Tulokset DM/JDM(25m)-Stockholm
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 1 Lördag 26/10
Resultat Gren 8 (Finaler) Junior - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) Junior - Officiell |
|
|
Tävling |
DM/JDM |
|
Utskriftsdatum |
26 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
19:37 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Bröstsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam 2:25.04 2001-12-14 |
Distriktrekord Seniorer: Emma Igelström 2:19.64 2003-03-14 |
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-27 |
SR: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-12 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessica Eriksson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.90 |
1:11.01 |
1:48.74 |
|
2:27.29 |
|
2 |
Vendela Norrman |
1995 |
Tyresö Simsällskap |
|
34.56 |
1:12.96 |
1:52.22 |
|
2:31.91 |
|
3 |
Emma Wahlund |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
34.43 |
1:13.32 |
1:52.77 |
|
2:31.94 |
|
4 |
Emelie Åkerström |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
35.48 |
1:15.36 |
1:57.21 |
|
2:40.28 |
|
5 |
Fanny Strömstedt |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
36.16 |
1:16.72 |
1:58.26 |
|
2:40.51 |
|
6 |
Caroline Speiner |
1994 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.28 |
1:17.21 |
1:59.31 |
|
2:41.95 |
|
7 |
Emelie Johansson |
1996 |
Täby Sim |
|
37.07 |
1:18.23 |
2:00.39 |
|
2:42.28 |
|
8 |
Emma Karell |
1994 |
Täby Sim |
|
37.19 |
1:17.88 |
1:59.92 |
|
2:43.19 |
|
9 |
Julia Thurfjell |
1994 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.81 |
1:17.64 |
1:59.98 |
|
2:43.51 |
|
10 |
Linnea Lindberg |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
36.10 |
1:17.48 |
2:01.11 |
|
2:44.13 |
|
11 |
Ida Jaraquemada |
1996 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.82 |
1:17.67 |
2:01.00 |
|
2:44.14 |
|
12 |
Olivia Nelin |
1995 |
Spårvägens Simförening |
|
36.90 |
1:17.99 |
2:00.81 |
|
2:44.44 |
|
13 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.34 |
1:19.65 |
2:02.65 |
|
2:45.28 |
|
14 |
Josefin Lantz |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
36.77 |
1:18.80 |
2:01.65 |
|
2:45.57 |
|
15 |
Emelie Bäck |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
37.76 |
1:20.24 |
2:03.51 |
|
2:46.88 |
|
16 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
37.77 |
1:21.18 |
2:04.57 |
|
2:47.69 |
|
17 |
Emmeli Hansson |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
36.95 |
1:18.52 |
2:03.46 |
|
2:51.08 |
|
18 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
38.34 |
1:21.97 |
2:07.42 |
|
2:53.63 |
|
19 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
39.74 |
1:24.23 |
2:09.30 |
|
2:53.67 |
|
20 |
Sophia Norén |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.35 |
1:24.32 |
2:09.25 |
|
2:53.90 |
|
21 |
Carolina Andersson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.59 |
1:23.38 |
2:07.89 |
|
2:54.08 |
|
22 |
Malin Atran |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.62 |
1:22.54 |
2:08.47 |
|
2:55.14 |
|
23 |
Caroline Korssell |
1999 |
Täby Sim |
|
39.55 |
1:24.36 |
2:09.20 |
|
2:55.50 |
|
24 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.11 |
1:25.94 |
2:11.80 |
|
2:58.23 |
|
25 |
Mikaela Bergh |
1999 |
Täby Sim |
|
41.11 |
1:26.32 |
2:13.01 |
|
2:58.53 |
|
26 |
Julia Nilsson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
38.88 |
1:23.32 |
2:10.43 |
|
2:59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
26 oktober 2013 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb |
Utskriftstid |
19:37 |
|