Tulokset Spar Nord Cup Frederiksbeg 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 05 oktober 2013 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2013 |
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 1 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 201 | 38.78 | 1:26.58 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Sebastian M. Staal | 2002 | 194 | 42.82 | 1:27.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Christian Boutrup | 2003 | 193 | 42.12 | 1:27.73 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | 166 | 42.26 | 1:32.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 164 | 43.00 | 1:32.72 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Christoffer Rekling | 2003 | 160 | 42.38 | 1:33.46 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Oliver Steenberg | 2002 | 142 | 46.68 | 1:37.23 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Malik Emil Fall | 2002 | 128 | 49.44 | 1:40.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 122 | 44.90 | 1:42.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 120 | 47.50 | 1:42.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 120 | 49.04 | 1:42.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alfred Klarskov | 2002 | 115 | 51.26 | 1:44.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Valdemar Brøns | 2003 | 111 | 46.50 | 1:45.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marcus Malberg | 2003 | 109 | 51.79 | 1:46.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alexander Vergereau | 2004 | 108 | 49.62 | 1:46.28 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 107 | 50.45 | 1:46.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 93 | 53.76 | 1:51.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thorbjørn Ikkala | 2002 | 92 | 56.35 | 1:52.44 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
19 | Albert Uglebjerg Høck | 2002 | 85 | 55.51 | 1:55.14 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
20 | Mark Sumberg | 2002 | 77 | 56.73 | 1:59.23 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Andreas Hoffmann | 2003 | 75 | 58.37 | 1:59.85 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Anas El Ayadi | 2003 | 74 | 53.76 | 2:00.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | 73 | 1:00.08 | 2:01.18 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
24 | Carl-Anton Drauchke | 2003 | 63 | 57.29 | 2:07.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Enzo Sorgini | 2003 | 49 | 1:09.02 | 2:17.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Oscar Riedel Lentz | 2004 | 45 | 1:05.52 | 2:22.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Albert Holm | 2003 | DSQ | ej berør m hånd 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Platzer | 2002 | DSQ | ej berør m hånd 150m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 220 | 39.12 | 1:23.97 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Phillip Søren Sommer | 2000 | 196 | 41.51 | 1:27.38 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 191 | 42.26 | 1:28.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Kruse | 2000 | 184 | 41.99 | 1:29.19 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tobias Sundwall | 2001 | 158 | 44.65 | 1:33.76 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Persson | 2001 | 144 | 43.23 | 1:36.82 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | 115 | 53.47 | 1:44.37 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Villads Hoff Søegaard | 2001 | 110 | 52.49 | 1:45.75 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Matisse Pedersen Dubrail | 2001 | 103 | 52.47 | 1:48.28 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | 43 | 1:13.80 | 2:24.36 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Mads Holmen Pedersen | 2001 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 379 | 32.49 | 1:10.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 371 | 33.97 | 1:10.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Holdrup | 1999 | 328 | 37.76 | 1:13.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mark Pavon Olesen | 1999 | 268 | 37.41 | 1:18.66 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Timon Wedekind | 1996 | 549 | 28.95 | 1:01.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | 468 | 29.52 | 1:05.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 445 | 31.52 | 1:06.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Joakim Jakobsen | 1994 | 423 | 32.48 | 1:07.60 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
5 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 329 | 34.11 | 1:13.49 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 05 oktober 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:50 |