2018-07-20   22:06:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Yu Fagerberg  2000  Ishøj Svømme Klub    27.36        56.18   
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød    27.48        56.26   
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    28.53        58.63   
William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening    28.61        59.43   
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    29.02        59.61   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup    28.99        59.84   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    28.97        1:00.34   
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    29.81        1:00.41   
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    29.37        1:00.79   
10  Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    29.81        1:00.81   
11  Jakob Kolberg  2000  Hørsholm Svømmeforening    29.23        1:00.85   
12  Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub    29.12        1:01.20   
13  Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    30.03        1:01.39   
14  Lasse Maigaard  2000  Gladsaxe Idræts Forening    28.96        1:01.79   
15  Mads Haugård Hansen  2000  Hvidovre Svømme Klub    30.05        1:02.15   
16  Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    29.69        1:02.23   
17  Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub    30.24        1:02.61   
18  Nicolai Yuon Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub    30.37        1:03.07   
19  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.54        1:03.11   
20  Mads Møller  2000  Kalundborg SK    30.23        1:03.24   
21  Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    30.08        1:04.78   
22  Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.29        1:06.01   
23  Tobias K Jørgensen  2000  Kalundborg SK    33.67        1:09.94   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub    28.76        1:00.49   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub    30.11        1:01.21   
Victor Grandjean  2001  Ringsted Svømme Klub    29.46        1:01.52   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.83        1:01.97   
Ole Damgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.31        1:02.50   
Hans Mølbak Petersen  2001  Greve Svømmeklub    30.33        1:02.70   
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening    30.33        1:02.79   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    31.21        1:04.93   
Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening    31.54        1:05.49   
10  Nicklas Östman Pedersen  2002  Helsingør Svømmeklub    31.20        1:05.63   
11  Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub    31.45        1:05.64   
12  Mads Jensen  2001  Ringsted Svømme Klub    32.38        1:05.77   
13  Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    31.98        1:06.22   
14  Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    31.82        1:06.30   
15  August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub    31.63        1:06.39   
16  Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Skytte & IF    31.76        1:06.49   
17  Felix Lund  2001  Herlev Svømning    32.78        1:06.79   
18  William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub    32.84        1:07.18   
19  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    32.70        1:07.68   
20  Mike Johansen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.47        1:07.95   
21  Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    32.57        1:08.00   
22  Asger Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening    33.03        1:08.17   
23  Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    33.46        1:08.87   
24  Gustav Sidenius  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.19        1:09.25   
25  Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening    33.20        1:09.33   
26  Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    33.05        1:09.92   
27  Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF    36.22        1:16.43   
Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby              Akut syg 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark