Tulokset Dronning Dorothea Cup Kolding
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
25. april 2015-afsnit 2
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2014 | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 1.18.84 / årgang-1999 - 1.21.75 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 1.25.51 / årgang-2001 og yngre - 1.30.80 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | 30.69 | 1:05.09 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 33.35 | 1:09.97 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Alexander Ohrt | 1997 | 34.13 | 1:12.50 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Gregers Wittenberg | 1995 | 39.05 | 1:23.28 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
5 | Mads Juul | 1997 | 38.87 | 1:23.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 1.18.84 / årgang-1999 - 1.21.75 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 1.25.51 / årgang-2001 og yngre - 1.30.80 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Bøg | 1998 | 34.40 | 1:15.89 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederik Nørgaard | 1999 | 37.64 | 1:17.88 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
3 | Walther Hagemann | 1999 | 38.41 | 1:21.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 39.71 | 1:24.22 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Joachim Erlandsen | 1998 | 40.34 | 1:29.17 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
6 | Ali El-Atbi | 1998 | 42.56 | 1:33.25 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
7 | Nikolaj Fangel | 1999 | 47.24 | 1:41.01 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
8 | Emil Henriksen | 1999 | 52.66 | 1:50.33 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Peter van Aken | 1998 | 51.12 | 1:51.31 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Simon L. Johansen | 1999 | 52.90 | 1:53.34 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 1.18.84 / årgang-1999 - 1.21.75 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 1.25.51 / årgang-2001 og yngre - 1.30.80 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Andresen | 2000 | 37.75 | 1:19.56 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Sørensen | 2001 | 38.77 | 1:21.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Janus Halbirk | 2000 | 38.79 | 1:22.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 39.88 | 1:24.47 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Carl Terp Larsen | 2001 | 39.70 | 1:26.19 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Andreas Jørgensen | 2000 | 41.54 | 1:27.51 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Tobias Meier | 2000 | 42.54 | 1:29.60 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
8 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 42.80 | 1:29.75 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Carl Martin Lundin | 2001 | 42.76 | 1:29.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Benjamin Rohde | 2001 | 43.41 | 1:30.00 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Mathias Bagger Nielsen | 2000 | 44.03 | 1:31.55 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Christian Skinhøj | 2001 | 44.45 | 1:31.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 44.04 | 1:31.86 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 42.84 | 1:32.35 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Rasmus Hald | 2001 | 44.94 | 1:35.07 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Christoffer Weiss | 2001 | 45.51 | 1:36.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Kim Pham | 2000 | 46.53 | 1:37.54 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
18 | Emil Kjærby | 2000 | 45.06 | 1:37.58 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | William Lolk | 2001 | 46.83 | 1:40.01 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Jannick Hagensen | 2001 | 49.34 | 1:46.48 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
21 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | 50.62 | 1:47.56 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Magnus Denker | 2001 | 52.63 | 1:52.28 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
23 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 1:16.19 | 2:42.40 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Gustav B. Thorndahl | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathias B. Thomasen | 2000 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Salby | 2001 | DSQ | 2 arm uv eft start | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 1.18.84 / årgang-1999 - 1.21.75 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 1.25.51 / årgang-2001 og yngre - 1.30.80 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 42.93 | 1:30.30 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | 43.79 | 1:32.29 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | 44.99 | 1:33.75 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | William Ohrt | 2002 | 45.24 | 1:35.06 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Jacob Christensen | 2002 | 46.78 | 1:36.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | William Svarer | 2002 | 46.71 | 1:39.52 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 47.22 | 1:39.62 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 47.83 | 1:42.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Simon Simoni Christiansen | 2002 | 50.81 | 1:44.23 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Karl August B. Balle | 2003 | 51.60 | 1:46.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Marius Larsen | 2003 | 50.76 | 1:47.65 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
12 | Hugo Smed | 2003 | 50.63 | 1:48.13 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Linus Lindquist | 2002 | 52.92 | 1:52.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 53.66 | 1:54.13 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 54.80 | 1:54.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Casper Fink | 2003 | 55.72 | 1:54.85 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | 57.46 | 1:57.80 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Niels Døssing | 2003 | 58.48 | 1:59.44 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
19 | Valdemar Wichmann | 2003 | 56.82 | 2:02.42 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Hjalte Andersen | 2002 | 58.55 | 2:06.30 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
21 | Oliver Madsen | 2003 | 58.95 | 2:06.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Viktor Munk Møller | 2003 | 1:00.51 | 2:07.53 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Alexander Rinder | 2003 | 1:00.03 | 2:07.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Peter K. Rasmussen | 2002 | 59.73 | 2:08.85 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
25 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 1:04.59 | 2:12.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Christian E. Petersen | 2003 | 1:01.03 | 2:12.42 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
27 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 1:08.08 | 2:28.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Casper Bang Clausen | 2003 | DSQ | arm forbi hofte | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Jonas Hansen | 2003 | DSQ | arm forbi hofte | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 1.18.84 / årgang-1999 - 1.21.75 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 1.25.51 / årgang-2001 og yngre - 1.30.80 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Noah Brendholdt | 2004 | 49.58 | 1:43.75 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
2 | Magnus Bladt | 2004 | 53.05 | 1:48.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Anton Poulsen | 2004 | 58.48 | 2:01.39 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
4 | Valdemar T. Larsen | 2004 | 1:00.12 | 2:04.15 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 58.29 | 2:10.74 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | 1:12.27 | 2:30.09 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | William Kottal | 2004 | DSQ | asym ben | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:39 |