2017-12-14   05:15:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  15:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thorstein Godske Pedersen  2000  Odense Svømme Klub    28.62        58.95   
Johan Reimer  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    28.48        59.34   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub    28.78        59.50   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub Triton    29.07        59.86   
Matthias Mikkelsen  2000  Kolding SK    29.04        1:00.06   
Andreas Bui  2000  O.S.L.F.    29.66        1:00.88   
Oliver Østergaard Hansen  2000  Brædstrup Svømmeklub    30.00        1:01.77   
Andrej Jessen  2000  Thisted Svømmeklub    1:02.03        1:02.03   
Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub    29.50        1:02.20   
10  Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    30.01        1:02.52   
11  Christian Rasmussen  2000  O.S.L.F.    30.45        1:03.82   
12  Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub    30.26        1:03.90   
13  Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub    31.72        1:04.01   
14  Søren Wolf  2000  IHF Svømning    31.45        1:04.12   
15  Thomas Frederiksen  2000  Odder IGF    31.37        1:04.75   
16  Mads Sørensen  2000  O.S.L.F.    31.36        1:04.83   
17  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub    31.44        1:04.87   
18  Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    31.29        1:06.15   
19  Alexander Dahl  2000  Thisted Svømmeklub    31.94        1:06.92   
20  Mathias Bagger Nielsen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    32.96        1:07.42   
21  Niklas T. Kristiansen  2000  Aalborg Svømmeklub    32.76        1:07.76   
22  Lukas Kranker  2000  Brønderslev SK08    1:07.84        1:07.84   
23  Oliver Christensen  2000  Esbjerg Svømmeklub    32.79        1:07.89   
24  Mike Boldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    33.27        1:07.98   
25  Jens William S. Andersen  2000  O.S.L.F.    33.13        1:10.45   
26  Steffen Jes Vestergaard  2000  Brønderslev SK08    36.89        1:21.14   
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob de Lisser  2001  Odense Svømme Klub    30.73        1:03.52   
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub    30.93        1:04.10   
Simon Juul Henriksen  2001  Odense Svømme Klub    31.14        1:04.93   
Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF    31.54        1:05.03   
Mads Sørensen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    32.08        1:05.53   
Marius Nørgaard  2001  Hobro Svømmeklub    31.35        1:05.78   
Lawrence Langley  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup    33.10        1:06.60   
Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling    31.72        1:06.64   
Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    31.95        1:07.37   
10  Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    32.06        1:07.62   
11  Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    33.07        1:07.71   
12  Oliver Mølby  2001  Esbjerg Svømmeklub    32.93        1:07.80   
13  Martin H. Abel  2001  Esbjerg Svømmeklub    33.00        1:07.81   
14  Jakob Grene  2001  Esbjerg Svømmeklub    32.94        1:08.03   
15  Sebastian Møller Jürgense  2001  Odder IGF    33.31        1:09.11   
16  Johann Kristian Møller  2001  Vejle Svømmeklub Triton    33.26        1:09.13   
17  Mads Kloster  2002  Thisted Svømmeklub    33.39        1:09.15   
18  Thomas Schiby  2001  Aalborg Svømmeklub    33.65        1:09.33   
19  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    33.17        1:09.71   
20  Mads Frydenholm  2001  Vejen Svømmeklub    33.74        1:10.15   
21  Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub    33.80        1:10.40   
22  Magnus Funder  2001  Vejle Svømmeklub Triton    33.87        1:11.20   
23  Søren P. Rasmussen  2001  Aalborg Svømmeklub    33.99        1:12.20   
24  Emil Kragh  2001  Vejle Svømmeklub Triton    1:15.13        1:15.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare