41.57 | 4:06.15 | 5:31.37 | 11:08.37 | ||
6:56.38 | 8:20.81 | 9:44.88 | ||||||||
18 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.49 | 2:44.34 | 4:13.20 | 5:40.61 | 11:26.23 | ||
7:08.33 | 8:36.14 | 10:01.50 | ||||||||
19 | Cecilie Dorph Lunau | 1994 | Kalundborg SK | 1:18.68 | 2:45.66 | 4:13.71 | 5:43.41 | 11:35.40 | ||
7:13.30 | 8:42.22 | 10:09.61 | ||||||||
20 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.92 | 2:45.35 | 4:13.68 | 5:43.32 | 11:42.93 | ||
7:13.57 | 8:44.24 | 10:14.25 | ||||||||
21 | Jannie Krog | 1986 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:18.83 | 2:45.70 | 4:16.49 | 5:50.37 | 12:04.34 | ||
7:24.81 | 9:02.02 | 10:34.68 | ||||||||
22 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:22.73 | 2:53.78 | 4:26.54 | 6:00.06 | 12:07.48 | ||
7:33.67 | 9:07.63 | 10:39.90 | ||||||||
23 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:29.72 | 3:05.21 | 4:40.91 | 6:16.20 | 12:36.99 | ||
7:52.79 | 9:29.91 | 11:07.07 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 30 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 2, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 1:00.93 | 2:05.01 | 3:10.29 | 4:15.80 | 8:35.66 | ||
5:20.67 | 6:25.96 | 7:30.99 | ||||||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.99 | 2:05.34 | 3:10.44 | 4:15.62 | 8:37.55 | ||
5:21.16 | 6:26.81 | 7:32.67 | ||||||||
3 | Jørn Nygård | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:01.73 | 2:08.29 | 3:16.86 | 4:26.30 | 9:04.97 | ||
5:36.75 | 6:47.14 | 7:57.47 | ||||||||
4 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.31 | 2:11.98 | 3:21.57 | 4:31.13 | 9:05.26 | ||
5:40.56 | 6:50.11 | 7:59.35 | ||||||||
5 | Henning Skare Pryde | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:02.93 | 2:10.54 | 3:20.81 | 4:31.18 | 9:17.53 | ||
5:42.61 | 6:54.80 | 8:07.17 | ||||||||
6 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.23 | 2:14.27 | 3:25.35 | 4:37.84 | 9:27.41 | ||
5:50.16 | 7:02.48 | 8:15.19 | ||||||||
7 | Kristian Evensen | 1990 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:05.99 | 2:18.49 | 3:31.55 | 4:44.52 | 9:29.33 | ||
5:56.68 | 7:08.33 | 8:19.64 | ||||||||
8 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:05.89 | 2:17.86 | 3:31.23 | 4:44.58 | 9:32.37 | ||
5:58.27 | 7:11.20 | 8:23.58 | ||||||||
9 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.42 | 2:15.99 | 3:27.70 | 4:41.49 | 9:33.21 | ||
5:54.82 | 7:08.43 | 8:20.71 | ||||||||
10 | Fredrik Knutsen Hegdal | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:07.36 | 2:22.84 | 3:39.96 | 4:57.41 | 10:03.66 | ||
6:14.67 | 7:32.51 | 8:49.48 | ||||||||
11 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:09.89 | 2:25.59 | 3:43.04 | 5:00.82 | 10:09.07 | ||
6:17.51 | 7:35.18 | 8:53.05 | ||||||||
12 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:14.53 | 2:31.09 | 3:48.47 | 5:05.55 | 10:14.76 | ||
6:23.21 | 7:40.58 | 8:58.98 | ||||||||
13 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:14.29 | 2:34.45 | 3:54.32 | 5:15.22 | 10:33.16 | ||
6:36.29 | 7:57.83 | 9:17.16 | ||||||||
14 | Alf Martin Malmstrøm | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:12.87 | 2:33.20 | 3:56.17 | 5:20.71 | 10:49.66 | ||
6:44.45 | 8:06.96 | 9:30.08 | ||||||||
15 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:10.87 | 2:35.41 | 3:57.34 | 5:18.27 | 10:54.53 | ||
6:52.12 | 8:30.11 | 9:41.84 | ||||||||
16 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.44 | 2:38.99 | 4:03.61 | 5:28.29 | 10:56.13 | ||
6:51.74 | 8:14.95 | 9:36.57 | ||||||||
17 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 1:10.03 | 2:27.19 | 3:52.75 | 5:19.12 | 11:17.68 | ||
6:45.97 | 8:12.95 | 9:43.94 | ||||||||
18 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:37.91 | 4:03.88 | 5:31.25 | 11:20.20 | |||
6:59.77 | 8:29.26 | 9:56.33 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 30 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristine Olander Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 34.85 | ||||||
2 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 35.35 | ||||||
3 | Gitte Nautrup Pedersen | 1972 | IHF Svømning | 39.16 | ||||||
- | Ulla Christensen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 32.37 | ||||||
2 | Ida Christine Lundevold | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 36.26 | ||||||
3 | Camilla Gaarsdal | 1991 | IHF Svømning | 37.56 | ||||||
4 | Mia Nielsen | 1990 | Lyseng IF | 38.04 | ||||||
5 | Malene Koktved | 1991 | Svømmeklubben Nord | 38.91 | ||||||
6 | Maria Nielsen | 1991 | Svømmeklubben Tempo | 40.89 | ||||||
7 | Birgitte Alvestad | 1991 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 40.90 | ||||||
8 | Tonje Vassbø | 1990 | Ålgård Svømmeklubb | 47.06 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 32.51 | ||||||
2 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Landskrona Simsällskap | 33.99 | ||||||
3 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 34.04 | ||||||
4 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.40 | ||||||
5 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 35.50 | ||||||
6 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 35.66 | ||||||
7 | Hege Elisabeth Harestad | 1992 | Stavanger Svømme Club | 36.28 | ||||||
8 | Mette Lundkvist | 1992 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.78 | ||||||
9 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 37.13 | ||||||
9 | Trine G. Kjeldgaard | 1993 | Svømmeklubben Nord | 37.13 | ||||||
11 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 38.52 | ||||||
12 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 38.64 | ||||||
13 | Emma Kaalund | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 39.12 | ||||||
14 | Siv Vuilliomenet | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 39.29 | ||||||
15 | Diana D. Johansen | 1992 | Odder IGF | 39.44 | ||||||
16 | Louise K Esdar | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 39.81 | ||||||
17 | Ingrid Ånderå | 1993 | Ålgård Svømmeklubb | 39.89 | ||||||
18 | Stine Juul Routhe | 1993 | Svømmeklubben Nord | 40.52 | ||||||
19 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 40.80 | ||||||
20 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 41.99 | ||||||
21 | Maria Bergfjord | 1993 | Stavanger Svømme Club | 43.28 | ||||||
22 | Lina Hove | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 43.97 | ||||||
23 | Sunniva M. Grønås | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 50.73 | ||||||
24 | Erica Christensen | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 51.59 | ||||||
- | Celine Bejsrup Nielsen | 1992 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 34.82 | ||||||
2 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 35.57 | ||||||
3 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 35.64 | ||||||
4 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.29 | ||||||
5 | Erica Bergvall | 1995 | Landskrona Simsällskap | 36.76 | ||||||
6 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 37.24 | ||||||
7 | Charlotte Dybdahl | 1994 | Lyseng IF | 37.54 | ||||||
8 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 37.64 | ||||||
9 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.95 | ||||||
10 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 38.62 | ||||||
11 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.65 | ||||||
11 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 39.65 | ||||||
13 | Kristina J. Frederiksen | 1995 | Lyseng IF | 40.11 | ||||||
14 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 40.67 | ||||||
15 | Emilie Christensen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 41.31 | ||||||
16 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.45 | ||||||
17 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 41.50 | ||||||
18 | Christine Egebjerg Jensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.54 | ||||||
19 | Line Bundgaard | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 41.57 | ||||||
20 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 41.87 | ||||||
21 | Ronja Gulseth | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 42.19 | ||||||
22 | Silje S. Undheim | 1994 | Ålgård Svømmeklubb | 42.51 | ||||||
23 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | 42.64 | ||||||
24 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 43.57 | ||||||
25 | Helene Franz Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.91 | ||||||
26 | Solveig Vuilliomenet | 1994 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 44.28 | ||||||
27 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 44.50 | ||||||
28 | Bettina Sandstøl | 1994 | Ålgård Svømmeklubb | 44.94 | ||||||
29 | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 45.15 | ||||||
30 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 47.18 | ||||||
31 | Thea Sandal Hage | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 50.96 | ||||||
32 | Rakel Larsen | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 57.33 | ||||||
- | Monica Avlesbug | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 41.67 | EXTRA | |||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Knutsen Hegdal | 1996 | Stavanger Svømme Club | 35.64 | ||||||
2 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 37.84 | ||||||
3 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 38.29 | ||||||
4 | Ingeborg Jørmeland | 1996 | Stavanger Svømme Club | 39.36 | ||||||
5 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.76 | ||||||
6 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 40.94 | ||||||
7 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.52 | ||||||
8 | Ane Lee Johansen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 42.31 | ||||||
9 | Lotte Stang Aune | 1996 | Stavanger Svømme Club | 42.62 | ||||||
10 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 43.13 | ||||||
11 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 44.76 | ||||||
12 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 45.50 | ||||||
13 | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 45.61 | ||||||
14 | Anna Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 46.23 | ||||||
15 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 47.19 | ||||||
16 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 47.37 | ||||||
17 | Cecilie Stefansen | 1997 | IHF Svømning | 48.06 | ||||||
18 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 49.39 | ||||||
19 | Helena Ryel Sandlyng Jaco | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 52.12 | ||||||
20 | Katrine Brandt Alsner | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 52.74 | ||||||
21 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 52.78 | ||||||
22 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 53.52 | ||||||
23 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 53.60 | ||||||
24 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 54.64 | ||||||
25 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 54.65 | ||||||
26 | Julie Martinsen | 1996 | Stavanger Svømme Club | 55.08 | ||||||
27 | Karoline Bergfjord | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:04.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:39 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 29.37 2000-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 31.84 | ||||||
2 | Kristine Olander Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 34.97 | ||||||
3 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 35.83 | ||||||
4 | Ida Christine Lundevold | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 36.57 | ||||||
5 | Mia Nielsen | 1990 | Lyseng IF | 37.67 | ||||||
6 | Camilla Gaarsdal | 1991 | IHF Svømning | 38.61 | ||||||
7 | Malene Koktved | 1991 | Svømmeklubben Nord | 39.41 | ||||||
8 | Maria Nielsen | 1991 | Svømmeklubben Tempo | 39.44 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 29.37 2000-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 32.35 | ||||||
2 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Landskrona Simsällskap | 34.04 | ||||||
3 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 34.35 | ||||||
4 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 34.83 | ||||||
5 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 35.48 | ||||||
6 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.50 | ||||||
7 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 36.38 | ||||||
8 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 37.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 30 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 31.30 | ||||||
2 | Mads Hjort | 1986 | Svømmeklubben Tempo | 32.04 | ||||||
- | Dan Pedersen | 1978 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kjetil Berg | 1991 | Vennesla Svømmeklubb | 31.93 | ||||||
2 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 32.59 | ||||||
3 | Erik Vassøy Olsen | 1991 | Stavanger Svømme Club | 33.33 | ||||||
4 | Andreas Rosendahl | 1990 | IHF Svømning | 34.01 | ||||||
5 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 34.11 | ||||||
6 | Simon Skærbæk | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 34.24 | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.17 | ||||||
2 | Hans Bratland Østerdal | 1993 | Stavanger Svømme Club | 31.60 | ||||||
3 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 31.64 | ||||||
4 | Jørn Nygård | 1992 | Stavanger Svømme Club | 31.95 | ||||||
5 | Per Øystein Turøy | 1992 | Stavanger Svømme Club | 32.19 | ||||||
6 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 32.61 | ||||||
7 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 33.11 | ||||||
7 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 33.11 | ||||||
9 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.44 | ||||||
10 | Christian Nikolaisen Juvi | 1993 | Stavanger Svømme Club | 33.79 | ||||||
11 | Glenn Skjæveland | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 33.81 | ||||||
12 | Daniel Skauge | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 33.83 | ||||||
13 | Sondre Thygesen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 33.98 | ||||||
14 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 34.88 | ||||||
15 | Håkon Andersen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 34.97 | ||||||
16 | Anton B. Pedersen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.34 | ||||||
17 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 37.55 | ||||||
18 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 37.70 | ||||||
19 | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.40 | ||||||
20 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 38.85 | ||||||
21 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 39.24 | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henrik Knudsen | 1994 | Stavanger Svømme Club | 33.88 | ||||||
2 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 33.96 | ||||||
3 | Alexander Marki Mork | 1995 | Stavanger Svømme Club | 34.71 | ||||||
4 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 35.38 | ||||||
5 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.78 | ||||||
6 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 36.04 | ||||||
7 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 37.02 | ||||||
8 | Simon Stoltenborg | 1995 | Landskrona Simsällskap | 37.22 | ||||||
9 | Hoby Adrian | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 38.06 | ||||||
10 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.00 | ||||||
11 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 39.07 | ||||||
12 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.11 | ||||||
13 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.19 | ||||||
14 | Anders Lindanger | 1995 | Stavanger Svømme Club | 39.73 | ||||||
15 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 40.73 | ||||||
16 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 40.96 | ||||||
17 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | IHF Svømning | 43.13 | ||||||
18 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 43.78 | ||||||
19 | Simon Lohse Gjermandsen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.32 | ||||||
20 | Marcus Nilson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 44.46 | ||||||
21 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.88 | ||||||
22 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 46.14 | ||||||
23 | Vetle Håland | 1995 | Stavanger Svømme Club | 46.17 | ||||||
24 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 47.00 | ||||||
25 | Stefan Jensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 49.08 | ||||||
26 | Alexander Rohde | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 49.37 | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 36.94 | ||||||
2 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 39.32 | ||||||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 40.82 | ||||||
4 | Rasmus Frydekær Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 41.42 | ||||||
5 | Frederik Horup | 1996 | Svømmeklubben Nord | 41.83 | ||||||
6 | Filip Byberg | 1996 | Stavanger Svømme Club | 43.33 | ||||||
7 | Rasmus Mouritsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 43.39 | ||||||
8 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.69 | ||||||
9 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 44.85 | ||||||
10 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 45.18 | ||||||
11 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 45.50 | ||||||
12 | Sondre Møll | 1996 | Stavanger Svømme Club | 46.07 | ||||||
13 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.79 | ||||||
14 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 50.30 | ||||||
15 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 51.35 | ||||||
16 | Niels Rich | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 56.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:47 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 26.09 2007-07-08 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 26.44 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kjetil Berg | 1991 | Vennesla Svømmeklubb | 31.07 | ||||||
2 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 31.99 | ||||||
3 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 32.05 | ||||||
4 | Mads Hjort | 1986 | Svømmeklubben Tempo | 32.14 | ||||||
5 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 33.15 | ||||||
6 | Andreas Rosendahl | 1990 | IHF Svømning | 33.72 | ||||||
7 | Simon Skærbæk | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 36.50 | ||||||
8 | Erik Vassøy Olsen | 1991 | Stavanger Svømme Club | 37.83 | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 26.09 2007-07-08 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 26.44 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jørn Nygård | 1992 | Stavanger Svømme Club | 30.75 | ||||||
2 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.30 | ||||||
3 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 31.36 | ||||||
4 | Hans Bratland Østerdal | 1993 | Stavanger Svømme Club | 31.94 | ||||||
5 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 32.40 | ||||||
6 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 32.54 | ||||||
7 | Per Øystein Turøy | 1992 | Stavanger Svømme Club | 32.74 | ||||||
8 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 32.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 30 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:21 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anette Hansen | 1988 | Swim Team Esbjerg | 29.67 | ||||||
2 | Linn Hege Laudal | 1989 | Kristiansand Svømmeallianse | 30.15 | ||||||
3 | Mia Lundkvist | 1986 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.42 | ||||||
4 | Jannie Krog | 1986 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.60 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 27.67 | ||||||
2 | Monica W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 28.17 | ||||||
3 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 29.37 | ||||||
4 | Karoline Sørbø | 1990 | Stavanger Svømme Club | 29.83 | ||||||
5 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 30.54 | ||||||
6 | Sarah Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 30.94 | ||||||
7 | Ida Christine Lundevold | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 31.37 | ||||||
8 | Hilde Kringlen | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 32.45 | ||||||
9 | Mathilde Renberg | 1991 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.56 | ||||||
10 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 33.07 | ||||||
11 | Birgitte Alvestad | 1991 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 33.17 | ||||||
12 | Maria Nielsen | 1991 | Svømmeklubben Tempo | 34.02 | ||||||
13 | Tonje Vassbø | 1990 | Ålgård Svømmeklubb | 37.48 | ||||||
14 | Cecilie Kristiansen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.75 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 28.26 | ||||||
2 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Landskrona Simsällskap | 29.21 | ||||||
3 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 29.58 | ||||||
4 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 30.01 | ||||||
5 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 30.20 | ||||||
6 | Signe Wikstrøm | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 30.35 | ||||||
7 | Karoline Eriksen | 1992 | Stavanger Svømme Club | 30.44 | ||||||
8 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 30.51 | ||||||
9 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.55 | ||||||
10 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 30.58 | ||||||
11 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 30.68 | ||||||
12 | Caroline Marki Mork | 1993 | Stavanger Svømme Club | 30.84 | ||||||
13 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 31.42 | ||||||
14 | Siren Kristine Bergslid | 1993 | Stavanger Svømme Club | 31.45 | ||||||
15 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 31.66 | ||||||
16 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 31.75 | ||||||
17 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 31.80 | ||||||
18 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 31.97 | ||||||
19 | Signe Aarthun Lootz | 1993 | Stavanger Svømme Club | 32.12 | ||||||
20 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 32.21 | ||||||
21 | Siv Vuilliomenet | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 32.62 | ||||||
22 | Ingrid Ånderå | 1993 | Ålgård Svømmeklubb | 32.72 | ||||||
23 | Mette Lundkvist | 1992 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.78 | ||||||
24 | Diana D. Johansen | 1992 | Odder IGF | 33.00 | ||||||
25 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 33.13 | ||||||
26 | Trine G. Kjeldgaard | 1993 | Svømmeklubben Nord | 33.29 | ||||||
27 | Emma Kaalund | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.54 | ||||||
28 | Louise K Esdar | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 33.77 | ||||||
29 | Maria Bergfjord | 1993 | Stavanger Svømme Club | 34.06 | ||||||
30 | Ingrid N Hoel | 1993 | Stavanger Svømme Club | 35.22 | ||||||
31 | Lina Hove | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 35.27 | ||||||
32 | Stine Juul Routhe | 1993 | Svømmeklubben Nord | 35.64 | ||||||
33 | Sunniva M. Grønås | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 39.12 | ||||||
34 | Erica Christensen | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 39.37 | ||||||
- | Hege Elisabeth Harestad | 1992 | Stavanger Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Inger Husveg | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 29.97 | ||||||
2 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 30.40 | ||||||
3 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.69 | ||||||
4 | Kristine M. Pedersen | 1994 | Farsund Svømmeklubb | 30.79 | ||||||
5 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 31.33 | ||||||
6 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.47 | ||||||
7 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 31.57 | ||||||
8 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.58 | ||||||
9 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 31.79 | ||||||
10 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.96 | ||||||
11 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 32.47 | ||||||
12 | Erica Bergvall | 1995 | Landskrona Simsällskap | 32.70 | ||||||
13 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.85 | ||||||
14 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | Kristiansand Svømmeallianse | 33.23 | ||||||
15 | Charlotte Dybdahl | 1994 | Lyseng IF | 33.24 | ||||||
16 | Julie Niklassen | 1995 | Lyseng IF | 33.34 | ||||||
17 | Christine Egebjerg Jensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.37 | ||||||
18 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.96 | ||||||
19 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.00 | ||||||
20 | Solveig Vuilliomenet | 1994 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 34.79 | ||||||
21 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 35.28 | ||||||
22 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 35.30 | ||||||
23 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 35.36 | ||||||
24 | Maren Lootz Aarthun | 1995 | Stavanger Svømme Club | 35.49 | ||||||
25 | Ronja Gulseth | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 35.50 | ||||||
26 | Maria Bodin | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 35.62 | ||||||
27 | Silje Nærland | 1994 | Stavanger Svømme Club | 36.11 | ||||||
28 | Silje S. Undheim | 1994 | Ålgård Svømmeklubb | 36.32 | ||||||
29 | Helene Franz Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.37 | ||||||
30 | Ruth Marieke de Vries | 1995 | Stavanger Svømme Club | 36.45 | ||||||
31 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 36.64 | ||||||
32 | Line Bundgaard | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.65 | ||||||
33 | Maj Møller Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 36.83 | ||||||
34 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.04 | ||||||
35 | Monica Avlesbug | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 37.23 | ||||||
36 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | 37.43 | ||||||
37 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 37.53 | ||||||
38 | Amalie B. Erfjord | 1995 | Stavanger Svømme Club | 37.88 | ||||||
39 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 38.22 | ||||||
40 | Emilie Christensen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 38.28 | ||||||
41 | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 38.78 | ||||||
42 | Bettina Sandstøl | 1994 | Ålgård Svømmeklubb | 38.98 | ||||||
43 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 40.21 | ||||||
44 | Thea Sandal Hage | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.24 | ||||||
45 | Rakel Larsen | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 48.33 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 32.79 | ||||||
2 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 33.77 | ||||||
3 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 33.92 | ||||||
4 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 34.17 | ||||||
5 | Ingeborg Jørmeland | 1996 | Stavanger Svømme Club | 34.35 | ||||||
6 | Trine Dahl Kristensen | 1996 | IHF Svømning | 34.61 | ||||||
7 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.77 | ||||||
8 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 35.84 | ||||||
9 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.20 | ||||||
10 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.21 | ||||||
11 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 36.34 | ||||||
12 | Lotte Stang Aune | 1996 | Stavanger Svømme Club | 36.86 | ||||||
13 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 37.32 | ||||||
14 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 37.45 | ||||||
15 | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 37.49 | ||||||
16 | Ane Lee Johansen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 37.79 | ||||||
17 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 38.53 | ||||||
18 | Cecilie Stefansen | 1997 | IHF Svømning | 41.22 | ||||||
19 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 41.73 | ||||||
20 | Katrine Brandt Alsner | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 41.80 | ||||||
21 | Anna Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 41.84 | ||||||
22 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 41.87 | ||||||
23 | Helena Ryel Sandlyng Jaco | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 42.10 | ||||||
24 | Herdis Høyland | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 42.46 | ||||||
25 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 42.59 | ||||||
26 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 43.85 | ||||||
27 | Julie Martinsen | 1996 | Stavanger Svømme Club | 43.93 | ||||||
28 | Emma Klitmæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.70 | ||||||
29 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 44.88 | ||||||
30 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.10 | ||||||
31 | Ena Kjær | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 46.61 | ||||||
32 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.93 | ||||||
33 | Karoline Bergfjord | 1996 | Stavanger Svømme Club | 48.45 | ||||||
34 | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 49.79 | ||||||
35 | Mathilde Thusgaard | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 51.43 | ||||||
- | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 20:05 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.62 2008-03-23 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.14 2003-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 27.36 | ||||||
2 | Monica W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 28.63 | ||||||
3 | Anette Hansen | 1988 | Swim Team Esbjerg | 29.30 | ||||||
4 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 29.67 | ||||||
5 | Karoline Sørbø | 1990 | Stavanger Svømme Club | 29.87 | ||||||
6 | Linn Hege Laudal | 1989 | Kristiansand Svømmeallianse | 30.26 | ||||||
7 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 30.48 | ||||||
8 | Sarah Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 31.53 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.62 2008-03-23 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.14 2003-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 28.53 | ||||||
2 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 29.19 | ||||||
3 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Landskrona Simsällskap | 29.49 | ||||||
4 | Signe Wikstrøm | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 29.80 | ||||||
4 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 29.80 | ||||||
6 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 30.04 | ||||||
7 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 30.57 | ||||||
8 | Karoline Eriksen | 1992 | Stavanger Svømme Club | 31.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 30 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 20:31 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 25.53 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 25.59 | ||||||
3 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 27.21 | ||||||
4 | Rudi Reinholt | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 27.40 | ||||||
5 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 27.68 | ||||||
6 | Mathias Andersen | 1987 | Ringsted Svømme Klub | 27.97 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kenneth Bo Nielsen | 1991 | Ringsted Svømme Klub | 25.78 | ||||||
2 | Simon Skærbæk | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 25.87 | ||||||
3 | Nicolai Degn Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 26.20 | ||||||
4 | Kjetil Berg | 1991 | Vennesla Svømmeklubb | 26.57 | ||||||
5 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 26.78 | ||||||
6 | Andreas Rosendahl | 1990 | IHF Svømning | 27.19 | ||||||
7 | Kasper Frank Larsen | 1990 | Svømmeklubben Nord | 27.28 | ||||||
8 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 27.51 | ||||||
9 | Christian T. Thomsen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 28.40 | ||||||
10 | Fredrik Berntsen | 1990 | Stavanger Svømme Club | 29.90 | ||||||
- | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 26.48 | EXTRA | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jørn Nygård | 1992 | Stavanger Svømme Club | 26.33 | ||||||
2 | Hans Bratland Østerdal | 1993 | Stavanger Svømme Club | 26.82 | ||||||
3 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 27.26 | ||||||
4 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 27.29 | ||||||
5 | Henning Skare Pryde | 1992 | Stavanger Svømme Club | 27.34 | ||||||
6 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.43 | ||||||
7 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 27.51 | ||||||
8 | Christian Nikolaisen Juvi | 1993 | Stavanger Svømme Club | 27.66 | ||||||
9 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 27.78 | ||||||
10 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 27.79 | ||||||
11 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 28.23 | ||||||
12 | Anton B. Pedersen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 28.27 | ||||||
13 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 28.41 | ||||||
14 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 28.42 | ||||||
14 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 28.42 | ||||||
16 | Sondre Thygesen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 28.47 | ||||||
17 | Remy Zakaria | 1992 | Stavanger Svømme Club | 28.48 | ||||||
18 | Glenn Skjæveland | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 28.66 | ||||||
19 | Håkon Andersen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 28.88 | ||||||
20 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.50 | ||||||
21 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 29.88 | ||||||
22 | Øyvind Holtskog | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 30.08 | ||||||
23 | Alexander Schultz | 1993 | Svømmeklubben Nord | 30.18 | ||||||
24 | Christian Thor | 1992 | IHF Svømning | 30.26 | ||||||
25 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 31.51 | ||||||
26 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 31.93 | ||||||
- | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robin Svensson | 1994 | Landskrona Simsällskap | 28.55 | ||||||
2 | Alexander Marki Mork | 1995 | Stavanger Svømme Club | 28.95 | ||||||
3 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.17 | ||||||
4 | Henrik Knudsen | 1994 | Stavanger Svømme Club | 29.47 | ||||||
5 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 30.45 | ||||||
6 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 30.46 | ||||||
7 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.47 | ||||||
8 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.84 | ||||||
9 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 31.72 | ||||||
10 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.06 | ||||||
11 | Trond Vasslag | 1994 | Stavanger Svømme Club | 32.44 | ||||||
12 | Olav Ravndal Skjølingstad | 1995 | Stavanger Svømme Club | 32.68 | ||||||
13 | Simon Stoltenborg | 1995 | Landskrona Simsällskap | 32.71 | ||||||
14 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 32.75 | ||||||
15 | Hoby Adrian | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 32.77 | ||||||
16 | Anders Lindanger | 1995 | Stavanger Svømme Club | 33.34 | ||||||
17 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 33.48 | ||||||
18 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.65 | ||||||
19 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 33.69 | ||||||
20 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.76 | ||||||
21 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 33.77 | ||||||
22 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.94 | ||||||
23 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | IHF Svømning | 34.12 | ||||||
24 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.65 | ||||||
25 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.52 | ||||||
26 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 37.99 | ||||||
27 | Alexander Rohde | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 38.21 | ||||||
28 | Vetle Håland | 1995 | Stavanger Svømme Club | 38.54 | ||||||
29 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 38.63 | ||||||
30 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.18 | ||||||
31 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 39.58 | ||||||
32 | Marcus Nilson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 39.73 | ||||||
33 | Simon Lohse Gjermandsen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.72 | ||||||
34 | Stefan Jensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 44.12 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 32.49 | ||||||
2 | Rasmus Frydekær Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 32.67 | ||||||
3 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 33.15 | ||||||
4 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 34.42 | ||||||
5 | Frederik Horup | 1996 | Svømmeklubben Nord | 35.76 | ||||||
6 | Sondre Møll | 1996 | Stavanger Svømme Club | 36.08 | ||||||
7 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 36.25 | ||||||
8 | Rasmus Mouritsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 36.89 | ||||||
9 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 40.03 | ||||||
10 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 41.58 | ||||||
11 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 41.96 | ||||||
12 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.51 | ||||||
13 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.83 | ||||||
14 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 43.19 | ||||||
15 | Niels Rich | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 55.08 | ||||||
- | Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Filip Byberg | 1996 | Stavanger Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 20:10 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.47 2007-11-30 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.89 2003-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kenneth Bo Nielsen | 1991 | Ringsted Svømme Klub | 25.77 | ||||||
2 | Simon Skærbæk | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 25.93 | ||||||
3 | Kjetil Berg | 1991 | Vennesla Svømmeklubb | 26.64 | ||||||
4 | Nicolai Degn Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 26.76 | ||||||
5 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 27.24 | ||||||
6 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.48 | ||||||
7 | Andreas Rosendahl | 1990 | IHF Svømning | 27.54 | ||||||
- | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.47 2007-11-30 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.89 2003-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jørn Nygård | 1992 | Stavanger Svømme Club | 26.11 | ||||||
2 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 27.02 | ||||||
3 | Hans Bratland Østerdal | 1993 | Stavanger Svømme Club | 27.05 | ||||||
4 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.23 | ||||||
5 | Christian Nikolaisen Juvi | 1993 | Stavanger Svømme Club | 27.27 | ||||||
5 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 27.27 | ||||||
7 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 27.56 | ||||||
8 | Henning Skare Pryde | 1992 | Stavanger Svømme Club | 27.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 30 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 20:13 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristine Olander Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 2:44.30 | ||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Monica W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 2:32.03 | ||||||
2 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 2:36.46 | ||||||
3 | Malene Koktved | 1991 | Svømmeklubben Nord | 2:43.31 | ||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 2:32.83 | ||||||
2 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 2:39.94 | ||||||
3 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 2:44.81 | ||||||
4 | Karoline Eriksen | 1992 | Stavanger Svømme Club | 2:49.24 | ||||||
5 | Rebekka Andersen | 1993 | Stavanger Svømme Club | 2:59.78 | ||||||
6 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 3:30.57 | ||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 2:33.82 | ||||||
2 | Ane Nygård | 1995 | Stavanger Svømme Club | 2:39.36 | ||||||
3 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 2:43.64 | ||||||
4 | Ingalill Urrang Naustvik | 1995 | Karmøy Svømmeklubb | 2:55.30 | ||||||
5 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:56.50 | ||||||
6 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 3:00.50 | ||||||
7 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 3:30.45 | ||||||
- | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 3:43.63 | EXTRA | |||||
- | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Fremføring und.vand | |||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 3:13.37 | ||||||
- | Emilie Knutsen Hegdal | 1996 | Stavanger Svømme Club | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:59 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 2:08.11 2000-09-19 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:15.60 1988-09-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Monica W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 1:12.46 | 2:31.31 | |||||
2 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.17 | 2:35.79 | |||||
3 | Kristine Olander Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 1:14.70 | 2:46.06 | |||||
4 | Malene Koktved | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:19.15 | 2:52.39 | |||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 2:08.11 2000-09-19 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:15.60 1988-09-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:11.36 | 2:30.35 | |||||
2 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.38 | 2:30.86 | |||||
3 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.64 | 2:38.48 | |||||
4 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 1:16.38 | 2:42.52 | |||||
5 | Ane Nygård | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:17.91 | 2:50.15 | |||||
6 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:20.98 | 2:52.31 | |||||
7 | Karoline Eriksen | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:19.08 | 2:57.96 | |||||
- | Rebekka Andersen | 1993 | Stavanger Svømme Club | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 30 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 20:10 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 2:18.61 | ||||||
2 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 2:22.88 | ||||||
3 | Dan Pedersen | 1978 | Svømmeklubben Nord | 2:40.16 | ||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 2:13.09 | ||||||
2 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 2:16.81 | ||||||
3 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 2:20.27 | ||||||
4 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 2:21.32 | ||||||
5 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 2:23.88 | ||||||
6 | Kristian Evensen | 1990 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:30.62 | ||||||
7 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 2:57.13 | ||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 2:15.55 | ||||||
2 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 2:26.50 | ||||||
3 | Andreas M. Pedersen | 1992 | Farsund Svømmeklubb | 2:32.11 | ||||||
4 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 2:38.84 | ||||||
5 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 2:42.80 | ||||||
6 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 2:44.98 | ||||||
7 | Daniel Skauge | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:51.43 | ||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Fredrik Knutsen Hegdal | 1994 | Stavanger Svømme Club | 2:31.81 | ||||||
2 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 3:18.82 | ||||||
3 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 3:20.23 | ||||||
4 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 3:23.36 | ||||||
5 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 3:27.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Anders Bo Pedersen (1981) 2:02.74 1999-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 1:03.59 | 2:12.23 | |||||
2 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.75 | 2:18.23 | |||||
3 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 1:05.64 | 2:19.27 | |||||
4 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.68 | 2:20.91 | |||||
5 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 1:05.69 | 2:23.38 | |||||
6 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:08.25 | 2:24.03 | |||||
7 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.11 | 2:24.94 | |||||
8 | Kristian Evensen | 1990 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:11.77 | 2:32.02 | |||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Anders Bo Pedersen (1981) 2:02.74 1999-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.05 | 2:09.48 | |||||
2 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:08.33 | 2:28.86 | |||||
3 | Fredrik Knutsen Hegdal | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:10.55 | 2:31.19 | |||||
4 | Andreas M. Pedersen | 1992 | Farsund Svømmeklubb | 1:13.86 | 2:37.23 | |||||
5 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:15.11 | 2:42.51 | |||||
6 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.66 | 2:45.20 | |||||
7 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:17.47 | 2:48.37 | |||||
8 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:35.41 | 3:26.07 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 9, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 16:09.39 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.03 | 2:23.94 | 3:37.39 | 4:50.45 | 18:19.52 | ||
6:03.88 | 7:17.54 | 8:30.75 | 9:44.82 | |||||||
10:57.76 | 12:10.75 | 13:24.37 | 14:38.79 | |||||||
15:52.22 | 17:06.45 | |||||||||
2 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.99 | 2:27.88 | 3:43.70 | 5:00.50 | 19:15.29 | ||
6:16.08 | 7:32.27 | 8:49.04 | 10:06.04 | |||||||
11:24.12 | 12:42.84 | 14:01.51 | 15:20.09 | |||||||
16:38.54 | 17:57.10 | |||||||||
3 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:12.72 | 2:29.99 | 3:46.29 | 5:04.17 | 19:33.10 | ||
6:22.90 | 7:42.08 | 9:01.95 | 10:20.58 | |||||||
11:40.98 | 13:00.84 | 14:20.25 | 15:39.59 | |||||||
16:58.02 | 18:16.90 | |||||||||
4 | Malene Koktved | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:13.71 | 2:32.53 | 3:51.50 | 5:10.44 | 19:47.03 | ||
6:29.46 | 7:48.31 | 9:07.15 | 10:26.75 | |||||||
11:47.26 | 13:07.01 | 14:26.85 | ||||||||
17:07.39 | 18:28.02 | |||||||||
5 | Silvia Wiltzsch | 1977 | Tg Heddesheim | 1:14.26 | 3:50.53 | 5:10.65 | 19:49.15 | |||
6:30.78 | 7:50.47 | 9:10.79 | 10:30.61 | |||||||
13:09.92 | 14:29.99 | 15:50.12 | ||||||||
17:09.41 | 18:30.04 | |||||||||
6 | Synnøve Fevang | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:15.12 | 2:35.78 | 3:57.16 | 5:18.91 | 20:30.11 | ||
6:40.85 | 9:25.57 | 10:49.11 | ||||||||
12:12.59 | 13:36.25 | 16:23.06 | ||||||||
17:47.83 | 19:08.39 | |||||||||
7 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 1:15.92 | 2:38.46 | 4:00.47 | 5:23.77 | 20:33.16 | ||
6:47.41 | 8:11.17 | 9:34.53 | 10:58.39 | |||||||
12:22.14 | 13:46.64 | 15:10.19 | 16:32.69 | |||||||
17:55.57 | 19:16.65 | |||||||||
8 | Cecilie Bak | 1992 | Svømmeklubben Nord | 1:17.47 | 2:41.69 | 4:05.91 | 5:30.55 | 20:53.09 | ||
6:54.93 | 8:19.91 | 9:44.84 | 11:09.27 | |||||||
12:33.62 | 13:58.83 | 15:22.55 | 16:46.22 | |||||||
18:09.63 | 19:31.80 | |||||||||
9 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:17.11 | 2:39.94 | 4:05.05 | 5:29.91 | 21:00.63 | ||
6:55.03 | 8:19.65 | 9:44.74 | 11:09.93 | |||||||
12:34.91 | 14:00.99 | 15:25.72 | 16:50.47 | |||||||
18:15.54 | 19:39.20 | |||||||||
10 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:17.69 | 2:43.53 | 4:10.94 | 5:38.64 | 21:26.10 | ||
7:07.39 | 8:35.67 | 10:01.84 | 11:29.21 | |||||||
12:55.92 | 14:23.14 | 15:49.81 | 17:16.82 | |||||||
18:42.20 | 20:07.57 | |||||||||
11 | Cecilie Dorph Lunau | 1994 | Kalundborg SK | 1:18.83 | 2:45.18 | 4:14.18 | 5:43.86 | 22:23.66 | ||
7:14.26 | 8:44.54 | 10:15.12 | 11:46.71 | |||||||
13:17.46 | 14:49.13 | 16:22.52 | 17:54.32 | |||||||
19:25.67 | 20:55.39 | |||||||||
- | Ane Nygård | 1995 | Stavanger Svømme Club | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 15:12.10 2007-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 1:02.45 | 2:07.44 | 3:13.30 | 4:19.08 | 16:23.83 | ||
5:24.66 | 6:30.18 | 7:36.16 | 8:41.83 | |||||||
9:47.63 | 10:53.63 | 11:59.91 | 13:05.41 | |||||||
14:11.19 | 15:17.47 | |||||||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.76 | 2:09.52 | 3:16.54 | 4:23.50 | 16:36.17 | ||
5:30.62 | 7:44.40 | 8:51.29 | ||||||||
9:57.84 | 11:04.60 | 12:11.24 | ||||||||
14:24.35 | ||||||||||
3 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 1:03.38 | 2:11.48 | 3:20.33 | 4:30.29 | 17:33.41 | ||
5:40.72 | 6:51.64 | 8:03.62 | 9:14.50 | |||||||
10:25.55 | 11:36.87 | 12:48.55 | 13:59.91 | |||||||
15:11.83 | 16:23.21 | |||||||||
4 | Henning Skare Pryde | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:03.46 | 2:12.31 | 3:22.91 | 4:32.78 | 18:05.63 | ||
5:47.86 | 7:02.03 | 8:16.78 | 9:32.32 | |||||||
10:46.71 | 12:00.83 | 13:15.06 | 14:30.46 | |||||||
15:44.36 | 16:57.24 | |||||||||
5 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:05.98 | 2:19.29 | 3:33.58 | 4:48.80 | 18:25.55 | ||
6:03.37 | 7:17.91 | 8:31.82 | 9:45.47 | |||||||
11:00.29 | 12:14.60 | 13:29.93 | 14:44.64 | |||||||
15:59.94 | 17:14.07 | |||||||||
6 | Fredrik Knutsen Hegdal | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:10.00 | 2:25.67 | 3:40.47 | 4:55.62 | 18:43.98 | ||
6:10.44 | 7:26.28 | 8:42.17 | 9:58.08 | |||||||
11:14.02 | 12:30.30 | 13:46.40 | 15:02.22 | |||||||
16:17.17 | 17:32.19 | |||||||||
7 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:09.00 | 2:25.21 | 3:42.19 | 4:59.22 | 18:53.53 | ||
6:15.84 | 7:33.31 | 8:51.03 | 10:08.51 | |||||||
11:25.57 | 12:40.19 | 13:56.89 | 15:13.08 | |||||||
16:28.28 | 17:42.40 | |||||||||
8 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.82 | 2:18.47 | 3:33.43 | 4:49.56 | 19:02.93 | ||
6:04.91 | 7:21.62 | 8:40.17 | 9:57.90 | |||||||
11:15.64 | 12:34.29 | 13:53.01 | 15:12.34 | |||||||
16:29.27 | 17:47.76 | |||||||||
9 | Søren Mikkelsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:11.02 | 2:27.27 | 3:44.15 | 5:01.58 | 19:24.24 | ||
6:19.33 | 7:37.49 | 8:55.85 | 10:14.21 | |||||||
11:31.78 | 12:50.18 | 14:09.08 | 15:27.52 | |||||||
16:46.42 | 18:05.67 | |||||||||
10 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:10.27 | 2:27.07 | 3:46.06 | 5:06.09 | 19:40.81 | ||
6:25.38 | 7:44.98 | 9:05.45 | 10:25.22 | |||||||
11:45.17 | 13:05.12 | 14:24.72 | 15:44.77 | |||||||
17:04.99 | 18:24.32 | |||||||||
11 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:16.89 | 2:36.43 | 5:14.86 | 19:53.70 | |||
10:34.17 | ||||||||||
12 | Alexander Marki Mork | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:11.97 | 2:31.68 | 3:52.62 | 5:14.80 | 20:13.99 | ||
6:36.76 | 7:58.19 | 9:19.93 | 10:42.30 | |||||||
12:04.71 | 13:27.14 | 14:50.79 | 16:13.73 | |||||||
17:35.79 | 18:57.22 | |||||||||
13 | Øyvind Holtskog | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:14.56 | 2:37.51 | 4:01.24 | 5:24.52 | 20:35.21 | ||
6:46.98 | 8:09.35 | 9:31.78 | 10:55.51 | |||||||
12:17.66 | 13:40.54 | 15:03.60 | 16:27.08 | |||||||
17:50.49 | 19:13.83 | |||||||||
14 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.20 | 2:37.73 | 5:24.11 | 20:43.07 | |||
6:48.49 | 8:12.16 | 9:36.08 | 10:59.91 | |||||||
12:24.76 | 13:48.69 | 15:12.86 | 16:30.70 | |||||||
18:00.62 | 19:23.79 | |||||||||
15 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.56 | 2:47.67 | 4:15.07 | 5:42.98 | 21:15.53 | ||
7:10.69 | 8:37.20 | 10:03.12 | 11:29.44 | |||||||
12:52.88 | 14:15.95 | 15:39.27 | 17:02.70 | |||||||
18:26.53 | 19:52.19 | |||||||||
16 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.74 | 2:47.72 | 4:14.24 | 5:42.05 | 21:32.69 | ||
7:09.61 | 8:36.71 | 10:02.45 | 11:29.45 | |||||||
12:54.01 | 14:21.05 | 15:47.58 | 17:16.37 | |||||||
18:41.63 | 20:10.95 | |||||||||
17 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:17.21 | 2:41.95 | 4:09.90 | 5:40.76 | 22:00.09 | ||
7:10.91 | 8:41.08 | 10:11.85 | 11:41.30 | |||||||
13:11.30 | 14:42.55 | 16:13.16 | 17:40.27 | |||||||
19:08.68 | 20:37.14 | |||||||||
- | Kristian Evensen | 1990 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:07.83 | 2:21.60 | 3:35.44 | 4:49.24 | 18:05.93 | EXTRA | |
6:02.60 | 7:15.21 | 8:28.07 | 9:41.24 | |||||||
10:54.27 | 12:07.33 | 13:20.42 | 14:33.32 | |||||||
15:46.25 | 16:57.86 | |||||||||
- | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 32.05 2004-05-14 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 33.11 2004-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linn Hege Laudal | 1989 | Kristiansand Svømmeallianse | 39.51 | ||||||
2 | Sabrina Frese | 1989 | Tg Heddesheim | 40.03 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 32.05 2004-05-14 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 33.11 2004-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 37.57 | ||||||
2 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 38.07 | ||||||
3 | Mia Nielsen | 1990 | Lyseng IF | 38.57 | ||||||
4 | Hilde Kringlen | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 39.00 | ||||||
5 | Sarah Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 41.24 | ||||||
6 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 41.43 | ||||||
7 | Ida Christine Lundevold | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 41.99 | ||||||
8 | Mathilde Renberg | 1991 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.96 | ||||||
9 | Tonje Vassbø | 1990 | Ålgård Svømmeklubb | 49.64 | ||||||
- | Louise Nørkjær | 1991 | Lyseng IF | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 32.05 2004-05-14 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 33.11 2004-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.22 | ||||||
2 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 36.65 | ||||||
3 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 38.82 | ||||||
4 | Siren Kristine Bergslid | 1993 | Stavanger Svømme Club | 39.30 | ||||||
5 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 40.09 | ||||||
6 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 41.67 | ||||||
7 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 42.50 | ||||||
8 | Signe Aarthun Lootz | 1993 | Stavanger Svømme Club | 42.61 | ||||||
9 | Inger Husveg | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 44.56 | ||||||
10 | Emma Kaalund | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 46.16 | ||||||
11 | Siv Vuilliomenet | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 46.18 | ||||||
12 | Lina Hove | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 46.28 | ||||||
13 | Erica Christensen | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 49.23 | ||||||
14 | Sunniva M. Grønås | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 52.13 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 32.05 2004-05-14 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 33.11 2004-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 35.84 | ||||||
2 | Kristine M. Pedersen | 1994 | Farsund Svømmeklubb | 38.03 | ||||||
3 | Ingalill Urrang Naustvik | 1995 | Karmøy Svømmeklubb | 38.82 | ||||||
4 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.05 | ||||||
5 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 40.35 | ||||||
6 | Maren Lootz Aarthun | 1995 | Stavanger Svømme Club | 41.02 | ||||||
7 | Silje Nærland | 1994 | Stavanger Svømme Club | 41.03 | ||||||
8 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | Kristiansand Svømmeallianse | 42.01 | ||||||
9 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 42.85 | ||||||
10 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 43.22 | ||||||
11 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 43.77 | ||||||
12 | Erica Bergvall | 1995 | Landskrona Simsällskap | 43.79 | ||||||
13 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 44.47 | ||||||
14 | Anne V Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.99 | ||||||
15 | Silje S. Undheim | 1994 | Ålgård Svømmeklubb | 45.57 | ||||||
16 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.67 | ||||||
17 | Maria Bodin | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 46.46 | ||||||
18 | Monica Avlesbug | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 46.54 | ||||||
19 | Line Bundgaard | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 46.84 | ||||||
20 | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 46.93 | ||||||
21 | Amalie B. Erfjord | 1995 | Stavanger Svømme Club | 47.09 | ||||||
22 | Solveig Vuilliomenet | 1994 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 47.25 | ||||||
23 | Helene Franz Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.33 | ||||||
24 | Maj Møller Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 47.57 | ||||||
25 | Bettina Sandstøl | 1994 | Ålgård Svømmeklubb | 48.59 | ||||||
26 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 48.66 | ||||||
27 | Ruth Marieke de Vries | 1995 | Stavanger Svømme Club | 49.03 | ||||||
28 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 49.62 | ||||||
29 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 49.65 | ||||||
30 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 49.67 | ||||||
31 | Rakel Larsen | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 56.20 | ||||||
- | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 41.40 | EXTRA | |||||
- | Emilie Christensen | 1994 | Swim Team Esbjerg | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 32.05 2004-05-14 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 33.11 2004-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Knutsen Hegdal | 1996 | Stavanger Svømme Club | 43.78 | ||||||
2 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 44.09 | ||||||
3 | Ane Lee Johansen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 44.55 | ||||||
4 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 44.66 | ||||||
5 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 45.80 | ||||||
6 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 45.85 | ||||||
7 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 45.97 | ||||||
8 | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 47.42 | ||||||
9 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 47.87 | ||||||
10 | Trine Dahl Kristensen | 1996 | IHF Svømning | 48.01 | ||||||
11 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 49.83 | ||||||
12 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 51.51 | ||||||
13 | Katja Grønning Kronborg | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 53.67 | ||||||
14 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 53.95 | ||||||
15 | Herdis Høyland | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 54.29 | ||||||
16 | Helena Ryel Sandlyng Jaco | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 54.79 | ||||||
17 | Julie Martinsen | 1996 | Stavanger Svømme Club | 55.24 | ||||||
18 | Karoline Bergfjord | 1996 | Stavanger Svømme Club | 55.84 | ||||||
19 | Mathilde Thusgaard | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 56.78 | ||||||
20 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 56.93 | ||||||
21 | Emma Klitmæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 57.88 | ||||||
22 | Nina J Nielsen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 58.08 | ||||||
23 | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:00.21 | ||||||
24 | Katrine Brandt Alsner | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.86 | ||||||
25 | Ena Kjær | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:01.98 | ||||||
- | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 32.05 2004-05-14 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 33.11 2004-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 37.40 | ||||||
2 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 38.07 | ||||||
3 | Mia Nielsen | 1990 | Lyseng IF | 38.17 | ||||||
4 | Linn Hege Laudal | 1989 | Kristiansand Svømmeallianse | 39.11 | ||||||
5 | Hilde Kringlen | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 39.21 | ||||||
6 | Sarah Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 39.78 | ||||||
7 | Sabrina Frese | 1989 | Tg Heddesheim | 41.18 | ||||||
8 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 42.57 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 32.05 2004-05-14 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 33.11 2004-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 35.73 | ||||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.10 | ||||||
3 | Siren Kristine Bergslid | 1993 | Stavanger Svømme Club | 38.31 | ||||||
4 | Kristine M. Pedersen | 1994 | Farsund Svømmeklubb | 38.38 | ||||||
5 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 38.98 | ||||||
6 | Ingalill Urrang Naustvik | 1995 | Karmøy Svømmeklubb | 39.86 | ||||||
7 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 40.06 | ||||||
8 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 29.24 2006-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 29.48 2006-06-18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 32.35 | ||||||
2 | Mattias von Ehrenheim | 1982 | Växjö Simsällskap | 32.46 | ||||||
3 | Benjamin Günther | 1989 | Tg Heddesheim | 33.31 | ||||||
4 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 36.23 | ||||||
5 | Dan Pedersen | 1978 | Svømmeklubben Nord | 40.53 | ||||||
- | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 29.24 2006-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 29.48 2006-06-18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Degn Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 31.58 | ||||||
2 | Kenneth Bo Nielsen | 1991 | Ringsted Svømme Klub | 32.44 | ||||||
3 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 33.30 | ||||||
4 | Kasper Frank Larsen | 1990 | Svømmeklubben Nord | 34.35 | ||||||
5 | Erik Vassøy Olsen | 1991 | Stavanger Svømme Club | 35.60 | ||||||
6 | Andreas Rosendahl | 1990 | IHF Svømning | 38.32 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 29.24 2006-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 29.48 2006-06-18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hans Bratland Østerdal | 1993 | Stavanger Svømme Club | 32.78 | ||||||
2 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.35 | ||||||
3 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 34.79 | ||||||
4 | Andreas M. Pedersen | 1992 | Farsund Svømmeklubb | 35.21 | ||||||
5 | Glenn Skjæveland | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 36.46 | ||||||
6 | Remy Zakaria | 1992 | Stavanger Svømme Club | 36.54 | ||||||
7 | Sondre Thygesen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 36.86 | ||||||
8 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 36.89 | ||||||
9 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 37.23 | ||||||
10 | Håkon Andersen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 37.51 | ||||||
11 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 37.92 | ||||||
12 | Daniel Skauge | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 38.33 | ||||||
13 | Christian Thor | 1992 | IHF Svømning | 38.99 | ||||||
14 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim | 40.88 | ||||||
15 | Anton B. Pedersen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.27 | ||||||
16 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 44.56 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 29.24 2006-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 29.48 2006-06-18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robin Svensson | 1994 | Landskrona Simsällskap | 35.88 | ||||||
2 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 37.29 | ||||||
3 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 38.67 | ||||||
4 | Alf Martin Malmstrøm | 1994 | Stavanger Svømme Club | 39.49 | ||||||
5 | Olav Ravndal Skjølingstad | 1995 | Stavanger Svømme Club | 42.35 | ||||||
6 | Hoby Adrian | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 43.56 | ||||||
7 | Emil Rosendahl | 1994 | IHF Svømning | 43.71 | ||||||
8 | Marcus Nilson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 43.74 | ||||||
9 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 43.90 | ||||||
10 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 44.93 | ||||||
11 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.14 | ||||||
12 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.56 | ||||||
13 | Anders Lindanger | 1995 | Stavanger Svømme Club | 46.07 | ||||||
14 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 48.12 | ||||||
15 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 48.80 | ||||||
16 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 51.53 | ||||||
17 | Vetle Håland | 1995 | Stavanger Svømme Club | 52.00 | ||||||
18 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 52.82 | ||||||
19 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 53.68 | ||||||
20 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 56.96 | ||||||
21 | Stefan Jensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 59.68 | ||||||
22 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:01.13 | ||||||
- | Simon Lohse Gjermandsen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 29.24 2006-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 29.48 2006-06-18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolas Heimerl | 1997 | Tg Heddesheim | 47.68 | ||||||
2 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 49.03 | ||||||
3 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 49.15 | ||||||
4 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 53.97 | ||||||
5 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 55.17 | ||||||
6 | Jesper Jensen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 55.42 | ||||||
7 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 57.20 | ||||||
8 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:02.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:58 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 29.24 2006-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 29.48 2006-06-18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Degn Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 31.87 | ||||||
2 | Mattias von Ehrenheim | 1982 | Växjö Simsällskap | 32.19 | ||||||
3 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 32.46 | ||||||
4 | Kenneth Bo Nielsen | 1991 | Ringsted Svømme Klub | 33.23 | ||||||
5 | Benjamin Günther | 1989 | Tg Heddesheim | 33.52 | ||||||
6 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 33.75 | ||||||
7 | Kasper Frank Larsen | 1990 | Svømmeklubben Nord | 34.42 | ||||||
8 | Erik Vassøy Olsen | 1991 | Stavanger Svømme Club | 39.01 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 29.24 2006-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 29.48 2006-06-18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hans Bratland Østerdal | 1993 | Stavanger Svømme Club | 33.44 | ||||||
2 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 33.58 | ||||||
3 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 34.76 | ||||||
4 | Robin Svensson | 1994 | Landskrona Simsällskap | 35.59 | ||||||
5 | Glenn Skjæveland | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 36.21 | ||||||
6 | Remy Zakaria | 1992 | Stavanger Svømme Club | 36.23 | ||||||
7 | Andreas M. Pedersen | 1992 | Farsund Svømmeklubb | 36.55 | ||||||
8 | Sondre Thygesen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 37.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.65 2007-03-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anette Hansen | 1988 | Swim Team Esbjerg | 31.28 | ||||||
2 | Sabrina Frese | 1989 | Tg Heddesheim | 32.37 | ||||||
3 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 35.02 | ||||||
4 | Jannie Krog | 1986 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.26 | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.65 2007-03-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Monica W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 30.64 | ||||||
2 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 33.66 | ||||||
3 | Camilla Gaarsdal | 1991 | IHF Svømning | 35.27 | ||||||
4 | Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 35.91 | ||||||
5 | Maria Nielsen | 1991 | Svømmeklubben Tempo | 36.16 | ||||||
6 | Sarah Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 36.51 | ||||||
7 | Mathilde Renberg | 1991 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.11 | ||||||
8 | Birgitte Alvestad | 1991 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 38.36 | ||||||
9 | Tonje Vassbø | 1990 | Ålgård Svømmeklubb | 45.36 | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.65 2007-03-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Landskrona Simsällskap | 31.20 | ||||||
2 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 31.45 | ||||||
3 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 31.57 | ||||||
4 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 32.23 | ||||||
5 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 32.24 | ||||||
6 | Caroline Marki Mork | 1993 | Stavanger Svømme Club | 32.45 | ||||||
7 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 32.73 | ||||||
8 | Karoline Eriksen | 1992 | Stavanger Svømme Club | 32.88 | ||||||
9 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.35 | ||||||
10 | Signe Wikstrøm | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 33.37 | ||||||
11 | Rebekka Andersen | 1993 | Stavanger Svømme Club | 34.06 | ||||||
12 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 34.38 | ||||||
13 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.80 | ||||||
14 | Siren Kristine Bergslid | 1993 | Stavanger Svømme Club | 35.48 | ||||||
15 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.67 | ||||||
16 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 35.75 | ||||||
17 | Cecilie Bak | 1992 | Svømmeklubben Nord | 35.90 | ||||||
18 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.22 | ||||||
19 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 36.27 | ||||||
20 | Diana D. Johansen | 1992 | Odder IGF | 36.77 | ||||||
21 | Inger Husveg | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 37.12 | ||||||
22 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 37.35 | ||||||
23 | Siv Vuilliomenet | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 38.14 | ||||||
24 | Ingrid Ånderå | 1993 | Ålgård Svømmeklubb | 38.53 | ||||||
25 | Synnøve Fevang | 1993 | Stavanger Svømme Club | 39.36 | ||||||
26 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 39.50 | ||||||
27 | Stine Juul Routhe | 1993 | Svømmeklubben Nord | 40.08 | ||||||
28 | Maria Bergfjord | 1993 | Stavanger Svømme Club | 41.41 | ||||||
29 | Vanesa Nagel | 1993 | Tg Heddesheim | 41.90 | ||||||
30 | Erica Christensen | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 53.95 | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.65 2007-03-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 31.70 | ||||||
2 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 31.83 | ||||||
3 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 33.27 | ||||||
4 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 33.38 | ||||||
5 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 34.32 | ||||||
6 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 34.49 | ||||||
7 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.77 | ||||||
8 | Ronja Gulseth | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 35.53 | ||||||
9 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 37.23 | ||||||
10 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 37.78 | ||||||
11 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | Kristiansand Svømmeallianse | 37.89 | ||||||
12 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.64 | ||||||
13 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 39.37 | ||||||
14 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 39.57 | ||||||
15 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 40.62 | ||||||
16 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 40.99 | ||||||
17 | Solveig Vuilliomenet | 1994 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 41.62 | ||||||
18 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.70 | ||||||
19 | Line Bundgaard | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 42.91 | ||||||
20 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | 43.45 | ||||||
21 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 43.62 | ||||||
22 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 44.37 | ||||||
23 | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 45.76 | ||||||
24 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.41 | ||||||
- | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 43.06 | EXTRA | |||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.65 2007-03-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 37.14 | ||||||
2 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 39.71 | ||||||
3 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 40.08 | ||||||
4 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.22 | ||||||
5 | Trine Dahl Kristensen | 1996 | IHF Svømning | 40.75 | ||||||
6 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 41.50 | ||||||
6 | Ingeborg Jørmeland | 1996 | Stavanger Svømme Club | 41.50 | ||||||
8 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 42.68 | ||||||
9 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 42.97 | ||||||
10 | Lotte Stang Aune | 1996 | Stavanger Svømme Club | 44.08 | ||||||
11 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 46.49 | ||||||
12 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 48.32 | ||||||
13 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 48.44 | ||||||
14 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 50.11 | ||||||
15 | Nina J Nielsen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 50.44 | ||||||
16 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 52.37 | ||||||
17 | Anna Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 52.77 | ||||||
18 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 52.80 | ||||||
19 | Helena Ryel Sandlyng Jaco | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 54.02 | ||||||
20 | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 54.24 | ||||||
21 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 54.29 | ||||||
22 | Katrine Brandt Alsner | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 54.69 | ||||||
23 | Katja Grønning Kronborg | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 55.84 | ||||||
24 | Herdis Høyland | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 57.91 | ||||||
- | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.65 2007-03-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Monica W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 29.95 | ||||||
2 | Anette Hansen | 1988 | Swim Team Esbjerg | 30.23 | ||||||
3 | Sabrina Frese | 1989 | Tg Heddesheim | 33.18 | ||||||
4 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 33.45 | ||||||
5 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 34.86 | ||||||
6 | Jannie Krog | 1986 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.09 | ||||||
7 | Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 35.69 | ||||||
8 | Camilla Gaarsdal | 1991 | IHF Svømning | 35.80 | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.65 2007-03-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 30.44 | ||||||
2 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Landskrona Simsällskap | 30.83 | ||||||
3 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 31.34 | ||||||
4 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 31.65 | ||||||
5 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 31.78 | ||||||
6 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 32.56 | ||||||
7 | Caroline Marki Mork | 1993 | Stavanger Svømme Club | 32.84 | ||||||
8 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 33.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.56 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benjamin Günther | 1989 | Tg Heddesheim | 27.81 | ||||||
2 | Mads Hjort | 1986 | Svømmeklubben Tempo | 28.61 | ||||||
3 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 28.65 | ||||||
4 | Rudi Reinholt | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 29.18 | ||||||
5 | Mathias Andersen | 1987 | Ringsted Svømme Klub | 29.36 | ||||||
6 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 29.56 | ||||||
- | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.56 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 27.67 | ||||||
2 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.19 | ||||||
3 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.35 | ||||||
4 | Nicolai Degn Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 28.44 | ||||||
5 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 28.46 | ||||||
6 | Kjetil Berg | 1991 | Vennesla Svømmeklubb | 28.50 | ||||||
7 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.96 | ||||||
8 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 29.61 | ||||||
9 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 29.86 | ||||||
10 | Kristian Evensen | 1990 | Kristiansand Svømmeallianse | 31.04 | ||||||
11 | Simon Skærbæk | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 31.17 | ||||||
12 | Fredrik Berntsen | 1990 | Stavanger Svømme Club | 32.83 | ||||||
- | Andreas Rosendahl | 1990 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.56 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Nikolaisen Juvi | 1993 | Stavanger Svømme Club | 28.35 | ||||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.79 | ||||||
3 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 29.90 | ||||||
4 | Sondre Thygesen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 30.31 | ||||||
5 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 30.33 | ||||||
6 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 30.55 | ||||||
7 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 30.76 | ||||||
8 | Daniel Skauge | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 30.92 | ||||||
9 | Øyvind Holtskog | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 31.84 | ||||||
10 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 32.04 | ||||||
11 | Anton B. Pedersen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.28 | ||||||
12 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 33.23 | ||||||
13 | Alexander Schultz | 1993 | Svømmeklubben Nord | 34.25 | ||||||
14 | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.64 | ||||||
15 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim | 37.41 | ||||||
16 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 38.03 | ||||||
17 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.37 | ||||||
- | Anders Søgaard | 1992 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Jesper Lagoni | 1992 | Lyseng IF | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.56 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henrik Knudsen | 1994 | Stavanger Svømme Club | 33.52 | ||||||
2 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.36 | ||||||
3 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.64 | ||||||
4 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 36.09 | ||||||
5 | Hoby Adrian | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 36.12 | ||||||
6 | Trond Vasslag | 1994 | Stavanger Svømme Club | 36.23 | ||||||
7 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 37.29 | ||||||
8 | Emil Rosendahl | 1994 | IHF Svømning | 37.86 | ||||||
9 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.98 | ||||||
10 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 38.62 | ||||||
11 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 38.97 | ||||||
12 | Simon Stoltenborg | 1995 | Landskrona Simsällskap | 39.23 | ||||||
13 | Anders Lindanger | 1995 | Stavanger Svømme Club | 39.37 | ||||||
14 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 40.54 | ||||||
15 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 41.26 | ||||||
16 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 43.48 | ||||||
17 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.03 | ||||||
18 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.55 | ||||||
19 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 47.55 | ||||||
20 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | IHF Svømning | 47.98 | ||||||
21 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 48.46 | ||||||
22 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 51.01 | ||||||
23 | Alexander Rohde | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 51.15 | ||||||
24 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 52.45 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.56 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 36.20 | ||||||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 38.42 | ||||||
3 | Filip Byberg | 1996 | Stavanger Svømme Club | 41.89 | ||||||
4 | Rasmus Frydekær Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 42.20 | ||||||
5 | Rasmus Mouritsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 43.71 | ||||||
6 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 43.92 | ||||||
7 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 46.68 | ||||||
8 | Jesper Jensen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 49.64 | ||||||
9 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 50.14 | ||||||
10 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 50.97 | ||||||
11 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 54.32 | ||||||
12 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 55.39 | ||||||
13 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:33 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.56 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 27.48 | ||||||
2 | Benjamin Günther | 1989 | Tg Heddesheim | 27.63 | ||||||
3 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.18 | ||||||
4 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.23 | ||||||
5 | Nicolai Degn Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 28.27 | ||||||
6 | Mads Hjort | 1986 | Svømmeklubben Tempo | 28.34 | ||||||
7 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 28.36 | ||||||
8 | Kjetil Berg | 1991 | Vennesla Svømmeklubb | 28.64 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.56 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Nikolaisen Juvi | 1993 | Stavanger Svømme Club | 27.97 | ||||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.09 | ||||||
3 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 28.73 | ||||||
4 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 29.76 | ||||||
5 | Daniel Skauge | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 29.94 | ||||||
6 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 30.08 | ||||||
7 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 30.73 | ||||||
7 | Sondre Thygesen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 30.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 2:11.15 2004-08-20 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristine Olander Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 1:14.04 | 2:31.65 | |||||
2 | Sabrina Frese | 1989 | Tg Heddesheim | 1:17.23 | 2:37.89 | |||||
3 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 1:20.50 | 2:48.98 | |||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 2:11.15 2004-08-20 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.58 | 2:34.95 | |||||
2 | Ida Christine Lundevold | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:22.47 | 2:51.65 | |||||
3 | Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 1:25.89 | 2:59.15 | |||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 2:11.15 2004-08-20 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 1:15.63 | 2:35.23 | |||||
2 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:15.12 | 2:36.43 | |||||
3 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.34 | 2:39.57 | |||||
4 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:18.87 | 2:40.00 | |||||
5 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Landskrona Simsällskap | 1:19.42 | 2:44.52 | |||||
6 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:23.64 | 2:48.84 | |||||
7 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:23.56 | 2:51.20 | |||||
8 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:23.70 | 2:51.59 | |||||
9 | Karoline Eriksen | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:23.48 | 2:52.09 | |||||
10 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:24.52 | 2:54.37 | |||||
11 | Trine G. Kjeldgaard | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:26.57 | 2:55.19 | |||||
12 | Diana D. Johansen | 1992 | Odder IGF | 1:24.66 | 2:55.63 | |||||
13 | Louise K Esdar | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:28.73 | 2:59.89 | |||||
14 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.98 | 3:02.26 | |||||
15 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:31.12 | 3:05.29 | |||||
16 | Ingrid Ånderå | 1993 | Ålgård Svømmeklubb | 1:31.45 | 3:09.57 | |||||
17 | Vanesa Nagel | 1993 | Tg Heddesheim | 1:38.35 | 3:20.89 | |||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 2:11.15 2004-08-20 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.39 | 2:36.90 | |||||
2 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:20.58 | 2:44.10 | |||||
3 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 1:20.70 | 2:45.31 | |||||
4 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:24.99 | 2:53.58 | |||||
5 | Kristina J. Frederiksen | 1995 | Lyseng IF | 1:26.85 | 2:55.52 | |||||
6 | Charlotte Dybdahl | 1994 | Lyseng IF | 1:25.52 | 2:55.79 | |||||
7 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 1:31.64 | 3:06.79 | |||||
8 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 1:35.35 | 3:13.83 | |||||
9 | Silje S. Undheim | 1994 | Ålgård Svømmeklubb | 1:34.71 | 3:15.73 | |||||
10 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:36.86 | 3:17.68 | |||||
11 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 3:26.41 | 3:26.41 | |||||
12 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 1:43.67 | 3:35.76 | |||||
- | Emilie Christensen | 1994 | Swim Team Esbjerg | DNS | ||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 2:11.15 2004-08-20 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Knutsen Hegdal | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:20.78 | 2:49.76 | |||||
2 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:23.40 | 2:51.47 | |||||
3 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:29.49 | 3:02.53 | |||||
4 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 1:29.81 | 3:06.08 | |||||
5 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:32.90 | 3:06.81 | |||||
6 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 1:40.96 | 3:22.68 | |||||
7 | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:40.61 | 3:25.58 | |||||
8 | Anna Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:49.47 | 3:39.23 | |||||
9 | Katja Grønning Kronborg | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:53.54 | 3:49.27 | |||||
10 | Nina J Nielsen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:52.29 | 3:50.87 | |||||
11 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:12.36 | 4:22.13 | |||||
- | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 2:11.15 2004-08-20 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristine Olander Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 1:15.89 | 2:33.38 | |||||
2 | Sabrina Frese | 1989 | Tg Heddesheim | 1:16.19 | 2:36.78 | |||||
3 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 1:21.18 | 2:45.01 | |||||
4 | Ida Christine Lundevold | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:20.67 | 2:52.12 | |||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 2:11.15 2004-08-20 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:14.49 | 2:35.33 | |||||
2 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.68 | 2:35.75 | |||||
3 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:17.44 | 2:37.88 | |||||
4 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.32 | 2:42.58 | |||||
5 | Emilie Knutsen Hegdal | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:20.36 | 2:44.25 | |||||
6 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:21.22 | 2:46.11 | |||||
7 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 1:21.09 | 2:47.33 | |||||
8 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:25.36 | 2:53.95 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.45 | 2:30.18 | |||||
2 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:13.48 | 2:33.16 | |||||
3 | Dan Pedersen | 1978 | Svømmeklubben Nord | 1:28.99 | 3:01.96 | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.76 | 2:39.24 | |||||
2 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.17 | 2:48.49 | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:10.89 | 2:24.63 | |||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.51 | 2:24.66 | |||||
3 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 1:11.21 | 2:25.63 | |||||
4 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:10.01 | 2:26.48 | |||||
5 | Per Øystein Turøy | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:10.12 | 2:28.20 | |||||
6 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:12.93 | 2:31.65 | |||||
7 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.85 | 2:33.11 | |||||
8 | Max Hørdum | 1992 | Svømmeklubben Nord | 1:15.75 | 2:38.13 | |||||
9 | Glenn Skjæveland | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 1:19.72 | 2:43.48 | |||||
10 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim | 1:26.39 | 2:52.89 | |||||
11 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:27.02 | 3:01.92 | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Henrik Knudsen | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:13.97 | 2:30.35 | |||||
2 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:15.67 | 2:33.71 | |||||
3 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.89 | 2:51.80 | |||||
4 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.44 | 2:53.41 | |||||
5 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:25.70 | 2:54.63 | |||||
6 | Alf Martin Malmstrøm | 1994 | Stavanger Svømme Club | 2:55.39 | ||||||
7 | Simon Stoltenborg | 1995 | Landskrona Simsällskap | 1:27.04 | 2:57.16 | |||||
8 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.25 | 2:59.78 | |||||
9 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:29.50 | 3:00.13 | |||||
10 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:32.29 | 3:07.05 | |||||
11 | Hoby Adrian | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:31.91 | 3:07.73 | |||||
12 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:39.82 | 3:21.74 | |||||
13 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:44.04 | 3:26.60 | |||||
- | Simon Lohse Gjermandsen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | 2 arm.p.mav v.vd.100 | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Horup | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:37.54 | 3:17.03 | |||||
2 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:38.29 | 3:18.01 | |||||
3 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:41.16 | 3:25.95 | |||||
4 | Nicolas Heimerl | 1997 | Tg Heddesheim | 3:30.58 | ||||||
5 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:53.81 | 3:42.90 | |||||
6 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:59.11 | 4:01.88 | |||||
- | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | DSQ | sv.på mav.in.vd.100 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:15.20 | 2:29.76 | |||||
2 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.93 | 2:33.09 | |||||
3 | Dan Pedersen | 1978 | Svømmeklubben Nord | 1:14.81 | 2:36.24 | |||||
4 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.88 | 2:42.50 | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.48 | 2:18.03 | |||||
2 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:09.72 | 2:23.27 | |||||
3 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 1:11.16 | 2:24.45 | |||||
4 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:10.79 | 2:27.86 | |||||
5 | Per Øystein Turøy | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:12.87 | 2:29.68 | |||||
6 | Henrik Knudsen | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:15.78 | 2:33.23 | |||||
7 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.74 | 2:36.02 | |||||
8 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:15.06 | 2:36.92 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:59.64 2001-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Anette Hansen | 1988 | Swim Team Esbjerg | 1:08.38 | 2:19.92 | |||||
2 | Jannie Krog | 1986 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:15.66 | 2:41.89 | |||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:59.64 2001-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 1:02.95 | 2:10.31 | |||||
2 | Monica W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 1:07.04 | 2:14.54 | |||||
3 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.71 | 2:19.81 | |||||
4 | Tonje Vassbø | 1990 | Ålgård Svømmeklubb | 1:30.63 | 3:13.72 | |||||
- | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:59.64 2001-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:05.56 | 2:14.29 | |||||
2 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Landskrona Simsällskap | 1:06.50 | 2:18.87 | |||||
3 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.83 | 2:19.14 | |||||
4 | Signe Wikstrøm | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.05 | 2:19.80 | |||||
5 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 1:09.93 | 2:24.97 | |||||
6 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.23 | 2:25.10 | |||||
7 | Hege Elisabeth Harestad | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:09.12 | 2:25.20 | |||||
8 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:11.02 | 2:25.82 | |||||
9 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:10.36 | 2:26.00 | |||||
10 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:12.22 | 2:26.27 | |||||
11 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:12.23 | 2:28.23 | |||||
12 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.76 | 2:28.67 | |||||
13 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:12.41 | 2:30.04 | |||||
14 | Cecilie Bak | 1992 | Svømmeklubben Nord | 1:14.41 | 2:32.80 | |||||
15 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 1:13.26 | 2:33.01 | |||||
16 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 2:33.45 | ||||||
17 | Signe Aarthun Lootz | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:14.45 | 2:34.87 | |||||
18 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:17.89 | 2:36.17 | |||||
19 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.11 | 2:37.14 | |||||
20 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:15.93 | 2:38.13 | |||||
21 | Maria Bergfjord | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:15.29 | 2:38.24 | |||||
22 | Diana D. Johansen | 1992 | Odder IGF | 46.43 | 2:38.46 | |||||
23 | Trine G. Kjeldgaard | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:18.23 | 2:39.60 | |||||
24 | Ingrid Ånderå | 1993 | Ålgård Svømmeklubb | 1:17.73 | 2:42.61 | |||||
25 | Vanesa Nagel | 1993 | Tg Heddesheim | 1:20.66 | 2:46.99 | |||||
26 | Siv Vuilliomenet | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:19.72 | 2:47.75 | |||||
27 | Sunniva M. Grønås | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 1:37.53 | 3:18.59 | |||||
28 | Erica Christensen | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 1:38.91 | 3:23.84 | |||||
- | Stine Juul Routhe | 1993 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:59.64 2001-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.91 | 2:20.35 | |||||
2 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 1:09.31 | 2:22.86 | |||||
3 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.51 | 2:25.20 | |||||
4 | Ingalill Urrang Naustvik | 1995 | Karmøy Svømmeklubb | 1:09.99 | 2:26.28 | |||||
5 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:10.99 | 2:26.65 | |||||
6 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:11.63 | 2:26.73 | |||||
7 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 1:11.92 | 2:29.35 | |||||
8 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:12.72 | 2:31.45 | |||||
9 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 1:15.66 | 2:34.40 | |||||
10 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.75 | 2:34.48 | |||||
11 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:16.60 | 2:35.68 | |||||
12 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.04 | 2:36.27 | |||||
13 | Julie Niklassen | 1995 | Lyseng IF | 1:16.19 | 2:37.89 | |||||
14 | Cecilie Dorph Lunau | 1994 | Kalundborg SK | 1:18.12 | 2:41.23 | |||||
15 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.63 | 2:43.64 | |||||
16 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:19.98 | 2:45.55 | |||||
17 | Maria Bodin | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.16 | 2:48.02 | |||||
18 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 1:23.10 | 2:50.11 | |||||
19 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.03 | 2:51.28 | |||||
20 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:23.32 | 2:54.90 | |||||
21 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:24.01 | 2:55.32 | |||||
22 | Silje S. Undheim | 1994 | Ålgård Svømmeklubb | 1:24.07 | 2:55.67 | |||||
23 | Ronja Gulseth | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:26.13 | 2:56.55 | |||||
24 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:26.53 | 3:02.20 | |||||
25 | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:32.98 | 3:10.86 | |||||
26 | Bettina Sandstøl | 1994 | Ålgård Svømmeklubb | 1:32.70 | 3:12.27 | |||||
27 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:33.72 | 3:14.52 | |||||
- | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:59.64 2001-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:15.97 | 2:33.90 | |||||
2 | Ingeborg Jørmeland | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:15.97 | 2:37.41 | |||||
3 | Trine Dahl Kristensen | 1996 | IHF Svømning | 2:45.33 | ||||||
4 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:23.41 | 2:50.23 | |||||
5 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.32 | 2:50.70 | |||||
6 | Lotte Stang Aune | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:24.50 | 2:53.58 | |||||
7 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 1:29.72 | 2:58.73 | |||||
8 | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:25.54 | 3:00.89 | |||||
9 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:31.53 | 3:13.67 | |||||
10 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 3:21.01 | ||||||
11 | Helena Ryel Sandlyng Jaco | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:38.39 | 3:21.35 | |||||
12 | Anna Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:44.38 | 3:30.85 | |||||
13 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:44.17 | 3:34.13 | |||||
14 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:42.45 | 3:35.55 | |||||
15 | Katrine Brandt Alsner | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:47.78 | 3:35.89 | |||||
16 | Nina J Nielsen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:48.63 | 3:45.63 | |||||
- | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:12 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:59.64 2001-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 1:02.06 | 2:08.36 | |||||
2 | Monica W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 1:05.46 | 2:15.25 | |||||
3 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.85 | 2:18.20 | |||||
4 | Tonje Vassbø | 1990 | Ålgård Svømmeklubb | 3:09.90 | 3:09.90 | |||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:59.64 2001-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:05.55 | 2:14.12 | |||||
2 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.21 | 2:14.53 | |||||
3 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.82 | 2:19.55 | |||||
4 | Signe Wikstrøm | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.44 | 2:19.97 | |||||
5 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 1:09.04 | 2:21.37 | |||||
6 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.69 | 2:25.93 | |||||
7 | Hege Elisabeth Harestad | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:09.26 | 2:26.43 | |||||
- | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 1:48.86 2001-07-25 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 1:52.08 1995-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 57.98 | 1:59.59 | |||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.09 | 2:03.48 | |||||
3 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 59.76 | 2:03.79 | |||||
4 | Henning Skare Pryde | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:00.97 | 2:05.50 | |||||
5 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.76 | 2:07.57 | |||||
6 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.97 | 2:08.93 | |||||
7 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 1:04.01 | 2:10.03 | |||||
8 | Simon Skærbæk | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.45 | 2:10.29 | |||||
9 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:03.05 | 2:10.44 | |||||
10 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:03.63 | 2:11.65 | |||||
11 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:03.76 | 2:11.76 | |||||
12 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:03.62 | 2:11.91 | |||||
13 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.88 | 2:12.03 | |||||
14 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:03.78 | 2:12.54 | |||||
15 | Kristian Evensen | 1990 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:04.01 | 2:12.73 | |||||
16 | Andreas Rosendahl | 1990 | IHF Svømning | 1:04.73 | 2:15.64 | |||||
17 | Kjetil Berg | 1991 | Vennesla Svømmeklubb | 1:05.49 | 2:15.94 | |||||
18 | Rudi Reinholt | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.96 | 2:15.96 | |||||
19 | Kasper Frank Larsen | 1990 | Svømmeklubben Nord | 1:01.08 | 2:16.54 | |||||
20 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:05.11 | 2:17.71 | |||||
21 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:09.00 | 2:18.98 | |||||
22 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 1:06.61 | 2:19.65 | |||||
23 | Håkon Andersen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:05.88 | 2:19.69 | |||||
24 | Christian T. Thomsen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 1:06.52 | 2:19.83 | |||||
25 | Sondre Thygesen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:07.12 | 2:19.92 | |||||
26 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:12.75 | 2:23.91 | |||||
27 | Max Hørdum | 1992 | Svømmeklubben Nord | 1:08.78 | 2:23.97 | |||||
28 | Øyvind Holtskog | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:10.24 | 2:24.05 | |||||
29 | Glenn Skjæveland | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 1:08.40 | 2:25.38 | |||||
30 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.99 | 2:25.90 | |||||
31 | Christian Nikolaisen Juvi | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:06.53 | 2:26.30 | |||||
32 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.61 | 2:26.62 | |||||
33 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:11.42 | 2:26.65 | |||||
34 | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:09.68 | 2:26.69 | |||||
35 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.85 | 2:26.80 | |||||
36 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.37 | 2:28.88 | |||||
37 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:13.09 | 2:29.24 | |||||
38 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:13.24 | 2:30.49 | |||||
39 | Alexander Schultz | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:10.95 | 2:32.81 | |||||
40 | Robin Svensson | 1994 | Landskrona Simsällskap | 1:13.52 | 2:32.97 | |||||
41 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:12.77 | 2:33.82 | |||||
42 | Trond Vasslag | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:14.07 | 2:34.83 | |||||
43 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:12.41 | 2:35.58 | |||||
44 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 1:17.58 | 2:38.19 | |||||
45 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 1:17.24 | 2:39.86 | |||||
46 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 2:41.37 | 2:41.37 | |||||
47 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 1:19.15 | 2:41.76 | |||||
48 | Anders Lindanger | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:17.39 | 2:43.74 | |||||
49 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:19.05 | 2:44.17 | |||||
50 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:21.28 | 2:45.74 | |||||
51 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:21.52 | 2:46.64 | |||||
52 | Rasmus Frydekær Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:21.99 | 2:47.64 | |||||
53 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:21.04 | 2:47.68 | |||||
54 | Emil Rosendahl | 1994 | IHF Svømning | 1:18.07 | 2:48.66 | |||||
55 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.18 | 2:50.83 | |||||
56 | Jesper Jensen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 1:24.26 | 2:51.91 | |||||
57 | Frederik Horup | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:25.65 | 2:52.38 | |||||
58 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | IHF Svømning | 1:24.72 | 2:53.44 | |||||
59 | Olav Ravndal Skjølingstad | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:22.77 | 2:55.70 | |||||
60 | Sondre Møll | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:26.38 | 2:56.01 | |||||
61 | Hoby Adrian | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:22.23 | 2:56.50 | |||||
62 | Rasmus Mouritsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 1:26.35 | 2:58.28 | |||||
63 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:23.90 | 3:00.64 | |||||
64 | Filip Byberg | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:22.76 | 3:01.24 | |||||
65 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:31.94 | 3:10.99 | |||||
66 | Vetle Håland | 1995 | Stavanger Svømme Club | 3:16.62 | 3:16.62 | |||||
67 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:37.10 | 3:20.77 | |||||
68 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:35.08 | 3:25.56 | |||||
69 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:39.73 | 3:29.57 | |||||
70 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:43.18 | 3:29.63 | |||||
71 | Alexander Rohde | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:40.37 | 3:29.66 | |||||
72 | Stefan Jensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 3:35.78 | ||||||
73 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:42.27 | 3:37.75 | |||||
74 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:45.22 | 3:42.64 | |||||
75 | Simon Lohse Gjermandsen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:46.30 | 3:44.79 | |||||
76 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:59.24 | 4:02.14 | |||||
- | Jesper Lagoni | 1992 | Lyseng IF | DNS | ||||||
- | Anders Søgaard | 1992 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:21 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 1:48.86 2001-07-25 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 1:52.08 1995-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 57.58 | 1:59.23 | |||||
2 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 59.61 | 2:03.53 | |||||
3 | Simon Skærbæk | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.85 | 2:07.15 | |||||
4 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.98 | 2:07.28 | |||||
5 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:03.84 | 2:10.31 | |||||
6 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.15 | 2:10.33 | |||||
7 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:05.30 | 2:14.38 | |||||
- | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 1:48.86 2001-07-25 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 1:52.08 1995-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 57.72 | 1:59.58 | |||||
2 | Henning Skare Pryde | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:01.57 | 2:05.92 | |||||
3 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:02.41 | 2:09.51 | |||||
4 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 1:02.62 | 2:09.65 | |||||
5 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:04.50 | 2:13.55 | |||||
6 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:05.00 | 2:16.37 | |||||
7 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:07.79 | 2:17.02 | |||||
8 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:06.12 | 2:19.64 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:28.68 2007-07-09 |
Dansk Rekord Junior: Carina Jensen (1986) 2:38.44 2002-05-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Linn Hege Laudal | 1989 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:25.41 | 3:00.19 | |||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:28.68 2007-07-09 |
Dansk Rekord Junior: Carina Jensen (1986) 2:38.44 2002-05-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 1:25.46 | 2:55.20 | |||||
2 | Hilde Kringlen | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:26.36 | 2:59.09 | |||||
3 | Malene Koktved | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:33.84 | 3:08.11 | |||||
4 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 1:31.37 | 3:08.74 | |||||
- | Louise Nørkjær | 1991 | Lyseng IF | DNS | ||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:28.68 2007-07-09 |
Dansk Rekord Junior: Carina Jensen (1986) 2:38.44 2002-05-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.90 | 2:51.10 | |||||
2 | Siren Kristine Bergslid | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:25.81 | 2:59.17 | |||||
3 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:27.03 | 3:01.47 | |||||
4 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.90 | 3:03.16 | |||||
5 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:33.58 | 3:11.99 | |||||
6 | Inger Husveg | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:44.72 | 3:34.81 | |||||
7 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:50.63 | 3:48.31 | |||||
8 | Siv Vuilliomenet | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:51.65 | 3:51.80 | |||||
9 | Erica Christensen | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 1:54.31 | 3:56.15 | |||||
10 | Sunniva M. Grønås | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 1:55.74 | 3:57.65 | |||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:28.68 2007-07-09 |
Dansk Rekord Junior: Carina Jensen (1986) 2:38.44 2002-05-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.52 | 2:52.25 | |||||
2 | Kristine M. Pedersen | 1994 | Farsund Svømmeklubb | 1:24.88 | 2:56.95 | |||||
3 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 1:27.73 | 3:01.65 | |||||
4 | Ingalill Urrang Naustvik | 1995 | Karmøy Svømmeklubb | 1:30.60 | 3:05.22 | |||||
5 | Maren Lootz Aarthun | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:30.76 | 3:10.29 | |||||
6 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:32.59 | 3:10.65 | |||||
7 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 1:32.08 | 3:11.86 | |||||
8 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:33.43 | 3:15.37 | |||||
9 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:34.46 | 3:17.11 | |||||
10 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:36.08 | 3:20.97 | |||||
11 | Silje Nærland | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:32.67 | 3:21.10 | |||||
12 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:39.26 | 3:21.94 | |||||
13 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:39.17 | 3:26.02 | |||||
14 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:40.28 | 3:27.77 | |||||
15 | Helene Franz Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:46.75 | 3:37.58 | |||||
16 | Anne V Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:47.32 | 3:38.59 | |||||
17 | Silje S. Undheim | 1994 | Ålgård Svømmeklubb | 1:45.09 | 3:38.91 | |||||
18 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:48.45 | 3:43.11 | |||||
19 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:47.92 | 3:44.68 | |||||
20 | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:48.05 | 3:44.72 | |||||
21 | Bettina Sandstøl | 1994 | Ålgård Svømmeklubb | 1:54.29 | 3:51.94 | |||||
22 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:55.56 | 3:57.30 | |||||
23 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 1:57.44 | 4:11.34 | |||||
- | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:35.81 | 3:19.36 | EXTRA | ||||
- | Emilie Christensen | 1994 | Swim Team Esbjerg | DNS | ||||||
- | Maria Bodin | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:28.68 2007-07-09 |
Dansk Rekord Junior: Carina Jensen (1986) 2:38.44 2002-05-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 1:37.22 | 3:22.65 | |||||
2 | Ane Lee Johansen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:40.51 | 3:24.66 | |||||
3 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:39.97 | 3:25.93 | |||||
4 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 1:40.51 | 3:29.03 | |||||
5 | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:49.50 | 3:46.87 | |||||
6 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:49.31 | 3:46.94 | |||||
7 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:54.28 | 3:54.48 | |||||
8 | Katja Grønning Kronborg | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:02.77 | 4:14.50 | |||||
9 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 2:06.61 | 4:22.22 | |||||
10 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:09.78 | 4:27.29 | |||||
- | Karoline Bergfjord | 1996 | Stavanger Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:28.68 2007-07-09 |
Dansk Rekord Junior: Carina Jensen (1986) 2:38.44 2002-05-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 1:22.18 | 2:51.98 | |||||
2 | Linn Hege Laudal | 1989 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:24.60 | 3:00.37 | |||||
3 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 1:30.12 | 3:06.10 | |||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:28.68 2007-07-09 |
Dansk Rekord Junior: Carina Jensen (1986) 2:38.44 2002-05-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.68 | 2:48.33 | |||||
2 | Kristine M. Pedersen | 1994 | Farsund Svømmeklubb | 1:24.73 | 2:56.78 | |||||
3 | Siren Kristine Bergslid | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:25.52 | 2:58.04 | |||||
4 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 1:26.17 | 2:58.27 | |||||
5 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:29.39 | 3:05.03 | |||||
6 | Ingalill Urrang Naustvik | 1995 | Karmøy Svømmeklubb | 1:29.73 | 3:05.56 | |||||
7 | Maren Lootz Aarthun | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:31.34 | 3:07.63 | |||||
8 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:31.73 | 3:10.37 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:12.83 2008-03-20 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.40 | 2:39.69 | |||||
2 | Benjamin Günther | 1989 | Tg Heddesheim | 1:21.16 | 2:52.90 | |||||
3 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:25.40 | 2:56.58 | |||||
4 | Dan Pedersen | 1978 | Svømmeklubben Nord | 1:36.34 | 3:19.35 | |||||
- | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:12.83 2008-03-20 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Kenneth Bo Nielsen | 1991 | Ringsted Svømme Klub | 1:17.67 | 2:39.01 | |||||
2 | Nicolai Degn Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 1:18.81 | 2:42.95 | |||||
3 | Erik Vassøy Olsen | 1991 | Stavanger Svømme Club | 1:17.35 | 2:44.25 | |||||
4 | Søren Mikkelsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:26.13 | 2:59.75 | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:12.83 2008-03-20 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Hans Bratland Østerdal | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:14.55 | 2:41.02 | |||||
2 | Andreas M. Pedersen | 1992 | Farsund Svømmeklubb | 1:18.19 | 2:42.15 | |||||
3 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 1:18.99 | 2:44.48 | |||||
4 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.23 | 2:56.71 | |||||
5 | Glenn Skjæveland | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 1:25.03 | 2:57.95 | |||||
6 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:27.75 | 3:03.62 | |||||
7 | Christian Thor | 1992 | IHF Svømning | 1:30.56 | 3:10.41 | |||||
8 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:39.39 | 3:31.08 | |||||
- | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | DNS | ||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:12.83 2008-03-20 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Nilson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:43.97 | 3:35.62 | |||||
2 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:47.93 | 3:42.38 | |||||
3 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:52.72 | 3:49.38 | |||||
4 | Simon Lohse Gjermandsen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:56.30 | 3:52.05 | |||||
5 | Alexander Rohde | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 2:02.47 | 4:14.73 | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:12.83 2008-03-20 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 1:48.62 | 3:42.75 | |||||
2 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:48.86 | 3:48.91 | |||||
3 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:56.32 | 3:56.50 | |||||
4 | Nicolas Heimerl | 1997 | Tg Heddesheim | 1:54.29 | 3:58.30 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:01 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:12.83 2008-03-20 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Kenneth Bo Nielsen | 1991 | Ringsted Svømme Klub | 1:17.36 | 2:36.16 | |||||
2 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.86 | 2:36.66 | |||||
3 | Erik Vassøy Olsen | 1991 | Stavanger Svømme Club | 1:20.66 | 2:47.68 | |||||
4 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:25.06 | 2:56.64 | |||||
5 | Søren Mikkelsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:25.44 | 2:59.89 | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:12.83 2008-03-20 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Hans Bratland Østerdal | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:15.85 | 2:38.98 | |||||
2 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 1:17.28 | 2:41.31 | |||||
3 | Andreas M. Pedersen | 1992 | Farsund Svømmeklubb | 1:19.47 | 2:44.92 | |||||
4 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.78 | 2:54.31 | |||||
5 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:24.29 | 2:54.39 | |||||
6 | Glenn Skjæveland | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 1:23.60 | 2:57.54 | |||||
7 | Christian Thor | 1992 | IHF Svømning | 1:31.73 | 3:12.30 | |||||
8 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:37.83 | 3:27.87 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 21, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:42.87 2007-06-16 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 4:58.43 1988-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 1:12.97 | 2:37.54 | 4:08.21 | 5:23.61 | |||
2 | Kristine Olander Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 1:15.13 | 2:37.95 | 4:17.92 | 5:34.54 | |||
3 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 1:21.70 | 2:50.34 | 4:22.16 | 5:39.93 | |||
4 | Caroline Marki Mork | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:17.16 | 2:48.04 | 4:25.88 | 5:41.35 | |||
5 | Signe Wikstrøm | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:21.65 | 2:50.76 | 4:30.17 | 5:43.53 | |||
6 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.87 | 2:47.02 | 4:31.63 | 5:47.99 | |||
7 | Ane Nygård | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:19.28 | 2:52.32 | 5:49.26 | 5:49.26 | |||
8 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:27.01 | 2:58.22 | 4:43.20 | 6:00.43 | |||
9 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.65 | 3:07.57 | 4:45.42 | 6:09.01 | |||
10 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:29.42 | 3:04.75 | 4:50.86 | 6:10.83 | |||
11 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 1:27.51 | 3:07.39 | 4:54.71 | 6:16.27 | |||
12 | Charlotte Dybdahl | 1994 | Lyseng IF | 1:34.72 | 3:09.48 | 5:01.20 | 6:26.47 | |||
13 | Julie Niklassen | 1995 | Lyseng IF | 3:17.81 | 5:03.98 | 6:26.83 | ||||
14 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:29.37 | 3:09.44 | 5:01.54 | 6:30.09 | |||
15 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 1:33.38 | 3:14.43 | 5:04.70 | 6:31.38 | |||
16 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 1:35.78 | 3:20.09 | 5:11.18 | 6:32.78 | |||
17 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:36.59 | 3:13.64 | 5:06.55 | 6:35.43 | |||
18 | Kristina J. Frederiksen | 1995 | Lyseng IF | 1:40.35 | 3:14.19 | 5:09.70 | 6:35.73 | |||
19 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:40.22 | 3:21.72 | 5:20.55 | 6:47.33 | |||
- | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:15 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 22, 400m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 4:20.98 2002-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 1:04.45 | 2:24.59 | 3:49.24 | 4:52.91 | |||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.42 | 2:20.28 | 3:50.34 | 4:55.91 | |||
3 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.17 | 2:31.91 | 4:01.70 | 5:09.09 | |||
4 | Andreas M. Pedersen | 1992 | Farsund Svømmeklubb | 1:15.92 | 2:43.49 | 4:12.09 | 5:22.25 | |||
5 | Fredrik Knutsen Hegdal | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:10.07 | 2:37.98 | 4:15.59 | 5:23.77 | |||
6 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.63 | 2:37.39 | 4:12.81 | 5:23.82 | |||
7 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 1:09.58 | 2:40.13 | 4:11.53 | 5:24.31 | |||
8 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:12.26 | 2:43.63 | 4:21.16 | 5:33.45 | |||
9 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:28.55 | 3:01.64 | 4:40.87 | 6:04.83 | |||
10 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:18.62 | 3:00.28 | 4:48.01 | 6:07.23 | |||
11 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:29.00 | 3:06.27 | 4:49.23 | 6:09.14 | |||
12 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 1:37.15 | 5:04.92 | 6:23.62 | ||||
13 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:36.47 | 3:11.64 | 5:04.24 | 6:23.92 | |||
14 | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:31.04 | 3:11.16 | 5:22.90 | 6:46.67 | |||
15 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:45.45 | 3:22.47 | 5:33.57 | 7:00.81 | |||
16 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 1:38.93 | 3:27.19 | 5:32.13 | 7:03.83 | |||
17 | Marcus Nilson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 2:02.06 | 4:10.14 | 6:09.99 | 8:02.34 | |||
- | Andreas Rosendahl | 1990 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:31 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:10.38 2008-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:15.26 2004-07-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 1:04.10 | 2:14.40 | 3:25.57 | 4:33.96 | |||
2 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.70 | 2:19.01 | 3:31.31 | 4:43.47 | |||
3 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.50 | 2:19.58 | 3:34.41 | 4:46.00 | |||
4 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.73 | 2:24.25 | 3:40.23 | 4:55.21 | |||
5 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.91 | 2:26.35 | 3:42.50 | 4:57.22 | |||
6 | Signe Wikstrøm | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.46 | 2:27.29 | 3:43.37 | 4:58.85 | |||
7 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:10.59 | 2:27.63 | 3:44.62 | 5:00.09 | |||
8 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.03 | 2:31.48 | 3:49.12 | 5:04.56 | |||
9 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:13.42 | 2:31.85 | 3:49.05 | 5:05.12 | |||
10 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:11.66 | 2:30.86 | 3:48.83 | 5:05.25 | |||
11 | Cecilie Bak | 1992 | Svømmeklubben Nord | 1:15.98 | 2:35.92 | 3:55.19 | 5:11.62 | |||
12 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:15.25 | 2:34.80 | 3:55.03 | 5:14.53 | |||
13 | Synnøve Fevang | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:12.72 | 2:33.37 | 3:54.47 | 5:14.67 | |||
14 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:13.45 | 2:34.71 | 3:56.36 | 5:15.94 | |||
15 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:15.66 | 2:38.45 | 4:02.45 | 5:19.80 | |||
16 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 1:17.47 | 2:39.53 | 4:01.51 | 5:20.44 | |||
17 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 1:17.67 | 2:40.18 | 4:02.37 | 5:22.18 | |||
18 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:18.78 | 2:41.73 | 4:04.44 | 5:22.75 | |||
19 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 1:15.12 | 2:38.72 | 4:03.03 | 5:25.70 | |||
20 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:17.95 | 2:40.66 | 4:03.45 | 5:27.93 | |||
21 | Ingeborg Jørmeland | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:16.26 | 2:39.54 | 4:04.44 | 5:29.57 | |||
22 | Maria Bergfjord | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:16.61 | 3:49.12 | 5:32.61 | ||||
23 | Julie Niklassen | 1995 | Lyseng IF | 1:18.62 | 2:44.38 | 4:09.40 | 5:34.04 | |||
24 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.36 | 2:47.06 | 4:14.38 | 5:38.40 | |||
25 | Kristina J. Frederiksen | 1995 | Lyseng IF | 1:20.72 | 2:47.74 | 4:14.87 | 5:40.38 | |||
26 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:22.66 | 2:52.65 | 4:23.56 | 5:52.99 | |||
27 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:22.60 | 2:52.89 | 4:24.83 | 5:53.07 | |||
28 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.32 | 2:55.20 | 4:27.48 | 5:53.68 | |||
29 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.16 | 2:57.18 | 4:27.99 | 5:58.23 | |||
30 | Trine Dahl Kristensen | 1996 | IHF Svømning | 1:24.50 | 2:56.90 | 4:31.22 | 6:01.06 | |||
31 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.33 | 2:58.43 | 4:32.79 | 6:03.51 | |||
32 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:27.34 | 3:02.69 | 4:38.11 | 6:11.58 | |||
33 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:26.07 | 3:02.65 | 4:39.72 | 6:17.52 | |||
34 | Ane Lee Johansen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:32.85 | 3:11.52 | 4:48.67 | 6:23.73 | |||
- | Maria Bodin | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:06 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Dansk Rekord Senior: Jon Rud (1986) 3:49.96 2008-03-18 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 3:56.02 1995-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 1:00.92 | 2:04.05 | 3:08.21 | 4:12.97 | |||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.07 | 2:05.74 | 3:11.11 | 4:15.43 | |||
3 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.94 | 2:08.06 | 3:15.24 | 4:23.07 | |||
4 | Henning Skare Pryde | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:04.32 | 2:13.68 | 3:23.08 | 4:30.72 | |||
5 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.16 | 2:14.13 | 3:24.70 | 4:32.24 | |||
6 | Kristian Evensen | 1990 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:05.55 | 2:16.26 | 3:27.17 | 4:36.15 | |||
7 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:04.45 | 2:16.70 | 3:28.71 | 4:38.76 | |||
8 | Simon Skærbæk | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.16 | 2:15.86 | 3:27.68 | 4:41.47 | |||
9 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.68 | 2:16.22 | 3:30.56 | 4:44.72 | |||
10 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:08.74 | 2:22.18 | 3:35.63 | 4:44.76 | |||
11 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:08.42 | 2:21.25 | 3:35.11 | 4:46.94 | |||
12 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.66 | 2:21.78 | 3:39.00 | 4:52.94 | |||
13 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:12.24 | 2:26.65 | 3:41.00 | 4:53.55 | |||
14 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:14.43 | 2:33.87 | 3:51.51 | 5:06.85 | |||
15 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:13.54 | 2:31.95 | 3:51.77 | 5:09.20 | |||
16 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.92 | 3:54.57 | 5:12.26 | 5:12.26 | |||
17 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 1:08.50 | 2:28.66 | 3:52.36 | 5:12.32 | |||
18 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:15.68 | 2:36.69 | 3:55.57 | 5:12.35 | |||
19 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.62 | 2:37.22 | 3:58.08 | 5:13.66 | |||
20 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.91 | 2:34.30 | 3:56.20 | 5:14.04 | |||
21 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 1:18.19 | 2:39.01 | 3:58.64 | 5:16.94 | |||
22 | Alf Martin Malmstrøm | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:12.42 | 2:32.72 | 3:57.84 | 5:19.55 | |||
23 | Christian Thor | 1992 | IHF Svømning | 1:12.30 | 2:35.43 | 4:01.22 | 5:27.59 | |||
24 | Trond Vasslag | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:15.37 | 2:39.48 | 4:06.34 | 5:30.87 | |||
25 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:21.61 | 2:49.52 | 4:14.91 | 5:39.58 | |||
26 | Anders Lindanger | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:17.57 | 2:46.62 | 4:18.45 | 5:47.99 | |||
27 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 1:23.08 | 2:54.52 | 4:26.24 | 5:53.80 | |||
28 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 1:23.50 | 2:56.72 | 4:30.99 | 5:58.29 | |||
29 | Hoby Adrian | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:25.00 | 3:03.14 | 4:46.59 | 6:24.68 | |||
30 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:28.37 | 3:09.00 | 4:52.34 | 6:28.13 | |||
31 | Marcus Nilson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 3:23.23 | 5:15.22 | 7:00.98 | ||||
32 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:38.51 | 3:32.86 | 5:25.15 | 7:04.63 | |||
33 | Alexander Rohde | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:42.38 | 3:38.63 | 5:28.98 | 7:17.85 | |||
- | Andreas Rosendahl | 1990 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 59.43 2000-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anette Hansen | 1988 | Swim Team Esbjerg | 1:09.40 | ||||||
2 | Sabrina Frese | 1989 | Tg Heddesheim | 1:13.15 | ||||||
3 | Jannie Krog | 1986 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:22.48 | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 59.43 2000-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Monica W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 1:08.72 | ||||||
2 | Malene Koktved | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:13.42 | ||||||
3 | Tonje Vassbø | 1990 | Ålgård Svømmeklubb | 1:43.64 | ||||||
- | Camilla Gaarsdal | 1991 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 59.43 2000-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.23 | ||||||
2 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:09.87 | ||||||
3 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Landskrona Simsällskap | 1:11.76 | ||||||
4 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:12.66 | ||||||
5 | Caroline Marki Mork | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:13.61 | ||||||
6 | Karoline Eriksen | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:14.66 | ||||||
7 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:17.25 | ||||||
8 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:27.33 | ||||||
9 | Inger Husveg | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:27.39 | ||||||
10 | Ingrid Ånderå | 1993 | Ålgård Svømmeklubb | 1:28.75 | ||||||
11 | Siv Vuilliomenet | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:36.03 | ||||||
- | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | DNF | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 59.43 2000-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.28 | ||||||
2 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 1:13.95 | ||||||
3 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 1:17.03 | ||||||
4 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:17.66 | ||||||
5 | Ane Nygård | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:19.75 | ||||||
6 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.00 | ||||||
7 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 1:24.20 | ||||||
8 | Matilde Breth Petersen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:24.91 | ||||||
9 | Ronja Gulseth | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:25.12 | ||||||
10 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 1:27.86 | ||||||
11 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.31 | ||||||
12 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:31.05 | ||||||
13 | Line Bundgaard | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:38.32 | ||||||
14 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:47.40 | ||||||
- | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:37.86 | EXTRA | |||||
- | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Maria Bodin | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 59.43 2000-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Knutsen Hegdal | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:17.51 | ||||||
2 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 1:30.61 | ||||||
3 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:32.81 | ||||||
4 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:37.01 | ||||||
5 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 1:45.25 | ||||||
6 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:53.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 15:22 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 59.43 2000-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Monica W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 1:06.43 | ||||||
2 | Anette Hansen | 1988 | Swim Team Esbjerg | 1:07.78 | ||||||
3 | Malene Koktved | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:14.37 | ||||||
- | Tonje Vassbø | 1990 | Ålgård Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Jannie Krog | 1986 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 59.43 2000-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.56 | ||||||
2 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:09.28 | ||||||
3 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 1:09.74 | ||||||
4 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Landskrona Simsällskap | 1:11.27 | ||||||
5 | Caroline Marki Mork | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:12.53 | ||||||
6 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 1:12.56 | ||||||
7 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:12.99 | ||||||
8 | Karoline Eriksen | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:16.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 53.53 2007-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 1:03.20 | ||||||
2 | Benjamin Günther | 1989 | Tg Heddesheim | 1:03.42 | ||||||
3 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:03.89 | ||||||
4 | Rudi Reinholt | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.21 | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 53.53 2007-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 1:00.44 | ||||||
2 | Nicolai Degn Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.30 | ||||||
3 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.49 | ||||||
4 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.06 | ||||||
5 | Kjetil Berg | 1991 | Vennesla Svømmeklubb | 1:05.07 | ||||||
6 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:06.82 | ||||||
7 | Kristian Evensen | 1990 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:08.86 | ||||||
8 | Simon Skærbæk | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.66 | ||||||
9 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 1:11.33 | ||||||
- | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 53.53 2007-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.88 | ||||||
2 | Christian Nikolaisen Juvi | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:02.35 | ||||||
3 | Hans Bratland Østerdal | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:05.92 | ||||||
4 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:06.71 | ||||||
5 | Daniel Skauge | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:07.77 | ||||||
6 | Sondre Thygesen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:10.24 | ||||||
7 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.68 | ||||||
8 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.52 | ||||||
9 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:11.83 | ||||||
10 | Øyvind Holtskog | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:14.11 | ||||||
11 | Alexander Schultz | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:22.03 | ||||||
12 | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:27.22 | ||||||
- | Jesper Lagoni | 1992 | Lyseng IF | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 53.53 2007-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Fredrik Knutsen Hegdal | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:07.38 | ||||||
2 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:19.81 | ||||||
3 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:20.67 | ||||||
4 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:21.82 | ||||||
5 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:29.26 | ||||||
6 | Hoby Adrian | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:29.64 | ||||||
7 | Anders Lindanger | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:31.50 | ||||||
8 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:31.93 | ||||||
9 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 1:35.44 | ||||||
10 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:38.69 | ||||||
11 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | IHF Svømning | 1:57.60 | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 53.53 2007-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Mouritsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 1:43.90 | ||||||
2 | Nicolas Heimerl | 1997 | Tg Heddesheim | 1:44.34 | ||||||
3 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:56.69 | ||||||
4 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:05.17 | ||||||
- | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DSQ | afslut med 1 hånd | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 15:31 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 53.53 2007-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 59.49 | ||||||
2 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 1:01.35 | ||||||
3 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.70 | ||||||
4 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.01 | ||||||
5 | Nicolai Degn Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.65 | ||||||
6 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:05.01 | ||||||
7 | Kjetil Berg | 1991 | Vennesla Svømmeklubb | 1:07.92 | ||||||
- | Benjamin Günther | 1989 | Tg Heddesheim | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 53.53 2007-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 59.68 | ||||||
2 | Christian Nikolaisen Juvi | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:01.57 | ||||||
3 | Hans Bratland Østerdal | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:05.46 | ||||||
4 | Fredrik Knutsen Hegdal | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:06.21 | ||||||
5 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:06.79 | ||||||
6 | Daniel Skauge | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:08.20 | ||||||
7 | Sondre Thygesen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:10.32 | ||||||
8 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristine Olander Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 1:12.72 | ||||||
2 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 1:16.94 | ||||||
3 | Sabrina Frese | 1989 | Tg Heddesheim | 1:20.47 | ||||||
4 | Gitte Nautrup Pedersen | 1972 | IHF Svømning | 1:24.85 | ||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.48 | ||||||
2 | Ida Christine Lundevold | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:19.25 | ||||||
3 | Mia Nielsen | 1990 | Lyseng IF | 1:23.23 | ||||||
4 | Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 1:23.54 | ||||||
5 | Birgitte Alvestad | 1991 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:29.60 | ||||||
6 | Tonje Vassbø | 1990 | Ålgård Svømmeklubb | 1:39.97 | ||||||
- | Louise Nørkjær | 1991 | Lyseng IF | DNS | ||||||
- | Mathilde Renberg | 1991 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Aktiv ben v.vend 50m | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.99 | ||||||
2 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 1:13.33 | ||||||
3 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:15.04 | ||||||
4 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.88 | ||||||
5 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Landskrona Simsällskap | 1:17.19 | ||||||
6 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:17.21 | ||||||
7 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:17.38 | ||||||
8 | Signe Wikstrøm | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:20.41 | ||||||
9 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:21.03 | ||||||
10 | Trine G. Kjeldgaard | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:21.04 | ||||||
11 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:21.68 | ||||||
12 | Rebekka Andersen | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:22.13 | ||||||
13 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:22.72 | ||||||
14 | Emma Kaalund | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.71 | ||||||
15 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 1:24.87 | ||||||
16 | Louise K Esdar | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:25.03 | ||||||
17 | Ingrid Ånderå | 1993 | Ålgård Svømmeklubb | 1:29.71 | ||||||
18 | Siv Vuilliomenet | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:30.03 | ||||||
18 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.03 | ||||||
20 | Vanesa Nagel | 1993 | Tg Heddesheim | 1:35.36 | ||||||
21 | Sunniva M. Grønås | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 1:44.78 | ||||||
- | Erica Christensen | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | ej berør v. 50 m | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.59 | ||||||
2 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:16.80 | ||||||
3 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 1:17.77 | ||||||
4 | Erica Bergvall | 1995 | Landskrona Simsällskap | 1:20.51 | ||||||
5 | Charlotte Dybdahl | 1994 | Lyseng IF | 1:21.89 | ||||||
6 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:21.94 | ||||||
7 | Kristina J. Frederiksen | 1995 | Lyseng IF | 1:23.22 | ||||||
8 | Matilde Breth Petersen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:24.01 | ||||||
9 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:24.92 | ||||||
10 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:28.85 | ||||||
11 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:28.95 | ||||||
12 | Line Bundgaard | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:29.27 | ||||||
13 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:29.64 | ||||||
14 | Christine Egebjerg Jensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:30.59 | ||||||
15 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 1:31.18 | ||||||
16 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 1:31.85 | ||||||
16 | Silje S. Undheim | 1994 | Ålgård Svømmeklubb | 1:31.85 | ||||||
18 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:31.91 | ||||||
19 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:32.18 | ||||||
20 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:34.09 | ||||||
21 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:35.28 | ||||||
22 | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:35.59 | ||||||
23 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:37.20 | ||||||
24 | Solveig Vuilliomenet | 1994 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:38.00 | ||||||
25 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:38.17 | ||||||
26 | Bettina Sandstøl | 1994 | Ålgård Svømmeklubb | 1:40.27 | ||||||
27 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 1:43.91 | ||||||
- | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:21.02 | ||||||
2 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 1:21.47 | ||||||
3 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:26.05 | ||||||
4 | Lotte Stang Aune | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:30.59 | ||||||
5 | Ane Lee Johansen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:32.88 | ||||||
6 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:33.56 | ||||||
7 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 1:36.49 | ||||||
8 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 1:38.37 | ||||||
9 | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:38.55 | ||||||
10 | Anna Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:42.96 | ||||||
11 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:43.13 | ||||||
12 | Katja Grønning Kronborg | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:43.52 | ||||||
13 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 1:44.43 | ||||||
14 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 1:52.11 | ||||||
15 | Nina J Nielsen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:52.57 | ||||||
16 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:58.76 | ||||||
17 | Katrine Brandt Alsner | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:58.82 | ||||||
18 | Karoline Bergfjord | 1996 | Stavanger Svømme Club | 2:21.37 | ||||||
- | Sidsel Lorenzen | 1996 | IHF Svømning | 1:48.10 | EXTRA | |||||
- | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristine Olander Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 1:12.70 | ||||||
2 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.02 | ||||||
3 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 1:16.20 | ||||||
4 | Ida Christine Lundevold | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:18.78 | ||||||
5 | Gitte Nautrup Pedersen | 1972 | IHF Svømning | 1:26.61 | ||||||
- | Tonje Vassbø | 1990 | Ålgård Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Birgitte Alvestad | 1991 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DNS | ||||||
- | Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.54 | ||||||
2 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 1:11.18 | ||||||
3 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:14.81 | ||||||
4 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Landskrona Simsällskap | 1:15.61 | ||||||
5 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.01 | ||||||
6 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:17.82 | ||||||
7 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:17.84 | ||||||
8 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 56.40 2008-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 57.25 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:10.96 | ||||||
2 | Mads Hjort | 1986 | Svømmeklubben Tempo | 1:17.11 | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 56.40 2008-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 57.25 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.51 | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 56.40 2008-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 57.25 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jørn Nygård | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:07.10 | ||||||
2 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:07.41 | ||||||
3 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 1:07.87 | ||||||
4 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:08.09 | ||||||
5 | Per Øystein Turøy | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:08.23 | ||||||
6 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:09.85 | ||||||
7 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.65 | ||||||
8 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.36 | ||||||
9 | Max Hørdum | 1992 | Svømmeklubben Nord | 1:13.52 | ||||||
10 | Håkon Andersen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:14.97 | ||||||
11 | Anton B. Pedersen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:16.95 | ||||||
12 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim | 1:20.22 | ||||||
13 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:23.73 | ||||||
14 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:25.28 | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 56.40 2008-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 57.25 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henrik Knudsen | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:10.97 | ||||||
2 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:13.65 | ||||||
3 | Alexander Marki Mork | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:16.74 | ||||||
4 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.84 | ||||||
5 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:19.22 | ||||||
6 | Simon Stoltenborg | 1995 | Landskrona Simsällskap | 1:19.28 | ||||||
7 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.68 | ||||||
8 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:24.23 | ||||||
9 | Hoby Adrian | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:25.81 | ||||||
10 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:26.09 | ||||||
11 | Jonas Helbo Beck | 1994 | AIA-Tranbjerg | 1:27.65 | ||||||
12 | Emil Rosendahl | 1994 | IHF Svømning | 1:27.81 | ||||||
13 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:28.22 | ||||||
14 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:30.05 | ||||||
15 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:31.76 | ||||||
16 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:37.73 | ||||||
17 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:38.06 | ||||||
18 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:38.10 | ||||||
19 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:42.22 | ||||||
20 | Simon Lohse Gjermandsen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:43.14 | ||||||
21 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:43.87 | ||||||
22 | Stefan Jensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:45.08 | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 56.40 2008-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 57.25 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 1:21.15 | ||||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:27.70 | ||||||
3 | Rasmus Mouritsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 1:32.11 | ||||||
4 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:36.42 | ||||||
5 | Jesper Jensen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 1:44.13 | ||||||
6 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:50.34 | ||||||
- | Frederik Horup | 1996 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Aktive benv.50m | |||||
- | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Afslut på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 56.40 2008-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 57.25 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:08.89 | ||||||
2 | Mads Hjort | 1986 | Svømmeklubben Tempo | 1:09.96 | ||||||
3 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.87 | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 56.40 2008-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 57.25 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:06.61 | ||||||
2 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:06.71 | ||||||
3 | Jørn Nygård | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:07.35 | ||||||
4 | Per Øystein Turøy | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:08.24 | ||||||
5 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 1:08.87 | ||||||
6 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:10.69 | ||||||
7 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:12.16 | ||||||
8 | Henrik Knudsen | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:13.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 29, 200m Medley Damer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:13.14 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:19.89 2000-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.17 | 2:40.09 | |||||
2 | Malene Koktved | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:19.75 | 2:40.58 | |||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:13.14 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:19.89 2000-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:16.12 | 2:35.64 | |||||
2 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:13.35 | 2:36.74 | |||||
3 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:21.77 | 2:47.87 | |||||
4 | Cecilie Bak | 1992 | Svømmeklubben Nord | 1:21.98 | 2:49.83 | |||||
5 | Siren Kristine Bergslid | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:24.21 | 2:50.13 | |||||
6 | Karoline Eriksen | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:18.90 | 2:51.25 | |||||
7 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:23.75 | 2:51.63 | |||||
8 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:24.22 | 2:52.42 | |||||
9 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:21.33 | 2:52.92 | |||||
10 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:23.63 | 2:53.64 | |||||
11 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:21.92 | 2:55.80 | |||||
12 | Maria Bergfjord | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:31.27 | 3:07.02 | |||||
13 | Vanesa Nagel | 1993 | Tg Heddesheim | 1:38.46 | 3:14.25 | |||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:13.14 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:19.89 2000-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.09 | 2:35.22 | |||||
2 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.99 | 2:36.34 | |||||
3 | Ingalill Urrang Naustvik | 1995 | Karmøy Svømmeklubb | 1:19.62 | 2:41.49 | |||||
4 | Kristine M. Pedersen | 1994 | Farsund Svømmeklubb | 1:21.96 | 2:44.25 | |||||
5 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:20.32 | 2:48.76 | |||||
6 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.47 | 2:54.18 | |||||
7 | Charlotte Dybdahl | 1994 | Lyseng IF | 1:28.23 | 3:02.33 | |||||
8 | Julie Niklassen | 1995 | Lyseng IF | 1:29.78 | 3:02.86 | |||||
9 | Matilde Breth Petersen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:24.09 | 3:03.14 | |||||
10 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 1:33.95 | 3:08.65 | |||||
11 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:39.44 | 3:10.48 | |||||
12 | Kristina J. Frederiksen | 1995 | Lyseng IF | 1:32.32 | 3:11.59 | |||||
13 | Line Bundgaard | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:33.69 | 3:15.24 | |||||
14 | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:43.28 | 3:23.98 | |||||
15 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:42.20 | 3:27.21 | |||||
16 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 1:56.43 | 3:47.74 | |||||
17 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:00.44 | 3:48.27 | |||||
- | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:40.85 | 3:18.01 | EXTRA | ||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:13.14 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:19.89 2000-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 1:28.91 | 3:01.14 | |||||
2 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:31.90 | 3:09.86 | |||||
3 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:33.46 | 3:11.40 | |||||
4 | Trine Dahl Kristensen | 1996 | IHF Svømning | 1:33.34 | 3:12.27 | |||||
5 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:35.21 | 3:15.66 | |||||
6 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:36.71 | 3:25.10 | |||||
7 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:48.62 | 3:38.20 | |||||
8 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:51.55 | 3:44.78 | |||||
9 | Helena Ryel Sandlyng Jaco | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:53.32 | 3:44.83 | |||||
10 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:59.69 | 3:57.86 | |||||
11 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:04.99 | 4:01.38 | |||||
12 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 4:04.69 | ||||||
- | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Afsl ryg på mav | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:13.14 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:19.89 2000-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.10 | 2:39.67 | |||||
2 | Malene Koktved | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:22.43 | 2:49.05 | |||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:13.14 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:19.89 2000-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 1:12.80 | 2:33.24 | |||||
2 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:13.49 | 2:34.37 | |||||
3 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 2:35.23 | ||||||
4 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.62 | 2:38.81 | |||||
5 | Kristine M. Pedersen | 1994 | Farsund Svømmeklubb | 1:20.39 | 2:44.13 | |||||
6 | Cecilie Bak | 1992 | Svømmeklubben Nord | 1:20.88 | 2:44.34 | |||||
7 | Ingalill Urrang Naustvik | 1995 | Karmøy Svømmeklubb | 1:21.77 | 2:45.46 | |||||
8 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:21.27 | 2:51.01 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 2:02.26 2003-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Svendsen (1990) 2:07.79 2007-07-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.50 | 2:21.05 | |||||
2 | Benjamin Günther | 1989 | Tg Heddesheim | 1:09.80 | 2:26.73 | |||||
3 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.15 | 2:30.97 | |||||
4 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.25 | 2:32.17 | |||||
5 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:10.17 | 2:32.53 | |||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 2:02.26 2003-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Svendsen (1990) 2:07.79 2007-07-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 1:07.04 | 2:19.89 | |||||
2 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.90 | 2:28.06 | |||||
3 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 1:09.78 | 2:28.90 | |||||
4 | Kasper Frank Larsen | 1990 | Svømmeklubben Nord | 1:13.79 | 2:34.29 | |||||
5 | Andreas Rosendahl | 1990 | IHF Svømning | 1:15.36 | 2:36.80 | |||||
6 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.27 | 2:44.43 | |||||
- | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 2:02.26 2003-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Svendsen (1990) 2:07.79 2007-07-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.18 | 2:24.84 | |||||
2 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:08.94 | 2:27.31 | |||||
3 | Hans Bratland Østerdal | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:11.39 | 2:28.70 | |||||
4 | Andreas M. Pedersen | 1992 | Farsund Svømmeklubb | 1:14.54 | 2:28.73 | |||||
5 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:13.10 | 2:34.67 | |||||
6 | Sondre Thygesen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:13.74 | 2:36.16 | |||||
7 | Daniel Skauge | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:12.35 | 2:38.02 | |||||
8 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:15.12 | 2:39.30 | |||||
9 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:17.75 | 2:47.22 | |||||
10 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim | 1:23.53 | 2:49.65 | |||||
- | Jesper Lagoni | 1992 | Lyseng IF | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 2:02.26 2003-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Svendsen (1990) 2:07.79 2007-07-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.85 | 2:50.84 | |||||
2 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:24.46 | 2:51.46 | |||||
3 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 1:33.01 | 3:02.56 | |||||
4 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.72 | 3:10.32 | |||||
5 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 1:35.12 | 3:10.36 | |||||
6 | Olav Ravndal Skjølingstad | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:32.68 | 3:11.52 | |||||
7 | Emil Rosendahl | 1994 | IHF Svømning | 1:30.55 | 3:13.40 | |||||
8 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:45.82 | 3:23.39 | |||||
9 | Marcus Nilson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:46.41 | 3:36.51 | |||||
10 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | IHF Svømning | 1:50.94 | 3:40.73 | |||||
11 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:46.50 | 3:42.39 | |||||
12 | Alexander Rohde | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 2:02.79 | 3:58.88 | |||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 2:02.26 2003-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Svendsen (1990) 2:07.79 2007-07-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolas Heimerl | 1997 | Tg Heddesheim | 1:42.72 | 3:29.67 | |||||
2 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:43.39 | 3:39.52 | |||||
3 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:59.53 | 4:01.55 | |||||
4 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 2:00.86 | 4:02.57 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:49 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 2:02.26 2003-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Svendsen (1990) 2:07.79 2007-07-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.92 | 2:17.81 | |||||
2 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 2:19.46 | ||||||
3 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.58 | 2:22.54 | |||||
4 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 1:10.85 | 2:26.31 | |||||
5 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.70 | 2:28.77 | |||||
6 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:11.22 | 2:32.36 | |||||
7 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.55 | 2:38.88 | |||||
- | Benjamin Günther | 1989 | Tg Heddesheim | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 2:02.26 2003-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Svendsen (1990) 2:07.79 2007-07-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.52 | 2:20.01 | |||||
2 | Hans Bratland Østerdal | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:09.66 | 2:24.10 | |||||
3 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:06.51 | 2:24.44 | |||||
4 | Andreas M. Pedersen | 1992 | Farsund Svømmeklubb | 1:15.29 | 2:29.51 | |||||
5 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:15.59 | 2:36.21 | |||||
6 | Sondre Thygesen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:15.36 | 2:36.70 | |||||
7 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:14.83 | 2:36.88 | |||||
8 | Daniel Skauge | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:13.74 | 2:38.50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:09.50 2004-05-11 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:12.95 2005-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linn Hege Laudal | 1989 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:24.07 | ||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:09.50 2004-05-11 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:12.95 2005-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hilde Kringlen | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:23.02 | ||||||
2 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.14 | ||||||
- | Louise Nørkjær | 1991 | Lyseng IF | DNS | ||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:09.50 2004-05-11 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:12.95 2005-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:22.23 | ||||||
2 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.54 | ||||||
3 | Siren Kristine Bergslid | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:24.41 | ||||||
4 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:26.19 | ||||||
5 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:31.79 | ||||||
6 | Signe Aarthun Lootz | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:32.02 | ||||||
7 | Stine Juul Routhe | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:45.00 | ||||||
8 | Mathilde Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:47.06 | ||||||
- | Inger Husveg | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DNS | ||||||
- | Siv Vuilliomenet | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DNS | ||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:09.50 2004-05-11 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:12.95 2005-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.04 | ||||||
2 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 1:23.77 | ||||||
3 | Ingalill Urrang Naustvik | 1995 | Karmøy Svømmeklubb | 1:24.15 | ||||||
4 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 1:24.16 | ||||||
5 | Kristine M. Pedersen | 1994 | Farsund Svømmeklubb | 1:25.02 | ||||||
6 | Maren Lootz Aarthun | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:26.45 | ||||||
7 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 1:28.32 | ||||||
8 | Ane Nygård | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:28.97 | ||||||
9 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:30.48 | ||||||
10 | Silje Nærland | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:31.45 | ||||||
11 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:32.99 | ||||||
12 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:33.01 | ||||||
13 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:33.84 | ||||||
14 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:36.68 | ||||||
15 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:38.35 | ||||||
16 | Charlotte Dybdahl | 1994 | Lyseng IF | 1:38.81 | ||||||
17 | Maj Møller Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 1:43.04 | ||||||
18 | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:44.37 | ||||||
19 | Line Bundgaard | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:44.98 | ||||||
20 | Ruth Marieke de Vries | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:46.08 | ||||||
21 | Amalie B. Erfjord | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:46.21 | ||||||
22 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:46.86 | ||||||
23 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 1:48.85 | ||||||
24 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:49.20 | ||||||
25 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:54.46 | ||||||
26 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 1:59.12 | ||||||
- | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:32.22 | EXTRA | |||||
- | Solveig Vuilliomenet | 1994 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DNS | ||||||
- | Monica Avlesbug | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DNS | ||||||
- | Maria Bodin | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:09.50 2004-05-11 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:12.95 2005-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ane Lee Johansen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:36.17 | ||||||
2 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 1:37.71 | ||||||
3 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:39.13 | ||||||
4 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:40.91 | ||||||
5 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:47.30 | ||||||
6 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:47.39 | ||||||
7 | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:47.69 | ||||||
8 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:51.82 | ||||||
9 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:52.83 | ||||||
10 | Helena Ryel Sandlyng Jaco | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:58.12 | ||||||
11 | Katja Grønning Kronborg | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:00.04 | ||||||
12 | Emma Klitmæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:03.99 | ||||||
13 | Julie Martinsen | 1996 | Stavanger Svømme Club | 2:04.31 | ||||||
14 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 2:06.47 | ||||||
15 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 2:07.20 | ||||||
16 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:08.31 | ||||||
17 | Katrine Brandt Alsner | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 2:10.40 | ||||||
18 | Nina J Nielsen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:11.92 | ||||||
19 | Mathilde Thusgaard | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:12.85 | ||||||
20 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 2:20.90 | ||||||
- | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DNS | ||||||
- | Ena Kjær | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DNS | ||||||
- | Herdis Høyland | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:09.50 2004-05-11 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:12.95 2005-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.90 | ||||||
2 | Hilde Kringlen | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:22.93 | ||||||
3 | Linn Hege Laudal | 1989 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:23.42 | ||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:09.50 2004-05-11 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:12.95 2005-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.82 | ||||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:21.13 | ||||||
3 | Kristine M. Pedersen | 1994 | Farsund Svømmeklubb | 1:22.70 | ||||||
4 | Ingalill Urrang Naustvik | 1995 | Karmøy Svømmeklubb | 1:23.03 | ||||||
5 | Siren Kristine Bergslid | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:23.29 | ||||||
6 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.70 | ||||||
7 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 1:24.80 | ||||||
8 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 1:25.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.83 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.08 | ||||||
2 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.49 | ||||||
3 | Mattias von Ehrenheim | 1982 | Växjö Simsällskap | 1:14.91 | ||||||
4 | Benjamin Günther | 1989 | Tg Heddesheim | 1:17.56 | ||||||
5 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:25.33 | ||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.83 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kenneth Bo Nielsen | 1991 | Ringsted Svømme Klub | 1:12.45 | ||||||
2 | Nicolai Degn Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 1:14.05 | ||||||
3 | Erik Vassøy Olsen | 1991 | Stavanger Svømme Club | 1:17.41 | ||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.83 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 1:15.29 | ||||||
2 | Andreas M. Pedersen | 1992 | Farsund Svømmeklubb | 1:17.28 | ||||||
3 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:17.33 | ||||||
4 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:20.82 | ||||||
5 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.29 | ||||||
6 | Christian Thor | 1992 | IHF Svømning | 1:27.29 | ||||||
7 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim | 1:27.88 | ||||||
8 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:34.87 | ||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.83 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robin Svensson | 1994 | Landskrona Simsällskap | 1:24.76 | ||||||
2 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:25.70 | ||||||
3 | Alf Martin Malmstrøm | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:27.89 | ||||||
4 | Olav Ravndal Skjølingstad | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:34.02 | ||||||
5 | Jonas Helbo Beck | 1994 | AIA-Tranbjerg | 1:42.21 | ||||||
6 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:43.64 | ||||||
7 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:46.44 | ||||||
8 | Simon Lohse Gjermandsen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:46.71 | ||||||
9 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:46.94 | ||||||
10 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:49.40 | ||||||
11 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:55.46 | ||||||
12 | Alexander Rohde | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:58.97 | ||||||
13 | Vetle Håland | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:59.41 | ||||||
14 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 2:04.50 | ||||||
- | Hoby Adrian | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DNS | ||||||
- | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.83 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:48.38 | ||||||
2 | Filip Byberg | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:52.11 | ||||||
3 | Sondre Møll | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:56.54 | ||||||
4 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:01.89 | ||||||
- | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.83 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.42 | ||||||
2 | Kenneth Bo Nielsen | 1991 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.31 | ||||||
3 | Nicolai Degn Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.43 | ||||||
4 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.73 | ||||||
5 | Mattias von Ehrenheim | 1982 | Växjö Simsällskap | 1:14.85 | ||||||
6 | Erik Vassøy Olsen | 1991 | Stavanger Svømme Club | 1:17.78 | ||||||
7 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:23.02 | ||||||
- | Benjamin Günther | 1989 | Tg Heddesheim | DNS | ||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.83 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 1:14.91 | ||||||
2 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:14.97 | ||||||
3 | Andreas M. Pedersen | 1992 | Farsund Svømmeklubb | 1:16.18 | ||||||
4 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:21.10 | ||||||
5 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.15 | ||||||
6 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:24.47 | ||||||
7 | Christian Thor | 1992 | IHF Svømning | 1:24.71 | ||||||
8 | Robin Svensson | 1994 | Landskrona Simsällskap | 1:26.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anette Hansen | 1988 | Swim Team Esbjerg | 1:05.22 | ||||||
2 | Linn Hege Laudal | 1989 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:06.45 | ||||||
3 | Kristine Olander Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.94 | ||||||
4 | Sabrina Frese | 1989 | Tg Heddesheim | 1:10.65 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Jannie Krog | 1986 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:12.58 | ||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 1:00.42 | ||||||
2 | Monica W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 1:01.98 | ||||||
3 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.43 | ||||||
4 | Ida Christine Lundevold | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:10.46 | ||||||
5 | Mathilde Renberg | 1991 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.22 | ||||||
6 | Maria Nielsen | 1991 | Svømmeklubben Tempo | 1:12.74 | ||||||
- | Louise Nørkjær | 1991 | Lyseng IF | DNS | ||||||
- | Birgitte Alvestad | 1991 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DNS | ||||||
- | Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.72 | ||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.23 | ||||||
3 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:04.61 | ||||||
4 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Landskrona Simsällskap | 1:04.66 | ||||||
5 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:05.22 | ||||||
6 | Hege Elisabeth Harestad | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:05.50 | ||||||
7 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 1:06.22 | ||||||
8 | Caroline Marki Mork | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:07.08 | ||||||
9 | Signe Wikstrøm | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:07.09 | ||||||
10 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:07.15 | ||||||
11 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:07.36 | ||||||
12 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:07.68 | ||||||
12 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.68 | ||||||
14 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.52 | ||||||
15 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:09.84 | ||||||
16 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 1:10.15 | ||||||
17 | Rebekka Andersen | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:10.44 | ||||||
18 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:10.74 | ||||||
19 | Signe Aarthun Lootz | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:10.97 | ||||||
20 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:11.34 | ||||||
21 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.72 | ||||||
22 | Synnøve Fevang | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:11.84 | ||||||
23 | Trine G. Kjeldgaard | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:12.74 | ||||||
24 | Emma Kaalund | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:12.78 | ||||||
25 | Louise K Esdar | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:14.26 | ||||||
26 | Vanesa Nagel | 1993 | Tg Heddesheim | 1:15.29 | ||||||
27 | Ingrid N Hoel | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:16.36 | ||||||
28 | Stine Juul Routhe | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:18.49 | ||||||
- | Siv Vuilliomenet | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 1:05.57 | ||||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.41 | ||||||
3 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:07.68 | ||||||
4 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:07.92 | ||||||
5 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.98 | ||||||
6 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:08.24 | ||||||
7 | Kristine M. Pedersen | 1994 | Farsund Svømmeklubb | 1:08.28 | ||||||
8 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 1:08.87 | ||||||
9 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:09.89 | ||||||
10 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 1:10.11 | ||||||
11 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.30 | ||||||
12 | Julie Niklassen | 1995 | Lyseng IF | 1:10.74 | ||||||
13 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:11.39 | ||||||
14 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.71 | ||||||
15 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 1:12.58 | ||||||
16 | Erica Bergvall | 1995 | Landskrona Simsällskap | 1:12.68 | ||||||
17 | Christine Egebjerg Jensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:12.94 | ||||||
18 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:12.97 | ||||||
19 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.51 | ||||||
20 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:16.93 | ||||||
21 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.04 | ||||||
22 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:17.31 | ||||||
23 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 1:17.59 | ||||||
24 | Ronja Gulseth | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:20.34 | ||||||
25 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.45 | ||||||
26 | Silje Nærland | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:20.97 | ||||||
27 | Maj Møller Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 1:21.37 | ||||||
28 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:22.37 | ||||||
29 | Ruth Marieke de Vries | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:22.63 | ||||||
30 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:22.71 | ||||||
31 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.76 | ||||||
32 | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.71 | ||||||
33 | Amalie B. Erfjord | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:29.42 | ||||||
34 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:29.81 | ||||||
- | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Solveig Vuilliomenet | 1994 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DNS | ||||||
- | Monica Avlesbug | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DNS | ||||||
- | Maria Bodin | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Knutsen Hegdal | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:11.38 | ||||||
2 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:12.62 | ||||||
3 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:12.80 | ||||||
4 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:14.54 | ||||||
5 | Ingeborg Jørmeland | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:16.28 | ||||||
6 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.65 | ||||||
7 | Trine Dahl Kristensen | 1996 | IHF Svømning | 1:18.35 | ||||||
8 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.67 | ||||||
9 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:18.86 | ||||||
10 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 1:18.91 | ||||||
11 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 1:19.45 | ||||||
12 | Lotte Stang Aune | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:20.56 | ||||||
13 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:22.72 | ||||||
14 | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:23.65 | ||||||
15 | Ane Lee Johansen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:23.67 | ||||||
16 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:26.63 | ||||||
17 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.27 | ||||||
18 | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:28.31 | ||||||
19 | Katja Grønning Kronborg | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:29.35 | ||||||
20 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:32.23 | ||||||
21 | Helena Ryel Sandlyng Jaco | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:33.18 | ||||||
22 | Anna Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:33.23 | ||||||
23 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 1:33.88 | ||||||
24 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:34.51 | ||||||
25 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:35.72 | ||||||
26 | Katrine Brandt Alsner | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:40.80 | ||||||
27 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 1:41.57 | ||||||
28 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:44.26 | ||||||
29 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:45.93 | ||||||
30 | Emma Klitmæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:46.34 | ||||||
31 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:49.74 | ||||||
32 | Karoline Bergfjord | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:50.18 | ||||||
33 | Nina J Nielsen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:52.08 | ||||||
34 | Mathilde Thusgaard | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:01.44 | ||||||
- | Sidsel Lorenzen | 1996 | IHF Svømning | 1:29.28 | EXTRA | |||||
- | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Monica W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 59.33 | ||||||
2 | Cecilie W. Johannessen | 1990 | Karmøy Svømmeklubb | 1:00.26 | ||||||
3 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.15 | ||||||
4 | Anette Hansen | 1988 | Swim Team Esbjerg | 1:04.85 | ||||||
5 | Linn Hege Laudal | 1989 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:05.46 | ||||||
6 | Kristine Olander Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.56 | ||||||
7 | Ida Christine Lundevold | 1991 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:08.84 | ||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.39 | ||||||
2 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.74 | ||||||
3 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:03.84 | ||||||
4 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Landskrona Simsällskap | 1:04.46 | ||||||
5 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 1:04.94 | ||||||
6 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:05.58 | ||||||
7 | Hege Elisabeth Harestad | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:05.93 | ||||||
8 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:07.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 52.08 2006-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 55.73 | ||||||
2 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 57.90 | ||||||
3 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 1:00.80 | ||||||
4 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:01.89 | ||||||
5 | Mathias Andersen | 1987 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.56 | ||||||
- | Rudi Reinholt | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.60 | EXTRA | |||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 52.08 2006-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 55.18 | ||||||
2 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 56.79 | ||||||
3 | Kenneth Bo Nielsen | 1991 | Ringsted Svømme Klub | 57.01 | ||||||
4 | Simon Skærbæk | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 58.85 | ||||||
5 | Kjetil Berg | 1991 | Vennesla Svømmeklubb | 59.87 | ||||||
6 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.00 | ||||||
7 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:00.39 | ||||||
8 | Andreas Rosendahl | 1990 | IHF Svømning | 1:00.57 | ||||||
9 | Kristian Evensen | 1990 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:00.69 | ||||||
10 | Kasper Frank Larsen | 1990 | Svømmeklubben Nord | 1:00.96 | ||||||
11 | Christian T. Thomsen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 1:01.80 | ||||||
12 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.81 | ||||||
13 | Fredrik Berntsen | 1990 | Stavanger Svømme Club | 1:14.55 | ||||||
- | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 52.08 2006-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 56.40 | ||||||
2 | Jørn Nygård | 1992 | Stavanger Svømme Club | 57.99 | ||||||
3 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 59.21 | ||||||
4 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 59.55 | ||||||
5 | Henning Skare Pryde | 1992 | Stavanger Svømme Club | 59.79 | ||||||
6 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 59.94 | ||||||
7 | Per Øystein Turøy | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:00.21 | ||||||
8 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 1:00.27 | ||||||
9 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:00.72 | ||||||
10 | Håkon Andersen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:01.88 | ||||||
11 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:02.27 | ||||||
12 | Max Hørdum | 1992 | Svømmeklubben Nord | 1:02.64 | ||||||
13 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.73 | ||||||
14 | Sondre Thygesen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:02.83 | ||||||
15 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:02.93 | ||||||
16 | Anton B. Pedersen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:02.95 | ||||||
17 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.24 | ||||||
18 | Christian Nikolaisen Juvi | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:03.25 | ||||||
19 | Øyvind Holtskog | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:04.29 | ||||||
20 | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:04.51 | ||||||
21 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:05.42 | ||||||
22 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.75 | ||||||
23 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim | 1:06.35 | ||||||
24 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:06.69 | ||||||
25 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:07.53 | ||||||
26 | Alexander Schultz | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:08.17 | ||||||
27 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:08.26 | ||||||
28 | Christian Thor | 1992 | IHF Svømning | 1:09.04 | ||||||
29 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:09.98 | ||||||
30 | Remy Zakaria | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:22.10 | ||||||
- | Jesper Lagoni | 1992 | Lyseng IF | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 52.08 2006-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.34 | ||||||
2 | Alexander Marki Mork | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:05.14 | ||||||
3 | Fredrik Knutsen Hegdal | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:05.76 | ||||||
4 | Robin Svensson | 1994 | Landskrona Simsällskap | 1:06.83 | ||||||
5 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.39 | ||||||
6 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:07.58 | ||||||
7 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.33 | ||||||
8 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:09.23 | ||||||
9 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:09.25 | ||||||
10 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:09.80 | ||||||
11 | Trond Vasslag | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:11.49 | ||||||
12 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:11.58 | ||||||
13 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:13.99 | ||||||
14 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.13 | ||||||
15 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 1:14.56 | ||||||
16 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:14.90 | ||||||
17 | Emil Rosendahl | 1994 | IHF Svømning | 1:15.01 | ||||||
18 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:15.74 | ||||||
19 | Simon Stoltenborg | 1995 | Landskrona Simsällskap | 1:16.45 | ||||||
20 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:17.26 | ||||||
21 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:17.86 | ||||||
22 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | IHF Svømning | 1:18.99 | ||||||
23 | Jonas Helbo Beck | 1994 | AIA-Tranbjerg | 1:19.97 | ||||||
24 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:22.17 | ||||||
25 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 1:24.06 | ||||||
26 | Vetle Håland | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:24.42 | ||||||
27 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.63 | ||||||
28 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:27.54 | ||||||
29 | Marcus Nilson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:28.71 | ||||||
30 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:30.46 | ||||||
31 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:34.98 | ||||||
32 | Stefan Jensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:37.65 | ||||||
33 | Simon Lohse Gjermandsen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:41.67 | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 52.08 2006-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 1:11.33 | ||||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:16.76 | ||||||
3 | Jesper Jensen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 1:18.45 | ||||||
4 | Filip Byberg | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:21.43 | ||||||
5 | Nicolas Heimerl | 1997 | Tg Heddesheim | 1:21.93 | ||||||
6 | Rasmus Mouritsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 1:23.21 | ||||||
7 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:33.13 | ||||||
8 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:33.50 | ||||||
9 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:34.53 | ||||||
10 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:34.58 | ||||||
11 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:40.15 | ||||||
12 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:46.55 | ||||||
- | Frederik Horup | 1996 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DNS | ||||||
- | Sondre Møll | 1996 | Stavanger Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:26 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 52.08 2006-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 54.28 | ||||||
2 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 54.72 | ||||||
3 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 56.72 | ||||||
4 | Kenneth Bo Nielsen | 1991 | Ringsted Svømme Klub | 58.45 | ||||||
5 | Simon Skærbæk | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 58.52 | ||||||
6 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:00.13 | ||||||
7 | Kristian Evensen | 1990 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:01.17 | ||||||
8 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.37 | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 52.08 2006-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 55.64 | ||||||
2 | Jørn Nygård | 1992 | Stavanger Svømme Club | 56.78 | ||||||
3 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 58.11 | ||||||
4 | Henning Skare Pryde | 1992 | Stavanger Svømme Club | 58.89 | ||||||
5 | Per Øystein Turøy | 1992 | Stavanger Svømme Club | 59.96 | ||||||
6 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 1:00.28 | ||||||
7 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:01.29 | ||||||
8 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:01.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 20:36 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 35, 4X50m Medley Damer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Landskrona | 1992 | Landskrona Simsällskap | 2:15.88 | ||||||
Lovisa Klarén | 1992 | |||||||||
Erica Bergvall | 1995 | 1:13.48 | 1:13.48 | |||||||
Sophie Stoltenborg | 1993 | |||||||||
Lisa Rigby | 1994 | 2:15.88 | 2:15.88 | |||||||
2 | Agf-1 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 2:18.30 | ||||||
Katja Holm | 1994 | |||||||||
Josephina Bartela | 1994 | 1:12.11 | 1:12.11 | |||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | |||||||||
Anja Olsen | 1993 | 2:18.30 | 2:18.30 | |||||||
3 | Stavanger Sc J1 Jr. | 1992 | Stavanger Svømme Club | 2:19.16 | ||||||
Emilie Knutsen Hegdal | 1996 | |||||||||
Siren Kristine Bergslid | 1993 | 1:15.59 | 1:15.59 | |||||||
Caroline Marki Mork | 1993 | |||||||||
Ane Nygård | 1995 | 2:19.16 | 2:19.16 | |||||||
4 | Kristiansand Sa J1 Jr. | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:26.75 | ||||||
Louise K Esdar | 1993 | |||||||||
Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 1:19.57 | 1:19.57 | |||||||
Ronja Gulseth | 1994 | |||||||||
Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 2:26.75 | 2:26.75 | |||||||
5 | <3 <3 Mads <3 <3 | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 2:27.02 | ||||||
Josephine Rasmussen | 1993 | |||||||||
Sara Rainer | 1994 | 1:22.12 | 1:22.12 | |||||||
Vicky Larsson | 1995 | |||||||||
Christina Lund | 1993 | 2:27.02 | 2:27.02 | |||||||
6 | Århuspiger 1 | 1994 | Swimteam Aarhus | 2:29.02 | ||||||
Signe Kragelund | 1994 | |||||||||
Charlotte Hindsted | 1995 | 1:18.45 | 1:18.45 | |||||||
Charlotte Thor | 1995 | |||||||||
Trine Dahl Kristensen | 1996 | 2:29.02 | 2:29.02 | |||||||
7 | 1900 Flying Dolphins | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:29.49 | ||||||
Lærke B Pedersen | 1996 | |||||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 1:18.08 | 1:18.08 | |||||||
Jannie Krog | 1986 | |||||||||
Anne V Weibrecht | 1994 | 2:29.49 | 2:29.49 | |||||||
8 | Agf-2 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 2:30.17 | ||||||
Anna Katrine Jørgensen | 1996 | |||||||||
Cornelia Buus | 1994 | 1:23.55 | 1:23.55 | |||||||
Solvej Mathissen | 1994 | |||||||||
Line Aamann | 1993 | 2:30.17 | 2:30.17 | |||||||
9 | Stavanger Sc J2 Jr. | 1992 | Stavanger Svømme Club | 2:35.76 | ||||||
Ingeborg Jørmeland | 1996 | |||||||||
Maren Lootz Aarthun | 1995 | 1:21.11 | 1:21.11 | |||||||
Lotte Stang Aune | 1996 | |||||||||
Hege Elisabeth Harestad | 1992 | 2:35.76 | 2:35.76 | |||||||
10 | Valkyrer-2 | 1992 | Svømmeklubben Nord | 2:37.56 | ||||||
Mathilde Heide | 1993 | |||||||||
Stine Juul Routhe | 1993 | 1:31.21 | 1:31.21 | |||||||
Anne Wittrup Johansen | 1993 | |||||||||
Cecilie Bak | 1992 | 2:37.56 | 2:37.56 | |||||||
11 | Agf-3 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 2:43.05 | ||||||
Line Bundgaard | 1994 | |||||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 1:28.90 | 1:28.90 | |||||||
Sara Mogensen | 1995 | |||||||||
Maria Bodin | 1994 | 2:43.05 | 2:43.05 | |||||||
12 | Valkyrer-3 | 1992 | Svømmeklubben Nord | 2:48.37 | ||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | |||||||||
Nanna H Andersen | 1996 | 1:29.94 | 1:29.94 | |||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | |||||||||
Ida Gjesing Hansen | 1996 | 2:48.37 | 2:48.37 | |||||||
- | Tempo 2 | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 2:59.98 | EXTRA | |||||
Simone Larsen | 1996 | |||||||||
Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | 1:37.99 | 1:37.99 | |||||||
Maria Nielsen | 1991 | |||||||||
Christina Blaaberg | 1998 | 2:59.98 | 2:59.98 | |||||||
- | Agf-4 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Sandra Bram | 1995 | |||||||||
Nikoline Hansen | 1995 | |||||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | |||||||||
Helena Ryel Sandlyng Jaco | 1997 | DNS | ||||||||
- | Klepp Damer | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DSQ | Forkert stilart | |||||
Siv Vuilliomenet | 1992 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:59 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 36, 4X50m Medley Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf-1 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 2:05.95 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | |||||||||
Jesper Gemke | 1993 | 1:09.61 | 1:09.61 | |||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | |||||||||
Kasper Møller | 1994 | 2:05.95 | 2:05.95 | |||||||
2 | Kristiansand Sa G1 Jr. | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:10.53 | ||||||
Håkon Andersen | 1992 | |||||||||
Sondre Thygesen | 1992 | 1:11.29 | 1:11.29 | |||||||
Daniel Skauge | 1993 | |||||||||
Øyvind Holtskog | 1993 | 2:10.53 | 2:10.53 | |||||||
3 | Århusdrenge 1 | 1992 | Swimteam Aarhus | 2:12.15 | ||||||
Christoffer Ravn | 1992 | |||||||||
Christian Thor | 1992 | 1:10.75 | 1:10.75 | |||||||
Peter Tramm | 1992 | |||||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 2:12.15 | 2:12.15 | |||||||
4 | Nordmænd-2 | 1992 | Svømmeklubben Nord | 2:14.30 | ||||||
Max Hørdum | 1992 | |||||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 1:10.30 | 1:10.30 | |||||||
Alexander Schultz | 1993 | |||||||||
Nicholai Heide | 1993 | 2:14.30 | 2:14.30 | |||||||
5 | Tempo Yong Guns | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 2:34.41 | ||||||
Patrick Rohde | 1994 | |||||||||
Esben Brigsted | 1993 | 1:21.83 | 1:21.83 | |||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | |||||||||
Jesper Madsen | 1993 | 2:34.41 | 2:34.41 | |||||||
6 | Agf-2 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 2:35.47 | ||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | |||||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 1:22.54 | 1:22.54 | |||||||
Kenneth Skærbæk | 1994 | |||||||||
Anton Bromer | 1995 | 2:35.47 | 2:35.47 | |||||||
7 | 1900 Alligators | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:35.51 | ||||||
Johan Christensen | 1996 | |||||||||
Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 1:32.77 | 1:32.77 | |||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | |||||||||
Magnus B. Pedersen | 1994 | 2:35.51 | 2:35.51 | |||||||
8 | Nordmænd-3 | 1992 | Svømmeklubben Nord | 2:38.44 | ||||||
Frederik Horup | 1996 | |||||||||
Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 1:20.20 | 1:20.20 | |||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | |||||||||
Rasmus Frydekær Pedersen | 1996 | 2:38.44 | 2:38.44 | |||||||
9 | Stavanger Sc G2 Jr. | 1992 | Stavanger Svømme Club | 3:01.90 | ||||||
Filip Byberg | 1996 | |||||||||
Vetle Håland | 1995 | 1:39.52 | 1:39.52 | |||||||
Sondre Møll | 1996 | |||||||||
Olav Ravndal Skjølingstad | 1995 | 3:01.90 | 3:01.90 | |||||||
10 | Tempo 2 | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 3:07.52 | ||||||
Mathias Mortensen | 1995 | |||||||||
Marcus Nilson | 1995 | 1:30.46 | 1:30.46 | |||||||
Alexander Rohde | 1995 | |||||||||
Casper Mortensen | 1995 | 3:07.52 | 3:07.52 | |||||||
- | Stavanger Sc G1 Jr. | 1992 | Stavanger Svømme Club | 2:15.56 | EXTRA | |||||
Alexander Marki Mork | 1995 | |||||||||
Erik Vassøy Olsen | 1991 | 1:12.75 | 1:12.75 | |||||||
Fredrik Berntsen | 1990 | |||||||||
Remy Zakaria | 1992 | 2:15.56 | 2:15.56 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 20:21 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 53, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 4:15.47 2005-03-27 |
Dansk Rekord Junior: AGF (1900) 4:30.83 2007-07-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf-1 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 4:52.73 | ||||||
Katja Holm | 1994 | 1:14.70 | 1:14.70 | |||||||
Josephina Bartela | 1994 | 1:18.66 | 2:33.36 | |||||||
Nanna Huus Jakobsen | 1990 | 1:12.10 | 3:45.46 | |||||||
Anja Olsen | 1993 | 1:07.27 | 4:52.73 | |||||||
2 | Kristiansand Sa J1 Jr. | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 5:02.17 | ||||||
Ida Christine Lundevold | 1991 | 1:18.52 | 1:18.52 | |||||||
Hilde Kringlen | 1991 | 1:25.71 | 2:44.23 | |||||||
Maria Gullvåg Aasen | 1992 | 1:12.20 | 3:56.43 | |||||||
Linn Hege Laudal | 1989 | 1:05.74 | 5:02.17 | |||||||
3 | Agf-2 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 5:18.27 | ||||||
Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 1:24.64 | 1:24.64 | |||||||
Simone Friis | 1991 | 1:24.05 | 2:48.69 | |||||||
Solvej Mathissen | 1994 | 1:19.63 | 4:08.32 | |||||||
Line Aamann | 1993 | 1:09.95 | 5:18.27 | |||||||
4 | Valkyrer | 1992 | Svømmeklubben Nord | 5:18.37 | ||||||
Trine G. Kjeldgaard | 1993 | 1:21.68 | 1:21.68 | |||||||
Anne Wittrup Johansen | 1993 | 1:31.74 | 2:53.42 | |||||||
Malene Koktved | 1991 | 1:15.36 | 4:08.78 | |||||||
Cecilie Bak | 1992 | 1:09.59 | 5:18.37 | |||||||
5 | Bakkens Piger 1 | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 5:24.50 | ||||||
Katrine Iversen | 1993 | 1:19.79 | 1:19.79 | |||||||
Mathilde Kjær Hansen | 1995 | 1:29.73 | 2:49.52 | |||||||
Stephanie Branick | 1993 | 1:26.99 | 4:16.51 | |||||||
Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 1:07.99 | 5:24.50 | |||||||
6 | <3 <3 Mads <3 <3 | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 5:30.47 | ||||||
Helene Kristensen | 1992 | 1:25.56 | 1:25.56 | |||||||
Josephine Rasmussen | 1993 | 1:34.72 | 3:00.28 | |||||||
Vicky Larsson | 1995 | 1:21.77 | 4:22.05 | |||||||
Christina Lund | 1993 | 1:08.42 | 5:30.47 | |||||||
7 | Bakkens Piger 2 | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 5:44.29 | ||||||
Emma Kaalund | 1993 | 1:24.78 | 1:24.78 | |||||||
Julie Hedegaard | 1996 | 1:39.15 | 3:03.93 | |||||||
Anna Krusell | 1994 | 1:28.72 | 4:32.65 | |||||||
Christine Egebjerg Jensen | 1995 | 1:11.64 | 5:44.29 | |||||||
8 | Valkyrer-3 | 1992 | Svømmeklubben Nord | 6:15.62 | ||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 1:25.39 | 1:25.39 | |||||||
Nanna H Andersen | 1996 | 1:48.42 | 3:13.81 | |||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 1:38.62 | 4:52.43 | |||||||
Ida Gjesing Hansen | 1996 | 1:23.19 | 6:15.62 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 54 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 20:34 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 54, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:46.94 2007-07-12 |
Dansk Rekord Junior: Sigma NS (1988) 3:53.45 2006-04-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf-1 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 4:19.30 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 1:07.18 | 1:07.18 | |||||||
Andi H. Sejersen | 1988 | 1:13.64 | 2:20.82 | |||||||
Benjamin Kallehave | 1990 | 1:01.33 | 3:22.15 | |||||||
Simon Skærbæk | 1990 | 57.15 | 4:19.30 | |||||||
2 | Ringsted Herrer | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 4:32.35 | ||||||
Nicolai Degn Andersen | 1990 | 1:07.75 | 1:07.75 | |||||||
Kenneth Bo Nielsen | 1991 | 1:11.79 | 2:19.54 | |||||||
Jakob Rasmussen | 1992 | 1:10.45 | 3:29.99 | |||||||
Mathias Andersen | 1987 | 1:02.36 | 4:32.35 | |||||||
3 | Stavanger Sc G1 Jr. | 1992 | Stavanger Svømme Club | 4:33.37 | ||||||
Fredrik Knutsen Hegdal | 1994 | 1:12.92 | 1:12.92 | |||||||
Hans Bratland Østerdal | 1993 | 1:16.83 | 2:29.75 | |||||||
Christian Nikolaisen Juvi | 1993 | 17.54 | 2:47.29 | |||||||
Jørn Nygård | 1992 | 1:46.08 | 4:33.37 | |||||||
4 | Agf-2 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 4:37.11 | ||||||
Mik Birk | 1991 | 1:13.73 | 1:13.73 | |||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 1:18.31 | 2:32.04 | |||||||
David Jakobsen | 1990 | 1:05.28 | 3:37.32 | |||||||
Søren Dahl | 1993 | 59.79 | 4:37.11 | |||||||
5 | Nordmænd-1 | 1992 | Svømmeklubben Nord | 4:37.64 | ||||||
Max Hørdum | 1992 | 1:13.45 | 1:13.45 | |||||||
Kasper Frank Larsen | 1990 | 1:18.17 | 2:31.62 | |||||||
Tim Madsen | 1991 | 1:06.71 | 3:38.33 | |||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 59.31 | 4:37.64 | |||||||
6 | Århusdrenge 1 | 1992 | Swimteam Aarhus | 4:54.64 | ||||||
Peter Tramm | 1992 | 1:11.21 | 1:11.21 | |||||||
Christian Thor | 1992 | 1:28.46 | 2:39.67 | |||||||
Christoffer Ravn | 1992 | 1:14.77 | 3:54.44 | |||||||
Andreas Rosendahl | 1990 | 1:00.20 | 4:54.64 | |||||||
7 | Stavanger Sc G2 Jr. | 1992 | Stavanger Svømme Club | 5:13.81 | ||||||
Henrik Knudsen | 1994 | 1:13.42 | 1:13.42 | |||||||
Alf Martin Malmstrøm | 1994 | 1:26.60 | 2:40.02 | |||||||
Trond Vasslag | 1994 | 1:22.34 | 4:02.36 | |||||||
Anders Lindanger | 1995 | 1:11.45 | 5:13.81 | |||||||
8 | Nordmænd-3 | 1992 | Svømmeklubben Nord | 5:59.59 | ||||||
Frederik Horup | 1996 | 1:32.93 | 1:32.93 | |||||||
Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 1:28.09 | 3:01.02 | |||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 1:41.48 | 4:42.50 | |||||||
Rasmus Frydekær Pedersen | 1996 | 1:17.09 | 5:59.59 | |||||||
- | Nordmænd-2 | 1992 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
Alexander Schultz | 1993 | |||||||||
Søren Mikkelsen | 1991 | |||||||||
Dan Pedersen | 1978 | |||||||||
Nicholai Heide | 1993 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 55 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 55, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf-1 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 1:58.01 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | |||||||||
Josephina Bartela | 1994 | 59.22 | 59.22 | |||||||
Katja Holm | 1994 | |||||||||
Anja Olsen | 1993 | 1:58.01 | 1:58.01 | |||||||
2 | Bakkens Piger | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:04.76 | ||||||
Marie Egebjerg Jensen | 1993 | |||||||||
Stephanie Branick | 1993 | 1:03.90 | 1:03.90 | |||||||
Anna Krusell | 1994 | |||||||||
Katrine Iversen | 1993 | 2:04.76 | 2:04.76 | |||||||
3 | <3 <3 Mads <3 <3 | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 2:06.07 | ||||||
Vicky Larsson | 1995 | |||||||||
Josephine Rasmussen | 1993 | 1:02.69 | 1:02.69 | |||||||
Helene Kristensen | 1992 | |||||||||
Christina Lund | 1993 | 2:06.07 | 2:06.07 | |||||||
4 | Stavanger Sc J1 Jr. | 1992 | Stavanger Svømme Club | 2:06.82 | ||||||
Signe Aarthun Lootz | 1993 | |||||||||
Synnøve Fevang | 1993 | 1:04.16 | 1:04.16 | |||||||
Ane Nygård | 1995 | |||||||||
Rebekka Andersen | 1993 | 2:06.82 | 2:06.82 | |||||||
5 | Agf-2 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 2:12.85 | ||||||
Solvej Mathissen | 1994 | |||||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 1:06.51 | 1:06.51 | |||||||
Line Aamann | 1993 | |||||||||
Sara Mogensen | 1995 | 2:12.85 | 2:12.85 | |||||||
6 | Kristiansand Sa J1 Jr. | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 2:13.14 | ||||||
Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | |||||||||
Louise K Esdar | 1993 | 1:06.14 | 1:06.14 | |||||||
Ronja Gulseth | 1994 | |||||||||
Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 2:13.14 | 2:13.14 | |||||||
7 | Århuspiger 1 | 1994 | Swimteam Aarhus | 2:14.54 | ||||||
Charlotte Thor | 1995 | |||||||||
Charlotte Hindsted | 1995 | 1:02.69 | 1:02.69 | |||||||
Trine Dahl Kristensen | 1996 | |||||||||
Emilie Søgaard | 1996 | 2:14.54 | 2:14.54 | |||||||
8 | Valkyrer-2 | 1992 | Svømmeklubben Nord | 2:14.85 | ||||||
Anne Wittrup Johansen | 1993 | |||||||||
Stine Juul Routhe | 1993 | 1:06.89 | 1:06.89 | |||||||
Mathilde Heide | 1993 | |||||||||
Trine G. Kjeldgaard | 1993 | 2:14.85 | 2:14.85 | |||||||
9 | Valkyrer-3 | 1992 | Svømmeklubben Nord | 2:25.18 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | |||||||||
Ida Gjesing Hansen | 1996 | 1:11.02 | 1:11.02 | |||||||
Nanna H Andersen | 1996 | |||||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 2:25.18 | 2:25.18 | |||||||
10 | Stavanger Sc J2 Jr. | 1992 | Stavanger Svømme Club | 2:31.33 | ||||||
Amalie B. Erfjord | 1995 | |||||||||
Ruth Marieke de Vries | 1995 | 1:18.69 | 1:18.69 | |||||||
Silje Nærland | 1994 | |||||||||
Lotte Stang Aune | 1996 | 2:31.33 | 2:31.33 | |||||||
11 | Agf-3 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 2:32.19 | ||||||
Cornelia Buus | 1994 | |||||||||
Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 1:13.81 | 1:13.81 | |||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | |||||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 2:32.19 | 2:32.19 | |||||||
12 | Agf-4 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 2:33.70 | ||||||
Line Bundgaard | 1994 | |||||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 1:15.05 | 1:15.05 | |||||||
Sandra Bram | 1995 | |||||||||
Nikoline Hansen | 1995 | 2:33.70 | 2:33.70 | |||||||
13 | 1900 Flying Dolphins | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:36.03 | ||||||
Lærke B Pedersen | 1996 | |||||||||
Rasmine Birn Rydder | 1997 | 1:26.18 | 1:26.18 | |||||||
Katja Grønning Kronborg | 1996 | |||||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 2:36.03 | 2:36.03 | |||||||
14 | Tempo 2 | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 2:51.04 | ||||||
Christina Blaaberg | 1998 | |||||||||
Mai Laurberg | 1996 | 1:27.04 | 1:27.04 | |||||||
Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | |||||||||
Simone Larsen | 1996 | 2:51.04 | 2:51.04 | |||||||
- | Klepp Damer | 1992 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 56 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 56, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf-1 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 1:51.23 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | |||||||||
Kasper Møller | 1994 | 56.35 | 56.35 | |||||||
Jesper Gemke | 1993 | |||||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 1:51.23 | 1:51.23 | |||||||
2 | Kristiansand Sa G1 Jr. | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:54.22 | ||||||
Daniel Skauge | 1993 | |||||||||
Sondre Thygesen | 1992 | 57.15 | 57.15 | |||||||
Håkon Andersen | 1992 | |||||||||
Øyvind Holtskog | 1993 | 1:54.22 | 1:54.22 | |||||||
3 | Århusdrenge 1 | 1992 | Swimteam Aarhus | 1:54.80 | ||||||
Christoffer Ravn | 1992 | |||||||||
Anton Sørensen | 1993 | 57.32 | 57.32 | |||||||
Christian Thor | 1992 | |||||||||
Peter Tramm | 1992 | 1:54.80 | 1:54.80 | |||||||
4 | Stavanger Sc G1 Jr. | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:59.65 | ||||||
Remy Zakaria | 1992 | |||||||||
Alexander Marki Mork | 1995 | 57.60 | 57.60 | |||||||
Trond Vasslag | 1994 | |||||||||
Anders Lindanger | 1995 | 1:59.65 | 1:59.65 | |||||||
5 | Nordmænd-2 | 1992 | Svømmeklubben Nord | 2:07.11 | ||||||
Simon Strøm Hermannsson | 1994 | |||||||||
Alexander Schultz | 1993 | 1:00.60 | 1:00.60 | |||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | |||||||||
Nikolaj Kühn | 1993 | 2:07.11 | 2:07.11 | |||||||
6 | Tempo Yong Boys | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 2:09.58 | ||||||
Jesper Madsen | 1993 | |||||||||
Esben Brigsted | 1993 | 1:01.15 | 1:01.15 | |||||||
Patrick Rohde | 1994 | |||||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 2:09.58 | 2:09.58 | |||||||
7 | Agf-2 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 2:14.42 | ||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | |||||||||
Kenneth Skærbæk | 1994 | 1:02.97 | 1:02.97 | |||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | |||||||||
Anton Bromer | 1995 | 2:14.42 | 2:14.42 | |||||||
8 | 1900 Alligators | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:15.96 | ||||||
Magnus B. Pedersen | 1994 | |||||||||
Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 1:07.79 | 1:07.79 | |||||||
Emil Buur Persson | 1995 | |||||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 2:15.96 | 2:15.96 | |||||||
9 | Stavanger Sc G2 Jr. | 1992 | Stavanger Svømme Club | 2:22.42 | ||||||
Vetle Håland | 1995 | |||||||||
Filip Byberg | 1996 | 1:11.68 | 1:11.68 | |||||||
Sondre Møll | 1996 | |||||||||
Olav Ravndal Skjølingstad | 1995 | 2:22.42 | 2:22.42 | |||||||
10 | Tempo 2 | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 2:41.51 | ||||||
Casper Mortensen | 1995 | |||||||||
Steffen Bredgaard | 1994 | 1:21.16 | 1:21.16 | |||||||
Marcus Nilson | 1995 | |||||||||
Alexander Rohde | 1995 | 2:41.51 | 2:41.51 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 67 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:00 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 67, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 3:49.88 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Lyngby Svømmeklub (1900) 4:01.55 2002-07-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf-1 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 4:15.24 | ||||||
Anja Olsen | 1993 | 1:02.98 | 1:02.98 | |||||||
Nanna Huus Jakobsen | 1990 | 1:04.74 | 2:07.72 | |||||||
Katja Holm | 1994 | 1:05.43 | 3:13.15 | |||||||
Pernille Larsen | 1992 | 1:02.09 | 4:15.24 | |||||||
2 | Kristiansand Sa J1 Jr. | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 4:28.59 | ||||||
Linn Hege Laudal | 1989 | 1:05.57 | 1:05.57 | |||||||
Ida Christine Lundevold | 1991 | 1:08.74 | 2:14.31 | |||||||
Hilde Kringlen | 1991 | 1:11.10 | 3:25.41 | |||||||
Maria Gullvåg Aasen | 1992 | 1:03.18 | 4:28.59 | |||||||
3 | Agf-2 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 4:30.49 | ||||||
Simone Friis | 1991 | 1:04.86 | 1:04.86 | |||||||
Josephina Bartela | 1994 | 1:07.15 | 2:12.01 | |||||||
Line Aamann | 1993 | 1:10.85 | 3:22.86 | |||||||
Solvej Mathissen | 1994 | 1:07.63 | 4:30.49 | |||||||
4 | <3 <3 Mads <3 <3 | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 4:41.83 | ||||||
Christina Lund | 1993 | 1:09.28 | 1:09.28 | |||||||
Josephine Rasmussen | 1993 | 1:11.16 | 2:20.44 | |||||||
Helene Kristensen | 1992 | 1:12.40 | 3:32.84 | |||||||
Vicky Larsson | 1995 | 1:08.99 | 4:41.83 | |||||||
5 | Valkyrer | 1992 | Svømmeklubben Nord | 4:46.50 | ||||||
Malene Koktved | 1991 | 1:06.39 | 1:06.39 | |||||||
Trine G. Kjeldgaard | 1993 | 1:15.23 | 2:21.62 | |||||||
Anne Wittrup Johansen | 1993 | 1:11.32 | 3:32.94 | |||||||
Cecilie Bak | 1992 | 1:13.56 | 4:46.50 | |||||||
6 | Bakkens Piger | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 4:49.56 | ||||||
Emma Kaalund | 1993 | 1:12.95 | 1:12.95 | |||||||
Matilde Breth Petersen | 1995 | 1:14.24 | 2:27.19 | |||||||
Christine Egebjerg Jensen | 1995 | |||||||||
Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 4:49.56 | 4:49.56 | |||||||
7 | Valkyrer-3 | 1992 | Svømmeklubben Nord | 5:29.19 | ||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 1:14.73 | 1:14.73 | |||||||
Nanna H Andersen | 1996 | 1:32.47 | 2:47.20 | |||||||
Ida Gjesing Hansen | 1996 | 1:27.16 | 4:14.36 | |||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 1:14.83 | 5:29.19 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 68 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 01 juni 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 68, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:26.96 2005-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Sædding-Guldager IF (1900) 3:33.57 1995-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf-1 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 3:49.12 | ||||||
Michael Schulz Andersen | 1987 | 58.64 | 58.64 | |||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 57.82 | 1:56.46 | |||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 55.78 | 2:52.24 | |||||||
Ruben Arent | 1989 | 56.88 | 3:49.12 | |||||||
2 | Agf-2 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 3:58.63 | ||||||
Simon Skærbæk | 1990 | 59.65 | 59.65 | |||||||
Andi H. Sejersen | 1988 | 58.29 | 1:57.94 | |||||||
Mik Birk | 1991 | 1:01.03 | 2:58.97 | |||||||
Søren Dahl | 1993 | 59.66 | 3:58.63 | |||||||
3 | Nordmænd-1 | 1992 | Svømmeklubben Nord | 4:01.48 | ||||||
Kasper Frank Larsen | 1990 | 1:00.61 | 1:00.61 | |||||||
Tim Madsen | 1991 | 59.68 | 2:00.29 | |||||||
Max Hørdum | 1992 | 1:01.79 | 3:02.08 | |||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 59.40 | 4:01.48 | |||||||
4 | Ringsted Herrer | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 4:03.51 | ||||||
Nicolai Degn Andersen | 1990 | 59.35 | 59.35 | |||||||
Kenneth Bo Nielsen | 1991 | 57.80 | 1:57.15 | |||||||
Jakob Rasmussen | 1992 | 1:02.70 | 2:59.85 | |||||||
Mathias Andersen | 1987 | 1:03.66 | 4:03.51 | |||||||
5 | Tempo Water Boys | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 4:15.86 | ||||||
Alexander Pazdecki | 1990 | 1:02.22 | 1:02.22 | |||||||
Mads Hjort | 1986 | 59.50 | 2:01.72 | |||||||
Esben Brigsted | 1993 | 1:09.71 | 3:11.43 | |||||||
Jesper Madsen | 1993 | 1:04.43 | 4:15.86 | |||||||
6 | Kristiansand Sa G1 Jr. | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 4:18.76 | ||||||
Kristian Evensen | 1990 | 1:01.81 | 1:01.81 | |||||||
Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 1:10.72 | 2:12.53 | |||||||
Øyvind Holtskog | 1993 | 1:03.91 | 3:16.44 | |||||||
Håkon Andersen | 1992 | 1:02.32 | 4:18.76 | |||||||
7 | Århusdrenge 1 | 1992 | Swimteam Aarhus | 4:23.20 | ||||||
Christoffer Ravn | 1992 | 1:03.10 | 1:03.10 | |||||||
Anton Sørensen | 1993 | 1:07.08 | 2:10.18 | |||||||
Peter Tramm | 1992 | 1:02.62 | 3:12.80 | |||||||
Andreas Hvid Andersen | 1995 | 1:10.40 | 4:23.20 | |||||||
8 | Nordmænd-2 | 1992 | Svømmeklubben Nord | 4:30.00 | ||||||
Søren Mikkelsen | 1991 | 1:04.62 | 1:04.62 | |||||||
Alexander Schultz | 1993 | 1:08.13 | 2:12.75 | |||||||
Nicholai Heide | 1993 | 1:09.80 | 3:22.55 | |||||||
Nikolaj Kühn | 1993 | 1:07.45 | 4:30.00 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Resultat Løb 109 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 30 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 20:35 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 109, 8X50m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stavanger Sc J2 Jr. | 1992 | Stavanger Svømme Club | 3:35.18 | ||||||
Amalie B. Erfjord | 1995 | |||||||||
Sondre Møll | 1996 | |||||||||
Ruth Marieke de Vries | 1995 | |||||||||
Vetle Håland | 1995 | |||||||||
Lotte Stang Aune | 1996 | |||||||||
Henrik Knudsen | 1994 | |||||||||
Maren Lootz Aarthun | 1995 | |||||||||
Olav Ravndal Skjølingstad | 1995 | 3:35.18 | 3:35.18 | |||||||
2 | Agf-1 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 3:39.92 | ||||||
Katrine Crone | 1992 | |||||||||
Ruben Arent | 1989 | 54.48 | 54.48 | |||||||
Simone Friis | 1991 | |||||||||
Michael Schulz Andersen | 1987 | 1:49.28 | 1:49.28 | |||||||
Nanna Huus Jakobsen | 1990 | |||||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 2:44.75 | 2:44.75 | |||||||
Josephina Bartela | 1994 | |||||||||
Simon Skærbæk | 1990 | 3:39.92 | 3:39.92 | |||||||
3 | Stavanger Sc G1 Jr. | 1992 | Stavanger Svømme Club | 3:47.14 | ||||||
Karoline Eriksen | 1992 | |||||||||
Per Øystein Turøy | 1992 | |||||||||
Karoline Sørbø | 1990 | |||||||||
Christian Nikolaisen Juvi | 1993 | |||||||||
Hege Elisabeth Harestad | 1992 | |||||||||
Hans Bratland Østerdal | 1993 | |||||||||
Caroline Marki Mork | 1993 | |||||||||
Jørn Nygård | 1992 | 3:47.14 | 3:47.14 | |||||||
4 | Kristiansand Sa Mix 1 Jr | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:53.34 | ||||||
Sondre Thygesen | 1992 | |||||||||
Linn Hege Laudal | 1989 | 57.19 | 57.19 | |||||||
Håkon Andersen | 1992 | |||||||||
Hilde Kringlen | 1991 | 1:57.28 | 1:57.28 | |||||||
Maria Gullvåg Aasen | 1992 | |||||||||
Daniel Skauge | 1993 | 2:56.07 | 2:56.07 | |||||||
Ida Christine Lundevold | 1991 | |||||||||
Kristian Evensen | 1990 | 3:53.34 | 3:53.34 | |||||||
5 | Århusmix 1 | 1992 | Swimteam Aarhus | 3:56.79 | ||||||
Charlotte Thor | 1995 | |||||||||
Andreas Rosendahl | 1990 | 57.76 | 57.76 | |||||||
Mia Lundkvist | 1986 | |||||||||
Peter Tramm | 1992 | 1:55.89 | 1:55.89 | |||||||
Camilla Gaarsdal | 1991 | |||||||||
Anton Sørensen | 1993 | 2:59.61 | 2:59.61 | |||||||
Charlotte Hindsted | 1995 | |||||||||
Christoffer Ravn | 1992 | 3:56.79 | 3:56.79 | |||||||
6 | Agf-2 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 3:58.89 | ||||||
Katja Holm | 1994 | |||||||||
Søren Dahl | 1993 | 58.51 | 58.51 | |||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | |||||||||
Andi H. Sejersen | 1988 | 1:59.44 | 1:59.44 | |||||||
Line Aamann | 1993 | |||||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 2:57.77 | 2:57.77 | |||||||
Maria Bodin | 1994 | |||||||||
David Jakobsen | 1990 | 3:58.89 | 3:58.89 | |||||||
7 | Stavanger Sc G2 Jr. | 1992 | Stavanger Svømme Club | 4:02.42 | ||||||
Signe Aarthun Lootz | 1993 | |||||||||
Erik Vassøy Olsen | 1991 | |||||||||
Rebekka Andersen | 1993 | |||||||||
Alexander Marki Mork | 1995 | |||||||||
Emilie Knutsen Hegdal | 1996 | |||||||||
Fredrik Knutsen Hegdal | 1994 | |||||||||
Ane Nygård | 1995 | |||||||||
Henning Skare Pryde | 1992 | 4:02.42 | 4:02.42 | |||||||
8 | Tempo 1 | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 4:13.41 | ||||||
Vicky Larsson | 1995 | |||||||||
Jesper Madsen | 1993 | 59.92 | 59.92 | |||||||
Christina Lund | 1993 | |||||||||
Esben Brigsted | 1993 | 2:02.84 | 2:02.84 | |||||||
Josephine Rasmussen | 1993 | |||||||||
Patrick Rohde | 1994 | 3:07.24 | 3:07.24 | |||||||
Helene Kristensen | 1992 | |||||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 4:13.41 | 4:13.41 | |||||||
9 | Agf-3 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 4:13.89 | ||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | |||||||||
Jesper Gemke | 1993 | 2:10.27 | 2:10.27 | |||||||
Line Bundgaard | 1994 | |||||||||
Benjamin Kallehave | 1990 | 3:11.33 | 3:11.33 | |||||||
Sara Mogensen | 1995 | |||||||||
Rudi Reinholt | 1988 | 4:14.88 | 4:14.88 | |||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | |||||||||
Mik Birk | 1991 | 4:13.89 | 4:13.89 | |||||||
10 | 1900 Power Team | 1982 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 4:30.58 | ||||||
Jannie Krog | 1986 | |||||||||
Magnus B. Pedersen | 1994 | |||||||||
Helene Franz Sørensen | 1995 | |||||||||
Jeppe Birn-Rydder | 1995 | |||||||||
Lærke B Pedersen | 1996 | |||||||||
Johan Christensen | 1996 | |||||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | |||||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 4:30.58 | 4:30.58 | |||||||
11 | Århusmix 2 | 1995 | Swimteam Aarhus | 4:32.14 | ||||||
Signe Kragelund | 1994 | |||||||||
Christian Thor | 1992 | 1:03.54 | 1:03.54 | |||||||
Emilie Søgaard | 1996 | |||||||||
Kristian Broløs | 1995 | 2:15.00 | 2:15.00 | |||||||
Trine Dahl Kristensen | 1996 | |||||||||
Sebastian Friis | 1995 | 3:25.15 | 3:25.15 | |||||||
Anna T. Kristensen | 1994 | |||||||||
Magnus Kross | 1993 | 4:32.14 | 4:32.14 | |||||||
12 | Agf-4 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 4:52.66 | ||||||
Sandra Bram | 1995 | |||||||||
Kenneth Skærbæk | 1994 | 1:12.31 | 1:12.31 | |||||||
Nikoline Hansen | 1995 | |||||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 2:23.48 | 2:23.48 | |||||||
Katrine Brandt Alsner | 1997 | |||||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 3:40.00 | 3:40.00 | |||||||
Helena Ryel Sandlyng Jaco | 1997 | |||||||||
Kasper Møller | 1994 | 4:52.66 | 4:52.66 | |||||||
13 | Tempo 2 | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 5:20.18 | ||||||
Christina Blaaberg | 1998 | |||||||||
Marcus Nilson | 1995 | |||||||||
Mai Laurberg | 1996 | |||||||||
Casper Mortensen | 1995 | |||||||||
Simone Larsen | 1996 | |||||||||
Tom Heilmann | 1997 | |||||||||
Maria Nielsen | 1991 | |||||||||
Steffen Bredgaard | 1994 | 5:20.18 | 5:20.18 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |