2017-12-12   18:43:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  10:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Aarhus Swim Piger  2002  Aarhus Swim            2:18.60   
  Sigrid Lei Lamberg  2002      31.84        31.84   
  Solvej Kofoed Lund  2003      36.04        1:07.88   
  Sofia Louise Dahl  2002      34.41        1:42.29   
  Emilie Wolf Sørensen  2003      36.31        2:18.60   
                     
Stm 1  Swim Team Midtjylland            2:20.39   
  Pernille Koch Sinding  2002      33.30        33.30   
  Kirstine Mørk Rasmussen  2003      35.68        1:08.98   
  Amalie Vilstrup  2002      37.03        1:46.01   
  Frederikke Kruse  2002      34.38        2:20.39   
                     
Horsens Piger  2002  Horsens Svømmeklub            2:25.13   
  Karoline Lagoni  2003      35.82        35.82   
  Sofie Bach Nielsen  2003      37.51        1:13.33   
  Anna Bull Kramer  2003      38.92        1:52.25   
  Cecilie Grøndal  2002      32.88        2:25.13   
                     
Piger Viborg  2002  Viborg Svømme Klub            2:25.31   
  Louise D. Liboriussen  2002      34.15        34.15   
  Amalie Kanstrup  2003      40.16        1:14.31   
  Rebecca E. Jakobsen  2003      36.54        1:50.85   
  Louise Houe Andersen  2003      34.46        2:25.31   
                     
Tritons Tøser  Vejle Svømmeklub Triton            2:27.13   
  Cecilie Davidsen  2003      37.10        37.10   
  Svava Kj. Gregersen  2004      36.59        1:13.69   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      37.86        1:51.55   
  Sofie Theophil Petersen  2003      35.58        2:27.13   
                     
Odder Piger  Odder IGF            DSQ  tyvstart 
  Maja Fridberg Madsen  2002      33.56        33.56   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:14 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  10:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sto Drenge 1  Swim Team Odense            1:51.01   
  Andreas Bui  2000      27.21        27.21   
  Thorstein Godske Pedersen  2000      26.95        54.16   
  Christian Rasmussen  2000      28.52        1:22.68   
  Jacob de Lisser  2001      28.33        1:51.01   
                     
Tritons Drenge 1  Vejle Svømmeklub Triton            1:54.64   
  Jakob Juul  2000      28.08        28.08   
  Mads Sørensen  2001      29.74        57.82   
  Anders Rasmussen  2001      29.80        1:27.62   
  Andreas Hansen  2000      27.02        1:54.64   
                     
Aarhus Swim Drenge  2000  Aarhus Swim            1:57.27   
  Johan Reimer  2000      27.63        27.63   
  Søren Wolf  2000      29.82        57.45   
  Aksel Skrydstrup  2001      30.14        1:27.59   
  Magnus Mikkelsen  2001      29.68        1:57.27   
                     
Sto Drenge 2  Swim Team Odense            1:59.30   
  Jens William S. Andersen  2000      31.19        31.19   
  Mads Sørensen  2000      29.83        1:01.02   
  Malthe Burgaard  2000      28.72        1:29.74   
  Simon Juul Henriksen  2001      29.56        1:59.30   
                     
Agf Drenge 1  Agfs Svømmeafdeling            2:00.05   
  David Hjort  2000      28.13        28.13   
  Artúr Jegesi  2002      29.83        57.96   
  Christian Ottosen  2002      31.61        1:29.57   
  Valdemar Kjærgaard  2001      30.48        2:00.05   
                     
Esbjerg Young Guns1  2000  Esbjerg Svømmeklub            2:01.29   
  Oliver Mølby  2001      30.63        30.63   
  Jakob Grene  2001      30.65        1:01.28   
  Martin H. Abel  2001      29.19        1:30.47   
  Jakob Mose  2000      30.82        2:01.29   
                     
Kolding Drenge  Kolding SK            2:02.38   
  Andreas Jørgensen  2000      30.05        30.05   
  Viktor Skytt Kristensen  2001      34.06        1:04.11   
  Kasper Jørgensen  2000      31.01        1:35.12   
  Matthias Mikkelsen  2000      27.26        2:02.38   
                     
Aalborg Drenge  2000  Aalborg Svømmeklub            2:03.81   
  Rune Nørgaard  2000      30.08        30.08   
  Thomas Schiby  2001      31.59        1:01.67   
  Søren P. Rasmussen  2001      31.53        1:33.20   
  Niklas T. Kristiansen  2000      30.61        2:03.81   
                     
Stm 1  Swim Team Midtjylland            2:04.31   
  Lucas Christoffersen  2000      29.49        29.49   
  Anders Thingstrup Mehlsen  2001      34.53        1:04.02   
  Victor Bjerre  2001      30.80        1:34.82   
  Jens Sørensen  2001      29.49        2:04.31   
                     
10  Odder Drenge  Odder IGF            2:07.28   
  Sebastian Møller Jürgense  2001      31.55        31.55   
  Thomas Frederiksen  2000      27.32        58.87   
  Thor G. Nedergaard  2002      32.02        1:30.89   
  Nicholas Bundgaard  2002      36.39        2:07.28   
                     
11  Tritons Drenge 2  Vejle Svømmeklub Triton            2:11.72   
  Mathias Sønderby  2000      2:11.72        2:11.72   
  Johann Kristian Møller  2001                 
  Magnus Funder  2001                 
  Janus Halbirk  2000      2:11.72        2:11.72   
                     
12  Horsens Drenge 1  2000  Horsens Svømmeklub            2:18.60   
  Karl-Emil Späth  2000      2:18.60        2:18.60   
  Mathias Dalsgaard  2000                 
  Rasmus Udbye  2000                 
  Simeon Franow  2000      2:18.60        2:18.60   
                     
Bsk08  2000  Brønderslev SK08            DSQ  tyvstart 1.svømmer 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:17 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  10:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Marie Christensen  2002  Odder IGF    1:18.19  2:42.80  4:05.33    5:24.31   
Maria Bredal Larsen  2002  Nyborg Svømmeklub    1:17.21  2:40.40  4:04.69    5:27.90   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub    2:01.82  3:25.74  4:49.74    5:30.88   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    1:16.25  2:40.17  4:05.56    5:32.35   
Frederikke Kruse  2002  Herning Svømmeklub    1:19.80  2:46.80  4:15.56    5:43.69   
Sidsel Nielsen  2002  Odder IGF            DSQ  tyvstartet 
                     
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Ida S Olesen  2003  Aalborg Svømmeklub    1:20.15  2:46.74  4:12.91    5:37.67   
Louise Houe Andersen  2003  Viborg Svømme Klub    1:18.18  2:46.26  4:14.56    5:41.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:56 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub Triton    1:03.13  2:12.54  3:19.29    4:26.44   
Andrej Jessen  2000  Thisted Svømmeklub    1:03.37  2:10.87  3:20.14    4:29.89   
Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:04.67  2:14.26  3:23.74    4:31.81   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub Triton    1:05.45  2:15.18  3:25.02    4:34.01   
Matthias Mikkelsen  2000  Kolding SK    1:06.33  2:16.70  3:27.86    4:37.51   
Mads Sørensen  2000  O.S.L.F.    1:07.19  2:19.98  3:35.31    4:50.25   
Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club    1:08.45  2:22.48  3:37.39    4:51.48   
Thorstein Godske Pedersen  2000  Odense Svømme Klub    1:07.56  2:22.36  3:36.88    4:51.65   
Christian Rasmussen  2000  O.S.L.F.    1:07.45  2:23.21  3:38.66    4:53.92   
10  Jakob Mose  2000  Esbjerg Svømmeklub    1:09.39  2:23.62  3:40.21    4:55.58   
11  Karl-Emil Späth  2000  Horsens Svømmeklub    1:12.29  2:27.67  3:42.54    4:56.17   
12  Mathias Bagger Nielsen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    1:09.45  2:24.96  3:41.83    4:56.65   
13  Alexander Dahl  2000  Thisted Svømmeklub    1:45.33  3:01.99  4:19.66    4:56.74   
14  Kasper Jørgensen  2000  Kolding SK    1:08.59  2:24.73  3:42.39    4:58.75   
15  Mike Boldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:11.74  2:28.58  3:45.78    4:59.57   
16  Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:10.44  2:27.21  3:44.26    4:59.85   
17  Thomas Frederiksen  2000  Odder IGF    1:09.67  2:26.77  3:44.01    5:00.30   
18  Mads L. Werther  2000  Aalborg Svømmeklub    1:10.86  2:28.95  3:47.58    5:04.00   
19  Janus Halbirk  2000  Vejle Svømmeklub Triton    1:11.16  2:28.12  3:46.58    5:05.33   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mads Sørensen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    1:07.74  2:20.88  3:32.86    4:43.65   
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub    1:07.83  2:22.11  3:35.13    4:45.43   
Simon Juul Henriksen  2001  Odense Svømme Klub    1:08.43  2:22.28  3:36.60    4:50.71   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    1:08.81  2:22.83  3:38.87    4:55.65   
Oliver Mølby  2001  Esbjerg Svømmeklub    1:09.58  2:25.23  3:41.94    4:58.93   
Jakob Grene  2001  Esbjerg Svømmeklub    1:10.15  2:28.28  3:47.63    5:04.92   
Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub    1:16.55  2:36.31  3:55.42    5:11.53   
Andreas Grønkjær Frost  2001  Horsens Svømmeklub    1:15.06  2:34.41  3:54.75    5:11.69   
Esben F. Buchwaldt  2002  Svømmeklubben Grindsted    1:13.53  2:32.60  3:53.44    5:13.07   
10  Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling    1:14.73  2:34.51  3:54.33    5:15.20   
11  Mads Kloster  2002  Thisted Svømmeklub    1:15.47  2:36.67  3:59.03    5:21.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:02 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigrid Lei Lamberg  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    36.89        1:19.66   
Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    38.80        1:20.96   
Mille Moeslund Lausen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup    37.66        1:22.07   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    38.02        1:22.33   
Anna Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    39.22        1:23.11   
Emilie Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub    39.16        1:23.35   
Sascha Lausten  2002  Ikast Svømmeklub    39.75        1:23.66   
Cecilie Væver  2002  Svømmeklubben Nord    37.79        1:25.60   
Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club    39.49        1:26.30   
10  Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub    39.86        1:26.38   
11  Pernille Koch Sinding  2002  Herning Svømmeklub    40.01        1:26.93   
12  Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub    40.33        1:27.62   
13  Alma Thrige Dyrehauge  2002  Ringe Svømme Klub    42.69        1:27.64   
14  Johanne S. Christiansen  2002  Svømmeklubben Sønderborg    40.65        1:28.09   
15  Amalie Vilstrup  2002  Herning Svømmeklub    43.16        1:28.30   
16  Thilde Timmermand  2002  Esbjerg Svømmeklub    40.01        1:28.77   
17  Emilie Eriksen  2002  Vejle Svømmeklub Triton    43.07        1:30.87   
18  Louise Skovgaard Jensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    42.57        1:31.60   
19  Sofia Louise Dahl  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    43.91        1:32.07   
20  Katarina Holse  2002  Svendborg Svømme Klub    43.92        1:32.32   
21  Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning Svømmeklub    44.85        1:33.13   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    39.83        1:25.80   
Emma Stecher  2003  Svømmeklubben Rask    40.08        1:26.68   
Sofie Theophil Petersen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    40.85        1:27.70   
Rebecca E. Jakobsen  2003  Viborg Svømme Klub    44.30        1:30.30   
Andrea Schulz Mikkelsen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    41.34        1:30.47   
Cecilie Davidsen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    41.69        1:31.06   
Selma Pruzljanin  2003  Thisted Svømmeklub    46.46        1:33.81   
Christina M. Glargaard  2004  Esbjerg Svømmeklub    43.11        1:34.03   
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense    46.17        1:34.32   
10  Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle Svømmeklub Triton    44.15        1:35.53   
11  Amalie Kanstrup  2003  Viborg Svømme Klub    49.56        1:40.62   
12  Alberte Ehrenreich-Birn  2003  Vejle Svømmeklub Triton    45.13        1:40.64   
13  Louise Sjørup Jensen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    51.12        1:42.65   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    29.50        1:03.22   
Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub    31.52        1:08.32   
Johan Reimer  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    32.95        1:08.77   
Andreas Bui  2000  O.S.L.F.    33.26        1:08.79   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub Triton    32.04        1:08.95   
Casper Christiansen  2000  Holstebro Svømme Club    33.45        1:09.81   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling    31.14        1:09.81   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub    32.33        1:09.91   
Matthias Mikkelsen  2000  Kolding SK    34.38        1:10.03   
10  Thorstein Godske Pedersen  2000  Odense Svømme Klub    32.83        1:10.31   
11  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub    34.34        1:11.47   
12  Lucas Christoffersen  2000  Herning Svømmeklub    34.39        1:12.95   
13  Andrej Jessen  2000  Thisted Svømmeklub    35.41        1:13.23   
14  Kasper Jørgensen  2000  Kolding SK    32.86        1:13.36   
15  Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub    34.26        1:13.42   
16  Christian Rasmussen  2000  O.S.L.F.    33.41        1:13.86   
17  Oliver Østergaard Hansen  2000  Brædstrup Svømmeklub    33.95        1:14.69   
18  Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svømmeklub    34.66        1:15.23   
19  Søren Wolf  2000  IHF Svømning    35.31        1:16.10   
20  Mads L. Werther  2000  Aalborg Svømmeklub    38.00        1:19.28   
21  Mathias Sønderby  2000  Vejle Svømmeklub Triton    36.54        1:20.72   
22  Oliver Frøsig  2000  Esbjerg Svømmeklub    37.51        1:20.93   
23  Steffen Jes Vestergaard  2000  Brønderslev SK08    41.44        1:40.49   
Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    33.42        1:11.22   
Jacob de Lisser  2001  Odense Svømme Klub    34.71        1:12.49   
Mads Sørensen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    35.76        1:14.70   
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub    35.62        1:15.02   
Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    35.72        1:15.22   
Alexander Stær  2001  Randers GF Neptun    35.84        1:15.32   
Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF    35.15        1:15.73   
Aksel Skrydstrup  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    37.68        1:16.62   
Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    35.41        1:17.47   
10  Valdemar Kjærgaard  2001  Agfs Svømmeafdeling    36.68        1:17.56   
11  Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub    36.38        1:18.41   
12  Jakob Grene  2001  Esbjerg Svømmeklub    37.56        1:18.51   
13  Lawrence Langley  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup    38.06        1:18.86   
14  Thomas Schiby  2001  Aalborg Svømmeklub    38.43        1:19.74   
15  Simon Juul Henriksen  2001  Odense Svømme Klub    36.37        1:19.92   
16  Rasmus Hald  2001  Kolding SK    38.12        1:20.62   
17  Mathias Pedersen  2002  Viborg Svømme Klub    35.87        1:20.64   
18  Christian Ottosen  2002  Agfs Svømmeafdeling    37.85        1:20.69   
19  Johann Kristian Møller  2001  Vejle Svømmeklub Triton    37.67        1:20.87   
20  Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub    38.94        1:21.09   
21  Anders Vestergaard  2001  Brønderslev SK08    37.77        1:21.28   
22  Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club    38.03        1:21.57   
23  Andreas Grønkjær Frost  2001  Horsens Svømmeklub    38.83        1:21.98   
24  Emil Kragh  2001  Vejle Svømmeklub Triton    39.25        1:22.41   
25  Magnus Funder  2001  Vejle Svømmeklub Triton    38.62        1:23.35   
26  Benjamin Rohde  2001  Svømmeklubben Tempo    36.94        1:23.57   
27  Oliver Mølby  2001  Esbjerg Svømmeklub    39.44        1:23.96   
28  Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub    45.04        1:30.76   
Søren P. Rasmussen  2001  Aalborg Svømmeklub            DSQ  2 flyben til bryst 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:49 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    38.14  1:19.61  2:02.52    2:45.56   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub    40.94  2:08.03  2:50.85    2:50.85   
Marie Christensen  2002  Odder IGF    39.97  1:22.68  2:04.40    2:51.01   
Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    41.18  1:24.55  2:10.76    2:54.33   
Pernille Koch Sinding  2002  Herning Svømmeklub    42.24  1:28.67  2:15.00    2:58.23   
Sidsel Nielsen  2002  Odder IGF    41.95  1:27.89  2:13.74    2:58.36   
Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub    41.74  1:28.22  2:14.72    2:58.42   
Cecilie Gregersen  2002  Odder IGF    41.13  1:26.83  2:13.02    2:59.48   
Alma Thrige Dyrehauge  2002  Ringe Svømme Klub    42.16  1:26.91  2:14.77    3:00.69   
10  Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club        2:15.69    3:01.58   
11  Amalie Vilstrup  2002  Herning Svømmeklub            3:05.05   
12  Emma Rasmussen  2002  Odder IGF    44.70  1:31.42  2:19.18    3:05.99   
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ida S Olesen  2003  Aalborg Svømmeklub    40.68  1:25.49  2:11.18    2:55.64   
Naya Høgholt Sejr  2003  Agfs Svømmeafdeling    44.21  1:30.54  2:18.64    3:05.40   
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    43.06  1:31.20  2:20.22    3:06.59   
Mia Hvarre  2004  Svømmeklubben Tempo    45.37  1:34.51  2:25.16    3:14.22   
Louise Houe Andersen  2003  Viborg Svømme Klub    45.15  1:35.08  2:25.39    3:14.97   
Marie Louise Jørgensen  2003  Kolding SK    46.80  1:37.28  2:28.24    3:17.10   
Mille Kjær Jensen  2004  Agfs Svømmeafdeling    46.06  1:37.25  2:28.49    3:17.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:13 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:33   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    33.83  1:09.42  1:44.78    2:19.86   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub    34.33  1:10.83  1:47.41    2:23.72   
Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub    34.06  1:11.54  1:49.55    2:26.39   
Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club    35.81  1:13.41  1:51.40    2:27.70   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling    34.74  1:12.74  1:50.95    2:27.86   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    34.65  1:12.17  1:50.33    2:27.95   
Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    34.90  1:12.68  1:50.66    2:28.78   
Andreas Jørgensen  2000  Kolding SK    34.58  1:12.69  1:51.94    2:31.19   
Casper Christiansen  2000  Holstebro Svømme Club    36.18  1:14.71  1:53.63    2:31.53   
10  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub    36.67  1:15.18  1:54.58    2:32.58   
11  Lucas Christoffersen  2000  Herning Svømmeklub    36.20  1:15.33  1:55.84    2:34.28   
12  Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub Triton    36.91  1:17.05  1:56.60    2:35.50   
12  Thomas Frederiksen  2000  Odder IGF    36.67  1:16.11  1:56.02    2:35.50   
14  Oliver Christensen  2000  Esbjerg Svømmeklub    37.78  1:18.32  1:59.16    2:38.19   
15  Jens William S. Andersen  2000  O.S.L.F.    36.28  1:16.27  1:57.67    2:38.96   
16  Janus Halbirk  2000  Vejle Svømmeklub Triton    38.32  1:18.64  2:00.58    2:42.04   
17  Nicolai Sand  2000  Brønderslev SK08            2:43.97   
18  Oliver Frøsig  2000  Esbjerg Svømmeklub    39.63  1:21.91  2:04.77    2:46.63   
19  Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub    40.27  1:22.63  2:06.07    2:48.49   
Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svømmeklub            DSQ  ej forts bev. v 75 
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    35.58  1:12.97  1:51.72    2:29.49   
Marius Nørgaard  2001  Hobro Svømmeklub    35.74  1:14.70  1:54.92    2:35.72   
Martin H. Abel  2001  Esbjerg Svømmeklub    37.41    1:58.26    2:37.82   
Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    37.30  1:18.15  1:59.16    2:39.99   
Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling    38.23  1:18.82  2:00.45    2:41.33   
Valdemar Kjærgaard  2001  Agfs Svømmeafdeling    40.77  1:20.62  2:02.95    2:43.54   
Sebastian Møller Jürgense  2001  Odder IGF    38.66  1:19.97  2:02.43    2:44.87   
Johann Kristian Møller  2001  Vejle Svømmeklub Triton    38.95  1:20.67  2:03.64    2:44.97   
Søren P. Rasmussen  2001  Aalborg Svømmeklub    39.10  1:20.64  2:03.59    2:45.73   
10  Mathias Pedersen  2002  Viborg Svømme Klub    39.61  1:23.38  2:06.35    2:46.79   
11  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    40.97  1:23.44  2:07.62    2:49.34   
12  Alfred Tang Dixen  2002  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin    40.34  1:24.08  2:08.06    2:49.38   
13  Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club    40.84  1:23.73  2:07.37    2:50.27   
14  Mads Frydenholm  2001  Vejen Svømmeklub    39.96  1:23.50  2:08.04    2:50.86   
15  Christian Ottosen  2002  Agfs Svømmeafdeling    40.73  1:24.03  2:07.81    2:51.61   
16  Lukas Jeppesen  2001  Erritsø Gymnastik Og IF    40.76  1:26.80  2:14.93    2:59.12   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:33 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:09   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emilie Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub    38.36        1:21.98   
Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club    38.37        1:22.07   
Mille Moeslund Lausen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup    39.25        1:24.68   
Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    39.00        1:25.76   
Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub    42.51        1:31.39   
Thilde Timmermand  2002  Esbjerg Svømmeklub    41.94        1:31.76   
Cecilie Gregersen  2002  Odder IGF    44.27        1:38.48   
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Stecher  2003  Svømmeklubben Rask    38.71        1:21.34   
Sofie Theophil Petersen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    42.09        1:31.09   
Cecilie Davidsen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    41.33        1:31.64   
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    42.77        1:36.18   
Cecilie Christiansen  2003  Holstebro Svømme Club    44.29        1:37.31   
Alberte Ehrenreich-Birn  2003  Vejle Svømmeklub Triton    46.03        1:42.60   
Christina M. Glargaard  2004  Esbjerg Svømmeklub    49.91        1:44.54   
Anna Bull Kramer  2003  Horsens Svømmeklub    47.55        1:47.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:09 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    29.73        1:02.01   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling    30.09        1:05.23   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub Triton    30.56        1:05.35   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub Triton    31.11        1:05.44   
Kasper Jørgensen  2000  Kolding SK    31.49        1:07.48   
Andreas Bui  2000  O.S.L.F.    32.20        1:08.02   
Casper Christiansen  2000  Holstebro Svømme Club    32.94        1:09.48   
Thorstein Godske Pedersen  2000  Odense Svømme Klub    32.63        1:10.89   
Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub    34.75        1:13.59   
10  Jakob Mose  2000  Esbjerg Svømmeklub    33.95        1:14.19   
11  Andreas Jørgensen  2000  Kolding SK    34.28        1:14.43   
12  Malthe Burgaard  2000  Odense Svømme Klub    35.11        1:17.20   
13  Christian Rasmussen  2000  O.S.L.F.    35.35        1:18.04   
14  Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club    36.79        1:20.49   
15  Mathias Sønderby  2000  Vejle Svømmeklub Triton    37.20        1:22.26   
                     
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Sørensen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    34.80        1:13.48   
Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    35.08        1:13.66   
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub    34.98        1:14.12   
Martin H. Abel  2001  Esbjerg Svømmeklub    34.12        1:14.78   
Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    35.52        1:16.83   
Alexander Stær  2001  Randers GF Neptun    35.36        1:17.00   
Rasmus Hald  2001  Kolding SK    38.76        1:18.70   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    37.01        1:18.95   
Valdemar Kjærgaard  2001  Agfs Svømmeafdeling    37.77        1:19.20   
10  Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    37.59        1:20.30   
11  Mathias Pedersen  2002  Viborg Svømme Klub    38.19        1:23.35   
12  Benjamin Rohde  2001  Svømmeklubben Tempo    39.27        1:24.08   
13  Oliver Mølby  2001  Esbjerg Svømmeklub    40.66        1:27.36   
14  Viktor Skytt Kristensen  2001  Kolding SK    41.38        1:27.65   
15  Alfred Tang Dixen  2002  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin    41.13        1:28.25   
16  Johann Kristian Møller  2001  Vejle Svømmeklub Triton    40.22        1:28.54   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club            DNF   
Anders Vestergaard  2001  Brønderslev SK08            DSQ  tyvstart 
Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:25 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emilie Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub    44.62  1:33.75  2:23.56    3:13.01   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    45.96  1:36.14  2:27.66    3:16.94   
Sascha Lausten  2002  Ikast Svømmeklub    46.98  1:38.63  2:30.29    3:20.67   
Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning Svømmeklub    47.15  1:39.39  2:31.83    3:20.97   
Julie Ejby  2002  Nyborg Svømmeklub    45.89  1:38.26  2:31.28    3:23.77   
Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub    47.74  1:43.14  2:35.48    3:26.20   
Maria Bredal Larsen  2002  Nyborg Svømmeklub    46.90  1:39.84  2:33.23    3:26.67   
Maja Fridberg Madsen  2002  Odder IGF    46.92  1:39.54  2:35.52    3:29.67   
Amalie Vilstrup  2002  Herning Svømmeklub    47.65  1:42.43  2:39.05    3:35.14   
10  Ida Højsager  2002  Kolding SK    49.85  1:46.05  2:43.41    3:39.71   
Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ida S Olesen  2003  Aalborg Svømmeklub    45.54  1:34.95  2:25.23    3:14.46   
Rebecca E. Jakobsen  2003  Viborg Svømme Klub    46.17  1:36.15  2:26.09    3:17.51   
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    47.14  1:40.11  2:34.81    3:27.89   
Louise Sjørup Jensen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    48.35  1:40.57  2:35.30    3:29.43   
Annika Hausgaard Godt  2003  Holstebro Svømme Club    50.00  1:43.56  2:38.15    3:31.66   
Elma Gabela  2004  Kolding SK    49.29  1:45.77  2:44.63    3:38.97   
Amalie Kanstrup  2003  Viborg Svømme Klub    51.05  1:46.41  2:43.27    3:41.13   
Marie Louise Jørgensen  2003  Kolding SK    51.93  1:50.13  2:49.42    3:47.23   
Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub    52.06  1:49.78  2:49.92    3:48.48   
Caroline Kraglund  2003  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            DSQ  tystart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:46 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  15:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub    36.75  1:17.10  1:58.14    2:38.97   
Andreas Bui  2000  O.S.L.F.    38.36  1:19.61  2:00.73    2:43.67   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub    39.07  1:21.78  2:05.95    2:49.85   
Matthias Mikkelsen  2000  Kolding SK    40.97  1:25.86  2:11.75    2:57.04   
Malthe Burgaard  2000  Odense Svømme Klub    40.10  1:26.19  2:13.86    3:01.73   
Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub    41.27  1:28.64  2:15.85    3:03.41   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub Triton    41.98  1:29.81  2:18.44    3:06.08   
                     
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    39.03  1:21.76  2:04.75    2:45.85   
Aksel Skrydstrup  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    38.59  1:22.00  2:05.79    2:49.14   
Alexander Stær  2001  Randers GF Neptun    41.47  1:27.92  2:16.18    3:04.35   
Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub    42.03  1:29.82  2:18.22    3:04.77   
Jakob Grene  2001  Esbjerg Svømmeklub    41.44  1:28.76  2:17.23    3:06.50   
Andreas Grønkjær Frost  2001  Horsens Svømmeklub    43.19  1:31.63  2:20.67    3:07.31   
Jeppe Vestergaard Jensen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    42.71  1:30.51  2:20.87    3:10.18   
Mads Sørensen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    43.94  1:33.25  2:22.02    3:10.23   
Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub    45.56  1:38.51  2:30.82    3:20.72   
10  Oliver Kjærgaard  2001  Esbjerg Svømmeklub    48.09  1:40.96  2:33.38    3:25.45   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:00 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  15:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mille Moeslund Lausen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup    33.99        1:09.52   
Marie Christensen  2002  Odder IGF    33.65        1:09.78   
Maria Bredal Larsen  2002  Nyborg Svømmeklub    33.39        1:10.18   
Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub    34.76        1:12.82   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    35.37        1:13.73   
Johanne S. Christiansen  2002  Svømmeklubben Sønderborg    35.18        1:13.87   
Sidsel Nielsen  2002  Odder IGF    35.18        1:14.42   
Pernille Koch Sinding  2002  Herning Svømmeklub    35.65        1:14.77   
Anna Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    36.25        1:15.12   
10  Signe Rosenlund Ditlefsen  2002  Esbjerg Svømmeklub    36.08        1:15.45   
11  Frederikke Kruse  2002  Herning Svømmeklub    35.56        1:15.79   
12  Louise Skovgaard Jensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    37.87        1:18.41   
13  Sofia Louise Dahl  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    39.68        1:19.91   
14  Nanna Funch Martens  2002  O.S.L.F.    37.67        1:20.76   
15  Katarina Holse  2002  Svendborg Svømme Klub    38.09        1:21.54   
Sigrid Lei Lamberg  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            DSQ  ej berøring v 25 m 
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Stecher  2003  Svømmeklubben Rask    35.25        1:13.11   
Louise Houe Andersen  2003  Viborg Svømme Klub    36.50        1:15.93   
Sofie Theophil Petersen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    37.50        1:17.39   
Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68    37.06        1:17.45   
Kirstine Mørk Rasmussen  2003  Herning Svømmeklub    38.01        1:19.83   
Emilie Wolf Sørensen  2003  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    38.69        1:22.21   
Karoline Lagoni  2003  Horsens Svømmeklub    39.68        1:22.55   
Cecilie Davidsen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    39.45        1:22.76   
Solvej Kofoed Lund  2003  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    38.92        1:25.12   
10  Mia Hvarre  2004  Svømmeklubben Tempo    41.21        1:26.62   
11  Cecilie Christiansen  2003  Holstebro Svømme Club    39.10        1:27.68   
12  Christina M. Glargaard  2004  Esbjerg Svømmeklub    40.96        1:27.74   
13  Mille Kjær Jensen  2004  Agfs Svømmeafdeling    40.91        1:27.90   
Naya Høgholt Sejr  2003  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:16 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  15:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thorstein Godske Pedersen  2000  Odense Svømme Klub    28.62        58.95   
Johan Reimer  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    28.48        59.34   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub    28.78        59.50   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub Triton    29.07        59.86   
Matthias Mikkelsen  2000  Kolding SK    29.04        1:00.06   
Andreas Bui  2000  O.S.L.F.    29.66        1:00.88   
Oliver Østergaard Hansen  2000  Brædstrup Svømmeklub    30.00        1:01.77   
Andrej Jessen  2000  Thisted Svømmeklub    1:02.03        1:02.03   
Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub    29.50        1:02.20   
10  Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    30.01        1:02.52   
11  Christian Rasmussen  2000  O.S.L.F.    30.45        1:03.82   
12  Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub    30.26        1:03.90   
13  Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub    31.72        1:04.01   
14  Søren Wolf  2000  IHF Svømning    31.45        1:04.12   
15  Thomas Frederiksen  2000  Odder IGF    31.37        1:04.75   
16  Mads Sørensen  2000  O.S.L.F.    31.36        1:04.83   
17  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub    31.44        1:04.87   
18  Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    31.29        1:06.15   
19  Alexander Dahl  2000  Thisted Svømmeklub    31.94        1:06.92   
20  Mathias Bagger Nielsen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    32.96        1:07.42   
21  Niklas T. Kristiansen  2000  Aalborg Svømmeklub    32.76        1:07.76   
22  Lukas Kranker  2000  Brønderslev SK08    1:07.84        1:07.84   
23  Oliver Christensen  2000  Esbjerg Svømmeklub    32.79        1:07.89   
24  Mike Boldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    33.27        1:07.98   
25  Jens William S. Andersen  2000  O.S.L.F.    33.13        1:10.45   
26  Steffen Jes Vestergaard  2000  Brønderslev SK08    36.89        1:21.14   
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob de Lisser  2001  Odense Svømme Klub    30.73        1:03.52   
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub    30.93        1:04.10   
Simon Juul Henriksen  2001  Odense Svømme Klub    31.14        1:04.93   
Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF    31.54        1:05.03   
Mads Sørensen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    32.08        1:05.53   
Marius Nørgaard  2001  Hobro Svømmeklub    31.35        1:05.78   
Lawrence Langley  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup    33.10        1:06.60   
Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling    31.72        1:06.64   
Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    31.95        1:07.37   
10  Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    32.06        1:07.62   
11  Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    33.07        1:07.71   
12  Oliver Mølby  2001  Esbjerg Svømmeklub    32.93        1:07.80   
13  Martin H. Abel  2001  Esbjerg Svømmeklub    33.00        1:07.81   
14  Jakob Grene  2001  Esbjerg Svømmeklub    32.94        1:08.03   
15  Sebastian Møller Jürgense  2001  Odder IGF    33.31        1:09.11   
16  Johann Kristian Møller  2001  Vejle Svømmeklub Triton    33.26        1:09.13   
17  Mads Kloster  2002  Thisted Svømmeklub    33.39        1:09.15   
18  Thomas Schiby  2001  Aalborg Svømmeklub    33.65        1:09.33   
19  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    33.17        1:09.71   
20  Mads Frydenholm  2001  Vejen Svømmeklub    33.74        1:10.15   
21  Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub    33.80        1:10.40   
22  Magnus Funder  2001  Vejle Svømmeklub Triton    33.87        1:11.20   
23  Søren P. Rasmussen  2001  Aalborg Svømmeklub    33.99        1:12.20   
24  Emil Kragh  2001  Vejle Svømmeklub Triton    1:15.13        1:15.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:37 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  16:01   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 15, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Odder Piger  Odder IGF            5:54.71   
  Emma Rasmussen  2002      44.58  1:30.63      1:30.63   
  Maja Fridberg Madsen  2002      46.44  1:37.95      3:08.58   
  Cecilie Gregersen  2002      43.95  1:36.96      4:45.54   
  Marie Christensen  2002      33.11  1:09.17      5:54.71   
                     
Tritons Tøser  Vejle Svømmeklub Triton            5:55.63   
  Emilie Eriksen  2002      43.00  1:27.67      1:27.67   
  Louise Sjørup Jensen  2003      48.71  1:41.93      3:09.60   
  Cecilie Davidsen  2003      41.50  1:31.10      4:40.70   
  Sofie Theophil Petersen  2003      36.22  1:14.93      5:55.63   
                     
Thisted Piger  2002  Thisted Svømmeklub            5:58.56   
  Thea Søe Bach  2002        1:22.87      1:22.87   
  Elisabeth Sølvkjær  2002      46.28  1:37.70      3:00.57   
  Julie Kappel Petersen  2002      47.56  1:45.03      4:45.60   
  Karoline Sørensen  2002      34.59  1:12.96      5:58.56   
                     
Stm 1  Swim Team Midtjylland            6:01.73   
  Pernille Koch Sinding  2002      42.07  1:25.05      1:25.05   
  Alberte Schnieber Klausen  2002      45.25  1:36.52      3:01.57   
  Frederikke Kruse  2002      47.60  1:43.27      4:44.84   
  Amalie Vilstrup  2002      36.12  1:16.89      6:01.73   
                     
Piger Viborg  2002  Viborg Svømme Klub            6:18.04   
  Rebecca E. Jakobsen  2003      45.14  1:32.16      1:32.16   
  Amalie Kanstrup  2003      49.95  1:46.26      3:18.42   
  Louise Houe Andersen  2003      44.55  1:41.05      4:59.47   
  Louise D. Liboriussen  2002      35.63  1:18.57      6:18.04   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:01 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  16:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 16, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Sto Drenge 1  Swim Team Odense            4:36.48   
  Christian Rasmussen  2000      34.11  1:11.10      1:11.10   
  Andreas Bui  2000      35.12  1:15.44      2:26.54   
  Jacob de Lisser  2001      32.49  1:11.27      3:37.81   
  Thorstein Godske Pedersen  2000      27.59  58.67      4:36.48   
                     
Horsens Drenge 1  2000  Horsens Svømmeklub            4:43.57   
  Nicolaj Løth Andersen  2001      36.25  1:14.01      1:14.01   
  Simeon Franow  2000      34.93  1:14.97      2:28.98   
  Rasmus Udbye  2000      31.38  1:10.37      3:39.35   
  Mathias Dalsgaard  2000      30.34  1:04.22      4:43.57   
                     
Tritons Drenge 1  Vejle Svømmeklub Triton            4:46.28   
  Andreas Hansen  2000      33.90  1:09.16      1:09.16   
  Janus Halbirk  2000      39.41  1:24.66      2:33.82   
  Jakob Juul  2000      31.43  1:06.47      3:40.29   
  Anders Rasmussen  2001      31.01  1:05.99      4:46.28   
                     
Aarhus Swim Drenge  2000  Aarhus Swim            4:53.07   
  Johan Reimer  2000      35.60  1:12.82      1:12.82   
  Aksel Skrydstrup  2001      38.33  1:21.27      2:34.09   
  Magnus Mikkelsen  2001      33.76  1:14.40      3:48.49   
  Søren Wolf  2000      31.30  1:04.58      4:53.07   
                     
Kolding Drenge  Kolding SK            5:02.86   
  Andreas Jørgensen  2000      34.26  1:10.32      1:10.32   
  Matthias Mikkelsen  2000      39.42  1:24.03      2:34.35   
  Kasper Jørgensen  2000      31.99  1:08.84      3:43.19   
  Viktor Skytt Kristensen  2001      37.68  1:19.67      5:02.86   
                     
Agf Drenge 1  Agfs Svømmeafdeling            5:03.54   
  Valdemar Kjærgaard  2001      38.81  1:18.01      1:18.01   
  Christian Ottosen  2002      42.45  1:30.22      2:48.23   
  David Hjort  2000      30.46  1:06.00      3:54.23   
  Artúr Jegesi  2002      32.54  1:09.31      5:03.54   
                     
Sto Drenge 2  Swim Team Odense            5:08.25   
  Simon Juul Henriksen  2001      36.47  1:15.22      1:15.22   
  Malthe Burgaard  2000      38.90  1:23.69      2:38.91   
  Jens William S. Andersen  2000      37.57  1:21.58      4:00.49   
  Mads Sørensen  2001      31.67  1:07.76      5:08.25   
                     
Esbjerg Young Guns1  2000  Esbjerg Svømmeklub            5:08.70   
  Oliver Christensen  2000      36.60  1:14.58      1:14.58   
  Jakob Grene  2001      41.70  1:30.34      2:44.92   
  Jakob Mose  2000      34.76  1:16.61      4:01.53   
  Oliver Mølby  2001      31.39  1:07.17      5:08.70   
                     
Tritons Drenge 2  Vejle Svømmeklub Triton            5:21.25   
  Johann Kristian Møller  2001      40.03  1:22.42      1:22.42   
  Emil Kragh  2001      43.58  1:31.72      2:54.14   
  Mathias Sønderby  2000      34.63  1:21.89      4:16.03   
  Mads Sørensen  2001      31.57  1:05.22      5:21.25   
                     
10  Thisted Drenge  2000  Thisted Svømmeklub            5:21.49   
  Mads Kloster  2002      41.79  1:25.45      1:25.45   
  Christian Hovmark  2001      44.50  1:36.64      3:02.09   
  Andrej Jessen  2000      34.00  1:14.22      4:16.31   
  Alexander Dahl  2000      31.07  1:05.18      5:21.49   
                     
11  Stm 1  Swim Team Midtjylland            5:26.89   
  Victor Bjerre  2001      42.29  1:27.09      1:27.09   
  Lucas Christoffersen  2000      39.40  1:24.98      2:52.07   
  Jens Sørensen  2001      34.92           
  Anders Thingstrup Mehlsen  2001        5:26.89      5:26.89   
                     
12  Bsk08  2000  Brønderslev SK08            5:36.10   
  Steffen Jes Vestergaard  2000      41.71  1:25.92      1:25.92   
  Anders Vestergaard  2001      47.00  1:37.76      3:03.68   
  Nicolai Sand  2000      38.50  1:25.74      4:29.42   
  Lukas Kranker  2000      30.66  1:06.68      5:36.10   
                     
Odder Drenge  Odder IGF            DSQ  2,5 armtag und. vand 
  Nicholas Bundgaard  2002      46.34        1:33.47   
                     
Aalborg Drenge  2000  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej fort. bev rygvend 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:17 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  10:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stm 1  Swim Team Midtjylland            2:40.82   
  Amalie Vilstrup  2002      42.05        42.05   
  Alberte Schnieber Klausen  2002      44.11        1:26.16   
  Pernille Koch Sinding  2002      40.12        2:06.28   
  Frederikke Kruse  2002      34.54        2:40.82   
                     
Tritons Tøser  Vejle Svømmeklub Triton            2:40.86   
  Emilie Eriksen  2002      42.00        42.00   
  Louise Sjørup Jensen  2003      46.51        1:28.51   
  Cecilie Davidsen  2003      38.87        2:07.38   
  Sofie Theophil Petersen  2003      33.48        2:40.86   
                     
Horsens Piger  2002  Horsens Svømmeklub            2:44.59   
  Cecilie Grøndal  2002      36.74        36.74   
  Anna Bull Kramer  2003      49.77        1:26.51   
  Sofie Bach Nielsen  2003      42.62        2:09.13   
  Karoline Lagoni  2003      35.46        2:44.59   
                     
Aarhus Swim Piger  2002  Aarhus Swim            2:45.42   
  Emilie Wolf Sørensen  2003      44.56        44.56   
  Sofia Louise Dahl  2002      45.71        1:30.27   
  Sigrid Lei Lamberg  2002      35.37        2:05.64   
  Solvej Kofoed Lund  2003      39.78        2:45.42   
                     
Odder Piger  Odder IGF            DSQ  tyvstart 
  Marie Christensen  2002      36.17        36.17   
  Maja Fridberg Madsen  2002      43.49        1:19.66   
  Cecilie Gregersen  2002      42.30        2:01.96   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:04 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  10:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sto Drenge 1  Swim Team Odense            2:05.07   
  Christian Rasmussen  2000      32.17        32.17   
  Andreas Bui  2000      34.46        1:06.63   
  Jacob de Lisser  2001      31.59        1:38.22   
  Thorstein Godske Pedersen  2000      26.85        2:05.07   
                     
Horsens Drenge 1  2000  Horsens Svømmeklub            2:09.27   
  Nicolaj Løth Andersen  2001      34.57        34.57   
  Simeon Franow  2000      34.45        1:09.02   
  Rasmus Udbye  2000      31.09        1:40.11   
  Mathias Dalsgaard  2000      29.16        2:09.27   
                     
Tritons Drenge 1  Vejle Svømmeklub Triton            2:09.45   
  Andreas Hansen  2000      31.87        31.87   
  Janus Halbirk  2000      38.70        1:10.57   
  Jakob Juul  2000      29.44        1:40.01   
  Anders Rasmussen  2001      29.44        2:09.45   
                     
Aarhus Swim Drenge  2000  Aarhus Swim            2:09.55   
  Magnus Boldrup Birn  2000      34.12        34.12   
  Johan Reimer  2000      34.63        1:08.75   
  Magnus Mikkelsen  2001      31.24        1:39.99   
  Søren Wolf  2000      29.56        2:09.55   
                     
Sto Drenge 2  Swim Team Odense            2:13.22   
  Jens William S. Andersen  2000      33.53        33.53   
  Malthe Burgaard  2000      37.55        1:11.08   
  Simon Juul Henriksen  2001      32.99        1:44.07   
  Mads Sørensen  2000      29.15        2:13.22   
                     
Esbjerg Young Guns1  2000  Esbjerg Svømmeklub            2:15.18   
  Oliver Christensen  2000      33.90        33.90   
  Jakob Grene  2001      39.57        1:13.47   
  Jakob Mose  2000      32.51        1:45.98   
  Martin H. Abel  2001      29.20        2:15.18   
                     
Kolding Drenge  Kolding SK            2:16.12   
  Andreas Jørgensen  2000      33.41        33.41   
  Matthias Mikkelsen  2000      38.09        1:11.50   
  Kasper Jørgensen  2000      31.11        1:42.61   
  Viktor Skytt Kristensen  2001      33.51        2:16.12   
                     
Agf Drenge 1  Agfs Svømmeafdeling            2:17.38   
  Artúr Jegesi  2002      36.02        36.02   
  Christian Ottosen  2002      41.30        1:17.32   
  David Hjort  2000      29.53        1:46.85   
  Valdemar Kjærgaard  2001      30.53        2:17.38   
                     
Stm 1  Swim Team Midtjylland            2:21.75   
  Lucas Christoffersen  2000      33.63        33.63   
  Jens Sørensen  2001      40.19        1:13.82   
  Victor Bjerre  2001      34.83        1:48.65   
  Anders Thingstrup Mehlsen  2001      33.10        2:21.75   
                     
10  Aalborg Drenge  2000  Aalborg Svømmeklub            2:22.14   
  Søren P. Rasmussen  2001      37.79        37.79   
  Mads L. Werther  2000      41.32        1:19.11   
  Rune Nørgaard  2000      31.82        1:50.93   
  Thomas Schiby  2001      31.21        2:22.14   
                     
11  Bsk08  2000  Brønderslev SK08            2:23.61   
  Nicolai Sand  2000      36.08        36.08   
  Anders Vestergaard  2001      42.96        1:19.04   
  Steffen Jes Vestergaard  2000      35.28        1:54.32   
  Lukas Kranker  2000      29.29        2:23.61   
                     
12  Tritons Drenge 2  Vejle Svømmeklub Triton            2:24.63   
  Johann Kristian Møller  2001      37.80        37.80   
  Emil Kragh  2001      43.27        1:21.07   
  Mathias Sønderby  2000      33.29        1:54.36   
  Mads Sørensen  2001      30.27        2:24.63   
                     
13  Odder Drenge  Odder IGF            2:31.55   
  Nicholas Bundgaard  2002      43.43        43.43   
  Sebastian Møller Jürgense  2001      43.38        1:26.81   
  Thomas Frederiksen  2000      32.44        1:59.25   
  Thor G. Nedergaard  2002      32.30        2:31.55   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:13 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  10:29   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mille Moeslund Lausen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup    35.22  1:13.68  1:53.24    2:31.09   
Maria Bredal Larsen  2002  Nyborg Svømmeklub    34.72  1:13.80  1:53.91    2:33.71   
Marie Christensen  2002  Odder IGF    35.88  1:15.48  1:56.63    2:36.72   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    36.58  1:17.21  1:58.87    2:37.88   
Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub    34.65  1:14.85  1:57.31    2:38.92   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub    36.58  1:17.87  1:59.51    2:39.68   
Sidsel Nielsen  2002  Odder IGF    37.07  1:16.90  1:59.07    2:41.71   
Frederikke Kruse  2002  Herning Svømmeklub    37.36  1:18.80  2:02.69    2:44.25   
Louise Skovgaard Jensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    38.11  1:24.33  2:12.30    2:58.31   
Signe Rosenlund Ditlefsen  2002  Esbjerg Svømmeklub            DNF   
                     
 
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Louise Houe Andersen  2003  Viborg Svømme Klub    36.88  1:19.11  2:02.68    2:43.57   
Sofie Theophil Petersen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    37.83  1:20.48  2:04.40    2:46.37   
Andrea Schulz Mikkelsen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    38.65  1:22.84  2:08.17    2:51.04   
Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle Svømmeklub Triton    38.42  1:23.64  2:08.94    2:53.58   
Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68    39.12  1:22.41  2:08.70    2:56.84   
Selma Pruzljanin  2003  Thisted Svømmeklub    40.09  1:26.34  2:15.31    3:04.01   
Anna Bull Kramer  2003  Horsens Svømmeklub    40.74  1:29.01  2:18.66    3:09.69   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:29 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    28.75  59.57  1:30.44    2:02.14   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub Triton    29.12  1:00.53  1:32.68    2:04.99   
Matthias Mikkelsen  2000  Kolding SK    30.19  1:02.80  1:35.83    2:09.08   
Andrej Jessen  2000  Thisted Svømmeklub    30.58  1:03.38  1:37.46    2:11.00   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub    30.59  1:03.69  1:37.53    2:11.09   
Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    30.58  1:03.85  1:38.07    2:11.24   
Thorstein Godske Pedersen  2000  Odense Svømme Klub    29.98  1:02.78  1:37.70    2:12.70   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub Triton    30.59  1:04.60  1:39.53    2:12.98   
Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub    30.55  1:04.70  1:40.00    2:15.63   
10  Mads Sørensen  2000  O.S.L.F.    31.39  1:06.47  1:41.64    2:16.23   
11  Christian Rasmussen  2000  O.S.L.F.    31.20  1:06.08  1:42.36    2:17.31   
12  Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club    32.55  1:07.85  1:43.81    2:18.49   
13  Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub    32.60  1:08.61  1:45.47    2:19.69   
14  Thomas Frederiksen  2000  Odder IGF    32.22  1:08.44  1:44.43    2:20.10   
15  Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub    31.20  1:07.04  1:43.92    2:20.87   
16  Alexander Dahl  2000  Thisted Svømmeklub    32.11  1:07.77  1:44.92    2:21.22   
17  Karl-Emil Späth  2000  Horsens Svømmeklub    33.64  1:09.91  1:47.00    2:21.97   
18  Malthe Burgaard  2000  Odense Svømme Klub    33.13  1:09.97  1:47.13    2:22.01   
19  Jakob Mose  2000  Esbjerg Svømmeklub    33.06  1:09.52  1:46.62    2:22.40   
20  Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub    33.26  1:09.55  1:46.37    2:22.43   
21  Janus Halbirk  2000  Vejle Svømmeklub Triton    33.36  1:09.34  1:47.02    2:24.44   
22  Mike Boldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    34.16  1:10.93  1:48.25    2:24.66   
23  Mathias Bagger Nielsen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    33.35  1:09.57  1:47.65    2:25.00   
24  Niklas T. Kristiansen  2000  Aalborg Svømmeklub    33.04  1:09.79  1:48.83    2:25.88   
25  Lukas Kranker  2000  Brønderslev SK08    32.73  1:10.95  1:52.45    2:35.67   
                     
 
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Sørensen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    32.05  1:06.98  1:41.96    2:15.29   
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub    31.64  1:06.52  1:41.99    2:15.95   
Jacob de Lisser  2001  Odense Svømme Klub    32.35  1:08.12  1:44.84    2:18.29   
Simon Juul Henriksen  2001  Odense Svømme Klub    32.07  1:08.04  1:44.18    2:18.68   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    32.85  1:08.37  1:44.65    2:20.35   
Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF    31.42  1:07.89  1:46.07    2:20.97   
Oliver Mølby  2001  Esbjerg Svømmeklub    32.58  1:08.77  1:45.43    2:21.37   
Aksel Skrydstrup  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    34.74  1:12.78  1:49.21    2:25.08   
Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub    34.77  1:12.11  1:49.53    2:25.55   
10  Martin H. Abel  2001  Esbjerg Svømmeklub    34.20  1:11.88  1:50.03    2:27.04   
11  Johann Kristian Møller  2001  Vejle Svømmeklub Triton    34.66  1:12.50  1:49.63    2:27.53   
12  Sebastian Møller Jürgense  2001  Odder IGF    34.28  1:12.06  1:50.86    2:29.12   
13  Andreas Grønkjær Frost  2001  Horsens Svømmeklub    35.05  1:12.62  1:51.49    2:29.61   
14  Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub    34.30  1:11.61  1:50.39    2:29.64   
15  Esben F. Buchwaldt  2002  Svømmeklubben Grindsted    34.91  1:13.03  1:51.92    2:30.00   
16  Mads Kloster  2002  Thisted Svømmeklub    34.59  1:13.35  1:53.19    2:32.52   
17  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    34.39  1:13.53  1:55.28    2:35.63   
18  Malthe Levisen  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup    34.92  1:13.58  1:54.74    2:37.13   
19  Kenan Kaya  2001  Odder IGF    34.37  1:12.98  1:55.21    2:38.55   
20  Thomas Schiby  2001  Aalborg Svømmeklub    34.95  1:13.87  1:57.11    2:38.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marie Christensen  2002  Odder IGF    37.76        1:17.63   
Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    39.63        1:20.51   
Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club    39.05        1:21.28   
Cecilie Væver  2002  Svømmeklubben Nord    1:21.70        1:21.70   
Victoria Haahr Pallesen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup    39.93        1:23.05   
Sidsel Nielsen  2002  Odder IGF    40.80        1:23.34   
Pernille Koch Sinding  2002  Herning Svømmeklub    41.01        1:23.48   
Anna Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    40.22        1:23.64   
Alma Thrige Dyrehauge  2002  Ringe Svømme Klub    40.96        1:23.77   
10  Cecilie Gregersen  2002  Odder IGF    41.10        1:24.08   
11  Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub    40.59        1:24.45   
12  Thilde Timmermand  2002  Esbjerg Svømmeklub    40.70        1:25.57   
13  Julie Ejby  2002  Nyborg Svømmeklub    42.69        1:28.87   
14  Emma Rasmussen  2002  Odder IGF    43.59        1:29.72   
15  Emilie Eriksen  2002  Vejle Svømmeklub Triton    43.86        1:30.04   
Carli Mark  2002  Durup IF            DNS   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida S Olesen  2003  Aalborg Svømmeklub    40.84        1:24.19   
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    41.81        1:25.15   
Cecilie Davidsen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    42.09        1:26.94   
Rebecca E. Jakobsen  2003  Viborg Svømme Klub    43.12        1:29.29   
Naya Høgholt Sejr  2003  Agfs Svømmeafdeling    44.14        1:29.62   
Andrea Schulz Mikkelsen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    45.61        1:29.98   
Sofie Theophil Petersen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    43.83        1:30.12   
Mia Hvarre  2004  Svømmeklubben Tempo            1:30.89   
Louise Houe Andersen  2003  Viborg Svømme Klub    44.89        1:31.25   
10  Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle Svømmeklub Triton    45.57        1:32.93   
11  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub    47.19        1:33.35   
12  Mille Kjær Jensen  2004  Agfs Svømmeafdeling    45.36        1:33.60   
13  Selma Pruzljanin  2003  Thisted Svømmeklub    45.77        1:34.01   
14  Emilie Wolf Sørensen  2003  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:35.68        1:35.68   
15  Solvej Kofoed Lund  2003  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    50.75        1:46.20   
Karoline Lagoni  2003  Horsens Svømmeklub            DSQ  ej fort. bev. 50 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:15 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub    32.17        1:06.88   
Thomas Frederiksen  2000  Odder IGF    33.61        1:08.07   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling    32.89        1:08.15   
Christian Rasmussen  2000  O.S.L.F.    33.10        1:09.03   
Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club    34.03        1:09.12   
Magnus Boldrup Birn  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    34.14        1:10.50   
Casper Christiansen  2000  Holstebro Svømme Club    34.35        1:10.63   
Lucas Christoffersen  2000  Herning Svømmeklub    34.69        1:10.88   
Andreas Jørgensen  2000  Kolding SK    34.26        1:11.16   
10  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub    35.16        1:11.53   
11  Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    34.73        1:11.58   
12  Jens William S. Andersen  2000  O.S.L.F.    34.53        1:11.74   
13  Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svømmeklub    34.34        1:11.91   
14  Oliver Christensen  2000  Esbjerg Svømmeklub    35.68        1:12.63   
15  Kasper Jørgensen  2000  Kolding SK    36.22        1:13.88   
16  Nicolai Sand  2000  Brønderslev SK08            1:16.39   
17  Oliver Frøsig  2000  Esbjerg Svømmeklub    37.27        1:17.20   
18  Aleksander Engstrøm  2000  Frem Odense    38.57        1:19.38   
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    34.86        1:10.97   
Marius Nørgaard  2001  Hobro Svømmeklub    34.34        1:11.01   
Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    35.74        1:14.33   
Simon Juul Henriksen  2001  Odense Svømme Klub    36.36        1:14.77   
Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling    37.08        1:15.41   
Mathias Pedersen  2002  Viborg Svømme Klub    35.98        1:15.66   
Valdemar Kjærgaard  2001  Agfs Svømmeafdeling    37.17        1:16.07   
Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    36.85        1:16.42   
Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub    37.31        1:16.51   
10  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    37.23        1:17.19   
11  Martin H. Abel  2001  Esbjerg Svømmeklub    38.35        1:17.87   
12  Johann Kristian Møller  2001  Vejle Svømmeklub Triton    38.04        1:18.34   
13  Benjamin Rohde  2001  Svømmeklubben Tempo    38.66        1:19.30   
14  Alfred Tang Dixen  2002  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin    39.72        1:19.34   
15  Mads Frydenholm  2001  Vejen Svømmeklub    38.95        1:19.40   
16  Lukas Jeppesen  2001  Erritsø Gymnastik Og IF    38.53        1:20.24   
17  Søren P. Rasmussen  2001  Aalborg Svømmeklub    39.30        1:20.35   
18  Sebastian Møller Jürgense  2001  Odder IGF    39.36        1:20.89   
19  Oliver Mølby  2001  Esbjerg Svømmeklub    39.98        1:22.82   
20  Anders Vestergaard  2001  Brønderslev SK08    41.78        1:23.32   
21  Viktor Skytt Kristensen  2001  Kolding SK    42.39        1:27.30   
Jacob de Lisser  2001  Odense Svømme Klub            DSQ  ej fort. bev 75 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:38 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:58   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    40.16  1:24.58  2:15.49    2:54.88   
Emilie Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub    40.63  1:25.68  2:14.32    2:56.45   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    39.92  1:25.09  2:17.91    2:56.55   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub    41.44  1:25.88  2:18.05    2:57.63   
Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub    41.66  1:28.20  2:22.74    3:06.41   
Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub    41.68  1:27.26  2:23.44    3:08.25   
Sascha Lausten  2002  Ikast Svømmeklub    46.37  1:34.55  2:31.42    3:13.59   
                     
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ida S Olesen  2003  Aalborg Svømmeklub    42.17  1:28.64  2:18.70    2:59.73   
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    41.05  1:27.08  2:20.09    3:02.26   
Emma Stecher  2003  Svømmeklubben Rask    39.61  1:27.66  2:23.90    3:05.44   
Sofie Theophil Petersen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    43.43  1:31.60  2:29.26    3:10.78   
Cecilie Davidsen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    43.26  1:29.97  2:30.65    3:14.68   
Andrea Schulz Mikkelsen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    44.25  1:33.64  2:30.36    3:15.20   
Marie Louise Jørgensen  2003  Kolding SK    48.21        3:27.49   
Selma Pruzljanin  2003  Thisted Svømmeklub            DSQ  ej fort bev 75 m 
Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle Svømmeklub Triton            DSQ  ej adsk h 125 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:58 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    30.69  1:04.22  1:45.31    2:16.17   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub Triton    31.30  1:07.02  1:50.53    2:23.73   
Casper Christiansen  2000  Holstebro Svømme Club    31.75  1:09.74  1:53.03    2:26.85   
Matthias Mikkelsen  2000  Kolding SK    31.92  1:12.56  1:56.67    2:30.15   
Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub    32.14  1:12.01  1:54.99    2:30.72   
Andreas Bui  2000  O.S.L.F.    32.67  1:11.71  1:56.19    2:31.45   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub    33.11  1:13.04  1:57.58    2:33.78   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub Triton    32.91  1:14.21  2:00.41    2:33.82   
Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    35.39  1:14.48  2:01.34    2:33.97   
10  David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling    32.29  1:12.55  1:59.73    2:34.49   
11  Thorstein Godske Pedersen  2000  Odense Svømme Klub    33.48  1:14.07  2:01.39    2:36.34   
12  Lucas Christoffersen  2000  Herning Svømmeklub    35.92  1:15.94  2:01.78    2:36.71   
13  Kasper Jørgensen  2000  Kolding SK    31.93  1:12.02  2:00.34    2:37.52   
14  Andreas Jørgensen  2000  Kolding SK    35.26  1:15.56  2:04.53    2:41.34   
15  Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svømmeklub    36.53  1:15.69  2:06.11    2:41.71   
16  Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub    36.12  1:19.29  2:08.47    2:43.10   
17  Mads L. Werther  2000  Aalborg Svømmeklub    37.04  1:20.82  2:07.59    2:44.44   
18  Mathias Sønderby  2000  Vejle Svømmeklub Triton    35.54  1:18.04  2:08.24    2:44.78   
19  Jakob Mose  2000  Esbjerg Svømmeklub    34.27  1:17.53  2:08.43    2:45.38   
20  Janus Halbirk  2000  Vejle Svømmeklub Triton    37.18  1:19.67  2:07.57    2:45.56   
21  Aleksander Engstrøm  2000  Frem Odense    37.77  1:21.99  2:11.62    2:48.45   
22  Niklas T. Kristiansen  2000  Aalborg Svømmeklub    39.28  1:23.29  2:13.90    2:50.25   
23  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub    39.88  1:25.28  2:12.26    2:52.19   
                     
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub    34.58  1:16.54  2:02.23    2:36.38   
Jacob de Lisser  2001  Odense Svømme Klub    33.92  1:15.61  2:03.65    2:37.36   
Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    34.95  1:15.25  2:04.20    2:40.00   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    36.60  1:16.54  2:05.73    2:42.29   
Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF    34.76  1:18.91  2:07.20    2:42.87   
Simon Juul Henriksen  2001  Odense Svømme Klub    34.73  1:16.78  2:08.43    2:43.68   
Alexander Stær  2001  Randers GF Neptun    35.48  1:18.19  2:07.24    2:44.55   
Jakob Grene  2001  Esbjerg Svømmeklub    37.30  1:20.83  2:09.20    2:46.53   
Sebastian Møller Jürgense  2001  Odder IGF    40.80  1:24.13  2:12.65    2:49.66   
10  Mathias Pedersen  2002  Viborg Svømme Klub    38.15  1:20.61  2:12.87    2:50.77   
11  Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling    40.08  1:21.00  2:13.71    2:51.27   
12  Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub    39.43  1:25.00  2:14.33    2:51.30   
13  Søren P. Rasmussen  2001  Aalborg Svømmeklub    38.61  1:22.32  2:14.38    2:52.16   
14  Anders Vestergaard  2001  Brønderslev SK08    41.59  1:25.61  2:16.45    2:55.10   
15  Oliver Kjærgaard  2001  Esbjerg Svømmeklub    39.50  1:26.07  2:17.63    2:56.82   
16  Kenan Kaya  2001  Odder IGF    37.28  1:20.37  2:20.32    3:00.59   
Jeppe Vestergaard Jensen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  ej fort bev v 75 m 
Mads Sørensen  2001  Vejle Svømmeklub Triton            DSQ  ej fort. bev. 75 m 
Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            DSQ  ej fort.bev. 75 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:25 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:52   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sigrid Lei Lamberg  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            31.36   
Marie Christensen  2002  Odder IGF            32.07   
Mille Moeslund Lausen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup            32.19   
Maria Bredal Larsen  2002  Nyborg Svømmeklub            32.46   
Johanne S. Christiansen  2002  Svømmeklubben Sønderborg            32.62   
Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling            32.72   
Cecilie Væver  2002  Svømmeklubben Nord            33.04   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub            33.43   
Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub            33.50   
10  Sidsel Nielsen  2002  Odder IGF            33.60   
11  Sofia Louise Dahl  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            33.62   
12  Maja Fridberg Madsen  2002  Odder IGF            33.67   
12  Pernille Koch Sinding  2002  Herning Svømmeklub            33.67   
14  Sascha Lausten  2002  Ikast Svømmeklub            33.73   
15  Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club            33.76   
16  Alma Thrige Dyrehauge  2002  Ringe Svømme Klub            34.56   
17  Amalie Vilstrup  2002  Herning Svømmeklub            34.61   
18  Frederikke Kruse  2002  Herning Svømmeklub            34.84   
19  Signe Rosenlund Ditlefsen  2002  Esbjerg Svømmeklub            34.93   
20  Anna Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub            35.25   
21  Nanna Funch Martens  2002  O.S.L.F.            35.52   
22  Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub            36.14   
Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Victoria Haahr Pallesen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Stecher  2003  Svømmeklubben Rask            33.63   
Sofie Theophil Petersen  2003  Vejle Svømmeklub Triton            34.09   
Louise Houe Andersen  2003  Viborg Svømme Klub            34.72   
Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68            35.17   
Karoline Lagoni  2003  Horsens Svømmeklub            35.83   
Kirstine Mørk Rasmussen  2003  Herning Svømmeklub            35.83   
Alberte Ehrenreich-Birn  2003  Vejle Svømmeklub Triton            36.14   
Solvej Kofoed Lund  2003  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            36.24   
Rebecca E. Jakobsen  2003  Viborg Svømme Klub            36.38   
10  Emilie Wolf Sørensen  2003  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            36.42   
11  Cecilie Davidsen  2003  Vejle Svømmeklub Triton            36.65   
12  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub            37.10   
13  Elma Gabela  2004  Kolding SK            37.92   
14  Johanne A Andersson  2003  Frem Odense            38.63   
15  Annika Hausgaard Godt  2003  Holstebro Svømme Club            40.53   
16  Caroline Kraglund  2003  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            45.79   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:52 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68            26.08   
Andreas Bui  2000  O.S.L.F.            27.29   
Johan Reimer  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            27.42   
Thorstein Godske Pedersen  2000  Odense Svømme Klub            27.62   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            27.83   
Matthias Mikkelsen  2000  Kolding SK            27.99   
Oliver Østergaard Hansen  2000  Brædstrup Svømmeklub            28.01   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling            28.21   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub Triton            28.22   
10  Thomas Frederiksen  2000  Odder IGF            28.24   
11  Christian Rasmussen  2000  O.S.L.F.            28.45   
12  Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub Triton            28.52   
13  Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub            28.55   
14  Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub            28.98   
15  Lucas Christoffersen  2000  Herning Svømmeklub            29.44   
16  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub            29.54   
17  Søren Wolf  2000  IHF Svømning            29.81   
18  Mads Sørensen  2000  O.S.L.F.            29.87   
19  Magnus Boldrup Birn  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            30.04   
20  Lukas Kranker  2000  Brønderslev SK08            30.46   
21  Aleksander Engstrøm  2000  Frem Odense            30.50   
22  Steffen Jes Vestergaard  2000  Brønderslev SK08            30.99   
23  Nicolai Sand  2000  Brønderslev SK08            31.51   
                     
 
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jacob de Lisser  2001  Odense Svømme Klub            28.93   
Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF            29.06   
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub            29.42   
Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub Triton            29.82   
Alexander Stær  2001  Randers GF Neptun            30.00   
Simon Juul Henriksen  2001  Odense Svømme Klub            30.07   
Martin H. Abel  2001  Esbjerg Svømmeklub            30.08   
Lawrence Langley  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup            30.09   
Mads Sørensen  2001  Vejle Svømmeklub Triton            30.14   
10  Marius Nørgaard  2001  Hobro Svømmeklub            30.38   
11  Oliver Mølby  2001  Esbjerg Svømmeklub            30.48   
12  Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling            30.49   
13  Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub            30.50   
14  Magnus Funder  2001  Vejle Svømmeklub Triton            31.26   
15  Jakob Grene  2001  Esbjerg Svømmeklub            31.38   
16  Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub            31.57   
17  Malthe Levisen  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup            31.85   
18  Thomas Schiby  2001  Aalborg Svømmeklub            31.87   
19  Kenan Kaya  2001  Odder IGF            31.94   
20  Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub            32.08   
21  Anders Thingstrup Mehlsen  2001  Herning Svømmeklub            32.32   
22  Rasmus Hald  2001  Kolding SK            32.47   
23  Viktor Skytt Kristensen  2001  Kolding SK            34.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:06 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    42.75        1:29.82   
Emilie Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub    43.06        1:30.15   
Victoria Haahr Pallesen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup    44.41        1:33.80   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    45.32        1:34.41   
Sascha Lausten  2002  Ikast Svømmeklub    46.69        1:34.83   
Julie Ejby  2002  Nyborg Svømmeklub    45.60        1:34.93   
Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning Svømmeklub    45.81        1:35.16   
Sigrid Lei Lamberg  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    45.63        1:35.60   
Emilie Eriksen  2002  Vejle Svømmeklub Triton    46.51        1:36.89   
10  Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub    46.76        1:37.28   
11  Maja Fridberg Madsen  2002  Odder IGF    46.96        1:37.36   
12  Alma Thrige Dyrehauge  2002  Ringe Svømme Klub    45.42        1:38.09   
13  Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub    46.44        1:38.52   
14  Nanna Funch Martens  2002  O.S.L.F.    47.21        1:39.13   
15  Mille Moeslund Lausen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup    48.04        1:40.05   
16  Emma Rasmussen  2002  Odder IGF    53.64        1:50.60   
                     
 
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida S Olesen  2003  Aalborg Svømmeklub    44.44        1:32.25   
Rebecca E. Jakobsen  2003  Viborg Svømme Klub    44.95        1:32.89   
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    46.92        1:37.97   
Annika Hausgaard Godt  2003  Holstebro Svømme Club    48.83        1:41.75   
Amalie Kanstrup  2003  Viborg Svømme Klub    49.82        1:42.82   
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense    48.22        1:44.86   
Andrea Schulz Mikkelsen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    49.54        1:44.91   
Anna Bull Kramer  2003  Horsens Svømmeklub    50.97        1:46.94   
Elma Gabela  2004  Kolding SK    51.82        1:47.76   
10  Marie Louise Jørgensen  2003  Kolding SK    51.82        1:49.33   
11  Kirstine Mørk Rasmussen  2003  Herning Svømmeklub    51.71        1:50.33   
12  Cecilie Christiansen  2003  Holstebro Svømme Club    52.81        1:51.59   
Caroline Kraglund  2003  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            DSQ  tyvstart 
Louise Sjørup Jensen  2003  Vejle Svømmeklub Triton            DSQ  ej samtidig berøring 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:22 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    34.84        1:12.87   
Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub    35.39        1:14.58   
Andreas Bui  2000  O.S.L.F.    36.48        1:16.30   
Johan Reimer  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    36.64        1:18.49   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub    38.17        1:19.88   
Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub    38.22        1:21.58   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub    39.14        1:21.88   
Malthe Burgaard  2000  Odense Svømme Klub    39.24        1:23.58   
Mads L. Werther  2000  Aalborg Svømmeklub    40.09        1:23.69   
10  Lucas Christoffersen  2000  Herning Svømmeklub    40.46        1:24.39   
11  Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub Triton    40.30        1:24.99   
12  Matthias Mikkelsen  2000  Kolding SK    40.05        1:25.44   
13  Janus Halbirk  2000  Vejle Svømmeklub Triton    41.43        1:26.02   
14  Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub Triton    41.89        1:28.80   
Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub            DSQ  svømmer m armbåndsur 
                     
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    37.38        1:17.41   
Jacob de Lisser  2001  Odense Svømme Klub    38.28        1:22.05   
Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub    40.35        1:24.22   
Alexander Stær  2001  Randers GF Neptun    41.00        1:25.50   
Thomas Schiby  2001  Aalborg Svømmeklub    42.02        1:27.24   
Andreas Grønkjær Frost  2001  Horsens Svømmeklub    41.56        1:27.69   
Mads Sørensen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    41.86        1:27.91   
Jakob Grene  2001  Esbjerg Svømmeklub    42.32        1:28.59   
Christian Ottosen  2002  Agfs Svømmeafdeling    42.60        1:28.91   
10  Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF    42.22        1:29.27   
11  Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    42.66        1:29.36   
12  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    43.30        1:30.41   
13  Emil Kragh  2001  Vejle Svømmeklub Triton    43.27        1:30.91   
14  Anders Vestergaard  2001  Brønderslev SK08    44.34        1:32.67   
15  Esben F. Buchwaldt  2002  Svømmeklubben Grindsted    44.38        1:32.91   
16  Malthe Levisen  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup    44.75        1:33.73   
17  Søren P. Rasmussen  2001  Aalborg Svømmeklub    46.01        1:35.26   
18  Simon Juul Henriksen  2001  Odense Svømme Klub    45.34        1:35.85   
19  Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub    45.14        1:36.09   
20  Oliver Mølby  2001  Esbjerg Svømmeklub    47.10        1:38.80   
21  Oliver Kjærgaard  2001  Esbjerg Svømmeklub    49.96        1:43.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:38 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Odder Piger  Odder IGF            5:00.44   
  Maja Fridberg Madsen  2002      37.28  1:16.60      1:16.60   
  Marie Christensen  2002      33.65  1:11.68      2:28.28   
  Sidsel Nielsen  2002      35.28  1:14.77      3:43.05   
  Cecilie Gregersen  2002      36.84  1:17.39      5:00.44   
                     
Thisted Piger  2002  Thisted Svømmeklub            5:06.04   
  Thea Søe Bach  2002      35.55  1:13.42      1:13.42   
  Elisabeth Sølvkjær  2002      37.20  1:18.37      2:31.79   
  Julie Kappel Petersen  2002      39.08  1:21.39      3:53.18   
  Karoline Sørensen  2002      34.65  1:12.86      5:06.04   
                     
Stm 1  Swim Team Midtjylland            5:17.39   
  Pernille Koch Sinding  2002      36.53  1:15.90      1:15.90   
  Kirstine Mørk Rasmussen  2003      40.96  1:26.16      2:42.06   
  Frederikke Kruse  2002      37.19  1:17.64      3:59.70   
  Amalie Vilstrup  2002      37.79  1:17.69      5:17.39   
                     
Tritons Tøser  Vejle Svømmeklub Triton            5:28.04   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      40.74  1:25.24      1:25.24   
  Cecilie Davidsen  2003      39.08  1:23.87      2:49.11   
  Sofie Theophil Petersen  2003      37.28  1:18.32      4:07.43   
  Emilie Eriksen  2002      38.87  1:20.61      5:28.04   
                     
Piger Viborg  2002  Viborg Svømme Klub            5:28.56   
  Rebecca E. Jakobsen  2003      38.93  1:23.47      1:23.47   
  Louise D. Liboriussen  2002      37.80  1:18.45      2:41.92   
  Amalie Kanstrup  2003      41.32  1:29.45      4:11.37   
  Louise Houe Andersen  2003      36.70  1:17.19      5:28.56   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:45 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  01 december 2013   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  15:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Sto Drenge 1  Swim Team Odense            4:04.68   
  Christian Rasmussen  2000      30.26  1:03.62      1:03.62   
  Thorstein Godske Pedersen  2000      28.12  58.95      2:02.57   
  Jacob de Lisser  2001      30.04  1:02.42      3:04.99   
  Andreas Bui  2000      28.30  59.69      4:04.68   
                     
Tritons Drenge 1  Vejle Svømmeklub Triton            4:09.56   
  Jakob Juul  2000      29.94  1:01.94      1:01.94   
  Anders Rasmussen  2001      30.61  1:05.74      2:07.68   
  Mads Sørensen  2001      30.85  1:03.58      3:11.26   
  Andreas Hansen  2000      27.40  58.30      4:09.56   
                     
Aarhus Swim Drenge  2000  Aarhus Swim            4:13.83   
  Johan Reimer  2000      29.02  1:00.07      1:00.07   
  Søren Wolf  2000      30.99  1:03.99      2:04.06   
  Magnus Boldrup Birn  2000      29.56  1:03.15      3:07.21   
  Magnus Mikkelsen  2001      31.97  1:06.62      4:13.83   
                     
Sto Drenge 2  Swim Team Odense            4:24.79   
  Simon Juul Henriksen  2001      31.39  1:05.71      1:05.71   
  Mads Sørensen  2000      31.69  1:05.68      2:11.39   
  Malthe Burgaard  2000      31.32  1:04.95      3:16.34   
  Jens William S. Andersen  2000      31.58  1:08.45      4:24.79   
                     
Esbjerg Young Guns1  2000  Esbjerg Svømmeklub            4:26.11   
  Martin H. Abel  2001      32.57  1:07.78      1:07.78   
  Oliver Christensen  2000      31.87  1:06.79      2:14.57   
  Oliver Mølby  2001      31.27  1:05.71      3:20.28   
  Jakob Mose  2000      31.29  1:05.83      4:26.11   
                     
Agf Drenge 1  Agfs Svømmeafdeling            4:31.64   
  Valdemar Kjærgaard  2001      33.28  1:10.00      1:10.00   
  Artúr Jegesi  2002      32.81  1:09.16      2:19.16   
  David Hjort  2000      29.59  1:02.34      3:21.50   
  Christian Ottosen  2002      33.23  1:10.14      4:31.64   
                     
Aalborg Drenge  2000  Aalborg Svømmeklub            4:31.82   
  Mads L. Werther  2000      34.09  1:11.66      1:11.66   
  Rune Nørgaard  2000      30.84  1:04.36      2:16.02   
  Thomas Schiby  2001      33.04  1:09.37      3:25.39   
  Niklas T. Kristiansen  2000      31.88  1:06.43      4:31.82   
                     
Kolding Drenge  Kolding SK            4:32.33   
  Andreas Jørgensen  2000      31.07  1:05.16      1:05.16   
  Viktor Skytt Kristensen  2001      36.22  1:17.60      2:22.76   
  Kasper Jørgensen  2000      31.85  1:06.71      3:29.47   
  Matthias Mikkelsen  2000      29.58  1:02.86      4:32.33   
                     
Stm 1  Swim Team Midtjylland            4:37.56   
  Lucas Christoffersen  2000      31.21  1:04.16      1:04.16   
  Anders Thingstrup Mehlsen  2001      37.53  1:17.56      2:21.72   
  Victor Bjerre  2001      33.66  1:10.84      3:32.56   
  Jens Sørensen  2001      30.89  1:05.00      4:37.56   
                     
10  Tritons Drenge 2  Vejle Svømmeklub Triton            4:39.05   
  Magnus Funder  2001      34.34  1:11.72      1:11.72   
  Johann Kristian Møller  2001      33.46  1:10.97      2:22.69   
  Mathias Sønderby  2000      32.18  1:09.79      3:32.48   
  Janus Halbirk  2000      31.82  1:06.57      4:39.05   
                     
11  Bsk08  2000  Brønderslev SK08            4:40.61   
  Lukas Kranker  2000      32.20  1:08.07      1:08.07   
  Steffen Jes Vestergaard  2000      33.21  1:10.56      2:18.63   
  Nicolai Sand  2000      32.56  1:09.42      3:28.05   
  Anders Vestergaard  2001      34.83  1:12.56      4:40.61   
                     
12  Odder Drenge  Odder IGF            4:51.96   
  Thomas Frederiksen  2000      30.84  1:04.36      1:04.36   
  Nicholas Bundgaard  2002      39.86  1:21.73      2:26.09   
  Sebastian Møller Jürgense  2001      33.67  1:10.27      3:36.36   
  Thor G. Nedergaard  2002      35.37  1:15.60      4:51.96   
                     
Horsens Drenge 1  2000  Horsens Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
  Mathias Dalsgaard  2000      30.88  1:04.23      1:04.23   
  Simeon Franow  2000      29.29        2:06.11   
  Rasmus Udbye  2000              3:05.13   
                     
Thisted Drenge  2000  Thisted Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
  Andrej Jessen  2000      30.05        1:02.32   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 december 2013 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare