2020-06-03   14:44:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dronning Dorothea Cup Kolding

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

25. april 2015-afsnit 2

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2014    Udskriftsdato  26 april 2014   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 3.10.23 / årgang-2001 - 3.18.33 
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 3.28.76 / årgang-2003 og yngre - 3.43.46 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Mathilde Elkjær  1998      36.31  1:17.42  1:59.33    2:41.41   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Mathilde Hansen  1998      37.94  1:20.28  2:03.00    2:46.24   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Anna Emilie Hansen  1999      38.02  1:21.51  2:05.01    2:46.99   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Anna Lund Henriksen  1998      40.73  1:25.09  2:09.98    2:54.50   
  O.S.L.F.                   
                     
Sandra Guldborg  1998      39.99  1:25.24  2:11.35    2:56.57   
  Kolding SK                   
                     
Sidse Thorup  1999      41.28  1:27.72  2:15.86    3:04.42   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Lærke Højbjerg  1999      43.82  1:32.21  2:22.59    3:13.37   
  Kolding SK                   
                     
Sandra Kristensen  1999      45.06  1:36.91  2:27.89    3:20.29   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
Line M. C. Wind  1999      46.50  1:38.66  2:31.88    3:23.80   
  Kolding SK                   
                     
10  Emma Louise Frohn  1998      45.98  1:38.20  2:31.36    3:24.57   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
11  Anne Sofie Jørgensen  1998      47.52  1:40.61  2:34.47    3:27.35   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
Anne Sofie Fredslund  1991              DNS   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Mette Flaskager  1999              DNS   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Natasja Simonsen  1995              DNS   
  O.S.L.F.                   
                     
Vivi Pham  1998              DSQ  asym arm v40 
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 3.10.23 / årgang-2001 - 3.18.33 
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 3.28.76 / årgang-2003 og yngre - 3.43.46 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helene Olesen  2000      38.35  1:22.15  2:07.21    2:52.34   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Johanne A. Christiansen  2000      40.29  1:25.21  2:10.16    2:56.43   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Christine Lindvig Nielsen  2001      39.03  1:24.57  2:11.39    2:57.14   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Frederikke Olsen  2000      42.29  1:29.02  2:17.71    3:04.30   
  O.S.L.F.                   
                     
Louise Hvarre  2001      42.36  1:29.75  2:17.49    3:05.16   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Madison Guldborg  2001      43.82  1:34.53  2:23.32    3:12.92   
  Kolding SK                   
                     
Olivia Jensen  2000      44.52  1:35.07  2:26.31    3:17.36   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Signe Ilskov Pedersen  2001      44.20  1:35.23  2:28.59    3:19.80   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Charlotte Gravgaard  2001      46.05  1:37.81  2:31.01    3:23.49   
  Kolding SK                   
                     
10  Olivia Poulsen  2001      46.54  1:37.69  2:30.42    3:23.72   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
11  Lærke Meyer  2000      50.75  1:46.19  2:44.00    3:40.34   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
12  Katrine Jensen  2001      49.40  1:45.12  2:44.19    3:44.50   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
13  Emma Bodum  2001      51.12  1:49.38  2:51.60    3:52.08   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
14  Julie Bjerre Paulsen  2000      50.48  1:51.06  2:54.84    3:57.42   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
15  Maja Nielsen  2001      54.07  1:58.66  3:02.59    4:03.95   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
16  Hannah Pedersen  2001      56.98  2:03.27  3:12.94    4:21.85   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Signe Juul Grønning  2001              DNS   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 3.10.23 / årgang-2001 - 3.18.33 
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 3.28.76 / årgang-2003 og yngre - 3.43.46 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sascha Lausten  2002      43.01  1:30.98  2:19.34    3:08.27   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Emilie Knudsen  2002      44.01  1:32.97  2:23.15    3:12.03   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Bjørk Nelsing Petersen  2002      44.71  1:35.00  2:25.67    3:14.41   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Laura Grøn Teschl  2002      46.14  1:40.23  2:33.56    3:25.05   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Karoline Weltz Jørgensen  2002      46.05  1:39.13  2:32.82    3:25.22   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
Andrea Schulz Mikkelsen  2003      47.26  1:41.99  2:36.24    3:28.38   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Emilie Eriksen  2002      47.67  1:40.92  2:36.25    3:29.08   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Anna Aabak Kristoffersen  2002      45.66  1:39.92  2:35.62    3:29.62   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Barbara Blicher  2003      48.26  1:41.32  2:35.89    3:29.65   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Christine Krogh  2003      50.53  1:45.14  2:38.51    3:30.83   
  O.S.L.F.                   
                     
11  Ida Højsager  2002      46.47  1:40.90  2:36.97    3:31.95   
  Kolding SK                   
                     
12  Nathalie Clara Petersen  2002      49.42  1:44.16  2:38.06    3:31.96   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
13  Amalie Ringkvist  2002      51.93  1:49.63  2:46.87    3:41.29   
  Odense Svømme Klub                   
                     
14  Erantis F P Sørensen  2002      51.60  1:48.79  2:45.85    3:41.31   
  O.S.L.F.                   
                     
15  Viola Demuth Andersen  2003      52.49  1:51.68  2:46.74    3:41.95   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
16  Clara Støttrup  2002      50.01  1:48.08  2:46.87    3:44.04   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
17  Cecilie Batz  2003      50.36  1:47.91  2:48.78    3:47.03   
  Kolding SK                   
                     
18  Mathilde Nøhr Rixen  2002      54.14  1:52.88  2:52.30    3:51.13   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
19  Marie Vestergaard Jensen  2003      52.05  1:52.09  2:53.67    3:51.76   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
20  Caroline Vang-Jensen  2003      52.02  1:51.75  2:52.31    3:51.78   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
21  Cecilie Davidsen  2003      53.16  1:52.52  2:54.14    3:52.00   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
22  Freja Ulka Nielsen  2003      54.19  1:54.42  2:53.89    3:52.48   
  Kolding SK                   
                     
Louise Sjørup Jensen  2003              DNS   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Sia Nikoline Schrøder  2003              DNF   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Clara Rybak-Andersen  2003              DSQ  1 hånd v175 
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 3.10.23 / årgang-2001 - 3.18.33 
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 3.28.76 / årgang-2003 og yngre - 3.43.46 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elma Gabela  2004      47.74  1:39.47  2:35.34    3:27.81   
  Kolding SK                   
                     
Svava Kj. Gregersen  2004      51.57  1:47.89  2:43.65    3:38.41   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Dicte Skov Forsberg  2004      51.75  1:49.36  2:46.62    3:39.69   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Ida Juul Grønning  2004      52.96  1:52.32  2:52.43    3:50.68   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Laura Nørgaard Priess  2004      53.83  1:55.12  2:59.28    3:57.86   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Cecilie Hingebjerg  2004      54.19  1:56.72  2:59.74    4:01.26   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2014 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 3.10.23 / årgang-2001 - 3.18.33 
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 3.28.76 / årgang-2003 og yngre - 3.43.46 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ane Christensen  2006      1:09.55  2:26.91  3:44.84    5:00.71   
  Kolding SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 april 2014 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  11:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark