Results for Speedo Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Iltajakso
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 05 lokakuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:59 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 lokakuu 2013 |
Laji 16, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Jokinen | 2001 | 305 | 39.10 | 1:22.55 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Artem Shalashov | 2001 | 305 | 38.73 | 1:22.60 | |||||
Raduga | ||||||||||
3 | Georgy Kondratyev | 2002 | 291 | 39.33 | 1:23.87 | |||||
Raduga | ||||||||||
4 | Eerikki Laitala | 2001 | 285 | 39.74 | 1:24.47 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Kalle Mäkinen | 2002 | 244 | 43.28 | 1:28.89 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Aaron Antikainen | 2001 | 228 | 43.07 | 1:30.91 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Juho Laukkanen | 2001 | 206 | 44.74 | 1:34.06 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Oskari Aalto | 2002 | 196 | 45.96 | 1:35.62 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Harald Åström | 2001 | 189 | 45.88 | 1:36.86 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Aleksandr Grishkin | 2002 | 188 | 46.38 | 1:36.93 | |||||
Raduga | ||||||||||
11 | Joel Syrjä | 2002 | 175 | 46.82 | 1:39.24 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Jetro Isotalo | 2001 | 165 | 48.73 | 1:41.34 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Vasili Kakurin | 2001 | 163 | 48.02 | 1:41.66 | |||||
SDYSSHOR | ||||||||||
14 | Ivan Kakurin | 2001 | 156 | 48.32 | 1:43.09 | |||||
SDYSSHOR | ||||||||||
15 | Jere Ruuhonen | 2001 | 156 | 49.77 | 1:43.11 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Lenni Kukkonen | 2001 | 142 | 49.99 | 1:46.58 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Dang Le Nhut | 2003 | 134 | 51.02 | 1:48.67 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
18 | Juho Ruuskanen | 2001 | 129 | 51.54 | 1:49.89 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Max Åström | 2002 | 126 | 52.25 | 1:50.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 126 | 51.43 | 1:50.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Teemu Annala | 2001 | 123 | 52.43 | 1:51.71 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Niko Aaltola | 2001 | 119 | 54.15 | 1:52.90 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 119 | 52.68 | 1:52.95 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Ilari Silventoinen | 2002 | 117 | 51.77 | 1:53.63 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Christoffer Lindström | 2001 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Eemil Kylmä | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Henri Holopainen | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 16, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Urhemaa | 1999 | 499 | 32.23 | 1:10.10 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Patrik Jantunen | 1999 | 444 | 34.61 | 1:12.88 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 281 | 39.70 | 1:24.87 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Tuomas Herlevi | 1999 | 268 | 40.48 | 1:26.21 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Teemu Viitanen | 2000 | 265 | 40.80 | 1:26.54 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Alexander Pevgonen | 2000 | 260 | 41.38 | 1:27.06 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Martti Tervanen | 2000 | 248 | 40.25 | 1:28.45 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Mikael Lähde | 2000 | 224 | 42.74 | 1:31.54 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Mikael Piirainen | 2000 | 194 | 45.44 | 1:35.91 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Aleksandr Matveychuk | 1999 | 183 | 46.08 | 1:37.91 | |||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Henrik Martola | 2000 | 174 | 47.00 | 1:39.46 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Santeri Oripelto | 1999 | 171 | 46.67 | 1:40.01 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Tuomas Kivistö | 2000 | 121 | 52.19 | 1:52.13 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
- | Emil Reinikainen | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.2 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä | ||||||||||
Laji 16, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mikko Pesso | 1997 | 534 | 32.59 | 1:08.51 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Thomas Böckerman | 1997 | 474 | 33.76 | 1:11.28 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 445 | 33.67 | 1:12.81 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Olli Soramies | 1998 | 426 | 35.10 | 1:13.89 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
5 | Juha Hyvärinen | 1998 | 411 | 35.14 | 1:14.75 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Alexei Upornikov | 1998 | 407 | 35.77 | 1:15.01 | |||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Juuso Seppä | 1997 | 369 | 36.36 | 1:17.50 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Henrik Häkkinen | 1998 | 366 | 36.89 | 1:17.73 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
9 | Heikki Tervanen | 1998 | 331 | 37.65 | 1:20.33 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Tino Laine | 1998 | 331 | 37.24 | 1:20.36 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Samuel Heinonen | 1998 | 330 | 37.66 | 1:20.47 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Valtteri Somero | 1998 | 323 | 36.75 | 1:21.02 | |||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Teemu Torkkel | 1997 | 322 | 37.63 | 1:21.09 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Nikolas Rissanen | 1998 | 317 | 37.60 | 1:21.50 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Mika Katajisto | 1997 | 213 | 43.54 | 1:33.04 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 lokakuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 16:59 |