Resultat för Grand Prix 3 - Finalen
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Grand Prix 3 |
|
Udskriftsdato |
09 maj 2008 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
21:13 |
|
|
Arrangør |
S68 & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotte Friis |
1988 |
Allerød Svømmeklub SIGMA NS |
|
1:02.10 |
2:06.22 |
3:11.10 |
|
4:15.46 |
|
2 |
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
Allerød Svømmeklub SIGMA NS |
|
1:04.03 |
2:10.73 |
3:18.06 |
|
4:24.50 |
|
3 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
Holstebro Svømme Club |
|
1:06.07 |
2:15.56 |
3:24.60 |
|
4:30.88 |
|
4 |
Sofie Harnfeldt |
1991 |
Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |
|
1:05.17 |
2:13.96 |
3:23.93 |
|
4:31.07 |
|
5 |
Trine Friis |
1990 |
Allerød Svømmeklub SIGMA NS |
|
1:06.29 |
2:16.01 |
3:25.89 |
|
4:34.62 |
|
6 |
Mathilde Balle |
1989 |
Herning Svømmeklub |
|
1:06.33 |
2:15.21 |
3:25.18 |
|
4:34.75 |
|
7 |
Monique Johansen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:07.14 |
2:17.90 |
3:27.99 |
|
4:39.55 |
|
8 |
Kristine Skou |
1988 |
Allerød Svømmeklub SIGMA NS |
|
1:05.79 |
2:16.49 |
3:28.68 |
|
4:39.70 |
|
9 |
Laura Brink Pedersen |
1992 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
1:06.53 |
2:17.27 |
3:29.26 |
|
4:40.01 |
|
10 |
Kia Hansen |
1995 |
Køge Svømmeklub |
|
1:05.97 |
2:16.23 |
3:28.27 |
|
4:40.35 |
|
11 |
Pernille Blume |
1994 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
1:07.66 |
2:19.46 |
3:31.82 |
|
4:42.00 |
|
12 |
Maj Lindberg Hansen |
1992 |
Allerød Svømmeklub SIGMA NS |
|
1:06.98 |
2:18.74 |
3:31.01 |
|
4:42.15 |
|
13 |
Katja Holm |
1994 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:06.33 |
2:16.59 |
3:29.71 |
|
4:42.17 |
|
14 |
Susanne D. Johansen |
1995 |
Odder IGF |
|
1:07.90 |
2:19.42 |
3:31.91 |
|
4:43.35 |
|
15 |
Stine Garne Larsen |
1992 |
Allerød Svømmeklub SIGMA NS |
|
1:06.47 |
2:18.30 |
3:32.40 |
|
4:45.63 |
|
16 |
Emma Wael |
1993 |
Svømmeklubben Syd |
|
1:08.04 |
2:21.08 |
3:33.61 |
|
4:45.97 |
|
17 |
Nanna Huus Jakobsen |
1990 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:08.22 |
2:21.59 |
3:34.82 |
|
4:46.04 |
|
18 |
Stine Dahl Vest |
1994 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:08.72 |
2:22.64 |
3:35.58 |
|
4:47.53 |
|
19 |
Cecilie Franck |
1991 |
Svømmeklubben Syd |
|
1:09.47 |
2:22.60 |
3:36.10 |
|
4:48.50 |
|
20 |
Trine Søby |
1991 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
1:07.12 |
2:20.36 |
3:34.81 |
|
4:48.68 |
|
21 |
Mai Hjelmgaard |
1994 |
Vallensbæk IF Af 1939 VAT |
|
1:10.86 |
2:25.71 |
3:37.95 |
|
4:49.40 |
|
22 |
Julie Christiansen |
1993 |
Greve Svømmeklub GTI |
|
1:10.28 |
2:23.79 |
3:37.71 |
|
4:51.98 |
|
23 |
Laura Smidt Hansen |
1992 |
Svømmeklubben Vest Brøndby |
|
1:10.72 |
2:25.71 |
3:40.33 |
|
4:55.92 |
|
24 |
Pernille Bak Larsen |
1991 |
Svømmeklubben S 68 |
|
1:08.66 |
2:22.69 |
3:39.33 |
|
4:56.28 |
|
25 |
Anne Vester Pedersen |
1993 |
West Swim Esbjerg |
|
1:10.79 |
2:25.86 |
3:43.43 |
|
5:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Aabybro Idrætsforening |
|