2018-07-20   22:29:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 15, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Sigma Piger 1  2002  Sigma Swim            5:04.93   
  Julie Stampe  2002      37.02  1:16.44      1:16.44   
  Mille Graasbøll  2002      40.45  1:25.41      2:41.85   
  Anne Føyn  2002      34.11  1:15.03      3:56.88   
  Clara Gjerløv  2002      32.35  1:08.05      5:04.93   
                     
Kvik Piger 1  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            5:07.08   
  Emma Pedersen  2002      41.58  1:23.53      1:23.53   
  Sofie Hansen  2002      38.45  1:20.40      2:43.93   
  Julie Krøyer Svendsen  2002      32.67  1:12.63      3:56.56   
  Sofie Krühlmann  2002      33.36  1:10.52      5:07.08   
                     
Lyngby Piger  2002  Lyngby Svømmeklub            5:21.62   
  Claudia Sperling  2002      35.59  1:14.34      1:14.34   
  Katrine Brandt Nielsen  2002      41.88  1:29.86      2:44.20   
  Mathilde van der Linden  2002      40.38  1:30.51      4:14.71   
  Ida Gelineck Padborg  2002      31.72  1:06.91      5:21.62   
                     
Hovedstad Piger 1  2002  Hovedstadens Svømmeklub            5:28.31   
  Luna Gammelgaard Nielsen  2003      42.39  1:26.62      1:26.62   
  Charlotte Malberg  2002      43.75  1:32.37      2:58.99   
  Signe Fich Hansen  2002      36.00  1:19.87      4:18.86   
  Johanne Hingebjerg  2002      33.77  1:09.45      5:28.31   
                     
Gsc Piger 1  2002  Gladsaxe Idræts Forening            5:34.34   
  Nicoline Ingemann-Peterse  2002      38.96  1:21.31      1:21.31   
  Aya Bødker Grann  2002      45.34  1:36.35      2:57.66   
  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002      37.64  1:23.00      4:20.66   
  Cassandra Louisa Lin Hans  2002      34.47  1:13.68      5:34.34   
                     
Roskilde Piger 2  Roskilde Svømning            5:34.47   
  Liva Palmund  2002      38.18  1:18.98      1:18.98   
  Frederikke Echardt  2002      43.03  1:31.00      2:49.98   
  Ida Buxbom Andersen  2002      41.28  1:31.28      4:21.26   
  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002      35.55  1:13.21      5:34.47   
                     
Helsingør Piger  2002  Helsingør Svømmeklub            5:35.21   
  Regitze Lyngfeldt  2002      39.48  1:21.30      1:21.30   
  Sofie Villum Færch  2002      40.73  1:28.53      2:49.83   
  Mathilde Menck Nielsen  2002      40.16  1:28.77      4:18.60   
  Fie Tönshoff  2002      35.09  1:16.61      5:35.21   
                     
Køge Piger  2002  Køge Svømmeklub            5:46.14   
  Josefine Mølgaard  2002      43.40  1:29.01      1:29.01   
  Ida Bull Guldbrandsen  2002      41.10  1:27.10      2:56.11   
  Camilla Mølgaard  2002      40.39  1:32.39      4:28.50   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      36.66  1:17.64      5:46.14   
                     
Gentofte Piger 1  2002  Gentofte Svømme Klub            5:53.16   
  Emilie Holst Lange  2002      41.67  1:25.33      1:25.33   
  Bjørk Nelsing Petersen  2002      46.37  1:39.09      3:04.42   
  Natalie Clara Petersen  2002      43.43  1:33.92      4:38.34   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      35.07  1:14.82      5:53.16   
                     
10  Triton Piger  Svømmeklubben Triton Ballerup            5:57.78   
  Johanne B. Hansen  2002      43.16  1:28.25      1:28.25   
  Olivia Mammen  2003      48.00  1:43.14      3:11.39   
  Abby Kristine Waterval  2002      42.59  1:31.08      4:42.47   
  Laura Janner  2002      36.07  1:15.31      5:57.78   
                     
11  Sigma Piger 2  2002  Sigma Swim            6:06.51   
  Isabel Vang Hvitved  2003      43.71  1:30.17      1:30.17   
  Cornelia Bergqvist  2003      48.12  1:41.25      3:11.42   
  Laura Boutrup  2003      45.93  1:39.15      4:50.57   
  Maria Lund  2003      37.52  1:15.94      6:06.51   
                     
12  Gsc Piger 2  2002  Gladsaxe Idræts Forening            6:09.16   
  Frederikke Marie Hansen  2003      46.49  1:35.42      1:35.42   
  Esther Else Grubert  2003      50.61  1:47.48      3:22.90   
  Gro Grinda Rasmussen  2003      39.99  1:30.49      4:53.39   
  Mia Rindshøj  2003      36.86  1:15.77      6:09.16   
                     
13  Kvik Piger 2  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            6:10.19   
  Sofie Findahl Andersen  2003      44.69  1:32.64      1:32.64   
  Emilie Meng  2003      48.34  1:40.86      3:13.50   
  Beate Kristine Rasmussen  2003      44.14  1:37.74      4:51.24   
  Sarah Sirek Hansen  2003      37.71  1:18.95      6:10.19   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark