Resultat för Ruskauinnit 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:46 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 lokakuu 2013 |
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
ME: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 |
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Topias Nygård | 2000 | 291 | 36.43 | 1:13.82 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Ossi Nikula | 2000 | 275 | 36.73 | 1:15.19 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Topi Lukkarinen | 2000 | 259 | 38.39 | 1:16.77 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Taneli Juutinen | 2000 | 256 | 36.94 | 1:17.00 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Onni Kartimo | 2000 | 249 | 37.25 | 1:17.77 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Anton Ukkola | 2000 | 230 | 39.70 | 1:19.78 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 222 | 39.45 | 1:20.82 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Miikka Huotari | 2000 | 213 | 40.06 | 1:21.86 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
9 | Tiitus Taskila | 2001 | 209 | 40.09 | 1:22.39 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Jiri Järvinen | 2001 | 202 | 41.03 | 1:23.28 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Kalle Hepojoki | 2000 | 201 | 43.20 | 1:23.43 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Noa Mäkelä | 2001 | 197 | 40.38 | 1:24.08 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
13 | Tuomas Karjalainen | 2001 | 190 | 41.11 | 1:25.07 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Veeti Veijonen | 2001 | 189 | 41.18 | 1:25.15 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Ahti Saarela | 2002 | 174 | 42.98 | 1:27.53 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Aaron Fernando de la Rosa | 2001 | 167 | 44.84 | 1:28.73 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Arttu Kurttio | 2001 | 167 | 43.13 | 1:28.79 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 163 | 44.04 | 1:29.54 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Jere Keskiaho | 2001 | 162 | 43.99 | 1:29.76 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Anton Ylihannu | 2001 | 158 | 43.99 | 1:30.43 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 132 | 46.79 | 1:36.10 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Valtteri Laaninen | 2001 | 131 | 45.80 | 1:36.21 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 129 | 47.40 | 1:36.81 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Toni Lipponen | 2003 | 126 | 48.74 | 1:37.53 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
25 | Juhani Tapio | 2002 | 124 | 48.89 | 1:37.95 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Henrik Siltari | 2002 | 109 | 49.06 | 1:42.28 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Magnus Kuitunen | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
ME: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 |
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Herva | 1998 | 419 | 31.82 | 1:05.38 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Kaius Kejonen | 1998 | 373 | 33.25 | 1:07.93 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Riku Raikio | 1997 | 353 | 33.28 | 1:09.19 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
4 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 339 | 34.27 | 1:10.14 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Ville Leskinen | 1997 | 303 | 35.50 | 1:12.82 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
6 | Tuomas Vainio | 1998 | 268 | 36.25 | 1:15.89 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Atte Pohjolainen | 1997 | 266 | 37.08 | 1:16.04 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Topi Puurunen | 1998 | 247 | 37.44 | 1:17.98 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Oskari Valkonen | 1999 | 239 | 38.32 | 1:18.80 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Miika Peteri | 1997 | 235 | 38.79 | 1:19.29 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Joonas Pulkkinen | 1999 | 223 | 38.85 | 1:20.68 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
ME: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 |
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Ihalainen | 1996 | 575 | 28.95 | 58.83 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
2 | Arttu Erkinaro | 1992 | 502 | 29.86 | 1:01.54 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Jesse Laukkanen | 1996 | 474 | 31.24 | 1:02.75 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Adam Vik | 1996 | 419 | 31.35 | 1:05.37 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Anssi Hätälä | 1994 | 416 | 30.65 | 1:05.54 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Samuli Lahti | 1995 | 409 | 32.66 | 1:05.92 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Konsta Naumanen | 1996 | 407 | 31.65 | 1:06.02 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
8 | Alex Nygård | 1996 | 396 | 32.15 | 1:06.61 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Santeri Teppola | 1994 | 373 | 32.91 | 1:07.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Niko Blankenstein | 1996 | 337 | 33.46 | 1:10.27 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 266 | 37.06 | 1:16.06 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:46 |