Resultater for Dronning Dorothea Cup Kolding
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2014 | Udskriftsdato | 25 april 2014 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 0.31.14 / årgang-2001 - 0.32.31 |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 0.33.82 / årgang-2003 og yngre - 0.35.96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 27.96 | ||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 28.45 | ||||||
3 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.80 | ||||||
4 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 29.02 | ||||||
5 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 29.19 | ||||||
6 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 29.43 | ||||||
7 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 29.60 | ||||||
8 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 29.67 | ||||||
9 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 29.69 | ||||||
10 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 29.70 | ||||||
11 | Natasja Simonsen | 1995 | O.S.L.F. | 30.12 | ||||||
12 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 30.92 | ||||||
13 | Annemette Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 31.79 | ||||||
14 | Christine Larsen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.96 | ||||||
15 | Emma Juul | 1999 | Odense Svømme Klub | 32.27 | ||||||
16 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 32.71 | ||||||
17 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 32.80 | ||||||
18 | Marianne Petersen | 1998 | Odense Svømme Klub | 32.90 | ||||||
19 | Katrine Bentin Riis | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 33.15 | ||||||
20 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 33.17 | ||||||
21 | Celina R. Wiis | 1999 | Kolding SK | 33.48 | ||||||
22 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Odense Svømme Klub | 33.54 | ||||||
23 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 33.73 | ||||||
24 | Siri Jürgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 34.58 | ||||||
25 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.21 | ||||||
26 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 35.25 | ||||||
27 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.28 | ||||||
28 | Frederikke Christensen | 1998 | Kolding SK | 36.34 | ||||||
29 | Sidsel Agger | 1997 | Odense Svømme Klub | 36.79 | ||||||
30 | Emma Gleitze Holm | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.04 | ||||||
31 | Signe Lundtoft Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 37.74 | ||||||
32 | Line M. C. Wind | 1999 | Kolding SK | 38.32 | ||||||
33 | Vivi Pham | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 38.61 | ||||||
34 | Louise Winsley | 1998 | Kolding SK | 42.39 | ||||||
- | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | Kolding SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 0.31.14 / årgang-2001 - 0.32.31 |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 0.33.82 / årgang-2003 og yngre - 0.35.96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.58 | ||||||
2 | Ellen Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.83 | ||||||
3 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.23 | ||||||
4 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 29.30 | ||||||
5 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 29.64 | ||||||
6 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 29.81 | ||||||
7 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 29.92 | ||||||
8 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.20 | ||||||
9 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 30.48 | ||||||
10 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 30.90 | ||||||
11 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.55 | ||||||
12 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.76 | ||||||
13 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.84 | ||||||
14 | Christine Lindvig Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 31.86 | ||||||
15 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.94 | ||||||
16 | Helena Aviaja Eriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 32.08 | ||||||
17 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.11 | ||||||
18 | Frederikke Olsen | 2000 | O.S.L.F. | 32.18 | ||||||
19 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.36 | ||||||
20 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.50 | ||||||
21 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 32.54 | ||||||
22 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.92 | ||||||
23 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.98 | ||||||
24 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.37 | ||||||
25 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.79 | ||||||
26 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 33.87 | ||||||
27 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | O.S.L.F. | 34.05 | ||||||
28 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 34.41 | ||||||
29 | Mirah Zimmermann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 34.68 | ||||||
30 | Anastacia Dam Nielsen | 2001 | Kolding SK | 35.02 | ||||||
31 | Mia Schou Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.10 | ||||||
32 | Marina Sørensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 35.69 | ||||||
33 | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 36.37 | ||||||
34 | Mia Rosengren | 2001 | Kolding SK | 36.45 | ||||||
35 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 36.68 | ||||||
36 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | O.S.L.F. | 38.46 | ||||||
37 | Julie Bjerre Paulsen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 38.48 | ||||||
38 | Hannah Pedersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.65 | ||||||
39 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 49.74 | ||||||
- | Mie Billund Mouridsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Mille Marie Gydesen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Selma Bruun Pedersen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Frederikke Dølby | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 0.31.14 / årgang-2001 - 0.32.31 |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 0.33.82 / årgang-2003 og yngre - 0.35.96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.69 | ||||||
2 | Johanne S. Christensen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.39 | ||||||
3 | Nathalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.36 | ||||||
4 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.38 | ||||||
5 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.47 | ||||||
6 | Sara Emilie Nimb | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.62 | ||||||
7 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.67 | ||||||
8 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.93 | ||||||
9 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.05 | ||||||
10 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.09 | ||||||
11 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.32 | ||||||
12 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 34.48 | ||||||
13 | Nanna Funch Martens | 2002 | O.S.L.F. | 34.86 | ||||||
14 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.99 | ||||||
15 | Sofia Drevskich | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.04 | ||||||
16 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.08 | ||||||
17 | Natasja Muncrief | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.36 | ||||||
18 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.45 | ||||||
19 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 35.50 | ||||||
20 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.54 | ||||||
21 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.86 | ||||||
22 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 36.60 | ||||||
23 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.61 | ||||||
24 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 36.81 | ||||||
25 | Thea Friis Skifte | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.10 | ||||||
26 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.89 | ||||||
27 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.03 | ||||||
28 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.07 | ||||||
29 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.57 | ||||||
30 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 39.24 | ||||||
31 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.50 | ||||||
32 | Nikoline Andesen | 2003 | Odense Svømme Klub | 40.45 | ||||||
33 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.50 | ||||||
34 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 41.11 | ||||||
35 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 41.24 | ||||||
36 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.27 | ||||||
37 | Feline Gregersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 42.14 | ||||||
38 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.35 | ||||||
39 | Benedicte Lumbye | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.62 | ||||||
40 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.13 | ||||||
41 | Anne Wolmar | 2003 | Kolding SK | 44.44 | ||||||
42 | Marie Madsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 44.56 | ||||||
43 | Dina Madsen | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 45.17 | ||||||
44 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 45.33 | ||||||
45 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 46.10 | ||||||
46 | Camille Klinge Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.30 | ||||||
- | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Simone Christiansen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 0.31.14 / årgang-2001 - 0.32.31 |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 0.33.82 / årgang-2003 og yngre - 0.35.96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.30 | ||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 35.27 | ||||||
3 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.73 | ||||||
4 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.16 | ||||||
5 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.18 | ||||||
6 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.59 | ||||||
7 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 39.81 | ||||||
8 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.87 | ||||||
9 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.14 | ||||||
10 | Frederikke Ørum | 2004 | O.S.L.F. | 41.94 | ||||||
11 | Laura Juul | 2004 | Odense Svømme Klub | 42.89 | ||||||
12 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 43.72 | ||||||
13 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.16 | ||||||
14 | Emilie Kirk Langschwager | 2004 | Kolding SK | 47.44 | ||||||
15 | Sarah O. Krøller | 2005 | Kolding SK | 48.04 | ||||||
16 | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svømme Klub | 48.36 | ||||||
17 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 49.39 | ||||||
- | Thea Møller Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2014 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 0.31.14 / årgang-2001 - 0.32.31 |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 0.33.82 / årgang-2003 og yngre - 0.35.96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 55.13 | ||||||
2 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 57.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 april 2014 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 19:26 |