Resultater for Grand Prix 3 - Finalen
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 3 | Udskriftsdato | 10 maj 2008 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | S68 & Dansk Svømmeunion |
Løb 21, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 33.85 | 1:09.61 | 1:46.66 | 2:21.66 | |||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 34.36 | 1:11.37 | 1:49.18 | 2:26.25 | |||
3 | Louise Jansen | 1984 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 34.53 | 1:12.27 | 1:50.88 | 2:28.60 | |||
4 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | Holstebro Svømme Club | 35.33 | 1:12.74 | 1:50.89 | 2:28.68 | |||
5 | Line Gregersen | 1994 | O.S.L.F. STO 95 | 34.80 | 1:12.89 | 1:51.65 | 2:30.02 | |||
6 | Anne Østergaard Nielsen | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 36.21 | 1:14.48 | 1:52.93 | 2:31.13 | |||
7 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 36.28 | 1:14.87 | 1:54.04 | 2:32.86 | |||
8 | Laura Smidt Hansen | 1992 | Svømmeklubben Vest Brøndby | 36.05 | 1:15.00 | 1:54.30 | 2:34.10 | |||
9 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 36.76 | 1:15.68 | 1:55.66 | 2:34.55 | |||
10 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.01 | 1:16.33 | 1:56.59 | 2:35.21 | |||
11 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 37.20 | 1:16.20 | 1:56.00 | 2:35.56 | |||
12 | Katja Løje | 1993 | Svømmeklubben Syd | 36.91 | 1:16.51 | 1:56.97 | 2:35.97 | |||
13 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 36.38 | 1:15.55 | 1:56.45 | 2:37.32 | |||
14 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 37.23 | 1:17.86 | 1:58.58 | 2:38.04 | |||
15 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.77 | 1:18.00 | 1:58.93 | 2:39.70 | |||
16 | Stine Dahl Vest | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 38.27 | 1:18.66 | 1:59.65 | 2:39.86 | |||
17 | Pernille Mouritzen | 1993 | Svømmeklubben Vest Brøndby | 35.14 | 1:14.77 | 1:56.96 | 2:39.92 | |||
18 | Tine Trolle | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 37.86 | 1:18.12 | 1:59.62 | 2:41.03 | |||
19 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.59 | 1:19.99 | 2:00.90 | 2:41.54 | |||
20 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.82 | 1:19.94 | 2:01.78 | 2:44.37 | |||
21 | Laura Frandsen | 1993 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 39.29 | 1:21.69 | 2:04.49 | 2:46.59 | |||
22 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 39.15 | 1:22.00 | 2:05.50 | 2:48.12 | |||
23 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 40.51 | 1:24.89 | 2:10.14 | 2:53.18 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Dansk Svømmeunion |