2017-12-15   16:46:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    29.73        1:02.01   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling    30.09        1:05.23   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub Triton    30.56        1:05.35   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub Triton    31.11        1:05.44   
Kasper Jørgensen  2000  Kolding SK    31.49        1:07.48   
Andreas Bui  2000  O.S.L.F.    32.20        1:08.02   
Casper Christiansen  2000  Holstebro Svømme Club    32.94        1:09.48   
Thorstein Godske Pedersen  2000  Odense Svømme Klub    32.63        1:10.89   
Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub    34.75        1:13.59   
10  Jakob Mose  2000  Esbjerg Svømmeklub    33.95        1:14.19   
11  Andreas Jørgensen  2000  Kolding SK    34.28        1:14.43   
12  Malthe Burgaard  2000  Odense Svømme Klub    35.11        1:17.20   
13  Christian Rasmussen  2000  O.S.L.F.    35.35        1:18.04   
14  Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club    36.79        1:20.49   
15  Mathias Sønderby  2000  Vejle Svømmeklub Triton    37.20        1:22.26   
                     
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Sørensen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    34.80        1:13.48   
Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    35.08        1:13.66   
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub    34.98        1:14.12   
Martin H. Abel  2001  Esbjerg Svømmeklub    34.12        1:14.78   
Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    35.52        1:16.83   
Alexander Stær  2001  Randers GF Neptun    35.36        1:17.00   
Rasmus Hald  2001  Kolding SK    38.76        1:18.70   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    37.01        1:18.95   
Valdemar Kjærgaard  2001  Agfs Svømmeafdeling    37.77        1:19.20   
10  Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    37.59        1:20.30   
11  Mathias Pedersen  2002  Viborg Svømme Klub    38.19        1:23.35   
12  Benjamin Rohde  2001  Svømmeklubben Tempo    39.27        1:24.08   
13  Oliver Mølby  2001  Esbjerg Svømmeklub    40.66        1:27.36   
14  Viktor Skytt Kristensen  2001  Kolding SK    41.38        1:27.65   
15  Alfred Tang Dixen  2002  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin    41.13        1:28.25   
16  Johann Kristian Møller  2001  Vejle Svømmeklub Triton    40.22        1:28.54   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club            DNF   
Anders Vestergaard  2001  Brønderslev SK08            DSQ  tyvstart 
Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare