2018-10-23   09:31:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Thyra Jørgensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    1:07.81  2:21.52  3:36.13    4:48.83   
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    1:08.64  2:22.72  3:37.35    4:49.27   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:08.39  2:23.76  3:39.71    4:53.15   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød    1:10.45  2:26.47  3:43.23    5:01.37   
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning    1:14.54  2:34.64  3:55.18    5:15.47   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød    1:15.03  2:36.41  3:56.51    5:16.67   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening    1:14.69  2:36.73  3:59.48    5:20.49   
Lærke Knak  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    1:14.03  2:37.48  4:00.57    5:21.42   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub    1:17.25  2:41.10  4:04.60    5:24.63   
10  Anna Aabak Kristoffersen  2002  Svømmeklubben MK 31    1:17.80  2:42.05  4:05.08    5:26.37   
11  Sofie Krühlmann  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:19.62  2:46.36  4:11.47    5:31.30   
12  Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub    3:25.61  4:51.61      5:31.51   
13  Signe Fich Hansen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:13.95  2:36.63  4:03.57    5:32.67   
14  Charlotte Malberg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:19.00  2:43.92  4:09.91    5:33.10   
15  Cassandra Louisa Lin Hans  2002  Gladsaxe Idræts Forening    3:31.20  4:56.52      5:36.85   
16  Lærke Rask Sander  2002  Svømmeklubben MK 31    1:18.04  2:45.85  4:13.38    5:39.44   
17  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    1:18.19  2:44.63  4:13.23    5:43.04   
18  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub    1:20.90  2:50.76  4:20.22    5:46.54   
19  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub    1:18.61  2:48.09  4:18.56    5:49.10   
                     
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:19.04  2:48.09  4:17.45    5:42.53   
Sofia Drevskich  2003  Svømmeklubben MK 31    1:23.59  2:54.85  4:26.27    5:52.54   
Sofie Høvring  2004  Svømmeklubben MK 31    1:24.80  2:54.00  4:26.23    5:54.07   
Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:23.18  2:54.10  4:26.75    5:57.15   
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød    1:24.73  2:55.77  4:28.21    5:57.21   
Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:26.00  2:59.46  4:31.13    5:57.75   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub    1:23.66  2:57.19  4:31.10    6:02.24   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:24.99  2:58.15  4:32.49    6:02.88   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    1:29.06  3:04.92  5:27.47    6:12.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark