2017-12-17   13:02:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  16:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 16, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Sto Drenge 1  Swim Team Odense            4:36.48   
  Christian Rasmussen  2000      34.11  1:11.10      1:11.10   
  Andreas Bui  2000      35.12  1:15.44      2:26.54   
  Jacob de Lisser  2001      32.49  1:11.27      3:37.81   
  Thorstein Godske Pedersen  2000      27.59  58.67      4:36.48   
                     
Horsens Drenge 1  2000  Horsens Svømmeklub            4:43.57   
  Nicolaj Løth Andersen  2001      36.25  1:14.01      1:14.01   
  Simeon Franow  2000      34.93  1:14.97      2:28.98   
  Rasmus Udbye  2000      31.38  1:10.37      3:39.35   
  Mathias Dalsgaard  2000      30.34  1:04.22      4:43.57   
                     
Tritons Drenge 1  Vejle Svømmeklub Triton            4:46.28   
  Andreas Hansen  2000      33.90  1:09.16      1:09.16   
  Janus Halbirk  2000      39.41  1:24.66      2:33.82   
  Jakob Juul  2000      31.43  1:06.47      3:40.29   
  Anders Rasmussen  2001      31.01  1:05.99      4:46.28   
                     
Aarhus Swim Drenge  2000  Aarhus Swim            4:53.07   
  Johan Reimer  2000      35.60  1:12.82      1:12.82   
  Aksel Skrydstrup  2001      38.33  1:21.27      2:34.09   
  Magnus Mikkelsen  2001      33.76  1:14.40      3:48.49   
  Søren Wolf  2000      31.30  1:04.58      4:53.07   
                     
Kolding Drenge  Kolding SK            5:02.86   
  Andreas Jørgensen  2000      34.26  1:10.32      1:10.32   
  Matthias Mikkelsen  2000      39.42  1:24.03      2:34.35   
  Kasper Jørgensen  2000      31.99  1:08.84      3:43.19   
  Viktor Skytt Kristensen  2001      37.68  1:19.67      5:02.86   
                     
Agf Drenge 1  Agfs Svømmeafdeling            5:03.54   
  Valdemar Kjærgaard  2001      38.81  1:18.01      1:18.01   
  Christian Ottosen  2002      42.45  1:30.22      2:48.23   
  David Hjort  2000      30.46  1:06.00      3:54.23   
  Artúr Jegesi  2002      32.54  1:09.31      5:03.54   
                     
Sto Drenge 2  Swim Team Odense            5:08.25   
  Simon Juul Henriksen  2001      36.47  1:15.22      1:15.22   
  Malthe Burgaard  2000      38.90  1:23.69      2:38.91   
  Jens William S. Andersen  2000      37.57  1:21.58      4:00.49   
  Mads Sørensen  2001      31.67  1:07.76      5:08.25   
                     
Esbjerg Young Guns1  2000  Esbjerg Svømmeklub            5:08.70   
  Oliver Christensen  2000      36.60  1:14.58      1:14.58   
  Jakob Grene  2001      41.70  1:30.34      2:44.92   
  Jakob Mose  2000      34.76  1:16.61      4:01.53   
  Oliver Mølby  2001      31.39  1:07.17      5:08.70   
                     
Tritons Drenge 2  Vejle Svømmeklub Triton            5:21.25   
  Johann Kristian Møller  2001      40.03  1:22.42      1:22.42   
  Emil Kragh  2001      43.58  1:31.72      2:54.14   
  Mathias Sønderby  2000      34.63  1:21.89      4:16.03   
  Mads Sørensen  2001      31.57  1:05.22      5:21.25   
                     
10  Thisted Drenge  2000  Thisted Svømmeklub            5:21.49   
  Mads Kloster  2002      41.79  1:25.45      1:25.45   
  Christian Hovmark  2001      44.50  1:36.64      3:02.09   
  Andrej Jessen  2000      34.00  1:14.22      4:16.31   
  Alexander Dahl  2000      31.07  1:05.18      5:21.49   
                     
11  Stm 1  Swim Team Midtjylland            5:26.89   
  Victor Bjerre  2001      42.29  1:27.09      1:27.09   
  Lucas Christoffersen  2000      39.40  1:24.98      2:52.07   
  Jens Sørensen  2001      34.92           
  Anders Thingstrup Mehlsen  2001        5:26.89      5:26.89   
                     
12  Bsk08  2000  Brønderslev SK08            5:36.10   
  Steffen Jes Vestergaard  2000      41.71  1:25.92      1:25.92   
  Anders Vestergaard  2001      47.00  1:37.76      3:03.68   
  Nicolai Sand  2000      38.50  1:25.74      4:29.42   
  Lukas Kranker  2000      30.66  1:06.68      5:36.10   
                     
Odder Drenge  Odder IGF            DSQ  2,5 armtag und. vand 
  Nicholas Bundgaard  2002      46.34        1:33.47   
                     
Aalborg Drenge  2000  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej fort. bev rygvend 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare