Tulokset STT Efterårsstævne
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2013 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2013 |
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Emil Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 42.39 | ||||||
2 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 45.35 | ||||||
3 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.88 | ||||||
4 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 47.75 | ||||||
5 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 49.12 | ||||||
6 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.01 | ||||||
7 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 51.23 | ||||||
8 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 56.78 | ||||||
9 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 57.86 | ||||||
10 | Mads Skovgaard Nickelsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:00.13 | ||||||
11 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.38 | ||||||
12 | Tobias Stender | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:03.94 | ||||||
13 | Mathias Møller | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:05.31 | ||||||
14 | Theodor Møller | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:05.83 | ||||||
15 | Mathias Skovgaard Nickels | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:06.25 | ||||||
16 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:07.84 | ||||||
17 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.99 | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.32 | ||||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.26 | ||||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.57 | ||||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.36 | ||||||
5 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 34.61 | ||||||
6 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.51 | ||||||
7 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 35.77 | ||||||
8 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.97 | ||||||
9 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.18 | ||||||
10 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.23 | ||||||
11 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.25 | ||||||
12 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.39 | ||||||
13 | Oscar Thinghøjen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 38.72 | ||||||
14 | August Mortensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 40.46 | ||||||
15 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.61 | ||||||
16 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 40.70 | ||||||
17 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 43.20 | ||||||
18 | Rasmus Neumann | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 44.47 | ||||||
19 | Andreas Reiter | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 44.72 | ||||||
20 | Aske Kirk Parner | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 47.74 | ||||||
21 | Johannes Ludvig | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.93 | ||||||
22 | Sebastian Magnus Schøn | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 48.62 | ||||||
23 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 49.51 | ||||||
24 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 55.55 | ||||||
- | Johan Holmboe Gondolf | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl-Christian Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 30.10 | ||||||
2 | Johan Vitus Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 30.91 | ||||||
3 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 31.56 | ||||||
4 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 31.79 | ||||||
5 | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | Albertslund IF | 32.59 | ||||||
6 | Rasmus Pedersen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 33.06 | ||||||
7 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.63 | ||||||
7 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | 33.63 | ||||||
9 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.38 | ||||||
10 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.83 | ||||||
11 | Mads Selvig Wenger | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.91 | ||||||
12 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.94 | ||||||
13 | Jakob Dynesen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 35.38 | ||||||
13 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.38 | ||||||
15 | Phillip Rasmussen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 35.76 | ||||||
16 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 36.22 | ||||||
17 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.31 | ||||||
18 | Frederik Kongsted Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 37.31 | ||||||
19 | Mikkel W. N. Meilling | 2000 | Solrød Svømmeklub | 37.36 | ||||||
20 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 37.92 | ||||||
21 | Laurits Holm | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 37.93 | ||||||
22 | Simon Hojman | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.73 | ||||||
23 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 41.86 | ||||||
24 | Alexander Elbæk Nielsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 44.14 | ||||||
25 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 47.66 | ||||||
- | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.20 | EXTRA | |||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 27.21 | ||||||
2 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | Svømmeklubben SHS Stevns | 27.54 | ||||||
3 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | Solrød Svømmeklub | 28.12 | ||||||
4 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 29.38 | ||||||
5 | Mathias H. Christoffersen | 1998 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.25 | ||||||
6 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.55 | ||||||
7 | Simon Kjær | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 33.04 | ||||||
8 | Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | Haslev Svømmeklub | 35.32 | ||||||
9 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.73 | ||||||
10 | Oliver Westphalen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 36.79 | ||||||
11 | Simon Breum | 1999 | Swim Team Tåstrup | 40.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:35 |