2017-12-17   13:01:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emilie Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub    44.62  1:33.75  2:23.56    3:13.01   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    45.96  1:36.14  2:27.66    3:16.94   
Sascha Lausten  2002  Ikast Svømmeklub    46.98  1:38.63  2:30.29    3:20.67   
Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning Svømmeklub    47.15  1:39.39  2:31.83    3:20.97   
Julie Ejby  2002  Nyborg Svømmeklub    45.89  1:38.26  2:31.28    3:23.77   
Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub    47.74  1:43.14  2:35.48    3:26.20   
Maria Bredal Larsen  2002  Nyborg Svømmeklub    46.90  1:39.84  2:33.23    3:26.67   
Maja Fridberg Madsen  2002  Odder IGF    46.92  1:39.54  2:35.52    3:29.67   
Amalie Vilstrup  2002  Herning Svømmeklub    47.65  1:42.43  2:39.05    3:35.14   
10  Ida Højsager  2002  Kolding SK    49.85  1:46.05  2:43.41    3:39.71   
Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ida S Olesen  2003  Aalborg Svømmeklub    45.54  1:34.95  2:25.23    3:14.46   
Rebecca E. Jakobsen  2003  Viborg Svømme Klub    46.17  1:36.15  2:26.09    3:17.51   
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    47.14  1:40.11  2:34.81    3:27.89   
Louise Sjørup Jensen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    48.35  1:40.57  2:35.30    3:29.43   
Annika Hausgaard Godt  2003  Holstebro Svømme Club    50.00  1:43.56  2:38.15    3:31.66   
Elma Gabela  2004  Kolding SK    49.29  1:45.77  2:44.63    3:38.97   
Amalie Kanstrup  2003  Viborg Svømme Klub    51.05  1:46.41  2:43.27    3:41.13   
Marie Louise Jørgensen  2003  Kolding SK    51.93  1:50.13  2:49.42    3:47.23   
Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub    52.06  1:49.78  2:49.92    3:48.48   
Caroline Kraglund  2003  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            DSQ  tystart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare