Results for Dronning Dorothea Cup Kolding
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 43, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 5.13.82 / årgang-2001 - 5.27.71 |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 5.45.61 / årgang-2003 og yngre - 6.10.85 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 4:47.16 | ||||||
2 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 4:52.77 | ||||||
3 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 4:56.80 | ||||||
4 | Freja Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:10.98 | ||||||
5 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 5:35.85 | ||||||
Løb 43, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 5.13.82 / årgang-2001 - 5.27.71 |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 5.45.61 / årgang-2003 og yngre - 6.10.85 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 4:51.67 | ||||||
2 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:56.59 | ||||||
3 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:09.05 | ||||||
4 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 5:11.43 | ||||||
5 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:21.90 | ||||||
6 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 5:24.52 | ||||||
7 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 5:25.01 | ||||||
8 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:27.13 | ||||||
9 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 5:33.83 | ||||||
10 | Anastacia Dam Nielsen | 2001 | Kolding SK | 5:56.15 | ||||||
11 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 6:04.76 | ||||||
12 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 6:23.47 | ||||||
Løb 43, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 5.13.82 / årgang-2001 - 5.27.71 |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 5.45.61 / årgang-2003 og yngre - 6.10.85 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:19.36 | ||||||
2 | Johanne S. Christensen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 5:27.79 | ||||||
3 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 5:31.98 | ||||||
4 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 5:34.17 | ||||||
5 | Nathalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 5:35.20 | ||||||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:36.31 | ||||||
7 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 5:45.44 | ||||||
8 | Sara Emilie Nimb | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 5:46.32 | ||||||
9 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 6:09.57 | ||||||
10 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 6:11.35 | ||||||
11 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 6:17.32 | ||||||
12 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 6:19.12 | ||||||
13 | Natasja Muncrief | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 6:19.28 | ||||||
14 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 6:20.25 | ||||||
15 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 6:53.30 | ||||||
16 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 7:15.80 | ||||||
17 | Marie Madsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 7:48.69 | ||||||
18 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 8:09.04 | ||||||
Løb 43, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 5.13.82 / årgang-2001 - 5.27.71 |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 5.45.61 / årgang-2003 og yngre - 6.10.85 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 6:04.02 | ||||||
2 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 6:15.51 | ||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 6:15.68 | ||||||
4 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 7:23.92 | ||||||
- | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 15:36 |