2020-05-28   07:24:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dronning Dorothea Cup Kolding

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

25. april 2015-afsnit 2

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2014    Udskriftsdato  26 april 2014   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  10:58   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 2.46.12 / årgang-1999 - 2.51.53 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 2.58.49 / årgang-2001 og yngre - 3.08.32 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Høvsgaard  1997      34.32  1:12.77  1:52.91    2:32.50   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Nicklas Rasmussen  1997      36.11  1:17.44  1:58.57    2:40.06   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Mads Juul  1997      38.49  1:22.72  2:08.72    2:54.97   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Patrick Strandlyst  1997      39.53  1:24.45  2:10.10    2:56.43   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 2.46.12 / årgang-1999 - 2.51.53 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 2.58.49 / årgang-2001 og yngre - 3.08.32 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malthe Bøg  1998      33.97  1:13.84  1:55.06    2:35.60   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Walther Hagemann  1999      38.26  1:22.26  2:07.08    2:52.11   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Frederik Nørgaard  1999      39.34  1:25.23  2:11.48    2:54.26   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Casper Skyt Frederiksen  1999      40.33  1:26.73  2:13.90    3:01.17   
  Kolding SK                   
                     
Lasse Skovning Schmidt  1998      41.74  1:28.88  2:17.55    3:01.85   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Martin Holmershøj  1998      42.02  1:30.70  2:19.42    3:07.24   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Malthe Sielemann  1999      43.92  1:33.60  2:24.06    3:15.00   
  Kolding SK                   
                     
Frederik L. Hansen  1999      46.41  1:37.43  2:30.80    3:23.42   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Joachim Erlandsen  1998      45.44  1:37.76  2:32.29    3:25.68   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
10  Nikolaj Fangel  1999      46.89  1:40.61  2:39.14    3:38.28   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
11  Simon L. Johansen  1999      53.37  1:57.67  3:04.23    4:11.27   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 2.46.12 / årgang-1999 - 2.51.53 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 2.58.49 / årgang-2001 og yngre - 3.08.32 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jakob Juul  2000      38.53  1:21.86  2:04.61    2:47.33   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Benjamin Andresen  2000      38.98  1:23.94  2:09.14    2:53.13   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Thorstein Godske Pedersen  2000      38.17  1:22.51  2:08.94    2:53.99   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Malthe Burgaard  2000      37.52  1:21.79  2:08.36    2:54.19   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Jeppe Vestergaard Jensen  2001      41.39  1:26.24  2:12.42    2:57.68   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Janus Halbirk  2000      39.51  1:25.01  2:12.04    2:59.68   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Emil Kragh  2001      40.94  1:27.45  2:14.74    3:01.68   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Mads Bjørn Andersen  2001      41.52  1:28.18  2:15.67    3:02.99   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Christian Skinhøj  2001      45.70  1:35.18  2:25.18    3:13.90   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Carl Martin Lundin  2001      43.81  1:34.16  2:24.65    3:14.05   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
11  Daniel Brylov  2000      46.80  1:36.53  2:26.77    3:15.68   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
12  Christoffer Weiss  2001      43.81  1:35.12  2:26.80    3:16.38   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
13  Nickolas Irani Jahromi  2001      49.65  1:43.76  2:40.14    3:35.27   
  Odense Svømme Klub                   
                     
14  Emil Kjærby  2000      45.89  1:42.93  2:41.09    3:36.12   
  Odense Svømme Klub                   
                     
15  Hans Christian L. Thomsen  2001      49.72  1:47.99  2:45.01    3:43.07   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
16  Oliver Salby  2001      48.83  1:45.86  2:47.10    3:47.11   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
17  Magnus Denker  2001      52.60  1:53.74  2:55.02    3:53.97   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
18  Jens Jakob E. Petersen  2001      50.98  1:52.00  2:53.15    3:54.13   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
19  Mads Ørum Damgaard  2001      52.50  1:54.97  2:56.83    3:55.35   
  Kolding SK                   
                     
Mathias B. Thomasen  2000              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
Johann Kristian Møller  2001              DSQ  1 hånd v175 
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 2.46.12 / årgang-1999 - 2.51.53 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 2.58.49 / årgang-2001 og yngre - 3.08.32 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carl-Emil Lønborg  2002      41.59  1:28.61  2:16.59    3:03.21   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Magnus Dyg Holme  2002      42.14  1:30.70  2:19.93    3:08.03   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Simon Perzynski  2002      43.86  1:34.52  2:25.46    3:14.40   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002      45.27  1:36.06  2:27.32    3:18.09   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
William Ohrt  2002      46.31  1:38.42  2:31.10    3:23.17   
  Kolding SK                   
                     
Oliver Hallenborg  2002      47.08  1:38.83  2:31.76    3:23.42   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Oliver L Nelander  2002      48.53  1:41.26  2:35.79    3:28.29   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Malthe Elkjær  2003      46.42  1:40.52  2:37.35    3:33.63   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Lauritz Baad Ellekjær  2003      48.48  1:44.81  2:41.40    3:36.83   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
10  Victor Nygaard  2003      50.51  1:46.65  2:40.99    3:36.94   
  O.S.L.F.                   
                     
11  Hugo Smed  2003      51.79  1:49.98  2:49.86    3:49.62   
  Odense Svømme Klub                   
                     
12  Casper Fink  2003      55.73  1:55.71  2:56.42    3:55.76   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
13  Lasse Skyt Frederiksen  2002      53.41  1:55.64  2:57.46    3:56.29   
  Kolding SK                   
                     
14  Jacob Eske Carstensen  2002      1:00.54  2:07.90  3:14.08    4:16.95   
  Kolding SK                   
                     
15  Valdemar Wichmann  2003      56.56  2:04.52  3:15.69    4:22.96   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
Christian E. Petersen  2003              DSQ  crawlben v25 
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 2.46.12 / årgang-1999 - 2.51.53 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 2.58.49 / årgang-2001 og yngre - 3.08.32 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Kvorning Mikkelsen  2004      47.79  1:40.92  2:35.69    3:27.68   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Noah Brendholdt  2004      49.43  1:44.89  2:40.33    3:33.87   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Magnus Bladt  2004      52.08  1:50.09  2:48.27    3:43.82   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 april 2014 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  10:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark