Results for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 09 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.37 | ||||||
2 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.08 | ||||||
3 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:24.02 | ||||||
4 | Rune Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:24.34 | ||||||
5 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.04 | ||||||
6 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.92 | ||||||
7 | Peter Hartelius | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.68 | ||||||
8 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:36.02 | ||||||
9 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:36.08 | ||||||
10 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:38.31 | ||||||
11 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:41.01 | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.62 | ||||||
2 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.06 | ||||||
3 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.98 | ||||||
4 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.91 | ||||||
5 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:33.20 | ||||||
5 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:33.20 | ||||||
7 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.29 | ||||||
8 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.02 | ||||||
9 | Oliver Lindgren | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 1:37.87 | ||||||
10 | Malte Howardsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:38.23 | ||||||
11 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.23 | ||||||
12 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:41.28 | ||||||
13 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:45.82 | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:27.99 | ||||||
2 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.73 | ||||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.83 | ||||||
4 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.58 | ||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.46 | ||||||
6 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.94 | ||||||
7 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 1:39.57 | ||||||
8 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:42.01 | ||||||
9 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:42.35 | ||||||
10 | Rasmus K. Steengaard | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:43.92 | ||||||
11 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:44.61 | ||||||
12 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:45.44 | ||||||
13 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:48.50 | ||||||
14 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:49.21 | ||||||
15 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:50.14 | ||||||
16 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:50.20 | ||||||
17 | Thorbjørn Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:51.76 | ||||||
18 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:52.56 | ||||||
19 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:52.67 | ||||||
20 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:52.93 | ||||||
21 | Jonathan Larsen | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 1:52.95 | ||||||
22 | Oscar Møldrup-Holst | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:53.34 | ||||||
23 | Carl Westphal | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:53.50 | ||||||
24 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:53.59 | ||||||
- | Julius Mølgaard | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | ej samt. berør v 25 | |||||
- | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ej samt. berør v. 75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 09 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:42 |