2017-11-19   11:23:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Føroyska Meistarastevnan 2008

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  13:53   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
Føroyskt met: 57.41 Elspa Mørkøre (WestSwim) DKM 2007 
FM 2007: 58.38 Elspa Mørkøre (FS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mona Simonsen  1991      30.72        1:03.28   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Shaila Millum Garðarnar  1984      31.14        1:03.50   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Hildur Á Fløtti  1993      30.67        1:03.54   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Guðrun Holm Jacobsen  1992      29.78        1:03.77   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Dagmar M. Winther  1993      30.82        1:04.16   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Kirstin S. Rasmussen  1990      31.17        1:05.90   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Monika Biskopstø  1994      31.41        1:05.96   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Poula Ø. Mohr  1995      31.54        1:06.15   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Kristina Eliasen  1993      31.37        1:06.51   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
10  Astrid Foldarskarð  1994      32.41        1:07.92   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
11  Gunnrið Dam  1994      32.14        1:08.48   
  Ægir Klaksvik                   
                     
12  Turið S Christiansen  1996      32.72        1:08.83   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
13  Jónfríð Hansen  1994      32.80        1:10.11   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
14  Ruth Poulsen  1994      32.40        1:10.18   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
15  Jóhanna Egholm  1996      33.78        1:11.20   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
16  Cecilia Eysturdal  1996      35.26        1:12.00   
  Ægir Klaksvik                   
                     
17  Aimée Jacobsen  1994      35.68        1:14.46   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
18  Ragnhild P. Østergaard  1994      35.62        1:15.27   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
19  Katrina Akursmørk  1996      36.07        1:15.48   
  Ægir Klaksvik                   
                     
20  Eva Trygvadóttir  1996      35.87        1:16.16   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
21  Joan Kristina Í Jákupssto  1995      35.84        1:16.31   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
22  Susan Jensen  1995      36.73        1:17.80   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
23  Erna Katrin Olsen  1996      37.48        1:17.99   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
24  Tanja Skaalum  1997      36.56        1:18.48   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
25  Hanna R. Nysted  1994      37.68        1:18.65   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
26  Elsa Sára Djurhuus  1994      37.34        1:20.30   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Óluva Jacobsen  1997              DNS   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
Helena Sævarsdóttir  1994              DSQ  Tjóvstart 
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  17:57   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
Føroyskt met: 57.41 Elspa Mørkøre (WestSwim) DKM 2007 
FM 2007: 58.38 Elspa Mørkøre (FS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Shaila Millum Garðarnar  1984    691  28.54        59.71   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Mona Simonsen  1991    621  30.00        1:01.88   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Dagmar M. Winther  1993    561  30.62        1:04.01   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Hildur Á Fløtti  1993    556  31.06        1:04.21   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Guðrun Holm Jacobsen  1992    533  30.31        1:05.12   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Kirstin S. Rasmussen  1990    498  31.51        1:06.62   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  13:52   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Føroyskt met: 26.09 Asbjørn Hansen (HS) FM 2002 
FM 2007: 26.74 Pál Joensen (VS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pauli Ø. Mohr  1991              28.72   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Pál Joensen  1990              29.07   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Jóhann Heðinsson  1995              30.14   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Bjarni M. Petersen  1992              31.31   
  Ægir Klaksvik                   
Ólavur S. Petersen  1992              31.36   
  Havnar Svimjifelag                   
Tróndur Olsen  1992              33.50   
  Svimjifelagið Flot                   
Kristian Joensen  1992              DSQ  Tjóvstart 
  Svimjifelagið Flot                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  18:04   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 26.09 Asbjørn Hansen (HS) FM 2002 
FM 2007: 26.74 Pál Joensen (VS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990    652          26.46   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Pauli Ø. Mohr  1991    583          27.47   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Jóhann Heðinsson  1995    451          29.92   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Ólavur S. Petersen  1992    424          30.54   
  Havnar Svimjifelag                   
Bjarni M. Petersen  1992    382          31.64   
  Ægir Klaksvik                   
Tróndur Olsen  1992    324          33.43   
  Svimjifelagið Flot                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  18:13   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 3, 200m Medley Damer, Finaler 
Føroyskt met: 2:21.22 Elspa Mørkøre (FS) 06-10-2007 
FM 2007: 2:27.04 Elspa Mørkøre (FS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Shaila Millum Garðarnar  1984    609  31.60  1:11.88  1:57.33    2:31.98   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Malan Vitalis Bærendsen  1991    595  33.79  1:14.74  1:56.12    2:33.11   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Katarina S Lamhauge  1992    556  34.52  1:17.20  1:59.19    2:36.60   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Turið S Christiansen  1996    420  36.76  1:20.99  2:11.69    2:52.04   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
Ruth Poulsen  1994    372  39.51  1:23.29  2:18.11    2:59.08   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  18:24   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 2:24.71 Høgni T. Hansen (HS) 05-07-1993 
FM 2007: 2:27.41 Pál Joensen (VS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990    509  36.09  1:15.53  1:56.45    2:38.09   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Jón Hofgaard  1992    448  37.64  1:19.71  2:02.48    2:44.95   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Ólavur S. Petersen  1992    436  35.28  1:16.34  2:00.33    2:46.50   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Jóhann Heðinsson  1995    329  41.04  1:27.80  2:15.91    3:02.79   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  14:11   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 5, 800m Frisvømning Damer, Finaler 
Føroyskt met: 09:01.58 Jutta Thomsen (TS) Oyl 2007 
FM 2007: 9:14.73 Jutta Thomsen (TS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Mona Simonsen  1991      1:11.37  2:27.48  3:44.71  5:01.81  10:13.70   
  Suðuroyar Svimjifelag        6:19.47  7:37.80  8:55.94       
                     
Jonna Bjartalíð Thomsen  1996      1:18.44  2:42.94  4:08.79  5:36.53  11:18.87   
  Svimjifelagið Reki        7:03.95  8:31.05  9:57.17       
                     
Erna Katrin Olsen  1996      1:22.53  2:54.49  4:26.50  5:58.79  12:03.67   
  Suðuroyar Svimjifelag        7:32.25  9:05.53  10:36.43       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  14:33   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 6, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 15:10.02 Pál Joensen (SuSvim) EM 2007 
FM 2007: 17:08.81 Pál Joensen (VS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pál Joensen  1990      1:04.11  2:11.17  3:18.78  4:26.59  16:43.08   
  Suðuroyar Svimjifelag        5:35.12  6:43.14  7:51.74  9:00.15     
          10:07.76  11:15.64  12:23.65  13:30.73     
          14:37.41  15:43.77         
                     
Sofus Bech  1994      1:14.01  2:33.74  3:54.50  5:15.34  19:55.47   
  Suðuroyar Svimjifelag        6:36.67  7:58.56  9:20.59  10:39.60     
          11:59.33  13:19.57  14:40.07  16:00.80     
          17:20.01  18:38.87         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  14:39   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Føroyskt met: 29.89 Shaila millum Garðarnar (TS) FM 2007 
FM 2007: 29.89 Shaila millum Garðarnar (TS) - MET 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Shaila Millum Garðarnar  1984    559          31.57   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Bjørg Seloy  1992    540          31.93   
  Havnar Svimjifelag                   
Lisbeth L. Joensen  1987    522          32.30   
  Havnar Svimjifelag                   
Astrid Foldarskarð  1994    494          32.90   
  Svimjifelagið Flot                   
Birita Debes  1995    488          33.02   
  Svimjifelagið Flot                   
Hildur Á Fløtti  1993    485          33.10   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Guðrun Holm Jacobsen  1992    477          33.28   
  Havnar Svimjifelag                   
Ann Mari Midjord  1990    445          34.06   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Jónfríð Hansen  1994    390          35.60   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
10  Turið S Christiansen  1996    359          36.58   
  Svimjifelagið Reki                   
11  Nina Davidsen  1992    337          37.38   
  Svimjifelagið Flot                   
12  Jonna Bjartalíð Thomsen  1996    327          37.73   
  Svimjifelagið Reki                   
13  Aimée Jacobsen  1994    286          39.44   
  Svimjifelagið Flot                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  18:30   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Føroyskt met: 29.89 Shaila millum Garðarnar (TS) FM 2007 
FM 2007: 29.89 Shaila millum Garðarnar (TS) - MET 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Shaila Millum Garðarnar  1984              29.91   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Lisbeth L. Joensen  1987              31.79   
  Havnar Svimjifelag                   
Hildur Á Fløtti  1993              32.20   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Guðrun Holm Jacobsen  1992              32.31   
  Havnar Svimjifelag                   
Astrid Foldarskarð  1994              32.31   
  Svimjifelagið Flot                   
Birita Debes  1995              33.90   
  Svimjifelagið Flot                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  18:39   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 2:06.44 Kári J. á Høvdanum (Ægir) NJM 2007 
FM 2007: 2:08.20 Kári J. á Høvdanum (FS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kári J. Á Høvdanum  1990      29.20  1:00.98  1:33.57    2:05.13   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Pál Joensen  1990      31.61  1:05.32  1:39.49    2:13.31   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Høgni Miné  1992      31.92  1:06.31  1:41.93    2:17.68   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Magnus Jákupsson  1994      32.58  1:44.66  2:20.20    2:20.20   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Sofus Bech  1994      39.63  1:22.09  2:04.66    2:46.05   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  14:55   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 
Føroyskt met: 1:03.78 Elspa Mørkøre (FS) 07-10-2007 
FM 2007: 1:04.12 Elspa Mørkøre (FS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bjørg Seloy  1992    510  34.53        1:12.93   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Karina Petersen  1980    510  35.31        1:12.95   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Kristina Eliasen  1993    489  35.95        1:13.95   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Birita Debes  1995    481  36.52        1:14.40   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
Mona Simonsen  1991    474  36.77        1:14.76   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Helena Sævarsdóttir  1994    468  35.82        1:15.09   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Poula Ø. Mohr  1995    453  36.35        1:15.90   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Jónfríð Hansen  1994    439  37.71        1:16.67   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Una Egholm  1993    418  37.75        1:17.93   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
10  Gunnrið Dam  1994    415  37.37        1:18.14   
  Ægir Klaksvik                   
                     
11  Ruth Poulsen  1994    375  38.83        1:20.82   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
12  Jóhanna Egholm  1996    345  1:23.08        1:23.08   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
13  Katrin Jacobsen  1992    340  39.60        1:23.50   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
14  Cecilia Eysturdal  1996    326  42.50        1:24.69   
  Ægir Klaksvik                   
                     
15  Jonna Bjartalíð Thomsen  1996    302  41.49        1:26.82   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
16  Aimée Jacobsen  1994    270  44.16        1:30.13   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  18:45   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
Føroyskt met: 1:03.78 Elspa Mørkøre (FS) 07-10-2007 
FM 2007: 1:04.12 Elspa Mørkøre (FS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bjørg Seloy  1992      33.68        1:08.65   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Mona Simonsen  1991      34.55        1:11.55   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Karina Petersen  1980      34.54        1:12.01   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Helena Sævarsdóttir  1994      35.25        1:13.87   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Kristina Eliasen  1993      36.10        1:14.15   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Birita Debes  1995      35.63        1:14.84   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  18:54   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 2:11.33 Pál Joensen (SuSvim) 10-11-2007 
FM 2007: 2:12.81 Pál Joensen (VS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990      29.01  1:02.51  1:39.52    2:08.85   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Høgni Miné  1992      30.70  1:08.67  1:48.58    2:22.58   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Magnus Jákupsson  1994      33.46  1:12.77  1:59.93    2:38.33   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Hjarnar Tórðarson  1994      34.33  1:17.55  2:06.63    2:43.99   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  15:10   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Føroyskt met: 34.94 Malan V. Bærendsen (SuSvim) Vági mars 08 
FM 2007: 36.17 Karina Petersen (HS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malan Vitalis Bærendsen  1991    617          35.55   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Katarina S Lamhauge  1992    576          36.38   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Karina Petersen  1980    523          37.56   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Kirstin S. Rasmussen  1990    465          39.08   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Monika Biskopstø  1994    431          40.07   
  Ægir Klaksvik                   
Sára Müller  1993    429          40.13   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Turið S Christiansen  1996    352          42.86   
  Svimjifelagið Reki                   
Jóhanna Egholm  1996    345          43.17   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Una Egholm  1993    343          43.23   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
10  Eva Trygvadóttir  1996    339          43.41   
  Svimjifelagið Reki                   
11  Nina Davidsen  1992    336          43.55   
  Svimjifelagið Flot                   
12  Tanja Skaalum  1997    332          43.72   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
13  Fríðgerð Thomsen  1995    327          43.95   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
14  Jóhanna Katrina Bjartalíð  1994    322          44.15   
  Svimjifelagið Reki                   
15  Eyðrið Hansen  1994    294          45.54   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Óluva Jacobsen  1997              DNS   
  Svimjifelagið Reki                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  19:00   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
Føroyskt met: 34.94 Malan V. Bærendsen (SuSvim) Vági mars 08 
FM 2007: 36.17 Karina Petersen (HS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malan Vitalis Bærendsen  1991              34.74   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Katarina S Lamhauge  1992              35.83   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Karina Petersen  1980              36.18   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Kirstin S. Rasmussen  1990              39.26   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Sára Müller  1993              39.29   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Monika Biskopstø  1994              39.49   
  Ægir Klaksvik                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  15:16   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 
Føroyskt met: 52.30 Pál Joensen (SuSvim) 26-01-2008 
FM 2007: 52.49 Kristian Olsen (Ægir) - MET 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990    603  26.98        55.39   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Kári J. Á Høvdanum  1990    543  27.55        57.34   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Pauli Ø. Mohr  1991    532  27.65        57.73   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Dánjal Martin Hofgaard  1989    532  28.32        57.75   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Dánjal Hestoy  1990    522  27.14        58.11   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Bjarni M. Petersen  1992    519  27.60        58.24   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Tróndur Olsen  1992    438  29.30        1:01.62   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
Jákup Símun F. Jacobsen  1991    422  30.37        1:02.36   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Jóhann Heðinsson  1995    382  30.87        1:04.51   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
10  Jákup Klein Hansen  1994    367  30.91        1:05.38   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
11  Hjarnar Tórðarson  1994    355  30.88        1:06.11   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
12  Alvi Hjelm  1996    350  31.83        1:06.42   
  Ægir Klaksvik                   
                     
13  Kristian Joensen  1992    333  30.40        1:07.48   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
14  Sofus Bech  1994    317  32.33        1:08.64   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
15  Hanus Á Tjaldrafløtti  1993    313  32.52        1:08.94   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
16  Eyðbjørn Joensen  1996    308  31.86        1:09.30   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
17  Kjartan Petersen  1994    241  35.85        1:15.18   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  19:07   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 52.30 Pál Joensen (SuSvim) 26-01-2008 
FM 2007: 52.49 Kristian Olsen (Ægir) - MET 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990      26.05        52.88   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Dánjal Martin Hofgaard  1989      26.11        53.76   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Pauli Ø. Mohr  1991      25.80        55.11   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Dánjal Hestoy  1990      26.49        55.97   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Kári J. Á Høvdanum  1990      28.22        57.86   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Bjarni M. Petersen  1992      27.48        57.91   
  Ægir Klaksvik                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  15:31   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 13, 4X100m Frisvømning Damer, Indledende 
Føroyskt met: 4:04.77 TS FM 2007 (3:59.94 landsliðið oyl 2007) 
FM 2007: 4:04.77 TS - MET 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hs  1989    573          4:20.46   
  Havnar Svimjifelag                   
  Bjørg Seloy  1992      31.59  1:04.79      1:04.79   
  Dagmar M. Winther  1993      30.64  1:04.02      2:08.81   
  Kristina Eliasen  1993      30.70  1:05.36      3:14.17   
  Lisbeth L. Joensen  1987      30.89  1:06.29      4:20.46   
                     
Fs  1980    531          4:27.12   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
  Jónfríð Hansen  1994      33.39  1:09.41      1:09.41   
  Hildur Á Fløtti  1993      31.22  1:05.26      2:14.67   
  Kirstin S. Rasmussen  1990      31.02  1:05.82      3:20.49   
  Poula Ø. Mohr  1995      31.43  1:06.63      4:27.12   
                     
Swim Team Suðuroy  1984    484          4:35.55   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
  Shaila Millum Garðarnar  1984      30.64  1:04.40      1:04.40   
  Hanna R. Nysted  1994      36.86  1:17.22      2:21.62   
  Helena Sævarsdóttir  1994      31.11  1:06.77      3:28.39   
  Mona Simonsen  1991      26.10  1:07.16      4:35.55   
                     
Ægir  1994    449          4:42.53   
  Ægir Klaksvik                   
  Monika Biskopstø  1994      31.67  1:05.61      1:05.61   
  Cecilia Eysturdal  1996      34.36  1:12.38      2:17.99   
  Gunnrið Dam  1994      31.86  1:08.70      3:26.69   
  Katrina Akursmørk  1996      35.84  1:15.84      4:42.53   
                     
Susvim Gentur  1991    446          4:43.10   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
  Katarina S Lamhauge  1992      32.95  1:07.98      1:07.98   
  Sára Müller  1993      33.56  1:11.87      2:19.85   
  Malan Vitalis Bærendsen  1991      33.65  1:10.21      3:30.06   
  Ann Mari Midjord  1990      35.07  1:13.04      4:43.10   
                     
Flot1  1901    399          4:53.82   
  Svimjifelagið Flot                   
  Astrid Foldarskarð  1994      32.94  1:10.04      1:10.04   
  Birita Debes  1995      33.45  1:11.22      2:21.26   
  Nina Davidsen  1992      35.00  1:15.14      3:36.40   
  Aimée Jacobsen  1994      37.04  1:17.42      4:53.82   
                     
Reki 1  1993    387          4:56.96   
  Svimjifelagið Reki                   
  Ruth Poulsen  1994      34.04  1:11.21      1:11.21   
  Eva Trygvadóttir  1996      36.91  1:19.73      2:30.94   
  Turið S Christiansen  1996      34.17  1:12.77      3:43.71   
  Jonna Bjartalíð Thomsen  1996      34.73  1:13.25      4:56.96   
                     
Susvim Diddur  1996    315          5:17.85   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
  Oddny Thomsen  1996      37.23  1:17.88      1:17.88   
  Erna Katrin Olsen  1996      37.38  1:21.19      2:39.07   
  Guðrun Mortensen  1997      35.98  1:19.63      3:58.70   
  Tanja Skaalum  1997      35.83  1:19.15      5:17.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  19:23   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 13, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
Føroyskt met: 4:04.77 TS FM 2007 (3:59.94 landsliðið oyl 2007) 
FM 2007: 4:04.77 TS - MET 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Swim Team Suðuroy  1984              4:10.11   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
  Shaila Millum Garðarnar  1984      29.46  1:01.83      1:01.83   
  Helena Sævarsdóttir  1994      30.45  1:03.90      2:05.73   
  Jutta Thomsen  1990      29.55  1:02.97      3:08.70   
  Mona Simonsen  1991      29.53  1:01.41      4:10.11   
                     
Hs  1989              4:12.66   
  Havnar Svimjifelag                   
  Bjørg Seloy  1992      30.99  1:04.08      1:04.08   
  Guðrun Holm Jacobsen  1992      30.24  1:03.66      2:07.74   
  Lisbeth L. Joensen  1987      28.72  1:01.95      3:09.69   
  Dagmar M. Winther  1993      30.17  1:02.97      4:12.66   
                     
Fs  1980              4:21.26   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
  Karina Petersen  1980      31.15  1:05.09      1:05.09   
  Hildur Á Fløtti  1993      30.78  1:03.31      2:08.40   
  Poula Ø. Mohr  1995      30.64  1:06.01      3:14.41   
  Kirstin S. Rasmussen  1990      31.75  1:06.85      4:21.26   
                     
Susvim Gentur  1991              4:33.83   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
  Katarina S Lamhauge  1992      31.56  1:04.97      1:04.97   
  Sára Müller  1993      33.91  1:11.94      2:16.91   
  Malan Vitalis Bærendsen  1991      31.71  1:05.33      3:22.24   
  Ann Mari Midjord  1990      33.98  1:11.59      4:33.83   
                     
Ægir  1994              4:38.67   
  Ægir Klaksvik                   
  Monika Biskopstø  1994      31.29  1:05.38      1:05.38   
  Katrina Akursmørk  1996      35.09  1:15.13      2:20.51   
  Gunnrið Dam  1994      31.56  1:07.43      3:27.94   
  Cecilia Eysturdal  1996      33.84  1:10.73      4:38.67   
                     
Flot1  1901              4:48.13   
  Svimjifelagið Flot                   
  Astrid Foldarskarð  1994      32.20  1:08.88      1:08.88   
  Birita Debes  1995      32.97  1:09.92      2:18.80   
  Nina Davidsen  1992      33.57  1:12.73      3:31.53   
  Aimée Jacobsen  1994      36.40  1:16.60      4:48.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  16 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  19:37   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 14, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 4:03.08 Landsliðið Oyl 2003 (4:00.38 landsliðið oyl 2007) 
FM 2007: 4:05.25 FS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Fs  1979              4:20.65   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
  Kári J. Á Høvdanum  1990      27.52  57.14      57.14   
  Pauli Ø. Mohr  1991      33.50  1:12.58      2:09.72   
  Jóhann Heðinsson  1995      32.26  1:10.58      3:20.30   
  Sonni Eliasen  1979      28.28  1:00.35      4:20.65   
                     
Hs 1  1989              4:22.30   
  Havnar Svimjifelag                   
  Magnus Jákupsson  1994      32.15  1:07.02      1:07.02   
  Ólavur S. Petersen  1992      34.30  1:14.80      2:21.82   
  Høgni Miné  1992      29.23  1:05.47      3:27.29   
  Dánjal Hestoy  1990      26.86  55.01      4:22.30   
                     
Swim Team Suðuroy  1989              4:22.44   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
  Sofus Bech  1994      36.39  1:15.56      1:15.56   
  Jón Hofgaard  1992      35.42  1:43.41      2:58.97   
  Pál Joensen  1990      31.29  56.61      3:55.58   
  Dánjal Martin Hofgaard  1989      26.86  26.86      4:22.44   
                     
Hs 2  1989              5:06.00   
  Havnar Svimjifelag                   
  Jákup Símun F. Jacobsen  1991      36.72  1:14.64      1:14.64   
  Hjarnar Tórðarson  1994      41.12  1:28.38      2:43.02   
  Jákup Klein Hansen  1994      33.89  1:14.02      3:57.04   
  Hanus Á Tjaldrafløtti  1993      32.49  1:08.96      5:06.00   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  10:13   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Indledende 
Føroyskt met: 4:20.03 Elspa Mørkøre (WestSwim) DKM 2007 
FM 2007: 4:23.83 Jutta Thomsen (TS) - MET 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Dagmar M. Winther  1993    519  1:08.58  2:26.18  3:44.05    5:00.27   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Monika Biskopstø  1994    496  1:10.58  2:29.25  3:46.08    5:04.73   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Mona Simonsen  1991    487  1:11.67  2:29.42  3:47.21    5:06.71   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Gunnrið Dam  1994    429  1:13.81  2:35.61  3:57.28    5:20.01   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Birita Debes  1995    367  1:15.65  2:40.12  4:08.00    5:35.46   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
Jonna Bjartalíð Thomsen  1996    367  1:19.30  2:45.64  4:12.41    5:36.86   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
Erna Katrin Olsen  1996    336  1:22.01  2:51.28  4:21.60    5:47.02   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  16:35   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
Føroyskt met: 4:20.03 Elspa Mørkøre (WestSwim) DKM 2007 
FM 2007: 4:23.83 Jutta Thomsen (TS) - MET 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mona Simonsen  1991      1:06.79  2:18.80  3:32.83    4:45.88   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Dagmar M. Winther  1993      1:07.71  2:21.32  3:35.49    4:48.62   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Monika Biskopstø  1994      1:07.63  2:23.41  3:42.13    5:01.01   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Gunnrið Dam  1994      1:10.88  2:30.54  3:51.86    5:11.87   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Birita Debes  1995      1:11.28  2:32.78  3:58.12    5:21.50   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
Erna Katrin Olsen  1996      1:19.49  2:49.30  4:20.11    5:47.31   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  16:39   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 58.74 Pál Joensen (SuSvim) Vági apríl 2008 
FM 2007: 1:00.83 Pál Joensen (VS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990    644  27.86        58.53   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  16:46   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler 
Føroyskt met: 2:27.62 Natalia Reinhardt (Ægir) FM 2005 
FM 2007: 2:30.23 Shaila millum Garðarnar (TS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Shaila Millum Garðarnar  1984      32.29  1:10.66  1:50.15    2:30.89   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Hildur Á Fløtti  1993      34.08  1:12.72  1:53.85    2:35.16   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Ann Mari Midjord  1990      34.80  1:15.90  2:01.46    2:47.50   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  10:08   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 18, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 
Føroyskt met: 3:50.71 Pál Joensen (SuSvim) HM apríl 2008 
FM 2007: 4:00.31 Pál Joensen (VS) - MET 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990      1:06.69  2:14.29  3:21.44    4:25.83   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Bjarni M. Petersen  1992      1:09.25  2:23.09  3:37.05    4:48.99   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Jákup Klein Hansen  1994      1:09.14  2:24.99  3:40.91    4:57.03   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Alvi Hjelm  1996      1:12.00  2:30.05  3:48.16    5:03.35   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Sofus Bech  1994      1:14.38  2:34.95  3:56.05    5:14.82   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Eyðbjørn Joensen  1996      1:15.70  2:35.83  3:57.32    5:16.37   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Óli Mortensen  1996      1:14.75  2:35.80  3:57.02    5:17.08   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  16:57   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 18, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 3:50.71 Pál Joensen (SuSvim) HM apríl 2008 
FM 2007: 4:00.31 Pál Joensen (VS) - MET 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990      1:03.63  2:10.20  3:16.71    4:19.62   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Bjarni M. Petersen  1992      1:03.83  2:13.45  3:24.46    4:34.86   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Jákup Klein Hansen  1994      1:04.98  2:17.03  3:31.50    4:45.65   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Sofus Bech  1994      1:07.55  2:23.05  3:38.56    4:52.58   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Alvi Hjelm  1996      1:09.08  2:27.02  3:47.19    5:02.92   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Eyðbjørn Joensen  1996      1:10.38  2:32.29  3:55.11    5:15.15   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  10:10   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 
Føroyskt met: 1:15.41 Malan V. Bærendsen (Susvim) Vági mars 2008 
FM 2007: 1:17.87 Malan V. Bærendsen (TS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malan Vitalis Bærendsen  1991    521  38.83        1:21.34   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Katarina S Lamhauge  1992    510  38.73        1:21.93   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Karina Petersen  1980    470  39.90        1:24.16   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Kirstin S. Rasmussen  1990    425  40.25        1:27.01   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Monika Biskopstø  1994    422  41.51        1:27.27   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Sára Müller  1993    402  41.70        1:28.69   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Tanja Skaalum  1997    373  43.15        1:30.91   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Turið S Christiansen  1996    355  43.72        1:32.42   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
Jóhanna Katrina Bjartalíð  1994    295  45.53        1:38.28   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
Fríðgerð Thomsen  1995    295  1:38.28        1:38.28   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  17:09   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
Føroyskt met: 1:15.41 Malan V. Bærendsen (Susvim) Vági mars 2008 
FM 2007: 1:17.87 Malan V. Bærendsen (TS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malan Vitalis Bærendsen  1991    663  35.64        1:15.04   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Katarina S Lamhauge  1992    623  36.14        1:16.61   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Karina Petersen  1980    540  37.58        1:20.38   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Kirstin S. Rasmussen  1990    434  40.06        1:26.41   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Monika Biskopstø  1994    431  40.66        1:26.63   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Sára Müller  1993              DSQ  Firv. spark í 3. ven 
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  17:12   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 26.77 Kári J. á Høvdanum (FS) Vági apríl 2008 
FM 2007: 27.29 Kári J. á Høvdanum (FS) - MET 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kári J. Á Høvdanum  1990    739          26.25   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Høgni Miné  1992    526          29.39   
  Havnar Svimjifelag                   
Pauli Ø. Mohr  1991    512          29.66   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Magnus Jákupsson  1994    469          30.55   
  Havnar Svimjifelag                   
Tróndur Olsen  1992    376          32.88   
  Svimjifelagið Flot                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  10:22   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 21, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 
Føroyskt met: 2:15.15 Elspa Mørkøre (WestSwim) DKM 2007 
FM 2007: 2:25.83 Elspa Mørkøre (FS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mona Simonsen  1991      36.95  1:16.30  1:56.77    2:37.13   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Bjørg Seloy  1992      35.74  1:15.43  1:57.15    2:37.23   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Kristina Eliasen  1993      36.27  1:16.60  1:58.00    2:37.27   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Karina Petersen  1980      37.19  1:17.62  1:59.14    2:39.51   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Poula Ø. Mohr  1995      37.97  1:19.55  2:00.95    2:41.17   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Jónfríð Hansen  1994      38.97  1:20.31  2:01.77    2:42.53   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Una Egholm  1993      39.18  1:21.03  2:03.90    2:45.59   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Ruth Poulsen  1994      39.52  1:22.93  2:08.42    2:51.99   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
Cecilia Eysturdal  1996      41.50  1:26.20  2:11.97    2:55.86   
  Ægir Klaksvik                   
                     
10  Jóhanna Egholm  1996      40.59  1:25.49  2:11.57    2:56.48   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  17:21   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 21, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
Føroyskt met: 2:15.15 Elspa Mørkøre (WestSwim) DKM 2007 
FM 2007: 2:25.83 Elspa Mørkøre (FS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mona Simonsen  1991      34.97  1:11.96  1:49.21    2:25.59   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Bjørg Seloy  1992      34.57  1:11.45  1:48.87    2:27.32   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Karina Petersen  1980      35.82  1:14.76  1:54.23    2:33.35   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Kristina Eliasen  1993      35.64  1:15.00  1:56.10    2:36.12   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Poula Ø. Mohr  1995      35.88  1:16.49  1:58.22    2:39.63   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Jónfríð Hansen  1994      37.91  1:18.72  2:00.99    2:42.99   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  10:27   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 22, 100m Medley Herrer, Indledende 
Føroyskt met: 01:00.80 Pál Joensen (SuSvim) 27.01.2008 
FM 2007: 1:02.05 Pál Joensen (VS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990      30.20        1:04.71   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Høgni Miné  1992      29.42        1:05.71   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Kári J. Á Høvdanum  1990      27.65        1:06.36   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Magnus Jákupsson  1994      30.30        1:08.14   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Bjarni M. Petersen  1992      34.04        1:10.00   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Dánjal Hestoy  1990      34.20        1:11.39   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Tróndur Olsen  1992      33.91        1:13.22   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
Hjarnar Tórðarson  1994      34.71        1:15.04   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Jákup Símun F. Jacobsen  1991      1:15.04        1:15.04   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Jóhann Heðinsson  1995              DSQ  Tjóvstartur 
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  17:29   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 22, 100m Medley Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 01:00.80 Pál Joensen (SuSvim) 27.01.2008 
FM 2007: 1:02.05 Pál Joensen (VS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990      28.32        1:00.43   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Kári J. Á Høvdanum  1990      27.41        1:02.01   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Høgni Miné  1992      29.66        1:04.25   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Magnus Jákupsson  1994      30.43        1:07.76   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Dánjal Hestoy  1990      33.75        1:09.40   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Bjarni M. Petersen  1992      33.55        1:09.66   
  Ægir Klaksvik                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  17:42   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler 
Føroyskt met: 4:57.66 Elspa Mørkøre (FS) DHM 2007 
FM 2007: 5:12.99 Elspa Mørkøre (FS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mona Simonsen  1991      1:15.22  2:35.40  4:05.17    5:15.32   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Malan Vitalis Bærendsen  1991      1:18.49  2:44.39  4:09.21    5:24.19   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Katarina S Lamhauge  1992      1:15.84  2:44.56  4:10.73    5:26.77   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Jonna Bjartalíð Thomsen  1996      1:22.85  2:54.71  4:38.58    5:59.07   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  17:49   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 1:05.94 Ingi Andrasen (HS) 19-05-1995 
FM 2007: 1:09.39 Jákup Øssursson (FS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990    456  35.95        1:15.63   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Jón Hofgaard  1992    450  36.18        1:15.97   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Dánjal Martin Hofgaard  1989    449  36.57        1:16.02   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Ólavur S. Petersen  1992    442  35.55        1:16.39   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Jóhann Heðinsson  1995    372  38.26        1:20.95   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Pauli Ø. Mohr  1991              DNS   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  10:43   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
Føroyskt met: 26.71 Elspa Mørkøre (WestSwim) DKM 2007 
FM 2007: 27.07 Elspa Mørkøre (FS) - setti met 27.02 í innleiðandi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Shaila Millum Garðarnar  1984              27.23   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Guðrun Holm Jacobsen  1992              28.40   
  Havnar Svimjifelag                   
Helena Sævarsdóttir  1994              28.98   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Hildur Á Fløtti  1993              29.36   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Lisbeth L. Joensen  1987              29.53   
  Havnar Svimjifelag                   
Kristina Eliasen  1993              29.80   
  Havnar Svimjifelag                   
Kirstin S. Rasmussen  1990              29.89   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Astrid Foldarskarð  1994              29.97   
  Svimjifelagið Flot                   
Dagmar M. Winther  1993              30.15   
  Havnar Svimjifelag                   
10  Monika Biskopstø  1994              30.22   
  Ægir Klaksvik                   
11  Poula Ø. Mohr  1995              30.31   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
12  Birita Debes  1995              30.47   
  Svimjifelagið Flot                   
13  Gunnrið Dam  1994              31.25   
  Ægir Klaksvik                   
14  Ruth Poulsen  1994              31.54   
  Svimjifelagið Reki                   
15  Turið S Christiansen  1996              31.79   
  Svimjifelagið Reki                   
16  Jónfríð Hansen  1994              32.01   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
17  Una Egholm  1993              32.09   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
18  Aimée Jacobsen  1994              32.38   
  Svimjifelagið Flot                   
19  Nina Davidsen  1992              32.64   
  Svimjifelagið Flot                   
20  Katrin Jacobsen  1992              32.74   
  Svimjifelagið Flot                   
21  Cecilia Eysturdal  1996              32.86   
  Ægir Klaksvik                   
22  Jóhanna Egholm  1996              33.10   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
23  Katrina Akursmørk  1996              33.61   
  Ægir Klaksvik                   
24  Eyðbjørg Jacobsen  1996              33.66   
  Svimjifelagið Flot                   
25  Eva Trygvadóttir  1996              33.89   
  Svimjifelagið Reki                   
26  Susan Jensen  1995              34.10   
  Svimjifelagið Flot                   
27  Joan Kristina Í Jákupssto  1995              34.14   
  Svimjifelagið Flot                   
28  Guðrun Mortensen  1997              34.29   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
29  Fríðgerð Thomsen  1995              34.58   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
30  Ragnhild P. Østergaard  1994              34.74   
  Havnar Svimjifelag                   
31  Tanja Skaalum  1997              34.88   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
32  Sigrun Magnussen  1997              35.11   
  Svimjifelagið Skeggjar                   
33  Eyðrið Hansen  1994              35.16   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
34  Elsa Sára Djurhuus  1994              35.64   
  Havnar Svimjifelag                   
35  Oddny Thomsen  1996              35.78   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
36  Erna Katrin Olsen  1996              37.76   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  17:56   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
Føroyskt met: 26.71 Elspa Mørkøre (WestSwim) DKM 2007 
FM 2007: 27.07 Elspa Mørkøre (FS) - setti met 27.02 í innleiðandi 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Shaila Millum Garðarnar  1984              26.95   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Guðrun Holm Jacobsen  1992              28.09   
  Havnar Svimjifelag                   
Lisbeth L. Joensen  1987              28.66   
  Havnar Svimjifelag                   
Helena Sævarsdóttir  1994              28.66   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Hildur Á Fløtti  1993              29.60   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Kristina Eliasen  1993              29.73   
  Havnar Svimjifelag                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  18:08   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 3:34.67 landsliðið oyl 2003 (3:32.07 landsliðið oyl 2007) 
FM 2007: 3:41.19 FS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Swim Team Suðuroy  1989              3:50.60   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
  Dánjal Martin Hofgaard  1989      25.51  52.93      52.93   
  Jón Hofgaard  1992      29.43  1:01.69      1:54.62   
  Sofus Bech  1994      30.05  1:04.58      2:59.20   
  Pál Joensen  1990      24.76  51.40      3:50.60   
                     
Hs 1  1989              3:54.05   
  Havnar Svimjifelag                   
  Dánjal Hestoy  1990      27.21  57.15      57.15   
  Høgni Miné  1992      26.97  56.56      1:53.71   
  Jákup Símun F. Jacobsen  1991      28.39  1:00.23      2:53.94   
  Magnus Jákupsson  1994      28.84  1:00.11      3:54.05   
                     
Fs  1979              3:54.73   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
  Kári J. Á Høvdanum  1990      26.88  55.54      55.54   
  Pauli Ø. Mohr  1991      25.30  54.46      1:50.00   
  Jóhann Heðinsson  1995      30.87  1:04.38      2:54.38   
  Sonni Eliasen  1979      28.11  1:00.35      3:54.73   
                     
Hs 2  1989              4:23.57   
  Havnar Svimjifelag                   
  Jákup Klein Hansen  1994      29.78  1:03.64      1:03.64   
  Hjarnar Tórðarson  1994      31.18  1:07.87      2:11.51   
  Hanus Á Tjaldrafløtti  1993      31.61  1:08.27      3:19.78   
  Ólavur S. Petersen  1992      30.03  1:03.79      4:23.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  17 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  18:22   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 27, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Føroyskt met: 4:34.94 TS FM 2007 (4:28.79 landsliðið Oyl 2007) 
FM 2007: 4:34.94 TS - MET 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Swim Team Suðuroy  1984              4:35.43   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
  Mona Simonsen  1991      33.92  1:08.70      1:08.70   
  Malan Vitalis Bærendsen  1991      35.66  1:16.64      2:25.34   
  Shaila Millum Garðarnar  1984      31.31  1:07.41      3:32.75   
  Jutta Thomsen  1990      29.30  1:02.68      4:35.43   
                     
Hs  1989              4:47.04   
  Havnar Svimjifelag                   
  Bjørg Seloy  1992      33.94  1:09.00      1:09.00   
  Dagmar M. Winther  1993      37.91  1:24.29      2:33.29   
  Lisbeth L. Joensen  1987      31.95  1:10.55      3:43.84   
  Guðrun Holm Jacobsen  1992      29.92  1:03.20      4:47.04   
                     
Fs  1980              4:50.01   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
  Poula Ø. Mohr  1995      34.85  1:14.05      1:14.05   
  Karina Petersen  1980      36.52  1:19.10      2:33.15   
  Hildur Á Fløtti  1993      33.18  1:11.78      3:44.93   
  Kirstin S. Rasmussen  1990      30.65  1:05.08      4:50.01   
                     
Susvim Gentur  1991              4:58.68   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
  Helena Sævarsdóttir  1994      35.58  1:14.60      1:14.60   
  Katarina S Lamhauge  1992      35.53  1:16.73      2:31.33   
  Ann Mari Midjord  1990      34.63  1:15.56      3:46.89   
  Sára Müller  1993      32.90  1:11.79      4:58.68   
                     
Reki 1  1993              5:24.78   
  Svimjifelagið Reki                   
  Ruth Poulsen  1994      37.80  1:19.53      1:19.53   
  Jóhanna Katrina Bjartalíð  1994      43.10  1:34.95      2:54.48   
  Jonna Bjartalíð Thomsen  1996      37.84  1:22.09      4:16.57   
  Turið S Christiansen  1996      32.13  1:08.21      5:24.78   
                     
Flot1  1901              5:29.39   
  Svimjifelagið Flot                   
  Birita Debes  1995      35.47  1:15.10      1:15.10   
  Aimée Jacobsen  1994      47.66  1:43.41      2:58.51   
  Astrid Foldarskarð  1994      34.03  1:16.09      4:14.60   
  Joan Kristina Í Jákupssto  1995      34.52  1:14.79      5:29.39   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  18 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  08:56   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 28, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 
Føroyskt met: 17.43.03 Mona Simonsen (SuSvim) 16-02-2008 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Mona Simonsen  1991    650  1:09.46  2:22.91  3:36.93  4:51.23  18:24.01   
  Suðuroyar Svimjifelag        6:05.59  7:19.63  8:33.71  9:47.40     
          11:01.44  12:15.18  13:28.93  14:42.55     
          15:56.74  17:10.42         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  18 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  09:10   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 29, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 08.00.05 Pál Joensen (SuSvim) Vági mars 2008 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Pál Joensen  1990    832  59.63  2:02.01  3:04.19  4:06.02  8:08.09   
  Suðuroyar Svimjifelag        5:06.82  6:07.98  7:08.93       
                     
Magnus Jákupsson  1994    446  1:09.81  2:25.65  3:41.97  4:57.69  10:01.03   
  Havnar Svimjifelag        6:14.29  7:30.36  8:46.73       
                     
Sofus Bech  1994    419  1:11.35  2:28.89  3:48.63  5:07.67  10:13.42   
  Suðuroyar Svimjifelag        6:25.52  7:43.41  8:58.85       
                     
Alvi Hjelm  1996    406  1:12.77  2:30.99  3:50.68  5:10.13  10:20.10   
  Ægir Klaksvik        6:27.95  7:46.59  9:04.17       
                     
Óli Mortensen  1996    309  1:17.38  2:42.03  4:07.83  5:34.70  11:19.00   
  Havnar Svimjifelag        7:02.13  8:28.69  9:55.04       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  18 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  09:30   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Føroyskt met: 30.01 Asbjørn Hansen (HS) 01-12-2002 
FM 2007: 31.11 Beinir E. Danielsen (FLOT) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990    594          31.78   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Dánjal Martin Hofgaard  1989    458          34.65   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Jón Hofgaard  1992    435          35.24   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Ólavur S. Petersen  1992    428          35.43   
  Havnar Svimjifelag                   
Pauli Ø. Mohr  1991    405          36.10  Deltager ikke i finalen 
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Jóhann Heðinsson  1995    383          36.78   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Kristian Joensen  1992    358          37.61   
  Svimjifelagið Flot                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  18 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  15:41   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 30.01 Asbjørn Hansen (HS) 01-12-2002 
FM 2007: 31.11 Beinir E. Danielsen (FLOT) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990    623          31.27   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Dánjal Martin Hofgaard  1989    583          31.97   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Ólavur S. Petersen  1992    458          34.66   
  Havnar Svimjifelag                   
Jón Hofgaard  1992    441          35.09   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Jóhann Heðinsson  1995    386          36.68   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Kristian Joensen  1992    372          37.15   
  Svimjifelagið Flot                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  18 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  09:27   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 31, 100m Medley Damer, Indledende 
Føroyskt met: 1:04.17 Elspa Mørkøre (WestSwim) DKM 2007 
FM 2007: 1:08.55 Elspa Mørkøre (FS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karina Petersen  1980    550  34.33        1:13.49   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Shaila Millum Garðarnar  1984    549  33.34        1:13.51   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Guðrun Holm Jacobsen  1992    525  34.59        1:14.61   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Lisbeth L. Joensen  1987    497  34.83        1:15.98   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Helena Sævarsdóttir  1994    490  34.29        1:16.34   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Poula Ø. Mohr  1995    478  35.43        1:17.01   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Kirstin S. Rasmussen  1990    449  37.12        1:18.63   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Turið S Christiansen  1996    412  38.22        1:20.93   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
Jóhanna Egholm  1996    382  38.45        1:22.98   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
10  Cecilia Eysturdal  1996    373  39.24        1:23.62   
  Ægir Klaksvik                   
                     
11  Ruth Poulsen  1994    367  38.46        1:24.10   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
12  Óluva Jacobsen  1997    337  39.46        1:26.52   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
13  Eva Trygvadóttir  1996    331  40.21        1:27.03   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
14  Aimée Jacobsen  1994    331  41.16        1:27.05   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
15  Fríðgerð Thomsen  1995    319  40.63        1:28.10   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
16  Eyðrið Hansen  1994    310  41.83        1:28.95   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
17  Jóhanna Katrina Bjartalíð  1994    295  42.85        1:30.48   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
Nina Davidsen  1992              DNS   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  18 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  15:48   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 31, 100m Medley Damer, Finaler 
Føroyskt met: 1:04.17 Elspa Mørkøre (WestSwim) DKM 2007 
FM 2007: 1:08.55 Elspa Mørkøre (FS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Shaila Millum Garðarnar  1984    639  32.04        1:09.90   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Karina Petersen  1980    604  33.62        1:11.20   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Lisbeth L. Joensen  1987    587  33.30        1:11.91   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Guðrun Holm Jacobsen  1992    558  34.35        1:13.14   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Poula Ø. Mohr  1995    508  34.60        1:15.43   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Helena Sævarsdóttir  1994    487  34.17        1:16.52   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  18 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  15:58   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 32, 400m Medley Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 4:34.41 Pál Joensen (SuSvim) 26-01-2008 
FM 2007: 5:07.08 Pál Joensen (VS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990    720  1:02.77  2:12.65  3:31.77    4:33.06   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  18 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  10:19   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende 
Føroyskt met: 1:05.51 Elspa Mørkøre (FS) 26-10-2007 
FM 2007: 1:08.59 Shaila millum Garðarnar (TS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Shaila Millum Garðarnar  1984    490  33.97        1:12.48   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Bjørg Seloy  1992    477  33.58        1:13.13  Deltager ikke i finalen 
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Hildur Á Fløtti  1993    445  34.89        1:14.88   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Astrid Foldarskarð  1994    403  35.14        1:17.39   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
Ann Mari Midjord  1990    397  36.39        1:17.79   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Lisbeth L. Joensen  1987    385  36.46        1:18.58  Deltager ikke i finalen 
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Jonna Bjartalíð Thomsen  1996    366  37.47        1:19.93   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
Óluva Jacobsen  1997    268  40.88        1:28.62   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  18 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  16:05   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler 
Føroyskt met: 1:05.51 Elspa Mørkøre (FS) 26-10-2007 
FM 2007: 1:08.59 Shaila millum Garðarnar (TS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Shaila Millum Garðarnar  1984    618  31.53        1:07.08   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Hildur Á Fløtti  1993    527  33.19        1:10.76   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Ann Mari Midjord  1990    441  35.17        1:15.06   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Astrid Foldarskarð  1994    414  35.06        1:16.69   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
Jonna Bjartalíð Thomsen  1996    353  37.71        1:20.83   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
Óluva Jacobsen  1997    299  39.53        1:25.46   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  18 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  09:45   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 
Føroyskt met: 1:51.79 Pál Joensen (SuSvim) EM 2007 
FM 2007: 2:00.58 Pál Joensen (VS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990    573  30.65  1:02.70  1:33.76    2:04.31   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Bjarni M. Petersen  1992    515  29.77  1:02.15  1:35.65    2:08.85   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Dánjal Hestoy  1990    491  28.65  1:02.38  1:36.52    2:10.89   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Tróndur Olsen  1992    436  30.58  1:04.74  1:40.66    2:16.16   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
Jákup Klein Hansen  1994    394  31.90  1:08.00  1:45.17    2:20.86   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Sofus Bech  1994    363  33.35  1:12.40  1:50.31    2:24.81   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Jóhann Heðinsson  1995    362  33.43  1:10.47  1:48.36    2:24.87   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Alvi Hjelm  1996    351  33.42  1:11.27  1:50.21    2:26.39   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Eyðbjørn Joensen  1996    345  33.03  1:11.51  1:50.11    2:27.32   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
10  Hjarnar Tórðarson  1994    330  33.24  1:10.84  1:49.97    2:29.53   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
11  Óli Mortensen  1996    269  36.91  1:17.60  1:59.63    2:40.07   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  18 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  16:12   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 1:51.79 Pál Joensen (SuSvim) EM 2007 
FM 2007: 2:00.58 Pál Joensen (VS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990    572  29.87  1:01.18  1:33.06    2:04.39   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Dánjal Hestoy  1990    547  29.90  1:02.29  1:34.72    2:06.25   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Bjarni M. Petersen  1992    536  29.01  1:00.68  1:34.18    2:07.16   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Tróndur Olsen  1992    443  30.50  1:04.42  1:40.04    2:15.51   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
Jákup Klein Hansen  1994    433  31.15  1:05.40  1:41.29    2:16.56   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Sofus Bech  1994    324  34.69  1:13.28  1:52.34    2:30.37   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  18 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  10:49   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 35, 200m Frisvømning Damer, Indledende 
Føroyskt met: 2:03.15 Elspa Mørkøre (WestSwim) DKM 2007 
FM 2007: 2:04.48 Elspa Mørkøre (FS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mona Simonsen  1991    589  32.20  1:06.54  1:41.98    2:17.20   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Dagmar M. Winther  1993    579  32.70  1:08.13  1:42.80    2:17.99   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Hildur Á Fløtti  1993    524  32.16  1:08.41  1:45.52    2:22.66  Deltager ikke i finalen 
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Monika Biskopstø  1994    504  31.37  1:06.85  1:45.16    2:24.51   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Gunnrið Dam  1994    465  33.38  1:10.92  1:49.79    2:28.42   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Kirstin S. Rasmussen  1990    457  33.39  1:11.92  1:51.42    2:29.31   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Birita Debes  1995    450  33.10  1:10.64  1:50.57    2:30.13   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
Poula Ø. Mohr  1995    442  33.12  1:11.78  1:51.70    2:31.01   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Jónfríð Hansen  1994    433  34.32  1:12.50  1:52.30    2:32.00   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
10  Turið S Christiansen  1996    415  35.03  1:15.12  1:55.70    2:34.15   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
11  Jóhanna Egholm  1996    393  35.64  1:15.80  1:56.83    2:37.07   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
12  Ruth Poulsen  1994    391  34.32  1:13.85  1:56.42    2:37.35   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
13  Jonna Bjartalíð Thomsen  1996    376  35.79  1:16.83  1:58.61    2:39.30   
  Svimjifelagið Reki                   
                     
14  Joan Kristina Í Jákupssto  1995    349  36.50  1:18.34  2:01.59    2:43.44   
  Svimjifelagið Flot                   
                     
15  Erna Katrin Olsen  1996    322  36.58  1:19.66  2:05.07    2:47.73   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
16  Hanna R. Nysted  1994    306  37.75  1:20.89  2:06.16    2:50.63   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Eva Trygvadóttir  1996              DSQ  Tjóvstart 
  Svimjifelagið Reki                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  18 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  16:19   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 35, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
Føroyskt met: 2:03.15 Elspa Mørkøre (WestSwim) DKM 2007 
FM 2007: 2:04.48 Elspa Mørkøre (FS) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mona Simonsen  1991    652  30.88  1:04.57  1:38.57    2:12.63   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
Dagmar M. Winther  1993    605  32.09  1:06.17  1:41.15    2:16.00   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Poula Ø. Mohr  1995    535  33.04  1:10.44  1:45.36    2:21.67   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Monika Biskopstø  1994    521  32.31  1:08.33  1:45.32    2:22.98   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Kirstin S. Rasmussen  1990    481  32.59  1:10.17  1:48.93    2:26.79   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Gunnrið Dam  1994    452  33.14  1:11.09  1:50.63    2:29.88   
  Ægir Klaksvik                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  18 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  16:25   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Føroyskt met: 56.91 Kári J. á Høvdanum (FS) Vági apríl 2008 
FM 2007: 59.37 Kári J. á Høvdanum (FS) - MET 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kári J. Á Høvdanum  1990    756  27.26        56.13   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
                     
Høgni Miné  1992    552  30.17        1:02.33   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Magnus Jákupsson  1994    499  30.97        1:04.46   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
Sofus Bech  1994    280  37.48        1:18.21   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  18 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  10:10   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 37, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Føroyskt met: 28.94 Elspa Mørkøre (WestSwim) DKM 2007 
FM 2007: 29.77 Elspa Mørkøre (FS) - MET 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bjørg Seloy  1992    554          33.17   
  Havnar Svimjifelag                   
Birita Debes  1995    538          33.50   
  Svimjifelagið Flot                   
Helena Sævarsdóttir  1994    522          33.83   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Karina Petersen  1980    507          34.17   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Kristina Eliasen  1993    485          34.68   
  Havnar Svimjifelag                   
Mona Simonsen  1991    461          35.25   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Poula Ø. Mohr  1995    459          35.31   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Jónfríð Hansen  1994    433          36.02   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Una Egholm  1993    432          36.03   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
10  Gunnrið Dam  1994    423          36.28   
  Ægir Klaksvik                   
11  Ruth Poulsen  1994    406          36.78   
  Svimjifelagið Reki                   
12  Astrid Foldarskarð  1994    398          37.02   
  Svimjifelagið Flot                   
13  Katrin Jacobsen  1992    370          37.96   
  Svimjifelagið Flot                   
14  Jóhanna Egholm  1996    355          38.47   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
15  Cecilia Eysturdal  1996    327          39.52   
  Ægir Klaksvik                   
16  Aimée Jacobsen  1994    294          40.96   
  Svimjifelagið Flot                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag 
 
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM 2008    Udskriftsdato  18 maj 2008   
  Stævne by  Tórshavn    Udskriftstidspunkt  16:31   
  Arrangør  SSF         
 
 
Løb 37, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
Føroyskt met: 28.94 Elspa Mørkøre (WestSwim) DKM 2007 
FM 2007: 29.77 Elspa Mørkøre (FS) - MET 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bjørg Seloy  1992    589          32.50   
  Havnar Svimjifelag                   
Mona Simonsen  1991    571          32.84   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Birita Debes  1995    561          33.03   
  Svimjifelagið Flot                   
Helena Sævarsdóttir  1994    535          33.55   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
Karina Petersen  1980    532          33.62   
  Fuglafjarðar Svimjifela                   
Kristina Eliasen  1993    515          33.99   
  Havnar Svimjifelag                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.06 
Licens til Havnar Svimjifelag