Results for Dronning Dorothea Cup Kolding
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
24. april 2015-afsnit 1
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2014 | Udskriftsdato | 25 april 2014 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - xx / årgang-2003 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 34.75 | ||||||
2 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 35.58 | ||||||
3 | Natasja Simonsen | 1995 | O.S.L.F. | 36.15 | ||||||
4 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 36.40 | ||||||
5 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 36.41 | ||||||
6 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 37.26 | ||||||
7 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.87 | ||||||
8 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 40.39 | ||||||
9 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.25 | ||||||
10 | Line M. C. Wind | 1999 | Kolding SK | 44.24 | ||||||
11 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.92 | ||||||
12 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 47.07 | ||||||
13 | Frederikke Christensen | 1998 | Kolding SK | 47.85 | ||||||
14 | Emma Gleitze Holm | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.19 | ||||||
- | Anne Sofie Fredslund | 1991 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - xx / årgang-2003 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 36.48 | ||||||
2 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.59 | ||||||
3 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.50 | ||||||
4 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 37.72 | ||||||
5 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 39.07 | ||||||
6 | Christine Lindvig Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 39.40 | ||||||
7 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.73 | ||||||
8 | Frederikke Olsen | 2000 | O.S.L.F. | 41.60 | ||||||
9 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.01 | ||||||
10 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.47 | ||||||
11 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.24 | ||||||
12 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 43.32 | ||||||
13 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.62 | ||||||
14 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 44.05 | ||||||
15 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 44.61 | ||||||
16 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 45.26 | ||||||
17 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 46.18 | ||||||
18 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 47.09 | ||||||
19 | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 47.84 | ||||||
20 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.32 | ||||||
21 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 51.00 | ||||||
22 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | O.S.L.F. | 55.39 | ||||||
23 | Hannah Pedersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 56.00 | ||||||
- | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - xx / årgang-2003 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.65 | ||||||
2 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.80 | ||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.63 | ||||||
4 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.69 | ||||||
5 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.55 | ||||||
6 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 47.30 | ||||||
7 | Thea Friis Skifte | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.37 | ||||||
8 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 47.39 | ||||||
9 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 47.48 | ||||||
10 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 47.78 | ||||||
11 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.89 | ||||||
12 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 48.05 | ||||||
13 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 48.07 | ||||||
14 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 48.16 | ||||||
15 | Nathalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 48.44 | ||||||
16 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 50.12 | ||||||
16 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.12 | ||||||
18 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.97 | ||||||
19 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 51.33 | ||||||
20 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 51.36 | ||||||
21 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 52.30 | ||||||
22 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 53.38 | ||||||
23 | Benedicte Lumbye | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 55.04 | ||||||
24 | Camille Klinge Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 55.19 | ||||||
25 | Ida Abildgaard | 2002 | Kolding SK | 55.80 | ||||||
- | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Anne Wolmar | 2003 | Kolding SK | DSQ | 1 hånd afslutning | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - xx / årgang-2003 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.61 | ||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 48.71 | ||||||
3 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.75 | ||||||
4 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 51.24 | ||||||
5 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.91 | ||||||
6 | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svømme Klub | 55.34 | ||||||
7 | Emilie Kirk Langschwager | 2004 | Kolding SK | 58.25 | ||||||
8 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 58.51 | ||||||
9 | Matilde Stricker | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 58.74 | ||||||
10 | Marie Bøgvad Pedersen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.81 | ||||||
11 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 1:06.95 | ||||||
- | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Sarah O. Krøller | 2005 | Kolding SK | DSQ | crawlben u udsvøm | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2014 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - xx / årgang-2003 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 1:09.31 | ||||||
2 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 1:12.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 april 2014 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 19:27 |