Results for Dronning Dorothea Cup Kolding
Below are all results from the competition shown by session.
26. april 2015-afsnit 4
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 38, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 2.31.45 / årgang-1999 - 2.36.54 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 2.43.11 / årgang-2001 og yngre - 2.52.37 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 2:18.23 | ||||||
2 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 2:40.08 | ||||||
3 | Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 2:42.19 | ||||||
4 | Mads Lillelund | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 2:50.04 | ||||||
4 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 2:50.04 | ||||||
6 | Casper Piessenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 2:57.51 | ||||||
- | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nikolaj Fangel | 1999 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | afslut ryg på maven | |||||
Løb 38, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 2.31.45 / årgang-1999 - 2.36.54 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 2.43.11 / årgang-2001 og yngre - 2.52.37 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 2:21.62 | ||||||
2 | Kasper Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 2:34.62 | ||||||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:37.47 | ||||||
4 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 2:37.87 | ||||||
5 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:38.37 | ||||||
6 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:41.19 | ||||||
7 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:44.13 | ||||||
8 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 2:47.35 | ||||||
9 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:48.06 | ||||||
10 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:50.20 | ||||||
11 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:53.77 | ||||||
12 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:54.34 | ||||||
13 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:59.40 | ||||||
14 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:01.10 | ||||||
15 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:01.72 | ||||||
16 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 3:11.73 | ||||||
17 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 3:22.60 | ||||||
- | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 38, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 2.31.45 / årgang-1999 - 2.36.54 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 2.43.11 / årgang-2001 og yngre - 2.52.37 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.49 | ||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:50.43 | ||||||
3 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 2:51.85 | ||||||
4 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:55.65 | ||||||
5 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:02.76 | ||||||
6 | William Ohrt | 2002 | Kolding SK | 3:03.32 | ||||||
7 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:12.19 | ||||||
8 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 3:16.75 | ||||||
9 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 3:16.82 | ||||||
10 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:26.69 | ||||||
11 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:45.73 | ||||||
12 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:48.50 | ||||||
13 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 3:51.02 | ||||||
- | Joshua Dannevang | 2002 | Kolding SK | DSQ | rygliggende v/175 | |||||
Løb 38, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 2.31.45 / årgang-1999 - 2.36.54 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 2.43.11 / årgang-2001 og yngre - 2.52.37 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 3:38.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:53 |