2018-12-17   01:38:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    29.50        1:03.22   
Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub    31.52        1:08.32   
Johan Reimer  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    32.95        1:08.77   
Andreas Bui  2000  O.S.L.F.    33.26        1:08.79   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub Triton    32.04        1:08.95   
Casper Christiansen  2000  Holstebro Svømme Club    33.45        1:09.81   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling    31.14        1:09.81   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub    32.33        1:09.91   
Matthias Mikkelsen  2000  Kolding SK    34.38        1:10.03   
10  Thorstein Godske Pedersen  2000  Odense Svømme Klub    32.83        1:10.31   
11  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub    34.34        1:11.47   
12  Lucas Christoffersen  2000  Herning Svømmeklub    34.39        1:12.95   
13  Andrej Jessen  2000  Thisted Svømmeklub    35.41        1:13.23   
14  Kasper Jørgensen  2000  Kolding SK    32.86        1:13.36   
15  Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub    34.26        1:13.42   
16  Christian Rasmussen  2000  O.S.L.F.    33.41        1:13.86   
17  Oliver Østergaard Hansen  2000  Brædstrup Svømmeklub    33.95        1:14.69   
18  Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svømmeklub    34.66        1:15.23   
19  Søren Wolf  2000  IHF Svømning    35.31        1:16.10   
20  Mads L. Werther  2000  Aalborg Svømmeklub    38.00        1:19.28   
21  Mathias Sønderby  2000  Vejle Svømmeklub Triton    36.54        1:20.72   
22  Oliver Frøsig  2000  Esbjerg Svømmeklub    37.51        1:20.93   
23  Steffen Jes Vestergaard  2000  Brønderslev SK08    41.44        1:40.49   
Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    33.42        1:11.22   
Jacob de Lisser  2001  Odense Svømme Klub    34.71        1:12.49   
Mads Sørensen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    35.76        1:14.70   
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub    35.62        1:15.02   
Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    35.72        1:15.22   
Alexander Stær  2001  Randers GF Neptun    35.84        1:15.32   
Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF    35.15        1:15.73   
Aksel Skrydstrup  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    37.68        1:16.62   
Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    35.41        1:17.47   
10  Valdemar Kjærgaard  2001  Agfs Svømmeafdeling    36.68        1:17.56   
11  Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub    36.38        1:18.41   
12  Jakob Grene  2001  Esbjerg Svømmeklub    37.56        1:18.51   
13  Lawrence Langley  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup    38.06        1:18.86   
14  Thomas Schiby  2001  Aalborg Svømmeklub    38.43        1:19.74   
15  Simon Juul Henriksen  2001  Odense Svømme Klub    36.37        1:19.92   
16  Rasmus Hald  2001  Kolding SK    38.12        1:20.62   
17  Mathias Pedersen  2002  Viborg Svømme Klub    35.87        1:20.64   
18  Christian Ottosen  2002  Agfs Svømmeafdeling    37.85        1:20.69   
19  Johann Kristian Møller  2001  Vejle Svømmeklub Triton    37.67        1:20.87   
20  Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub    38.94        1:21.09   
21  Anders Vestergaard  2001  Brønderslev SK08    37.77        1:21.28   
22  Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club    38.03        1:21.57   
23  Andreas Grønkjær Frost  2001  Horsens Svømmeklub    38.83        1:21.98   
24  Emil Kragh  2001  Vejle Svømmeklub Triton    39.25        1:22.41   
25  Magnus Funder  2001  Vejle Svømmeklub Triton    38.62        1:23.35   
26  Benjamin Rohde  2001  Svømmeklubben Tempo    36.94        1:23.57   
27  Oliver Mølby  2001  Esbjerg Svømmeklub    39.44        1:23.96   
28  Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub    45.04        1:30.76   
Søren P. Rasmussen  2001  Aalborg Svømmeklub            DSQ  2 flyben til bryst 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark