Tulokset Køge Open 2013 Køge
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 16 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:36 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
12 år og yngre: Sigma Årgang 1 (1997) 2:11.83 2010-12-04 |
13 - 99 år: SK Laxen 2:03.10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mk 31 Piger 4 | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:34.92 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 36.41 | 36.41 | |||||||
Sofia Drevskich | 2003 | 45.55 | 1:21.96 | |||||||
Sofie Høvring | 2004 | 39.67 | 2:01.63 | |||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 33.29 | 2:34.92 | |||||||
2 | SK Laxen Lag 1 Piger | 2002 | Simklubben Laxen | 2:35.13 | ||||||
Mellie Wijk | 2002 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Nathalie Barrington | 2002 | 45.69 | 1:23.15 | |||||||
Julia Wollentz | 2002 | 38.17 | 2:01.32 | |||||||
Petronella Ottosson | 2002 | 33.81 | 2:35.13 | |||||||
3 | Køge Piger 1 | 2002 | Køge Svømmeklub | 2:37.10 | ||||||
Zascha Seest-Østergård | 2002 | 45.20 | 45.20 | |||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 38.63 | 1:23.83 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 40.34 | 2:04.17 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 32.93 | 2:37.10 | |||||||
4 | SK Laxen Lag 2 Piger | 2002 | Simklubben Laxen | 2:44.04 | ||||||
Elsa Wahlbeck | 2002 | 41.03 | 41.03 | |||||||
Josephine Ålenius | 2002 | 44.95 | 1:25.98 | |||||||
Emilia Karlberg | 2002 | 41.24 | 2:07.22 | |||||||
Karin Widerberg | 2003 | 36.82 | 2:44.04 | |||||||
5 | Køge Piger 2 | 2002 | Køge Svømmeklub | 3:05.75 | ||||||
Maja Svenstrup | 2002 | 45.26 | 45.26 | |||||||
Melina Degner | 2004 | 53.62 | 1:38.88 | |||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | |||||||||
Clara Dreier | 2004 | 3:05.75 | 3:05.75 | |||||||
6 | SK Laxen Lag 3 Piger | 2002 | Simklubben Laxen | 3:09.57 | ||||||
Cazzandra Lindblad | 2003 | 46.23 | 46.23 | |||||||
Hannah Fritz | 2003 | 55.10 | 1:41.33 | |||||||
Henna Kjaergaard | 2003 | 45.10 | 2:26.43 | |||||||
Maja Schriever-Abeln | 2003 | 43.14 | 3:09.57 | |||||||
7 | Sigma Swim Allerød Piger | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:11.72 | ||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 47.96 | 47.96 | |||||||
Amalie Sindahl | 2002 | 51.50 | 1:39.46 | |||||||
Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 46.27 | 2:25.73 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 45.99 | 3:11.72 | |||||||
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1915-2001 |
12 år og yngre: Sigma Årgang 1 (1997) 2:11.83 2010-12-04 |
13 - 99 år: SK Laxen 2:03.10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gentofte Piger 1 | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 2:05.37 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 35.25 | 1:07.41 | |||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 30.20 | 1:37.61 | |||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 27.76 | 2:05.37 | |||||||
2 | Kalundborg Damer | 1990 | Kalundborg SK | 2:06.84 | ||||||
Sofie Witthøft | 1997 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Emma F. Nystrøm | 1996 | 35.69 | 1:07.22 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 31.51 | 1:38.73 | |||||||
Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 28.11 | 2:06.84 | |||||||
3 | Køge Damer 1 | 1996 | Køge Svømmeklub | 2:07.77 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 32.52 | 32.52 | |||||||
Laura Andersen | 1997 | 35.48 | 1:08.00 | |||||||
Josefine Boisen | 1996 | 31.09 | 1:39.09 | |||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 28.68 | 2:07.77 | |||||||
4 | Helsingør Damer 1 | 1990 | Helsingør Svømmeklub | 2:09.57 | ||||||
Frederikke Houen | 1998 | 33.68 | 33.68 | |||||||
Pernille Agerlin | 1997 | 37.23 | 1:10.91 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 30.09 | 1:41.00 | |||||||
Alberte Breum | 1995 | 28.57 | 2:09.57 | |||||||
5 | Roskilde Piger 1 | 1990 | Roskilde Svømning | 2:10.95 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Simone Friis | 1991 | 34.55 | 1:09.27 | |||||||
Laura Dahl | 1998 | 32.90 | 1:42.17 | |||||||
Lærke Viereck | 1997 | 28.78 | 2:10.95 | |||||||
6 | Gentofte Piger 2 | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 2:11.71 | ||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 36.73 | 1:10.78 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 32.56 | 1:43.34 | |||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 28.37 | 2:11.71 | |||||||
7 | Helsingør Damer 2 | 1990 | Helsingør Svømmeklub | 2:11.85 | ||||||
Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 34.57 | 34.57 | |||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 36.18 | 1:10.75 | |||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 31.97 | 1:42.72 | |||||||
Mia Wennecke | 1999 | 29.13 | 2:11.85 | |||||||
8 | Horsens Damer | 1990 | Horsens Svømmeklub | 2:12.33 | ||||||
Christina Løth Andersen | 1997 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Johanne Krogh Lund | 1995 | 37.78 | 1:13.12 | |||||||
Louise Holm | 1994 | 31.58 | 1:44.70 | |||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 27.63 | 2:12.33 | |||||||
9 | Holbæk Angels 1 | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:12.37 | ||||||
Mette Jensen | 1997 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Louise Lynæs | 1997 | 37.99 | 1:11.83 | |||||||
Laura Weinreich | 1998 | 31.26 | 1:43.09 | |||||||
Pernille Jensen | 1998 | 29.28 | 2:12.37 | |||||||
10 | Mk 31 Piger 1 | 1990 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:12.72 | ||||||
Helena Marmetschke | 1997 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 37.70 | 1:11.81 | |||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 31.86 | 1:43.67 | |||||||
Mathilde E Petersen | 1998 | 29.05 | 2:12.72 | |||||||
11 | Hils Piger 1 | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:12.93 | ||||||
Pernille Nislev | 1998 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 38.85 | 1:12.05 | |||||||
Annabella B. Wammen | 2000 | 32.33 | 1:44.38 | |||||||
My Weitling | 2000 | 28.55 | 2:12.93 | |||||||
12 | SK Laxen Lag 1 Damer | 1990 | Simklubben Laxen | 2:13.16 | ||||||
Victoria Nilsson | 1997 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Hanna Cederholm | 1997 | 34.56 | 1:09.56 | |||||||
Josefine Pålsson | 1999 | 33.82 | 1:43.38 | |||||||
Hanna Wrethander | 1999 | 29.78 | 2:13.16 | |||||||
13 | Lf Piger 1 :-) | 1990 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:15.69 | ||||||
Ida Bzorek | 1997 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Steffie Anthonys George | 1997 | 36.84 | 1:12.45 | |||||||
Rikke Henningsen | 1997 | 34.16 | 1:46.61 | |||||||
Camilla Hansen | 1995 | 29.08 | 2:15.69 | |||||||
14 | Mk 31 Piger 2 | 1990 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:20.37 | ||||||
Mille Rask Sander | 1999 | 34.21 | 34.21 | |||||||
Josephine Olsen | 2000 | 42.14 | 1:16.35 | |||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 35.39 | 1:51.74 | |||||||
Rikke Knudsen | 1998 | 28.63 | 2:20.37 | |||||||
15 | Køge Damer 2 | 1996 | Køge Svømmeklub | 2:21.07 | ||||||
Anna Andersen | 2001 | 34.25 | 34.25 | |||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 40.71 | 1:14.96 | |||||||
Emma Henriksen | 2001 | 36.21 | 1:51.17 | |||||||
Emma Hansen | 1999 | 29.90 | 2:21.07 | |||||||
16 | Køge Damer 3 | 1996 | Køge Svømmeklub | 2:24.47 | ||||||
Lærke Schlott Reichel | 2001 | 37.43 | 37.43 | |||||||
Mette Hegelund | 2000 | 39.82 | 1:17.25 | |||||||
Karoline Kjær | 2000 | 36.49 | 1:53.74 | |||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 30.73 | 2:24.47 | |||||||
17 | Holbæk Cherubs | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:25.91 | ||||||
Mai Andersen | 2000 | 36.29 | 36.29 | |||||||
Alberte Andersen | 2001 | 44.14 | 1:20.43 | |||||||
Ida Larsen | 2000 | 33.31 | 1:53.74 | |||||||
Mikkeline Mentz | 2001 | 32.17 | 2:25.91 | |||||||
18 | SK Laxen Lag 2 Damer | 1990 | Simklubben Laxen | 2:26.93 | ||||||
Moa Bergstedt | 2000 | 37.48 | 37.48 | |||||||
Elin Norrman | 2001 | 41.09 | 1:18.57 | |||||||
Petronella Johansson | 2000 | 36.12 | 1:54.69 | |||||||
Lovisa Gröndahl | 2000 | 32.24 | 2:26.93 | |||||||
19 | Mk 31 Piger 3 | 1990 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:32.18 | ||||||
Lea Søgaard | 1998 | 40.59 | 40.59 | |||||||
Saga Hjartardottir | 1996 | 41.76 | 1:22.35 | |||||||
Karen Mørch | 1998 | 35.68 | 1:58.03 | |||||||
Mia Søgaard | 2001 | 34.15 | 2:32.18 | |||||||
20 | Nsk Piger :-) | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 2:39.89 | ||||||
Julie Pagh Pedersen | 1998 | 45.18 | 45.18 | |||||||
Frida Munch Jørgensen | 1999 | 42.94 | 1:28.12 | |||||||
Nicoline Larsen | 1999 | 39.37 | 2:07.49 | |||||||
Julie Jørgensen | 1999 | 32.40 | 2:39.89 | |||||||
21 | Nakskov Piger :-) | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 2:40.30 | ||||||
Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 43.08 | 43.08 | |||||||
Sophia Lindegaard | 2001 | 42.61 | 1:25.69 | |||||||
Julie K Madsen | 2001 | 41.66 | 2:07.35 | |||||||
Gabriella Sjursen | 2000 | 32.95 | 2:40.30 | |||||||
22 | SK Laxen Lag 3 Damer | 1990 | Simklubben Laxen | 2:41.72 | ||||||
Anna Quander | 2000 | 39.07 | 39.07 | |||||||
Nathalie Grahn | 2000 | 43.49 | 1:22.56 | |||||||
Erika Grüneberger | 2001 | 43.05 | 2:05.61 | |||||||
Therese Pålsson | 2001 | 36.11 | 2:41.72 | |||||||
23 | Mk 31 Piger 5 | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:54.25 | ||||||
Selma Bruun Pedersen | 2000 | 42.53 | 42.53 | |||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | |||||||||
Cecilie Hjarsø | 2001 | 2:17.20 | 2:17.20 | |||||||
Sabrina Eriksen | 2002 | 37.05 | 2:54.25 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:36 |