Resultater for Dronning Dorothea Cup Kolding
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
25. april 2015-afsnit 2
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2014 | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 1.08.43 / årgang-1999 - 1.11.02 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 1.14.36 / årgang-2001 og yngre - 1.19.07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | 26.89 | 55.68 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 30.29 | 1:02.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Alexander Ohrt | 1997 | 30.73 | 1:03.57 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Mathias Bech | 1996 | 31.27 | 1:04.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Frederik Rasmussen | 1997 | 34.13 | 1:11.60 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
6 | Anders Trab | 1995 | 35.41 | 1:13.37 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 1.08.43 / årgang-1999 - 1.11.02 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 1.14.36 / årgang-2001 og yngre - 1.19.07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Jensen | 1998 | 33.57 | 1:08.67 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | 34.89 | 1:12.50 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
3 | Mads Lillelund | 1998 | 37.30 | 1:17.25 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 37.91 | 1:18.76 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Piessenberger | 1999 | 39.03 | 1:19.69 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
6 | Ali El-Atbi | 1998 | 40.92 | 1:25.78 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
7 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 44.70 | 1:28.71 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Peter van Aken | 1998 | 45.26 | 1:35.15 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
9 | Emil Henriksen | 1999 | 48.32 | 1:38.71 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Martin Fastrup | 1999 | 49.23 | 1:47.42 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 1.08.43 / årgang-1999 - 1.11.02 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 1.14.36 / årgang-2001 og yngre - 1.19.07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 32.04 | 1:06.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 32.84 | 1:09.30 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Andreas Jørgensen | 2000 | 34.18 | 1:10.83 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Jens Christian Norus | 2000 | 35.45 | 1:11.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 35.22 | 1:11.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Magnus Havemann | 2000 | 35.12 | 1:12.09 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
7 | Kasper Jørgensen | 2000 | 34.88 | 1:12.81 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Anders Rasmussen | 2001 | 34.98 | 1:13.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 36.25 | 1:13.64 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Benjamin Rohde | 2001 | 35.66 | 1:14.56 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Magnus Funder | 2001 | 36.23 | 1:14.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Benjamin Andresen | 2000 | 35.42 | 1:15.03 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Lucas Strøbæk | 2001 | 36.73 | 1:15.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 36.96 | 1:16.13 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mads Sørensen | 2001 | 37.17 | 1:16.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Halfdan Heegård Mørch | 2000 | 37.57 | 1:16.94 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
17 | Frederik Lund | 2000 | 37.95 | 1:17.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | August Becktor | 2001 | 39.79 | 1:20.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 39.48 | 1:20.98 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
20 | August Sparre Hangel | 2001 | 39.53 | 1:21.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | William Hellmann | 2000 | 39.12 | 1:21.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Frederik Fuglsang | 2001 | 39.48 | 1:21.57 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
23 | Lukas Jeppesen | 2001 | 39.32 | 1:21.67 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Jacob Lund | 2001 | 40.16 | 1:22.61 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Kim Pham | 2000 | 39.88 | 1:23.74 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
26 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 40.03 | 1:23.83 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
27 | William Lolk | 2001 | 41.41 | 1:25.46 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
28 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 42.81 | 1:27.94 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
29 | Frederik B Schmidt | 2001 | 43.19 | 1:29.62 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
30 | Jannick Hagensen | 2001 | 43.81 | 1:31.05 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
31 | Oliver Salby | 2001 | 43.50 | 1:32.69 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
32 | Oliver Hannibal | 2001 | 55.70 | 1:53.85 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
33 | Magnus Denker | 2001 | 57.07 | 1:57.62 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Gustav B. Thorndahl | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 1.08.43 / årgang-1999 - 1.11.02 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 1.14.36 / årgang-2001 og yngre - 1.19.07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 38.95 | 1:19.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | 38.26 | 1:19.78 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 38.75 | 1:20.08 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Marcus Dessau | 2002 | 39.03 | 1:21.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Casper Brinch | 2002 | 39.71 | 1:22.82 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 40.68 | 1:24.11 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Linus Lindquist | 2002 | 42.17 | 1:25.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Simon Perzynski | 2002 | 42.08 | 1:25.94 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
9 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 42.64 | 1:26.86 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jacob Christensen | 2002 | 43.81 | 1:28.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 43.95 | 1:28.68 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Andreas Blaaberg | 2002 | 44.09 | 1:30.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Marius Larsen | 2003 | 43.55 | 1:30.73 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
14 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 43.76 | 1:31.09 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
15 | Hjalte Andersen | 2002 | 44.55 | 1:33.09 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
16 | Christopher G. Trandum | 2003 | 1:33.63 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 45.47 | 1:34.38 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
18 | Harald Riisager | 2003 | 46.36 | 1:34.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 44.43 | 1:34.92 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Daniel Damsbo | 2003 | 46.53 | 1:35.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Eskild Wollesen | 2002 | 45.32 | 1:35.31 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Karl August B. Balle | 2003 | 47.25 | 1:37.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Oliver Madsen | 2003 | 48.43 | 1:39.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 49.47 | 1:39.54 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 48.91 | 1:41.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Sune Schaarup | 2003 | 49.97 | 1:42.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | 49.67 | 1:43.03 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
28 | Anders Hvidt | 2002 | 49.92 | 1:44.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 1:44.95 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
30 | Viktor Munk Møller | 2003 | 52.65 | 1:45.18 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
31 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 50.55 | 1:45.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 1:45.30 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
33 | Casper Bang Clausen | 2003 | 54.28 | 1:47.04 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
34 | Mikkel Vedel | 2002 | 51.07 | 1:47.89 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Alexander Rinder | 2003 | 52.84 | 1:48.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
36 | Penghao Ji | 2003 | 53.92 | 1:52.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
37 | Tom Höflich | 2002 | 55.75 | 1:55.99 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
38 | Jonas Hansen | 2003 | 57.62 | 2:01.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Niels Døssing | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Philip Andersen Ravn | 2002 | DSQ | 2 arm på mave v vend | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 1.08.43 / årgang-1999 - 1.11.02 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 1.14.36 / årgang-2001 og yngre - 1.19.07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 45.49 | 1:36.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 48.35 | 1:39.13 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
3 | Valdemar T. Larsen | 2004 | 49.55 | 1:39.28 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 52.92 | 1:52.40 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Magnus W Andersen | 2004 | 1:05.99 | 2:16.10 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | 1:09.72 | 2:27.69 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Johan Lund Henriksen | 2004 | DSQ | ej berør v50 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 12:08 |