2018-04-23   17:06:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mathias Yu Fagerberg  2000  Ishøj Svømme Klub    1:00.49  2:08.25  3:18.29    4:25.67   
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    1:04.26  2:13.11  3:20.33    4:28.49   
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    1:04.92  2:14.28  3:24.09    4:33.88   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    1:05.98  2:16.51  3:27.10    4:35.05   
Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub    1:06.14  2:15.69  3:26.05    4:35.24   
Jakob Kolberg  2000  Hørsholm Svømmeforening    1:06.13  2:16.66  3:25.85    4:36.16   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup    1:04.94  2:15.53  3:26.14    4:36.77   
William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening    1:06.74  2:18.22  3:30.79    4:42.31   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    1:06.87  2:19.42  3:31.85    4:42.83   
10  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:07.02  2:19.30  3:32.03    4:43.67   
11  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    1:06.66  2:18.35  3:30.81    4:45.21   
12  Mads Haugård Hansen  2000  Hvidovre Svømme Klub    1:07.21  2:19.57  3:32.42    4:45.90   
13  Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:08.81  2:22.42  3:35.59    4:48.62   
14  Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:07.98  2:21.46  3:35.93    4:49.72   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:06.77  2:17.75  3:29.60    4:41.79   
Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    1:05.78  2:17.52  3:30.59    4:42.65   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub    1:07.43  2:19.23  3:31.24    4:45.57   
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening    1:08.16  2:21.22  3:34.82    4:46.41   
Ole Damgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:08.55  2:22.49  3:37.22    4:53.10   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:12.59  2:29.43  3:46.91    5:03.56   
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    1:12.51  2:29.57  3:47.76    5:04.89   
Mike Johansen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:12.15  2:29.58  3:47.08    5:05.10   
Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening    1:13.40  2:31.12  3:49.29    5:07.11   
10  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub    1:10.84  2:28.73  3:48.22    5:08.74   
11  Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:12.21  2:31.53  3:52.48    5:08.90   
12  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    1:12.35  2:31.54  3:51.55    5:10.68   
13  Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    1:15.44  2:36.62  3:55.80    5:14.10   
Asger Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  Tyvstart 
Lukas Adeler  2001  Næstved IF            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare