2018-10-18   20:22:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karoline Barrett  2002  Greve Svømmeklub    31.98        1:08.96   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.65        1:10.86   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.56        1:11.18   
Thyra Jørgensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    33.24        1:12.60   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød    36.02        1:17.17   
Signe Fich Hansen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    35.72        1:17.26   
Thea Blomsterberg  2002  Hillerød Svømmeklub    35.83        1:18.29   
Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    35.76        1:20.09   
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    36.82        1:20.43   
10  Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    38.14        1:22.10   
11  Emma Pedersen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.72        1:22.13   
12  Lærke Rask Sander  2002  Svømmeklubben MK 31    37.46        1:22.22   
13  Anna Aabak Kristoffersen  2002  Svømmeklubben MK 31    38.35        1:23.15   
14  Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning    39.71        1:23.28   
15  Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød    39.88        1:24.51   
16  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    39.48        1:25.15   
17  Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub    37.56        1:26.01   
18  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    39.77        1:26.15   
19  Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.30        1:26.66   
20  Camilla Mølgaard  2002  Køge Svømmeklub    39.65        1:26.92   
20  Ida Buxbom Andersen  2002  Roskilde Svømning    39.98        1:26.92   
22  Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub    39.49        1:28.75   
23  Astrid Høgh Sørensen  2002  Vallensbæk IF Af 1939    40.85        1:30.17   
24  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub    41.46        1:30.33   
25  Aya Bødker Grann  2002  Gladsaxe Idræts Forening    40.82        1:30.47   
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Laugesen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    37.45        1:21.31   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    38.95        1:25.10   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    41.83        1:28.58   
Sofia Drevskich  2003  Svømmeklubben MK 31    42.21        1:28.77   
Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening    43.25        1:30.86   
Beate Kristine Rasmussen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.35        1:32.07   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    43.54        1:32.90   
Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.60        1:33.77   
Liva Buchholt Johansen  2003  Slangerup Svømmeklub    42.83        1:34.93   
10  Marceline Lermark  2003  Swim Team Tåstrup    44.78        1:37.35   
11  Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.45        1:39.65   
12  Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub    45.26        1:40.28   
13  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening    52.38        1:56.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark