2020-05-28   06:02:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dronning Dorothea Cup Kolding

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

25. april 2015-afsnit 2

Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2014    Udskriftsdato  26 april 2014   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  16:57   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 2.27.58 / årgang-2001 - 2.34.14 
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 2.42.59 / årgang-2003 og yngre - 2.54.51 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Martha Andersen  1999  Vejle Svømmeklub Triton    30.61  1:03.57  1:37.26    2:10.07   
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team    30.17  1:03.56  1:37.72    2:10.96   
Freja Hamann Larsen  1999  Kolding SK    29.81  1:03.24  1:37.80    2:11.97   
Anna Emilie Hansen  1999  Svømmeklubben Tempo    31.46  1:05.94  1:41.61    2:16.12   
Camilla Rask  1999  Odense Svømme Klub    31.81  1:07.08  1:43.04    2:17.88   
Ida Kusk  1999  Kolding SK    32.37  1:07.73  1:43.44    2:17.98   
Camilla Linne  1997  Svømmeklubben Sønderborg    30.63  1:05.71  1:42.09    2:18.00   
Sofia Zachariassen  1999  O.S.L.F.    32.39  1:08.43  1:44.52    2:18.10   
Annabell Skytt Kristensen  1999  Kolding SK    33.91  1:10.47  1:48.33    2:23.26   
10  Anna Lund Henriksen  1998  O.S.L.F.    33.17  1:09.92  1:47.22    2:23.95   
11  Laura Mathilde Elkjær  1998  Svømmeklubben Tempo    32.96  1:09.71  1:47.59    2:23.98   
12  Freja Hyldgaard  1998  Vejle Svømmeklub Triton    34.99  1:12.57  1:51.19    2:29.48   
13  Liselotte Baxter  1998  Erritsø Gymnastik Og IF    35.29  1:13.84  1:54.14    2:31.12   
14  Emilie Neelum Ludvigsen  1999  Vejle Svømmeklub Triton    34.33  1:13.91  1:53.88    2:32.15   
15  Christine Larsen  1998  Erritsø Gymnastik Og IF    35.01  1:14.37  1:56.05    2:37.22   
16  Emma Juul  1999  Odense Svømme Klub    34.04  1:13.94  1:56.83    2:38.89   
17  Celina R. Wiis  1999  Kolding SK    35.52  1:16.43  1:58.55    2:39.29   
18  Vicky Rohde  1999  Svømmeklubben Tempo    36.60  1:18.00  2:00.08    2:39.97   
19  Anne Hazell Brink  1999  O.S.L.F.    37.18  1:19.45  2:01.42    2:43.51   
20  Katrine Bentin Riis  1999  Svømmeklubben Opnør    37.17  1:18.26  2:02.33    2:43.77   
21  Sofie A. Pedersen  1999  Odense Svømme Klub    36.62  1:19.25  2:04.33    2:48.59   
22  Katrine Elmann  1999  Kolding SK    38.65  1:22.04  2:06.96    2:48.75   
23  Anne Sofie Jørgensen  1998  Erritsø Gymnastik Og IF    39.22  1:21.80  2:05.57    2:49.39   
24  Siri Jürgensen  1999  Svømmeklubben Opnør    40.04  1:24.35  2:10.05    2:51.50   
25  Signe Lundtoft Hansen  1999  Svømmeklubben Opnør    41.04  1:28.36  2:17.49    3:08.87   
26  Vivi Pham  1998  Svømmeklubben Opnør    43.83  1:33.81  2:25.27    3:15.03   
Annemette Schmidt  1999  Svømmeklubben Opnør            DNS   
Emma Louise Frohn  1998  Ikast Svømmeklub            DNS   
Natasja Simonsen  1995  O.S.L.F.            DNS   
Sidsel Agger  1997  Odense Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 2.27.58 / årgang-2001 - 2.34.14 
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 2.42.59 / årgang-2003 og yngre - 2.54.51 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Johanne A. Christiansen  2000  Vejle Svømmeklub Triton    33.97  1:10.04  1:47.56    2:23.47   
Christina Christensen  2000  Vejle Svømmeklub Triton    33.62  1:09.89  1:47.32    2:23.59   
Cecilie Baraviec  2000  Odense Svømme Klub    33.71  1:10.62  1:48.29    2:24.43   
Sif Floor  2000  Odense Svømme Klub    33.14  1:10.12  1:47.92    2:24.55   
Louise Hvarre  2001  Svømmeklubben Tempo    34.29  1:12.23  1:49.82    2:24.91   
Lærke Toftgaard  2001  Kolding SK    34.16  1:12.14  1:50.15    2:24.97   
Marie K. Mikkelsen  2000  Vejle Svømmeklub Triton    32.79  1:10.22  1:49.31    2:27.61   
Silja Ösp Logadottir  2001  O.S.L.F.    34.33  1:12.49  1:50.81    2:27.88   
Maria S. Johannsen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    34.00  1:11.68  1:51.20    2:29.83   
10  Gry Floor  2000  Odense Svømme Klub    35.36  1:14.27  1:53.27    2:32.76   
11  Signe Ilskov Pedersen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    35.15  1:14.26  1:54.46    2:33.07   
12  Elisabeth Pedersen  2000  Skive Svømmeklub Poseidon    35.72  1:15.10  1:55.96    2:35.07   
13  Helena Aviaja Eriksen  2001  Odense Svømme Klub    35.78  1:15.43  1:55.43    2:35.08   
14  Sarah Emilie Praëm  2001  O.S.L.F.    36.35  1:16.86  1:57.84    2:37.83   
15  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen-MK31    35.81  1:15.80  1:57.47    2:37.85   
16  Mai Heilmann  2000  Svømmeklubben Tempo    36.46  1:16.80  1:57.67    2:38.00   
17  Regitze Bæhrenz  2001  Svømmeklubben Tempo    36.29  1:16.65  1:58.76    2:39.23   
18  Anna Bliksted  2001  Svømmeklubben Tempo    36.08  1:15.87  1:57.72    2:39.25   
19  Sarah Tvilling  2000  Vejle Svømmeklub Triton    36.04  1:16.47  1:59.87    2:44.17   
20  Anastacia Dam Nielsen  2001  Kolding SK    36.89  1:19.40  2:03.03    2:45.17   
21  Mirah Zimmermann  2000  Svømmeklubben Opnør    36.73  1:19.33  2:03.92    2:45.69   
22  Andrea Jess Hansen  2001  Gentofte Svømme Klub    37.48  1:20.01  2:04.95    2:45.86   
23  Theresa Ringgaard Teist  2000  Erritsø Gymnastik Og IF    39.89  2:10.84  2:55.77    2:55.77   
24  Katrine Jensen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    40.30  1:26.21  2:14.10    2:58.26   
25  Anna Kathrine Skjøth  2001  O.S.L.F.    42.13  1:32.35  2:24.39    3:15.10   
26  Emma Lhjungmann Hansen  2001  Svømmeklubben Opnør    41.56  1:31.73  2:26.60    3:22.11   
27  Maja Nielsen  2001  Vejle Svømmeklub Triton    45.41  1:41.04  2:37.33    3:28.37   
28  Emma Jeppesen Krøyer  2001  Skanderborg Svømmeklub    53.19  1:55.43  3:03.44    4:12.18   
Fie Holzmann  2000  Kolding SK            DNS   
Mille Marie Gydesen  2000  Svømmeklubben Opnør            DNS   
Selma Bruun Pedersen  2000  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Signe Juul Grønning  2001  Odense Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 2.27.58 / årgang-2001 - 2.34.14 
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 2.42.59 / årgang-2003 og yngre - 2.54.51 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub    34.21  1:13.22  1:53.85    2:32.39   
Johanne S. Christensen  2002  Svømmeklubben Sønderborg    35.02  1:15.50  1:57.39    2:35.29   
Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    37.20  1:18.62  2:01.15    2:40.43   
Andrea Schulz Mikkelsen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    37.56  1:18.84  2:00.69    2:40.96   
Sofie Theophil Petersen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    36.65  1:18.65  2:00.76    2:41.05   
Sara Emilie Nimb  2002  Gentofte Svømme Klub    36.23  1:17.37  2:00.28    2:41.77   
Louise Skovgaard Jensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    37.78  1:19.86  2:02.66    2:43.39   
Laura Grøn Teschl  2002  Gentofte Svømme Klub    37.27  1:20.21  2:04.20    2:43.56   
Sascha Lausten  2002  Ikast Svømmeklub    39.05  1:22.60  2:04.99    2:43.87   
10  Maibritt Skjoldborg  2002  Odense Svømme Klub    39.22  1:22.80  2:06.78    2:47.82   
11  Alberte Kjølby  2002  Svømmeklubben Tempo    37.81  1:20.80  2:05.91    2:49.05   
12  Heidi Glintborg  2002  O.S.L.F.    39.43  1:23.61  2:06.77    2:49.79   
13  Maja Johansen  2002  Svømmeklubben Tempo    38.80  1:22.86  2:08.27    2:50.60   
14  Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub    38.00  1:21.44  2:07.32    2:51.67   
15  Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub    37.21  1:21.10  2:07.32    2:51.82   
16  Christine Krogh  2003  O.S.L.F.    40.94  1:27.35  2:12.57    2:54.34   
17  Kristine Hülsen  2002  Svømmeklubben Tempo    40.89  1:25.80  2:10.54    2:54.82   
18  Alberte Ehrenreich-Birn  2003  Vejle Svømmeklub Triton    39.05  1:25.54  2:12.55    2:55.46   
19  Benedikte Lin Soja  2002  Gentofte Svømme Klub    38.56  1:25.35  2:13.53    2:55.96   
20  Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub    39.73  1:24.56  2:10.42    2:56.06   
21  Natasja Muncrief  2002  Vejle Svømmeklub Triton    39.21  1:23.79  2:12.07    2:57.82   
22  Anne Marie S. Hansen  2002  Svømmeklubben Opnør    40.88  1:27.26  2:15.03    2:57.86   
23  Mille Trier Pedersen  2003  Vejle Svømmeklub Triton    41.89  1:28.10  2:14.59    2:59.92   
24  Emilie Johanna Bülow  2003  Vejle Svømmeklub Triton    44.92  1:34.04  2:24.12    3:11.03   
25  Erantis F P Sørensen  2002  O.S.L.F.    44.94  1:35.34  2:25.41    3:15.61   
26  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub    43.77  1:33.74  2:25.94    3:15.90   
27  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub    45.81  1:36.75  2:27.96    3:16.86   
28  Freja Ulka Nielsen  2003  Kolding SK    45.47  1:36.21  2:27.98    3:17.43   
29  Alberte Skov Forsberg  2003  Skive Svømmeklub Poseidon    44.35  1:36.66  2:30.57    3:17.55   
30  Alma Burgaard  2003  Odense Svømme Klub            3:18.42   
31  Marie Egeskjold Bruun  2003  Vejle Svømmeklub Triton    46.35  1:40.80  2:36.22    3:27.59   
32  Nikoline Andesen  2003  Odense Svømme Klub    46.49  1:41.63  2:39.32    3:31.23   
33  Josephine S. Johansen  2003  Svømmeklubben Sønderborg    42.68  1:37.83  2:35.31    3:31.36   
34  Josefine Mikkelsen  2002  Skanderborg Svømmeklub    47.89  1:46.84  2:51.13    3:49.68   
35  Feline Gregersen  2003  Odense Svømme Klub    45.24  1:45.92  2:52.44    3:52.98   
36  Mia Andersen  2002  O.S.L.F.    53.26  1:56.11  2:58.99    4:01.07   
Dina Madsen  2003  Svømmeklubben Opnør            DNS   
Julia Harpøth  2002  Brædstrup Svømmeklub            DNS   
Simone Christiansen  2003  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Sara S. Karmark  2003  Gentofte Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 2.27.58 / årgang-2001 - 2.34.14 
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 2.42.59 / årgang-2003 og yngre - 2.54.51 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle Svømmeklub Triton    39.00  1:22.63  2:06.88    2:48.08   
Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub    39.03  1:23.34  2:08.35    2:50.64   
Elma Gabela  2004  Kolding SK    40.35  1:26.96  2:15.01    2:57.54   
Mia Hvarre  2004  Svømmeklubben Tempo    39.94  1:27.02  2:14.29    3:01.29   
Cecilie Hingebjerg  2004  Vejle Svømmeklub Triton    42.84  1:32.28  2:22.09    3:09.42   
Sophia Hyldtoft  2004  Gentofte Svømme Klub    44.78  1:35.95  2:29.00    3:17.39   
Mia K. Kristensen  2004  O.S.L.F.    42.55  1:35.27  2:29.91    3:22.80   
Aurelia Pedersen  2004  Odense Svømme Klub    47.16  1:42.39  2:37.40    3:27.10   
Ellen Jensen  2005  Svømmeklubben Sønderborg    46.14  1:41.85  2:39.54    3:30.23   
10  Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    48.09  1:44.00  2:39.21    3:31.41   
11  Frederikke Ørum  2004  O.S.L.F.    42.56  1:39.47  2:35.11    3:32.73   
12  Thea Møller Larsen  2005  Gentofte Svømme Klub    50.30  1:50.53  2:49.16    3:46.36   
13  Laura Juul  2004  Odense Svømme Klub    50.99  1:51.39  2:51.30    3:46.42   
14  Emilie Kirk Langschwager  2004  Kolding SK    51.09  1:54.19  2:55.34    4:02.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 april 2014 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  16:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark