Resultat för Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 28.62 | 58.95 | |||||
2 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.48 | 59.34 | |||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.78 | 59.50 | |||||
4 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.07 | 59.86 | |||||
5 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 29.04 | 1:00.06 | |||||
6 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 29.66 | 1:00.88 | |||||
7 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 30.00 | 1:01.77 | |||||
8 | Andrej Jessen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:02.03 | 1:02.03 | |||||
9 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.50 | 1:02.20 | |||||
10 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.01 | 1:02.52 | |||||
11 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 30.45 | 1:03.82 | |||||
12 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 30.26 | 1:03.90 | |||||
13 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.72 | 1:04.01 | |||||
14 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 31.45 | 1:04.12 | |||||
15 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 31.37 | 1:04.75 | |||||
16 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 31.36 | 1:04.83 | |||||
17 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 31.44 | 1:04.87 | |||||
18 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 31.29 | 1:06.15 | |||||
19 | Alexander Dahl | 2000 | Thisted Svømmeklub | 31.94 | 1:06.92 | |||||
20 | Mathias Bagger Nielsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.96 | 1:07.42 | |||||
21 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 32.76 | 1:07.76 | |||||
22 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 1:07.84 | 1:07.84 | |||||
23 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.79 | 1:07.89 | |||||
24 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.27 | 1:07.98 | |||||
25 | Jens William S. Andersen | 2000 | O.S.L.F. | 33.13 | 1:10.45 | |||||
26 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 36.89 | 1:21.14 | |||||
- | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 30.73 | 1:03.52 | |||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.93 | 1:04.10 | |||||
3 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 31.14 | 1:04.93 | |||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 31.54 | 1:05.03 | |||||
5 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.08 | 1:05.53 | |||||
6 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 31.35 | 1:05.78 | |||||
7 | Lawrence Langley | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.10 | 1:06.60 | |||||
8 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 31.72 | 1:06.64 | |||||
9 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.95 | 1:07.37 | |||||
10 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 32.06 | 1:07.62 | |||||
11 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.07 | 1:07.71 | |||||
12 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.93 | 1:07.80 | |||||
13 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.00 | 1:07.81 | |||||
14 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.94 | 1:08.03 | |||||
15 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 33.31 | 1:09.11 | |||||
16 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.26 | 1:09.13 | |||||
17 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.39 | 1:09.15 | |||||
18 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 33.65 | 1:09.33 | |||||
19 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.17 | 1:09.71 | |||||
20 | Mads Frydenholm | 2001 | Vejen Svømmeklub | 33.74 | 1:10.15 | |||||
21 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 33.80 | 1:10.40 | |||||
22 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.87 | 1:11.20 | |||||
23 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 33.99 | 1:12.20 | |||||
24 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.13 | 1:15.13 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:37 |