Resultat för Vestkyst Cup 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Blue Water Shipping |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 520 | 28.71 | 1:02.44 | 1:43.54 | 2:16.28 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 441 | 31.55 | 1:08.36 | 1:50.85 | 2:23.95 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kristian Hermiz | 1998 | 438 | 31.00 | 1:11.17 | 1:50.65 | 2:24.26 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | 407 | 31.85 | 1:10.94 | 1:54.56 | 2:27.93 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Kaul | 1998 | 387 | 34.32 | 1:11.50 | 1:56.89 | 2:30.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 381 | 32.98 | 1:12.21 | 1:57.19 | 2:31.11 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gregers Wittenberg | 1995 | 369 | 31.69 | 1:11.22 | 1:56.92 | 2:32.81 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 321 | 34.20 | 1:14.56 | 2:03.35 | 2:39.98 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Mathiesen | 1998 | 289 | 35.83 | 1:20.19 | 2:09.50 | 2:45.66 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Mads Juul | 1997 | 289 | 35.53 | 1:20.85 | 2:07.61 | 2:45.77 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Mads Hald | 1996 | 248 | 35.13 | 1:20.71 | 2:12.32 | 2:54.28 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Lønstrup | 1993 | 195 | 36.50 | 1:27.26 | 2:21.89 | 3:08.87 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Jeppe Marquardt Smedegaar | 1996 | DSQ | 1 hånd i vend v125 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Nicolai Grene | 1998 | DSQ | indslag på mave v100 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Blue Water Shipping |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 513 | 29.44 | 1:04.44 | 1:46.51 | 2:16.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 504 | 28.69 | 1:05.60 | 1:47.11 | 2:17.74 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 499 | 29.66 | 1:06.09 | 1:45.60 | 2:18.21 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 466 | 30.33 | 1:07.18 | 1:48.90 | 2:21.32 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Hansen | 2000 | 437 | 31.27 | 1:07.81 | 1:51.60 | 2:24.40 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Martin Szokody | 1999 | 338 | 34.62 | 1:16.00 | 2:01.78 | 2:37.34 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Janus Halbirk | 2000 | 301 | 38.41 | 1:19.17 | 2:07.14 | 2:43.47 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Jakob Mose | 2000 | 281 | 35.58 | 1:18.68 | 2:09.11 | 2:47.25 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 274 | 36.92 | 1:24.74 | 2:12.67 | 2:48.70 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Frøsig | 2000 | 256 | 37.97 | 1:22.65 | 2:13.74 | 2:52.61 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Christensen | 2000 | 240 | 39.58 | 1:21.28 | 2:16.39 | 2:56.38 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oliver Gravgaard | 2000 | 232 | 40.14 | 1:23.63 | 2:19.21 | 2:58.27 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Kristian Ravnborg | 1999 | 225 | 38.71 | 1:26.31 | 2:22.77 | 3:00.19 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oliver Bech | 2000 | 220 | 40.68 | 1:29.03 | 2:24.72 | 3:01.55 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob B. Lund | 1999 | 180 | 41.69 | 1:30.72 | 2:27.49 | 3:13.96 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Laurits Kaaber | 1999 | DSQ | ryg ej afslut på ryg | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Blue Water Shipping |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | 344 | 34.75 | 1:16.03 | 2:02.43 | 2:36.35 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anders Rasmussen | 2001 | 311 | 36.98 | 1:18.12 | 2:05.71 | 2:41.64 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Jakob Grene | 2001 | 278 | 37.98 | 1:20.42 | 2:10.35 | 2:47.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Nielsen | 2001 | 276 | 37.32 | 1:21.53 | 2:12.55 | 2:48.33 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | 249 | 37.11 | 1:19.18 | 2:17.37 | 2:54.20 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 226 | 41.00 | 1:26.96 | 2:20.19 | 2:59.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Frydenholm | 2001 | 215 | 41.91 | 1:25.63 | 2:23.61 | 3:02.97 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob Christensen | 2002 | 180 | 44.95 | 1:33.09 | 2:29.47 | 3:13.82 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Parsa Hosini | 2001 | 172 | 41.47 | 1:33.28 | 2:31.72 | 3:16.82 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Carstensen | 2002 | 151 | 45.08 | 1:36.04 | 2:40.09 | 3:25.57 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 151 | 50.20 | 1:40.91 | 2:43.32 | 3:25.81 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oliver Veile | 2001 | 147 | 1:38.75 | 2:42.78 | 3:27.71 | ||||
Durup IF | ||||||||||
13 | Alexander Poulsen | 2002 | 139 | 46.93 | 1:38.44 | 2:40.88 | 3:31.19 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Victor Sande | 2001 | 135 | 49.97 | 1:46.08 | 2:47.07 | 3:33.28 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Erik Nørgård Boysen | 2001 | 108 | 50.74 | 1:46.28 | 2:53.93 | 3:49.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Winther Larsen | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Heide Nielsen | 2002 | DSQ | 1 hånd i vend v50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: Blue Water Shipping |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 131 | 54.08 | 1:46.07 | 2:49.17 | 3:35.36 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:09 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: OK Benzin |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Signe Nielsen | 1998 | 594 | 32.36 | 1:10.42 | 1:53.20 | 2:28.22 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 412 | 37.31 | 1:20.28 | 2:08.94 | 2:47.32 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Sørensen | 1996 | 400 | 38.02 | 1:19.86 | 2:11.07 | 2:49.09 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 384 | 38.21 | 1:21.39 | 2:12.19 | 2:51.38 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Kathrine Breum | 1997 | 340 | 38.91 | 1:23.68 | 2:15.70 | 2:58.52 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Maria Ingvardsen | 1997 | 332 | 41.21 | 1:27.12 | 2:16.60 | 2:59.77 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Camilla M Kristensen | 1998 | 329 | 39.25 | 1:23.81 | 2:16.91 | 3:00.41 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elena Furman | 1994 | 313 | 38.81 | 1:27.18 | 2:24.08 | 3:03.39 | |||
Swim Team Djursland | ||||||||||
9 | Natasja Furman | 1996 | 230 | 44.07 | 1:39.49 | 2:38.34 | 3:23.23 | |||
Swim Team Djursland | ||||||||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: OK Benzin |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martha Andersen | 1999 | 505 | 35.89 | 1:16.02 | 2:02.42 | 2:36.39 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 503 | 34.53 | 1:13.73 | 2:00.32 | 2:36.61 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 438 | 37.63 | 1:18.34 | 2:07.16 | 2:43.95 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie West | 2000 | 430 | 1:15.42 | 2:07.08 | 2:45.03 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ane Wildenschild | 2000 | 413 | 38.50 | 1:20.44 | 2:10.26 | 2:47.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | 397 | 36.87 | 1:18.36 | 2:11.38 | 2:49.50 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Line Nielsen | 1999 | 377 | 38.55 | 1:21.86 | 2:12.99 | 2:52.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sarah Tvilling | 2000 | 375 | 39.99 | 1:22.63 | 2:15.09 | 2:52.64 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Olivia Jensen | 2000 | 356 | 39.78 | 1:22.86 | 2:15.58 | 2:55.66 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Sissel L. Madsen | 1999 | 354 | 38.08 | 1:22.84 | 2:17.17 | 2:55.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Henriksen | 2000 | 316 | 40.99 | 1:27.06 | 2:23.51 | 3:02.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mai Heilmann | 2000 | 300 | 39.44 | 1:26.93 | 2:22.46 | 3:06.00 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Freja Maack Lykke | 2000 | 299 | 39.38 | 1:28.54 | 2:25.31 | 3:06.20 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | 237 | 43.52 | 1:36.88 | 2:33.89 | 3:21.25 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johanne Kappel | 1999 | 212 | 49.68 | 1:40.90 | 2:40.91 | 3:28.75 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Bæk Thulin | 2000 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Camilla Veile | 2000 | DSQ | 1 hånd i vend v150 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Stine Kromann | 1999 | DSQ | ej samt berør v150 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: OK Benzin |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 577 | 32.39 | 1:09.80 | 1:55.33 | 2:29.64 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 462 | 36.79 | 1:20.11 | 2:02.86 | 2:41.09 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michelle Jatta | 2001 | 421 | 37.62 | 1:20.86 | 2:07.56 | 2:46.23 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Jannie Eickhardt | 2001 | 399 | 38.58 | 1:24.29 | 2:09.53 | 2:49.16 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Hvarre | 2001 | 380 | 37.39 | 1:20.85 | 2:12.77 | 2:51.93 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Thea Søe Bach | 2002 | 346 | 42.98 | 1:25.58 | 2:18.27 | 2:57.34 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Gadgaard | 2001 | 330 | 42.34 | 1:25.57 | 2:19.27 | 3:00.20 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ester Helth Møller | 2001 | 316 | 41.59 | 1:27.53 | 2:19.49 | 3:02.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Clara B. Tolstrup | 2001 | 305 | 41.59 | 1:29.18 | 2:22.75 | 3:05.08 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Karla Sejling | 2001 | 283 | 40.14 | 1:29.08 | 2:26.31 | 3:09.76 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Thilde Timmermand | 2002 | 264 | 43.86 | 1:32.42 | 2:30.26 | 3:14.11 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Carina Bro | 2001 | 243 | 47.55 | 1:38.54 | 2:36.44 | 3:19.59 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 241 | 45.75 | 1:35.28 | 2:35.21 | 3:20.18 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sif Rubæk | 2001 | 220 | 49.53 | 1:39.98 | 2:38.47 | 3:26.20 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
15 | Emma Jørgensen | 2001 | 218 | 50.07 | 1:40.69 | 2:42.72 | 3:26.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 218 | 51.11 | 1:43.00 | 2:43.33 | 3:26.89 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
17 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 202 | 53.27 | 1:46.63 | 2:49.25 | 3:32.33 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Astrid Nielsen | 2002 | 193 | 52.91 | 1:47.13 | 2:46.32 | 3:35.35 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lea Brink Strandmark | 2002 | 185 | 53.57 | 1:48.32 | 2:47.06 | 3:38.38 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cecilie Christensen | 2002 | 177 | 51.39 | 1:47.83 | 2:49.15 | 3:41.70 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Pernille Harbo | 2001 | 175 | 47.96 | 1:43.10 | 2:54.55 | 3:42.61 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Møller Schjøtt | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: OK Benzin |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Selma Pruzljanin | 2003 | 241 | 49.26 | 1:38.70 | 2:35.88 | 3:20.15 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | 189 | 51.86 | 1:42.39 | 2:49.54 | 3:36.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Kjær | 2003 | 151 | 57.35 | 1:53.66 | 3:02.31 | 3:53.82 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Bang | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:09 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Danibo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 545 | 24.84 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mikkel Jensen | 1995 | 520 | 25.24 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Malthe Lindquist | 1996 | 490 | 25.74 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
4 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 480 | 25.92 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Martin Kollerup | 1995 | 457 | 26.35 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
6 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 455 | 26.39 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Emil Ruben Kjær | 1994 | 429 | 26.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob Jensen | 1998 | 421 | 27.08 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Alex Terp | 1997 | 418 | 27.14 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian Kaul | 1998 | 414 | 27.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 411 | 27.29 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Sigurd Kehlet | 1993 | 411 | 27.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Casper Trier Jensen | 1996 | 408 | 27.35 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Nielsen | 1994 | 397 | 27.62 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Kenneth Aaberg | 1995 | 378 | 28.07 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Jeppe Marquardt Smedegaar | 1996 | 348 | 28.84 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
17 | Anders Lund Hansen | 1994 | 337 | 29.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 330 | 29.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jakob Magnusson | 1998 | 322 | 29.60 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Gregers Wittenberg | 1995 | 307 | 30.07 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | 289 | 30.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mads Hald | 1996 | 276 | 31.16 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
23 | Martin Lønstrup | 1993 | 261 | 31.76 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 259 | 31.84 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Danibo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 498 | 25.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 480 | 25.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 453 | 26.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 409 | 27.33 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alexander F. Sørensen | 1999 | 383 | 27.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | William Kaaber | 1999 | 372 | 28.22 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Juul | 2000 | 344 | 28.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Mathias Kær | 1999 | 342 | 29.01 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laurits Kaaber | 1999 | 338 | 29.14 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 322 | 29.59 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rares Oprescu | 1999 | 313 | 29.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lau Lindquist | 1999 | 308 | 30.05 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Ricky L. Mortensen | 1999 | 306 | 30.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 306 | 30.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 302 | 30.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Szokody | 1999 | 292 | 30.58 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Kristian Ravnborg | 1999 | 280 | 31.00 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jonathan Lee | 1999 | 277 | 31.12 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Mathias Sønderby | 2000 | 277 | 31.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | 274 | 31.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Oliver Gravgaard | 2000 | 265 | 31.58 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
22 | Oliver Bech | 2000 | 264 | 31.61 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mads F. Nielsen | 1999 | 260 | 31.80 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
24 | Emil Steenhold | 2000 | 242 | 32.56 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
25 | Mathias Brink Thomasen | 2000 | 234 | 32.90 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Oliver Christensen | 2000 | 232 | 32.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 212 | 34.04 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
28 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | 211 | 34.05 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 206 | 34.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Casper Ramsdahl | 2000 | 160 | 37.39 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Nikolai Lund Kühne | 2000 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob B. Lund | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Danibo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | 341 | 29.05 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Sørensen | 2001 | 306 | 30.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Oliver Mølby | 2001 | 305 | 30.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Jensen | 2001 | 279 | 31.05 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jakob Grene | 2001 | 270 | 31.38 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristoffer L Madsen | 2001 | 270 | 31.38 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Martin H. Abel | 2001 | 267 | 31.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Kloster | 2002 | 261 | 31.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Frydenholm | 2001 | 235 | 32.85 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Benjamin Rohde | 2001 | 219 | 33.66 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Anders Eenberg | 2001 | 201 | 34.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Parsa Hosini | 2001 | 194 | 35.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 194 | 35.06 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jakob Kobberø | 2001 | 191 | 35.22 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
15 | Emil Frydenholm | 2002 | 165 | 36.94 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Casper Brinch | 2002 | 162 | 37.17 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Joakim Mortensen | 2002 | 155 | 37.72 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Oliver Veile | 2001 | 154 | 37.81 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
19 | Emil Carstensen | 2002 | 151 | 38.08 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 149 | 38.28 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Christian Heide Nielsen | 2002 | 144 | 38.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Victor Sande | 2001 | 143 | 38.75 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
23 | Luis Veldsquez | 2001 | 141 | 38.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sigurd Raahede Nielsen | 2001 | 141 | 38.97 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
25 | Alexander Poulsen | 2002 | 128 | 40.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Erik Nørgård Boysen | 2001 | 114 | 41.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Frederik Jessen | 2002 | 100 | 43.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Andreas Jytzler | 2002 | 93 | 44.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | 76 | 47.85 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Winther Larsen | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: Danibo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 194 | 35.02 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 191 | 35.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Benjamin Bodal | 2003 | 182 | 35.82 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sebastian Veile | 2003 | 133 | 39.75 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Tobias Svenningsen | 2003 | 115 | 41.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lucas Oprescu | 2004 | 114 | 41.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Mose | 2004 | 111 | 42.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sune Lyngesen | 2003 | 99 | 43.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Iversen | 2004 | 84 | 46.28 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 68 | 49.59 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:39 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: M J Rengøring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Jensen | 1998 | 585 | 27.79 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 549 | 28.38 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Karina Sørensen | 1995 | 532 | 28.68 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 499 | 29.30 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 480 | 29.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Elisabeth Katballe | 1997 | 475 | 29.78 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
7 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 465 | 30.01 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 451 | 30.30 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 432 | 30.75 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Sørensen | 1996 | 431 | 30.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Mathilde Hansen | 1998 | 410 | 31.29 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Alberte Pedersen | 1998 | 406 | 31.38 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 398 | 31.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 387 | 31.89 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
15 | Line Juul Nielsen | 1997 | 387 | 31.90 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Simone Larsen | 1996 | 385 | 31.94 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Stine T. Søndergaard | 1998 | 380 | 32.09 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Vibeke Mikkelsen | 1996 | 359 | 32.71 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
19 | Josefine Gjern | 1998 | 351 | 32.94 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
20 | Elena Furman | 1994 | 343 | 33.20 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
21 | Kathrine Breum | 1997 | 335 | 33.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Maria Ingvardsen | 1997 | 331 | 33.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Camilla M Kristensen | 1998 | 309 | 34.39 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Katrine Christensen | 1996 | 283 | 35.38 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
25 | Vicki Jensen | 1998 | 282 | 35.44 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Ani Frøslev Hansen | 1998 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Line Niss Bjerregaard | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: M J Rengøring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 489 | 29.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | 459 | 30.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 458 | 30.15 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martha Andersen | 1999 | 443 | 30.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 436 | 30.64 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Kristine Lønne | 2000 | 431 | 30.76 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Sofie West | 2000 | 415 | 31.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Katballe | 1999 | 410 | 31.28 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
9 | Celina Langtoft | 1999 | 407 | 31.36 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Line Nielsen | 1999 | 400 | 31.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 399 | 31.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Helene Olesen | 2000 | 398 | 31.59 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 393 | 31.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sarah Tvilling | 2000 | 391 | 31.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Ane Wildenschild | 2000 | 390 | 31.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Lykke Holm | 2000 | 386 | 31.93 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Sissel L. Madsen | 1999 | 386 | 31.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 383 | 31.99 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
19 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | 380 | 32.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Louise Buch Kjølby | 1999 | 379 | 32.12 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
21 | Julie Henriksen | 2000 | 357 | 32.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Vicky Rohde | 1999 | 357 | 32.76 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 352 | 32.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lisa Terp | 1999 | 352 | 32.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
25 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 347 | 33.08 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
26 | Victoria Lysholm Bach | 1999 | 340 | 33.30 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
27 | Mette Kargo-Petersen | 2000 | 326 | 33.75 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 324 | 33.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Melissa Furman | 1999 | 314 | 34.18 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
30 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | 305 | 34.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
31 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | 302 | 34.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Camilla Veile | 2000 | 295 | 34.89 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
33 | Freja Maack Lykke | 2000 | 292 | 35.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | 283 | 35.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Stine Kromann | 1999 | 283 | 35.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 279 | 35.58 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mai Heilmann | 2000 | 277 | 35.66 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
38 | Line Bæk Thulin | 2000 | 262 | 36.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 195 | 40.05 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
39 | Ida Fink Baun | 2000 | 195 | 40.05 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: M J Rengøring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 502 | 29.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Ellen Nielsen | 2001 | 452 | 30.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Michelle Jatta | 2001 | 449 | 30.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Naja Holmgaard | 2001 | 386 | 31.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | 374 | 32.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Gadgaard | 2001 | 345 | 33.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 339 | 33.33 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Jannie Eickhardt | 2001 | 331 | 33.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thea Søe Bach | 2002 | 326 | 33.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Karoline Sørensen | 2002 | 325 | 33.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Clara B. Tolstrup | 2001 | 310 | 34.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Ester Helth Møller | 2001 | 294 | 34.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jasmin Lykke | 2002 | 291 | 35.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Karla Sejling | 2001 | 281 | 35.48 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Tenna Knigge | 2001 | 278 | 35.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lise Fjord Hounisen | 2002 | 277 | 35.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 274 | 35.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Freja Møller Schjøtt | 2001 | 272 | 35.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Thilde Timmermand | 2002 | 268 | 36.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Jørgensen | 2001 | 268 | 36.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alberte Kjølby | 2002 | 264 | 36.24 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 254 | 36.67 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Carli Mark | 2002 | 253 | 36.72 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
24 | Janni S Hansen | 2001 | 235 | 37.65 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
25 | Kristine Hülsen | 2002 | 235 | 37.66 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Astrid Nielsen | 2002 | 233 | 37.76 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 227 | 38.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Maja Johansen | 2002 | 222 | 38.36 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
29 | Freja Sande | 2001 | 215 | 38.78 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
30 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 197 | 39.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Norie Glitten | 2002 | 196 | 39.96 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
32 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 193 | 40.20 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
33 | Maria Szokody | 2002 | 179 | 41.19 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
34 | Lea Brink Strandmark | 2002 | 161 | 42.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Cecilie Christensen | 2002 | 158 | 42.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Hildur Helgadottir | 2002 | 150 | 43.73 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
37 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 135 | 45.27 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Nanna Howlett | 2002 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Charlotte Amalie Jensen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: M J Rengøring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Selma Pruzljanin | 2003 | 224 | 38.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sif Salskov Iversen | 2003 | 214 | 38.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Hvarre | 2004 | 198 | 39.84 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Christina M. Glargaard | 2004 | 197 | 39.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 176 | 41.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 173 | 41.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karen Haahr | 2003 | 173 | 41.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Bang | 2003 | 169 | 42.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ella Bork | 2003 | 166 | 42.29 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Camilla Kjær | 2003 | 153 | 43.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Olsen | 2003 | 147 | 44.03 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 142 | 44.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma M. Andersen | 2003 | 137 | 45.02 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Olivia Møller | 2004 | 131 | 45.76 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Helene Thielsen | 2004 | 126 | 46.36 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 123 | 46.68 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Signe Holm Timmermand | 2004 | 122 | 46.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Michelle Mølby | 2004 | 121 | 46.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | 120 | 47.13 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 103 | 49.54 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | 97 | 50.46 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Nissum | 2004 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:54 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:02 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Dan Ren Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Hermiz | 1998 | 471 | 36.56 | 1:14.42 | 1:54.85 | 2:35.09 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | 444 | 36.52 | 1:17.43 | 1:58.14 | 2:38.12 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Alex Terp | 1997 | 413 | 36.23 | 1:17.82 | 1:59.88 | 2:41.98 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolai Grene | 1998 | 405 | 37.88 | 1:19.54 | 2:01.47 | 2:43.05 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kenneth Aaberg | 1995 | 393 | 37.81 | 1:19.40 | 2:02.55 | 2:44.63 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Dan Ren Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 519 | 34.15 | 1:12.55 | 1:51.33 | 2:30.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | 469 | 36.33 | 1:15.91 | 1:55.66 | 2:35.31 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 348 | 39.91 | 1:23.45 | 2:08.96 | 2:51.51 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rares Oprescu | 1999 | 345 | 37.58 | 1:20.10 | 2:05.58 | 2:51.93 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ricky L. Mortensen | 1999 | 321 | 39.64 | 1:25.00 | 2:11.52 | 2:56.10 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Alexander F. Sørensen | 1999 | 297 | 40.43 | 1:26.93 | 2:14.21 | 3:00.80 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Mathias Sønderby | 2000 | 237 | 44.16 | 1:33.69 | 2:23.03 | 3:14.92 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 233 | 43.56 | 1:33.92 | 2:24.91 | 3:15.91 | |||
Durup IF | ||||||||||
9 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | 202 | 45.97 | 1:39.30 | 2:34.58 | 3:25.57 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 164 | 50.88 | 1:46.93 | 2:43.81 | 3:40.11 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Steenhold | 2000 | 163 | 47.60 | 1:43.82 | 2:43.74 | 3:40.56 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Oliver Frøsig | 2000 | DSQ | 1 hånd i vend v75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Dan Ren Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | 268 | 43.52 | 1:31.34 | 2:19.11 | 3:07.08 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | 265 | 42.23 | 1:30.16 | 2:19.36 | 3:07.78 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Mølby | 2001 | 222 | 46.90 | 1:37.34 | 2:28.66 | 3:18.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 206 | 48.52 | 1:40.31 | 2:32.77 | 3:24.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Frydenholm | 2002 | 136 | 55.60 | 1:54.00 | 2:54.06 | 3:54.53 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victor Sande | 2001 | 131 | 53.59 | 1:55.34 | 2:56.60 | 3:57.03 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 111 | 56.58 | 2:01.90 | 3:06.40 | 4:11.00 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:02 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Den Sydvestjydske Venstre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Signe Nielsen | 1998 | 559 | 38.26 | 1:19.84 | 2:01.79 | 2:43.32 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathilde Hansen | 1998 | 530 | 38.24 | 1:19.85 | 2:02.54 | 2:46.25 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 476 | 38.36 | 1:21.22 | 2:05.88 | 2:52.28 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Stine T. Søndergaard | 1998 | 335 | 43.13 | 1:31.88 | 2:22.06 | 3:13.58 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Simone Larsen | 1996 | 263 | 46.16 | 1:40.30 | 2:34.68 | 3:29.81 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Den Sydvestjydske Venstre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 471 | 39.64 | 1:23.72 | 2:08.55 | 2:52.95 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 437 | 38.79 | 1:23.90 | 2:11.47 | 2:57.22 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 437 | 40.22 | 1:24.99 | 2:11.80 | 2:57.29 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 416 | 41.09 | 1:27.23 | 2:13.35 | 3:00.21 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helene Olesen | 2000 | 404 | 41.24 | 1:26.89 | 2:14.89 | 3:01.95 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Mette Kargo-Petersen | 2000 | 301 | 45.19 | 1:36.90 | 2:29.16 | 3:20.63 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | 284 | 45.71 | 1:37.35 | 2:31.16 | 3:24.57 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Emma Lykke Holm | 2000 | 266 | 47.65 | 1:41.40 | 2:35.75 | 3:29.21 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | 238 | 48.66 | 1:43.58 | 2:40.61 | 3:37.01 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Fink Baun | 2000 | 227 | 48.22 | 1:44.63 | 2:43.15 | 3:40.53 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 212 | 49.90 | 1:47.29 | 2:48.67 | 3:45.63 | |||
Durup IF | ||||||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Den Sydvestjydske Venstre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 500 | 38.94 | 1:21.63 | 2:05.72 | 2:49.45 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jannie Eickhardt | 2001 | 424 | 41.16 | 1:26.46 | 2:12.83 | 2:59.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ellen Nielsen | 2001 | 395 | 42.74 | 1:29.61 | 2:16.81 | 3:03.38 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Michelle Jatta | 2001 | 354 | 43.92 | 1:32.47 | 2:22.40 | 3:10.16 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 322 | 44.90 | 1:36.01 | 2:26.75 | 3:16.19 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Ester Helth Møller | 2001 | 302 | 46.79 | 1:38.13 | 2:29.39 | 3:20.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Naja Holmgaard | 2001 | 286 | 46.25 | 1:39.41 | 2:33.86 | 3:24.05 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 246 | 50.10 | 1:46.21 | 2:42.13 | 3:34.63 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 236 | 50.42 | 1:46.99 | 2:43.33 | 3:37.70 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Carina Bro | 2001 | 234 | 50.08 | 1:45.42 | 2:42.32 | 3:38.30 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Janni S Hansen | 2001 | 221 | 51.79 | 1:50.58 | 2:48.07 | 3:42.43 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Freja Sande | 2001 | 220 | 49.50 | 1:46.52 | 2:45.30 | 3:42.70 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sif Rubæk | 2001 | 216 | 51.00 | 1:48.22 | 2:46.62 | 3:44.24 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Lise Fjord Hounisen | 2002 | 214 | 48.27 | 1:44.96 | 2:46.15 | 3:44.96 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Hildur Helgadottir | 2002 | 150 | 57.85 | 2:03.32 | 3:09.03 | 4:12.98 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:29 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Hair Studiet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 639 | 59.70 | 2:02.65 | 3:05.30 | 4:06.37 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mikkel Jensen | 1995 | 550 | 1:03.60 | 2:10.86 | 3:14.74 | 4:18.98 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Morten Baxter | 1996 | 511 | 1:04.01 | 2:11.70 | 3:19.19 | 4:25.43 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
4 | Jacob Jensen | 1998 | 445 | 1:05.62 | 2:15.79 | 3:27.27 | 4:37.85 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 426 | 1:07.90 | 2:19.25 | 3:30.56 | 4:41.96 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 418 | 1:02.93 | 2:12.18 | 3:26.31 | 4:43.83 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Christian Kaul | 1998 | 416 | 1:07.89 | 2:20.77 | 3:34.56 | 4:44.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Lund Hansen | 1994 | 405 | 1:08.41 | 2:20.96 | 3:34.44 | 4:46.72 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Juul | 1997 | 359 | 1:09.36 | 2:26.80 | 3:43.07 | 4:58.58 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Jakob Magnusson | 1998 | 355 | 1:09.35 | 2:25.63 | 3:43.10 | 4:59.62 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 271 | 1:16.27 | 2:38.54 | 4:04.45 | 5:27.77 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Mortensen | 1998 | 210 | 1:21.23 | 5:11.68 | 5:56.60 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martin Lønstrup | 1993 | 184 | 1:20.29 | 2:56.07 | 4:35.19 | 6:13.07 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Bendix | 1995 | DNS | |||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Hair Studiet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 524 | 1:03.29 | 2:11.16 | 3:17.25 | 4:23.17 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 521 | 1:02.91 | 2:10.91 | 3:18.94 | 4:23.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Carstensen | 1999 | 510 | 1:04.40 | 2:11.98 | 3:19.54 | 4:25.54 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jakob Juul | 2000 | 427 | 1:07.49 | 2:19.42 | 3:30.74 | 4:41.71 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Mathias Kær | 1999 | 416 | 1:06.19 | 2:19.37 | 3:32.91 | 4:44.32 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | William Kaaber | 1999 | 385 | 1:09.59 | 2:23.87 | 3:40.00 | 4:51.58 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Janus Halbirk | 2000 | 344 | 1:14.39 | 2:31.57 | 3:48.32 | 5:02.65 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | 328 | 1:12.53 | 2:31.33 | 3:49.43 | 5:07.53 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Jakob Mose | 2000 | 317 | 1:12.84 | 2:31.77 | 3:52.23 | 5:11.09 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Christensen | 2000 | 270 | 1:17.82 | 2:42.68 | 4:07.70 | 5:28.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Hair Studiet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anders Nielsen | 2001 | 379 | 1:09.94 | 2:25.36 | 3:40.36 | 4:53.24 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oliver Mølby | 2001 | 353 | 1:12.72 | 2:29.39 | 3:45.57 | 5:00.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | 345 | 1:14.30 | 2:32.13 | 3:48.09 | 5:02.47 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Jakob Grene | 2001 | 320 | 1:13.90 | 2:32.53 | 3:51.72 | 5:10.16 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Kloster | 2002 | 299 | 1:14.87 | 2:35.19 | 3:56.34 | 5:17.24 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin H. Abel | 2001 | 293 | 1:15.65 | 2:36.95 | 3:59.08 | 5:19.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 223 | 1:25.55 | 2:55.42 | 4:24.17 | 5:49.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Veile | 2001 | 206 | 1:24.36 | 2:55.44 | 4:25.58 | 5:59.05 | |||
Durup IF | ||||||||||
9 | Anders Eenberg | 2001 | 201 | 1:25.34 | 2:59.01 | 4:33.39 | 6:01.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jacob Christensen | 2002 | 199 | 1:27.45 | 3:00.86 | 4:32.47 | 6:03.16 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Luis Veldsquez | 2001 | 173 | 1:26.04 | 3:01.75 | 4:42.29 | 6:20.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:29 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:45 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Nordea Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 590 | 1:06.73 | 2:17.94 | 3:29.28 | 4:39.95 | |||
Durup IF | ||||||||||
2 | Karina Sørensen | 1995 | 549 | 1:08.55 | 2:20.87 | 3:34.72 | 4:46.72 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mia Jensen | 1998 | 548 | 1:05.47 | 2:16.96 | 3:32.65 | 4:46.92 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 490 | 1:12.65 | 2:28.97 | 3:44.87 | 4:57.78 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Elisabeth Katballe | 1997 | 448 | 1:13.01 | 2:32.23 | 3:51.90 | 5:06.85 | |||
Swim Team Djursland | ||||||||||
6 | Line Juul Nielsen | 1997 | 447 | 1:13.66 | 2:31.62 | 3:50.60 | 5:07.03 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Alberte Pedersen | 1998 | 429 | 1:13.65 | 2:32.73 | 3:52.49 | 5:11.29 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 427 | 1:14.08 | 2:32.58 | 3:51.07 | 5:11.77 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 406 | 1:15.24 | 2:35.11 | 3:56.43 | 5:17.07 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Josefine Gjern | 1998 | 321 | 1:18.70 | 2:48.40 | 4:17.54 | 5:42.96 | |||
Swim Team Djursland | ||||||||||
11 | Katrine Christensen | 1996 | 289 | 1:23.03 | 2:53.85 | 4:25.13 | 5:55.07 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martha Andersen | 1999 | 616 | 1:06.56 | 2:16.55 | 3:26.57 | 4:35.91 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | 492 | 1:13.80 | 2:31.31 | 3:46.96 | 4:57.42 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 481 | 1:13.05 | 2:29.77 | 3:44.60 | 4:59.57 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Kristine Lønne | 2000 | 461 | 1:12.74 | 2:30.49 | 3:48.17 | 5:04.00 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 443 | 1:13.96 | 2:32.40 | 3:51.22 | 5:07.99 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 421 | 1:12.97 | 2:32.59 | 3:53.03 | 5:13.26 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Caroline Steffensen | 2000 | 421 | 1:15.11 | 2:35.30 | 3:55.36 | 5:13.29 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Olivia Jensen | 2000 | 411 | 1:15.13 | 2:36.30 | 3:56.99 | 5:15.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Line Nielsen | 1999 | 400 | 1:17.01 | 2:38.44 | 3:59.24 | 5:18.61 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Melissa Furman | 1999 | 379 | 1:16.87 | 2:39.75 | 4:03.71 | 5:24.45 | |||
Swim Team Djursland | ||||||||||
11 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 375 | 1:17.73 | 2:40.99 | 4:04.52 | 5:25.67 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sissel L. Madsen | 1999 | 367 | 1:17.38 | 2:40.50 | 4:04.07 | 5:27.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 357 | 1:17.53 | 2:41.62 | 4:05.35 | 5:30.76 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 357 | 1:15.95 | 2:40.77 | 4:06.88 | 5:30.95 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Louise Buch Kjølby | 1999 | 352 | 1:18.62 | 2:44.49 | 4:10.50 | 5:32.43 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Stine Kromann | 1999 | 342 | 1:21.30 | 2:46.44 | 4:11.13 | 5:35.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Freja Maack Lykke | 2000 | 320 | 1:19.96 | 2:46.89 | 4:15.11 | 5:43.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | 289 | 1:23.94 | 2:55.20 | 4:26.24 | 5:55.20 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | 254 | 1:23.57 | 2:58.19 | 4:34.86 | 6:10.58 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Emma Katballe | 1999 | DNS | |||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 517 | 1:10.96 | 2:25.84 | 3:40.32 | 4:52.47 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Louise Hvarre | 2001 | 412 | 1:15.29 | 2:36.02 | 3:56.70 | 5:15.43 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Jannie Eickhardt | 2001 | 382 | 1:16.51 | 2:38.31 | 4:01.62 | 5:23.63 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 378 | 1:16.82 | 2:40.42 | 4:04.36 | 5:24.53 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | 336 | 1:18.70 | 2:43.24 | 4:10.45 | 5:37.49 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 272 | 1:26.08 | 3:00.49 | 4:34.50 | 6:02.15 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Carina Bro | 2001 | 267 | 1:26.39 | 2:58.40 | 4:31.56 | 6:04.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jasmin Lykke | 2002 | 265 | 1:23.74 | 2:59.73 | 4:34.66 | 6:05.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tenna Knigge | 2001 | 243 | 1:26.11 | 3:03.45 | 4:41.20 | 6:16.30 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:45 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Cocio Chokolademælk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 593 | 27.27 | 57.11 | 1:28.32 | 1:58.23 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mikkel Jensen | 1995 | 577 | 27.67 | 58.38 | 1:28.72 | 1:59.34 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Andreas Sehested | 1996 | 555 | 28.38 | 59.07 | 1:29.90 | 2:00.91 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Claus Hansen | 1995 | 508 | 30.05 | 1:01.85 | 1:33.90 | 2:04.52 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Casper Trier Jensen | 1996 | 494 | 29.38 | 1:01.28 | 1:34.02 | 2:05.64 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 487 | 29.58 | 1:01.54 | 1:34.14 | 2:06.26 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Morten Baxter | 1996 | 486 | 29.49 | 1:00.79 | 1:33.35 | 2:06.35 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 478 | 29.92 | 1:02.07 | 1:34.75 | 2:07.08 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Bjørn Hansen | 1998 | 458 | 29.25 | 1:00.22 | 1:33.77 | 2:08.87 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christian Kaul | 1998 | 439 | 30.28 | 1:03.73 | 1:37.41 | 2:10.68 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicolai Grene | 1998 | 435 | 30.51 | 1:03.71 | 1:37.52 | 2:11.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kenneth Aaberg | 1995 | 432 | 30.50 | 1:04.42 | 1:38.33 | 2:11.35 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Andreas Nielsen | 1994 | 412 | 31.36 | 1:06.03 | 1:40.57 | 2:13.44 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 394 | 31.12 | 1:05.66 | 1:41.01 | 2:15.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anders Lund Hansen | 1994 | 385 | 32.53 | 1:07.32 | 1:42.38 | 2:16.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik Rasmussen | 1997 | 358 | 30.55 | 1:05.41 | 1:43.22 | 2:19.94 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Frederik Vahle | 1998 | 317 | 30.97 | 1:07.00 | 1:46.18 | 2:25.68 | |||
Swim Team Djursland | ||||||||||
18 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | 315 | 33.02 | 1:09.85 | 1:47.78 | 2:25.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 274 | 34.21 | 1:12.42 | 1:54.01 | 2:32.86 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Hald | 1996 | 270 | 34.98 | 1:15.54 | 1:56.90 | 2:33.58 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 197 | 39.26 | 1:23.21 | 2:08.46 | 2:50.58 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Martin Lønstrup | 1993 | 190 | 35.91 | 1:18.28 | 2:05.53 | 2:52.62 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Mathiesen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Cocio Chokolademælk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 563 | 28.31 | 58.86 | 1:29.79 | 2:00.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 529 | 27.25 | 58.09 | 1:31.36 | 2:02.82 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 513 | 29.28 | 1:00.60 | 1:32.78 | 2:04.06 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 499 | 29.27 | 1:00.26 | 1:32.39 | 2:05.23 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Hansen | 2000 | 472 | 29.79 | 1:02.05 | 1:34.95 | 2:07.57 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Jakob Juul | 2000 | 420 | 31.22 | 1:05.14 | 1:39.04 | 2:12.61 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | William Kaaber | 1999 | 381 | 32.51 | 1:07.39 | 1:43.22 | 2:17.07 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Kær | 1999 | 360 | 32.20 | 1:07.81 | 1:45.05 | 2:19.65 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laurits Kaaber | 1999 | 355 | 32.14 | 1:07.48 | 1:44.88 | 2:20.32 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Szokody | 1999 | 339 | 33.03 | 1:09.37 | 1:46.18 | 2:22.45 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Janus Halbirk | 2000 | 332 | 33.47 | 1:09.87 | 1:46.87 | 2:23.43 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Jakob Mose | 2000 | 330 | 33.07 | 1:09.41 | 1:46.60 | 2:23.74 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 317 | 32.38 | 1:09.38 | 1:48.20 | 2:25.59 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ricky L. Mortensen | 1999 | 303 | 32.73 | 1:09.97 | 1:48.95 | 2:27.88 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | 298 | 33.22 | 1:11.72 | 1:50.63 | 2:28.63 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Oliver Frøsig | 2000 | 294 | 34.31 | 1:12.05 | 1:50.45 | 2:29.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oliver Bech | 2000 | 284 | 34.25 | 1:13.35 | 1:52.86 | 2:31.15 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Oliver Gravgaard | 2000 | 275 | 35.44 | 1:14.77 | 1:54.88 | 2:32.72 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
19 | Mads F. Nielsen | 1999 | 269 | 35.00 | 1:15.86 | 1:57.19 | 2:33.76 | |||
Durup IF | ||||||||||
20 | Jonathan Lee | 1999 | 260 | 2:35.55 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Oliver Christensen | 2000 | 259 | 35.80 | 1:16.68 | 1:57.45 | 2:35.70 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kristian Ravnborg | 1999 | 259 | 35.95 | 1:16.11 | 1:57.08 | 2:35.82 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mathias Flugt Sørensen | 1999 | 250 | 35.14 | 1:15.71 | 1:57.34 | 2:37.69 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 222 | 37.26 | 1:19.48 | 2:02.77 | 2:43.99 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 219 | 36.53 | 1:19.61 | 2:03.74 | 2:44.72 | |||
Durup IF | ||||||||||
26 | Jacob B. Lund | 1999 | 202 | 37.96 | 1:23.96 | 2:07.37 | 2:49.33 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
27 | Bernhard Andersen | 2000 | 198 | 35.95 | 1:18.81 | 2:04.32 | 2:50.38 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
28 | Emil Steenhold | 2000 | 184 | 37.64 | 1:23.62 | 2:10.00 | 2:54.43 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
29 | Casper Ramsdahl | 2000 | 145 | 39.75 | 1:26.61 | 2:19.33 | 3:09.01 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Nikolai Lund Kühne | 2000 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Cocio Chokolademælk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | 381 | 32.19 | 1:07.13 | 1:42.87 | 2:16.99 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Anders Nielsen | 2001 | 348 | 32.73 | 1:08.45 | 1:44.63 | 2:21.20 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Mølby | 2001 | 342 | 32.67 | 1:08.44 | 1:45.52 | 2:21.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Rasmussen | 2001 | 333 | 32.73 | 1:08.88 | 1:45.88 | 2:23.30 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Jakob Grene | 2001 | 283 | 33.91 | 1:12.14 | 1:51.86 | 2:31.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin H. Abel | 2001 | 281 | 34.95 | 1:13.11 | 1:53.55 | 2:31.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johann Kristian Møller | 2001 | 278 | 34.67 | 1:13.52 | 1:53.45 | 2:32.24 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Mads Kloster | 2002 | 276 | 34.58 | 1:13.79 | 1:54.03 | 2:32.54 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Benjamin Rohde | 2001 | 243 | 36.29 | 1:17.88 | 1:59.68 | 2:39.19 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Alexander Søgaard | 2002 | 235 | 35.86 | 1:17.71 | 2:01.67 | 2:40.86 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | August Sparre Hangel | 2001 | 227 | 38.26 | 1:21.74 | 2:04.22 | 2:42.78 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Casper Brinch | 2002 | 214 | 38.48 | 1:20.69 | 2:03.49 | 2:45.99 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 211 | 39.32 | 1:21.53 | 2:05.36 | 2:46.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 210 | 37.55 | 1:19.18 | 2:02.94 | 2:47.09 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Oliver Veile | 2001 | 206 | 38.39 | 1:21.07 | 2:04.96 | 2:48.19 | |||
Durup IF | ||||||||||
16 | Frederik Møller | 2002 | 205 | 36.03 | 1:19.13 | 2:48.50 | LT | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emil Frydenholm | 2002 | 204 | 38.26 | 1:20.98 | 2:05.06 | 2:48.80 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
18 | Parsa Hosini | 2001 | 187 | 38.50 | 1:22.58 | 2:08.71 | 2:53.49 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 187 | 39.77 | 1:24.72 | 2:09.83 | 2:53.73 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emil Carstensen | 2002 | 163 | 39.36 | 1:27.44 | 2:15.40 | 3:01.71 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 159 | 42.18 | 1:29.96 | 2:17.96 | 3:03.14 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Morten Kaul | 2002 | 158 | 41.46 | 1:30.11 | 2:18.12 | 3:03.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jakob Kobberø | 2001 | 155 | 42.72 | 1:32.04 | 2:21.32 | 3:04.69 | |||
Durup IF | ||||||||||
24 | Jonas Ussing | 2002 | 131 | 42.56 | 1:32.45 | 2:25.40 | 3:15.21 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Christian Heide Nielsen | 2002 | 128 | 43.32 | 1:33.94 | 2:26.68 | 3:16.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Erik Nørgård Boysen | 2001 | 114 | 45.17 | 1:38.59 | 2:30.51 | 3:24.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Winther Larsen | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: Cocio Chokolademælk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 197 | 38.62 | 1:22.35 | 2:06.92 | 2:50.73 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Benjamin Bodal | 2003 | 174 | 40.55 | 1:26.84 | 2:12.17 | 2:57.68 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sebastian Veile | 2003 | 164 | 40.74 | 1:27.73 | 2:15.12 | 3:01.29 | |||
Durup IF | ||||||||||
4 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 157 | 41.79 | 1:28.24 | 2:17.83 | 3:03.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniel Damsbo | 2003 | 142 | 43.40 | 1:32.29 | 2:21.38 | 3:10.29 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 137 | 1:33.30 | 2:23.68 | 3:12.41 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 135 | 43.74 | 1:33.78 | 2:25.23 | 3:13.66 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Anders Mose | 2004 | 134 | 43.81 | 1:34.20 | 2:26.90 | 3:13.93 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 116 | 45.18 | 1:38.32 | 2:31.24 | 3:23.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sune Lyngesen | 2003 | 109 | 46.89 | 1:41.72 | 2:36.26 | 3:27.55 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lucas Oprescu | 2004 | 102 | 42.45 | 1:37.28 | 2:36.21 | 3:32.14 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 10, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Lund Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 576 | 31.34 | 1:05.73 | 1:40.55 | 2:13.57 | |||
Durup IF | ||||||||||
2 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 511 | 33.35 | 1:08.72 | 1:44.54 | 2:19.02 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christina Blaaberg | 1998 | 492 | 32.88 | 1:08.23 | 1:44.39 | 2:20.73 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 451 | 34.43 | 1:11.52 | 1:48.89 | 2:24.93 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Hansen | 1998 | 450 | 32.92 | 1:09.42 | 1:47.72 | 2:25.06 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Mathilde Sørensen | 1996 | 445 | 33.11 | 1:09.46 | 1:47.83 | 2:25.54 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Elisabeth Katballe | 1997 | 444 | 32.55 | 1:09.69 | 1:48.20 | 2:25.64 | |||
Swim Team Djursland | ||||||||||
8 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 437 | 32.96 | 1:09.80 | 1:48.23 | 2:26.42 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Line Juul Nielsen | 1997 | 436 | 33.88 | 1:10.87 | 1:49.19 | 2:26.60 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 433 | 34.09 | 1:11.27 | 1:49.53 | 2:26.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alberte Pedersen | 1998 | 424 | 34.53 | 1:11.83 | 1:49.98 | 2:27.88 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 415 | 33.55 | 1:11.11 | 1:50.34 | 2:28.93 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 396 | 34.76 | 1:12.79 | 1:52.13 | 2:31.31 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 375 | 35.19 | 1:14.12 | 1:54.42 | 2:34.12 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
15 | Christine Larsen | 1998 | 363 | 35.01 | 1:14.49 | 1:55.66 | 2:35.74 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Simone Larsen | 1996 | 361 | 38.03 | 1:18.73 | 1:56.40 | 2:36.10 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Maria Ingvardsen | 1997 | 341 | 36.18 | 1:16.52 | 1:58.81 | 2:39.03 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Josefine Gjern | 1998 | 311 | 36.19 | 1:17.81 | 2:01.36 | 2:43.96 | |||
Swim Team Djursland | ||||||||||
19 | Katrine Christensen | 1996 | 283 | 38.23 | 1:21.91 | 2:06.62 | 2:49.29 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Lund Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martha Andersen | 1999 | 577 | 31.53 | 1:05.83 | 1:40.03 | 2:13.49 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Kristine Lønne | 2000 | 508 | 33.80 | 1:08.95 | 1:44.72 | 2:19.24 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 484 | 32.14 | 1:08.30 | 1:45.37 | 2:21.56 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | 471 | 34.61 | 1:10.97 | 1:47.19 | 2:22.88 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 434 | 34.77 | 1:12.04 | 1:50.73 | 2:26.74 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Katballe | 1999 | 405 | 34.86 | 1:12.98 | 1:51.50 | 2:30.20 | |||
Swim Team Djursland | ||||||||||
7 | Line Nielsen | 1999 | 404 | 34.34 | 1:12.58 | 1:51.45 | 2:30.34 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 389 | 35.17 | 1:13.47 | 1:53.30 | 2:32.22 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Sissel L. Madsen | 1999 | 381 | 35.74 | 1:15.24 | 1:55.28 | 2:33.23 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 370 | 35.41 | 1:14.97 | 1:55.71 | 2:34.73 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Olivia Jensen | 2000 | 366 | 35.98 | 1:15.88 | 1:56.63 | 2:35.36 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Julie Henriksen | 2000 | 365 | 36.02 | 1:16.61 | 1:58.67 | 2:35.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Louise Buch Kjølby | 1999 | 362 | 35.61 | 1:16.03 | 1:58.65 | 2:35.90 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 346 | 36.79 | 1:17.28 | 1:59.14 | 2:38.30 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Freja Maack Lykke | 2000 | 344 | 36.02 | 1:16.20 | 1:58.06 | 2:38.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 343 | 35.83 | 1:15.96 | 1:58.37 | 2:38.71 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Stine Kromann | 1999 | 335 | 36.86 | 1:17.73 | 1:59.20 | 2:39.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 333 | 35.62 | 1:16.54 | 1:59.18 | 2:40.37 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
19 | Mai Heilmann | 2000 | 325 | 37.34 | 1:18.59 | 2:00.79 | 2:41.61 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | 293 | 37.43 | 1:20.75 | 2:04.78 | 2:47.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 290 | 38.80 | 1:21.87 | 2:06.47 | 2:47.80 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
22 | Mette Kargo-Petersen | 2000 | 262 | 36.71 | 1:20.88 | 2:08.02 | 2:53.64 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
23 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | 259 | 38.89 | 1:24.20 | 2:10.75 | 2:54.36 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | 229 | 38.35 | 1:24.41 | 2:12.75 | 3:01.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 202 | 40.66 | 1:29.85 | 2:23.52 | 3:09.21 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Freja Møller | 1999 | 202 | 39.37 | 1:28.04 | 2:19.90 | 3:09.42 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Helena Kristensen | 2000 | 195 | 40.06 | 1:29.94 | 2:21.84 | 3:11.56 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Ida Fink Baun | 2000 | 164 | 42.86 | 1:36.83 | 2:31.36 | 3:23.07 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Bæk Thulin | 2000 | DNF | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Lund Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 519 | 32.82 | 1:08.96 | 1:44.99 | 2:18.30 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Ellen Nielsen | 2001 | 451 | 34.81 | 1:12.43 | 1:49.40 | 2:24.95 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Michelle Jatta | 2001 | 446 | 2:25.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 403 | 35.00 | 1:13.49 | 1:52.81 | 2:30.42 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jannie Eickhardt | 2001 | 392 | 34.84 | 1:13.13 | 1:52.50 | 2:31.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | 371 | 34.29 | 1:13.54 | 1:54.74 | 2:34.65 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Hvarre | 2001 | 361 | 36.68 | 1:17.24 | 1:58.12 | 2:36.11 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 358 | 36.35 | 1:16.30 | 1:57.65 | 2:36.51 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Thea Søe Bach | 2002 | 335 | 36.26 | 1:17.41 | 1:59.70 | 2:39.94 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Clara B. Tolstrup | 2001 | 325 | 36.64 | 1:17.66 | 2:00.46 | 2:41.65 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 300 | 36.71 | 1:18.96 | 2:02.69 | 2:46.06 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Karoline Sørensen | 2002 | 294 | 37.23 | 1:22.04 | 2:07.14 | 2:47.14 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 281 | 39.33 | 1:23.05 | 2:07.46 | 2:49.65 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 280 | 40.93 | 1:25.60 | 2:10.41 | 2:49.82 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 274 | 39.12 | 1:22.54 | 2:08.37 | 2:51.11 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Freja Møller Schjøtt | 2001 | 267 | 38.94 | 1:22.94 | 2:08.56 | 2:52.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Naja Holmgaard | 2001 | 265 | 37.93 | 1:22.98 | 2:11.16 | 2:52.96 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lise Fjord Hounisen | 2002 | 247 | 38.76 | 1:23.91 | 2:11.96 | 2:56.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alberte Kjølby | 2002 | 243 | 39.35 | 1:24.80 | 2:12.27 | 2:58.12 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Kristine Hülsen | 2002 | 237 | 40.71 | 1:25.74 | 2:13.74 | 2:59.40 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Sif Rubæk | 2001 | 216 | 41.10 | 1:28.50 | 2:17.83 | 3:05.10 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
22 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 216 | 41.26 | 1:28.95 | 2:18.69 | 3:05.18 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Maja Johansen | 2002 | 214 | 40.85 | 1:27.69 | 2:17.66 | 3:05.61 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
24 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 211 | 41.55 | 1:28.27 | 2:17.97 | 3:06.62 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
25 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 191 | 43.16 | 1:34.18 | 2:26.27 | 3:13.02 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Maria Szokody | 2002 | 162 | 43.90 | 1:37.23 | 2:32.14 | 3:23.86 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
27 | Lea Brink Strandmark | 2002 | 162 | 46.64 | 1:38.20 | 2:32.59 | 3:23.87 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Norie Glitten | 2002 | 148 | 43.87 | 1:37.56 | 2:34.74 | 3:29.84 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: Lund Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 287 | 38.72 | 1:22.01 | 2:06.75 | 2:48.46 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Selma Pruzljanin | 2003 | 241 | 41.11 | 1:26.92 | 2:14.12 | 2:58.43 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 240 | 41.06 | 1:26.40 | 2:14.15 | 2:58.87 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Christina M. Glargaard | 2004 | 203 | 41.40 | 1:30.28 | 2:20.59 | 3:09.02 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 191 | 41.60 | 1:29.67 | 2:21.45 | 3:12.81 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Mia Hvarre | 2004 | 189 | 40.94 | 1:29.69 | 2:23.77 | 3:13.42 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Sif Salskov Iversen | 2003 | 179 | 42.45 | 1:33.12 | 2:26.15 | 3:16.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 176 | 44.80 | 1:34.84 | 2:27.21 | 3:18.16 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Camilla Kjær | 2003 | 156 | 47.26 | 1:42.93 | 2:36.07 | 3:26.18 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Bang | 2003 | 155 | 46.80 | 1:38.73 | 2:32.77 | 3:26.68 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 146 | 46.81 | 1:41.58 | 2:37.79 | 3:30.68 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Helene Thielsen | 2004 | 141 | 47.55 | 1:42.81 | 2:39.39 | 3:33.41 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 140 | 48.68 | 1:43.16 | 2:38.93 | 3:34.01 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 137 | 45.96 | 1:41.88 | 2:38.75 | 3:35.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 134 | 49.82 | 1:47.41 | 2:45.43 | 3:37.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ella Bork | 2003 | 134 | 50.96 | 1:47.30 | 2:45.12 | 3:37.15 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 132 | 48.37 | 1:45.98 | 2:43.13 | 3:38.01 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 131 | 45.40 | 2:40.81 | 3:38.48 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Karen Haahr | 2003 | DNF | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Kvickly |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 573 | 26.24 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emil Ruben Kjær | 1994 | 470 | 28.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 442 | 28.60 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Nikolaj Borup | 1997 | 434 | 28.78 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Malthe Lindquist | 1996 | 429 | 28.90 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
6 | Andreas Sehested | 1996 | 405 | 29.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Kristian Hermiz | 1998 | 393 | 29.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alex Terp | 1997 | 386 | 29.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Kollerup | 1995 | 381 | 30.07 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
10 | Anders Lund Hansen | 1994 | 350 | 30.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jacob Jensen | 1998 | 345 | 31.06 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 341 | 31.20 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Gregers Wittenberg | 1995 | 333 | 31.43 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Sigurd Kehlet | 1993 | 326 | 31.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Søren Bisgaard | 1998 | 302 | 32.49 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 297 | 32.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jakob Magnusson | 1998 | 296 | 32.70 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 280 | 33.32 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mads Juul | 1997 | 271 | 33.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Mads Hald | 1996 | 260 | 34.13 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jeppe Marquardt Smedegaar | 1996 | 250 | 34.58 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
22 | Martin Lønstrup | 1993 | 234 | 35.33 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 137 | 42.21 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Kvickly |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 481 | 27.82 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 477 | 27.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Carstensen | 1999 | 453 | 28.37 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alexander F. Sørensen | 1999 | 374 | 30.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Rares Oprescu | 1999 | 321 | 31.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 317 | 31.96 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 287 | 33.02 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 287 | 33.03 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lau Lindquist | 1999 | 286 | 33.06 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | William Kaaber | 1999 | 279 | 33.36 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Szokody | 1999 | 265 | 33.90 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Laurits Kaaber | 1999 | 248 | 34.67 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Bernhard Andersen | 2000 | 222 | 36.00 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Daniel Schytte | 2000 | 209 | 36.69 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mathias Brink Thomasen | 2000 | 205 | 36.96 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Casper Ramsdahl | 2000 | 163 | 39.88 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mads F. Nielsen | 1999 | 140 | 41.93 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 132 | 42.77 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Oliver Bech | 2000 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristian Ravnborg | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Kvickly |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | 325 | 31.69 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Sørensen | 2001 | 278 | 33.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Mads Jensen | 2001 | 261 | 34.08 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Martin H. Abel | 2001 | 253 | 34.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Benjamin Rohde | 2001 | 213 | 36.47 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Anders Nielsen | 2001 | 208 | 36.74 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kristoffer L Madsen | 2001 | 197 | 37.44 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Alexander Søgaard | 2002 | 183 | 38.34 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mads Frydenholm | 2001 | 155 | 40.50 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Joakim Mortensen | 2002 | 123 | 43.80 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Andreas Blaaberg | 2002 | 122 | 43.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Anders Eenberg | 2001 | 119 | 44.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 113 | 45.03 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Carstensen | 2002 | 111 | 45.23 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Christian Heide Nielsen | 2002 | 94 | 47.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Luis Veldsquez | 2001 | 94 | 47.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Victor Sande | 2001 | 88 | 48.89 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
18 | Oliver Veile | 2001 | 87 | 49.18 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
19 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 77 | 51.03 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Magnus Brix Dall | 2001 | 76 | 51.26 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sigurd Raahede Nielsen | 2001 | 75 | 51.47 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
22 | Jakob Kobberø | 2001 | 63 | 54.66 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
23 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | 59 | 55.93 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
24 | Andreas Jytzler | 2002 | 53 | 57.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Jensen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: Kvickly |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Bodal | 2003 | 112 | 45.20 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 90 | 48.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Mose | 2004 | 79 | 50.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Iversen | 2004 | 68 | 53.25 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Lucas Oprescu | 2004 | 61 | 55.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Saxo Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Jensen | 1998 | 489 | 30.93 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Signe Nielsen | 1998 | 466 | 31.44 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 464 | 31.49 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Karina Sørensen | 1995 | 442 | 31.99 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 432 | 32.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 411 | 32.77 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Christina Blaaberg | 1998 | 402 | 33.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 401 | 33.05 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
9 | Emilie Steffensen | 1997 | 392 | 33.30 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 363 | 34.17 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Elena Furman | 1994 | 296 | 36.56 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
12 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 294 | 36.65 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Camilla M Kristensen | 1998 | 279 | 37.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kathrine Breum | 1997 | 274 | 37.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Simone Larsen | 1996 | 273 | 37.55 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 263 | 38.04 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
17 | Kannika N. Christensen | 1998 | 207 | 41.16 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Christine Larsen | 1998 | 198 | 41.81 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Vicki Jensen | 1998 | 176 | 43.46 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Ani Frøslev Hansen | 1998 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Saxo Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | 381 | 33.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 380 | 33.63 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristine Lønne | 2000 | 374 | 33.82 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Sofie West | 2000 | 353 | 34.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 342 | 34.86 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Lisa Terp | 1999 | 333 | 35.15 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Vicky Rohde | 1999 | 331 | 35.22 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 314 | 35.86 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja Maack Lykke | 2000 | 299 | 36.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helene Olesen | 2000 | 298 | 36.47 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 277 | 37.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | 272 | 37.61 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Melissa Furman | 1999 | 270 | 37.68 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
14 | Mai Heilmann | 2000 | 265 | 37.93 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 257 | 38.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Henriksen | 2000 | 251 | 38.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Line Nielsen | 1999 | 243 | 39.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sandra Kristensen | 1999 | 240 | 39.19 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Victoria Lysholm Bach | 1999 | 228 | 39.89 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Emma Lykke Holm | 2000 | 222 | 40.21 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
21 | Mie Billund Mouridsen | 2000 | 206 | 41.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 193 | 42.15 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
23 | Mette Kargo-Petersen | 2000 | 187 | 42.59 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
24 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 163 | 44.61 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Camilla Veile | 2000 | 142 | 46.68 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
26 | Line Bæk Thulin | 2000 | 138 | 47.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mie K. Svane | 2000 | 137 | 47.26 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
28 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 122 | 49.04 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Thea Laugesen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Saxo Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 438 | 32.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 300 | 36.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ester Helth Møller | 2001 | 271 | 37.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karla Sejling | 2001 | 270 | 37.71 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 240 | 39.23 | ||||||
Egvad Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 231 | 39.70 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
7 | Naja Holmgaard | 2001 | 205 | 41.30 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Freja Sande | 2001 | 192 | 42.21 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thilde Timmermand | 2002 | 190 | 42.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Jørgensen | 2001 | 190 | 42.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Johansen | 2002 | 184 | 42.83 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 157 | 45.11 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 155 | 45.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Pernille Harbo | 2001 | 149 | 45.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lise Fjord Hounisen | 2002 | 149 | 45.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Tenna Knigge | 2001 | 146 | 46.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Carina Bro | 2001 | 144 | 46.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Janni S Hansen | 2001 | 133 | 47.68 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
19 | Astrid Nielsen | 2002 | 128 | 48.26 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
20 | Carli Mark | 2002 | 126 | 48.55 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
21 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 117 | 49.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cecilie Christensen | 2002 | 114 | 50.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Norie Glitten | 2002 | 97 | 53.05 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Josephine Lindeberg | 2002 | 94 | 53.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Maria Andersen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Maria Szokody | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: Saxo Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 205 | 41.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 159 | 44.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 150 | 45.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Christina M. Glargaard | 2004 | 149 | 45.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 142 | 46.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mia Hvarre | 2004 | 116 | 49.88 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Sif Salskov Iversen | 2003 | 111 | 50.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 100 | 52.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 92 | 53.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Lea Pedersen | 2003 | 89 | 54.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 84 | 55.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 80 | 56.46 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Søs Freund | 2004 | 70 | 58.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Isabell Nielsen | 2005 | 67 | 59.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Tobakken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 577 | 1:05.60 | 2:15.54 | 3:41.64 | 4:42.83 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kenneth Aaberg | 1995 | 415 | 1:16.89 | 2:36.82 | 4:04.64 | 5:15.49 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | 287 | 1:27.29 | 2:57.30 | 4:35.63 | 5:56.93 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Eik Panduro | 1998 | 207 | 1:37.32 | 3:16.41 | 5:04.48 | 6:37.81 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Jeppe Marquardt Smedegaar | 1996 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Casper Trier Jensen | 1996 | DSQ | Ej bv 125 m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Claus Hansen | 1995 | DSQ | Ej bv 125 m | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Tobakken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Carstensen | 1999 | 490 | 1:07.08 | 2:26.82 | 3:53.66 | 4:58.64 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathias Kær | 1999 | 297 | 1:30.03 | 2:57.96 | 4:40.36 | 5:52.61 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2013 |
Sponsor: Tobakken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Jakob Grene | 2001 | 1:30.84 | 3:02.41 | 4:43.77 | 6:01.60 | EXTRA | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Kjærgaard | 2001 | 1:41.49 | 3:17.95 | 5:03.50 | 6:28.77 | EXTRA | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Aloe Vera Huset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hansen | 1998 | 436 | 1:18.02 | 2:50.93 | 4:22.03 | 5:44.24 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 371 | 1:26.33 | 2:59.99 | 4:42.42 | 6:03.26 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Natasja Furman | 1996 | 226 | 1:41.60 | 3:35.28 | 5:33.85 | 7:08.48 | |||
Swim Team Djursland | ||||||||||
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Aloe Vera Huset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martha Andersen | 1999 | 491 | 1:20.42 | 2:44.18 | 4:18.97 | 5:30.78 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 478 | 1:20.91 | 2:45.86 | 4:19.62 | 5:33.66 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ane Wildenschild | 2000 | 390 | 1:29.17 | 2:56.07 | 4:41.26 | 5:57.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | 382 | 1:28.66 | 2:54.08 | 4:39.89 | 5:59.47 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Caroline Steffensen | 2000 | 351 | 1:34.60 | 3:05.54 | 4:50.54 | 6:09.76 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Stine Kromann | 1999 | 318 | 1:40.76 | 3:12.37 | 4:56.90 | 6:22.33 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 518 | 29.10 | 1:00.92 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mikkel Jensen | 1995 | 453 | 30.94 | 1:03.70 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Christian Kaul | 1998 | 415 | 32.40 | 1:05.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 398 | 32.76 | 1:06.49 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Nielsen | 1994 | 395 | 32.59 | 1:06.70 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 376 | 32.76 | 1:07.76 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Nikolaj Borup | 1997 | 359 | 33.58 | 1:08.84 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 355 | 34.44 | 1:09.09 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Søren Bisgaard | 1998 | 323 | 34.78 | 1:11.29 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 313 | 35.61 | 1:12.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders Lund Hansen | 1994 | 303 | 36.63 | 1:12.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Vahle | 1998 | 285 | 36.24 | 1:14.32 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
13 | Frederik Rasmussen | 1997 | 285 | 36.14 | 1:14.36 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Mikkel Bruhn Rasmussen | 1996 | 261 | 37.27 | 1:16.51 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | 235 | 38.07 | 1:19.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jeppe Marquardt Smedegaar | 1996 | 226 | 38.15 | 1:20.26 | |||||
Durup IF | ||||||||||
17 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 218 | 39.83 | 1:21.24 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter van Aken | 1998 | DSQ | Ej fort bevæg | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 493 | 30.38 | 1:01.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 385 | 32.22 | 1:07.23 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Carstensen | 1999 | 364 | 33.55 | 1:08.49 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 314 | 35.53 | 1:11.94 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rares Oprescu | 1999 | 282 | 36.94 | 1:14.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Christensen | 2000 | 271 | 37.32 | 1:15.59 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Szokody | 1999 | 243 | 38.31 | 1:18.40 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Oliver Frøsig | 2000 | 236 | 38.31 | 1:19.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob Mose | 2000 | 233 | 39.55 | 1:19.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Sønderby | 2000 | 225 | 38.36 | 1:20.46 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Oliver Gravgaard | 2000 | 222 | 37.99 | 1:20.79 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Jonathan Lee | 1999 | 217 | 39.47 | 1:21.35 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | 214 | 39.63 | 1:21.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Laurits Kaaber | 1999 | 214 | 40.42 | 1:21.78 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Bech | 2000 | 194 | 41.10 | 1:24.46 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Flugt Sørensen | 1999 | 176 | 41.12 | 1:27.26 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mads F. Nielsen | 1999 | 168 | 42.57 | 1:28.57 | |||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Jacob B. Lund | 1999 | 167 | 42.95 | 1:28.77 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Casper Ramsdahl | 2000 | 143 | 45.91 | 1:33.47 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Nikolai Lund Kühne | 2000 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | William Kaaber | 1999 | DSQ | Ej bv 75m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | 300 | 35.13 | 1:13.04 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Daniel Jensen | 2001 | 246 | 37.57 | 1:18.07 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Martin H. Abel | 2001 | 233 | 39.06 | 1:19.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lukas Jeppesen | 2001 | 227 | 39.13 | 1:20.15 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
5 | Frederik Møller | 2002 | 186 | 40.74 | 1:25.66 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emil Kragh | 2001 | 183 | 42.08 | 1:26.12 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Oliver Veile | 2001 | 175 | 42.22 | 1:27.45 | |||||
Durup IF | ||||||||||
8 | Casper Brinch | 2002 | 170 | 43.14 | 1:28.18 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 141 | 46.39 | 1:33.94 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Parsa Hosini | 2001 | 125 | 47.89 | 1:37.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Morten Kaul | 2002 | 119 | 49.77 | 1:39.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victor Sande | 2001 | 106 | 48.87 | 1:43.14 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Brix Dall | 2001 | 99 | 52.37 | 1:45.51 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Jytzler | 2002 | 84 | 53.83 | 1:51.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Winther Larsen | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Carstensen | 2002 | DSQ | Ej fort bevæg v25 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Bodal | 2003 | 151 | 45.02 | 1:31.88 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 102 | 51.46 | 1:44.44 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 86 | 54.55 | 1:50.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sune Lyngesen | 2003 | 76 | 57.74 | 1:55.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tobias Svenningsen | 2003 | 73 | 56.71 | 1:56.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian Veile | 2003 | 71 | 1:57.96 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: FiberVisions |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 582 | 32.28 | 1:06.12 | |||||
Durup IF | ||||||||||
2 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 541 | 32.77 | 1:07.78 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Karina Sørensen | 1995 | 458 | 34.72 | 1:11.60 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emilie Steffensen | 1997 | 433 | 35.90 | 1:12.95 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 409 | 35.68 | 1:14.39 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Line Juul Nielsen | 1997 | 398 | 36.95 | 1:15.06 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 393 | 36.99 | 1:15.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathilde Sørensen | 1996 | 372 | 37.27 | 1:16.74 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Stine T. Søndergaard | 1998 | 343 | 38.05 | 1:18.88 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 338 | 38.60 | 1:19.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Kathrine Breum | 1997 | 324 | 39.45 | 1:20.38 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Simone Larsen | 1996 | 316 | 38.78 | 1:21.08 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Christine Larsen | 1998 | 268 | 41.70 | 1:25.61 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Vicki Jensen | 1998 | 255 | 42.68 | 1:27.00 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: FiberVisions |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 516 | 32.93 | 1:08.85 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 407 | 36.02 | 1:14.50 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Kristine Lønne | 2000 | 399 | 36.73 | 1:14.97 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 399 | 36.98 | 1:15.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 393 | 36.90 | 1:15.35 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sarah Tvilling | 2000 | 339 | 37.59 | 1:19.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 328 | 39.65 | 1:20.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Helene Olesen | 2000 | 322 | 39.06 | 1:20.52 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Ane Wildenschild | 2000 | 322 | 39.72 | 1:20.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Line Nielsen | 1999 | 320 | 38.99 | 1:20.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sissel L. Madsen | 1999 | 299 | 40.38 | 1:22.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 297 | 41.07 | 1:22.75 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Vicky Rohde | 1999 | 295 | 40.36 | 1:22.88 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 275 | 41.29 | 1:24.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie Henriksen | 2000 | 263 | 42.56 | 1:26.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Victoria Lysholm Bach | 1999 | 256 | 42.62 | 1:26.87 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Camilla Veile | 2000 | 256 | 41.46 | 1:26.93 | |||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Mie Billund Mouridsen | 2000 | 250 | 42.61 | 1:27.63 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Louise Buch Kjølby | 1999 | 236 | 43.51 | 1:29.25 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Maria Christoffersen | 1999 | 232 | 42.85 | 1:29.82 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Line Bæk Thulin | 2000 | 215 | 45.65 | 1:32.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | 206 | 45.04 | 1:33.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Johanne Kappel | 1999 | 190 | 47.47 | 1:35.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Helena Kristensen | 2000 | 187 | 47.06 | 1:36.44 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mie K. Svane | 2000 | 178 | 45.50 | 1:38.05 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Ida L. Bendtsen | 2000 | DSQ | Ej forsat bv25m | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Sofie West | 2000 | DSQ | Neddyk indslag 100m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: FiberVisions |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 449 | 34.75 | 1:12.10 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Julie Gadgaard | 2001 | 350 | 37.69 | 1:18.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | 337 | 38.45 | 1:19.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | 324 | 39.35 | 1:20.40 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Thea Søe Bach | 2002 | 295 | 40.33 | 1:22.93 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Karla Sejling | 2001 | 267 | 41.33 | 1:25.68 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 266 | 41.76 | 1:25.82 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Ester Helth Møller | 2001 | 254 | 42.67 | 1:27.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja Møller Schjøtt | 2001 | 253 | 43.78 | 1:27.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thilde Timmermand | 2002 | 249 | 43.39 | 1:27.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Carli Mark | 2002 | 248 | 42.82 | 1:27.90 | |||||
Durup IF | ||||||||||
12 | Emilie Eriksen | 2002 | 241 | 43.74 | 1:28.75 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 237 | 42.95 | 1:29.14 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Clara B. Tolstrup | 2001 | 237 | 42.79 | 1:29.22 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Emma Jørgensen | 2001 | 232 | 43.03 | 1:29.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kristine Hülsen | 2002 | 227 | 44.81 | 1:30.42 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Maria Andersen | 2002 | 215 | 44.74 | 1:32.18 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Pernille Harbo | 2001 | 205 | 45.89 | 1:33.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 203 | 46.19 | 1:33.88 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Sif Rubæk | 2001 | 196 | 46.95 | 1:34.97 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
21 | Carina Bro | 2001 | 194 | 47.21 | 1:35.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 192 | 47.68 | 1:35.63 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 192 | 45.39 | 1:35.66 | |||||
Egvad Svømmeklub | ||||||||||
24 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 191 | 46.77 | 1:35.78 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
25 | Maja Johansen | 2002 | 191 | 48.69 | 1:35.84 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Jasmin Lykke | 2002 | 175 | 47.49 | 1:38.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Clara Støttrup | 2002 | 172 | 47.66 | 1:39.28 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
28 | Astrid Nielsen | 2002 | 157 | 50.37 | 1:42.29 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
29 | Alberte Kjølby | 2002 | 154 | 50.61 | 1:42.87 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
30 | Natasja Muncrief | 2002 | 151 | 50.02 | 1:43.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
31 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 144 | 1:45.28 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Maria Szokody | 2002 | 141 | 49.84 | 1:45.98 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
33 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 138 | 52.45 | 1:46.81 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
34 | Nanna Howlett | 2002 | 90 | 57.52 | 2:03.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Charlotte Amalie Jensen | 2001 | DSQ | Ej forsat bev 75m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Sande | 2001 | DSQ | Ej forsat 75m | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine Lindeberg | 2002 | DSQ | Ej forsat 50m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: FiberVisions |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Davidsen | 2003 | 246 | 42.90 | 1:28.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Mia Hvarre | 2004 | 220 | 44.96 | 1:31.48 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 205 | 45.13 | 1:33.66 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Selma Pruzljanin | 2003 | 202 | 47.99 | 1:34.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Olivia Møller | 2004 | 159 | 48.05 | 1:41.93 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sif Salskov Iversen | 2003 | 154 | 49.72 | 1:42.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Bang | 2003 | 137 | 51.93 | 1:47.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ella Christiansen | 2003 | 132 | 51.57 | 1:48.31 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Emma Olsen | 2003 | 127 | 52.74 | 1:49.74 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Karen Haahr | 2003 | 119 | 55.07 | 1:52.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Søs Freund | 2004 | 117 | 55.16 | 1:52.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michelle Mølby | 2004 | 117 | 55.00 | 1:52.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 95 | 1:00.50 | 2:00.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma M. Andersen | 2003 | 92 | 56.60 | 2:02.13 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | 87 | 58.74 | 2:04.33 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Sofie Nissum | 2004 | 76 | 1:01.81 | 2:10.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Victoria Underbjerg | 2004 | 63 | 1:07.95 | 2:18.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Isabell Nielsen | 2005 | DSQ | Ej berøring v50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Holm Timmermand | 2004 | DSQ | Ej forsat bev 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Hermiz | 1998 | 475 | 32.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | 434 | 33.35 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Alex Terp | 1997 | 390 | 34.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Jensen | 1998 | 379 | 34.89 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Kenneth Aaberg | 1995 | 373 | 35.05 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Sigurd Kehlet | 1993 | 367 | 35.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicolai Grene | 1998 | 347 | 35.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 328 | 36.58 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Casper Trier Jensen | 1996 | 313 | 37.18 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 291 | 38.07 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Mads Juul | 1997 | 279 | 38.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 276 | 38.75 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Mikkel Bruhn Rasmussen | 1996 | 257 | 39.68 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Jonas Mathiesen | 1998 | 256 | 39.75 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
15 | Martin Lønstrup | 1993 | 208 | 42.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 155 | 46.96 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Peter van Aken | 1998 | 112 | 52.33 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Anders Juul Rasmussen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Joachim Erlandsen | 1998 | DSQ | 1 hånd v vending 25m | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Martin Kollerup | 1995 | DSQ | Afsl 1 hånd v 50m | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 487 | 32.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | 393 | 34.46 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 363 | 35.39 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ricky L. Mortensen | 1999 | 358 | 35.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 317 | 37.03 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | William Kaaber | 1999 | 286 | 38.30 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander F. Sørensen | 1999 | 280 | 38.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Martin Szokody | 1999 | 258 | 39.62 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Laurits Kaaber | 1999 | 254 | 39.83 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 234 | 40.92 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Kær | 1999 | 212 | 42.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 211 | 42.39 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
13 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 199 | 43.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | 195 | 43.48 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Oliver Frøsig | 2000 | 190 | 43.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Brink Thomasen | 2000 | 180 | 44.66 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristian Ravnborg | 1999 | 169 | 45.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Daniel Schytte | 2000 | 164 | 46.05 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emil Steenhold | 2000 | 161 | 46.32 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Casper Ramsdahl | 2000 | 144 | 48.16 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Jacob B. Lund | 1999 | 138 | 48.75 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Bernhard Andersen | 2000 | 126 | 50.35 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Nikolai Lund Kühne | 2000 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Søgaard | 2002 | 259 | 39.57 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jakob Grene | 2001 | 234 | 40.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 225 | 41.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Anders Eenberg | 2001 | 198 | 43.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Mølby | 2001 | 191 | 43.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Kragh | 2001 | 179 | 44.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 169 | 45.67 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | August Sparre Hangel | 2001 | 164 | 46.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 140 | 48.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Frydenholm | 2002 | 118 | 51.35 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Victor Sande | 2001 | 116 | 51.71 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Luis Veldsquez | 2001 | 113 | 52.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian Heide Nielsen | 2002 | 113 | 52.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Joakim Mortensen | 2002 | 107 | 53.18 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Niclas Stølegaard | 2001 | 104 | 53.60 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jakob Kobberø | 2001 | 100 | 54.26 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
17 | Erik Nørgård Boysen | 2001 | 93 | 55.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 89 | 56.52 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Morten Kaul | 2002 | 89 | 56.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Magnus Brix Dall | 2001 | 82 | 58.01 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emil Carstensen | 2002 | 75 | 59.83 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
22 | Jonas Ussing | 2002 | 75 | 59.84 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
23 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | 39 | 1:14.08 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Winther Larsen | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Jytzler | 2002 | DSQ | Asym ben | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Jessen | 2002 | DSQ | En hånd v afslut | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 175 | 45.14 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 116 | 51.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias Svenningsen | 2003 | 69 | 1:01.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Bladt | 2004 | DSQ | Crawl i start 5m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:20 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Vattenfall |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 550 | 35.13 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Signe Nielsen | 1998 | 533 | 35.51 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathilde Hansen | 1998 | 474 | 36.92 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Mia Jensen | 1998 | 457 | 37.37 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 446 | 37.68 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 390 | 39.39 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 351 | 40.79 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 322 | 41.98 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Stine T. Søndergaard | 1998 | 318 | 42.18 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 317 | 42.22 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Tatiana Arumugam | 1996 | 315 | 42.29 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Camilla M Kristensen | 1998 | 313 | 42.39 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maria Ingvardsen | 1997 | 305 | 42.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Vibeke Mikkelsen | 1996 | 299 | 43.04 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
15 | Kannika N. Christensen | 1998 | 231 | 46.90 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Nikoline Bøgebjerg | 1998 | 227 | 47.20 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Emily Dahl Jensen | 1998 | 202 | 49.01 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Vicki Jensen | 1998 | 159 | 53.15 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Ani Frøslev Hansen | 1998 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Vattenfall |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 451 | 37.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 439 | 37.88 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 419 | 38.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helene Olesen | 2000 | 369 | 40.13 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 340 | 41.26 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Olivia Jensen | 2000 | 316 | 42.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 311 | 42.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | 306 | 42.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | 297 | 43.16 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Lisa Terp | 1999 | 292 | 43.39 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 291 | 43.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sandra Kristensen | 1999 | 271 | 44.49 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Maria Christoffersen | 1999 | 255 | 45.37 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Mia Schou Brock | 2000 | 254 | 45.46 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | 250 | 45.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Fink Baun | 2000 | 249 | 45.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emma Lykke Holm | 2000 | 247 | 45.90 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
18 | Freja Møller | 1999 | 230 | 46.99 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | 223 | 47.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 202 | 49.01 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
21 | Helena Kristensen | 2000 | 161 | 52.85 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 147 | 54.46 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
23 | Mie K. Svane | 2000 | 111 | 59.89 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Camilla Veile | 2000 | DSQ | 1 hånd v afslut | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Thea Laugesen | 2000 | DSQ | flyben 25m | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Vattenfall |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 456 | 37.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jannie Eickhardt | 2001 | 391 | 39.38 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Naja Holmgaard | 2001 | 354 | 40.69 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ellen Nielsen | 2001 | 353 | 40.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Michelle Jatta | 2001 | 345 | 41.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 300 | 43.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Julie Gadgaard | 2001 | 276 | 44.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ester Helth Møller | 2001 | 267 | 44.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 251 | 45.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 249 | 45.74 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 226 | 47.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Freja Sande | 2001 | 225 | 47.35 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lise Fjord Hounisen | 2002 | 208 | 48.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Janni S Hansen | 2001 | 205 | 48.79 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
15 | Sif Rubæk | 2001 | 198 | 49.40 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Karoline Sørensen | 2002 | 191 | 50.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 189 | 50.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Carina Bro | 2001 | 189 | 50.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 188 | 50.27 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Kristine Hülsen | 2002 | 182 | 50.80 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Lea Brink Strandmark | 2002 | 181 | 50.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Tenna Knigge | 2001 | 171 | 51.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Cecilie Christensen | 2002 | 169 | 52.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Jørgensen | 2001 | 167 | 52.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Carli Mark | 2002 | 166 | 52.40 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
26 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 158 | 53.20 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
27 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 156 | 53.39 | ||||||
Egvad Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 152 | 53.95 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Norie Glitten | 2002 | 139 | 55.59 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
30 | Hildur Helgadottir | 2002 | 137 | 55.84 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
31 | Maria Szokody | 2002 | 123 | 57.85 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
32 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 117 | 58.80 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
33 | Charlotte Amalie Jensen | 2001 | 98 | 1:02.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Nanna Howlett | 2002 | 87 | 1:04.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jasmin Lykke | 2002 | DSQ | Ej syncron armtag | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: Vattenfall |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 220 | 47.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Cecilie Davidsen | 2003 | 181 | 50.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 170 | 51.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Lea Pedersen | 2003 | 165 | 52.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Benedicte Lumbye | 2003 | 152 | 53.90 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
6 | Ella Christiansen | 2003 | 138 | 55.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Søs Freund | 2004 | 130 | 56.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 129 | 56.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 129 | 56.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Signe Holm Timmermand | 2004 | 108 | 1:00.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Victoria Underbjerg | 2004 | 84 | 1:05.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Helene Thielsen | 2004 | 76 | 1:07.83 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Ella Bork | 2003 | 75 | 1:08.03 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Isabell Nielsen | 2005 | 73 | 1:08.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Malene Kargo-Petersen | 2003 | DSQ | flyben 25m | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Sophia Keren-Klaris | 2004 | DSQ | 1 hånd v vending | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 19, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: TYR |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 488 | 31.43 | 1:07.45 | 1:43.35 | 2:18.52 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Claus Hansen | 1995 | 445 | 32.78 | 1:09.50 | 1:47.77 | 2:22.88 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Morten Baxter | 1996 | 443 | 32.05 | 1:08.28 | 1:45.49 | 2:23.08 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
4 | Bjørn Hansen | 1998 | 441 | 32.13 | 1:07.97 | 1:44.87 | 2:23.24 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alex Terp | 1997 | 275 | 36.46 | 1:18.61 | 2:03.04 | 2:47.78 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Eik Panduro | 1998 | 130 | 45.85 | 1:39.39 | 2:36.42 | 3:35.20 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Martin Lønstrup | 1993 | DNF | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: TYR |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 507 | 30.00 | 1:05.05 | 1:41.45 | 2:16.81 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | 476 | 31.73 | 1:07.80 | 1:44.01 | 2:19.74 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 406 | 32.66 | 1:10.36 | 1:48.14 | 2:27.29 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Jakob Juul | 2000 | 306 | 35.74 | 1:17.34 | 1:58.81 | 2:41.77 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 260 | 38.27 | 1:22.82 | 2:07.67 | 2:50.93 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Mose | 2000 | 256 | 38.20 | 1:20.70 | 2:05.96 | 2:51.70 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Janus Halbirk | 2000 | 165 | 38.93 | 1:27.73 | 2:22.26 | 3:18.77 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Lau Lindquist | 1999 | 160 | 38.91 | 1:27.47 | 2:23.00 | 3:20.93 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Casper Eickhardt | 1999 | DSQ | Asym ben | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2013 |
Sponsor: TYR |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | August Sparre Hangel | 2001 | 43.03 | 1:34.84 | 2:28.59 | 3:22.20 | EXTRA | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Martin H. Abel | 2001 | 37.85 | 1:23.99 | 2:10.99 | 2:57.65 | EXTRA | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 288 | 39.73 | 1:26.07 | 2:14.70 | 3:02.82 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Katrine Christensen | 1996 | 199 | 44.07 | 1:37.92 | 2:33.36 | 3:26.78 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Natasja Furman | 1996 | 188 | 45.03 | 1:38.61 | 2:37.14 | 3:30.80 | |||
Swim Team Djursland | ||||||||||
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Lønne | 2000 | 316 | 36.99 | 1:21.41 | 2:09.56 | 2:57.27 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Melissa Furman | 1999 | 307 | 38.61 | 1:24.51 | 2:12.59 | 2:58.86 | |||
Swim Team Djursland | ||||||||||
3 | Freja Maack Lykke | 2000 | 258 | 38.73 | 1:26.34 | 2:17.95 | 3:09.58 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Vicky Rohde | 1999 | 241 | 41.11 | 1:31.50 | 2:23.12 | 3:14.05 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Louise Buch Kjølby | 1999 | 236 | 42.14 | 1:33.36 | 2:27.09 | 3:15.17 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Julie Henriksen | 2000 | 212 | 42.24 | 1:33.74 | 2:28.18 | 3:22.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mai Heilmann | 2000 | 173 | 43.83 | 1:39.20 | 2:37.83 | 3:36.36 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2013 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Charlotte Bisgaard | 2001 | 40.77 | 1:30.62 | 2:22.38 | 3:11.33 | EXTRA | |||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Louise Hvarre | 2001 | 43.76 | 1:33.79 | 2:24.67 | 3:12.65 | EXTRA | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:59 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: JP maskinfabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 552 | 26.52 | 54.78 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Malthe Lindquist | 1996 | 507 | 27.45 | 56.34 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
3 | Andreas Sehested | 1996 | 502 | 27.33 | 56.51 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 483 | 28.24 | 57.27 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 459 | 28.36 | 58.23 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Martin Kollerup | 1995 | 451 | 28.52 | 58.60 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
7 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 441 | 27.99 | 59.00 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Kristian Hermiz | 1998 | 439 | 28.94 | 59.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Jensen | 1998 | 437 | 28.74 | 59.19 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Casper Trier Jensen | 1996 | 437 | 28.75 | 59.22 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 428 | 28.55 | 59.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Christian Kaul | 1998 | 423 | 29.21 | 59.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicolai Grene | 1998 | 421 | 29.06 | 59.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kenneth Aaberg | 1995 | 414 | 29.39 | 1:00.29 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
15 | Alex Terp | 1997 | 411 | 28.86 | 1:00.40 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 403 | 29.60 | 1:00.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Bruhn Rasmussen | 1996 | 386 | 29.16 | 1:01.72 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Gregers Wittenberg | 1995 | 363 | 30.43 | 1:02.97 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Søren Bisgaard | 1998 | 357 | 30.78 | 1:03.31 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Frederik Rasmussen | 1997 | 349 | 30.27 | 1:03.77 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Andreas Nielsen | 1994 | 348 | 30.25 | 1:03.89 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
22 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 345 | 30.40 | 1:04.07 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jonas Mathiesen | 1998 | 339 | 30.79 | 1:04.39 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
24 | Anders Lund Hansen | 1994 | 331 | 31.81 | 1:04.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jakob Magnusson | 1998 | 328 | 31.52 | 1:05.16 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
26 | Jeppe Marquardt Smedegaar | 1996 | 319 | 31.89 | 1:05.71 | |||||
Durup IF | ||||||||||
27 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | 310 | 31.93 | 1:06.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 282 | 33.35 | 1:08.49 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mads Hald | 1996 | 271 | 33.26 | 1:09.41 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
30 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 239 | 35.16 | 1:12.36 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
31 | Martin Lønstrup | 1993 | 227 | 34.51 | 1:13.64 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
32 | Joachim Erlandsen | 1998 | 216 | 35.53 | 1:14.86 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
33 | Peter van Aken | 1998 | 123 | 42.47 | 1:30.26 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: JP maskinfabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 518 | 27.70 | 55.94 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 508 | 27.54 | 56.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 466 | 28.41 | 57.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 449 | 28.72 | 58.68 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alexander F. Sørensen | 1999 | 374 | 29.50 | 1:02.32 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | William Kaaber | 1999 | 368 | 30.66 | 1:02.66 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laurits Kaaber | 1999 | 361 | 30.69 | 1:03.11 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Kær | 1999 | 361 | 30.52 | 1:03.11 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 355 | 31.16 | 1:03.42 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 345 | 31.91 | 1:04.04 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rares Oprescu | 1999 | 343 | 31.14 | 1:04.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Szokody | 1999 | 308 | 32.46 | 1:06.50 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 306 | 32.03 | 1:06.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ricky L. Mortensen | 1999 | 306 | 32.11 | 1:06.68 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Kristian Ravnborg | 1999 | 291 | 33.27 | 1:07.79 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | 273 | 33.18 | 1:09.21 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Jonathan Lee | 1999 | 270 | 33.82 | 1:09.51 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Oliver Gravgaard | 2000 | 267 | 33.18 | 1:09.79 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
19 | Mathias Sønderby | 2000 | 263 | 33.60 | 1:10.08 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Oliver Christensen | 2000 | 262 | 34.17 | 1:10.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Oliver Bech | 2000 | 258 | 33.49 | 1:10.56 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mathias Flugt Sørensen | 1999 | 253 | 34.48 | 1:11.02 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
23 | Bernhard Andersen | 2000 | 247 | 34.70 | 1:11.57 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mads F. Nielsen | 1999 | 244 | 34.56 | 1:11.89 | |||||
Durup IF | ||||||||||
25 | Daniel Schytte | 2000 | 243 | 34.10 | 1:11.92 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
26 | Lau Lindquist | 1999 | 235 | 35.68 | 1:12.73 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 218 | 36.48 | 1:14.63 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mathias Brink Thomasen | 2000 | 216 | 36.32 | 1:14.86 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 200 | 36.20 | 1:16.82 | |||||
Durup IF | ||||||||||
30 | Emil Steenhold | 2000 | 198 | 35.90 | 1:16.98 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
31 | Jacob B. Lund | 1999 | 190 | 36.29 | 1:18.07 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Casper Ramsdahl | 2000 | 166 | 40.29 | 1:21.69 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Nikolai Lund Kühne | 2000 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: JP maskinfabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | 362 | 30.05 | 1:03.01 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Daniel Jensen | 2001 | 326 | 30.62 | 1:05.28 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | 321 | 31.38 | 1:05.60 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Anders Nielsen | 2001 | 315 | 31.62 | 1:06.04 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mads Jensen | 2001 | 310 | 32.65 | 1:06.39 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oliver Mølby | 2001 | 290 | 32.61 | 1:07.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Grene | 2001 | 280 | 32.84 | 1:08.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johann Kristian Møller | 2001 | 279 | 33.16 | 1:08.70 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Kristoffer L Madsen | 2001 | 278 | 33.78 | 1:08.81 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Mads Kloster | 2002 | 264 | 33.79 | 1:10.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Frydenholm | 2001 | 240 | 35.39 | 1:12.24 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Benjamin Rohde | 2001 | 211 | 35.95 | 1:15.43 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Lukas Jeppesen | 2001 | 204 | 37.17 | 1:16.30 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Oliver Veile | 2001 | 204 | 36.46 | 1:16.34 | |||||
Durup IF | ||||||||||
15 | Frederik Møller | 2002 | 202 | 35.52 | 1:16.52 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 201 | 37.19 | 1:16.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | August Sparre Hangel | 2001 | 198 | 37.15 | 1:17.00 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Anders Eenberg | 2001 | 198 | 37.39 | 1:17.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 183 | 37.91 | 1:19.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Parsa Hosini | 2001 | 182 | 38.33 | 1:19.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emil Frydenholm | 2002 | 178 | 39.25 | 1:19.82 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
22 | Casper Brinch | 2002 | 173 | 38.57 | 1:20.64 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Andreas Blaaberg | 2002 | 160 | 39.44 | 1:22.72 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 159 | 39.72 | 1:22.85 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
25 | Jakob Kobberø | 2001 | 154 | 38.83 | 1:23.81 | |||||
Durup IF | ||||||||||
26 | Joakim Mortensen | 2002 | 140 | 41.29 | 1:26.48 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
27 | Morten Kaul | 2002 | 139 | 40.88 | 1:26.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sigurd Raahede Nielsen | 2001 | 139 | 41.62 | 1:26.73 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
29 | Luis Veldsquez | 2001 | 138 | 40.86 | 1:26.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Christian Heide Nielsen | 2002 | 133 | 41.00 | 1:27.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Victor Sande | 2001 | 130 | 41.94 | 1:28.50 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
32 | Niclas Stølegaard | 2001 | 127 | 41.21 | 1:29.20 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
33 | Jonas Ussing | 2002 | 119 | 42.58 | 1:31.23 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
34 | Magnus Brix Dall | 2001 | 98 | 46.26 | 1:37.43 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
35 | Erik Nørgård Boysen | 2001 | 94 | 44.52 | 1:38.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Frederik Jessen | 2002 | 88 | 47.95 | 1:40.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | 80 | 50.01 | 1:44.14 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
38 | Andreas Jytzler | 2002 | 78 | 49.97 | 1:44.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Kragh | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: JP maskinfabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 194 | 37.59 | 1:17.61 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 177 | 36.94 | 1:19.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Veile | 2003 | 145 | 41.21 | 1:25.40 | |||||
Durup IF | ||||||||||
4 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 145 | 41.49 | 1:25.49 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Anders Mose | 2004 | 132 | 41.36 | 1:28.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 130 | 42.36 | 1:28.56 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Daniel Damsbo | 2003 | 130 | 41.39 | 1:28.68 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Lucas Oprescu | 2004 | 124 | 41.82 | 1:30.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 103 | 44.23 | 1:35.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sune Lyngesen | 2003 | 95 | 47.23 | 1:38.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tobias Svenningsen | 2003 | 81 | 50.15 | 1:43.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Iversen | 2004 | 77 | 49.31 | 1:45.55 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 70 | 50.42 | 1:49.00 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Bladt | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:35 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: FiberVisions |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Jensen | 1998 | 597 | 29.36 | 1:00.58 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 566 | 29.66 | 1:01.66 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 559 | 30.16 | 1:01.89 | |||||
Durup IF | ||||||||||
4 | Karina Sørensen | 1995 | 545 | 29.99 | 1:02.44 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 539 | 30.63 | 1:02.67 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Signe Nielsen | 1998 | 519 | 30.58 | 1:03.47 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 517 | 30.54 | 1:03.55 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 464 | 32.10 | 1:05.86 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elisabeth Katballe | 1997 | 459 | 31.86 | 1:06.11 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
10 | Mathilde Sørensen | 1996 | 445 | 32.44 | 1:06.77 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 437 | 32.10 | 1:07.19 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 423 | 33.11 | 1:07.94 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Line Juul Nielsen | 1997 | 419 | 33.17 | 1:08.15 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Christina Blaaberg | 1998 | 416 | 32.25 | 1:08.33 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Emilie Steffensen | 1997 | 415 | 33.36 | 1:08.36 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 413 | 33.29 | 1:08.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alberte Pedersen | 1998 | 410 | 33.51 | 1:08.64 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
18 | Mathilde Hansen | 1998 | 409 | 32.82 | 1:08.67 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 363 | 34.52 | 1:11.46 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Christine Larsen | 1998 | 359 | 35.00 | 1:11.73 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Vibeke Mikkelsen | 1996 | 359 | 34.41 | 1:11.75 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
22 | Kathrine Breum | 1997 | 359 | 35.13 | 1:11.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Elena Furman | 1994 | 356 | 34.95 | 1:11.97 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
24 | Maria Ingvardsen | 1997 | 338 | 35.51 | 1:13.20 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Camilla M Kristensen | 1998 | 336 | 35.34 | 1:13.36 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Simone Larsen | 1996 | 331 | 34.86 | 1:13.67 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
27 | Stine T. Søndergaard | 1998 | 330 | 35.21 | 1:13.78 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Josefine Gjern | 1998 | 325 | 35.08 | 1:14.12 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
29 | Kannika N. Christensen | 1998 | 314 | 35.76 | 1:15.02 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
30 | Emily Dahl Jensen | 1998 | 302 | 36.21 | 1:16.01 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
31 | Vicki Jensen | 1998 | 284 | 36.97 | 1:17.55 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
32 | Katrine Christensen | 1996 | 277 | 38.43 | 1:18.17 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
33 | Nikoline Bøgebjerg | 1998 | 266 | 37.45 | 1:19.31 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Ani Frøslev Hansen | 1998 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: FiberVisions |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martha Andersen | 1999 | 511 | 31.16 | 1:03.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 508 | 31.67 | 1:03.91 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 470 | 31.30 | 1:05.60 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 450 | 32.14 | 1:06.53 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie West | 2000 | 438 | 32.53 | 1:07.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sarah Tvilling | 2000 | 434 | 32.04 | 1:07.34 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 426 | 32.55 | 1:07.78 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 425 | 32.86 | 1:07.81 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Emma Katballe | 1999 | 409 | 33.29 | 1:08.69 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
10 | Line Nielsen | 1999 | 408 | 32.47 | 1:08.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 407 | 33.32 | 1:08.79 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | 405 | 33.22 | 1:08.92 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Helene Olesen | 2000 | 389 | 33.37 | 1:09.87 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Sissel L. Madsen | 1999 | 384 | 34.20 | 1:10.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ane Wildenschild | 2000 | 379 | 34.44 | 1:10.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 354 | 35.02 | 1:12.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 346 | 34.66 | 1:12.65 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
18 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | 343 | 35.28 | 1:12.84 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
19 | Emma Lykke Holm | 2000 | 341 | 34.67 | 1:13.01 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 340 | 35.87 | 1:13.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Caroline Steffensen | 2000 | 339 | 35.06 | 1:13.11 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
22 | Victoria Lysholm Bach | 1999 | 332 | 35.32 | 1:13.60 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
23 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 325 | 35.51 | 1:14.13 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
24 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | 304 | 36.34 | 1:15.86 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Lisa Terp | 1999 | 303 | 36.82 | 1:15.90 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 303 | 37.12 | 1:15.92 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Mai Heilmann | 2000 | 299 | 36.75 | 1:16.24 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Stine Kromann | 1999 | 297 | 36.86 | 1:16.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Freja Maack Lykke | 2000 | 296 | 36.43 | 1:16.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 296 | 37.37 | 1:16.54 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
31 | Mette Kargo-Petersen | 2000 | 293 | 36.17 | 1:16.78 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | 287 | 36.95 | 1:17.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mie Billund Mouridsen | 2000 | 277 | 37.68 | 1:18.16 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
34 | Camilla Veile | 2000 | 271 | 36.52 | 1:18.76 | |||||
Durup IF | ||||||||||
35 | Sandra Kristensen | 1999 | 267 | 37.17 | 1:19.17 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
36 | Thea Laugesen | 2000 | 248 | 38.77 | 1:21.19 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mia Schou Brock | 2000 | 244 | 37.76 | 1:21.63 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
38 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 234 | 39.07 | 1:22.67 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
39 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | 232 | 38.86 | 1:22.95 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Helena Kristensen | 2000 | 193 | 41.22 | 1:28.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
41 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 184 | 41.58 | 1:29.56 | |||||
Durup IF | ||||||||||
42 | Johanne Kappel | 1999 | 180 | 44.52 | 1:30.22 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
43 | Freja Møller | 1999 | 173 | 42.42 | 1:31.41 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Line Bæk Thulin | 2000 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: FiberVisions |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 509 | 30.96 | 1:03.87 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Ellen Nielsen | 2001 | 483 | 32.03 | 1:04.98 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Michelle Jatta | 2001 | 474 | 32.18 | 1:05.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 400 | 33.31 | 1:09.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | 376 | 33.84 | 1:10.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jannie Eickhardt | 2001 | 368 | 34.59 | 1:11.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Gadgaard | 2001 | 350 | 34.64 | 1:12.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Naja Holmgaard | 2001 | 337 | 35.49 | 1:13.25 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Clara B. Tolstrup | 2001 | 311 | 36.11 | 1:15.21 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Karoline Sørensen | 2002 | 310 | 35.91 | 1:15.32 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ester Helth Møller | 2001 | 307 | 36.41 | 1:15.59 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 296 | 36.52 | 1:16.50 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Karla Sejling | 2001 | 289 | 36.72 | 1:17.10 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 284 | 37.71 | 1:17.60 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 281 | 38.26 | 1:17.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jasmin Lykke | 2002 | 274 | 37.08 | 1:18.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Freja Møller Schjøtt | 2001 | 273 | 37.87 | 1:18.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lise Fjord Hounisen | 2002 | 259 | 38.41 | 1:19.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 258 | 38.51 | 1:20.09 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Carina Bro | 2001 | 250 | 39.83 | 1:20.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emma Jørgensen | 2001 | 248 | 38.63 | 1:21.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Thilde Timmermand | 2002 | 247 | 38.43 | 1:21.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 247 | 38.22 | 1:21.29 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
24 | Alberte Kjølby | 2002 | 245 | 39.80 | 1:21.49 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
25 | Kristine Hülsen | 2002 | 242 | 40.17 | 1:21.77 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 237 | 39.49 | 1:22.32 | |||||
Egvad Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emilie Eriksen | 2002 | 235 | 40.10 | 1:22.63 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
28 | Carli Mark | 2002 | 232 | 37.70 | 1:22.93 | |||||
Durup IF | ||||||||||
29 | Tenna Knigge | 2001 | 228 | 39.28 | 1:23.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Janni S Hansen | 2001 | 217 | 40.90 | 1:24.85 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
31 | Maja Johansen | 2002 | 211 | 40.53 | 1:25.67 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Pernille Harbo | 2001 | 210 | 40.72 | 1:25.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 209 | 39.50 | 1:25.85 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
34 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 208 | 40.74 | 1:26.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Freja Sande | 2001 | 204 | 40.28 | 1:26.61 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
36 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 203 | 42.06 | 1:26.76 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
37 | Natasja Muncrief | 2002 | 194 | 41.69 | 1:28.03 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
38 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 187 | 41.92 | 1:29.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
39 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 179 | 42.41 | 1:30.41 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
40 | Clara Støttrup | 2002 | 166 | 43.23 | 1:32.76 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
41 | Lea Brink Strandmark | 2002 | 159 | 45.43 | 1:34.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Maria Szokody | 2002 | 157 | 43.98 | 1:34.36 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
43 | Norie Glitten | 2002 | 156 | 43.50 | 1:34.67 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
44 | Josephine Lindeberg | 2002 | 151 | 46.62 | 1:35.75 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
45 | Hildur Helgadottir | 2002 | 144 | 45.78 | 1:37.22 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
46 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 133 | 45.01 | 1:39.73 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
47 | Cecilie Christensen | 2002 | 120 | 48.12 | 1:43.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Nanna Howlett | 2002 | 101 | 50.41 | 1:49.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Charlotte Amalie Jensen | 2001 | 91 | 53.04 | 1:53.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Andersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: FiberVisions |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 288 | 37.34 | 1:17.16 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Cecilie Davidsen | 2003 | 238 | 38.98 | 1:22.26 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 221 | 38.57 | 1:24.37 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 213 | 40.19 | 1:25.37 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | 191 | 42.45 | 1:28.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mia Hvarre | 2004 | 188 | 42.46 | 1:28.97 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Camilla Kjær | 2003 | 182 | 41.68 | 1:29.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sif Salskov Iversen | 2003 | 174 | 42.97 | 1:31.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 162 | 44.02 | 1:33.54 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 147 | 45.92 | 1:36.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Benedicte Lumbye | 2003 | 142 | 44.98 | 1:37.56 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 139 | 46.63 | 1:38.34 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Lea Pedersen | 2003 | 138 | 46.74 | 1:38.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Bang | 2003 | 136 | 47.70 | 1:39.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 134 | 47.60 | 1:39.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Søs Freund | 2004 | 133 | 47.23 | 1:39.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ella Bork | 2003 | 133 | 48.47 | 1:39.90 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 132 | 48.06 | 1:40.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Karen Haahr | 2003 | 131 | 47.57 | 1:40.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma M. Andersen | 2003 | 127 | 46.31 | 1:41.43 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emma Olsen | 2003 | 122 | 46.45 | 1:42.75 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
22 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 113 | 49.93 | 1:45.36 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Michelle Mølby | 2004 | 113 | 48.31 | 1:45.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Helene Thielsen | 2004 | 111 | 49.57 | 1:46.02 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Signe Holm Timmermand | 2004 | 109 | 51.25 | 1:46.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 97 | 50.80 | 1:50.80 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
27 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | 91 | 55.12 | 1:53.29 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
28 | Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | 90 | 50.27 | 1:53.79 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
29 | Isabell Nielsen | 2005 | 81 | 53.70 | 1:57.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sofie Nissum | 2004 | 64 | 1:01.99 | 2:07.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Victoria Underbjerg | 2004 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:21 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 23, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2013 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Monkeyboys | 2001 | 287 | 2:19.02 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Victor Grandjean | 2001 | 34.82 | 34.82 | |||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 39.46 | 1:14.28 | |||||||
Mads Jensen | 2001 | 34.06 | 1:48.34 | |||||||
Anders Nielsen | 2001 | 30.68 | 2:19.02 | |||||||
2 | Vejles Mini Drenge 1 | 2001 | 248 | 2:25.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 38.12 | 38.12 | |||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 40.38 | 1:18.50 | |||||||
Mads Sørensen | 2001 | 32.87 | 1:51.37 | |||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 34.62 | 2:25.99 | |||||||
3 | Mini Guns | 2001 | 166 | 2:46.95 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Casper Brinch | 2002 | 41.88 | 41.88 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 47.86 | 1:29.74 | |||||||
Benjamin Rohde | 2001 | 38.47 | 2:08.21 | |||||||
Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 38.74 | 2:46.95 | |||||||
4 | Esbjerg Drenge 2 | 2001 | 125 | 3:03.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Morten Kaul | 2002 | 44.10 | 44.10 | |||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 52.26 | 1:36.36 | |||||||
Anders Mose | 2004 | 51.18 | 2:27.54 | |||||||
Parsa Hosini | 2001 | 35.60 | 3:03.14 | |||||||
5 | Vejen Drenge | 2001 | 124 | 3:03.62 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Victor Sande | 2001 | 47.01 | 47.01 | |||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 51.14 | 1:38.15 | |||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 40.57 | 2:18.72 | |||||||
Magnus Brix Dall | 2001 | 44.90 | 3:03.62 | |||||||
6 | Esbjerg Drenge 4 | 2001 | 93 | 3:22.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Jytzler | 2002 | 52.01 | 52.01 | |||||||
Erik Nørgård Boysen | 2001 | |||||||||
Luis Veldsquez | 2001 | 2:34.37 | 2:34.37 | |||||||
Frederik Jessen | 2002 | 47.88 | 3:22.25 | |||||||
7 | Esbjerg Drenge 3 | 2001 | 85 | 3:28.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Sune Lyngesen | 2003 | 55.00 | 55.00 | |||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 58.41 | 1:53.41 | |||||||
Lucas Oprescu | 2004 | 55.66 | 2:49.07 | |||||||
Christian Heide Nielsen | 2002 | 39.07 | 3:28.14 | |||||||
- | Masterholdet | 2001 | 1:56.23 | EXTRA | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 29.01 | 29.01 | |||||||
Jacob Lindeman Holm | 1994 | 33.03 | 1:02.04 | |||||||
Emil Ruben Kjær | 1994 | 27.63 | 1:29.67 | |||||||
Sigurd Kehlet | 1993 | 26.56 | 1:56.23 | |||||||
- | Esbjerg Drenge 1 | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Poulsen | 2002 | |||||||||
Anders Eenberg | 2001 | |||||||||
Jakob Grene | 2001 | |||||||||
Oliver Mølby | 2001 | DNS | ||||||||
- | Vejles Mini Drenge 2 | 2001 | DSQ | Ej fort bevæg v25 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:50 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 24, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2013 |
Sponsor: Mou |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vejles Mini Piger 1 | 2001 | 397 | 2:19.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 35.12 | 35.12 | |||||||
Michelle Jatta | 2001 | 39.92 | 1:15.04 | |||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 31.47 | 1:46.51 | |||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 33.10 | 2:19.61 | |||||||
2 | Esbjerg Piger 1 | 2001 | 349 | 2:25.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 37.84 | 37.84 | |||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 39.36 | 1:17.20 | |||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 36.02 | 1:53.22 | |||||||
Laura Mathilde Hansen | 2001 | 32.54 | 2:25.76 | |||||||
3 | Vejles Mini Piger 2 | 2001 | 229 | 2:47.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 40.79 | 40.79 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 47.57 | 1:28.36 | |||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 42.05 | 2:10.41 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 37.40 | 2:47.81 | |||||||
4 | Tempo Piger 1 | 2001 | 225 | 2:48.73 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Maja Johansen | 2002 | 41.46 | 41.46 | |||||||
Louise Hvarre | 2001 | 44.70 | 1:26.16 | |||||||
Regitze Bæhrenz | 2001 | 44.13 | 2:10.29 | |||||||
Alberte Kjølby | 2002 | 38.44 | 2:48.73 | |||||||
5 | Vejles Mini Piger 3 | 2001 | 210 | 2:52.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Clara B. Tolstrup | 2001 | 41.23 | 41.23 | |||||||
Emilie Eriksen | 2002 | 47.24 | 1:28.47 | |||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 44.88 | 2:13.35 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 39.24 | 2:52.59 | |||||||
6 | Ringsted Piger 1 | 2001 | 178 | 3:02.42 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Maria Szokody | 2002 | 48.71 | 48.71 | |||||||
Maria Andersen | 2002 | 50.08 | 1:38.79 | |||||||
Karla Sejling | 2001 | 37.39 | 2:16.18 | |||||||
Emma Olsen | 2003 | 46.24 | 3:02.42 | |||||||
7 | Esbjerg Piger 3 | 2001 | 177 | 3:02.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Carina Bro | 2001 | 47.07 | 47.07 | |||||||
Lise Fjord Hounisen | 2002 | 49.11 | 1:36.18 | |||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 48.65 | 2:24.83 | |||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 37.88 | 3:02.71 | |||||||
8 | Esbjerg Piger 5 | 2001 | 174 | 3:03.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Tenna Knigge | 2001 | 44.95 | 44.95 | |||||||
Lea Brink Strandmark | 2002 | 53.69 | 1:38.64 | |||||||
Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 43.20 | 2:21.84 | |||||||
Cecilie Christensen | 2002 | 42.07 | 3:03.91 | |||||||
9 | Esbjerg Piger 4 | 2001 | 152 | 3:12.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Bang | 2003 | 51.20 | 51.20 | |||||||
Søs Freund | 2004 | 57.06 | 1:48.26 | |||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 47.44 | 2:35.70 | |||||||
Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 36.49 | 3:12.19 | |||||||
10 | Tempo Piger 2 | 2002 | 142 | 3:16.43 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Lisa Frost Rainer | 2002 | 50.50 | 50.50 | |||||||
Sophia Keren-Klaris | 2004 | 55.75 | 1:46.25 | |||||||
Mia Hvarre | 2004 | 51.90 | 2:38.15 | |||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 38.28 | 3:16.43 | |||||||
11 | Vejen Piger | 2001 | 132 | 3:21.44 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Freja Sande | 2001 | 45.35 | 45.35 | |||||||
Hildur Helgadottir | 2002 | 56.97 | 1:42.32 | |||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 48.32 | 2:30.64 | |||||||
Malene Kargo-Petersen | 2003 | 50.80 | 3:21.44 | |||||||
12 | Esbjerg Piger 6 | 2001 | 99 | 3:41.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Karen Haahr | 2003 | 52.53 | 52.53 | |||||||
Signe Holm Timmermand | 2004 | 1:04.55 | 1:57.08 | |||||||
Jasmina K. Jacobsen | 2003 | |||||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 3:41.28 | 3:41.28 | |||||||
13 | Ringsted Piger 2 | 2001 | 95 | 3:44.47 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 52.71 | 52.71 | |||||||
Helene Thielsen | 2004 | 1:08.21 | 2:00.92 | |||||||
Norie Glitten | 2002 | 54.91 | 2:55.83 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 48.64 | 3:44.47 | |||||||
- | Esbjerg Piger 2 | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Freja Møller Schjøtt | 2001 | |||||||||
Ester Helth Møller | 2001 | |||||||||
Thilde Timmermand | 2002 | |||||||||
Jasmin Lykke | 2002 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 25, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1901-2013 |
Sponsor: FiberVisions |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Olesens Tropper | 2000 | 509 | 4:09.31 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Gustav Friberg | 1997 | 27.81 | 58.46 | 58.46 | ||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 34.11 | 1:12.95 | 2:11.41 | ||||||
Claus Hansen | 1995 | 26.97 | 59.68 | 3:11.09 | ||||||
Bjørn Hansen | 1998 | 27.87 | 58.22 | 4:09.31 | ||||||
2 | Esbjerg Herrer 1 | 2000 | 473 | 4:15.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Christian Kaul | 1998 | 32.91 | 1:06.61 | 1:06.61 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 31.42 | 1:09.06 | 2:15.67 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 27.98 | 1:01.68 | 3:17.35 | ||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 27.69 | 58.20 | 4:15.55 | ||||||
3 | Delta Drenge 1 | 2000 | 435 | 4:22.71 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Mikkel Jensen | 1995 | 31.42 | 1:05.32 | 1:05.32 | ||||||
Kenneth Aaberg | 1995 | 37.05 | 1:18.40 | 2:23.72 | ||||||
Nikolaj Borup | 1997 | 30.18 | 1:02.62 | 3:26.34 | ||||||
Mikkel Hvidholm | 1998 | 27.30 | 56.37 | 4:22.71 | ||||||
4 | Struer Dream Team | 1996 | 410 | 4:27.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 35.41 | 1:12.60 | 1:12.60 | ||||||
Alex Terp | 1997 | 33.85 | 1:13.89 | 2:26.49 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 28.88 | 1:03.13 | 3:29.62 | ||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 28.24 | 58.32 | 4:27.94 | ||||||
5 | Delta Drenge 2 | 2000 | 390 | 4:32.41 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Søren Bisgaard | 1998 | 33.93 | 1:10.76 | 1:10.76 | ||||||
Jacob Jensen | 1998 | 34.99 | 1:16.12 | 2:26.88 | ||||||
Frederik F. Nielsen | 1994 | 30.26 | 1:07.12 | 3:34.00 | ||||||
Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 27.37 | 58.41 | 4:32.41 | ||||||
6 | Esbjerg Herrer 2 | 2000 | 372 | 4:36.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 35.01 | 1:11.45 | 1:11.45 | ||||||
Rares Oprescu | 1999 | 35.52 | 1:17.01 | 2:28.46 | ||||||
Anders Lund Hansen | 1994 | 31.90 | 1:08.56 | 3:37.02 | ||||||
Nicolai Grene | 1998 | 28.46 | 59.84 | 4:36.86 | ||||||
7 | Vejles Drenge 1 | 2000 | 362 | 4:39.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Andreas Hansen | 2000 | 34.76 | 1:11.02 | 1:11.02 | ||||||
Ricky L. Mortensen | 1999 | 37.45 | 1:21.47 | 2:32.49 | ||||||
Jakob Juul | 2000 | 32.24 | 1:10.23 | 3:42.72 | ||||||
Andreas Sehested | 1996 | 27.55 | 56.71 | 4:39.43 | ||||||
8 | Jumbokyllingerne | 2000 | 340 | 4:45.12 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Andreas Nielsen | 1994 | 33.55 | 1:08.61 | 1:08.61 | ||||||
Anders Juul Rasmussen | 1997 | 35.64 | 1:16.45 | 2:25.06 | ||||||
Martin Szokody | 1999 | 34.98 | 1:16.13 | 3:41.19 | ||||||
Jakob Magnusson | 1998 | 30.53 | 1:03.93 | 4:45.12 | ||||||
9 | Vejles Drenge 2 | 2000 | 284 | 5:02.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Mathias Sønderby | 2000 | 39.75 | 1:20.81 | 1:20.81 | ||||||
Janus Halbirk | 2000 | 42.35 | 1:28.49 | 2:49.30 | ||||||
Alexander F. Sørensen | 1999 | 32.30 | 1:11.23 | 4:00.53 | ||||||
Mads Juul | 1997 | 29.52 | 1:02.15 | 5:02.68 | ||||||
10 | Bos Diagnoser | 2000 | 281 | 5:03.83 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Mikkel Bruhn Rasmussen | 1996 | 40.12 | 1:20.83 | 1:20.83 | ||||||
Gregers Wittenberg | 1995 | 40.69 | 1:26.21 | 2:47.04 | ||||||
Malthe Lindquist | 1996 | 31.19 | 1:08.75 | 3:55.79 | ||||||
Frederik Rasmussen | 1997 | 31.35 | 1:08.04 | 5:03.83 | ||||||
11 | Esbjerg Herrer 3 | 2000 | 239 | 5:20.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Christensen | 2000 | 37.63 | 1:17.33 | 1:17.33 | ||||||
Oliver Frøsig | 2000 | 44.76 | 1:37.05 | 2:54.38 | ||||||
Jakob Mose | 2000 | 36.01 | 1:19.86 | 4:14.24 | ||||||
Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | 31.40 | 1:06.45 | 5:20.69 | ||||||
12 | Monthys | 2000 | 201 | 5:39.65 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Lukas Jeppesen | 2001 | 41.74 | 1:26.12 | 1:26.12 | ||||||
Joachim Erlandsen | 1998 | 42.04 | 1:31.30 | 2:57.42 | ||||||
Lau Lindquist | 1999 | 37.71 | 1:22.67 | 4:20.09 | ||||||
Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 37.21 | 1:19.56 | 5:39.65 | ||||||
- | Vejen Mix | 2000 | 6:03.89 | EXTRA | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Flugt Sørensen | 1999 | 40.96 | 1:25.22 | 1:25.22 | ||||||
Mette Kargo-Petersen | 2000 | 45.31 | 1:37.21 | 3:02.43 | ||||||
Katrine Christensen | 1996 | 44.96 | 1:38.46 | 4:40.89 | ||||||
Thea Laugesen | 2000 | 39.38 | 1:23.00 | 6:03.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 1901-2013 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Ringsted Damer | 2000 | 524 | 4:39.77 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Karina Sørensen | 1995 | 34.20 | 1:10.61 | 1:10.61 | ||||||
Signe Nielsen | 1998 | 36.16 | 1:15.85 | 2:26.46 | ||||||
Emilie Steffensen | 1997 | 32.46 | 1:11.65 | 3:38.11 | ||||||
Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 29.60 | 1:01.66 | 4:39.77 | ||||||
2 | Delta Piger 1 | 1997 | 507 | 4:42.70 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Amalie Bøgebjerg | 1995 | 35.33 | 1:14.58 | 1:14.58 | ||||||
Pernille H. Gravgaard | 1997 | 34.55 | 1:15.09 | 2:29.67 | ||||||
Mia Jensen | 1998 | 31.42 | 1:07.85 | 3:37.52 | ||||||
Kirstine M. Pedersen | 1999 | 31.01 | 1:05.18 | 4:42.70 | ||||||
3 | One Direction Fans | 2000 | 467 | 4:50.68 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Anna Emilie Hansen | 1999 | 33.65 | 1:10.55 | 1:10.55 | ||||||
Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 36.79 | 1:19.61 | 2:30.16 | ||||||
Mathilde Hansen | 1998 | 34.82 | 1:15.56 | 3:45.72 | ||||||
Kristine Lønne | 2000 | 31.46 | 1:04.96 | 4:50.68 | ||||||
4 | Vejles Piger 1 | 2000 | 387 | 5:09.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | 37.92 | 1:19.36 | 1:19.36 | ||||||
Johanne A. Christiansen | 2000 | 40.73 | 1:25.80 | 2:45.16 | ||||||
Martha Andersen | 1999 | 35.24 | 1:16.60 | 4:01.76 | ||||||
Marie K. Mikkelsen | 2000 | 31.81 | 1:07.70 | 5:09.46 | ||||||
5 | Struer Damer 1 | 1996 | 374 | 5:12.96 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 36.36 | 1:15.24 | 1:15.24 | ||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 38.00 | 1:21.43 | 2:36.67 | ||||||
Lisa Terp | 1999 | 37.34 | 1:23.67 | 4:00.34 | ||||||
Naja Holmgaard | 2001 | 34.92 | 1:12.62 | 5:12.96 | ||||||
6 | Esbjerg Damer 1 | 2000 | 369 | 5:14.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 36.63 | 1:16.90 | 1:16.90 | ||||||
Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 39.14 | 1:25.69 | 2:42.59 | ||||||
Freja Maack Lykke | 2000 | 37.94 | 1:24.64 | 4:07.23 | ||||||
Sofie West | 2000 | 31.94 | 1:07.14 | 5:14.37 | ||||||
7 | Esbjerg Damer 2 | 2000 | 367 | 5:14.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Kirstine Theilgaard | 1997 | 36.18 | 1:15.38 | 1:15.38 | ||||||
Line Nielsen | 1999 | 41.55 | 1:30.28 | 2:45.66 | ||||||
Ane Wildenschild | 2000 | 37.82 | 1:24.33 | 4:09.99 | ||||||
Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 30.65 | 1:04.89 | 5:14.88 | ||||||
8 | Vejles Piger 2 | 2000 | 338 | 5:23.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Olivia Jensen | 2000 | 38.58 | 1:20.06 | 1:20.06 | ||||||
Freja K. Hyldgaard | 1998 | 46.90 | 1:37.62 | 2:57.68 | ||||||
Mikala Mai Halbirk | 1998 | 36.39 | 1:19.06 | 4:16.74 | ||||||
Mathilde Sørensen | 1996 | 32.10 | 1:06.85 | 5:23.59 | ||||||
9 | Mads´ Tøser | 2000 | 317 | 5:30.57 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
Elisabeth Katballe | 1997 | 37.47 | 1:16.96 | 1:16.96 | ||||||
Vibeke Mikkelsen | 1996 | 44.36 | 1:37.26 | 2:54.22 | ||||||
Melissa Furman | 1999 | 37.99 | 1:23.22 | 4:17.44 | ||||||
Josefine Gjern | 1998 | 35.11 | 1:13.13 | 5:30.57 | ||||||
10 | Delta Piger 2 | 1907 | 305 | 5:35.07 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 41.61 | 1:23.39 | 1:23.39 | ||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 42.68 | 1:31.46 | 2:54.85 | ||||||
Sille Raahede Nielsen | 1998 | 40.54 | 1:31.65 | 4:26.50 | ||||||
Alberte Pedersen | 1998 | 33.42 | 1:08.57 | 5:35.07 | ||||||
11 | Beliebers | 1996 | 302 | 5:35.97 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Simone Larsen | 1996 | 38.65 | 1:21.85 | 1:21.85 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 40.14 | 1:26.62 | 2:48.47 | ||||||
Mai Heilmann | 2000 | 41.55 | 1:33.87 | 4:22.34 | ||||||
Vicky Rohde | 1999 | 34.71 | 1:13.63 | 5:35.97 | ||||||
12 | Esbjerg Damer 3 | 2000 | 301 | 5:36.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Nanette Nikolajsen | 2000 | 39.71 | 1:20.13 | 1:20.13 | ||||||
Camilla Heide Nielsen | 2000 | 43.57 | 1:35.45 | 2:55.58 | ||||||
Sissel L. Madsen | 1999 | 40.64 | 1:28.86 | 4:24.44 | ||||||
Julie Henriksen | 2000 | 33.60 | 1:11.93 | 5:36.37 | ||||||
13 | Butterflies | 2000 | 252 | 5:56.89 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Christine Larsen | 1998 | 42.03 | 1:27.05 | 1:27.05 | ||||||
Tatiana Arumugam | 1996 | 43.19 | 1:33.04 | 3:00.09 | ||||||
Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 45.32 | 1:37.05 | 4:37.14 | ||||||
Maria Christoffersen | 1999 | 36.60 | 1:19.75 | 5:56.89 | ||||||
14 | Elverpigerne | 2000 | 189 | 6:32.58 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Freja Møller | 1999 | 48.09 | 1:39.08 | 1:39.08 | ||||||
Sandra Kristensen | 1999 | 47.97 | 1:46.12 | 3:25.20 | ||||||
Mia Schou Brock | 2000 | 48.86 | 1:50.16 | 5:15.36 | ||||||
Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 36.57 | 1:17.22 | 6:32.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 27, 10X50m Mix, Finaler Årg. 1901-2013 |
Sponsor: Tanaco Danmark |
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:55 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Pema Teknik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Signe Nielsen | 1998 | 524 | 32.20 | 1:08.28 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mia Jensen | 1998 | 497 | 32.80 | 1:09.47 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Emilie Steffensen | 1997 | 437 | 33.63 | 1:12.52 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Elisabeth Katballe | 1997 | 370 | 34.60 | 1:16.65 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
5 | Mathilde Hansen | 1998 | 350 | 35.51 | 1:18.10 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 331 | 35.61 | 1:19.57 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 312 | 35.52 | 1:21.10 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Simone Larsen | 1996 | 208 | 41.92 | 1:32.87 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Josefine Gjern | 1998 | 199 | 43.24 | 1:34.26 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
10 | Katrine Christensen | 1996 | 197 | 43.61 | 1:34.58 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christine Larsen | 1998 | 192 | 42.99 | 1:35.32 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Natasja Furman | 1996 | 180 | 45.61 | 1:37.42 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
13 | Vicki Jensen | 1998 | 147 | 47.18 | 1:44.17 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Pernille H. Gravgaard | 1997 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Pema Teknik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Lønne | 2000 | 375 | 35.53 | 1:16.32 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | 337 | 36.52 | 1:19.06 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Melissa Furman | 1999 | 303 | 37.58 | 1:21.93 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
4 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 275 | 36.31 | 1:24.57 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Freja Maack Lykke | 2000 | 269 | 38.95 | 1:25.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helene Olesen | 2000 | 268 | 38.58 | 1:25.30 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Lisa Terp | 1999 | 264 | 38.80 | 1:25.71 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mai Heilmann | 2000 | 264 | 40.75 | 1:25.78 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Louise Buch Kjølby | 1999 | 258 | 40.33 | 1:26.47 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 252 | 38.36 | 1:27.04 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | 215 | 39.13 | 1:31.89 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Emma Lykke Holm | 2000 | 208 | 42.59 | 1:32.82 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | 158 | 45.76 | 1:41.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mie K. Svane | 2000 | 125 | 49.06 | 1:49.85 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Vicky Rohde | 1999 | DSQ | Brystben 75m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Pema Teknik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 468 | 32.81 | 1:10.88 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 350 | 36.88 | 1:18.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ellen Nielsen | 2001 | 346 | 36.49 | 1:18.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Michelle Jatta | 2001 | 296 | 37.41 | 1:22.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 212 | 42.05 | 1:32.27 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Ester Helth Møller | 2001 | 201 | 39.80 | 1:33.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thilde Timmermand | 2002 | 188 | 43.39 | 1:36.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karla Sejling | 2001 | 182 | 41.39 | 1:37.14 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anna Bliksted | 2001 | 179 | 44.53 | 1:37.56 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Naja Holmgaard | 2001 | 174 | 45.18 | 1:38.53 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Johansen | 2002 | 172 | 44.13 | 1:38.91 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 150 | 46.20 | 1:43.57 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Carina Bro | 2001 | 147 | 48.22 | 1:44.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 146 | 49.19 | 1:44.52 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tenna Knigge | 2001 | 130 | 48.14 | 1:48.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 126 | 50.67 | 1:49.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 112 | 52.65 | 1:54.17 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
18 | Caroline Lindquist | 2001 | 111 | 50.78 | 1:54.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Janni S Hansen | 2001 | 94 | 56.39 | 2:00.82 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: Pema Teknik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 180 | 43.58 | 1:37.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | 144 | 47.17 | 1:44.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 89 | 56.20 | 2:03.22 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | DSQ | Brystben | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:55 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Dril-Quip |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 563 | 27.03 | 58.70 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mikkel Jensen | 1995 | 514 | 28.46 | 1:00.49 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Claus Hansen | 1995 | 513 | 28.23 | 1:00.55 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nikolaj Borup | 1997 | 478 | 28.54 | 1:02.00 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Andreas Sehested | 1996 | 394 | 30.54 | 1:06.10 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Anders Lund Hansen | 1994 | 369 | 32.02 | 1:07.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 356 | 30.30 | 1:08.37 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Casper Trier Jensen | 1996 | 355 | 31.85 | 1:08.46 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alex Terp | 1997 | 353 | 31.56 | 1:08.59 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Malthe Lindquist | 1996 | 349 | 31.14 | 1:08.84 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Kristian Hermiz | 1998 | 324 | 30.76 | 1:10.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 310 | 33.35 | 1:11.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 263 | 34.65 | 1:15.62 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jacob Jensen | 1998 | 260 | 33.30 | 1:15.92 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
15 | Jonas Mathiesen | 1998 | 195 | 37.15 | 1:23.54 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Jeppe Marquardt Smedegaar | 1996 | 189 | 37.78 | 1:24.37 | |||||
Durup IF | ||||||||||
17 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | 187 | 38.24 | 1:24.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Martin Lønstrup | 1993 | 178 | 37.96 | 1:26.08 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik F. Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Nicolai Grene | 1998 | DSQ | 1 hånd v vending 75m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Dril-Quip |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 513 | 28.10 | 1:00.55 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 480 | 29.01 | 1:01.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Carstensen | 1999 | 457 | 30.95 | 1:02.93 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 396 | 30.44 | 1:05.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Juul | 2000 | 347 | 31.76 | 1:08.96 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Rares Oprescu | 1999 | 301 | 33.79 | 1:12.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Szokody | 1999 | 275 | 35.10 | 1:14.47 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jakob Mose | 2000 | 262 | 35.63 | 1:15.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Daniel Schytte | 2000 | 227 | 36.06 | 1:19.44 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lau Lindquist | 1999 | 210 | 36.87 | 1:21.49 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Mathias Sønderby | 2000 | 206 | 38.28 | 1:22.08 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Kristian Ravnborg | 1999 | 205 | 38.17 | 1:22.18 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonathan Lee | 1999 | 155 | 40.25 | 1:30.07 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Mathias Brink Thomasen | 2000 | 145 | 41.38 | 1:32.17 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Rahbek Ladekjær | 2000 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Mark Jensby Madsen | 1999 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander F. Sørensen | 1999 | DNF | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Dril-Quip |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | 301 | 33.90 | 1:12.29 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Sørensen | 2001 | 289 | 34.36 | 1:13.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Mads Jensen | 2001 | 263 | 36.28 | 1:15.59 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Martin H. Abel | 2001 | 224 | 35.95 | 1:19.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniel Jensen | 2001 | 224 | 34.41 | 1:19.82 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Anders Nielsen | 2001 | 192 | 38.94 | 1:23.97 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Benjamin Rohde | 2001 | 184 | 40.24 | 1:25.21 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Oliver Mølby | 2001 | 170 | 40.37 | 1:27.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Kloster | 2002 | 162 | 41.24 | 1:28.77 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | August Sparre Hangel | 2001 | 158 | 42.04 | 1:29.50 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Anders Eenberg | 2001 | 119 | 42.79 | 1:38.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Parsa Hosini | 2001 | 118 | 43.67 | 1:38.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob Christensen | 2002 | 110 | 47.90 | 1:41.06 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Luis Veldsquez | 2001 | 89 | 49.35 | 1:48.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christian Heide Nielsen | 2002 | 69 | 52.88 | 1:58.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Winther Larsen | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Kjærgaard | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Morten Kaul | 2002 | DSQ | Crawl ben | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: Dril-Quip |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 83 | 48.15 | 1:50.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Iversen | 2004 | DSQ | Asym arme 25m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Malthe Elkjær | 2003 | DSQ | Bryder ikke vandet | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:24 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Maersk Training Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 597 | 32.84 | 1:09.21 | 1:46.50 | 2:22.52 | |||
Durup IF | ||||||||||
2 | Karina Sørensen | 1995 | 453 | 36.17 | 1:15.57 | 1:55.69 | 2:36.20 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 410 | 37.40 | 1:18.40 | 2:01.07 | 2:41.46 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Line Juul Nielsen | 1997 | 408 | 38.85 | 1:19.31 | 2:01.58 | 2:41.78 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 404 | 38.02 | 1:19.37 | 2:01.01 | 2:42.33 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina Blaaberg | 1998 | 401 | 38.76 | 1:19.35 | 2:01.08 | 2:42.68 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Mathilde Sørensen | 1996 | 397 | 37.74 | 1:18.42 | 2:01.25 | 2:43.28 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 389 | 39.46 | 1:21.03 | 2:03.12 | 2:44.36 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 337 | 40.21 | 1:23.93 | 2:08.39 | 2:52.34 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Kathrine Breum | 1997 | 334 | 41.31 | 1:24.94 | 2:09.72 | 2:52.97 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Maersk Training Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 512 | 34.49 | 1:12.54 | 1:51.71 | 2:30.00 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 409 | 39.21 | 1:20.96 | 2:02.86 | 2:41.69 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | 401 | 38.02 | 1:19.69 | 2:01.69 | 2:42.77 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 369 | 40.20 | 1:22.79 | 2:06.35 | 2:47.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Olivia Jensen | 2000 | 369 | 39.99 | 1:22.59 | 2:05.90 | 2:47.34 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Ane Wildenschild | 2000 | 358 | 40.69 | 1:24.12 | 2:07.77 | 2:48.95 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Steffensen | 2000 | 356 | 39.87 | 1:22.54 | 2:06.49 | 2:49.26 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sissel L. Madsen | 1999 | 350 | 42.03 | 1:25.64 | 2:09.12 | 2:50.20 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Nielsen | 1999 | 339 | 40.07 | 1:23.49 | 2:08.67 | 2:52.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 338 | 41.75 | 1:25.76 | 2:09.61 | 2:52.25 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 309 | 41.41 | 1:26.48 | 2:13.03 | 2:57.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Henriksen | 2000 | 288 | 43.21 | 1:29.58 | 2:17.04 | 3:01.70 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 272 | 43.26 | 1:30.57 | 2:18.33 | 3:05.13 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Camilla Veile | 2000 | 245 | 44.75 | 1:33.59 | 2:22.93 | 3:11.77 | |||
Durup IF | ||||||||||
15 | Johanne Kappel | 1999 | 231 | 46.45 | 1:37.75 | 2:27.91 | 3:15.54 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Stine Kromann | 1999 | DSQ | Svøm på mave 125m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Maersk Training Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 523 | 35.58 | 1:13.69 | 1:52.52 | 2:28.95 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Michelle Jatta | 2001 | 366 | 39.35 | 1:22.93 | 2:06.71 | 2:47.73 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | 360 | 38.88 | 1:21.26 | 2:04.99 | 2:48.59 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | 359 | 40.36 | 1:23.14 | 2:06.21 | 2:48.75 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Ellen Nielsen | 2001 | 345 | 41.64 | 1:25.00 | 2:08.60 | 2:51.05 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Thea Søe Bach | 2002 | 335 | 40.38 | 1:24.07 | 2:09.70 | 2:52.67 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Gadgaard | 2001 | 315 | 39.03 | 1:23.23 | 2:10.23 | 2:56.36 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jannie Eickhardt | 2001 | 302 | 41.72 | 1:26.75 | 2:13.45 | 2:58.71 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja Møller Schjøtt | 2001 | 277 | 43.40 | 1:30.06 | 2:17.88 | 3:04.06 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Carli Mark | 2002 | 247 | 44.80 | 1:34.15 | 2:25.88 | 3:11.29 | |||
Durup IF | ||||||||||
11 | Emma Jørgensen | 2001 | 246 | 44.65 | 1:34.87 | 2:25.80 | 3:11.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristine Hülsen | 2002 | 230 | 46.48 | 1:36.59 | 2:27.65 | 3:15.84 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 211 | 48.80 | 1:39.32 | 2:30.52 | 3:21.40 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 207 | 1:41.68 | 2:34.80 | 3:22.70 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Clara Støttrup | 2002 | 202 | 48.51 | 1:42.32 | 2:34.83 | 3:24.51 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 159 | 51.38 | 1:47.13 | 2:44.70 | 3:41.52 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Sif Rubæk | 2001 | DSQ | Ej forsat bv 150m | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: 2Care4 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 553 | 32.49 | 1:07.95 | 1:38.23 | 2:09.26 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christian Kaul | 1998 | 408 | 33.49 | 1:09.82 | 1:46.44 | 2:22.95 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 386 | 33.50 | 1:09.69 | 1:47.24 | 2:25.72 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 376 | 35.68 | 1:12.32 | 1:49.51 | 2:26.89 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Søren Bisgaard | 1998 | 335 | 35.21 | 1:14.55 | 1:55.27 | 2:32.69 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 241 | 39.94 | 1:22.71 | 2:07.08 | 2:50.39 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Juul | 1997 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: 2Care4 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 474 | 32.73 | 1:07.65 | 1:42.10 | 2:16.03 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 378 | 34.83 | 1:12.37 | 1:49.75 | 2:26.73 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Magnus Carstensen | 1999 | 374 | 34.68 | 1:11.83 | 1:49.78 | 2:27.24 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 333 | 36.98 | 1:15.90 | 1:55.21 | 2:32.98 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Janus Halbirk | 2000 | 283 | 39.62 | 1:20.44 | 2:01.65 | 2:41.54 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Oliver Christensen | 2000 | 276 | 37.66 | 1:17.98 | 2:00.10 | 2:42.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | William Kaaber | 1999 | 272 | 39.36 | 1:22.00 | 2:03.79 | 2:43.58 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Kær | 1999 | 259 | 39.91 | 1:22.71 | 2:05.41 | 2:46.46 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Frøsig | 2000 | 252 | 39.79 | 1:23.48 | 2:07.42 | 2:47.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonathan Lee | 1999 | 221 | 42.00 | 1:27.37 | 2:12.48 | 2:55.36 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Jacob B. Lund | 1999 | 173 | 44.27 | 1:34.17 | 2:23.54 | 3:10.20 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: 2Care4 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anders Rasmussen | 2001 | 321 | 36.18 | 1:15.43 | 1:55.61 | 2:34.97 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Johann Kristian Møller | 2001 | 239 | 38.74 | 1:21.99 | 2:06.53 | 2:50.76 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Martin H. Abel | 2001 | 236 | 41.20 | 1:24.07 | 2:08.69 | 2:51.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lukas Jeppesen | 2001 | 230 | 41.21 | 1:25.33 | 2:10.99 | 2:53.14 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
5 | Mads Frydenholm | 2001 | 226 | 41.37 | 1:25.78 | 2:11.26 | 2:54.11 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Veile | 2001 | 208 | 41.13 | 1:26.83 | 2:13.41 | 2:59.07 | |||
Durup IF | ||||||||||
7 | Casper Brinch | 2002 | 200 | 42.61 | 1:29.20 | 2:16.25 | 3:01.30 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Joakim Mortensen | 2002 | 183 | 43.98 | 1:30.54 | 2:18.89 | 3:06.84 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emil Carstensen | 2002 | 170 | 46.74 | 1:36.62 | 2:26.77 | 3:11.25 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 159 | 46.29 | 1:36.22 | 2:26.43 | 3:15.53 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 152 | 46.92 | 1:36.73 | 2:23.75 | 3:18.44 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 32, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Familien Juhl Schmidt |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Jensen | 1998 | 573 | 32.61 | 1:09.50 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Signe Nielsen | 1998 | 546 | 33.20 | 1:10.61 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 529 | 31.92 | 1:11.36 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Karina Sørensen | 1995 | 523 | 32.63 | 1:11.65 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 502 | 33.09 | 1:12.63 | |||||
Durup IF | ||||||||||
6 | Mathilde Hansen | 1998 | 476 | 34.77 | 1:13.94 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 474 | 35.09 | 1:14.03 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Emilie Steffensen | 1997 | 426 | 35.01 | 1:16.68 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 402 | 37.11 | 1:18.18 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christina Blaaberg | 1998 | 393 | 35.61 | 1:18.77 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 389 | 35.85 | 1:19.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Line Juul Nielsen | 1997 | 386 | 37.54 | 1:19.26 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 369 | 38.89 | 1:20.50 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Kathrine Breum | 1997 | 354 | 38.35 | 1:21.59 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Camilla M Kristensen | 1998 | 352 | 38.30 | 1:21.70 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 349 | 37.95 | 1:21.97 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Alberte Pedersen | 1998 | 332 | 39.60 | 1:23.33 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
17 | Maria Ingvardsen | 1997 | 332 | 39.94 | 1:23.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Elena Furman | 1994 | 329 | 39.01 | 1:23.63 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
20 | Tatiana Arumugam | 1996 | 323 | 39.31 | 1:24.15 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Vicki Jensen | 1998 | 254 | 42.51 | 1:31.16 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Katrine Christensen | 1996 | 226 | 43.68 | 1:34.67 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
23 | Natasja Furman | 1996 | 223 | 44.35 | 1:35.13 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
- | Ani Frøslev Hansen | 1998 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 32, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Familien Juhl Schmidt |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 477 | 35.16 | 1:13.86 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 442 | 35.54 | 1:15.77 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 438 | 35.58 | 1:15.98 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | 436 | 35.90 | 1:16.09 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Sofie West | 2000 | 432 | 35.27 | 1:16.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristine Lønne | 2000 | 421 | 35.09 | 1:17.01 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 411 | 36.20 | 1:17.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 408 | 35.86 | 1:17.82 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sarah Tvilling | 2000 | 369 | 37.56 | 1:20.47 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Ane Wildenschild | 2000 | 366 | 37.16 | 1:20.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 333 | 38.62 | 1:23.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sissel L. Madsen | 1999 | 320 | 39.24 | 1:24.41 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 319 | 41.89 | 1:24.47 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 311 | 41.21 | 1:25.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mai Heilmann | 2000 | 309 | 39.77 | 1:25.39 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Freja Maack Lykke | 2000 | 306 | 39.23 | 1:25.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emma Katballe | 1999 | 304 | 39.34 | 1:25.83 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
18 | Victoria Lysholm Bach | 1999 | 298 | 39.48 | 1:26.42 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Maria Christoffersen | 1999 | 296 | 40.22 | 1:26.56 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Emma Lykke Holm | 2000 | 293 | 42.11 | 1:26.89 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
21 | Vicky Rohde | 1999 | 292 | 39.51 | 1:27.03 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Louise Buch Kjølby | 1999 | 283 | 40.51 | 1:27.89 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
23 | Sandra Kristensen | 1999 | 280 | 41.71 | 1:28.16 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Mie Billund Mouridsen | 2000 | 279 | 39.64 | 1:28.35 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 274 | 42.41 | 1:28.88 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
26 | Mette Kargo-Petersen | 2000 | 270 | 42.03 | 1:29.32 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
27 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | 266 | 42.05 | 1:29.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 256 | 43.40 | 1:30.86 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | 255 | 43.14 | 1:31.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Mia Schou Brock | 2000 | 238 | 43.64 | 1:33.08 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
31 | Freja Møller | 1999 | 236 | 44.23 | 1:33.34 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
32 | Line Bæk Thulin | 2000 | 209 | 45.04 | 1:37.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 188 | 46.03 | 1:40.72 | |||||
Durup IF | ||||||||||
- | Camilla Veile | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Familien Juhl Schmidt |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 445 | 36.03 | 1:15.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jannie Eickhardt | 2001 | 386 | 39.15 | 1:19.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Hvarre | 2001 | 365 | 37.62 | 1:20.73 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Naja Holmgaard | 2001 | 339 | 39.94 | 1:22.75 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | 337 | 38.11 | 1:22.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ester Helth Møller | 2001 | 327 | 40.08 | 1:23.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Gadgaard | 2001 | 317 | 40.12 | 1:24.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thea Søe Bach | 2002 | 316 | 39.73 | 1:24.69 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 301 | 42.10 | 1:26.12 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Clara B. Tolstrup | 2001 | 300 | 40.10 | 1:26.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Karla Sejling | 2001 | 298 | 39.94 | 1:26.42 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 283 | 42.26 | 1:27.85 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Emilie Eriksen | 2002 | 265 | 42.44 | 1:29.81 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Anna Bliksted | 2001 | 256 | 42.92 | 1:30.87 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 253 | 40.47 | 1:31.23 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Karoline Sørensen | 2002 | 249 | 41.54 | 1:31.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maria Andersen | 2002 | 248 | 41.94 | 1:31.86 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Freja Møller Schjøtt | 2001 | 244 | 41.85 | 1:32.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Janni S Hansen | 2001 | 240 | 47.05 | 1:32.83 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Thilde Timmermand | 2002 | 239 | 42.75 | 1:32.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 238 | 42.56 | 1:33.13 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Maja Johansen | 2002 | 226 | 43.54 | 1:34.68 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Jasmin Lykke | 2002 | 225 | 46.09 | 1:34.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 222 | 49.62 | 1:35.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 219 | 45.19 | 1:35.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Tenna Knigge | 2001 | 210 | 45.90 | 1:37.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sif Rubæk | 2001 | 207 | 46.10 | 1:37.57 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
28 | Cecilie Christensen | 2002 | 196 | 47.92 | 1:39.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Natasja Muncrief | 2002 | 191 | 45.40 | 1:40.11 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Caroline Lindquist | 2001 | 188 | 49.29 | 1:40.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Carli Mark | 2002 | 186 | 48.59 | 1:41.02 | |||||
Durup IF | ||||||||||
32 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 165 | 51.42 | 1:45.24 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
33 | Norie Glitten | 2002 | 164 | 49.12 | 1:45.31 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
34 | Josephine Lindeberg | 2002 | 160 | 51.22 | 1:46.29 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
35 | Maria Szokody | 2002 | 159 | 48.93 | 1:46.37 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
36 | Charlotte Amalie Jensen | 2001 | 105 | 1:00.11 | 2:02.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: Familien Juhl Schmidt |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 273 | 42.81 | 1:28.96 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Cecilie Davidsen | 2003 | 259 | 41.22 | 1:30.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 233 | 43.83 | 1:33.72 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Selma Pruzljanin | 2003 | 228 | 45.58 | 1:34.49 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 223 | 44.30 | 1:35.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 208 | 43.45 | 1:37.42 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 176 | 49.89 | 1:42.99 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 174 | 48.21 | 1:43.31 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 158 | 48.46 | 1:46.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sif Salskov Iversen | 2003 | 157 | 49.15 | 1:47.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 155 | 52.02 | 1:47.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Helene Thielsen | 2004 | 150 | 48.52 | 1:48.59 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Benedicte Lumbye | 2003 | 144 | 54.10 | 1:50.05 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Cecilie Bang | 2003 | 139 | 49.28 | 1:51.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 136 | 54.24 | 1:52.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 133 | 54.51 | 1:52.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emma M. Andersen | 2003 | 112 | 57.91 | 1:59.69 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | 100 | 57.36 | 2:04.21 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sofie Nissum | 2004 | 81 | 1:02.88 | 2:13.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Michelle Mølby | 2004 | DSQ | 1 hånd v vending 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sophia Keren-Klaris | 2004 | DSQ | 1 hånd v vending 75m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 33, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Jimmy Trend |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 556 | 27.40 | 1:01.66 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Claus Hansen | 1995 | 477 | 29.98 | 1:04.86 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Bjørn Hansen | 1998 | 453 | 30.95 | 1:06.01 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Andreas Sehested | 1996 | 441 | 31.61 | 1:06.59 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 409 | 32.00 | 1:08.31 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Malthe Lindquist | 1996 | 401 | 31.59 | 1:08.73 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
7 | Nikolaj Borup | 1997 | 379 | 32.12 | 1:10.05 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Kristian Hermiz | 1998 | 372 | 34.90 | 1:10.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Casper Trier Jensen | 1996 | 372 | 33.49 | 1:10.49 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 367 | 33.76 | 1:10.77 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Andreas Nielsen | 1994 | 367 | 32.09 | 1:10.77 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 366 | 32.97 | 1:10.87 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Martin Kollerup | 1995 | 361 | 33.69 | 1:11.19 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
14 | Christian Kaul | 1998 | 360 | 33.48 | 1:11.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sigurd Kehlet | 1993 | 353 | 33.26 | 1:11.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Søren Bisgaard | 1998 | 325 | 33.40 | 1:13.72 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
17 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 316 | 33.98 | 1:14.44 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 314 | 35.15 | 1:14.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Vahle | 1998 | 307 | 34.00 | 1:15.13 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
20 | Jakob Magnusson | 1998 | 301 | 35.11 | 1:15.64 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Jonas Mathiesen | 1998 | 293 | 35.89 | 1:16.32 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
22 | Frederik Rasmussen | 1997 | 278 | 36.13 | 1:17.68 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
23 | Mads Hald | 1996 | 252 | 38.08 | 1:20.20 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jeppe Marquardt Smedegaar | 1996 | 241 | 35.72 | 1:21.43 | |||||
Durup IF | ||||||||||
25 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 223 | 38.54 | 1:23.62 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Eik Panduro | 1998 | 212 | 40.15 | 1:24.95 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Martin Lønstrup | 1993 | 212 | 39.29 | 1:25.01 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 183 | 43.05 | 1:29.17 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Jensen | 1995 | DSQ | Ej samt berør bryst | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | DSQ | Bryst afslut ej beg | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Jimmy Trend |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 510 | 29.31 | 1:03.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 475 | 32.31 | 1:04.95 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 467 | 30.13 | 1:05.35 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 434 | 31.28 | 1:06.94 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rares Oprescu | 1999 | 351 | 34.20 | 1:11.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 350 | 33.41 | 1:11.92 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Szokody | 1999 | 318 | 35.21 | 1:14.26 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Ricky L. Mortensen | 1999 | 305 | 37.61 | 1:15.33 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Laurits Kaaber | 1999 | 278 | 35.75 | 1:17.62 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | 245 | 37.66 | 1:20.97 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Oliver Gravgaard | 2000 | 244 | 37.20 | 1:21.05 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Kristian Ravnborg | 1999 | 240 | 38.25 | 1:21.49 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oliver Christensen | 2000 | 238 | 37.68 | 1:21.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Daniel Schytte | 2000 | 236 | 38.55 | 1:22.05 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mathias Brink Thomasen | 2000 | 226 | 39.54 | 1:23.18 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 225 | 39.46 | 1:23.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 212 | 42.39 | 1:24.94 | |||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Mads F. Nielsen | 1999 | 198 | 41.76 | 1:26.90 | |||||
Durup IF | ||||||||||
19 | Casper Ramsdahl | 2000 | 180 | 40.74 | 1:29.68 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | 173 | 43.00 | 1:30.91 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Emil Rahbek Ladekjær | 2000 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | DSQ | Ing berør v skif 50m | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Jimmy Trend |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | 323 | 33.89 | 1:13.90 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Daniel Jensen | 2001 | 284 | 34.55 | 1:17.10 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Kristoffer L Madsen | 2001 | 251 | 37.71 | 1:20.34 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Jakob Grene | 2001 | 249 | 37.95 | 1:20.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Søgaard | 2002 | 244 | 38.17 | 1:21.09 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Benjamin Rohde | 2001 | 221 | 37.67 | 1:23.84 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Emil Kragh | 2001 | 206 | 40.61 | 1:25.74 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Mads Frydenholm | 2001 | 196 | 40.76 | 1:27.29 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Casper Brinch | 2002 | 186 | 41.86 | 1:28.69 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Frederik Møller | 2002 | 182 | 39.77 | 1:29.43 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 169 | 42.94 | 1:31.60 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Frydenholm | 2002 | 162 | 45.20 | 1:32.93 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 159 | 45.58 | 1:33.56 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Andreas Blaaberg | 2002 | 158 | 44.13 | 1:33.61 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 158 | 45.67 | 1:33.65 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Parsa Hosini | 2001 | 156 | 45.34 | 1:34.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jacob Christensen | 2002 | 156 | 44.54 | 1:34.15 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Joakim Mortensen | 2002 | 151 | 45.92 | 1:35.04 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Luis Veldsquez | 2001 | 150 | 44.32 | 1:35.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Oliver Veile | 2001 | 142 | 43.25 | 1:37.19 | |||||
Durup IF | ||||||||||
21 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 138 | 44.67 | 1:37.95 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Erik Nørgård Boysen | 2001 | 122 | 46.86 | 1:42.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jakob Kobberø | 2001 | 106 | 53.04 | 1:46.82 | |||||
Durup IF | ||||||||||
24 | Jonas Ussing | 2002 | 89 | 53.38 | 1:53.37 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Sigurd Raahede Nielsen | 2001 | 87 | 52.83 | 1:54.13 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
26 | Frederik Jessen | 2002 | 64 | 56.35 | 2:06.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Winther Larsen | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Kjærgaard | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | August Sparre Hangel | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Christian Heide Nielsen | 2002 | DSQ | Ingen hånd v afslut | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Jensen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Morten Kaul | 2002 | DSQ | Ikke sym ben v 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: Jimmy Trend |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 183 | 41.72 | 1:29.21 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 151 | 44.77 | 1:35.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Damsbo | 2003 | 136 | 48.92 | 1:38.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 136 | 48.65 | 1:38.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 136 | 48.20 | 1:38.47 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Anders Mose | 2004 | 107 | 49.44 | 1:46.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lucas Oprescu | 2004 | 103 | 49.83 | 1:48.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Iversen | 2004 | 90 | 53.38 | 1:52.98 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 85 | 53.43 | 1:55.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sune Lyngesen | 2003 | 84 | 58.13 | 1:55.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sebastian Veile | 2003 | 79 | 1:00.05 | 1:57.93 | |||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Nordea Rødding |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Signe Nielsen | 1998 | 543 | 36.67 | 1:16.85 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathilde Hansen | 1998 | 503 | 37.98 | 1:18.82 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 499 | 37.63 | 1:19.04 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 366 | 41.10 | 1:27.60 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 349 | 42.30 | 1:29.00 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Stine T. Søndergaard | 1998 | 344 | 42.61 | 1:29.43 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 332 | 42.72 | 1:30.48 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 320 | 44.24 | 1:31.66 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Tatiana Arumugam | 1996 | 307 | 44.34 | 1:32.94 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Maria Ingvardsen | 1997 | 285 | 44.86 | 1:35.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Simone Larsen | 1996 | 282 | 45.66 | 1:35.61 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Vibeke Mikkelsen | 1996 | 274 | 44.42 | 1:36.49 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
13 | Nikoline Bøgebjerg | 1998 | 226 | 48.17 | 1:42.82 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Ani Frøslev Hansen | 1998 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Pernille H. Gravgaard | 1997 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea Rødding |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 459 | 38.37 | 1:21.26 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 457 | 38.97 | 1:21.35 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helene Olesen | 2000 | 415 | 39.70 | 1:24.01 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 407 | 39.64 | 1:24.54 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Ane Wildenschild | 2000 | 347 | 42.83 | 1:29.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 344 | 42.62 | 1:29.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Nielsen | 1999 | 329 | 42.57 | 1:30.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | 319 | 42.99 | 1:31.74 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 315 | 43.65 | 1:32.08 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | 306 | 43.88 | 1:33.04 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Lisa Terp | 1999 | 303 | 43.37 | 1:33.26 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mette Kargo-Petersen | 2000 | 293 | 44.38 | 1:34.39 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 289 | 44.32 | 1:34.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristine Lønne | 2000 | 276 | 45.90 | 1:36.23 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Stine Kromann | 1999 | 270 | 46.92 | 1:36.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Henriksen | 2000 | 244 | 47.07 | 1:40.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mia Schou Brock | 2000 | 231 | 48.16 | 1:42.07 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Ida Fink Baun | 2000 | 231 | 46.60 | 1:42.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | 230 | 48.40 | 1:42.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | 229 | 48.82 | 1:42.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Freja Møller | 1999 | 226 | 49.13 | 1:42.93 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
22 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | 222 | 48.51 | 1:43.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Thea Laugesen | 2000 | 198 | 48.04 | 1:47.47 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
24 | Johanne Kappel | 1999 | 181 | 53.94 | 1:50.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sandra Kristensen | 1999 | DSQ | 1 hånd ved vend 25m | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea Rødding |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 489 | 38.07 | 1:19.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jannie Eickhardt | 2001 | 411 | 40.20 | 1:24.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 403 | 41.09 | 1:24.86 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Michelle Jatta | 2001 | 377 | 42.04 | 1:26.74 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Ellen Nielsen | 2001 | 369 | 41.80 | 1:27.34 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Naja Holmgaard | 2001 | 317 | 43.36 | 1:31.92 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 310 | 43.51 | 1:32.59 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Ester Helth Møller | 2001 | 301 | 44.64 | 1:33.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Louise Hvarre | 2001 | 290 | 45.13 | 1:34.63 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Clara B. Tolstrup | 2001 | 265 | 46.78 | 1:37.52 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 243 | 48.73 | 1:40.41 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 233 | 48.91 | 1:41.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilie Eriksen | 2002 | 223 | 50.90 | 1:43.27 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Janni S Hansen | 2001 | 206 | 51.65 | 1:46.15 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
15 | Karoline Sørensen | 2002 | 205 | 49.86 | 1:46.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 204 | 51.31 | 1:46.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 202 | 50.55 | 1:46.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Carina Bro | 2001 | 202 | 51.65 | 1:46.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Clara Støttrup | 2002 | 196 | 51.14 | 1:47.82 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Maria Andersen | 2002 | 177 | 52.18 | 1:51.48 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Lea Brink Strandmark | 2002 | 171 | 54.70 | 1:52.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 164 | 54.39 | 1:54.35 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
23 | Emma Jørgensen | 2001 | 164 | 55.61 | 1:54.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Cecilie Christensen | 2002 | 161 | 55.91 | 1:55.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 161 | 55.32 | 1:55.18 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Caroline Lindquist | 2001 | 156 | 56.64 | 1:56.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 152 | 55.81 | 1:57.29 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Josephine Lindeberg | 2002 | 146 | 57.07 | 1:58.81 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Hildur Helgadottir | 2002 | 142 | 56.99 | 2:00.05 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
30 | Maria Szokody | 2002 | 136 | 58.56 | 2:01.81 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
31 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 120 | 59.68 | 2:06.97 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
32 | Nanna Howlett | 2002 | 99 | 1:01.94 | 2:15.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Charlotte Amalie Jensen | 2001 | DSQ | 1 hånd i vend v75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: Nordea Rødding |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 229 | 48.52 | 1:42.35 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Cecilie Davidsen | 2003 | 182 | 52.20 | 1:50.56 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 179 | 53.82 | 1:51.06 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 172 | 53.78 | 1:52.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 164 | 56.00 | 1:54.49 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Lea Pedersen | 2003 | 149 | 55.64 | 1:58.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Benedicte Lumbye | 2003 | 140 | 55.49 | 2:00.49 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Ella Christiansen | 2003 | 138 | 56.50 | 2:01.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 114 | 1:01.62 | 2:09.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Kjær | 2003 | 111 | 1:01.48 | 2:10.38 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | DSQ | 2flyben v uds v star | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Maersk Training Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Hermiz | 1998 | 496 | 33.65 | 1:10.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | 424 | 35.77 | 1:13.99 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Alex Terp | 1997 | 413 | 34.81 | 1:14.65 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 389 | 35.99 | 1:16.14 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nicolai Grene | 1998 | 373 | 36.36 | 1:17.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Casper Trier Jensen | 1996 | 340 | 37.49 | 1:19.62 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 309 | 39.26 | 1:22.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Gregers Wittenberg | 1995 | 299 | 40.05 | 1:23.15 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
9 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 281 | 39.33 | 1:24.81 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | 259 | 40.90 | 1:27.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Joachim Erlandsen | 1998 | 229 | 42.84 | 1:30.85 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 158 | 48.99 | 1:42.85 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Peter van Aken | 1998 | 115 | 53.25 | 1:54.09 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Maersk Training Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 522 | 32.10 | 1:09.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | 425 | 35.45 | 1:13.93 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Rares Oprescu | 1999 | 379 | 36.89 | 1:16.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ricky L. Mortensen | 1999 | 348 | 37.00 | 1:19.00 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 320 | 38.80 | 1:21.23 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | William Kaaber | 1999 | 309 | 38.85 | 1:22.24 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Hansen | 2000 | 296 | 40.13 | 1:23.38 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 279 | 40.34 | 1:25.10 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Szokody | 1999 | 278 | 41.96 | 1:25.20 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Janus Halbirk | 2000 | 274 | 41.71 | 1:25.60 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Laurits Kaaber | 1999 | 267 | 41.21 | 1:26.28 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Kær | 1999 | 225 | 42.52 | 1:31.32 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonathan Lee | 1999 | 224 | 42.96 | 1:31.47 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 220 | 43.81 | 1:32.00 | |||||
Durup IF | ||||||||||
15 | Jakob Mose | 2000 | 220 | 44.42 | 1:32.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Daniel Schytte | 2000 | 205 | 46.19 | 1:34.27 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | 186 | 45.58 | 1:37.26 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Emil Steenhold | 2000 | 174 | 47.09 | 1:39.42 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
19 | Mathias Flugt Sørensen | 1999 | 165 | 49.28 | 1:41.38 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kristian Ravnborg | 1999 | 161 | 48.44 | 1:42.07 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 135 | 51.93 | 1:48.22 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jacob B. Lund | 1999 | 131 | 50.54 | 1:49.46 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Alexander F. Sørensen | 1999 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | DSQ | 1 hånd vend 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Frøsig | 2000 | DSQ | 1 hånd v vend 75m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Maersk Training Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | 267 | 41.14 | 1:26.35 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Anders Rasmussen | 2001 | 251 | 41.80 | 1:28.13 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Alexander Søgaard | 2002 | 242 | 42.52 | 1:29.23 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jakob Grene | 2001 | 222 | 43.15 | 1:31.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Nielsen | 2001 | 203 | 44.51 | 1:34.48 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emil Kragh | 2001 | 201 | 45.45 | 1:34.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Oliver Mølby | 2001 | 195 | 46.06 | 1:35.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johann Kristian Møller | 2001 | 187 | 46.45 | 1:37.22 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Anders Eenberg | 2001 | 179 | 47.26 | 1:38.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 157 | 49.37 | 1:42.93 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Emil Frydenholm | 2002 | 121 | 52.61 | 1:52.25 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Heide Nielsen | 2002 | 106 | 55.55 | 1:57.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Morten Kaul | 2002 | DSQ | Fl hel armtag eft st | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Niclas Stølegaard | 2001 | DSQ | udsvøm ryg 75m | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: Maersk Training Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 130 | 52.63 | 1:49.63 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Magnus Bladt | 2004 | 130 | 54.46 | 1:49.67 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Tobias Svenningsen | 2003 | 97 | 58.47 | 2:01.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 36, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: AM-Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 556 | 31.25 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
2 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 534 | 31.66 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Karina Sørensen | 1995 | 492 | 32.54 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 433 | 33.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 412 | 34.52 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Elisabeth Katballe | 1997 | 409 | 34.60 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
7 | Emilie Steffensen | 1997 | 404 | 34.74 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 393 | 35.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Juul Nielsen | 1997 | 391 | 35.12 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Mathilde Sørensen | 1996 | 375 | 35.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 341 | 36.78 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Camilla M Kristensen | 1998 | 340 | 36.81 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Stine T. Søndergaard | 1998 | 336 | 36.94 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Simone Larsen | 1996 | 332 | 37.10 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 328 | 37.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Kathrine Breum | 1997 | 295 | 38.60 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Maria Ingvardsen | 1997 | 257 | 40.41 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Vicki Jensen | 1998 | 243 | 41.13 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emily Dahl Jensen | 1998 | 231 | 41.83 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Ani Frøslev Hansen | 1998 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 36, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: AM-Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 470 | 33.04 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 422 | 34.25 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 419 | 34.33 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 379 | 35.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | 363 | 36.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Celina Langtoft | 1999 | 360 | 36.11 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Ane Wildenschild | 2000 | 338 | 36.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Steffensen | 2000 | 321 | 37.52 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 307 | 38.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Olivia Jensen | 2000 | 303 | 38.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Sarah Tvilling | 2000 | 302 | 38.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Vicky Rohde | 1999 | 299 | 38.40 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 289 | 38.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Victoria Lysholm Bach | 1999 | 280 | 39.25 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 275 | 39.52 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Sissel L. Madsen | 1999 | 270 | 39.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Camilla Veile | 2000 | 269 | 39.81 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Mai Heilmann | 2000 | 267 | 39.91 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Mie Billund Mouridsen | 2000 | 266 | 39.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 262 | 40.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emma Lykke Holm | 2000 | 248 | 40.86 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
22 | Louise Buch Kjølby | 1999 | 245 | 41.04 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
23 | Freja Maack Lykke | 2000 | 240 | 41.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 240 | 41.34 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
25 | Thea Laugesen | 2000 | 226 | 42.15 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
26 | Maria Christoffersen | 1999 | 226 | 42.19 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Line Bæk Thulin | 2000 | 224 | 42.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | 217 | 42.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | 214 | 42.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 197 | 44.12 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
31 | Johanne Kappel | 1999 | 192 | 44.51 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mie K. Svane | 2000 | 190 | 44.66 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
33 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 157 | 47.62 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 36, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: AM-Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | 335 | 36.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Gadgaard | 2001 | 320 | 37.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karla Sejling | 2001 | 257 | 40.40 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Freja Møller Schjøtt | 2001 | 254 | 40.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 244 | 41.08 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Thilde Timmermand | 2002 | 244 | 41.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Carli Mark | 2002 | 240 | 41.35 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
8 | Anna Bliksted | 2001 | 236 | 41.53 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Emma Jørgensen | 2001 | 235 | 41.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Pernille Harbo | 2001 | 229 | 41.95 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Johansen | 2002 | 209 | 43.26 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Kristine Hülsen | 2002 | 205 | 43.54 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Sif Rubæk | 2001 | 194 | 44.37 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 193 | 44.41 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Carina Bro | 2001 | 179 | 45.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 179 | 45.58 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Tenna Knigge | 2001 | 169 | 46.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Christensen | 2002 | 168 | 46.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Natasja Muncrief | 2002 | 167 | 46.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 166 | 46.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Caroline Lindquist | 2001 | 159 | 47.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lea Brink Strandmark | 2002 | 159 | 47.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Maria Szokody | 2002 | 149 | 48.37 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 129 | 50.76 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Charlotte Amalie Jensen | 2001 | 86 | 58.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Andersen | 2002 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 36, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: AM-Gruppen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 228 | 42.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | 189 | 44.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 183 | 45.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 182 | 45.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Selma Pruzljanin | 2003 | 181 | 45.36 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Olivia Møller | 2004 | 174 | 45.96 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sif Salskov Iversen | 2003 | 165 | 46.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 141 | 49.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ella Christiansen | 2003 | 140 | 49.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Ella Bork | 2003 | 139 | 49.53 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Camilla Kjær | 2003 | 137 | 49.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 133 | 50.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Bang | 2003 | 132 | 50.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Olsen | 2003 | 125 | 51.32 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Helene Thielsen | 2004 | 122 | 51.74 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Benedicte Lumbye | 2003 | 120 | 52.00 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 116 | 52.58 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Lea Pedersen | 2003 | 109 | 53.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 106 | 54.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma M. Andersen | 2003 | 89 | 57.41 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 87 | 57.96 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
22 | Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | 83 | 58.75 | LT | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
23 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | 76 | 1:00.48 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Michelle Mølby | 2004 | DSQ | Svøm mav v vend 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Nissum | 2004 | DSQ | ej forsat bev 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: BHM Tryk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 527 | 27.99 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Bjørn Hansen | 1998 | 405 | 30.55 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emil Ruben Kjær | 1994 | 400 | 30.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Kaul | 1998 | 387 | 31.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Claus Hansen | 1995 | 386 | 31.03 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 386 | 31.05 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 384 | 31.10 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Alex Terp | 1997 | 361 | 31.73 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Nielsen | 1994 | 361 | 31.75 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Søren Bisgaard | 1998 | 326 | 32.85 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Frederik Rasmussen | 1997 | 296 | 33.91 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Anders Lund Hansen | 1994 | 285 | 34.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Vahle | 1998 | 282 | 34.46 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
14 | Jeppe Marquardt Smedegaar | 1996 | 271 | 34.93 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
15 | Mikkel Bruhn Rasmussen | 1996 | 268 | 35.03 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Mads Hald | 1996 | 201 | 38.57 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
17 | Martin Lønstrup | 1993 | 149 | 42.64 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Peter van Aken | 1998 | 112 | 46.78 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Mads Juul | 1997 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Eik Panduro | 1998 | DSQ | Ej forsat bev 25m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Nicolai Grene | 1998 | DSQ | Fuld neddyk afslutn | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: BHM Tryk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 439 | 29.74 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | 328 | 32.76 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | 313 | 33.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | William Kaaber | 1999 | 288 | 34.21 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 283 | 34.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 265 | 35.18 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Christensen | 2000 | 255 | 35.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Sønderby | 2000 | 233 | 36.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Laurits Kaaber | 1999 | 225 | 37.12 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Kær | 1999 | 221 | 37.37 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Gravgaard | 2000 | 220 | 37.40 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Rares Oprescu | 1999 | 217 | 37.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jakob Mose | 2000 | 212 | 37.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Bernhard Andersen | 2000 | 209 | 38.07 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Oliver Bech | 2000 | 195 | 38.99 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Flugt Sørensen | 1999 | 194 | 39.04 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mads F. Nielsen | 1999 | 191 | 39.21 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Daniel Schytte | 2000 | 185 | 39.66 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Kristian Ravnborg | 1999 | 183 | 39.79 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Casper Ramsdahl | 2000 | 164 | 41.29 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 128 | 44.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Steenhold | 2000 | DSQ | ej berør v 25m | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: BHM Tryk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | 297 | 33.88 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Daniel Jensen | 2001 | 279 | 34.58 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Martin H. Abel | 2001 | 245 | 36.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Jensen | 2001 | 222 | 37.33 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lukas Jeppesen | 2001 | 221 | 37.38 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
6 | Jakob Grene | 2001 | 213 | 37.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Benjamin Rohde | 2001 | 211 | 37.97 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Anders Nielsen | 2001 | 210 | 37.99 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mads Kloster | 2002 | 198 | 38.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Frydenholm | 2001 | 190 | 39.28 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Veile | 2001 | 180 | 39.98 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
12 | Frederik Møller | 2002 | 175 | 40.41 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Casper Brinch | 2002 | 172 | 40.58 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Emil Kragh | 2001 | 168 | 40.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Emil Carstensen | 2002 | 157 | 41.83 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | August Sparre Hangel | 2001 | 156 | 41.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Joakim Mortensen | 2002 | 152 | 42.34 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jacob Christensen | 2002 | 148 | 42.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Morten Kaul | 2002 | 140 | 43.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Parsa Hosini | 2001 | 138 | 43.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 137 | 43.83 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Andreas Blaaberg | 2002 | 134 | 44.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 127 | 44.96 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Jakob Kobberø | 2001 | 126 | 44.99 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
25 | Erik Nørgård Boysen | 2001 | 119 | 45.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Luis Veldsquez | 2001 | 112 | 46.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Niclas Stølegaard | 2001 | 110 | 47.07 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sigurd Raahede Nielsen | 2001 | 90 | 50.41 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
29 | Frederik Jessen | 2002 | 85 | 51.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Kjærgaard | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Ussing | 2002 | DSQ | udsvøm mav 25m | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: BHM Tryk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 165 | 41.16 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Daniel Damsbo | 2003 | 118 | 46.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 112 | 46.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Lucas Oprescu | 2004 | 108 | 47.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Mose | 2004 | 104 | 48.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 101 | 48.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Magnus Bladt | 2004 | 95 | 49.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Sune Lyngesen | 2003 | 72 | 54.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tobias Svenningsen | 2003 | 69 | 54.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Veile | 2003 | 55 | 59.22 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
11 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 53 | 1:00.15 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Iversen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2013 |
Sponsor: Rybners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vejles Mini Piger 1 | 2001 | 449 | 2:01.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 29.61 | 29.61 | |||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 30.15 | 59.76 | |||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 32.90 | 1:32.66 | |||||||
Michelle Jatta | 2001 | 29.07 | 2:01.73 | |||||||
2 | Esbjerg Piger 1 | 2001 | 377 | 2:09.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 32.02 | 32.02 | |||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 32.91 | 1:04.93 | |||||||
Laura Mathilde Hansen | 2001 | 32.27 | 1:37.20 | |||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 31.86 | 2:09.06 | |||||||
3 | Tempo Piger 1 | 2001 | 280 | 2:22.40 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Regitze Bæhrenz | 2001 | 34.46 | 34.46 | |||||||
Louise Hvarre | 2001 | 34.03 | 1:08.49 | |||||||
Anna Bliksted | 2001 | 37.68 | 1:46.17 | |||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 36.23 | 2:22.40 | |||||||
4 | Esbjerg Piger 2 | 2001 | 279 | 2:22.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Ester Helth Møller | 2001 | 34.70 | 34.70 | |||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 36.43 | 1:11.13 | |||||||
Jasmin Lykke | 2002 | |||||||||
Tenna Knigge | 2001 | 2:22.69 | 2:22.69 | |||||||
5 | Vejles Mini Piger 2 | 2001 | 258 | 2:26.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Clara B. Tolstrup | 2001 | 34.16 | 34.16 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 35.26 | 1:09.42 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 39.14 | 1:48.56 | |||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 37.78 | 2:26.34 | |||||||
6 | Vejles Mini Piger 3 | 2001 | 219 | 2:34.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 39.71 | 39.71 | |||||||
Clara Støttrup | 2002 | 39.60 | 1:19.31 | |||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 37.58 | 1:56.89 | |||||||
Emilie Eriksen | 2002 | 37.69 | 2:34.58 | |||||||
7 | Ringsted Piger 1 | 2001 | 218 | 2:34.85 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Norie Glitten | 2002 | 40.93 | 40.93 | |||||||
Maria Szokody | 2002 | 42.21 | 1:23.14 | |||||||
Maria Andersen | 2002 | 36.93 | 2:00.07 | |||||||
Karla Sejling | 2001 | 34.78 | 2:34.85 | |||||||
8 | Esbjerg Piger 3 | 2001 | 199 | 2:39.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Lindquist | 2001 | 41.68 | 41.68 | |||||||
Carina Bro | 2001 | 38.15 | 1:19.83 | |||||||
Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 39.30 | 1:59.13 | |||||||
Sif Salskov Iversen | 2003 | 40.58 | 2:39.71 | |||||||
9 | Esbjerg Piger 6 | 2001 | 178 | 2:45.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 45.51 | 45.51 | |||||||
Freja Møller Schjøtt | 2001 | 35.48 | 1:20.99 | |||||||
Søs Freund | 2004 | 36.58 | 1:57.57 | |||||||
Michelle Mølby | 2004 | 48.12 | 2:45.69 | |||||||
10 | Esbjerg Piger 4 | 2001 | 163 | 2:50.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Lea Brink Strandmark | 2002 | 41.97 | 41.97 | |||||||
Cecilie Christensen | 2002 | 47.47 | 1:29.44 | |||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 41.68 | 2:11.12 | |||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 39.53 | 2:50.65 | |||||||
11 | Esbjerg Piger 5 | 2001 | 140 | 2:59.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 45.38 | 45.38 | |||||||
Cecilie Bang | 2003 | 43.14 | 1:28.52 | |||||||
Lizette Nikolajsen | 2003 | 47.44 | 2:15.96 | |||||||
Lea Pedersen | 2003 | 43.24 | 2:59.20 | |||||||
12 | Ringsted Piger 2 | 2001 | 129 | 3:04.33 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Helene Thielsen | 2004 | 47.82 | 47.82 | |||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 44.00 | 1:31.82 | |||||||
Ella Bork | 2003 | 44.09 | 2:15.91 | |||||||
Emma Olsen | 2003 | 48.42 | 3:04.33 | |||||||
13 | Ringsted Piger 3 | 2001 | 121 | 3:08.41 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | 48.70 | 48.70 | |||||||
Emma M. Andersen | 2003 | 45.38 | 1:34.08 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 44.73 | 2:18.81 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 49.60 | 3:08.41 | |||||||
- | Tempo Piger 2 | 2002 | 2:42.92 | EXTRA | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Maja Johansen | 2002 | 39.88 | 39.88 | |||||||
Lisa Frost Rainer | 2002 | 41.79 | 1:21.67 | |||||||
Sophia Keren-Klaris | 2004 | 46.90 | 2:08.57 | |||||||
Sara Rainer | 1994 | 34.35 | 2:42.92 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:57 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 39, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2013 |
Sponsor: CS Electric |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Monkeyboys | 2001 | 294 | 2:01.41 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Anders Nielsen | 2001 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Mads Jensen | 2001 | 30.66 | 1:01.27 | |||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 31.25 | 1:32.52 | |||||||
Victor Grandjean | 2001 | 28.89 | 2:01.41 | |||||||
2 | Vejles Mini Drenge 1 | 2001 | 273 | 2:04.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Mads Sørensen | 2001 | 30.25 | 1:00.16 | |||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 31.39 | 1:31.55 | |||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 32.89 | 2:04.44 | |||||||
3 | Esbjerg Drenge 1 | 2001 | 256 | 2:07.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Mølby | 2001 | 30.73 | 30.73 | |||||||
Jakob Grene | 2001 | 30.60 | 1:01.33 | |||||||
Martin H. Abel | 2001 | 31.12 | 1:32.45 | |||||||
Morten Kaul | 2002 | 34.64 | 2:07.09 | |||||||
4 | Esbjerg Drenge 2 | 2001 | 170 | 2:25.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 35.40 | 35.40 | |||||||
Parsa Hosini | 2001 | 35.77 | 1:11.17 | |||||||
Anders Eenberg | 2001 | 35.50 | 1:46.67 | |||||||
Christian Heide Nielsen | 2002 | 39.10 | 2:25.77 | |||||||
5 | Mini Guns | 2001 | 165 | 2:27.14 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 36.88 | 36.88 | |||||||
Casper Brinch | 2002 | 36.90 | 1:13.78 | |||||||
Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 39.87 | 1:53.65 | |||||||
Benjamin Rohde | 2001 | 33.49 | 2:27.14 | |||||||
6 | Vejles Mini Drenge 2 | 2001 | 164 | 2:27.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Emil Kragh | 2001 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 37.54 | 1:12.97 | |||||||
Jacob Christensen | 2002 | 37.60 | 1:50.57 | |||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 36.70 | 2:27.27 | |||||||
7 | Vejen Mix 1 | 2001 | 105 | 2:50.68 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Niclas Stølegaard | 2001 | 42.68 | 42.68 | |||||||
Mette Kargo-Petersen | 2000 | 50.98 | 1:33.66 | |||||||
Hildur Helgadottir | 2002 | 43.51 | 2:17.17 | |||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 33.51 | 2:50.68 | |||||||
8 | Esbjerg Drenge 4 | 2001 | 105 | 2:50.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Lucas Oprescu | 2004 | 41.42 | 41.42 | |||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 45.60 | 1:27.02 | |||||||
Sune Lyngesen | 2003 | 44.89 | 2:11.91 | |||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 39.07 | 2:50.98 | |||||||
- | Masterholdet | 2001 | 1:45.60 | EXTRA | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Emil Ruben Kjær | 1994 | 26.69 | 26.69 | |||||||
Sigurd Kehlet | 1993 | 26.72 | 53.41 | |||||||
Jacob Lindeman Holm | 1994 | 27.17 | 1:20.58 | |||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 25.02 | 1:45.60 | |||||||
- | Esbjerg Drenge 3 | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Anders Mose | 2004 | |||||||||
Luis Veldsquez | 2001 | |||||||||
Erik Nørgård Boysen | 2001 | |||||||||
Alexander Poulsen | 2002 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:39 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 40, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-2013 |
Sponsor: SubC Partner |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Ringsted Damer | 2000 | 552 | 4:13.80 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 30.65 | 1:03.60 | 1:03.60 | ||||||
Maria Heiberg Larsen | 1998 | 31.27 | 1:06.12 | 2:09.72 | ||||||
Signe Nielsen | 1998 | 30.33 | 1:03.30 | 3:13.02 | ||||||
Karina Sørensen | 1995 | 28.76 | 1:00.78 | 4:13.80 | ||||||
2 | Delta Piger 1 | 1997 | 499 | 4:22.37 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Mia Jensen | 1998 | 28.66 | 59.61 | 59.61 | ||||||
Sille Raahede Nielsen | 1998 | 33.54 | 1:10.33 | 2:09.94 | ||||||
Kirstine M. Pedersen | 1999 | 30.80 | 1:05.25 | 3:15.19 | ||||||
Alberte Pedersen | 1998 | 32.78 | 1:07.18 | 4:22.37 | ||||||
3 | Vejles Piger 1 | 2000 | 496 | 4:22.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Mikala Mai Halbirk | 1998 | 30.52 | 1:03.33 | 1:03.33 | ||||||
Marie K. Mikkelsen | 2000 | 32.01 | 1:06.04 | 2:09.37 | ||||||
Freja K. Hyldgaard | 1998 | 33.25 | 1:09.23 | 3:18.60 | ||||||
Mathilde Sørensen | 1996 | 30.87 | 1:04.39 | 4:22.99 | ||||||
4 | Esbjerg Damer 1 | 2000 | 466 | 4:28.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 31.23 | 1:05.11 | 1:05.11 | ||||||
Kirstine Theilgaard | 1997 | 31.94 | 1:06.73 | 2:11.84 | ||||||
Line Nielsen | 1999 | 34.12 | 1:11.44 | 3:23.28 | ||||||
Sofie West | 2000 | 30.97 | 1:05.19 | 4:28.47 | ||||||
5 | One Direction Fans | 1998 | 456 | 4:30.41 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Kristine Lønne | 2000 | 31.80 | 1:05.30 | 1:05.30 | ||||||
Mathilde Hansen | 1998 | 33.91 | 1:11.89 | 2:17.19 | ||||||
Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 31.59 | 1:08.52 | 3:25.71 | ||||||
Anna Emilie Hansen | 1999 | 30.26 | 1:04.70 | 4:30.41 | ||||||
6 | Struer Damer 1 | 1996 | 431 | 4:35.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 31.62 | 1:05.80 | 1:05.80 | ||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 30.72 | 1:04.43 | 2:10.23 | ||||||
Camilla M Kristensen | 1998 | 34.24 | 1:12.61 | 3:22.84 | ||||||
Naja Holmgaard | 2001 | 34.86 | 1:12.71 | 4:35.55 | ||||||
7 | Vejles Piger 2 | 2000 | 411 | 4:39.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | 33.18 | 1:10.41 | 1:10.41 | ||||||
Johanne A. Christiansen | 2000 | 33.80 | 1:09.95 | 2:20.36 | ||||||
Olivia Jensen | 2000 | 34.15 | 1:11.70 | 3:32.06 | ||||||
Sarah Tvilling | 2000 | 32.26 | 1:07.86 | 4:39.92 | ||||||
8 | Mads´ Tøser | 2000 | 407 | 4:40.85 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
Melissa Furman | 1999 | 35.21 | 1:13.34 | 1:13.34 | ||||||
Emma Katballe | 1999 | 33.19 | 1:08.66 | 2:22.00 | ||||||
Vibeke Mikkelsen | 1996 | 34.51 | 1:13.20 | 3:35.20 | ||||||
Elisabeth Katballe | 1997 | 31.37 | 1:05.65 | 4:40.85 | ||||||
9 | Delta Piger 2 | 1907 | 390 | 4:44.84 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 34.80 | 1:12.66 | 1:12.66 | ||||||
Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | 34.31 | 1:11.98 | 2:24.64 | ||||||
Emma Lykke Holm | 2000 | 34.18 | 1:10.94 | 3:35.58 | ||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 33.52 | 1:09.26 | 4:44.84 | ||||||
10 | Beliebers | 1996 | 337 | 4:59.03 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Simone Larsen | 1996 | 34.56 | 1:12.24 | 1:12.24 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 33.34 | 1:10.01 | 2:22.25 | ||||||
Vicky Rohde | 1999 | 35.82 | 1:15.15 | 3:37.40 | ||||||
Mai Heilmann | 2000 | 38.47 | 1:21.63 | 4:59.03 | ||||||
11 | Esbjerg Damer 3 | 2000 | 332 | 5:00.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Heide Nielsen | 2000 | 35.09 | 1:13.65 | 1:13.65 | ||||||
Freja Maack Lykke | 2000 | 35.90 | 1:15.37 | 2:29.02 | ||||||
Stine Kromann | 1999 | 36.87 | 1:17.16 | 3:46.18 | ||||||
Nanette Nikolajsen | 2000 | 35.81 | 1:14.51 | 5:00.69 | ||||||
12 | Butterflies | 2000 | 252 | 5:29.58 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Freja Møller | 1999 | 42.14 | 1:29.30 | 1:29.30 | ||||||
Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 37.88 | 1:20.89 | 2:50.19 | ||||||
Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 37.57 | 1:31.03 | 4:21.22 | ||||||
Sandra Kristensen | 1999 | 25.42 | 1:08.36 | 5:29.58 | ||||||
- | Esbjerg Damer 2 | 2000 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Henriksen | 2000 | |||||||||
Sissel L. Madsen | 1999 | |||||||||
Ane Wildenschild | 2000 | |||||||||
Nadia Nørskov Vogt | 2000 | DNS | ||||||||
- | Elverpigerne | 2000 | DSQ | Ingen berør v150 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Tatiana Arumugam | 1996 | 36.23 | 1:17.55 | 1:17.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:57 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 41, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-2013 |
Sponsor: Saxo Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Örn-Eungerne | 2000 | 615 | 3:35.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 26.58 | 54.75 | 54.75 | ||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 25.77 | 55.65 | 1:50.40 | ||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 25.73 | 54.70 | 2:45.10 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 24.37 | 50.35 | 3:35.45 | ||||||
2 | Olesens Tropper | 2000 | 553 | 3:43.22 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Claus Hansen | 1995 | 26.37 | 56.15 | 56.15 | ||||||
Bjørn Hansen | 1998 | 26.77 | 56.05 | 1:52.20 | ||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 27.77 | 57.81 | 2:50.01 | ||||||
Gustav Friberg | 1997 | 25.18 | 53.21 | 3:43.22 | ||||||
3 | Delta Drenge 1 | 2000 | 526 | 3:47.01 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Frederik F. Nielsen | 1994 | 28.55 | 59.12 | 59.12 | ||||||
Jacob Jensen | 1998 | 27.27 | 57.72 | 1:56.84 | ||||||
Mikkel Hvidholm | 1998 | 27.07 | 55.29 | 2:52.13 | ||||||
Mikkel Jensen | 1995 | 26.27 | 54.88 | 3:47.01 | ||||||
4 | Esbjerg Herrer 1 | 2000 | 497 | 3:51.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 26.89 | 55.85 | 55.85 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 26.78 | 56.43 | 1:52.28 | ||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 28.38 | 59.36 | 2:51.64 | ||||||
Christian Kaul | 1998 | 28.26 | 59.67 | 3:51.31 | ||||||
5 | Struer Dream Team | 1996 | 467 | 3:56.24 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 28.74 | 59.29 | 59.29 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 26.63 | 56.00 | 1:55.29 | ||||||
Alex Terp | 1997 | 28.40 | 59.91 | 2:55.20 | ||||||
William Kaaber | 1999 | 29.17 | 1:01.04 | 3:56.24 | ||||||
6 | Delta Drenge 2 | 2000 | 427 | 4:03.34 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Jonas Mathiesen | 1998 | 30.73 | 1:03.81 | 1:03.81 | ||||||
Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 26.77 | 57.41 | 2:01.22 | ||||||
Søren Bisgaard | 1998 | 30.25 | 1:03.37 | 3:04.59 | ||||||
Nikolaj Borup | 1997 | 28.00 | 58.75 | 4:03.34 | ||||||
7 | Bos Diagnoser | 2000 | 412 | 4:06.28 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Mikkel Bruhn Rasmussen | 1996 | 29.03 | 1:02.61 | 1:02.61 | ||||||
Frederik Rasmussen | 1997 | 30.47 | 1:05.02 | 2:07.63 | ||||||
Gregers Wittenberg | 1995 | 30.08 | 1:02.49 | 3:10.12 | ||||||
Malthe Lindquist | 1996 | 27.11 | 56.16 | 4:06.28 | ||||||
8 | Vejles Drenge 1 | 2000 | 402 | 4:08.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Andreas Sehested | 1996 | 27.69 | 56.29 | 56.29 | ||||||
Ricky L. Mortensen | 1999 | 31.31 | 1:05.93 | 2:02.22 | ||||||
Jakob Juul | 2000 | 30.90 | 1:05.80 | 3:08.02 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 28.61 | 1:00.18 | 4:08.20 | ||||||
9 | Jumbokyllingerne | 2000 | 393 | 4:10.09 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Anders Juul Rasmussen | 1997 | 28.73 | 59.02 | 59.02 | ||||||
Martin Szokody | 1999 | 31.47 | 1:05.47 | 2:04.49 | ||||||
Jakob Magnusson | 1998 | 30.92 | 1:04.69 | 3:09.18 | ||||||
Andreas Nielsen | 1994 | 28.91 | 1:00.91 | 4:10.09 | ||||||
10 | Esbjerg Herrer 2 | 2000 | 384 | 4:11.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 30.52 | 1:03.43 | 1:03.43 | ||||||
Nicolai Grene | 1998 | 28.69 | 1:00.19 | 2:03.62 | ||||||
Rares Oprescu | 1999 | 30.78 | 1:04.04 | 3:07.66 | ||||||
Anders Lund Hansen | 1994 | 30.62 | 1:04.32 | 4:11.98 | ||||||
11 | Esbjerg Herrer 3 | 2000 | 282 | 4:39.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | 32.12 | 1:07.01 | 1:07.01 | ||||||
Jakob Mose | 2000 | 33.00 | 1:08.62 | 2:15.63 | ||||||
Oliver Frøsig | 2000 | 33.66 | 1:10.48 | 3:26.11 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 35.46 | 1:13.13 | 4:39.24 | ||||||
12 | Vejles Drenge 2 | 2000 | 279 | 4:40.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Asger Denert-Nielsen | 1999 | 33.03 | 1:08.83 | 1:08.83 | ||||||
Eik Panduro | 1998 | 35.34 | 1:14.95 | 2:23.78 | ||||||
Mathias Sønderby | 2000 | 32.06 | 1:08.83 | 3:32.61 | ||||||
Janus Halbirk | 2000 | 32.77 | 1:07.82 | 4:40.43 | ||||||
13 | Monthys | 2000 | 214 | 5:06.05 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Joachim Erlandsen | 1998 | 36.02 | 1:17.29 | 1:17.29 | ||||||
Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 37.09 | 1:18.31 | 2:35.60 | ||||||
Lukas Jeppesen | 2001 | 37.68 | 1:20.45 | 3:56.05 | ||||||
Lau Lindquist | 1999 | 33.30 | 1:10.00 | 5:06.05 | ||||||
14 | Vejen Mix 2 | 2001 | 195 | 5:15.88 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Katrine Christensen | 1996 | 39.19 | 1:20.61 | 1:20.61 | ||||||
Thea Laugesen | 2000 | 40.01 | 1:22.99 | 2:43.60 | ||||||
Mette Kargo-Petersen | 2000 | 37.27 | 1:19.92 | 4:03.52 | ||||||
Mathias Flugt Sørensen | 1999 | 34.97 | 1:12.36 | 5:15.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:10 |