2017-11-24   13:42:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Føroyska Meistarastevnan 2008

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fríggjadag

Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  15:31   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 13, 4X100m Frisvømning Damer, Indledende 
Føroyskt met: 4:04.77 TS FM 2007 (3:59.94 landsliðið oyl 2007) 
FM 2007: 4:04.77 TS - MET 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hs  1989    573          4:20.46   
  Havnar Svimjifelag                   
  Bjørg Seloy  1992      31.59  1:04.79      1:04.79   
  Dagmar M. Winther  1993      30.64  1:04.02      2:08.81   
  Kristina Eliasen  1993      30.70  1:05.36      3:14.17   
  Lisbeth L. Joensen  1987      30.89  1:06.29      4:20.46   
                     
Fs  1980    531          4:27.12   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
  Jónfríð Hansen  1994      33.39  1:09.41      1:09.41   
  Hildur Á Fløtti  1993      31.22  1:05.26      2:14.67   
  Kirstin S. Rasmussen  1990      31.02  1:05.82      3:20.49   
  Poula Ø. Mohr  1995      31.43  1:06.63      4:27.12   
                     
Swim Team Suðuroy  1984    484          4:35.55   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
  Shaila Millum Garðarnar  1984      30.64  1:04.40      1:04.40   
  Hanna R. Nysted  1994      36.86  1:17.22      2:21.62   
  Helena Sævarsdóttir  1994      31.11  1:06.77      3:28.39   
  Mona Simonsen  1991      26.10  1:07.16      4:35.55   
                     
Ægir  1994    449          4:42.53   
  Ægir Klaksvik                   
  Monika Biskopstø  1994      31.67  1:05.61      1:05.61   
  Cecilia Eysturdal  1996      34.36  1:12.38      2:17.99   
  Gunnrið Dam  1994      31.86  1:08.70      3:26.69   
  Katrina Akursmørk  1996      35.84  1:15.84      4:42.53   
                     
Susvim Gentur  1991    446          4:43.10   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
  Katarina S Lamhauge  1992      32.95  1:07.98      1:07.98   
  Sára Müller  1993      33.56  1:11.87      2:19.85   
  Malan Vitalis Bærendsen  1991      33.65  1:10.21      3:30.06   
  Ann Mari Midjord  1990      35.07  1:13.04      4:43.10   
                     
Flot1  1901    399          4:53.82   
  Svimjifelagið Flot                   
  Astrid Foldarskarð  1994      32.94  1:10.04      1:10.04   
  Birita Debes  1995      33.45  1:11.22      2:21.26   
  Nina Davidsen  1992      35.00  1:15.14      3:36.40   
  Aimée Jacobsen  1994      37.04  1:17.42      4:53.82   
                     
Reki 1  1993    387          4:56.96   
  Svimjifelagið Reki                   
  Ruth Poulsen  1994      34.04  1:11.21      1:11.21   
  Eva Trygvadóttir  1996      36.91  1:19.73      2:30.94   
  Turið S Christiansen  1996      34.17  1:12.77      3:43.71   
  Jonna Bjartalíð Thomsen  1996      34.73  1:13.25      4:56.96   
                     
Susvim Diddur  1996    315          5:17.85   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
  Oddny Thomsen  1996      37.23  1:17.88      1:17.88   
  Erna Katrin Olsen  1996      37.38  1:21.19      2:39.07   
  Guðrun Mortensen  1997      35.98  1:19.63      3:58.70   
  Tanja Skaalum  1997      35.83  1:19.15      5:17.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare