Tulokset Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 29.73 | 1:02.01 | |||||
2 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.09 | 1:05.23 | |||||
3 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.56 | 1:05.35 | |||||
4 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.11 | 1:05.44 | |||||
5 | Kasper Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 31.49 | 1:07.48 | |||||
6 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 32.20 | 1:08.02 | |||||
7 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.94 | 1:09.48 | |||||
8 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.63 | 1:10.89 | |||||
9 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 34.75 | 1:13.59 | |||||
10 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.95 | 1:14.19 | |||||
11 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 34.28 | 1:14.43 | |||||
12 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 35.11 | 1:17.20 | |||||
13 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 35.35 | 1:18.04 | |||||
14 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 36.79 | 1:20.49 | |||||
15 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.20 | 1:22.26 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.80 | 1:13.48 | |||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.08 | 1:13.66 | |||||
3 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 34.98 | 1:14.12 | |||||
4 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.12 | 1:14.78 | |||||
5 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.52 | 1:16.83 | |||||
6 | Alexander Stær | 2001 | Randers GF Neptun | 35.36 | 1:17.00 | |||||
7 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 38.76 | 1:18.70 | |||||
8 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.01 | 1:18.95 | |||||
9 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 37.77 | 1:19.20 | |||||
10 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 37.59 | 1:20.30 | |||||
11 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 38.19 | 1:23.35 | |||||
12 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 39.27 | 1:24.08 | |||||
13 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.66 | 1:27.36 | |||||
14 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 41.38 | 1:27.65 | |||||
15 | Alfred Tang Dixen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.13 | 1:28.25 | |||||
16 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.22 | 1:28.54 | |||||
- | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNF | ||||||
- | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:25 |