Results for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 1
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag 17.00
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske Årgang Gr. 1 | Udskriftsdato | 29 november 2013 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 20:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2013 |
Løb 7, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Esbjerg Drenge 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 7:57.18 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 58.76 | 2:00.76 | 2:00.76 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 57.09 | 1:59.98 | 4:00.74 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 55.88 | 1:58.46 | 5:59.20 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 57.23 | 1:57.98 | 7:57.18 | ||||||
2 | Agf Drenge 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 8:17.55 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 1:00.02 | 2:03.97 | 2:03.97 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 58.92 | 2:02.13 | 4:06.10 | ||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 1:03.15 | 2:09.98 | 6:16.08 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 58.34 | 2:01.47 | 8:17.55 | ||||||
3 | Esbjerg Drenge 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 8:28.15 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 59.55 | 2:02.52 | 2:02.52 | ||||||
Nicolai Grene | 1998 | 1:02.60 | 2:08.19 | 4:10.71 | ||||||
Christian Kaul | 1998 | 1:01.95 | 2:10.48 | 6:21.19 | ||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 1:00.36 | 2:06.96 | 8:28.15 | ||||||
4 | As Drenge | 0 | Aalborg Svømmeklub | 8:30.62 | ||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 1:01.42 | 2:05.86 | 2:05.86 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 1:01.04 | 2:09.74 | 4:15.60 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 1:01.34 | 2:07.72 | 6:23.32 | ||||||
Martin Larsen | 1998 | 1:00.56 | 2:07.30 | 8:30.62 | ||||||
5 | Haderslev Drenge 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 8:32.13 | ||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 1:02.39 | 2:09.25 | 2:09.25 | ||||||
Jonas Rohwedder | 1998 | 1:01.11 | 2:05.09 | 4:14.34 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 1:03.55 | 2:14.25 | 6:28.59 | ||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 59.53 | 2:03.54 | 8:32.13 | ||||||
6 | Odder Drenge | 0 | Odder IGF | 8:37.42 | ||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 59.78 | 2:03.03 | 2:03.03 | ||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 1:02.20 | 2:11.68 | 4:14.71 | ||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 1:01.69 | 1:07.35 | 5:22.06 | ||||||
Alexander Jensen | 1999 | 2:04.24 | 3:15.36 | 8:37.42 | ||||||
7 | Thisted Drenge | 1998 | Thisted Svømmeklub | 8:47.75 | ||||||
Frederik Jessen | 1998 | 59.17 | 2:00.53 | 2:00.53 | ||||||
Marcus Boesen | 1999 | 1:03.65 | 2:11.78 | 4:12.31 | ||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 1:05.48 | 2:15.77 | 6:28.08 | ||||||
Mark Jensby Madsen | 1999 | 1:05.51 | 2:19.67 | 8:47.75 | ||||||
8 | Horsens Drenge 1 | 1998 | Horsens Svømmeklub | 8:50.57 | ||||||
Alexander Jensen | 1998 | 1:03.96 | 2:10.50 | 2:10.50 | ||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 1:05.25 | 2:11.75 | 4:22.25 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 1:08.48 | 2:21.72 | 6:43.97 | ||||||
Sander Schmidt | 1999 | 1:00.69 | 2:06.60 | 8:50.57 | ||||||
9 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 8:53.93 | ||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | 1:03.36 | 2:19.73 | 2:19.73 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | |||||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | |||||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 8:53.93 | 8:53.93 | |||||||
10 | Svendborg Drenge | 0 | Svendborg Svømme Klub | 9:00.83 | ||||||
Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 1:02.99 | 2:08.57 | 2:08.57 | ||||||
Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | 1:07.65 | 2:22.14 | 4:30.71 | ||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 1:06.25 | 2:16.96 | 6:47.67 | ||||||
Jakob Knoblauch | 1999 | 1:01.85 | 2:13.16 | 9:00.83 | ||||||
11 | Struer Boys | 1999 | Struer Svømmeklub | 9:01.57 | ||||||
Laurits Kaaber | 1999 | 1:05.82 | 2:16.11 | 2:16.11 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 1:00.29 | 2:06.02 | 4:22.13 | ||||||
Mathias Kær | 1999 | 1:04.97 | 2:15.68 | 6:37.81 | ||||||
William Kaaber | 1999 | 1:09.58 | 2:23.76 | 9:01.57 | ||||||
12 | Rsk Drenge | 0 | Ringe Svømme Klub | 9:05.30 | ||||||
August Korsgaard | 1999 | 1:02.93 | 2:08.33 | 2:08.33 | ||||||
Frederik Larsen | 1998 | 1:05.78 | 2:20.25 | 4:28.58 | ||||||
Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 1:11.62 | 2:28.55 | 6:57.13 | ||||||
Oliver Broholm | 1999 | 1:01.37 | 2:08.17 | 9:05.30 | ||||||
13 | Haderslev Drenge 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 9:25.58 | ||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 1:09.79 | 2:20.37 | 2:20.37 | ||||||
Emil Knudsen | 1999 | 1:10.35 | 2:22.70 | 4:43.07 | ||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 1:07.99 | 2:23.56 | 7:06.63 | ||||||
Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 1:05.79 | 2:18.95 | 9:25.58 | ||||||
- | Hsc Drenge | 0 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | |||||
Magnus Fallesen | 1998 | 59.04 | 2:02.40 | 2:02.40 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 4:05.89 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 november 2013 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:45 |