Tulokset STT Efterårsstævne
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2013 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2013 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.26 | 1:32.43 | |||||
2 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 44.99 | 1:35.61 | |||||
3 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:38.50 | 1:38.50 | |||||
4 | Martin Emil Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 46.59 | 1:40.71 | |||||
5 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 49.37 | 1:43.25 | |||||
6 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 48.70 | 1:45.65 | |||||
7 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.33 | 1:46.02 | |||||
8 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 44.93 | 1:46.14 | |||||
9 | Nicholas Simson | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 50.04 | 1:48.80 | |||||
10 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 14.35 | 1:49.03 | |||||
11 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 59.02 | 2:04.50 | |||||
12 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 59.49 | 2:06.11 | |||||
13 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 55.53 | 2:14.72 | |||||
14 | Mathias Skovgaard Nickels | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:06.27 | 2:29.10 | |||||
15 | Theodor Møller | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:13.83 | 2:37.97 | |||||
16 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:13.42 | 2:40.60 | |||||
- | Elias Tsoskunoglu | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mads Skovgaard Nickelsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.42 | 1:08.11 | |||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.64 | 1:10.17 | |||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.73 | 1:11.54 | |||||
4 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.70 | 1:11.63 | |||||
5 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.22 | 1:13.39 | |||||
6 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.07 | 1:14.07 | |||||
7 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.33 | 1:14.95 | |||||
8 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 35.76 | 1:15.87 | |||||
9 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 35.30 | 1:16.58 | |||||
10 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.30 | 1:19.67 | |||||
11 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.60 | 1:20.51 | |||||
12 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.23 | 1:21.47 | |||||
13 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 39.78 | 1:22.45 | |||||
14 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.38 | 1:24.29 | |||||
15 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.07 | 1:25.04 | |||||
16 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.24 | 1:25.17 | |||||
17 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.55 | 1:25.58 | |||||
18 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.87 | 1:27.08 | |||||
19 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.15 | 1:28.50 | |||||
20 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.75 | 1:30.76 | |||||
21 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.24 | 1:31.53 | |||||
22 | August Mortensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 43.30 | 1:31.71 | |||||
23 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.69 | 1:32.27 | |||||
24 | Magnus Nielsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.00 | 1:32.51 | |||||
25 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 44.18 | 1:33.04 | |||||
26 | Lucas Haugbøl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.95 | 1:33.26 | |||||
27 | Casper Carl Holten | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.24 | 1:33.52 | |||||
27 | Joakim Immerkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 41.59 | 1:33.52 | |||||
29 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 41.80 | 1:33.65 | |||||
30 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 46.68 | 1:36.46 | |||||
31 | Frederik Bartels | 2002 | Haslev Svømmeklub | 43.88 | 1:36.55 | |||||
32 | Thorbjørn Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.31 | 1:36.58 | |||||
33 | Hecktor Gad Foss | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 45.61 | 1:37.13 | |||||
34 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.00 | 1:37.21 | |||||
35 | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.94 | 1:37.48 | |||||
36 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 44.90 | 1:37.97 | |||||
37 | Andreas Reiter | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 44.74 | 1:39.27 | |||||
38 | Kristoffer Fabrisius | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 46.22 | 1:39.62 | |||||
39 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 46.34 | 1:40.10 | |||||
40 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 48.10 | 1:40.18 | |||||
41 | Nicolai Tetsche | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 47.38 | 1:41.78 | |||||
42 | Rasmus Neumann | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 49.90 | 1:42.09 | |||||
43 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 47.55 | 1:44.92 | |||||
44 | Michael Elliks | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 47.86 | 1:46.78 | |||||
45 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 49.01 | 1:46.83 | |||||
46 | Aske Kirk Parner | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 47.85 | 1:46.84 | |||||
47 | Kenar Vyas | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 49.08 | 1:48.78 | |||||
48 | Robert Groth | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 51.70 | 1:50.89 | |||||
49 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 51.66 | 1:52.66 | |||||
50 | Sebastian Magnus Schøn | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 52.42 | 1:54.29 | |||||
51 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 56.97 | 1:57.99 | |||||
52 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 56.05 | 1:58.99 | |||||
- | August Troldborg Dorph | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Johan Holmboe Gondolf | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.30 | 1:00.17 | |||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 29.21 | 1:00.36 | |||||
3 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.53 | 1:01.61 | |||||
4 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.28 | 1:02.27 | |||||
5 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.55 | 1:05.36 | |||||
6 | Carl-Christian Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 31.78 | 1:06.63 | |||||
7 | Johan Vitus Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 32.11 | 1:07.33 | |||||
8 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.24 | 1:09.23 | |||||
9 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.63 | 1:09.92 | |||||
10 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.78 | 1:09.97 | |||||
11 | Peter Hartelius | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 33.76 | 1:10.32 | |||||
12 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 34.08 | 1:10.39 | |||||
13 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 34.00 | 1:10.62 | |||||
14 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.55 | 1:12.09 | |||||
15 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.42 | 1:12.13 | |||||
16 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 34.26 | 1:12.22 | |||||
17 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.19 | 1:12.30 | |||||
18 | Rasmus Pedersen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.92 | 1:12.90 | |||||
19 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:13.42 | 1:13.42 | |||||
20 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | 35.74 | 1:15.19 | |||||
21 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 36.37 | 1:15.92 | |||||
22 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.84 | 1:16.53 | |||||
23 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.15 | 1:17.59 | |||||
24 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.40 | 1:17.75 | |||||
25 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.90 | 1:18.40 | |||||
26 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.72 | 1:18.73 | |||||
27 | Jakob Dynesen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 37.35 | 1:18.81 | |||||
28 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.72 | 1:19.49 | |||||
29 | Mads Selvig Wenger | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 37.59 | 1:20.30 | |||||
30 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.49 | 1:20.52 | |||||
31 | Mikkel W. N. Meilling | 2000 | Solrød Svømmeklub | 38.39 | 1:21.53 | |||||
32 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.36 | 1:22.19 | |||||
33 | Laurits Holm | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 39.37 | 1:22.39 | |||||
34 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 37.27 | 1:23.69 | |||||
35 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.95 | 1:24.21 | |||||
36 | Simon Hojman | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.93 | 1:26.14 | |||||
37 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 39.02 | 1:26.72 | |||||
38 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.16 | 1:29.52 | |||||
39 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 43.59 | 1:32.85 | |||||
40 | Phillip Rasmussen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 38.42 | 1:38.10 | |||||
41 | Alexander Elbæk Nielsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 46.09 | 1:41.87 | |||||
42 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 50.92 | 1:55.13 | |||||
- | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.27 | 54.89 | |||||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 26.85 | 55.90 | |||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 27.54 | 57.17 | |||||
4 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.30 | 57.38 | |||||
5 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.54 | 59.71 | |||||
6 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 28.77 | 59.86 | |||||
7 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | Svømmeklubben SHS Stevns | 28.48 | 1:00.72 | |||||
8 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.96 | 1:02.47 | |||||
9 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 30.30 | 1:03.30 | |||||
10 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 30.93 | 1:04.13 | |||||
11 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | Solrød Svømmeklub | 31.09 | 1:04.21 | |||||
12 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 32.73 | 1:05.46 | |||||
13 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.44 | 1:07.23 | |||||
14 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.53 | 1:07.77 | |||||
15 | Niels Hvidberg | 1997 | Swim Team Tåstrup | 32.40 | 1:07.86 | |||||
16 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.18 | 1:11.57 | |||||
17 | Simon Kjær | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.91 | 1:13.08 | |||||
18 | Jannick Hansen | 1998 | Haslev Svømmeklub | 36.25 | 1:14.75 | |||||
19 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.95 | 1:15.32 | |||||
20 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.48 | 1:15.40 | |||||
21 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.74 | 1:21.20 | |||||
22 | Oliver Westphalen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 38.30 | 1:26.17 | |||||
23 | Simon Breum | 1999 | Swim Team Tåstrup | 45.58 | 1:43.93 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:53 |