Resultat för RSK International 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
12:42 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 1897-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilde Schrøder |
1996 |
|
|
32.29 |
|
|
|
1:08.89 |
|
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andrea Aagaard |
1996 |
|
|
31.21 |
|
|
|
1:11.88 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Astrid Koch |
1994 |
|
|
34.01 |
|
|
|
1:14.21 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Friderike Schiphorst |
1996 |
|
|
34.27 |
|
|
|
1:14.56 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tina Röttgers |
1994 |
|
|
36.41 |
|
|
|
1:16.57 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Janne Ludwig |
1994 |
|
|
35.62 |
|
|
|
1:16.71 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilie Nordfeldt West |
1996 |
|
|
34.32 |
|
|
|
1:17.31 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jacqueline Pielke |
1995 |
|
|
35.56 |
|
|
|
1:18.46 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathilde Sørensen |
1996 |
|
|
35.55 |
|
|
|
1:18.69 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Schiphorst |
1993 |
|
|
38.44 |
|
|
|
1:20.13 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Luisa Lensker |
1995 |
|
|
36.62 |
|
|
|
1:21.55 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julia Kretschmer |
1994 |
|
|
40.49 |
|
|
|
1:29.86 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Funch |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 1997-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stine Johansen |
1997 |
|
|
31.12 |
|
|
|
1:09.42 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
|
31.53 |
|
|
|
1:10.85 |
|
|
Durup IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cæcilie Schade Cantby |
1998 |
|
|
32.35 |
|
|
|
1:11.48 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Helene Grønnegaard |
1998 |
|
|
31.97 |
|
|
|
1:11.60 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vivian Möller |
1997 |
|
|
34.28 |
|
|
|
1:12.72 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Silke Meyer |
1998 |
|
|
33.77 |
|
|
|
1:13.21 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marloes Ekkelboom |
1997 |
|
|
33.82 |
|
|
|
1:14.57 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Guðrun Mortensen |
1997 |
|
|
36.56 |
|
|
|
1:18.05 |
|
|
Berns Swim Team |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Matilda Holse |
1998 |
|
|
35.59 |
|
|
|
1:18.13 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Catharina Mundt |
1997 |
|
|
37.94 |
|
|
|
1:19.41 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maxine Vischer |
1998 |
|
|
38.57 |
|
|
|
1:23.57 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Isabell Pielke |
1998 |
|
|
38.24 |
|
|
|
1:23.65 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julie Hansen |
1998 |
|
|
40.35 |
|
|
|
1:23.71 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Birte Mundt |
1998 |
|
|
39.66 |
|
|
|
1:24.07 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
|
|
38.75 |
|
|
|
1:26.51 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
|
|
42.22 |
|
|
|
1:29.46 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lea Eberhard |
1998 |
|
|
41.86 |
|
|
|
1:30.98 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nadine Schreiber |
1997 |
|
|
43.60 |
|
|
|
1:31.42 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sophia Albers |
1998 |
|
|
43.47 |
|
|
|
1:32.02 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Laura Wolf Andersen |
1998 |
|
|
45.41 |
|
|
|
1:34.31 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kira Reineke |
1998 |
|
|
47.09 |
|
|
|
1:37.36 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Erica Jensen |
1998 |
|
|
45.25 |
|
|
|
1:37.97 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lisa Sitova |
1998 |
|
|
|
|
|
|
1:41.99 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jasmin Koefoed Jacobsen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne-Mette Halling Olesen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Crawlben i fly |
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicoline Ahrentsen |
2000 |
|
|
33.73 |
|
|
|
1:12.58 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Hertzog |
1999 |
|
|
33.14 |
|
|
|
1:14.25 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Pedersen |
2000 |
|
|
35.43 |
|
|
|
1:14.40 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Stine Madsen |
1999 |
|
|
33.50 |
|
|
|
1:15.37 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Freya Ellehus |
2000 |
|
|
35.68 |
|
|
|
1:16.09 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frida Frydendal |
1999 |
|
|
34.27 |
|
|
|
1:16.39 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Clara Schiphorst |
1999 |
|
|
35.75 |
|
|
|
1:16.53 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Freja Nicholas |
2000 |
|
|
35.77 |
|
|
|
1:18.22 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofie Hald |
1999 |
|
|
37.34 |
|
|
|
1:19.76 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Jensen |
1999 |
|
|
36.30 |
|
|
|
1:20.43 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofia Otto |
2000 |
|
|
37.26 |
|
|
|
1:21.23 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathilde Aagaard Hansen |
1999 |
|
|
39.41 |
|
|
|
1:21.77 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Trigonis |
1999 |
|
|
39.15 |
|
|
|
1:23.24 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilie Madsen |
2000 |
|
|
39.98 |
|
|
|
1:24.19 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Freja Linde |
1999 |
|
|
40.05 |
|
|
|
1:25.50 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rikke Krebs |
1999 |
|
|
40.06 |
|
|
|
1:26.10 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Caroline Fischer |
1999 |
|
|
41.26 |
|
|
|
1:26.63 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Julie Jørge Jensen |
1999 |
|
|
39.75 |
|
|
|
1:26.81 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Beate Piletzky |
1999 |
|
|
39.28 |
|
|
|
1:27.35 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Karoline Munch Hansen |
2000 |
|
|
42.30 |
|
|
|
1:27.95 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anne Sofie Thrane |
2000 |
|
|
40.37 |
|
|
|
1:28.13 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Signe Stærmose |
1999 |
|
|
41.46 |
|
|
|
1:28.30 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sofie Nordskov Jensen |
1999 |
|
|
41.79 |
|
|
|
1:28.61 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Rahel Babic |
2000 |
|
|
42.77 |
|
|
|
1:28.94 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Julia Maruhn |
1999 |
|
|
40.87 |
|
|
|
1:29.07 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Laura Gyldenkærne |
2000 |
|
|
43.86 |
|
|
|
1:34.74 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Pia Harmsen |
1999 |
|
|
47.84 |
|
|
|
1:35.31 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Louise Lykke Hansen |
2000 |
|
|
46.91 |
|
|
|
1:35.69 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Renee Asbech |
2000 |
|
|
44.50 |
|
|
|
1:36.25 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Josefine Andersen |
2000 |
|
|
48.60 |
|
|
|
1:39.95 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Martine Halling Olesen |
2000 |
|
|
1:40.11 |
|
|
|
1:40.11 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Marie B. Johansen |
1999 |
|
|
49.38 |
|
|
|
1:40.63 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Josephine Hopp |
1999 |
|
|
47.05 |
|
|
|
1:42.94 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Camilla Breum Christensen |
2000 |
|
|
52.39 |
|
|
|
1:44.18 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Merle Zeidler |
2000 |
|
|
1:57.37 |
|
|
|
1:57.37 |
|
|
Sv Preußen Reinfeld |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Charlotte von Borstel |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej adsk hænder 75m |
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Nellemose Nielsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2001-2014 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:42 |
|
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
20:56 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1897-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilde Schrøder |
1996 |
|
|
32.73 |
|
|
|
1:09.47 |
|
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andrea Aagaard |
1996 |
|
|
32.42 |
|
|
|
1:10.93 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Friderike Schiphorst |
1996 |
|
|
33.60 |
|
|
|
1:12.36 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Astrid Koch |
1994 |
|
|
34.28 |
|
|
|
1:13.92 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tina Röttgers |
1994 |
|
|
35.66 |
|
|
|
1:14.00 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Janne Ludwig |
1994 |
|
|
34.80 |
|
|
|
1:15.35 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1997-1998 |
|
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
|
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2014 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Kjær |
2001 |
|
|
|
|
|
|
1:18.68 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iben Bak |
2001 |
|
|
|
|
|
|
1:21.14 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sophie Stehn |
2001 |
|
|
|
|
|
|
1:22.00 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Celine Stehn |
2001 |
|
|
|
|
|
|
1:22.31 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Louise Høyer-Nissen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
1:23.16 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
1:24.87 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:56 |
|
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
13:12 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1897-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adrian Bejan |
1996 |
|
|
29.62 |
|
|
|
1:02.26 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Fischer |
1996 |
|
|
29.32 |
|
|
|
1:04.47 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Reyk Rüger |
1994 |
|
|
30.54 |
|
|
|
1:05.75 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Lund |
1996 |
|
|
29.98 |
|
|
|
1:05.91 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jacob Holst |
1991 |
|
|
30.42 |
|
|
|
1:07.49 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marc Nøhr Andersen |
1996 |
|
|
32.00 |
|
|
|
1:07.65 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristian Ranghøj |
1995 |
|
|
30.79 |
|
|
|
1:07.79 |
|
|
Randers GF Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kevin Meyering |
1992 |
|
|
32.62 |
|
|
|
1:08.54 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marcel Bastien |
1996 |
|
|
28.93 |
|
|
|
1:09.41 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Chodkiewicz |
1996 |
|
|
32.96 |
|
|
|
1:09.81 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathias Poulsen |
1996 |
|
|
32.29 |
|
|
|
1:10.45 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Florian Heyn |
1988 |
|
|
31.79 |
|
|
|
1:11.14 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jonathan Klinkhardt |
1995 |
|
|
32.09 |
|
|
|
1:11.19 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oliver Bruun |
1995 |
|
|
33.54 |
|
|
|
1:11.67 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Hendrik Hiestermann |
1995 |
|
|
32.69 |
|
|
|
1:13.04 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Asger Richard Hansen |
1996 |
|
|
31.92 |
|
|
|
1:14.37 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jan Kretschmer |
1990 |
|
|
33.89 |
|
|
|
1:15.64 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikkel Møller Sørensen |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt ber. 75m |
|
Delta Svøm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1997-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eike Teja Wulf |
1997 |
|
|
28.61 |
|
|
|
1:03.56 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tom Heilmann |
1997 |
|
|
30.04 |
|
|
|
1:04.69 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
|
|
29.55 |
|
|
|
1:05.25 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus B. Larsen |
1997 |
|
|
31.50 |
|
|
|
1:05.29 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik H Thomsen |
1997 |
|
|
30.49 |
|
|
|
1:05.58 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauritz Bech |
1998 |
|
|
33.08 |
|
|
|
1:07.08 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leon Müller |
1998 |
|
|
31.27 |
|
|
|
1:08.47 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maximillian Krull |
1997 |
|
|
30.79 |
|
|
|
1:09.14 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Due Kristensen |
1998 |
|
|
31.92 |
|
|
|
1:09.81 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lukas Portheine |
1998 |
|
|
33.37 |
|
|
|
1:09.84 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Victor Prange |
1997 |
|
|
32.66 |
|
|
|
1:11.63 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Larsen |
1998 |
|
|
34.39 |
|
|
|
1:11.65 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sebastian Berwig |
1997 |
|
|
33.19 |
|
|
|
1:14.45 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Theis Vibskov Kristensen |
1998 |
|
|
35.41 |
|
|
|
1:16.11 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jacob Schøler |
1998 |
|
|
35.98 |
|
|
|
1:16.12 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Bjarne Niklas Wellm |
1998 |
|
|
36.56 |
|
|
|
1:17.38 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Volker Neff |
1997 |
|
|
36.10 |
|
|
|
1:18.82 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Denis Klonowski |
1998 |
|
|
35.37 |
|
|
|
1:18.91 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nicolai Andersen |
1998 |
|
|
36.75 |
|
|
|
1:22.02 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Marvin Beckemper |
1998 |
|
|
40.20 |
|
|
|
1:22.39 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Tobias Beneke |
1998 |
|
|
40.44 |
|
|
|
1:22.58 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Niels Beyer |
1998 |
|
|
38.58 |
|
|
|
1:25.69 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ole Waasmann |
1998 |
|
|
41.21 |
|
|
|
1:26.92 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Broholm |
1999 |
|
|
30.08 |
|
|
|
1:06.08 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Knoblauch |
1999 |
|
|
30.45 |
|
|
|
1:07.42 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
August Korsgaard |
1999 |
|
|
31.52 |
|
|
|
1:08.64 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Westerlin Larsen |
1999 |
|
|
31.79 |
|
|
|
1:09.39 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
|
|
34.56 |
|
|
|
1:10.51 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milan Monse |
2000 |
|
|
32.73 |
|
|
|
1:10.99 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Grønnegaard |
2000 |
|
|
32.86 |
|
|
|
1:12.16 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Phil Langsted |
1999 |
|
|
33.80 |
|
|
|
1:12.47 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lauritz Sylvest Hofmann |
1999 |
|
|
34.51 |
|
|
|
1:12.90 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
|
|
32.72 |
|
|
|
1:12.93 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jannik S. Vilhelmsen |
1999 |
|
|
33.27 |
|
|
|
1:13.71 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kristoffer Mikkelsen |
1999 |
|
|
33.05 |
|
|
|
1:14.95 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lasse Lundstrøm |
1999 |
|
|
33.81 |
|
|
|
1:15.26 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tim Gropp |
1999 |
|
|
35.00 |
|
|
|
1:17.62 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aleksander Engstrøm |
2000 |
|
|
35.51 |
|
|
|
1:18.62 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hennes Nordbeck |
2000 |
|
|
37.78 |
|
|
|
1:20.61 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sören Ekkelboom |
1999 |
|
|
37.82 |
|
|
|
1:24.75 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lukas Klonowski |
1999 |
|
|
39.86 |
|
|
|
1:24.86 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Danilo Wilm |
2000 |
|
|
40.53 |
|
|
|
1:25.47 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Tim Sandner |
2000 |
|
|
41.44 |
|
|
|
1:25.52 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jonas Ejby |
2000 |
|
|
42.91 |
|
|
|
1:26.20 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Christopher Plangemann |
2000 |
|
|
42.38 |
|
|
|
1:29.23 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Nikolai Hynkemejer Maaløe |
1999 |
|
|
44.13 |
|
|
|
1:33.21 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Thomas Kristensen |
2000 |
|
|
43.00 |
|
|
|
1:33.43 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Nikki Trustrup |
1999 |
|
|
42.00 |
|
|
|
1:34.27 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Patrick Blohm |
2000 |
|
|
44.56 |
|
|
|
1:35.60 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Lars Wollschläger |
2000 |
|
|
49.76 |
|
|
|
1:41.80 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Timo Lupi |
2000 |
|
|
50.22 |
|
|
|
1:47.66 |
|
|
Sv Preußen Reinfeld |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Jonas Kampp |
1999 |
|
|
50.44 |
|
|
|
1:54.93 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Albert Lausten Riber |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniel Knefel |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Troels D. Essendrop |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jacob Rønn |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2001-2014 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roman Bukowiecki |
2001 |
|
|
36.95 |
|
|
|
1:19.13 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Bredal Storgaard |
2002 |
|
|
36.01 |
|
|
|
1:20.67 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Vangsgård |
2001 |
|
|
41.40 |
|
|
|
1:24.96 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markus Simonsen |
2001 |
|
|
40.57 |
|
|
|
1:25.43 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tobias Bang Mikkelsen |
2002 |
|
|
40.18 |
|
|
|
1:25.83 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas Vilhelmsen |
2001 |
|
|
40.27 |
|
|
|
1:26.28 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nelson Maier |
2003 |
|
|
39.84 |
|
|
|
1:27.43 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniel Bak |
2001 |
|
|
40.73 |
|
|
|
1:29.86 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Max Hoffmann |
2002 |
|
|
42.71 |
|
|
|
1:30.00 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sander Linde |
2002 |
|
|
43.58 |
|
|
|
1:30.87 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
William Vig Stærmose |
2002 |
|
|
41.27 |
|
|
|
1:31.02 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Arne Stein |
2003 |
|
|
44.52 |
|
|
|
1:31.39 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Carl M Gadegaard |
2001 |
|
|
44.82 |
|
|
|
1:31.93 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
|
|
44.68 |
|
|
|
1:34.14 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Quirin Schiphorst |
2001 |
|
|
46.16 |
|
|
|
1:35.80 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joakim Nissen |
2001 |
|
|
45.48 |
|
|
|
1:38.62 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Philip Mundt |
2002 |
|
|
44.32 |
|
|
|
1:38.74 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Thobias Vilhelmsen |
2003 |
|
|
46.09 |
|
|
|
1:40.31 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jan Vogelsang |
2001 |
|
|
51.72 |
|
|
|
1:41.65 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jannik Riemann |
2002 |
|
|
47.54 |
|
|
|
1:42.51 |
|
|
Sv Preußen Reinfeld |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Felix Morshuis |
2003 |
|
|
48.21 |
|
|
|
1:43.41 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Joost Kollwer |
2003 |
|
|
53.71 |
|
|
|
1:47.80 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Hans-Ejnar Elnegaard |
2001 |
|
|
53.99 |
|
|
|
1:48.84 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Stefan Hansen |
2002 |
|
|
50.24 |
|
|
|
1:48.84 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Hjalte Flader Skov |
2002 |
|
|
55.28 |
|
|
|
1:50.02 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Theophil Ulbrich |
2004 |
|
|
51.65 |
|
|
|
1:50.11 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Henrik Halling Olesen |
2003 |
|
|
51.95 |
|
|
|
1:50.89 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Paul Mahler |
2001 |
|
|
56.22 |
|
|
|
1:51.69 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Anfinn Stange |
2004 |
|
|
53.53 |
|
|
|
1:52.72 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Emil Kuhlenhenke |
2002 |
|
|
1:53.23 |
|
|
|
1:53.23 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Marten Plangemann |
2002 |
|
|
57.92 |
|
|
|
1:54.58 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Alfred Feldskov |
2003 |
|
|
56.66 |
|
|
|
1:56.21 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Nicolai Graff |
2001 |
|
|
56.51 |
|
|
|
1:58.26 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Finn Gülle |
2003 |
|
|
55.34 |
|
|
|
1:58.36 |
|
|
Sv Preußen Reinfeld |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Vincent Hajto |
2003 |
|
|
56.82 |
|
|
|
1:59.20 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Christoffer Hald |
2003 |
|
|
57.75 |
|
|
|
2:06.47 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Noah Hildebrandt |
2004 |
|
|
2:18.40 |
|
|
|
2:18.40 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leon Buterus |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Andreas Pedersen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Asynkron fly |
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jacob Thomsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jacob Tietgen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Rygligg efter 1 vend |
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mads Jensen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd ved vend 25m |
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Zacharias S Veber |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ikke samt indslag 75 |
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
13:12 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
20:56 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1897-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adrian Bejan |
1996 |
|
|
29.06 |
|
|
|
1:01.79 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Fischer |
1996 |
|
|
29.03 |
|
|
|
1:03.99 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Reyk Rüger |
1994 |
|
|
30.57 |
|
|
|
1:05.28 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marc Nøhr Andersen |
1996 |
|
|
30.96 |
|
|
|
1:05.65 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Lund |
1996 |
|
|
29.92 |
|
|
|
1:06.08 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jacob Holst |
1991 |
|
|
30.36 |
|
|
|
1:06.81 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
|
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
|
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:56 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
13:58 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1897-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilde Schrøder |
1996 |
|
|
37.76 |
|
|
|
1:17.64 |
|
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Schiphorst |
1993 |
|
|
40.83 |
|
|
|
1:27.23 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1997-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vivian Möller |
1997 |
|
|
37.73 |
|
|
|
1:20.14 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stine Johansen |
1997 |
|
|
37.66 |
|
|
|
1:21.44 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Dilay Gallmeister |
1997 |
|
|
39.78 |
|
|
|
1:24.66 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nadine Schreiber |
1997 |
|
|
44.31 |
|
|
|
1:34.24 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anne-Mette Halling Olesen |
1997 |
|
|
48.75 |
|
|
|
1:43.05 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Hansen |
1998 |
|
|
38.01 |
|
|
|
1:19.92 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Silke Meyer |
1998 |
|
|
38.58 |
|
|
|
1:21.47 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lea Eberhard |
1998 |
|
|
45.40 |
|
|
|
1:37.54 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jasmin Ruhrig |
1998 |
|
|
45.15 |
|
|
|
1:37.73 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mai Gunvald |
1998 |
|
|
48.53 |
|
|
|
1:45.75 |
|
|
Helle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sophia Albers |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christina Larsen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Crawlben efter 75 |
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Aagaard Hansen |
1999 |
|
|
40.70 |
|
|
|
1:27.09 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Trigonis |
1999 |
|
|
43.29 |
|
|
|
1:32.51 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maria Mortensen |
1999 |
|
|
44.97 |
|
|
|
1:36.23 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Signe Stærmose |
1999 |
|
|
46.93 |
|
|
|
1:37.74 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Fischer |
1999 |
|
|
46.38 |
|
|
|
1:38.62 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Nordskov Jensen |
1999 |
|
|
46.73 |
|
|
|
1:39.13 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maren Deters |
1999 |
|
|
49.31 |
|
|
|
1:44.65 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marie B. Johansen |
1999 |
|
|
51.06 |
|
|
|
1:46.32 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Zoe Anne Mann |
1999 |
|
|
50.23 |
|
|
|
1:46.38 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elena Faden |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej adsk. 25m |
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
|
44.18 |
|
|
|
1:31.61 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alina Bohlen |
2001 |
|
|
45.46 |
|
|
|
1:35.42 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iben Bak |
2001 |
|
|
48.27 |
|
|
|
1:40.04 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amalie Lund |
2001 |
|
|
49.00 |
|
|
|
1:43.21 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Melissa Damsgaard |
2001 |
|
|
49.47 |
|
|
|
1:43.61 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sia Linde |
2001 |
|
|
49.06 |
|
|
|
1:44.14 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cecilie Jensen |
2001 |
|
|
50.22 |
|
|
|
1:45.39 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hanna Duhn |
2001 |
|
|
48.09 |
|
|
|
1:45.95 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Nellemose Nielsen |
2001 |
|
|
50.61 |
|
|
|
1:48.31 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maria Lorenzen |
2001 |
|
|
52.33 |
|
|
|
1:48.41 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Natasja Dubini |
2001 |
|
|
51.18 |
|
|
|
1:48.58 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Melina Ruhrig |
2001 |
|
|
53.16 |
|
|
|
1:51.22 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Victoria Magdalena Schwenke |
2001 |
|
|
53.60 |
|
|
|
1:53.02 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Victoria Bang |
2001 |
|
|
53.98 |
|
|
|
1:54.43 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julie Krog Christensen |
2001 |
|
|
53.18 |
|
|
|
1:54.64 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ellen Marie Vad Iversen |
2001 |
|
|
55.45 |
|
|
|
1:57.05 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Marie Louise Nielsen |
2001 |
|
|
56.30 |
|
|
|
1:58.89 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Cille Ingemann Halkjær |
2001 |
|
|
1:02.78 |
|
|
|
2:12.40 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Andressen |
2004 |
|
|
1:58.52 |
|
|
|
1:58.52 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joa-Elin Meyer |
2004 |
|
|
58.81 |
|
|
|
2:02.98 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nike Marie Grenz |
2004 |
|
|
1:00.16 |
|
|
|
2:05.38 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
|
|
58.56 |
|
|
|
2:08.67 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Rønn |
2005 |
|
|
1:01.63 |
|
|
|
2:11.93 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde Garbo Schorll |
2004 |
|
|
1:08.29 |
|
|
|
2:18.92 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Chelsea Nielsen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd efter 25m |
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cora Holthusen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej adsk. hænd 100m |
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
13:58 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
14:30 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Fischer |
1996 |
|
|
34.27 |
|
|
|
1:14.34 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Chodkiewicz |
1996 |
|
|
34.84 |
|
|
|
1:15.87 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik F. Nielsen |
1994 |
|
|
36.00 |
|
|
|
1:17.48 |
|
|
Delta Svøm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marc Nøhr Andersen |
1996 |
|
|
36.02 |
|
|
|
1:18.10 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonathan Klinkhardt |
1995 |
|
|
35.58 |
|
|
|
1:18.45 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jacob Holst |
1991 |
|
|
37.34 |
|
|
|
1:19.21 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Asger Richard Hansen |
1996 |
|
|
40.74 |
|
|
|
1:29.02 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin S. Jespersen |
1997 |
|
|
32.78 |
|
|
|
1:08.96 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus B. Larsen |
1997 |
|
|
33.07 |
|
|
|
1:10.84 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik H Thomsen |
1997 |
|
|
37.26 |
|
|
|
1:17.74 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tom Heilmann |
1997 |
|
|
36.72 |
|
|
|
1:18.17 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Victor Prange |
1997 |
|
|
37.51 |
|
|
|
1:20.30 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Berwig |
1997 |
|
|
41.15 |
|
|
|
1:29.84 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauritz Bech |
1998 |
|
|
33.04 |
|
|
|
1:10.60 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Larsen |
1998 |
|
|
35.57 |
|
|
|
1:19.23 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Due Kristensen |
1998 |
|
|
37.90 |
|
|
|
1:21.58 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anders S. Andreasen |
1998 |
|
|
39.40 |
|
|
|
1:23.92 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Bjarne Niklas Wellm |
1998 |
|
|
38.47 |
|
|
|
1:25.14 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marvin Beckemper |
1998 |
|
|
40.96 |
|
|
|
1:25.48 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peter Krogh Frausing |
1998 |
|
|
41.81 |
|
|
|
1:27.72 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jan-Hendrik Veltmaat |
1998 |
|
|
41.26 |
|
|
|
1:28.53 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Grønnegaard |
2000 |
|
|
38.41 |
|
|
|
1:21.36 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milan Monse |
2000 |
|
|
38.21 |
|
|
|
1:21.79 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonas Ejby |
2000 |
|
|
44.46 |
|
|
|
1:34.52 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tim Sandner |
2000 |
|
|
46.49 |
|
|
|
1:38.75 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Timo Lupi |
2000 |
|
|
1:55.53 |
|
|
|
1:55.53 |
|
|
Sv Preußen Reinfeld |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus Johs Hansen |
2000 |
|
|
55.79 |
|
|
|
2:01.89 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lucas Augustinus |
2000 |
|
|
2:05.29 |
|
|
|
2:05.29 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Danilo Wilm |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej adsk. hænder 75m |
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jacob Rønn |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
fl. flyben i start |
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roman Bukowiecki |
2001 |
|
|
40.96 |
|
|
|
1:26.71 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markus Simonsen |
2001 |
|
|
45.71 |
|
|
|
1:36.29 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Vangsgård |
2001 |
|
|
47.54 |
|
|
|
1:37.71 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Zacharias S Veber |
2001 |
|
|
54.30 |
|
|
|
1:52.22 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lukas Bouwkamp |
2001 |
|
|
53.66 |
|
|
|
1:54.98 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Markus Burghard |
2001 |
|
|
58.27 |
|
|
|
2:00.10 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nicolai Graff |
2001 |
|
|
1:01.23 |
|
|
|
2:09.69 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Carl M Gadegaard |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Paul Mahler |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias Bang Mikkelsen |
2002 |
|
|
47.10 |
|
|
|
1:38.79 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Jensen |
2002 |
|
|
45.94 |
|
|
|
1:40.36 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marek Staats |
2002 |
|
|
53.55 |
|
|
|
1:52.16 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hjalte Flader Skov |
2002 |
|
|
55.93 |
|
|
|
1:54.56 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marten Plangemann |
2002 |
|
|
55.84 |
|
|
|
1:57.71 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jannik Riemann |
2002 |
|
|
57.00 |
|
|
|
2:00.54 |
|
|
Sv Preußen Reinfeld |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Kuhlenhenke |
2002 |
|
|
59.97 |
|
|
|
2:22.55 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joachim Brandt Andersen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Max Hoffmann |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej adsk. hænder 100m |
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arne Stein |
2003 |
|
|
50.67 |
|
|
|
1:46.46 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Morshuis |
2003 |
|
|
50.45 |
|
|
|
1:46.61 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
|
|
53.62 |
|
|
|
1:50.33 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joost Kollwer |
2003 |
|
|
55.56 |
|
|
|
1:57.72 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henrik Halling Olesen |
2003 |
|
|
1:00.05 |
|
|
|
2:06.41 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristian August Lange |
2003 |
|
|
1:00.80 |
|
|
|
2:11.27 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lucas Tomhav |
2003 |
|
|
1:03.52 |
|
|
|
2:21.00 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anders Winther Jensen |
2003 |
|
|
1:21.97 |
|
|
|
2:59.83 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Finn Gülle |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd eft 100m |
|
Sv Preußen Reinfeld |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jacob Thomsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
asynkr ben eft start |
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sean Szweda |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anfinn Stange |
2004 |
|
|
59.06 |
|
|
|
2:03.90 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Landtved |
2004 |
|
|
2:04.24 |
|
|
|
2:04.24 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Andreasen |
2004 |
|
|
1:13.97 |
|
|
|
2:42.38 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
14:30 |
|
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
15:06 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1900-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andrea Aagaard |
1996 |
|
|
|
|
|
|
29.17 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helene Jørgensen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
29.24 |
|
|
Berns Swim Team |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matilde Schrøder |
1996 |
|
|
|
|
|
|
29.38 |
|
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janne Ludwig |
1994 |
|
|
|
|
|
|
29.87 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Friderike Schiphorst |
1996 |
|
|
|
|
|
|
30.08 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Luisa Lensker |
1995 |
|
|
|
|
|
|
30.14 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilie Nordfeldt West |
1996 |
|
|
|
|
|
|
30.47 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilde Sørensen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
30.73 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Astrid Koch |
1994 |
|
|
|
|
|
|
30.85 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tina Röttgers |
1994 |
|
|
|
|
|
|
31.75 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Funch |
1995 |
|
|
|
|
|
|
31.96 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anna Schiphorst |
1993 |
|
|
|
|
|
|
32.39 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jacqueline Pielke |
1995 |
|
|
|
|
|
|
33.16 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julia Kretschmer |
1994 |
|
|
|
|
|
|
36.16 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1997-1997 |
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1998 |
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Schiphorst |
1999 |
|
|
|
|
|
|
28.83 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stine Madsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
29.55 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Hertzog |
1999 |
|
|
|
|
|
|
29.80 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frida Frydendal |
1999 |
|
|
|
|
|
|
30.34 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathilde Aagaard Hansen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
31.20 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Hald |
1999 |
|
|
|
|
|
|
31.46 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karen Brilner Lund |
1999 |
|
|
|
|
|
|
31.80 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Trigonis |
1999 |
|
|
|
|
|
|
31.86 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Signe Stærmose |
1999 |
|
|
|
|
|
|
32.96 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Beate Piletzky |
1999 |
|
|
|
|
|
|
33.56 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Jensen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
33.68 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Freja Linde |
1999 |
|
|
|
|
|
|
33.70 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julia Maruhn |
1999 |
|
|
|
|
|
|
34.38 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Charlotte von Borstel |
1999 |
|
|
|
|
|
|
35.02 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maria Mortensen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
35.20 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Caroline Fischer |
1999 |
|
|
|
|
|
|
35.46 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Cecilie Jensen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
36.33 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maren Deters |
1999 |
|
|
|
|
|
|
36.80 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Julie Nellemose Nielsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
37.72 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Pia Harmsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
37.78 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Zoe Anne Mann |
1999 |
|
|
|
|
|
|
38.31 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Marie B. Johansen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
40.13 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Josephine Hopp |
1999 |
|
|
|
|
|
|
40.77 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Elena Faden |
1999 |
|
|
|
|
|
|
41.94 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2000 |
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
30.96 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Kjær |
2001 |
|
|
|
|
|
|
31.26 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sophie Stehn |
2001 |
|
|
|
|
|
|
32.07 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iben Bak |
2001 |
|
|
|
|
|
|
32.51 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alina Bohlen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
32.61 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Celine Stehn |
2001 |
|
|
|
|
|
|
32.75 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Louise Høyer-Nissen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
32.80 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isabel Seehausen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
32.83 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Lerche |
2001 |
|
|
|
|
|
|
33.03 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Caroline Larsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
34.16 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alberte Korsgaard |
2001 |
|
|
|
|
|
|
34.21 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Liv Persson |
2001 |
|
|
|
|
|
|
34.63 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofie B G Tolsøe |
2001 |
|
|
|
|
|
|
34.85 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Clara Seewald |
2001 |
|
|
|
|
|
|
34.89 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katharina Alsmeier |
2001 |
|
|
|
|
|
|
35.06 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Camille Hertzog |
2001 |
|
|
|
|
|
|
35.11 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sia Linde |
2001 |
|
|
|
|
|
|
35.27 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Amalie Lund |
2001 |
|
|
|
|
|
|
35.96 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Gesa Ehlers |
2001 |
|
|
|
|
|
|
36.11 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Maria Lorenzen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
36.78 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Natasja Dubini |
2001 |
|
|
|
|
|
|
37.63 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Cecilie Jensen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
37.76 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Nele Bült |
2001 |
|
|
|
|
|
|
38.00 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Julie Krog Christensen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
38.33 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Marieke Haack |
2001 |
|
|
|
|
|
|
38.93 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Melina Ruhrig |
2001 |
|
|
|
|
|
|
39.23 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Hanna Duhn |
2001 |
|
|
|
|
|
|
39.39 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Marie Louise Nielsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
40.82 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Anna Lund Petersen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
41.53 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Emma Nellemose Nielsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
41.87 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Cille Ingemann Halkjær |
2001 |
|
|
|
|
|
|
44.02 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ellen Marie Vad Iversen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
46.08 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Victoria Magdalena Schwenke |
2001 |
|
|
|
|
|
|
47.24 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:06 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
20:57 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helene Jørgensen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
29.05 |
|
|
Berns Swim Team |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Friderike Schiphorst |
1996 |
|
|
|
|
|
|
29.08 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matilde Schrøder |
1996 |
|
|
|
|
|
|
29.10 |
|
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andrea Aagaard |
1996 |
|
|
|
|
|
|
29.39 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janne Ludwig |
1994 |
|
|
|
|
|
|
29.59 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Luisa Lensker |
1995 |
|
|
|
|
|
|
30.37 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1997-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Guðrun Mortensen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
27.34 |
|
|
Berns Swim Team |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stine Johansen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
28.36 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marloes Ekkelboom |
1997 |
|
|
|
|
|
|
28.77 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Dilay Gallmeister |
1997 |
|
|
|
|
|
|
29.50 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Catharina Mundt |
1997 |
|
|
|
|
|
|
30.10 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Camilla Linne |
1997 |
|
|
|
|
|
|
30.24 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-1999 |
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicoline Ahrentsen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
28.96 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Freya Ellehus |
2000 |
|
|
|
|
|
|
30.76 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Pedersen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
30.89 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Freja Nicholas |
2000 |
|
|
|
|
|
|
30.89 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Otto |
2000 |
|
|
|
|
|
|
31.69 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rahel Babic |
2000 |
|
|
|
|
|
|
32.63 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
29.84 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Kjær |
2001 |
|
|
|
|
|
|
31.53 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sophie Stehn |
2001 |
|
|
|
|
|
|
31.71 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Celine Stehn |
2001 |
|
|
|
|
|
|
31.97 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alina Bohlen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
32.15 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iben Bak |
2001 |
|
|
|
|
|
|
32.53 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joa-Elin Meyer |
2004 |
|
|
|
|
|
|
41.93 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lisa Andressen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
45.19 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jolin Steinhauf |
2004 |
|
|
|
|
|
|
46.02 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilde Garbo Schorll |
2004 |
|
|
|
|
|
|
46.96 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
47.20 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Rønn |
2005 |
|
|
|
|
|
|
51.82 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:57 |
|
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
15:39 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1900-1996 |
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1997-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Hansen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
25.20 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tom Heilmann |
1997 |
|
|
|
|
|
|
25.25 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Vølund |
1997 |
|
|
|
|
|
|
25.45 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maximillian Krull |
1997 |
|
|
|
|
|
|
25.89 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eike Teja Wulf |
1997 |
|
|
|
|
|
|
26.07 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
|
|
|
|
|
|
26.51 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus B. Larsen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
26.68 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik H Thomsen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
27.24 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sebastian Berwig |
1997 |
|
|
|
|
|
|
28.14 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Volker Neff |
1997 |
|
|
|
|
|
|
32.28 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauritz Bech |
1998 |
|
|
|
|
|
|
27.07 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leon Müller |
1998 |
|
|
|
|
|
|
27.15 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Due Kristensen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
27.53 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lukas Portheine |
1998 |
|
|
|
|
|
|
27.72 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Larsen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
27.90 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jacob Schøler |
1998 |
|
|
|
|
|
|
28.60 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Theis Vibskov Kristensen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
28.72 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tobias Beneke |
1998 |
|
|
|
|
|
|
30.45 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Denis Klonowski |
1998 |
|
|
|
|
|
|
30.54 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Peter Krogh Frausing |
1998 |
|
|
|
|
|
|
30.73 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nicolai Andersen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
31.06 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marvin Beckemper |
1998 |
|
|
|
|
|
|
31.15 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jan-Hendrik Veltmaat |
1998 |
|
|
|
|
|
|
32.00 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Bjarne Niklas Wellm |
1998 |
|
|
|
|
|
|
32.04 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Niels Beyer |
1998 |
|
|
|
|
|
|
32.17 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ole Waasmann |
1998 |
|
|
|
|
|
|
32.61 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anders Jepsen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-1999 |
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milan Monse |
2000 |
|
|
|
|
|
|
28.55 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Grønnegaard |
2000 |
|
|
|
|
|
|
29.01 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
|
|
|
|
|
|
30.08 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksander Engstrøm |
2000 |
|
|
|
|
|
|
30.94 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hennes Nordbeck |
2000 |
|
|
|
|
|
|
31.82 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Danilo Wilm |
2000 |
|
|
|
|
|
|
33.77 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tim Sandner |
2000 |
|
|
|
|
|
|
33.95 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christopher Plangemann |
2000 |
|
|
|
|
|
|
34.02 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Patrick Blohm |
2000 |
|
|
|
|
|
|
34.87 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jonas Ejby |
2000 |
|
|
|
|
|
|
35.13 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thomas Kristensen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
35.31 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lars Wollschläger |
2000 |
|
|
|
|
|
|
39.08 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Timo Lupi |
2000 |
|
|
|
|
|
|
41.27 |
|
|
Sv Preußen Reinfeld |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lucas Augustinus |
2000 |
|
|
|
|
|
|
45.48 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Magnus Johs Hansen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
47.47 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniel Knefel |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roman Bukowiecki |
2001 |
|
|
|
|
|
|
32.29 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonas Vilhelmsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
33.31 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markus Simonsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
34.29 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel Bak |
2001 |
|
|
|
|
|
|
35.28 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Quirin Schiphorst |
2001 |
|
|
|
|
|
|
35.88 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joakim Nissen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
37.74 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jan Vogelsang |
2001 |
|
|
|
|
|
|
37.85 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Carl M Gadegaard |
2001 |
|
|
|
|
|
|
38.27 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hans-Ejnar Elnegaard |
2001 |
|
|
|
|
|
|
40.43 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Markus Burghard |
2001 |
|
|
|
|
|
|
41.55 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nicolai Graff |
2001 |
|
|
|
|
|
|
45.55 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Zacharias S Veber |
2001 |
|
|
|
|
|
|
46.17 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lukas Bouwkamp |
2001 |
|
|
|
|
|
|
47.08 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Paul Mahler |
2001 |
|
|
|
|
|
|
47.61 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2014 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:39 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
20:58 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Dyrehøj |
1988 |
|
|
|
|
|
|
24.95 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Adrian Bejan |
1996 |
|
|
|
|
|
|
25.18 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Fischer |
1996 |
|
|
|
|
|
|
25.74 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik F. Nielsen |
1994 |
|
|
|
|
|
|
25.92 |
|
|
Delta Svøm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcel Bastien |
1996 |
|
|
|
|
|
|
26.11 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Reyk Rüger |
1994 |
|
|
|
|
|
|
26.49 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tom Heilmann |
1997 |
|
|
|
|
|
|
25.09 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Hansen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
25.14 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eike Teja Wulf |
1997 |
|
|
|
|
|
|
25.69 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maximillian Krull |
1997 |
|
|
|
|
|
|
25.71 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Vølund |
1997 |
|
|
|
|
|
|
25.76 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
|
|
|
|
|
|
26.91 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leon Müller |
1998 |
|
|
|
|
|
|
26.68 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauritz Bech |
1998 |
|
|
|
|
|
|
26.82 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Due Kristensen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
26.87 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lukas Portheine |
1998 |
|
|
|
|
|
|
27.51 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Larsen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
27.91 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jacob Schøler |
1998 |
|
|
|
|
|
|
28.31 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milan Monse |
2000 |
|
|
|
|
|
|
27.90 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Grønnegaard |
2000 |
|
|
|
|
|
|
28.44 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
|
|
|
|
|
|
28.72 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksander Engstrøm |
2000 |
|
|
|
|
|
|
30.04 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hennes Nordbeck |
2000 |
|
|
|
|
|
|
31.10 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Danilo Wilm |
2000 |
|
|
|
|
|
|
33.03 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roman Bukowiecki |
2001 |
|
|
|
|
|
|
31.47 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonas Vilhelmsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
33.73 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markus Simonsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
33.97 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Quirin Schiphorst |
2001 |
|
|
|
|
|
|
34.62 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Bak |
2001 |
|
|
|
|
|
|
35.02 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joakim Nissen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
37.55 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arne Stein |
2003 |
|
|
|
|
|
|
34.01 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nelson Maier |
2003 |
|
|
|
|
|
|
34.78 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
36.70 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Felix Morshuis |
2003 |
|
|
|
|
|
|
37.42 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thobias Vilhelmsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
40.30 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alfred Feldskov |
2003 |
|
|
|
|
|
|
42.71 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:58 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
15:50 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Koch |
1994 |
|
|
32.48 |
|
|
|
1:09.47 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janne Ludwig |
1994 |
|
|
37.48 |
|
|
|
1:23.00 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1997-1997 |
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Frydendal |
1999 |
|
|
33.48 |
|
|
|
1:12.11 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karen Brilner Lund |
1999 |
|
|
37.35 |
|
|
|
1:20.51 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Beate Piletzky |
1999 |
|
|
39.87 |
|
|
|
1:29.10 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Charlotte von Borstel |
1999 |
|
|
40.26 |
|
|
|
1:32.10 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rikke Krebs |
1999 |
|
|
41.99 |
|
|
|
1:32.67 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Jørge Jensen |
1999 |
|
|
41.71 |
|
|
|
1:34.97 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Maruhn |
1999 |
|
|
43.14 |
|
|
|
1:37.83 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Freja Nicholas |
2000 |
|
|
36.19 |
|
|
|
1:19.39 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Otto |
2000 |
|
|
41.55 |
|
|
|
1:29.86 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iben Bak |
2001 |
|
|
38.58 |
|
|
|
1:20.22 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Høyer-Nissen |
2001 |
|
|
39.48 |
|
|
|
1:25.98 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liv Persson |
2001 |
|
|
39.88 |
|
|
|
1:27.08 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alberte Korsgaard |
2001 |
|
|
41.68 |
|
|
|
1:31.05 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Lerche |
2001 |
|
|
44.76 |
|
|
|
1:37.93 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalie Lund |
2001 |
|
|
47.22 |
|
|
|
1:50.90 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marieke Haack |
2001 |
|
|
55.51 |
|
|
|
2:02.69 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cille Ingemann Halkjær |
2001 |
|
|
57.18 |
|
|
|
2:08.28 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gesa Ehlers |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Broholm |
2003 |
|
|
47.07 |
|
|
|
1:43.87 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Christensen |
2003 |
|
|
55.09 |
|
|
|
1:55.44 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:50 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
16:09 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Holst |
1991 |
|
|
29.45 |
|
|
|
1:03.62 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Lund |
1996 |
|
|
29.38 |
|
|
|
1:04.05 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Møller Sørensen |
1994 |
|
|
30.87 |
|
|
|
1:06.90 |
|
|
Delta Svøm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristian Ranghøj |
1995 |
|
|
32.24 |
|
|
|
1:08.61 |
|
|
Randers GF Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kevin Meyering |
1992 |
|
|
32.19 |
|
|
|
1:11.06 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marc Nøhr Andersen |
1996 |
|
|
32.66 |
|
|
|
1:11.41 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marcel Bastien |
1996 |
|
|
31.45 |
|
|
|
1:12.53 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hendrik Hiestermann |
1995 |
|
|
33.81 |
|
|
|
1:16.40 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Asger Richard Hansen |
1996 |
|
|
33.99 |
|
|
|
1:19.90 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eike Teja Wulf |
1997 |
|
|
29.48 |
|
|
|
1:03.66 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik H Thomsen |
1997 |
|
|
30.87 |
|
|
|
1:04.22 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Vølund |
1997 |
|
|
30.04 |
|
|
|
1:04.34 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maximillian Krull |
1997 |
|
|
33.65 |
|
|
|
1:17.98 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Volker Neff |
1997 |
|
|
38.55 |
|
|
|
1:27.82 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thomas Kristensen |
2000 |
|
|
44.36 |
|
|
|
1:34.42 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Patrick Blohm |
2000 |
|
|
50.00 |
|
|
|
1:48.82 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniel Knefel |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Bredal Storgaard |
2002 |
|
|
38.34 |
|
|
|
1:20.37 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
William Vig Stærmose |
2002 |
|
|
47.69 |
|
|
|
1:44.20 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leon Buterus |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Landtved |
2004 |
|
|
51.09 |
|
|
|
1:50.59 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
16:09 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
21:10 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
21:10 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
21:34 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
21:34 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
10:17 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andrea Aagaard |
1996 |
|
|
31.38 |
|
|
|
1:05.33 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Sørensen |
1996 |
|
|
32.17 |
|
|
|
1:06.14 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Friderike Schiphorst |
1996 |
|
|
31.71 |
|
|
|
1:06.27 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Luisa Lensker |
1995 |
|
|
32.44 |
|
|
|
1:07.86 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tina Röttgers |
1994 |
|
|
33.92 |
|
|
|
1:09.95 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Funch |
1995 |
|
|
33.57 |
|
|
|
1:10.02 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jacqueline Pielke |
1995 |
|
|
33.65 |
|
|
|
1:10.03 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Schiphorst |
1993 |
|
|
33.73 |
|
|
|
1:11.03 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julia Kretschmer |
1994 |
|
|
38.37 |
|
|
|
1:21.42 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1997-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Guðrun Mortensen |
1997 |
|
|
28.54 |
|
|
|
1:01.53 |
|
|
Berns Swim Team |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marloes Ekkelboom |
1997 |
|
|
30.92 |
|
|
|
1:04.17 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Dilay Gallmeister |
1997 |
|
|
31.12 |
|
|
|
1:04.54 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Linne |
1997 |
|
|
31.15 |
|
|
|
1:05.10 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vivian Möller |
1997 |
|
|
31.57 |
|
|
|
1:05.60 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Catharina Mundt |
1997 |
|
|
32.16 |
|
|
|
1:06.65 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
|
|
35.03 |
|
|
|
1:14.94 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anne-Mette Halling Olesen |
1997 |
|
|
40.67 |
|
|
|
1:25.37 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
|
29.76 |
|
|
|
1:01.88 |
|
|
Durup IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cæcilie Schade Cantby |
1998 |
|
|
30.42 |
|
|
|
1:04.22 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helene Grønnegaard |
1998 |
|
|
31.22 |
|
|
|
1:04.98 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matilda Holse |
1998 |
|
|
32.52 |
|
|
|
1:07.21 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lise Coermann Nygaard |
1998 |
|
|
32.29 |
|
|
|
1:07.62 |
|
|
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde Hansen |
1998 |
|
|
32.62 |
|
|
|
1:08.41 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Birte Mundt |
1998 |
|
|
33.26 |
|
|
|
1:10.44 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie Hansen |
1998 |
|
|
34.58 |
|
|
|
1:11.42 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maxine Vischer |
1998 |
|
|
34.26 |
|
|
|
1:12.54 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Isabell Pielke |
1998 |
|
|
34.69 |
|
|
|
1:12.55 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jasmin Ruhrig |
1998 |
|
|
35.31 |
|
|
|
1:15.06 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Wolf Andersen |
1998 |
|
|
36.44 |
|
|
|
1:16.26 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lea Eberhard |
1998 |
|
|
36.95 |
|
|
|
1:20.39 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Erica Jensen |
1998 |
|
|
38.07 |
|
|
|
1:22.90 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sophia Albers |
1998 |
|
|
38.51 |
|
|
|
1:24.02 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kira Reineke |
1998 |
|
|
42.21 |
|
|
|
1:31.03 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lisa Sitova |
1998 |
|
|
43.14 |
|
|
|
1:33.19 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Dahl |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christina Larsen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stine Madsen |
1999 |
|
|
31.04 |
|
|
|
1:04.77 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Schiphorst |
1999 |
|
|
31.45 |
|
|
|
1:06.20 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frida Frydendal |
1999 |
|
|
31.76 |
|
|
|
1:06.30 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Hertzog |
1999 |
|
|
31.85 |
|
|
|
1:06.72 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karen Brilner Lund |
1999 |
|
|
33.65 |
|
|
|
1:08.79 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Hald |
1999 |
|
|
34.06 |
|
|
|
1:10.06 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathilde Aagaard Hansen |
1999 |
|
|
33.65 |
|
|
|
1:10.18 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Freja Linde |
1999 |
|
|
34.16 |
|
|
|
1:11.46 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna Trigonis |
1999 |
|
|
34.36 |
|
|
|
1:12.70 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Signe Stærmose |
1999 |
|
|
36.08 |
|
|
|
1:15.05 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rikke Krebs |
1999 |
|
|
36.04 |
|
|
|
1:16.14 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Caroline Fischer |
1999 |
|
|
37.73 |
|
|
|
1:17.34 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Charlotte von Borstel |
1999 |
|
|
37.22 |
|
|
|
1:17.71 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maria Mortensen |
1999 |
|
|
37.47 |
|
|
|
1:19.09 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofie Nordskov Jensen |
1999 |
|
|
38.76 |
|
|
|
1:19.52 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Julie Nellemose Nielsen |
1999 |
|
|
38.41 |
|
|
|
1:20.68 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Cecilie Jensen |
1999 |
|
|
38.28 |
|
|
|
1:23.84 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Pia Harmsen |
1999 |
|
|
40.33 |
|
|
|
1:25.94 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Maren Deters |
1999 |
|
|
40.87 |
|
|
|
1:28.17 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Zoe Anne Mann |
1999 |
|
|
40.77 |
|
|
|
1:28.17 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Elena Faden |
1999 |
|
|
42.60 |
|
|
|
1:32.91 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Marie B. Johansen |
1999 |
|
|
44.59 |
|
|
|
1:33.43 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Josephine Hopp |
1999 |
|
|
1:36.57 |
|
|
|
1:36.57 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Kjær |
2001 |
|
|
33.27 |
|
|
|
1:10.46 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Celine Stehn |
2001 |
|
|
1:11.50 |
|
|
|
1:11.50 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sophie Stehn |
2001 |
|
|
34.35 |
|
|
|
1:12.24 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louise Høyer-Nissen |
2001 |
|
|
35.68 |
|
|
|
1:12.96 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alina Bohlen |
2001 |
|
|
34.79 |
|
|
|
1:13.00 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Isabel Seehausen |
2001 |
|
|
35.96 |
|
|
|
1:13.88 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Lerche |
2001 |
|
|
36.26 |
|
|
|
1:15.64 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Liv Persson |
2001 |
|
|
36.41 |
|
|
|
1:15.80 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Camille Hertzog |
2001 |
|
|
35.89 |
|
|
|
1:15.97 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Clara Seewald |
2001 |
|
|
35.96 |
|
|
|
1:16.12 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Caroline Larsen |
2001 |
|
|
1:16.56 |
|
|
|
1:16.56 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alberte Korsgaard |
2001 |
|
|
37.41 |
|
|
|
1:17.18 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sia Linde |
2001 |
|
|
37.78 |
|
|
|
1:18.73 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Katharina Alsmeier |
2001 |
|
|
37.29 |
|
|
|
1:19.56 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maria Lorenzen |
2001 |
|
|
39.38 |
|
|
|
1:21.66 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Natasja Dubini |
2001 |
|
|
38.53 |
|
|
|
1:21.82 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Cecilie Jensen |
2001 |
|
|
40.21 |
|
|
|
1:22.95 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Victoria Bang |
2001 |
|
|
39.04 |
|
|
|
1:24.48 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Gesa Ehlers |
2001 |
|
|
39.51 |
|
|
|
1:25.08 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Julie Krog Christensen |
2001 |
|
|
1:25.81 |
|
|
|
1:25.81 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nele Bült |
2001 |
|
|
41.79 |
|
|
|
1:27.85 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Melina Ruhrig |
2001 |
|
|
41.23 |
|
|
|
1:28.67 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Hanna Duhn |
2001 |
|
|
41.65 |
|
|
|
1:30.06 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Marieke Haack |
2001 |
|
|
44.02 |
|
|
|
1:32.22 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Marie Louise Nielsen |
2001 |
|
|
43.82 |
|
|
|
1:33.95 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Cille Ingemann Halkjær |
2001 |
|
|
45.66 |
|
|
|
1:35.42 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Anna Lund Petersen |
2001 |
|
|
44.72 |
|
|
|
1:38.68 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emma Nellemose Nielsen |
2001 |
|
|
44.92 |
|
|
|
1:39.82 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ellen Marie Vad Iversen |
2001 |
|
|
47.45 |
|
|
|
1:43.05 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Victoria Magdalena Schwenke |
2001 |
|
|
47.66 |
|
|
|
1:45.78 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joa-Elin Meyer |
2004 |
|
|
44.71 |
|
|
|
1:35.38 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lisa Andressen |
2004 |
|
|
49.17 |
|
|
|
1:47.34 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jolin Steinhauf |
2004 |
|
|
51.56 |
|
|
|
1:48.91 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nike Marie Grenz |
2004 |
|
|
51.19 |
|
|
|
1:53.50 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Rønn |
2005 |
|
|
51.21 |
|
|
|
1:54.43 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
|
|
53.42 |
|
|
|
1:54.73 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Freja S. Falkenstrøm |
2004 |
|
|
55.82 |
|
|
|
2:00.54 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Chelsea Nielsen |
2004 |
|
|
1:00.45 |
|
|
|
2:09.48 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cora Holthusen |
2004 |
|
|
1:04.62 |
|
|
|
2:27.20 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Schøler |
2004 |
|
|
1:06.20 |
|
|
|
2:28.23 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathilde Garbo Schorll |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Riber Memborg |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:17 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
10:49 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adrian Bejan |
1996 |
|
|
26.71 |
|
|
|
55.06 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Fischer |
1996 |
|
|
26.94 |
|
|
|
56.52 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Lund |
1996 |
|
|
28.47 |
|
|
|
58.51 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kevin Meyering |
1992 |
|
|
28.23 |
|
|
|
59.29 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias Poulsen |
1996 |
|
|
28.65 |
|
|
|
59.68 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marcel Bastien |
1996 |
|
|
28.40 |
|
|
|
1:00.08 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver Chodkiewicz |
1996 |
|
|
29.26 |
|
|
|
1:00.38 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Bruun |
1995 |
|
|
28.81 |
|
|
|
1:00.97 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hendrik Hiestermann |
1995 |
|
|
29.48 |
|
|
|
1:02.06 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jonathan Klinkhardt |
1995 |
|
|
29.66 |
|
|
|
1:02.89 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Reyk Rüger |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Vølund |
1997 |
|
|
26.47 |
|
|
|
55.46 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eike Teja Wulf |
1997 |
|
|
26.68 |
|
|
|
55.62 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik H Thomsen |
1997 |
|
|
27.86 |
|
|
|
56.87 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
|
|
27.45 |
|
|
|
58.03 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maximillian Krull |
1997 |
|
|
27.82 |
|
|
|
58.53 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus B. Larsen |
1997 |
|
|
27.76 |
|
|
|
58.95 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Martin S. Jespersen |
1997 |
|
|
29.04 |
|
|
|
59.88 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Victor Prange |
1997 |
|
|
29.10 |
|
|
|
1:02.86 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sebastian Berwig |
1997 |
|
|
30.37 |
|
|
|
1:04.39 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Volker Neff |
1997 |
|
|
33.08 |
|
|
|
1:10.96 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simon Hansen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leon Müller |
1998 |
|
|
28.38 |
|
|
|
59.81 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauritz Bech |
1998 |
|
|
28.85 |
|
|
|
59.86 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Portheine |
1998 |
|
|
29.37 |
|
|
|
1:00.95 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jacob Schøler |
1998 |
|
|
29.57 |
|
|
|
1:01.55 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Larsen |
1998 |
|
|
29.19 |
|
|
|
1:02.12 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Theis Vibskov Kristensen |
1998 |
|
|
30.05 |
|
|
|
1:03.26 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anders S. Andreasen |
1998 |
|
|
31.05 |
|
|
|
1:04.48 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peter Krogh Frausing |
1998 |
|
|
31.38 |
|
|
|
1:05.63 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tobias Beneke |
1998 |
|
|
1:08.77 |
|
|
|
1:08.77 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marvin Beckemper |
1998 |
|
|
34.24 |
|
|
|
1:10.23 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Denis Klonowski |
1998 |
|
|
32.02 |
|
|
|
1:10.53 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jan-Hendrik Veltmaat |
1998 |
|
|
1:10.59 |
|
|
|
1:10.59 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ole Waasmann |
1998 |
|
|
34.57 |
|
|
|
1:13.21 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Niels Beyer |
1998 |
|
|
34.80 |
|
|
|
1:13.57 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milan Monse |
2000 |
|
|
29.39 |
|
|
|
1:02.11 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Grønnegaard |
2000 |
|
|
29.72 |
|
|
|
1:03.04 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
|
|
30.96 |
|
|
|
1:04.86 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksander Engstrøm |
2000 |
|
|
32.26 |
|
|
|
1:07.25 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hennes Nordbeck |
2000 |
|
|
1:10.77 |
|
|
|
1:10.77 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Danilo Wilm |
2000 |
|
|
34.96 |
|
|
|
1:13.09 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christopher Plangemann |
2000 |
|
|
36.89 |
|
|
|
1:16.32 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonas Ejby |
2000 |
|
|
37.13 |
|
|
|
1:16.45 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tim Sandner |
2000 |
|
|
36.22 |
|
|
|
1:17.58 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Thomas Kristensen |
2000 |
|
|
39.10 |
|
|
|
1:19.95 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Patrick Blohm |
2000 |
|
|
39.18 |
|
|
|
1:25.96 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lars Wollschläger |
2000 |
|
|
41.65 |
|
|
|
1:27.03 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jacob Rønn |
2000 |
|
|
42.81 |
|
|
|
1:29.43 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Timo Lupi |
2000 |
|
|
43.60 |
|
|
|
1:33.70 |
|
|
Sv Preußen Reinfeld |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lucas Augustinus |
2000 |
|
|
48.11 |
|
|
|
1:42.16 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Magnus Johs Hansen |
2000 |
|
|
1:58.88 |
|
|
|
1:58.88 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniel Knefel |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roman Bukowiecki |
2001 |
|
|
32.98 |
|
|
|
1:09.86 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonas Vilhelmsen |
2001 |
|
|
34.75 |
|
|
|
1:12.01 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Vangsgård |
2001 |
|
|
35.32 |
|
|
|
1:13.67 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markus Simonsen |
2001 |
|
|
36.31 |
|
|
|
1:16.93 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Bak |
2001 |
|
|
36.79 |
|
|
|
1:18.87 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Quirin Schiphorst |
2001 |
|
|
38.82 |
|
|
|
1:20.07 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Carl M Gadegaard |
2001 |
|
|
40.14 |
|
|
|
1:23.82 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joakim Nissen |
2001 |
|
|
41.10 |
|
|
|
1:25.47 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hans-Ejnar Elnegaard |
2001 |
|
|
44.11 |
|
|
|
1:32.58 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Zacharias S Veber |
2001 |
|
|
47.11 |
|
|
|
1:35.43 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Markus Burghard |
2001 |
|
|
47.20 |
|
|
|
1:39.36 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Paul Mahler |
2001 |
|
|
48.88 |
|
|
|
1:43.73 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lukas Bouwkamp |
2001 |
|
|
50.26 |
|
|
|
1:43.95 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nicolai Graff |
2001 |
|
|
48.94 |
|
|
|
1:45.62 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jan Vogelsang |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Vig Stærmose |
2002 |
|
|
1:17.17 |
|
|
|
1:17.17 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sander Linde |
2002 |
|
|
38.87 |
|
|
|
1:19.90 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jacob Tietgen |
2002 |
|
|
37.13 |
|
|
|
1:20.78 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Jensen |
2002 |
|
|
39.60 |
|
|
|
1:24.22 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stefan Hansen |
2002 |
|
|
41.65 |
|
|
|
1:26.27 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Philip Mundt |
2002 |
|
|
41.85 |
|
|
|
1:31.29 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Kuhlenhenke |
2002 |
|
|
44.01 |
|
|
|
1:31.58 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jannik Riemann |
2002 |
|
|
43.85 |
|
|
|
1:32.72 |
|
|
Sv Preußen Reinfeld |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hjalte Flader Skov |
2002 |
|
|
43.97 |
|
|
|
1:33.14 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Bastian Bülow Vadum |
2002 |
|
|
48.32 |
|
|
|
1:46.50 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marek Staats |
2002 |
|
|
1:46.88 |
|
|
|
1:46.88 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leon Buterus |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marten Plangemann |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej berør. 50m |
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nelson Maier |
2003 |
|
|
37.59 |
|
|
|
1:16.77 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arne Stein |
2003 |
|
|
37.05 |
|
|
|
1:18.09 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
|
|
40.93 |
|
|
|
1:24.42 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thobias Vilhelmsen |
2003 |
|
|
42.02 |
|
|
|
1:30.56 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Felix Morshuis |
2003 |
|
|
1:32.53 |
|
|
|
1:32.53 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alfred Feldskov |
2003 |
|
|
46.15 |
|
|
|
1:39.57 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lucas Tomhav |
2003 |
|
|
|
|
|
|
1:40.08 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Henrik Halling Olesen |
2003 |
|
|
45.91 |
|
|
|
1:40.39 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vincent Hajto |
2003 |
|
|
48.57 |
|
|
|
1:48.92 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Finn Gülle |
2003 |
|
|
49.00 |
|
|
|
1:50.40 |
|
|
Sv Preußen Reinfeld |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kristian August Lange |
2003 |
|
|
|
|
|
|
1:54.18 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christoffer Hald |
2003 |
|
|
|
|
|
|
1:54.62 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Andreas Pedersen |
2003 |
|
|
1:55.57 |
|
|
|
1:55.57 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anders Winther Jensen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
2:01.38 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sean Szweda |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joost Kollwer |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Landtved |
2004 |
|
|
42.80 |
|
|
|
1:34.53 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Theophil Ulbrich |
2004 |
|
|
45.73 |
|
|
|
1:39.87 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anfinn Stange |
2004 |
|
|
50.21 |
|
|
|
1:46.00 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonas Lykke Sandison |
2004 |
|
|
52.65 |
|
|
|
1:50.68 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Andreasen |
2004 |
|
|
55.88 |
|
|
|
2:04.73 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads Himmelstrup Andersen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
2:06.28 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Noah Hildebrandt |
2004 |
|
|
|
|
|
|
2:10.60 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:49 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
11:06 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Friderike Schiphorst |
1996 |
|
|
|
|
|
|
31.63 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andrea Aagaard |
1996 |
|
|
|
|
|
|
31.93 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Astrid Koch |
1994 |
|
|
|
|
|
|
32.21 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janne Ludwig |
1994 |
|
|
|
|
|
|
34.31 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Schiphorst |
1993 |
|
|
|
|
|
|
38.41 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1997-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Tetzschner Madsen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
34.34 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Catharina Mundt |
1997 |
|
|
|
|
|
|
35.37 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stine Madsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
31.55 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frida Frydendal |
1999 |
|
|
|
|
|
|
32.00 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karen Brilner Lund |
1999 |
|
|
|
|
|
|
35.73 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Jensen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
35.99 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Beate Piletzky |
1999 |
|
|
|
|
|
|
37.87 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Jørge Jensen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
38.40 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Charlotte von Borstel |
1999 |
|
|
|
|
|
|
39.13 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Maruhn |
1999 |
|
|
|
|
|
|
39.53 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofie Nordskov Jensen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
39.67 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Signe Stærmose |
1999 |
|
|
|
|
|
|
42.78 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maren Deters |
1999 |
|
|
|
|
|
|
48.46 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sophie Stehn |
2001 |
|
|
|
|
|
|
36.66 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Høyer-Nissen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
37.80 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liv Persson |
2001 |
|
|
|
|
|
|
38.77 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alberte Korsgaard |
2001 |
|
|
|
|
|
|
39.76 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gesa Ehlers |
2001 |
|
|
|
|
|
|
45.77 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Lorenzen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
45.77 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Victoria Bang |
2001 |
|
|
|
|
|
|
49.97 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nele Bült |
2001 |
|
|
|
|
|
|
52.91 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marieke Haack |
2001 |
|
|
|
|
|
|
53.86 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cille Ingemann Halkjær |
2001 |
|
|
|
|
|
|
58.62 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joa-Elin Meyer |
2004 |
|
|
|
|
|
|
51.12 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
1:03.75 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:06 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
11:14 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adrian Bejan |
1996 |
|
|
|
|
|
|
28.04 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristian Ranghøj |
1995 |
|
|
|
|
|
|
29.65 |
|
|
Randers GF Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Florian Heyn |
1988 |
|
|
|
|
|
|
30.29 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathias Poulsen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
30.67 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kevin Meyering |
1992 |
|
|
|
|
|
|
30.96 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oliver Bruun |
1995 |
|
|
|
|
|
|
31.08 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jan Kretschmer |
1990 |
|
|
|
|
|
|
33.08 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martin Dyrehøj |
1988 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Vølund |
1997 |
|
|
|
|
|
|
28.78 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Berwig |
1997 |
|
|
|
|
|
|
32.14 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederik H Thomsen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauritz Bech |
1998 |
|
|
|
|
|
|
29.73 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leon Müller |
1998 |
|
|
|
|
|
|
30.78 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bjarne Niklas Wellm |
1998 |
|
|
|
|
|
|
33.05 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Theis Vibskov Kristensen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
33.30 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicolai Andersen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
34.29 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederik Larsen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
34.30 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jacob Schøler |
1998 |
|
|
|
|
|
|
34.68 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tobias Beneke |
1998 |
|
|
|
|
|
|
36.79 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Peter Krogh Frausing |
1998 |
|
|
|
|
|
|
37.34 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jan-Hendrik Veltmaat |
1998 |
|
|
|
|
|
|
39.17 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marvin Beckemper |
1998 |
|
|
|
|
|
|
42.21 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Grønnegaard |
2000 |
|
|
|
|
|
|
33.81 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksander Engstrøm |
2000 |
|
|
|
|
|
|
36.28 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonas Ejby |
2000 |
|
|
|
|
|
|
44.67 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Patrick Blohm |
2000 |
|
|
|
|
|
|
45.55 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Timo Lupi |
2000 |
|
|
|
|
|
|
58.22 |
|
|
Sv Preußen Reinfeld |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Bak |
2001 |
|
|
|
|
|
|
42.84 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl M Gadegaard |
2001 |
|
|
|
|
|
|
45.54 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hans-Ejnar Elnegaard |
2001 |
|
|
|
|
|
|
54.56 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markus Burghard |
2001 |
|
|
|
|
|
|
57.70 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Paul Mahler |
2001 |
|
|
|
|
|
|
59.82 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Landtved |
2004 |
|
|
|
|
|
|
48.81 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:14 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
12:35 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andrea Aagaard |
1996 |
|
|
33.99 |
|
|
|
1:09.51 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jacqueline Pielke |
1995 |
|
|
36.16 |
|
|
|
1:14.31 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Sørensen |
1996 |
|
|
37.15 |
|
|
|
1:17.09 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Luisa Lensker |
1995 |
|
|
37.85 |
|
|
|
1:17.95 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tina Röttgers |
1994 |
|
|
37.85 |
|
|
|
1:18.15 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Kretschmer |
1994 |
|
|
42.08 |
|
|
|
1:28.63 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matilde Schrøder |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1997-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dilay Gallmeister |
1997 |
|
|
35.95 |
|
|
|
1:14.04 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marloes Ekkelboom |
1997 |
|
|
35.76 |
|
|
|
1:14.72 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Linne |
1997 |
|
|
36.24 |
|
|
|
1:15.12 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nadine Schreiber |
1997 |
|
|
46.36 |
|
|
|
1:36.67 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
|
32.41 |
|
|
|
1:06.79 |
|
|
Durup IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne Sofie Jørgensen |
1998 |
|
|
33.97 |
|
|
|
1:09.78 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helene Grønnegaard |
1998 |
|
|
33.90 |
|
|
|
1:10.04 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isabell Pielke |
1998 |
|
|
39.52 |
|
|
|
1:21.56 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
|
|
1:23.39 |
|
|
|
1:23.39 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Birte Mundt |
1998 |
|
|
41.98 |
|
|
|
1:26.12 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Erica Jensen |
1998 |
|
|
48.24 |
|
|
|
1:39.96 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kira Reineke |
1998 |
|
|
50.83 |
|
|
|
1:43.56 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lisa Sitova |
1998 |
|
|
50.91 |
|
|
|
1:48.74 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christina Larsen |
1998 |
|
|
1:08.82 |
|
|
|
2:18.61 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jasmin Koefoed Jacobsen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Dahl |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Hertzog |
1999 |
|
|
35.36 |
|
|
|
1:13.50 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Schiphorst |
1999 |
|
|
38.19 |
|
|
|
1:18.95 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frida Frydendal |
1999 |
|
|
38.34 |
|
|
|
1:19.18 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Hald |
1999 |
|
|
39.03 |
|
|
|
1:20.03 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Freja Linde |
1999 |
|
|
39.20 |
|
|
|
1:20.94 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Jensen |
1999 |
|
|
39.48 |
|
|
|
1:21.16 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rikke Krebs |
1999 |
|
|
41.33 |
|
|
|
1:23.90 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Trigonis |
1999 |
|
|
40.82 |
|
|
|
1:24.49 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maria Mortensen |
1999 |
|
|
42.39 |
|
|
|
1:25.47 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie Nellemose Nielsen |
1999 |
|
|
42.81 |
|
|
|
1:28.35 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cecilie Jensen |
1999 |
|
|
46.94 |
|
|
|
1:34.51 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Charlotte von Borstel |
1999 |
|
|
45.32 |
|
|
|
1:35.43 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pia Harmsen |
1999 |
|
|
47.51 |
|
|
|
1:36.32 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marie B. Johansen |
1999 |
|
|
48.37 |
|
|
|
1:38.11 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Josephine Hopp |
1999 |
|
|
1:38.89 |
|
|
|
1:38.89 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Zoe Anne Mann |
1999 |
|
|
50.34 |
|
|
|
1:46.60 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Elena Faden |
1999 |
|
|
1:55.51 |
|
|
|
1:55.51 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Celine Stehn |
2001 |
|
|
38.59 |
|
|
|
1:20.14 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Høyer-Nissen |
2001 |
|
|
40.95 |
|
|
|
1:22.18 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alina Bohlen |
2001 |
|
|
42.73 |
|
|
|
1:26.95 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isabel Seehausen |
2001 |
|
|
42.37 |
|
|
|
1:27.64 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Melissa Damsgaard |
2001 |
|
|
1:28.38 |
|
|
|
1:28.38 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Camille Hertzog |
2001 |
|
|
43.40 |
|
|
|
1:29.72 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Clara Seewald |
2001 |
|
|
1:31.16 |
|
|
|
1:31.16 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katharina Alsmeier |
2001 |
|
|
43.71 |
|
|
|
1:31.26 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sia Linde |
2001 |
|
|
44.20 |
|
|
|
1:31.48 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Caroline Larsen |
2001 |
|
|
46.90 |
|
|
|
1:34.41 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Nellemose Nielsen |
2001 |
|
|
1:43.76 |
|
|
|
1:43.76 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Gesa Ehlers |
2001 |
|
|
50.19 |
|
|
|
1:44.01 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Hanna Duhn |
2001 |
|
|
1:50.79 |
|
|
|
1:50.79 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Cille Ingemann Halkjær |
2001 |
|
|
56.68 |
|
|
|
1:52.47 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marieke Haack |
2001 |
|
|
55.82 |
|
|
|
1:55.01 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ellen Marie Vad Iversen |
2001 |
|
|
55.66 |
|
|
|
1:58.28 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Victoria Magdalena Schwenke |
2001 |
|
|
58.84 |
|
|
|
2:02.46 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Lund Petersen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
mavelig. efter 25m |
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marie Louise Nielsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
mavelig. efter 25m. |
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie B G Tolsøe |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej.fortsatb.25+50m |
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joa-Elin Meyer |
2004 |
|
|
55.61 |
|
|
|
1:52.56 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Rønn |
2005 |
|
|
57.36 |
|
|
|
1:54.37 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lisa Andressen |
2004 |
|
|
1:54.58 |
|
|
|
1:54.58 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
|
|
1:01.67 |
|
|
|
2:04.36 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nike Marie Grenz |
2004 |
|
|
1:05.40 |
|
|
|
2:09.74 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Freja S. Falkenstrøm |
2004 |
|
|
1:03.87 |
|
|
|
2:11.49 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Riber Memborg |
2004 |
|
|
1:07.71 |
|
|
|
2:24.03 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Chelsea Nielsen |
2004 |
|
|
1:11.19 |
|
|
|
2:26.10 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cora Holthusen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej.fortsatb.25m |
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jolin Steinhauf |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej.fortsatb.75m |
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:35 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
12:51 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Fischer |
1996 |
|
|
30.96 |
|
|
|
1:03.30 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristian Ranghøj |
1995 |
|
|
32.31 |
|
|
|
1:06.93 |
|
|
Randers GF Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Lund |
1996 |
|
|
33.07 |
|
|
|
1:07.02 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonathan Klinkhardt |
1995 |
|
|
33.24 |
|
|
|
1:10.32 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcel Bastien |
1996 |
|
|
33.44 |
|
|
|
1:11.11 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathias Poulsen |
1996 |
|
|
34.56 |
|
|
|
1:11.38 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Reyk Rüger |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
|
|
30.41 |
|
|
|
1:01.52 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik H Thomsen |
1997 |
|
|
33.03 |
|
|
|
1:06.52 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maximillian Krull |
1997 |
|
|
32.11 |
|
|
|
1:07.88 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin S. Jespersen |
1997 |
|
|
34.85 |
|
|
|
1:11.69 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Volker Neff |
1997 |
|
|
39.03 |
|
|
|
1:21.63 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simon Hansen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders S. Andreasen |
1998 |
|
|
35.01 |
|
|
|
1:10.44 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lukas Portheine |
1998 |
|
|
34.66 |
|
|
|
1:12.18 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Denis Klonowski |
1998 |
|
|
38.55 |
|
|
|
1:18.83 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tobias Beneke |
1998 |
|
|
1:25.19 |
|
|
|
1:25.19 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niels Beyer |
1998 |
|
|
41.61 |
|
|
|
1:25.65 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ole Waasmann |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej.fortsatb.50m |
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
|
|
33.75 |
|
|
|
1:09.38 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milan Monse |
2000 |
|
|
34.63 |
|
|
|
1:12.91 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksander Engstrøm |
2000 |
|
|
37.07 |
|
|
|
1:15.51 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hennes Nordbeck |
2000 |
|
|
41.02 |
|
|
|
1:23.47 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christopher Plangemann |
2000 |
|
|
43.80 |
|
|
|
1:28.69 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tim Sandner |
2000 |
|
|
1:29.51 |
|
|
|
1:29.51 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonas Ejby |
2000 |
|
|
43.48 |
|
|
|
1:29.72 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thomas Kristensen |
2000 |
|
|
44.93 |
|
|
|
1:31.99 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Patrick Blohm |
2000 |
|
|
49.99 |
|
|
|
1:38.19 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jacob Rønn |
2000 |
|
|
52.71 |
|
|
|
1:44.44 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lars Wollschläger |
2000 |
|
|
53.33 |
|
|
|
1:50.45 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lucas Augustinus |
2000 |
|
|
1:59.22 |
|
|
|
1:59.22 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniel Knefel |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Magnus Johs Hansen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
mavelig.efter.75m |
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Vilhelmsen |
2001 |
|
|
43.07 |
|
|
|
1:27.12 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markus Simonsen |
2001 |
|
|
42.72 |
|
|
|
1:27.20 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Quirin Schiphorst |
2001 |
|
|
49.22 |
|
|
|
1:39.35 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joakim Nissen |
2001 |
|
|
49.90 |
|
|
|
1:41.41 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Zacharias S Veber |
2001 |
|
|
49.82 |
|
|
|
1:44.87 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nicolai Graff |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
udsvøm.mave.50m |
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Paul Mahler |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej.forsatb.50m |
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roman Bukowiecki |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej.fortsatb.25m |
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Bredal Storgaard |
2002 |
|
|
38.60 |
|
|
|
1:20.14 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tobias Bang Mikkelsen |
2002 |
|
|
40.47 |
|
|
|
1:22.70 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Max Hoffmann |
2002 |
|
|
42.95 |
|
|
|
1:27.45 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jacob Tietgen |
2002 |
|
|
46.66 |
|
|
|
1:34.63 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Jensen |
2002 |
|
|
46.28 |
|
|
|
1:36.61 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Philip Mundt |
2002 |
|
|
1:41.13 |
|
|
|
1:41.13 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hjalte Flader Skov |
2002 |
|
|
52.13 |
|
|
|
1:47.58 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marek Staats |
2002 |
|
|
57.92 |
|
|
|
1:59.56 |
|
|
Tvg Drochtersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Bastian Bülow Vadum |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Stefan Hansen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej.forsatb.50m |
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
|
|
43.06 |
|
|
|
1:27.27 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arne Stein |
2003 |
|
|
46.09 |
|
|
|
1:34.60 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thobias Vilhelmsen |
2003 |
|
|
50.65 |
|
|
|
1:43.43 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Felix Morshuis |
2003 |
|
|
53.60 |
|
|
|
1:53.49 |
|
|
Waspo Nordhorn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lucas Tomhav |
2003 |
|
|
56.58 |
|
|
|
1:54.22 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christoffer Hald |
2003 |
|
|
56.57 |
|
|
|
1:54.37 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vincent Hajto |
2003 |
|
|
58.39 |
|
|
|
1:59.73 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristian August Lange |
2003 |
|
|
2:00.25 |
|
|
|
2:00.25 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Andreas Pedersen |
2003 |
|
|
2:10.53 |
|
|
|
2:10.53 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anders Winther Jensen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej.berøring.75m |
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anfinn Stange |
2004 |
|
|
55.44 |
|
|
|
1:54.52 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Andreasen |
2004 |
|
|
1:05.40 |
|
|
|
2:13.80 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonas Lykke Sandison |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
udsvøm.mave.25m |
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mads Himmelstrup Andersen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej.fortsatb.25m |
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noah Hildebrandt |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej.fortsatb.50m |
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Theophil Ulbrich |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
udsvøm.mave.25m |
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:51 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
13:32 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janne Ludwig |
1994 |
|
|
36.14 |
1:19.34 |
2:09.30 |
|
2:47.93 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Astrid Koch |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1997-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vivian Möller |
1997 |
|
|
33.38 |
1:14.44 |
1:58.82 |
|
2:34.66 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
|
|
45.17 |
1:37.69 |
2:32.24 |
|
3:17.40 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nadine Schreiber |
1997 |
|
|
43.74 |
1:37.48 |
2:31.13 |
|
3:20.71 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne-Mette Halling Olesen |
1997 |
|
|
55.56 |
1:52.64 |
2:50.20 |
|
3:39.80 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Hansen |
1998 |
|
|
34.28 |
1:15.41 |
1:59.42 |
|
2:37.11 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helene Grønnegaard |
1998 |
|
|
34.57 |
1:12.82 |
2:00.80 |
|
2:37.13 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Hertzog |
1999 |
|
|
32.84 |
1:14.73 |
2:05.50 |
|
2:45.31 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Freja Linde |
1999 |
|
|
44.32 |
1:29.22 |
2:23.02 |
|
3:04.33 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Signe Stærmose |
1999 |
|
|
45.72 |
1:34.40 |
2:25.46 |
|
3:07.60 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline Fischer |
1999 |
|
|
46.36 |
1:35.56 |
2:29.85 |
|
3:12.25 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julie Jørge Jensen |
1999 |
|
|
42.39 |
1:32.11 |
2:29.17 |
|
3:13.67 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Maruhn |
1999 |
|
|
43.59 |
1:33.79 |
2:34.38 |
|
3:20.35 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Beate Piletzky |
1999 |
|
|
38.78 |
1:30.80 |
2:29.18 |
|
3:20.91 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Hald |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej.samtid.inds.125m |
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Otto |
2000 |
|
|
38.71 |
1:23.59 |
2:14.51 |
|
2:54.17 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilie Madsen |
2000 |
|
|
39.80 |
1:27.73 |
2:18.25 |
|
2:57.39 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Gyldenkærne |
2000 |
|
|
48.10 |
1:38.68 |
2:39.22 |
|
3:26.75 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louise Lykke Hansen |
2000 |
|
|
45.97 |
1:41.86 |
2:40.73 |
|
3:29.13 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Renee Asbech |
2000 |
|
|
50.07 |
1:41.94 |
2:42.12 |
|
3:31.57 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martine Halling Olesen |
2000 |
|
|
55.83 |
1:54.13 |
2:53.06 |
|
3:38.60 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kamilla Sigvardt |
2000 |
|
|
52.55 |
1:46.21 |
2:53.23 |
|
3:42.95 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Camilla Breum Christensen |
2000 |
|
|
56.85 |
1:57.79 |
2:58.14 |
|
3:52.02 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Kjær |
2001 |
|
|
38.73 |
1:22.95 |
2:14.73 |
|
2:54.89 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Høyer-Nissen |
2001 |
|
|
40.68 |
1:26.94 |
2:22.69 |
|
3:02.35 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alberte Korsgaard |
2001 |
|
|
42.43 |
1:29.99 |
2:22.11 |
|
3:02.65 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isabel Seehausen |
2001 |
|
|
40.74 |
1:27.10 |
2:23.50 |
|
3:05.48 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camille Hertzog |
2001 |
|
|
41.83 |
1:28.97 |
2:25.11 |
|
3:08.50 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Lerche |
2001 |
|
|
45.02 |
1:32.92 |
2:28.23 |
|
3:09.97 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Melissa Damsgaard |
2001 |
|
|
45.43 |
1:35.44 |
2:32.77 |
|
3:17.91 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria Lorenzen |
2001 |
|
|
48.34 |
1:43.98 |
2:41.66 |
|
3:27.52 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Victoria Bang |
2001 |
|
|
51.88 |
1:47.65 |
2:46.69 |
|
3:31.82 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cille Ingemann Halkjær |
2001 |
|
|
1:00.76 |
2:00.00 |
3:12.09 |
|
4:05.14 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cecilie Jensen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ryg.afslut.mave |
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Krog Christensen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej.fortsatb.75m |
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Natasja Dubini |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej.adskildt.hænd.150 |
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie B G Tolsøe |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej.synkron.arm.125m |
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Bartwicki |
2002 |
|
|
49.00 |
1:41.76 |
2:40.44 |
|
3:27.49 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stine Vinter |
2002 |
|
|
52.32 |
1:44.22 |
2:42.75 |
|
3:31.98 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katrine B. Hansen |
2002 |
|
|
50.60 |
1:41.38 |
2:46.07 |
|
3:38.03 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katrine Mejlsbye |
2002 |
|
|
53.99 |
1:53.68 |
2:54.05 |
|
3:43.81 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Christensen |
2003 |
|
|
55.00 |
1:54.70 |
2:57.85 |
|
3:50.57 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ghita Ross Rasmussen |
2003 |
|
|
58.59 |
1:57.90 |
3:06.66 |
|
3:59.78 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
13:32 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
14:01 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hendrik Hiestermann |
1995 |
|
|
33.71 |
1:12.75 |
2:00.23 |
|
2:36.12 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik H Thomsen |
1997 |
|
|
30.46 |
1:04.77 |
1:45.13 |
|
2:16.43 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eike Teja Wulf |
1997 |
|
|
29.59 |
1:03.97 |
1:45.05 |
|
2:18.45 |
|
|
Tsv Reinbek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus B. Larsen |
1997 |
|
|
31.15 |
1:09.00 |
1:48.59 |
|
2:22.34 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Victor Prange |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej.adskildt.hænd.125 |
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders S. Andreasen |
1998 |
|
|
35.00 |
1:13.83 |
2:00.95 |
|
2:37.57 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jacob Schøler |
1998 |
|
|
35.57 |
1:17.64 |
2:05.58 |
|
2:39.40 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bjarne Niklas Wellm |
1998 |
|
|
37.00 |
1:24.29 |
2:13.28 |
|
2:54.34 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicolai Andersen |
1998 |
|
|
35.32 |
1:21.83 |
2:16.13 |
|
2:56.95 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksander Engstrøm |
2000 |
|
|
35.75 |
1:19.42 |
2:08.15 |
|
2:46.19 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thomas Kristensen |
2000 |
|
|
46.07 |
1:35.53 |
2:36.13 |
|
3:15.86 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jacob Rønn |
2000 |
|
|
56.07 |
1:53.11 |
2:53.54 |
|
3:44.48 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Danilo Wilm |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej.forsatb.ryg |
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markus Simonsen |
2001 |
|
|
44.12 |
1:30.00 |
2:21.81 |
|
3:04.75 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonas Vilhelmsen |
2001 |
|
|
44.47 |
1:32.97 |
2:26.63 |
|
3:07.32 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Vangsgård |
2001 |
|
|
45.09 |
1:36.32 |
2:30.74 |
|
3:12.93 |
|
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Carl M Gadegaard |
2001 |
|
|
48.64 |
1:39.17 |
2:33.00 |
|
3:14.71 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Bak |
2001 |
|
|
44.91 |
1:33.43 |
2:30.66 |
|
3:15.08 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joakim Nissen |
2001 |
|
|
51.04 |
1:44.83 |
2:54.51 |
|
3:40.53 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Bredal Storgaard |
2002 |
|
|
37.88 |
1:24.73 |
2:17.70 |
|
2:57.34 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tobias Bang Mikkelsen |
2002 |
|
|
41.85 |
1:28.88 |
2:25.99 |
|
3:06.00 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sander Linde |
2002 |
|
|
45.13 |
1:36.22 |
2:31.84 |
|
3:14.34 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Max Hoffmann |
2002 |
|
|
49.53 |
1:37.53 |
2:34.21 |
|
3:16.57 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leon Buterus |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
William Vig Stærmose |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej.samt.berør. |
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nelson Maier |
2003 |
|
|
46.01 |
1:33.29 |
2:32.28 |
|
3:14.23 |
|
|
Tv Gut Heil Billstedt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
|
|
53.50 |
1:43.29 |
2:44.37 |
|
3:31.78 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Halling Olesen |
2003 |
|
|
57.44 |
1:54.02 |
3:03.63 |
|
3:57.46 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alfred Feldskov |
2003 |
|
|
1:02.11 |
1:59.47 |
3:09.26 |
|
4:01.01 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
14:01 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
RSK International 2013 |
|
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
14:38 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 10x50 Mix fri, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
24 november 2013 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
14:38 |
|