Resultat för Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aarhus Swim Piger | 2002 | Aarhus Swim | 2:18.60 | ||||||
Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 31.84 | 31.84 | |||||||
Solvej Kofoed Lund | 2003 | 36.04 | 1:07.88 | |||||||
Sofia Louise Dahl | 2002 | 34.41 | 1:42.29 | |||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 36.31 | 2:18.60 | |||||||
2 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:20.39 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 35.68 | 1:08.98 | |||||||
Amalie Vilstrup | 2002 | 37.03 | 1:46.01 | |||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 34.38 | 2:20.39 | |||||||
3 | Horsens Piger | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:25.13 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 35.82 | 35.82 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 37.51 | 1:13.33 | |||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 38.92 | 1:52.25 | |||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 32.88 | 2:25.13 | |||||||
4 | Piger Viborg | 2002 | Viborg Svømme Klub | 2:25.31 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | 40.16 | 1:14.31 | |||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 36.54 | 1:50.85 | |||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 34.46 | 2:25.31 | |||||||
5 | Tritons Tøser | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:27.13 | ||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 37.10 | 37.10 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 36.59 | 1:13.69 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 37.86 | 1:51.55 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 35.58 | 2:27.13 | |||||||
- | Odder Piger | 0 | Odder IGF | DSQ | tyvstart | |||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 33.56 | 33.56 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:14 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sto Drenge 1 | 0 | Swim Team Odense | 1:51.01 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 27.21 | 27.21 | |||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 26.95 | 54.16 | |||||||
Christian Rasmussen | 2000 | 28.52 | 1:22.68 | |||||||
Jacob de Lisser | 2001 | 28.33 | 1:51.01 | |||||||
2 | Tritons Drenge 1 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:54.64 | ||||||
Jakob Juul | 2000 | 28.08 | 28.08 | |||||||
Mads Sørensen | 2001 | 29.74 | 57.82 | |||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 29.80 | 1:27.62 | |||||||
Andreas Hansen | 2000 | 27.02 | 1:54.64 | |||||||
3 | Aarhus Swim Drenge | 2000 | Aarhus Swim | 1:57.27 | ||||||
Johan Reimer | 2000 | 27.63 | 27.63 | |||||||
Søren Wolf | 2000 | 29.82 | 57.45 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 30.14 | 1:27.59 | |||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 29.68 | 1:57.27 | |||||||
4 | Sto Drenge 2 | 0 | Swim Team Odense | 1:59.30 | ||||||
Jens William S. Andersen | 2000 | 31.19 | 31.19 | |||||||
Mads Sørensen | 2000 | 29.83 | 1:01.02 | |||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 28.72 | 1:29.74 | |||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 29.56 | 1:59.30 | |||||||
5 | Agf Drenge 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:00.05 | ||||||
David Hjort | 2000 | 28.13 | 28.13 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 29.83 | 57.96 | |||||||
Christian Ottosen | 2002 | 31.61 | 1:29.57 | |||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 30.48 | 2:00.05 | |||||||
6 | Esbjerg Young Guns1 | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:01.29 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 30.63 | 30.63 | |||||||
Jakob Grene | 2001 | 30.65 | 1:01.28 | |||||||
Martin H. Abel | 2001 | 29.19 | 1:30.47 | |||||||
Jakob Mose | 2000 | 30.82 | 2:01.29 | |||||||
7 | Kolding Drenge | 0 | Kolding SK | 2:02.38 | ||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 30.05 | 30.05 | |||||||
Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 34.06 | 1:04.11 | |||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 31.01 | 1:35.12 | |||||||
Matthias Mikkelsen | 2000 | 27.26 | 2:02.38 | |||||||
8 | Aalborg Drenge | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:03.81 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 30.08 | 30.08 | |||||||
Thomas Schiby | 2001 | 31.59 | 1:01.67 | |||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 31.53 | 1:33.20 | |||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 30.61 | 2:03.81 | |||||||
9 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:04.31 | ||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 29.49 | 29.49 | |||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 34.53 | 1:04.02 | |||||||
Victor Bjerre | 2001 | 30.80 | 1:34.82 | |||||||
Jens Sørensen | 2001 | 29.49 | 2:04.31 | |||||||
10 | Odder Drenge | 0 | Odder IGF | 2:07.28 | ||||||
Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Thomas Frederiksen | 2000 | 27.32 | 58.87 | |||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 32.02 | 1:30.89 | |||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 36.39 | 2:07.28 | |||||||
11 | Tritons Drenge 2 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:11.72 | ||||||
Mathias Sønderby | 2000 | 2:11.72 | 2:11.72 | |||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | |||||||||
Magnus Funder | 2001 | |||||||||
Janus Halbirk | 2000 | 2:11.72 | 2:11.72 | |||||||
12 | Horsens Drenge 1 | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:18.60 | ||||||
Karl-Emil Späth | 2000 | 2:18.60 | 2:18.60 | |||||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | |||||||||
Rasmus Udbye | 2000 | |||||||||
Simeon Franow | 2000 | 2:18.60 | 2:18.60 | |||||||
- | Bsk08 | 2000 | Brønderslev SK08 | DSQ | tyvstart 1.svømmer | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 1:18.19 | 2:42.80 | 4:05.33 | 5:24.31 | |||
2 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:17.21 | 2:40.40 | 4:04.69 | 5:27.90 | |||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:01.82 | 3:25.74 | 4:49.74 | 5:30.88 | |||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:16.25 | 2:40.17 | 4:05.56 | 5:32.35 | |||
5 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:19.80 | 2:46.80 | 4:15.56 | 5:43.69 | |||
- | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | DSQ | tyvstartet | |||||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 1:20.15 | 2:46.74 | 4:12.91 | 5:37.67 | |||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:18.18 | 2:46.26 | 4:14.56 | 5:41.99 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:03.13 | 2:12.54 | 3:19.29 | 4:26.44 | |||
2 | Andrej Jessen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:03.37 | 2:10.87 | 3:20.14 | 4:29.89 | |||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.67 | 2:14.26 | 3:23.74 | 4:31.81 | |||
4 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:05.45 | 2:15.18 | 3:25.02 | 4:34.01 | |||
5 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 1:06.33 | 2:16.70 | 3:27.86 | 4:37.51 | |||
6 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 1:07.19 | 2:19.98 | 3:35.31 | 4:50.25 | |||
7 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:08.45 | 2:22.48 | 3:37.39 | 4:51.48 | |||
8 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:07.56 | 2:22.36 | 3:36.88 | 4:51.65 | |||
9 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 1:07.45 | 2:23.21 | 3:38.66 | 4:53.92 | |||
10 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.39 | 2:23.62 | 3:40.21 | 4:55.58 | |||
11 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:12.29 | 2:27.67 | 3:42.54 | 4:56.17 | |||
12 | Mathias Bagger Nielsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.45 | 2:24.96 | 3:41.83 | 4:56.65 | |||
13 | Alexander Dahl | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:45.33 | 3:01.99 | 4:19.66 | 4:56.74 | |||
14 | Kasper Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 1:08.59 | 2:24.73 | 3:42.39 | 4:58.75 | |||
15 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.74 | 2:28.58 | 3:45.78 | 4:59.57 | |||
16 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.44 | 2:27.21 | 3:44.26 | 4:59.85 | |||
17 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 1:09.67 | 2:26.77 | 3:44.01 | 5:00.30 | |||
18 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.86 | 2:28.95 | 3:47.58 | 5:04.00 | |||
19 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.16 | 2:28.12 | 3:46.58 | 5:05.33 | |||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.74 | 2:20.88 | 3:32.86 | 4:43.65 | |||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:07.83 | 2:22.11 | 3:35.13 | 4:45.43 | |||
3 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:08.43 | 2:22.28 | 3:36.60 | 4:50.71 | |||
4 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:08.81 | 2:22.83 | 3:38.87 | 4:55.65 | |||
5 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.58 | 2:25.23 | 3:41.94 | 4:58.93 | |||
6 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:10.15 | 2:28.28 | 3:47.63 | 5:04.92 | |||
7 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:16.55 | 2:36.31 | 3:55.42 | 5:11.53 | |||
8 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:15.06 | 2:34.41 | 3:54.75 | 5:11.69 | |||
9 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 1:13.53 | 2:32.60 | 3:53.44 | 5:13.07 | |||
10 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.73 | 2:34.51 | 3:54.33 | 5:15.20 | |||
11 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:15.47 | 2:36.67 | 3:59.03 | 5:21.62 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.89 | 1:19.66 | |||||
2 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 38.80 | 1:20.96 | |||||
3 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.66 | 1:22.07 | |||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.02 | 1:22.33 | |||||
5 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.22 | 1:23.11 | |||||
6 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.16 | 1:23.35 | |||||
7 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.75 | 1:23.66 | |||||
8 | Cecilie Væver | 2002 | Svømmeklubben Nord | 37.79 | 1:25.60 | |||||
9 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 39.49 | 1:26.30 | |||||
10 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 39.86 | 1:26.38 | |||||
11 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.01 | 1:26.93 | |||||
12 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 40.33 | 1:27.62 | |||||
13 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 42.69 | 1:27.64 | |||||
14 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.65 | 1:28.09 | |||||
15 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 43.16 | 1:28.30 | |||||
16 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 40.01 | 1:28.77 | |||||
17 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.07 | 1:30.87 | |||||
18 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.57 | 1:31.60 | |||||
19 | Sofia Louise Dahl | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 43.91 | 1:32.07 | |||||
20 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 43.92 | 1:32.32 | |||||
21 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.85 | 1:33.13 | |||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 39.83 | 1:25.80 | |||||
2 | Emma Stecher | 2003 | Svømmeklubben Rask | 40.08 | 1:26.68 | |||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.85 | 1:27.70 | |||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 44.30 | 1:30.30 | |||||
5 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.34 | 1:30.47 | |||||
6 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.69 | 1:31.06 | |||||
7 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 46.46 | 1:33.81 | |||||
8 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 43.11 | 1:34.03 | |||||
9 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 46.17 | 1:34.32 | |||||
10 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.15 | 1:35.53 | |||||
11 | Amalie Kanstrup | 2003 | Viborg Svømme Klub | 49.56 | 1:40.62 | |||||
12 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.13 | 1:40.64 | |||||
13 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.12 | 1:42.65 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 29.50 | 1:03.22 | |||||
2 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.52 | 1:08.32 | |||||
3 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.95 | 1:08.77 | |||||
4 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 33.26 | 1:08.79 | |||||
5 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.04 | 1:08.95 | |||||
6 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 33.45 | 1:09.81 | |||||
6 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.14 | 1:09.81 | |||||
8 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.33 | 1:09.91 | |||||
9 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 34.38 | 1:10.03 | |||||
10 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.83 | 1:10.31 | |||||
11 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.34 | 1:11.47 | |||||
12 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 34.39 | 1:12.95 | |||||
13 | Andrej Jessen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 35.41 | 1:13.23 | |||||
14 | Kasper Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 32.86 | 1:13.36 | |||||
15 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 34.26 | 1:13.42 | |||||
16 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 33.41 | 1:13.86 | |||||
17 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 33.95 | 1:14.69 | |||||
18 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.66 | 1:15.23 | |||||
19 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 35.31 | 1:16.10 | |||||
20 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 38.00 | 1:19.28 | |||||
21 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.54 | 1:20.72 | |||||
22 | Oliver Frøsig | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.51 | 1:20.93 | |||||
23 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 41.44 | 1:40.49 | |||||
- | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.42 | 1:11.22 | |||||
2 | Jacob de Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 34.71 | 1:12.49 | |||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.76 | 1:14.70 | |||||
4 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 35.62 | 1:15.02 | |||||
5 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.72 | 1:15.22 | |||||
6 | Alexander Stær | 2001 | Randers GF Neptun | 35.84 | 1:15.32 | |||||
7 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 35.15 | 1:15.73 | |||||
8 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.68 | 1:16.62 | |||||
9 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 35.41 | 1:17.47 | |||||
10 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 36.68 | 1:17.56 | |||||
11 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 36.38 | 1:18.41 | |||||
12 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.56 | 1:18.51 | |||||
13 | Lawrence Langley | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.06 | 1:18.86 | |||||
14 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 38.43 | 1:19.74 | |||||
15 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 36.37 | 1:19.92 | |||||
16 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 38.12 | 1:20.62 | |||||
17 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 35.87 | 1:20.64 | |||||
18 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 37.85 | 1:20.69 | |||||
19 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.67 | 1:20.87 | |||||
20 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.94 | 1:21.09 | |||||
21 | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | 37.77 | 1:21.28 | |||||
22 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.03 | 1:21.57 | |||||
23 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.83 | 1:21.98 | |||||
24 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.25 | 1:22.41 | |||||
25 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.62 | 1:23.35 | |||||
26 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 36.94 | 1:23.57 | |||||
27 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.44 | 1:23.96 | |||||
28 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 45.04 | 1:30.76 | |||||
- | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 2 flyben til bryst | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.14 | 1:19.61 | 2:02.52 | 2:45.56 | |||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 40.94 | 2:08.03 | 2:50.85 | 2:50.85 | |||
3 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 39.97 | 1:22.68 | 2:04.40 | 2:51.01 | |||
4 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 41.18 | 1:24.55 | 2:10.76 | 2:54.33 | |||
5 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 42.24 | 1:28.67 | 2:15.00 | 2:58.23 | |||
6 | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | 41.95 | 1:27.89 | 2:13.74 | 2:58.36 | |||
7 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 41.74 | 1:28.22 | 2:14.72 | 2:58.42 | |||
8 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 41.13 | 1:26.83 | 2:13.02 | 2:59.48 | |||
9 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 42.16 | 1:26.91 | 2:14.77 | 3:00.69 | |||
10 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:15.69 | 3:01.58 | |||||
11 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 3:05.05 | ||||||
12 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 44.70 | 1:31.42 | 2:19.18 | 3:05.99 | |||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 40.68 | 1:25.49 | 2:11.18 | 2:55.64 | |||
2 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 44.21 | 1:30.54 | 2:18.64 | 3:05.40 | |||
3 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 43.06 | 1:31.20 | 2:20.22 | 3:06.59 | |||
4 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 45.37 | 1:34.51 | 2:25.16 | 3:14.22 | |||
5 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 45.15 | 1:35.08 | 2:25.39 | 3:14.97 | |||
6 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 46.80 | 1:37.28 | 2:28.24 | 3:17.10 | |||
7 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 46.06 | 1:37.25 | 2:28.49 | 3:17.60 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 33.83 | 1:09.42 | 1:44.78 | 2:19.86 | |||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.33 | 1:10.83 | 1:47.41 | 2:23.72 | |||
3 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.06 | 1:11.54 | 1:49.55 | 2:26.39 | |||
4 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 35.81 | 1:13.41 | 1:51.40 | 2:27.70 | |||
5 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 34.74 | 1:12.74 | 1:50.95 | 2:27.86 | |||
6 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 34.65 | 1:12.17 | 1:50.33 | 2:27.95 | |||
7 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.90 | 1:12.68 | 1:50.66 | 2:28.78 | |||
8 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 34.58 | 1:12.69 | 1:51.94 | 2:31.19 | |||
9 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 36.18 | 1:14.71 | 1:53.63 | 2:31.53 | |||
10 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 36.67 | 1:15.18 | 1:54.58 | 2:32.58 | |||
11 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 36.20 | 1:15.33 | 1:55.84 | 2:34.28 | |||
12 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.91 | 1:17.05 | 1:56.60 | 2:35.50 | |||
12 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 36.67 | 1:16.11 | 1:56.02 | 2:35.50 | |||
14 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.78 | 1:18.32 | 1:59.16 | 2:38.19 | |||
15 | Jens William S. Andersen | 2000 | O.S.L.F. | 36.28 | 1:16.27 | 1:57.67 | 2:38.96 | |||
16 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.32 | 1:18.64 | 2:00.58 | 2:42.04 | |||
17 | Nicolai Sand | 2000 | Brønderslev SK08 | 2:43.97 | ||||||
18 | Oliver Frøsig | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.63 | 1:21.91 | 2:04.77 | 2:46.63 | |||
19 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 40.27 | 1:22.63 | 2:06.07 | 2:48.49 | |||
- | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej forts bev. v 75 | |||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.58 | 1:12.97 | 1:51.72 | 2:29.49 | |||
2 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 35.74 | 1:14.70 | 1:54.92 | 2:35.72 | |||
3 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.41 | 1:58.26 | 2:37.82 | ||||
4 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.30 | 1:18.15 | 1:59.16 | 2:39.99 | |||
5 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 38.23 | 1:18.82 | 2:00.45 | 2:41.33 | |||
6 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 40.77 | 1:20.62 | 2:02.95 | 2:43.54 | |||
7 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 38.66 | 1:19.97 | 2:02.43 | 2:44.87 | |||
8 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.95 | 1:20.67 | 2:03.64 | 2:44.97 | |||
9 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 39.10 | 1:20.64 | 2:03.59 | 2:45.73 | |||
10 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 39.61 | 1:23.38 | 2:06.35 | 2:46.79 | |||
11 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.97 | 1:23.44 | 2:07.62 | 2:49.34 | |||
12 | Alfred Tang Dixen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.34 | 1:24.08 | 2:08.06 | 2:49.38 | |||
13 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.84 | 1:23.73 | 2:07.37 | 2:50.27 | |||
14 | Mads Frydenholm | 2001 | Vejen Svømmeklub | 39.96 | 1:23.50 | 2:08.04 | 2:50.86 | |||
15 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 40.73 | 1:24.03 | 2:07.81 | 2:51.61 | |||
16 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.76 | 1:26.80 | 2:14.93 | 2:59.12 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.36 | 1:21.98 | |||||
2 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.37 | 1:22.07 | |||||
3 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.25 | 1:24.68 | |||||
4 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 39.00 | 1:25.76 | |||||
5 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 42.51 | 1:31.39 | |||||
6 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 41.94 | 1:31.76 | |||||
7 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 44.27 | 1:38.48 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Stecher | 2003 | Svømmeklubben Rask | 38.71 | 1:21.34 | |||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.09 | 1:31.09 | |||||
3 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.33 | 1:31.64 | |||||
4 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 42.77 | 1:36.18 | |||||
5 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.29 | 1:37.31 | |||||
6 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.03 | 1:42.60 | |||||
7 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 49.91 | 1:44.54 | |||||
8 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 47.55 | 1:47.08 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 29.73 | 1:02.01 | |||||
2 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.09 | 1:05.23 | |||||
3 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.56 | 1:05.35 | |||||
4 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.11 | 1:05.44 | |||||
5 | Kasper Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 31.49 | 1:07.48 | |||||
6 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 32.20 | 1:08.02 | |||||
7 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.94 | 1:09.48 | |||||
8 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.63 | 1:10.89 | |||||
9 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 34.75 | 1:13.59 | |||||
10 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.95 | 1:14.19 | |||||
11 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 34.28 | 1:14.43 | |||||
12 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 35.11 | 1:17.20 | |||||
13 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 35.35 | 1:18.04 | |||||
14 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 36.79 | 1:20.49 | |||||
15 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.20 | 1:22.26 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.80 | 1:13.48 | |||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.08 | 1:13.66 | |||||
3 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 34.98 | 1:14.12 | |||||
4 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.12 | 1:14.78 | |||||
5 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.52 | 1:16.83 | |||||
6 | Alexander Stær | 2001 | Randers GF Neptun | 35.36 | 1:17.00 | |||||
7 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 38.76 | 1:18.70 | |||||
8 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.01 | 1:18.95 | |||||
9 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 37.77 | 1:19.20 | |||||
10 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 37.59 | 1:20.30 | |||||
11 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 38.19 | 1:23.35 | |||||
12 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 39.27 | 1:24.08 | |||||
13 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.66 | 1:27.36 | |||||
14 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 41.38 | 1:27.65 | |||||
15 | Alfred Tang Dixen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.13 | 1:28.25 | |||||
16 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.22 | 1:28.54 | |||||
- | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNF | ||||||
- | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:25 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.62 | 1:33.75 | 2:23.56 | 3:13.01 | |||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.96 | 1:36.14 | 2:27.66 | 3:16.94 | |||
3 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.98 | 1:38.63 | 2:30.29 | 3:20.67 | |||
4 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 47.15 | 1:39.39 | 2:31.83 | 3:20.97 | |||
5 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 45.89 | 1:38.26 | 2:31.28 | 3:23.77 | |||
6 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 47.74 | 1:43.14 | 2:35.48 | 3:26.20 | |||
7 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 46.90 | 1:39.84 | 2:33.23 | 3:26.67 | |||
8 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 46.92 | 1:39.54 | 2:35.52 | 3:29.67 | |||
9 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 47.65 | 1:42.43 | 2:39.05 | 3:35.14 | |||
10 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 49.85 | 1:46.05 | 2:43.41 | 3:39.71 | |||
- | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 45.54 | 1:34.95 | 2:25.23 | 3:14.46 | |||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 46.17 | 1:36.15 | 2:26.09 | 3:17.51 | |||
3 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 47.14 | 1:40.11 | 2:34.81 | 3:27.89 | |||
4 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.35 | 1:40.57 | 2:35.30 | 3:29.43 | |||
5 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 50.00 | 1:43.56 | 2:38.15 | 3:31.66 | |||
6 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 49.29 | 1:45.77 | 2:44.63 | 3:38.97 | |||
7 | Amalie Kanstrup | 2003 | Viborg Svømme Klub | 51.05 | 1:46.41 | 2:43.27 | 3:41.13 | |||
8 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 51.93 | 1:50.13 | 2:49.42 | 3:47.23 | |||
9 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 52.06 | 1:49.78 | 2:49.92 | 3:48.48 | |||
- | Caroline Kraglund | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | tystart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:46 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.75 | 1:17.10 | 1:58.14 | 2:38.97 | |||
2 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 38.36 | 1:19.61 | 2:00.73 | 2:43.67 | |||
3 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 39.07 | 1:21.78 | 2:05.95 | 2:49.85 | |||
4 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 40.97 | 1:25.86 | 2:11.75 | 2:57.04 | |||
5 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 40.10 | 1:26.19 | 2:13.86 | 3:01.73 | |||
6 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 41.27 | 1:28.64 | 2:15.85 | 3:03.41 | |||
7 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.98 | 1:29.81 | 2:18.44 | 3:06.08 | |||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.03 | 1:21.76 | 2:04.75 | 2:45.85 | |||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.59 | 1:22.00 | 2:05.79 | 2:49.14 | |||
3 | Alexander Stær | 2001 | Randers GF Neptun | 41.47 | 1:27.92 | 2:16.18 | 3:04.35 | |||
4 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 42.03 | 1:29.82 | 2:18.22 | 3:04.77 | |||
5 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.44 | 1:28.76 | 2:17.23 | 3:06.50 | |||
6 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 43.19 | 1:31.63 | 2:20.67 | 3:07.31 | |||
7 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.71 | 1:30.51 | 2:20.87 | 3:10.18 | |||
8 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.94 | 1:33.25 | 2:22.02 | 3:10.23 | |||
9 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 45.56 | 1:38.51 | 2:30.82 | 3:20.72 | |||
10 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 48.09 | 1:40.96 | 2:33.38 | 3:25.45 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.99 | 1:09.52 | |||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 33.65 | 1:09.78 | |||||
3 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 33.39 | 1:10.18 | |||||
4 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.76 | 1:12.82 | |||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.37 | 1:13.73 | |||||
6 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.18 | 1:13.87 | |||||
7 | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | 35.18 | 1:14.42 | |||||
8 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.65 | 1:14.77 | |||||
9 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 36.25 | 1:15.12 | |||||
10 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 36.08 | 1:15.45 | |||||
11 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.56 | 1:15.79 | |||||
12 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.87 | 1:18.41 | |||||
13 | Sofia Louise Dahl | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.68 | 1:19.91 | |||||
14 | Nanna Funch Martens | 2002 | O.S.L.F. | 37.67 | 1:20.76 | |||||
15 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 38.09 | 1:21.54 | |||||
- | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | ej berøring v 25 m | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Stecher | 2003 | Svømmeklubben Rask | 35.25 | 1:13.11 | |||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 36.50 | 1:15.93 | |||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.50 | 1:17.39 | |||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 37.06 | 1:17.45 | |||||
5 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 38.01 | 1:19.83 | |||||
6 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.69 | 1:22.21 | |||||
7 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.68 | 1:22.55 | |||||
8 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.45 | 1:22.76 | |||||
9 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.92 | 1:25.12 | |||||
10 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 41.21 | 1:26.62 | |||||
11 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.10 | 1:27.68 | |||||
12 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 40.96 | 1:27.74 | |||||
13 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 40.91 | 1:27.90 | |||||
- | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:16 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 28.62 | 58.95 | |||||
2 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.48 | 59.34 | |||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.78 | 59.50 | |||||
4 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.07 | 59.86 | |||||
5 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 29.04 | 1:00.06 | |||||
6 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 29.66 | 1:00.88 | |||||
7 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 30.00 | 1:01.77 | |||||
8 | Andrej Jessen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:02.03 | 1:02.03 | |||||
9 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.50 | 1:02.20 | |||||
10 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.01 | 1:02.52 | |||||
11 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 30.45 | 1:03.82 | |||||
12 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 30.26 | 1:03.90 | |||||
13 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.72 | 1:04.01 | |||||
14 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 31.45 | 1:04.12 | |||||
15 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 31.37 | 1:04.75 | |||||
16 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 31.36 | 1:04.83 | |||||
17 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 31.44 | 1:04.87 | |||||
18 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 31.29 | 1:06.15 | |||||
19 | Alexander Dahl | 2000 | Thisted Svømmeklub | 31.94 | 1:06.92 | |||||
20 | Mathias Bagger Nielsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.96 | 1:07.42 | |||||
21 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 32.76 | 1:07.76 | |||||
22 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 1:07.84 | 1:07.84 | |||||
23 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.79 | 1:07.89 | |||||
24 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.27 | 1:07.98 | |||||
25 | Jens William S. Andersen | 2000 | O.S.L.F. | 33.13 | 1:10.45 | |||||
26 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 36.89 | 1:21.14 | |||||
- | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 30.73 | 1:03.52 | |||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.93 | 1:04.10 | |||||
3 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 31.14 | 1:04.93 | |||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 31.54 | 1:05.03 | |||||
5 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.08 | 1:05.53 | |||||
6 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 31.35 | 1:05.78 | |||||
7 | Lawrence Langley | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.10 | 1:06.60 | |||||
8 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 31.72 | 1:06.64 | |||||
9 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.95 | 1:07.37 | |||||
10 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 32.06 | 1:07.62 | |||||
11 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.07 | 1:07.71 | |||||
12 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.93 | 1:07.80 | |||||
13 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.00 | 1:07.81 | |||||
14 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.94 | 1:08.03 | |||||
15 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 33.31 | 1:09.11 | |||||
16 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.26 | 1:09.13 | |||||
17 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.39 | 1:09.15 | |||||
18 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 33.65 | 1:09.33 | |||||
19 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.17 | 1:09.71 | |||||
20 | Mads Frydenholm | 2001 | Vejen Svømmeklub | 33.74 | 1:10.15 | |||||
21 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 33.80 | 1:10.40 | |||||
22 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.87 | 1:11.20 | |||||
23 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 33.99 | 1:12.20 | |||||
24 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.13 | 1:15.13 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:37 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 15, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Odder Piger | 0 | Odder IGF | 5:54.71 | ||||||
Emma Rasmussen | 2002 | 44.58 | 1:30.63 | 1:30.63 | ||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 46.44 | 1:37.95 | 3:08.58 | ||||||
Cecilie Gregersen | 2002 | 43.95 | 1:36.96 | 4:45.54 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 33.11 | 1:09.17 | 5:54.71 | ||||||
2 | Tritons Tøser | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:55.63 | ||||||
Emilie Eriksen | 2002 | 43.00 | 1:27.67 | 1:27.67 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 48.71 | 1:41.93 | 3:09.60 | ||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 41.50 | 1:31.10 | 4:40.70 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 36.22 | 1:14.93 | 5:55.63 | ||||||
3 | Thisted Piger | 2002 | Thisted Svømmeklub | 5:58.56 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 1:22.87 | 1:22.87 | |||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 46.28 | 1:37.70 | 3:00.57 | ||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 47.56 | 1:45.03 | 4:45.60 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 34.59 | 1:12.96 | 5:58.56 | ||||||
4 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 6:01.73 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 42.07 | 1:25.05 | 1:25.05 | ||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 45.25 | 1:36.52 | 3:01.57 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 47.60 | 1:43.27 | 4:44.84 | ||||||
Amalie Vilstrup | 2002 | 36.12 | 1:16.89 | 6:01.73 | ||||||
5 | Piger Viborg | 2002 | Viborg Svømme Klub | 6:18.04 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 45.14 | 1:32.16 | 1:32.16 | ||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | 49.95 | 1:46.26 | 3:18.42 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 44.55 | 1:41.05 | 4:59.47 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 35.63 | 1:18.57 | 6:18.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 16, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sto Drenge 1 | 0 | Swim Team Odense | 4:36.48 | ||||||
Christian Rasmussen | 2000 | 34.11 | 1:11.10 | 1:11.10 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 35.12 | 1:15.44 | 2:26.54 | ||||||
Jacob de Lisser | 2001 | 32.49 | 1:11.27 | 3:37.81 | ||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 27.59 | 58.67 | 4:36.48 | ||||||
2 | Horsens Drenge 1 | 2000 | Horsens Svømmeklub | 4:43.57 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 36.25 | 1:14.01 | 1:14.01 | ||||||
Simeon Franow | 2000 | 34.93 | 1:14.97 | 2:28.98 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 31.38 | 1:10.37 | 3:39.35 | ||||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | 30.34 | 1:04.22 | 4:43.57 | ||||||
3 | Tritons Drenge 1 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:46.28 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 33.90 | 1:09.16 | 1:09.16 | ||||||
Janus Halbirk | 2000 | 39.41 | 1:24.66 | 2:33.82 | ||||||
Jakob Juul | 2000 | 31.43 | 1:06.47 | 3:40.29 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 31.01 | 1:05.99 | 4:46.28 | ||||||
4 | Aarhus Swim Drenge | 2000 | Aarhus Swim | 4:53.07 | ||||||
Johan Reimer | 2000 | 35.60 | 1:12.82 | 1:12.82 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 38.33 | 1:21.27 | 2:34.09 | ||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 33.76 | 1:14.40 | 3:48.49 | ||||||
Søren Wolf | 2000 | 31.30 | 1:04.58 | 4:53.07 | ||||||
5 | Kolding Drenge | 0 | Kolding SK | 5:02.86 | ||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 34.26 | 1:10.32 | 1:10.32 | ||||||
Matthias Mikkelsen | 2000 | 39.42 | 1:24.03 | 2:34.35 | ||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 31.99 | 1:08.84 | 3:43.19 | ||||||
Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 37.68 | 1:19.67 | 5:02.86 | ||||||
6 | Agf Drenge 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:03.54 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 38.81 | 1:18.01 | 1:18.01 | ||||||
Christian Ottosen | 2002 | 42.45 | 1:30.22 | 2:48.23 | ||||||
David Hjort | 2000 | 30.46 | 1:06.00 | 3:54.23 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 32.54 | 1:09.31 | 5:03.54 | ||||||
7 | Sto Drenge 2 | 0 | Swim Team Odense | 5:08.25 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 36.47 | 1:15.22 | 1:15.22 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 38.90 | 1:23.69 | 2:38.91 | ||||||
Jens William S. Andersen | 2000 | 37.57 | 1:21.58 | 4:00.49 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 31.67 | 1:07.76 | 5:08.25 | ||||||
8 | Esbjerg Young Guns1 | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 5:08.70 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 36.60 | 1:14.58 | 1:14.58 | ||||||
Jakob Grene | 2001 | 41.70 | 1:30.34 | 2:44.92 | ||||||
Jakob Mose | 2000 | 34.76 | 1:16.61 | 4:01.53 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 31.39 | 1:07.17 | 5:08.70 | ||||||
9 | Tritons Drenge 2 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:21.25 | ||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 40.03 | 1:22.42 | 1:22.42 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 43.58 | 1:31.72 | 2:54.14 | ||||||
Mathias Sønderby | 2000 | 34.63 | 1:21.89 | 4:16.03 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 31.57 | 1:05.22 | 5:21.25 | ||||||
10 | Thisted Drenge | 2000 | Thisted Svømmeklub | 5:21.49 | ||||||
Mads Kloster | 2002 | 41.79 | 1:25.45 | 1:25.45 | ||||||
Christian Hovmark | 2001 | 44.50 | 1:36.64 | 3:02.09 | ||||||
Andrej Jessen | 2000 | 34.00 | 1:14.22 | 4:16.31 | ||||||
Alexander Dahl | 2000 | 31.07 | 1:05.18 | 5:21.49 | ||||||
11 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 5:26.89 | ||||||
Victor Bjerre | 2001 | 42.29 | 1:27.09 | 1:27.09 | ||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 39.40 | 1:24.98 | 2:52.07 | ||||||
Jens Sørensen | 2001 | 34.92 | ||||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 5:26.89 | 5:26.89 | |||||||
12 | Bsk08 | 2000 | Brønderslev SK08 | 5:36.10 | ||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 41.71 | 1:25.92 | 1:25.92 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 47.00 | 1:37.76 | 3:03.68 | ||||||
Nicolai Sand | 2000 | 38.50 | 1:25.74 | 4:29.42 | ||||||
Lukas Kranker | 2000 | 30.66 | 1:06.68 | 5:36.10 | ||||||
- | Odder Drenge | 0 | Odder IGF | DSQ | 2,5 armtag und. vand | |||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 46.34 | 1:33.47 | |||||||
- | Aalborg Drenge | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej fort. bev rygvend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:40.82 | ||||||
Amalie Vilstrup | 2002 | 42.05 | 42.05 | |||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 44.11 | 1:26.16 | |||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 40.12 | 2:06.28 | |||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 34.54 | 2:40.82 | |||||||
2 | Tritons Tøser | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:40.86 | ||||||
Emilie Eriksen | 2002 | 42.00 | 42.00 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 46.51 | 1:28.51 | |||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 38.87 | 2:07.38 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 33.48 | 2:40.86 | |||||||
3 | Horsens Piger | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:44.59 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 36.74 | 36.74 | |||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 49.77 | 1:26.51 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 42.62 | 2:09.13 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 35.46 | 2:44.59 | |||||||
4 | Aarhus Swim Piger | 2002 | Aarhus Swim | 2:45.42 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 44.56 | 44.56 | |||||||
Sofia Louise Dahl | 2002 | 45.71 | 1:30.27 | |||||||
Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 35.37 | 2:05.64 | |||||||
Solvej Kofoed Lund | 2003 | 39.78 | 2:45.42 | |||||||
- | Odder Piger | 0 | Odder IGF | DSQ | tyvstart | |||||
Marie Christensen | 2002 | 36.17 | 36.17 | |||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 43.49 | 1:19.66 | |||||||
Cecilie Gregersen | 2002 | 42.30 | 2:01.96 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:04 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sto Drenge 1 | 0 | Swim Team Odense | 2:05.07 | ||||||
Christian Rasmussen | 2000 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Andreas Bui | 2000 | 34.46 | 1:06.63 | |||||||
Jacob de Lisser | 2001 | 31.59 | 1:38.22 | |||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 26.85 | 2:05.07 | |||||||
2 | Horsens Drenge 1 | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:09.27 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 34.57 | 34.57 | |||||||
Simeon Franow | 2000 | 34.45 | 1:09.02 | |||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 31.09 | 1:40.11 | |||||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | 29.16 | 2:09.27 | |||||||
3 | Tritons Drenge 1 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:09.45 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 31.87 | 31.87 | |||||||
Janus Halbirk | 2000 | 38.70 | 1:10.57 | |||||||
Jakob Juul | 2000 | 29.44 | 1:40.01 | |||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 29.44 | 2:09.45 | |||||||
4 | Aarhus Swim Drenge | 2000 | Aarhus Swim | 2:09.55 | ||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 34.12 | 34.12 | |||||||
Johan Reimer | 2000 | 34.63 | 1:08.75 | |||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 31.24 | 1:39.99 | |||||||
Søren Wolf | 2000 | 29.56 | 2:09.55 | |||||||
5 | Sto Drenge 2 | 0 | Swim Team Odense | 2:13.22 | ||||||
Jens William S. Andersen | 2000 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 37.55 | 1:11.08 | |||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 32.99 | 1:44.07 | |||||||
Mads Sørensen | 2000 | 29.15 | 2:13.22 | |||||||
6 | Esbjerg Young Guns1 | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:15.18 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 33.90 | 33.90 | |||||||
Jakob Grene | 2001 | 39.57 | 1:13.47 | |||||||
Jakob Mose | 2000 | 32.51 | 1:45.98 | |||||||
Martin H. Abel | 2001 | 29.20 | 2:15.18 | |||||||
7 | Kolding Drenge | 0 | Kolding SK | 2:16.12 | ||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Matthias Mikkelsen | 2000 | 38.09 | 1:11.50 | |||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 31.11 | 1:42.61 | |||||||
Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 33.51 | 2:16.12 | |||||||
8 | Agf Drenge 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:17.38 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 36.02 | 36.02 | |||||||
Christian Ottosen | 2002 | 41.30 | 1:17.32 | |||||||
David Hjort | 2000 | 29.53 | 1:46.85 | |||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 30.53 | 2:17.38 | |||||||
9 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:21.75 | ||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 33.63 | 33.63 | |||||||
Jens Sørensen | 2001 | 40.19 | 1:13.82 | |||||||
Victor Bjerre | 2001 | 34.83 | 1:48.65 | |||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 33.10 | 2:21.75 | |||||||
10 | Aalborg Drenge | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:22.14 | ||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Mads L. Werther | 2000 | 41.32 | 1:19.11 | |||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 31.82 | 1:50.93 | |||||||
Thomas Schiby | 2001 | 31.21 | 2:22.14 | |||||||
11 | Bsk08 | 2000 | Brønderslev SK08 | 2:23.61 | ||||||
Nicolai Sand | 2000 | 36.08 | 36.08 | |||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 42.96 | 1:19.04 | |||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 35.28 | 1:54.32 | |||||||
Lukas Kranker | 2000 | 29.29 | 2:23.61 | |||||||
12 | Tritons Drenge 2 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:24.63 | ||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Emil Kragh | 2001 | 43.27 | 1:21.07 | |||||||
Mathias Sønderby | 2000 | 33.29 | 1:54.36 | |||||||
Mads Sørensen | 2001 | 30.27 | 2:24.63 | |||||||
13 | Odder Drenge | 0 | Odder IGF | 2:31.55 | ||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 43.43 | 43.43 | |||||||
Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 43.38 | 1:26.81 | |||||||
Thomas Frederiksen | 2000 | 32.44 | 1:59.25 | |||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 32.30 | 2:31.55 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:13 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.22 | 1:13.68 | 1:53.24 | 2:31.09 | |||
2 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 34.72 | 1:13.80 | 1:53.91 | 2:33.71 | |||
3 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 35.88 | 1:15.48 | 1:56.63 | 2:36.72 | |||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.58 | 1:17.21 | 1:58.87 | 2:37.88 | |||
5 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.65 | 1:14.85 | 1:57.31 | 2:38.92 | |||
6 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.58 | 1:17.87 | 1:59.51 | 2:39.68 | |||
7 | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | 37.07 | 1:16.90 | 1:59.07 | 2:41.71 | |||
8 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.36 | 1:18.80 | 2:02.69 | 2:44.25 | |||
9 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.11 | 1:24.33 | 2:12.30 | 2:58.31 | |||
- | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 36.88 | 1:19.11 | 2:02.68 | 2:43.57 | |||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.83 | 1:20.48 | 2:04.40 | 2:46.37 | |||
3 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.65 | 1:22.84 | 2:08.17 | 2:51.04 | |||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.42 | 1:23.64 | 2:08.94 | 2:53.58 | |||
5 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 39.12 | 1:22.41 | 2:08.70 | 2:56.84 | |||
6 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 40.09 | 1:26.34 | 2:15.31 | 3:04.01 | |||
7 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.74 | 1:29.01 | 2:18.66 | 3:09.69 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 28.75 | 59.57 | 1:30.44 | 2:02.14 | |||
2 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.12 | 1:00.53 | 1:32.68 | 2:04.99 | |||
3 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 30.19 | 1:02.80 | 1:35.83 | 2:09.08 | |||
4 | Andrej Jessen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 30.58 | 1:03.38 | 1:37.46 | 2:11.00 | |||
5 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.59 | 1:03.69 | 1:37.53 | 2:11.09 | |||
6 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.58 | 1:03.85 | 1:38.07 | 2:11.24 | |||
7 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 29.98 | 1:02.78 | 1:37.70 | 2:12.70 | |||
8 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.59 | 1:04.60 | 1:39.53 | 2:12.98 | |||
9 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.55 | 1:04.70 | 1:40.00 | 2:15.63 | |||
10 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 31.39 | 1:06.47 | 1:41.64 | 2:16.23 | |||
11 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 31.20 | 1:06.08 | 1:42.36 | 2:17.31 | |||
12 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.55 | 1:07.85 | 1:43.81 | 2:18.49 | |||
13 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 32.60 | 1:08.61 | 1:45.47 | 2:19.69 | |||
14 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 32.22 | 1:08.44 | 1:44.43 | 2:20.10 | |||
15 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 31.20 | 1:07.04 | 1:43.92 | 2:20.87 | |||
16 | Alexander Dahl | 2000 | Thisted Svømmeklub | 32.11 | 1:07.77 | 1:44.92 | 2:21.22 | |||
17 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.64 | 1:09.91 | 1:47.00 | 2:21.97 | |||
18 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 33.13 | 1:09.97 | 1:47.13 | 2:22.01 | |||
19 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.06 | 1:09.52 | 1:46.62 | 2:22.40 | |||
20 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.26 | 1:09.55 | 1:46.37 | 2:22.43 | |||
21 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.36 | 1:09.34 | 1:47.02 | 2:24.44 | |||
22 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.16 | 1:10.93 | 1:48.25 | 2:24.66 | |||
23 | Mathias Bagger Nielsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.35 | 1:09.57 | 1:47.65 | 2:25.00 | |||
24 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 33.04 | 1:09.79 | 1:48.83 | 2:25.88 | |||
25 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 32.73 | 1:10.95 | 1:52.45 | 2:35.67 | |||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.05 | 1:06.98 | 1:41.96 | 2:15.29 | |||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.64 | 1:06.52 | 1:41.99 | 2:15.95 | |||
3 | Jacob de Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 32.35 | 1:08.12 | 1:44.84 | 2:18.29 | |||
4 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 32.07 | 1:08.04 | 1:44.18 | 2:18.68 | |||
5 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.85 | 1:08.37 | 1:44.65 | 2:20.35 | |||
6 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 31.42 | 1:07.89 | 1:46.07 | 2:20.97 | |||
7 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.58 | 1:08.77 | 1:45.43 | 2:21.37 | |||
8 | Aksel Skrydstrup | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.74 | 1:12.78 | 1:49.21 | 2:25.08 | |||
9 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 34.77 | 1:12.11 | 1:49.53 | 2:25.55 | |||
10 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.20 | 1:11.88 | 1:50.03 | 2:27.04 | |||
11 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.66 | 1:12.50 | 1:49.63 | 2:27.53 | |||
12 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 34.28 | 1:12.06 | 1:50.86 | 2:29.12 | |||
13 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.05 | 1:12.62 | 1:51.49 | 2:29.61 | |||
14 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.30 | 1:11.61 | 1:50.39 | 2:29.64 | |||
15 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 34.91 | 1:13.03 | 1:51.92 | 2:30.00 | |||
16 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.59 | 1:13.35 | 1:53.19 | 2:32.52 | |||
17 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.39 | 1:13.53 | 1:55.28 | 2:35.63 | |||
18 | Malthe Levisen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.92 | 1:13.58 | 1:54.74 | 2:37.13 | |||
19 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 34.37 | 1:12.98 | 1:55.21 | 2:38.55 | |||
20 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 34.95 | 1:13.87 | 1:57.11 | 2:38.77 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 37.76 | 1:17.63 | |||||
2 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 39.63 | 1:20.51 | |||||
3 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 39.05 | 1:21.28 | |||||
4 | Cecilie Væver | 2002 | Svømmeklubben Nord | 1:21.70 | 1:21.70 | |||||
5 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.93 | 1:23.05 | |||||
6 | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | 40.80 | 1:23.34 | |||||
7 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.01 | 1:23.48 | |||||
8 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 40.22 | 1:23.64 | |||||
9 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 40.96 | 1:23.77 | |||||
10 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 41.10 | 1:24.08 | |||||
11 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 40.59 | 1:24.45 | |||||
12 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 40.70 | 1:25.57 | |||||
13 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 42.69 | 1:28.87 | |||||
14 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 43.59 | 1:29.72 | |||||
15 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.86 | 1:30.04 | |||||
- | Carli Mark | 2002 | Durup IF | DNS | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 40.84 | 1:24.19 | |||||
2 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.81 | 1:25.15 | |||||
3 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.09 | 1:26.94 | |||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 43.12 | 1:29.29 | |||||
5 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 44.14 | 1:29.62 | |||||
6 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.61 | 1:29.98 | |||||
7 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.83 | 1:30.12 | |||||
8 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 1:30.89 | ||||||
9 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 44.89 | 1:31.25 | |||||
10 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.57 | 1:32.93 | |||||
11 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 47.19 | 1:33.35 | |||||
12 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 45.36 | 1:33.60 | |||||
13 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 45.77 | 1:34.01 | |||||
14 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:35.68 | 1:35.68 | |||||
15 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.75 | 1:46.20 | |||||
- | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej fort. bev. 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.17 | 1:06.88 | |||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 33.61 | 1:08.07 | |||||
3 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 32.89 | 1:08.15 | |||||
4 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 33.10 | 1:09.03 | |||||
5 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 34.03 | 1:09.12 | |||||
6 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.14 | 1:10.50 | |||||
7 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 34.35 | 1:10.63 | |||||
8 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 34.69 | 1:10.88 | |||||
9 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 34.26 | 1:11.16 | |||||
10 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 35.16 | 1:11.53 | |||||
11 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 34.73 | 1:11.58 | |||||
12 | Jens William S. Andersen | 2000 | O.S.L.F. | 34.53 | 1:11.74 | |||||
13 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.34 | 1:11.91 | |||||
14 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 35.68 | 1:12.63 | |||||
15 | Kasper Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 36.22 | 1:13.88 | |||||
16 | Nicolai Sand | 2000 | Brønderslev SK08 | 1:16.39 | ||||||
17 | Oliver Frøsig | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.27 | 1:17.20 | |||||
18 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 38.57 | 1:19.38 | |||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.86 | 1:10.97 | |||||
2 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 34.34 | 1:11.01 | |||||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.74 | 1:14.33 | |||||
4 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 36.36 | 1:14.77 | |||||
5 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 37.08 | 1:15.41 | |||||
6 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 35.98 | 1:15.66 | |||||
7 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 37.17 | 1:16.07 | |||||
8 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 36.85 | 1:16.42 | |||||
9 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 37.31 | 1:16.51 | |||||
10 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.23 | 1:17.19 | |||||
11 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.35 | 1:17.87 | |||||
12 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.04 | 1:18.34 | |||||
13 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 38.66 | 1:19.30 | |||||
14 | Alfred Tang Dixen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.72 | 1:19.34 | |||||
15 | Mads Frydenholm | 2001 | Vejen Svømmeklub | 38.95 | 1:19.40 | |||||
16 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.53 | 1:20.24 | |||||
17 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 39.30 | 1:20.35 | |||||
18 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 39.36 | 1:20.89 | |||||
19 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.98 | 1:22.82 | |||||
20 | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | 41.78 | 1:23.32 | |||||
21 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 42.39 | 1:27.30 | |||||
- | Jacob de Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | DSQ | ej fort. bev 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 40.16 | 1:24.58 | 2:15.49 | 2:54.88 | |||
2 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.63 | 1:25.68 | 2:14.32 | 2:56.45 | |||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.92 | 1:25.09 | 2:17.91 | 2:56.55 | |||
4 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 41.44 | 1:25.88 | 2:18.05 | 2:57.63 | |||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 41.66 | 1:28.20 | 2:22.74 | 3:06.41 | |||
6 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 41.68 | 1:27.26 | 2:23.44 | 3:08.25 | |||
7 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.37 | 1:34.55 | 2:31.42 | 3:13.59 | |||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 42.17 | 1:28.64 | 2:18.70 | 2:59.73 | |||
2 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.05 | 1:27.08 | 2:20.09 | 3:02.26 | |||
3 | Emma Stecher | 2003 | Svømmeklubben Rask | 39.61 | 1:27.66 | 2:23.90 | 3:05.44 | |||
4 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.43 | 1:31.60 | 2:29.26 | 3:10.78 | |||
5 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.26 | 1:29.97 | 2:30.65 | 3:14.68 | |||
6 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.25 | 1:33.64 | 2:30.36 | 3:15.20 | |||
7 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 48.21 | 3:27.49 | |||||
- | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | DSQ | ej fort bev 75 m | |||||
- | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej adsk h 125 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 30.69 | 1:04.22 | 1:45.31 | 2:16.17 | |||
2 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.30 | 1:07.02 | 1:50.53 | 2:23.73 | |||
3 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 31.75 | 1:09.74 | 1:53.03 | 2:26.85 | |||
4 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 31.92 | 1:12.56 | 1:56.67 | 2:30.15 | |||
5 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.14 | 1:12.01 | 1:54.99 | 2:30.72 | |||
6 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 32.67 | 1:11.71 | 1:56.19 | 2:31.45 | |||
7 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 33.11 | 1:13.04 | 1:57.58 | 2:33.78 | |||
8 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.91 | 1:14.21 | 2:00.41 | 2:33.82 | |||
9 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.39 | 1:14.48 | 2:01.34 | 2:33.97 | |||
10 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 32.29 | 1:12.55 | 1:59.73 | 2:34.49 | |||
11 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 33.48 | 1:14.07 | 2:01.39 | 2:36.34 | |||
12 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.92 | 1:15.94 | 2:01.78 | 2:36.71 | |||
13 | Kasper Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 31.93 | 1:12.02 | 2:00.34 | 2:37.52 | |||
14 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 35.26 | 1:15.56 | 2:04.53 | 2:41.34 | |||
15 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.53 | 1:15.69 | 2:06.11 | 2:41.71 | |||
16 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 36.12 | 1:19.29 | 2:08.47 | 2:43.10 | |||
17 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 37.04 | 1:20.82 | 2:07.59 | 2:44.44 | |||
18 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.54 | 1:18.04 | 2:08.24 | 2:44.78 | |||
19 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 34.27 | 1:17.53 | 2:08.43 | 2:45.38 | |||
20 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.18 | 1:19.67 | 2:07.57 | 2:45.56 | |||
21 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 37.77 | 1:21.99 | 2:11.62 | 2:48.45 | |||
22 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 39.28 | 1:23.29 | 2:13.90 | 2:50.25 | |||
23 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.88 | 1:25.28 | 2:12.26 | 2:52.19 | |||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 34.58 | 1:16.54 | 2:02.23 | 2:36.38 | |||
2 | Jacob de Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 33.92 | 1:15.61 | 2:03.65 | 2:37.36 | |||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.95 | 1:15.25 | 2:04.20 | 2:40.00 | |||
4 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.60 | 1:16.54 | 2:05.73 | 2:42.29 | |||
5 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 34.76 | 1:18.91 | 2:07.20 | 2:42.87 | |||
6 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 34.73 | 1:16.78 | 2:08.43 | 2:43.68 | |||
7 | Alexander Stær | 2001 | Randers GF Neptun | 35.48 | 1:18.19 | 2:07.24 | 2:44.55 | |||
8 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.30 | 1:20.83 | 2:09.20 | 2:46.53 | |||
9 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 40.80 | 1:24.13 | 2:12.65 | 2:49.66 | |||
10 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 38.15 | 1:20.61 | 2:12.87 | 2:50.77 | |||
11 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 40.08 | 1:21.00 | 2:13.71 | 2:51.27 | |||
12 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.43 | 1:25.00 | 2:14.33 | 2:51.30 | |||
13 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 38.61 | 1:22.32 | 2:14.38 | 2:52.16 | |||
14 | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | 41.59 | 1:25.61 | 2:16.45 | 2:55.10 | |||
15 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.50 | 1:26.07 | 2:17.63 | 2:56.82 | |||
16 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 37.28 | 1:20.37 | 2:20.32 | 3:00.59 | |||
- | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | ej fort bev v 75 m | |||||
- | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej fort. bev. 75 m | |||||
- | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | ej fort.bev. 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.36 | ||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 32.07 | ||||||
3 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 32.19 | ||||||
4 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 32.46 | ||||||
5 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.62 | ||||||
6 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.72 | ||||||
7 | Cecilie Væver | 2002 | Svømmeklubben Nord | 33.04 | ||||||
8 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.43 | ||||||
9 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.50 | ||||||
10 | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | 33.60 | ||||||
11 | Sofia Louise Dahl | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.62 | ||||||
12 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 33.67 | ||||||
12 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.67 | ||||||
14 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.73 | ||||||
15 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.76 | ||||||
16 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 34.56 | ||||||
17 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.61 | ||||||
18 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.84 | ||||||
19 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 34.93 | ||||||
20 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 35.25 | ||||||
21 | Nanna Funch Martens | 2002 | O.S.L.F. | 35.52 | ||||||
22 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 36.14 | ||||||
- | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Stecher | 2003 | Svømmeklubben Rask | 33.63 | ||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.09 | ||||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 34.72 | ||||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 35.17 | ||||||
5 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.83 | ||||||
5 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 35.83 | ||||||
7 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.14 | ||||||
8 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.24 | ||||||
9 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 36.38 | ||||||
10 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.42 | ||||||
11 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.65 | ||||||
12 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.10 | ||||||
13 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 37.92 | ||||||
14 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 38.63 | ||||||
15 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.53 | ||||||
16 | Caroline Kraglund | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 26.08 | ||||||
2 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 27.29 | ||||||
3 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 27.42 | ||||||
4 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 27.62 | ||||||
5 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.83 | ||||||
6 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 27.99 | ||||||
7 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 28.01 | ||||||
8 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.21 | ||||||
9 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.22 | ||||||
10 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 28.24 | ||||||
11 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 28.45 | ||||||
12 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.52 | ||||||
13 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 28.55 | ||||||
14 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 28.98 | ||||||
15 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 29.44 | ||||||
16 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 29.54 | ||||||
17 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 29.81 | ||||||
18 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 29.87 | ||||||
19 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.04 | ||||||
20 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 30.46 | ||||||
21 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 30.50 | ||||||
22 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 30.99 | ||||||
23 | Nicolai Sand | 2000 | Brønderslev SK08 | 31.51 | ||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 28.93 | ||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 29.06 | ||||||
3 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.42 | ||||||
4 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.82 | ||||||
5 | Alexander Stær | 2001 | Randers GF Neptun | 30.00 | ||||||
6 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 30.07 | ||||||
7 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.08 | ||||||
8 | Lawrence Langley | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.09 | ||||||
9 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.14 | ||||||
10 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 30.38 | ||||||
11 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.48 | ||||||
12 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 30.49 | ||||||
13 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 30.50 | ||||||
14 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.26 | ||||||
15 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.38 | ||||||
16 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 31.57 | ||||||
17 | Malthe Levisen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.85 | ||||||
18 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.87 | ||||||
19 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 31.94 | ||||||
20 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.08 | ||||||
21 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.32 | ||||||
22 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 32.47 | ||||||
23 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 34.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 42.75 | 1:29.82 | |||||
2 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.06 | 1:30.15 | |||||
3 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 44.41 | 1:33.80 | |||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.32 | 1:34.41 | |||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.69 | 1:34.83 | |||||
6 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 45.60 | 1:34.93 | |||||
7 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 45.81 | 1:35.16 | |||||
8 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.63 | 1:35.60 | |||||
9 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.51 | 1:36.89 | |||||
10 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 46.76 | 1:37.28 | |||||
11 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 46.96 | 1:37.36 | |||||
12 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 45.42 | 1:38.09 | |||||
13 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 46.44 | 1:38.52 | |||||
14 | Nanna Funch Martens | 2002 | O.S.L.F. | 47.21 | 1:39.13 | |||||
15 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 48.04 | 1:40.05 | |||||
16 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 53.64 | 1:50.60 | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 44.44 | 1:32.25 | |||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 44.95 | 1:32.89 | |||||
3 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 46.92 | 1:37.97 | |||||
4 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 48.83 | 1:41.75 | |||||
5 | Amalie Kanstrup | 2003 | Viborg Svømme Klub | 49.82 | 1:42.82 | |||||
6 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 48.22 | 1:44.86 | |||||
7 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 49.54 | 1:44.91 | |||||
8 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 50.97 | 1:46.94 | |||||
9 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 51.82 | 1:47.76 | |||||
10 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 51.82 | 1:49.33 | |||||
11 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 51.71 | 1:50.33 | |||||
12 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 52.81 | 1:51.59 | |||||
- | Caroline Kraglund | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | tyvstart | |||||
- | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej samtidig berøring | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:22 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 34.84 | 1:12.87 | |||||
2 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.39 | 1:14.58 | |||||
3 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 36.48 | 1:16.30 | |||||
4 | Johan Reimer | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.64 | 1:18.49 | |||||
5 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 38.17 | 1:19.88 | |||||
6 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 38.22 | 1:21.58 | |||||
7 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.14 | 1:21.88 | |||||
8 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 39.24 | 1:23.58 | |||||
9 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.09 | 1:23.69 | |||||
10 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 40.46 | 1:24.39 | |||||
11 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.30 | 1:24.99 | |||||
12 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 40.05 | 1:25.44 | |||||
13 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.43 | 1:26.02 | |||||
14 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.89 | 1:28.80 | |||||
- | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | DSQ | svømmer m armbåndsur | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.38 | 1:17.41 | |||||
2 | Jacob de Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 38.28 | 1:22.05 | |||||
3 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 40.35 | 1:24.22 | |||||
4 | Alexander Stær | 2001 | Randers GF Neptun | 41.00 | 1:25.50 | |||||
5 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 42.02 | 1:27.24 | |||||
6 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.56 | 1:27.69 | |||||
7 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.86 | 1:27.91 | |||||
8 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 42.32 | 1:28.59 | |||||
9 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 42.60 | 1:28.91 | |||||
10 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 42.22 | 1:29.27 | |||||
11 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 42.66 | 1:29.36 | |||||
12 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.30 | 1:30.41 | |||||
13 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.27 | 1:30.91 | |||||
14 | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | 44.34 | 1:32.67 | |||||
15 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 44.38 | 1:32.91 | |||||
16 | Malthe Levisen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 44.75 | 1:33.73 | |||||
17 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 46.01 | 1:35.26 | |||||
18 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 45.34 | 1:35.85 | |||||
19 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 45.14 | 1:36.09 | |||||
20 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 47.10 | 1:38.80 | |||||
21 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 49.96 | 1:43.86 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:38 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Odder Piger | 0 | Odder IGF | 5:00.44 | ||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 37.28 | 1:16.60 | 1:16.60 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 33.65 | 1:11.68 | 2:28.28 | ||||||
Sidsel Nielsen | 2002 | 35.28 | 1:14.77 | 3:43.05 | ||||||
Cecilie Gregersen | 2002 | 36.84 | 1:17.39 | 5:00.44 | ||||||
2 | Thisted Piger | 2002 | Thisted Svømmeklub | 5:06.04 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 35.55 | 1:13.42 | 1:13.42 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 37.20 | 1:18.37 | 2:31.79 | ||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 39.08 | 1:21.39 | 3:53.18 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 34.65 | 1:12.86 | 5:06.04 | ||||||
3 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 5:17.39 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 36.53 | 1:15.90 | 1:15.90 | ||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 40.96 | 1:26.16 | 2:42.06 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 37.19 | 1:17.64 | 3:59.70 | ||||||
Amalie Vilstrup | 2002 | 37.79 | 1:17.69 | 5:17.39 | ||||||
4 | Tritons Tøser | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:28.04 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 40.74 | 1:25.24 | 1:25.24 | ||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 39.08 | 1:23.87 | 2:49.11 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 37.28 | 1:18.32 | 4:07.43 | ||||||
Emilie Eriksen | 2002 | 38.87 | 1:20.61 | 5:28.04 | ||||||
5 | Piger Viborg | 2002 | Viborg Svømme Klub | 5:28.56 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 38.93 | 1:23.47 | 1:23.47 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 37.80 | 1:18.45 | 2:41.92 | ||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | 41.32 | 1:29.45 | 4:11.37 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 36.70 | 1:17.19 | 5:28.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:45 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sto Drenge 1 | 0 | Swim Team Odense | 4:04.68 | ||||||
Christian Rasmussen | 2000 | 30.26 | 1:03.62 | 1:03.62 | ||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 28.12 | 58.95 | 2:02.57 | ||||||
Jacob de Lisser | 2001 | 30.04 | 1:02.42 | 3:04.99 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 28.30 | 59.69 | 4:04.68 | ||||||
2 | Tritons Drenge 1 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:09.56 | ||||||
Jakob Juul | 2000 | 29.94 | 1:01.94 | 1:01.94 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 30.61 | 1:05.74 | 2:07.68 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 30.85 | 1:03.58 | 3:11.26 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 27.40 | 58.30 | 4:09.56 | ||||||
3 | Aarhus Swim Drenge | 2000 | Aarhus Swim | 4:13.83 | ||||||
Johan Reimer | 2000 | 29.02 | 1:00.07 | 1:00.07 | ||||||
Søren Wolf | 2000 | 30.99 | 1:03.99 | 2:04.06 | ||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 29.56 | 1:03.15 | 3:07.21 | ||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 31.97 | 1:06.62 | 4:13.83 | ||||||
4 | Sto Drenge 2 | 0 | Swim Team Odense | 4:24.79 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 31.39 | 1:05.71 | 1:05.71 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 31.69 | 1:05.68 | 2:11.39 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 31.32 | 1:04.95 | 3:16.34 | ||||||
Jens William S. Andersen | 2000 | 31.58 | 1:08.45 | 4:24.79 | ||||||
5 | Esbjerg Young Guns1 | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 4:26.11 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 32.57 | 1:07.78 | 1:07.78 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 31.87 | 1:06.79 | 2:14.57 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 31.27 | 1:05.71 | 3:20.28 | ||||||
Jakob Mose | 2000 | 31.29 | 1:05.83 | 4:26.11 | ||||||
6 | Agf Drenge 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:31.64 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 33.28 | 1:10.00 | 1:10.00 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 32.81 | 1:09.16 | 2:19.16 | ||||||
David Hjort | 2000 | 29.59 | 1:02.34 | 3:21.50 | ||||||
Christian Ottosen | 2002 | 33.23 | 1:10.14 | 4:31.64 | ||||||
7 | Aalborg Drenge | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 4:31.82 | ||||||
Mads L. Werther | 2000 | 34.09 | 1:11.66 | 1:11.66 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 30.84 | 1:04.36 | 2:16.02 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 33.04 | 1:09.37 | 3:25.39 | ||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 31.88 | 1:06.43 | 4:31.82 | ||||||
8 | Kolding Drenge | 0 | Kolding SK | 4:32.33 | ||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 31.07 | 1:05.16 | 1:05.16 | ||||||
Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 36.22 | 1:17.60 | 2:22.76 | ||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 31.85 | 1:06.71 | 3:29.47 | ||||||
Matthias Mikkelsen | 2000 | 29.58 | 1:02.86 | 4:32.33 | ||||||
9 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:37.56 | ||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 31.21 | 1:04.16 | 1:04.16 | ||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 37.53 | 1:17.56 | 2:21.72 | ||||||
Victor Bjerre | 2001 | 33.66 | 1:10.84 | 3:32.56 | ||||||
Jens Sørensen | 2001 | 30.89 | 1:05.00 | 4:37.56 | ||||||
10 | Tritons Drenge 2 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:39.05 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 34.34 | 1:11.72 | 1:11.72 | ||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 33.46 | 1:10.97 | 2:22.69 | ||||||
Mathias Sønderby | 2000 | 32.18 | 1:09.79 | 3:32.48 | ||||||
Janus Halbirk | 2000 | 31.82 | 1:06.57 | 4:39.05 | ||||||
11 | Bsk08 | 2000 | Brønderslev SK08 | 4:40.61 | ||||||
Lukas Kranker | 2000 | 32.20 | 1:08.07 | 1:08.07 | ||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 33.21 | 1:10.56 | 2:18.63 | ||||||
Nicolai Sand | 2000 | 32.56 | 1:09.42 | 3:28.05 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 34.83 | 1:12.56 | 4:40.61 | ||||||
12 | Odder Drenge | 0 | Odder IGF | 4:51.96 | ||||||
Thomas Frederiksen | 2000 | 30.84 | 1:04.36 | 1:04.36 | ||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 39.86 | 1:21.73 | 2:26.09 | ||||||
Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 33.67 | 1:10.27 | 3:36.36 | ||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 35.37 | 1:15.60 | 4:51.96 | ||||||
- | Horsens Drenge 1 | 2000 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | 30.88 | 1:04.23 | 1:04.23 | ||||||
Simeon Franow | 2000 | 29.29 | 2:06.11 | |||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 3:05.13 | ||||||||
- | Thisted Drenge | 2000 | Thisted Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Andrej Jessen | 2000 | 30.05 | 1:02.32 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:03 |