Results for Mastersmestaruuskilpailut
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Mastersmestaruuskilpailut 2013 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 lokakuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
17:24 |
|
|
Järjestäjä |
Poseidon |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lea Varvio |
1936 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.6 Rataköydestä vetäminen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Virve Palos |
1942 |
|
192 |
1:18.10 |
2:43.98 |
4:12.38 |
|
5:31.88 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eija Piililä |
1946 |
|
253 |
1:08.30 |
2:21.11 |
3:35.69 |
|
4:44.68 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raija Vainionpää |
1948 |
|
165 |
1:16.15 |
2:38.36 |
4:04.51 |
|
5:28.06 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirsti Kanerva |
1952 |
|
310 |
57.36 |
2:03.09 |
3:07.79 |
|
4:09.24 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Marja Hammar |
1958 |
|
490 |
49.98 |
1:44.34 |
2:39.95 |
|
3:32.43 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristina Lindström |
1954 |
|
286 |
57.28 |
2:00.53 |
3:08.56 |
|
4:14.01 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liisa Tirkkonen |
1963 |
|
251 |
58.18 |
2:00.19 |
3:04.02 |
|
4:02.51 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Kara |
1965 |
|
562 |
40.95 |
1:25.71 |
2:12.08 |
|
2:56.93 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne-Mari Käräjämies |
1964 |
|
544 |
41.90 |
1:27.30 |
2:13.95 |
|
2:58.86 |
|
|
Hydra Platypus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
315 |
49.05 |
1:42.70 |
2:40.21 |
|
3:34.59 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sari Luoto |
1967 |
|
260 |
50.93 |
1:49.29 |
2:51.33 |
|
3:48.60 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Meri Kaarlonen |
1964 |
|
260 |
54.29 |
1:52.51 |
2:54.18 |
|
3:48.69 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ramune Ivanauskaite |
1964 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Masters Club Takas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Aaltonen |
1973 |
|
433 |
44.96 |
1:32.99 |
2:22.34 |
|
3:09.20 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miisa Weuro |
1970 |
|
273 |
53.31 |
1:49.16 |
2:46.36 |
|
3:40.58 |
|
|
IF Åland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
604 |
39.28 |
1:20.81 |
2:03.00 |
|
2:43.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenni Harjuoja |
1977 |
|
527 |
39.91 |
1:22.50 |
2:07.52 |
|
2:51.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anu Kemppainen |
1975 |
|
190 |
56.35 |
1:58.08 |
3:01.39 |
|
3:59.98 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
589 |
37.85 |
1:18.66 |
2:01.97 |
|
2:44.09 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Viljanen |
1980 |
|
447 |
42.75 |
1:27.27 |
2:15.16 |
|
2:59.90 |
|
|
Hydra Platypus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eeva-Liisa Alasjärvi |
1983 |
|
157 |
57.59 |
2:00.85 |
3:08.60 |
|
4:14.78 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Tervahauta |
1987 |
|
408 |
44.19 |
1:30.71 |
2:19.02 |
|
3:05.02 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 |
Tulostuspäivämäärä |
26 lokakuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Poseidon |
Tulostusaika |
17:24 |
|