2018-04-20   05:10:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.11        1:03.53   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.19        1:03.78   
Thyra Jørgensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    31.11        1:04.02   
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    31.08        1:04.14   
Karoline Barrett  2002  Greve Svømmeklub    30.60        1:04.23   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub    31.77        1:05.82   
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    32.33        1:08.01   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub    33.81        1:08.96   
Lærke Rask Sander  2002  Svømmeklubben MK 31    34.55        1:10.06   
10  Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning    34.65        1:10.16   
11  Lærke Knak  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    33.28        1:10.21   
12  Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening    33.68        1:10.31   
13  Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning    34.33        1:10.59   
14  Ida Bull Guldbrandsen  2002  Køge Svømmeklub    34.12        1:10.78   
15  Sofie Krühlmann  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.52        1:11.15   
16  Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub    34.90        1:11.85   
17  Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub    34.32        1:11.98   
18  Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød    35.12        1:12.34   
19  Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub    34.51        1:13.09   
20  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    34.97        1:13.23   
21  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub    35.30        1:13.43   
22  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    35.26        1:13.48   
23  Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.31        1:14.50   
24  Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    35.35        1:14.51   
25  Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub    35.49        1:14.63   
26  Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    36.11        1:15.49   
27  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub    35.68        1:15.83   
28  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub    34.62        1:16.06   
29  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.37        1:16.86   
30  Regitze Gotthard  2002  TVS Tårnborg IF    36.83        1:16.89   
31  Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    37.02        1:17.55   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød    36.62        1:15.38   
Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.75        1:15.56   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub    36.63        1:15.66   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub    35.99        1:15.89   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    36.66        1:16.47   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    37.43        1:16.71   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub    37.94        1:16.72   
Marceline Lermark  2003  Swim Team Tåstrup    38.78        1:21.02   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare