Resultater for Vestdanske Kortbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane 2013 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & AGF svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Helle Dohn | 1998 | 634 | 33.70 | 1:09.68 | 1:44.87 | 2:19.67 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 631 | 32.97 | 1:08.65 | 1:45.07 | 2:19.91 | |||
Durup IF | ||||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 628 | 33.26 | 1:08.91 | 1:44.91 | 2:20.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Stine Knudsen | 1999 | 575 | 34.04 | 1:10.85 | 1:48.06 | 2:24.27 | |||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 556 | 33.78 | 1:10.72 | 1:48.14 | 2:25.93 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sofie Rasmussen | 1999 | 553 | 35.26 | 1:12.59 | 1:49.74 | 2:26.22 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 542 | 34.27 | 1:11.18 | 1:49.66 | 2:27.15 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Line J. V. Hededal | 2001 | 535 | 35.49 | 1:13.35 | 1:51.37 | 2:27.78 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Sofia Zachariassen | 1999 | 532 | 34.89 | 1:12.00 | 1:50.14 | 2:28.13 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Stinne Sørensen | 1999 | 528 | 35.66 | 1:13.57 | 1:51.68 | 2:28.45 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 520 | 34.75 | 1:12.48 | 1:51.19 | 2:29.22 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Louise Sørensen | 2000 | 516 | 36.44 | 1:14.23 | 1:52.23 | 2:29.60 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 494 | 35.71 | 1:13.96 | 1:52.94 | 2:31.80 | |||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 490 | 36.13 | 1:14.32 | 1:53.32 | 2:32.22 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Trine Guldberg | 1999 | 490 | 36.38 | 1:15.28 | 1:54.72 | 2:32.24 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 486 | 35.74 | 1:13.77 | 1:53.57 | 2:32.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 481 | 35.54 | 1:14.19 | 1:53.83 | 2:33.14 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Anna Lund Henriksen | 1998 | 479 | 36.29 | 1:14.99 | 1:54.40 | 2:33.34 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Anna Hertzog | 1999 | 467 | 35.75 | 1:14.93 | 1:55.02 | 2:34.66 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
20 | Anna Mathiasen | 2000 | 463 | 37.84 | 1:16.67 | 1:56.19 | 2:35.14 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anette Poulsen | 1999 | 460 | 36.15 | 1:14.82 | 1:55.24 | 2:35.46 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Celia Erikstad | 1999 | 459 | 37.15 | 1:16.70 | 1:57.19 | 2:35.51 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nicoline Bredahl | 2000 | 442 | 37.60 | 1:17.55 | 1:58.13 | 2:37.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 431 | 38.08 | 1:18.41 | 1:59.56 | 2:38.78 | |||
Kolding SK | ||||||||||
25 | Sarah Andersen | 1999 | 419 | 37.98 | 1:18.82 | 2:00.14 | 2:40.29 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | 415 | 38.41 | 1:19.18 | 2:00.91 | 2:40.89 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Cecilie Dalgas | 2000 | 411 | 38.06 | 1:18.46 | 1:59.70 | 2:41.31 | |||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 407 | 38.46 | 1:18.96 | 2:00.84 | 2:41.94 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:52 |